|      
Ops :( Si prepričan/-a, da ne želiš več sodelovati?
Preden potrdiš svojo odločitev, preberi podrobnosti.
Če potrdiš, da želiš odnehati, se ti bo avtomatično naložil poseben piškotek (cookie), s pomočjo katerega bomo ob ponovnem prihodu na našo spletno stran prepoznali tvoj račun in poskrbeli, da boš lahko v času trajanja nagradnega tekmovanja (od 17. 12. do 21. 12. 2018) nemoteno brskal/-a po Ringaraja.net brez prikazovanja ikon naših sponzorjev oziroma brez okenca na desnem delu zaslona.

Obenem boš izgubil/-a vse že osvojene točke in s tem, žal, izgubiš tudi možnost, da osvojiš odlično nagrado. Raje še enkrat premisli, preden klikneš da.

Si še vedno želiš odnehati?
Ringaraja.net uporablja piškotke z namenom zagotavljanja spletne storitve, oglasnih sistemov in funkcionalnosti, ki jih sicer ne bi mogli nuditi.
Z obiskom in uporabo spletnega mesta soglašate s piškotki.   Več o tem
Uporabniki na tej temi: nihče
  Natisni
Stran: <<   < Prejšnja stran  1 [2]
Uporabnik
Sporočilo << Starejša tema   Novejša tema >>
   [Brisano sporočilo]
13.7.2013 9:26:40   
Brisani uporabnik
[Vsebina sporočila je bila izbrisana]

(odgovor članu mateyka)
  Neposredna povezava do sporočila: 26
   RE: kdaj otroka pustiti samega doma
13.7.2013 11:37:21   
saragr
Je že ena prej napisala, da je bilo včasih drugače. Mene niso starši nikoli nadzorovali, sama sem bila doma čez dan že od sedmega leta. Pri devetih letih je mama hodila iz službe šele ob desetih zvečer, tako da sem bila celo popoldne sama. Moja stara mama je svoje otroke puščala že pri petih letih same doma, ko je šla v trgovino, v mesto itd. Jaz svojih ne puščam samih. Nikoli mi ni tako nujno iti v trgovino, da bi mogla otroke pustiti same doma. Onih par stvari, ki bi jih naj kupila ni toliko vrednih, kot so vredni moji živci, da bi se med potjo do trgovine in nazaj sekirala kaj vse se ta čas dogaja v stanovanju. Tam nekje, ko bodo dopolnili 18 let ali pa več, jih bom začela navajati na to, da doma ostanejo sami:). Soseda ima sina starega 12 let in mu nikoli ne dovoli da je sam čez dan ( razen če gre ona v trgovino ), vedno mu organizira neko varstvo, če ve da je ne bo več kot dve uri. Je rekla, da za hčeri ni bil problem od desetega leta so bile vedno same, a v njega nima zaupanja in mu ne dovoli da je sam doma. Ne samo od okolice, tudi od otroka je odvisno kdaj ga pustiti. Jaz sem zaenkrat doma in brez službe in dokler je tako, so moja edina odgovornost otroci in jih ne mislim puščati same, ker za to nimam potrebe.

(odgovor članu Brisani uporabnik)
Neposredna povezava do sporočila: 27
   RE: kdaj otroka pustiti samega doma
13.7.2013 22:46:03   
Lianna
IZVIRNO SPOROČILO: saragr

Je že ena prej napisala, da je bilo včasih drugače. Mene niso starši nikoli nadzorovali, sama sem bila doma čez dan že od sedmega leta. Pri devetih letih je mama hodila iz službe šele ob desetih zvečer, tako da sem bila celo popoldne sama. Moja stara mama je svoje otroke puščala že pri petih letih same doma, ko je šla v trgovino, v mesto itd. Jaz svojih ne puščam samih. Nikoli mi ni tako nujno iti v trgovino, da bi mogla otroke pustiti same doma. Onih par stvari, ki bi jih naj kupila ni toliko vrednih, kot so vredni moji živci, da bi se med potjo do trgovine in nazaj sekirala kaj vse se ta čas dogaja v stanovanju. Tam nekje, ko bodo dopolnili 18 let ali pa več, jih bom začela navajati na to, da doma ostanejo sami:). Soseda ima sina starega 12 let in mu nikoli ne dovoli da je sam čez dan ( razen če gre ona v trgovino ), vedno mu organizira neko varstvo, če ve da je ne bo več kot dve uri. Je rekla, da za hčeri ni bil problem od desetega leta so bile vedno same, a v njega nima zaupanja in mu ne dovoli da je sam doma. Ne samo od okolice, tudi od otroka je odvisno kdaj ga pustiti. Jaz sem zaenkrat doma in brez službe in dokler je tako, so moja edina odgovornost otroci in jih ne mislim puščati same, ker za to nimam potrebe.


Pri 12 letih ni nikoli sam doma? Bogi otrok, ta ženska vzgaja očitno invalida. To, da po njeno otrok ni samostojen je problem v mami in njeni napačni vzgoji.

(odgovor članu saragr)
Neposredna povezava do sporočila: 28
   RE: kdaj otroka pustiti samega doma
15.7.2013 22:00:24   
Najaa
Tavečja je stara 6,5 leta in ene pol leta jo kdaj pa kdaj pustim samo za cca 15 minut. Če je recimo bolna in peljem tamalo v vrtec ali če skočim v trgovino. Medtem gleda tv in se prav tako skoraj ne premakne. user posted image

(odgovor članu Lianna)
Neposredna povezava do sporočila: 29
   RE: kdaj otroka pustiti samega doma
31.7.2013 14:02:53   
kalbo
IZVIRNO SPOROČILO: ronja


Če pa greš ven, naj vedno nekdo ve, da te ni ob otroku, da če se tebi kaj zgodi, da lahko pridejo ponj. Pa nauči ga poklicat 113 (ja, policijo, ne reševalce, ker na slednjem se velikokrat nihče ne oglasi (trust me on this one;), klicala že dostirkat, dobila sem jih pa 1x), na policiji pa vedno, tam pogovore tudi snemajo in se zato morajo vedno odzvat - bojo našli, od kod kliče in prišli tja, če bo frka. Nauči ga samo eno cifro - policijo in da mora potem dat gubm klicanje, to mu mora bit v krvi. Je lažje, kot če ga učiš oboje in potem v paniki vse skup pozabi. Pa seveda kaj naredit, če je frka in česa ne sme tikat (plina)...


Zdej te pa lepo prosim, če podrobno opišeš vse primere, ko se ti na centru za obveščanje ni nihče javil, ker ti tega niti slučajno ne verjamem in to ni ravno stvar, ki bi se jo jemalo zlahka. Tudi tu snemajo. Ženi so se javili, sicer dali za trenutek on hold, ker sem vozil sem paniki prekinil, v naslednji sekundi sledi povratni klic...gospod kam greste....zdravstveni dom Grosuplje.... čez minuto so nas prez ZD čakali. Tko da številki 112 moramo zaupat.

http://www.sos112.si/slo/page.php?src=ks1.htm


< Sporočilo je popravil kalbo -- 31.7.2013 14:10:08 >

(odgovor članu ronja)
Neposredna povezava do sporočila: 30
   RE: kdaj otroka pustiti samega doma
31.7.2013 14:06:22   
blaža

IZVIRNO SPOROČILO: kalbo


IZVIRNO SPOROČILO: ronja


Če pa greš ven, naj vedno nekdo ve, da te ni ob otroku, da če se tebi kaj zgodi, da lahko pridejo ponj. Pa nauči ga poklicat 113 (ja, policijo, ne reševalce, ker na slednjem se velikokrat nihče ne oglasi (trust me on this one;), klicala že dostirkat, dobila sem jih pa 1x), na policiji pa vedno, tam pogovore tudi snemajo in se zato morajo vedno odzvat - bojo našli, od kod kliče in prišli tja, če bo frka. Nauči ga samo eno cifro - policijo in da mora potem dat gubm klicanje, to mu mora bit v krvi. Je lažje, kot če ga učiš oboje in potem v paniki vse skup pozabi. Pa seveda kaj naredit, če je frka in česa ne sme tikat (plina)...


Zdej te pa lepo prosim, če opišeš primer, ko se ti na centru za obveščanje ni nihče javil.



Ti opišem jaz svojega,.. t starejši je mel 2 leti, ko je prvič dobil vročinski krč, obračal oči,..in ja, javil se ni nihče, tako, da sem pol klicala policijo, da so se povezali z reševalci in so nas pol oni poklicali nazaj na naš telefon. Prišel itak ni nihče, so nas napotili do ambulante. tam pa sorprajssss, so mneli svečke s potečenim rokom, tako, da nam niso mogli pomagat user posted image

_____________________________

Tvoj čas je omejen, zato ga ne zapravljaj tako, da živiš življenje nekoga drugega!
Naj hrup drugih mnenj ne utiša tvojega notranjega glasu!

Steve Jobs

(odgovor članu kalbo)
Neposredna povezava do sporočila: 31
   RE: kdaj otroka pustiti samega doma
31.7.2013 14:11:59   
kalbo
IZVIRNO SPOROČILO: blaža


IZVIRNO SPOROČILO: kalbo


IZVIRNO SPOROČILO: ronja


Če pa greš ven, naj vedno nekdo ve, da te ni ob otroku, da če se tebi kaj zgodi, da lahko pridejo ponj. Pa nauči ga poklicat 113 (ja, policijo, ne reševalce, ker na slednjem se velikokrat nihče ne oglasi (trust me on this one;), klicala že dostirkat, dobila sem jih pa 1x), na policiji pa vedno, tam pogovore tudi snemajo in se zato morajo vedno odzvat - bojo našli, od kod kliče in prišli tja, če bo frka. Nauči ga samo eno cifro - policijo in da mora potem dat gubm klicanje, to mu mora bit v krvi. Je lažje, kot če ga učiš oboje in potem v paniki vse skup pozabi. Pa seveda kaj naredit, če je frka in česa ne sme tikat (plina)...


Zdej te pa lepo prosim, če opišeš primer, ko se ti na centru za obveščanje ni nihče javil.



Ti opišem jaz svojega,.. t starejši je mel 2 leti, ko je prvič dobil vročinski krč, obračal oči,..in ja, javil se ni nihče, tako, da sem pol klicala policijo, da so se povezali z reševalci in so nas pol oni poklicali nazaj na naš telefon. Prišel itak ni nihče, so nas napotili do ambulante. tam pa sorprajssss, so mneli svečke s potečenim rokom, tako, da nam niso mogli pomagat user posted image


Nam so pomagali tudi ob vročinskem krču, tamala je bla v 30 minutah v UKCju v LJ... Javijo se pa seveda ne na prvi tuuu.

< Sporočilo je popravil kalbo -- 31.7.2013 14:14:44 >

(odgovor članu blaža)
Neposredna povezava do sporočila: 32
   RE: kdaj otroka pustiti samega doma
31.7.2013 14:19:41   
kalbo
http://www.sos112.si/slo/tdocs/ujma/2011/043.pdf

Vemo kako človeku ko misli da mu umira otrok tečejo sekunde. Vem, sem izkusil na lastni koži, zato ni prav, da dajemo tak info, da se na 112 nihče ne javi, zato bi blo fer, da podroben opis zajema tudi čas ko si zvonila na 112.

< Sporočilo je popravil kalbo -- 31.7.2013 14:23:08 >

(odgovor članu kalbo)
Neposredna povezava do sporočila: 33
   [Brisano sporočilo]
31.7.2013 14:43:17   
Brisani uporabnik
[Vsebina sporočila je bila izbrisana]

(odgovor članu kalbo)
  Neposredna povezava do sporočila: 34
   RE: kdaj otroka pustiti samega doma
31.7.2013 16:29:37   
mateyka
jaz sem v preteklih letih kar nekajkrat morala obrnit 112 in je tako, da so se vedno javili (samo enkrat ne in sem poklicala še enkrat čez 5 min in takrat dobila zvezo).

(odgovor članu Brisani uporabnik)
Neposredna povezava do sporočila: 35
   RE: kdaj otroka pustiti samega doma
20.8.2013 11:37:10   
ronja
Zdej te pa lepo prosim, če podrobno opišeš vse primere, ko se ti na centru za obveščanje ni nihče javil, ker ti tega niti slučajno ne verjamem in to ni ravno stvar, ki bi se jo jemalo zlahka.

Komot:
- enkrat je bil pri sosedi požar, na koncu je ratalo tako da smo klicali policijo in so jih oni poslali, to je bilo sicer pred leti, pa vseeno
- enkrat je neki fant v knjigarni dobil epileptični napad, klicala sem jaz, pa knjigarnarka, pa še par ljudi, pa jih nismo priklicali, potem je mela na srečo ena ženska v mobiju spravljeno št. nujne medicinske pomoči (stacionarka) in je to poklicala. Je rekla, da se na 112 dostikrat niso javili, ker pogosto rabi, ker ima tast neke zdr. probleme (sori, kalbo, si nisem zapomnila točno kaj, ampak mislim, da vseeno šteje - glede na to, da si je ženska dala to cifro v mobi, ker jih tolikokrat ni dobila...) So potem poklicali tisto in je bilo vse ok.
- enkrat mi je voda odtekla in se je mali nehal premikat in je lubi kar nekaj časa klicaril, da jih je končno dobil

A bo dovolj?;) Recimo da lahko rečeš, da se mi je v zadnjem primeru zdelo dalj časa kot je bilo, vendar vseeno recimo da to, da je vmes uspel lubi it do 3 sosedov, če so slučajno doma, tudi nekaj pove;). V prvih dveh primerih se pa nisem počutila nič ogrožena in nisem bila edina, ki sem klicala in ja, JE TRAJALO! Sama imam zaupanje v reševalce, v njihov telefonski center pa ne, jebi ga, izkušnje naredijo svoje;). Zato svoje učim, da pokličejo policijo, ziher je ziher. Ti uči svoje kakor češ, upam, da se jim bojo javili, prav bi bilo, se strinjam.

_____________________________

http://vecna-optimistka.blogspot.com/

(odgovor članu kalbo)
Neposredna povezava do sporočila: 36
   RE: kdaj otroka pustiti samega doma
20.8.2013 13:55:48   
kalbo
IZVIRNO SPOROČILO: ronja

Zdej te pa lepo prosim, če podrobno opišeš vse primere, ko se ti na centru za obveščanje ni nihče javil, ker ti tega niti slučajno ne verjamem in to ni ravno stvar, ki bi se jo jemalo zlahka.

Komot:
- enkrat je bil pri sosedi požar, na koncu je ratalo tako da smo klicali policijo in so jih oni poslali, to je bilo sicer pred leti, pa vseeno
- enkrat je neki fant v knjigarni dobil epileptični napad, klicala sem jaz, pa knjigarnarka, pa še par ljudi, pa jih nismo priklicali, potem je mela na srečo ena ženska v mobiju spravljeno št. nujne medicinske pomoči (stacionarka) in je to poklicala. Je rekla, da se na 112 dostikrat niso javili, ker pogosto rabi, ker ima tast neke zdr. probleme (sori, kalbo, si nisem zapomnila točno kaj, ampak mislim, da vseeno šteje - glede na to, da si je ženska dala to cifro v mobi, ker jih tolikokrat ni dobila...) So potem poklicali tisto in je bilo vse ok.
- enkrat mi je voda odtekla in se je mali nehal premikat in je lubi kar nekaj časa klicaril, da jih je končno dobil

A bo dovolj?;) Recimo da lahko rečeš, da se mi je v zadnjem primeru zdelo dalj časa kot je bilo, vendar vseeno recimo da to, da je vmes uspel lubi it do 3 sosedov, če so slučajno doma, tudi nekaj pove;). V prvih dveh primerih se pa nisem počutila nič ogrožena in nisem bila edina, ki sem klicala in ja, JE TRAJALO! Sama imam zaupanje v reševalce, v njihov telefonski center pa ne, jebi ga, izkušnje naredijo svoje;). Zato svoje učim, da pokličejo policijo, ziher je ziher. Ti uči svoje kakor češ, upam, da se jim bojo javili, prav bi bilo, se strinjam.


Učiš na žalost narobe, pa lahko obrneš kakor hočeš. Moja mati je na žalost klicala kar nekajkrat in vsakič najkasneje po treh minutah dobila zvezo in operaterja z medicinskim znanjem, enkrat se je zmotila in jo je policaj iz 113 preusmeril na 112, tudi moj primer je bil rešen takoj. In če bi ti ob tistem epileptičnem napadu ravnala osveščeno in pravilno, bi klicala samo ti in počakala na liniji, bi dobila zvezo, tako vas je pa par ljudi zabilo linije in ste vsakič pristali na koncu vrste.

< Sporočilo je popravil kalbo -- 20.8.2013 14:01:11 >

(odgovor članu ronja)
Neposredna povezava do sporočila: 37
   RE: kdaj otroka pustiti samega doma
20.8.2013 14:09:53   
ronja
Ne, če je kaj narobe, želim, da otrok takoj dobi zvezo z nekom, če bojo policaji prevezali naprej, bojo gotovo lažje dobili zvezo, ker imajo verjetno kako priority listo, da 112 vzame prej klice iz policije, ko je že jasno, da jih nekdo fejst rabi... Če kličeš policijo in ugotovijo,d a rabiš reševalce, te itak takoj nanje vržejo. Mi je veliko bolj važno,d a se nekdo medtem z otrokom pogovarja in mu pove, kaj naj naredi (to ve tudi policaj) kot pa to, da bo prav odtipkal in vmes čakal ves paničen. 3 minute malemu otroku ni tako malo časa, če recimo gori... Policaje sem do zdaj dobila vedno v prvo, na srečo nisem velikokrat rabila.

kalbo, nismo vsi hkrati klicali, ampak en za drugim in seveda smo ostali do konca na liniji, dokler se ne začne tututu;). potem ko sem 2x klicala do konca, je poizkusil nekdo drug in ko ni ratalo, je poizkusila še knjigarnarka iz stacionarca. Pa tudi če bi zabili vrste, bi verjetno en od nas moral dobit, če bi hoteli zabit vrste;). Tako pa nihče ni dobil zveze z njimi. Dobili smo pa takoj zvezo z nujno med. pomočjo.

Aja. še en primer, ko so klicali za rešilca zaradi prometne nesreče so tudi kar nekajkrat zavrteli in počakali do konca, preden so dobili zvezo. Takrat nisem jaz klicala, sem bila pa zraven.

_____________________________

http://vecna-optimistka.blogspot.com/

(odgovor članu kalbo)
Neposredna povezava do sporočila: 38
Stran:   <<   < Prejšnja stran  1 [2]
Stran: <<   < Prejšnja stran  1 [2]
Pojdi na:





Zakaj starši poljubljajo svoje otroke na u...
Odgovornost staršev je, da otroku pokažejo pomembnost poljuba. Poljub je dejanje, s katerim pokažemo, da nekoga ljubimo,...
Trmast otrok
Čeprav ste šokirani, na otrokovo trmo nikakor ne odgovarjajte z jezo in kričanjem. Najbolje je, da otroku poskušate mirn...




S KOM ŽIVITE
nataly33

S kom živite v skupnem gospodinjstvu?

sami s partnerjem/možem in otroci (81%)

sama z otroci (5%)

živimo staščo in tastom (13%)


Število vseh glasov: 113

Hvala za glasove. Glasoval/a si že za vse aktualne ankete. Lahko pa ustvariš svojo anketo!