|      
Ops :( Si prepričan/-a, da ne želiš več sodelovati?
Preden potrdiš svojo odločitev, preberi podrobnosti.
Če potrdiš, da želiš odnehati, se ti bo avtomatično naložil poseben piškotek (cookie), s pomočjo katerega bomo ob ponovnem prihodu na našo spletno stran prepoznali tvoj račun in poskrbeli, da boš lahko v času trajanja nagradnega tekmovanja (od 17. 12. do 21. 12. 2018) nemoteno brskal/-a po Ringaraja.net brez prikazovanja ikon naših sponzorjev oziroma brez okenca na desnem delu zaslona.

Obenem boš izgubil/-a vse že osvojene točke in s tem, žal, izgubiš tudi možnost, da osvojiš odlično nagrado. Raje še enkrat premisli, preden klikneš da.

Si še vedno želiš odnehati?
Ringaraja.net uporablja piškotke z namenom zagotavljanja spletne storitve, oglasnih sistemov in funkcionalnosti, ki jih sicer ne bi mogli nuditi.
Z obiskom in uporabo spletnega mesta soglašate s piškotki.   Več o tem
Uporabniki na tej temi: nihče
  Natisni
Stran: <<   < Prejšnja stran  3 4 [5] 6 7   Naslednja stran >   >>
Uporabnik
Sporočilo << Starejša tema   Novejša tema >>
   RE: Aprilčice 2014
21.8.2013 2:05:58   
Anonimen
Pozdravljene. Tudi sama pripadam aprilcicam 2014. Dokler ne bom opravila prvega pregleda, ki je 27.8. in ces 12t sem se odlocila za anonimnost. Namrec sem v po uspelem iui postopku imela abrazijo 27.3.2013, ker je nehal biti srcek. Upam, da bo sedaj sreca na moji strani in se vam neanonimno pridruzim.

(odgovor članu corti)
  Neposredna povezava do sporočila: 101
   RE: Aprilčice 2014
21.8.2013 7:36:26   
Neala
Jutro!
No, danes pa je boljši dan. Fajn sem se naspala, glava ne boli več... Včeraj je bil res obup; glava, utrujenost, slabost... noro.

Naši tamali bova povedala menda po prvem pregledu. Takrat bom povedala tudi staršem, morda v službi... Če bo tudi potem šlo kaj narobe, bodo itak vsi vedeli in itak ne bi mogla skrivat, tako, da je itak vseeno. Pa lažje mi bo, ko bodo končno vsi vedeli. Zdaj je kar zoprno, ko noben ne ve, jaz pa s tako pomembno skrivnostjo user posted image .

(odgovor članu Anonimen)
Neposredna povezava do sporočila: 102
   RE: Aprilčice 2014
21.8.2013 8:26:01   
KajaNagaja
Tiste, ki vam g na prvem pregledu ne dela UZ, djte mi povedat kako potrdi nosečnost? Na podlagi krvi? Imam namreč en problemček...7.6. sem diplomirala in od takrat nisem več študentka, 1.8. sem se redno zaposlila in sem mislna, da moram sklent dopolnilno zavarovanje, ko se zaposlim oziroma da pač nima veze. No in sem mela v petek en pregled in una teta za šaltarjem men reče, da nimam sklenjenga zavarovanja, povem, da sem redno zaposlena in me praša, ja kaj pa dopolnilno? Js pa v jok pa na drevo :) No uglavnem, tist pregled sem plačala (2,3 €, lih bankrotirala nisem), ampak me je prašala če sem noseča (takrat še nisem vedla) in se rekla, da ne...je rekl, no ker če bi mela kak UZ, bi prišlo cca 40€.

Včerej sem šla sklenit dopolnilno zavarovanje in ker sem tolk časa odlašala, bom zdaj 3 meseca plačevala v prazno plus vse preglede. Sicer je bla una teta v zavarovalnici ful prijazna in rekla, da se bo mogoče nekaj dalo uredit, ampak to zvem šele drug teden. GROZA! Upam, da mi bo lahko kaj uredila, drugače ne vem kako bo user posted image

(odgovor članu Neala)
Neposredna povezava do sporočila: 103
   RE: Aprilčice 2014
21.8.2013 8:29:39   
Neala
Ja, dopolnilno zdr. zavarovanje je čist odvisno, če ga hočeš plačevat ali ne. Podjetje ti namreč plača obveznega. Ravno tako ti obveznega plača Občina, če si brezposelna. No, v glavnem, obvezno zdr. zavarovanje krije v povprečju 80% zdr. storitev. Nekatere tudi 100% (alla zdravljenje raka itd.), za ostale pa je treba malo doplačat. Pa odvisno za kako "drago" storitev gre. Res je, da če si  zdaj sklenila, potem prve tri mesece še vedno doplačuješ, potem pa ti začne veljati. Ne vem pa v čem je finta - zakaj trije meseci. To se tudi meni zdi absurd.

(odgovor članu KajaNagaja)
Neposredna povezava do sporočila: 104
   RE: Aprilčice 2014
21.8.2013 8:31:56   
*tedy*
Meni vedno na prvem pregledu naredi samo ginekološki pregled in reče da je velikost primerna. Sej čuti na otip velikost maternice in ploda. Za maternico pa tud zdej že sama vem in jo čutim na otip kako se veča.


(odgovor članu KajaNagaja)
Neposredna povezava do sporočila: 105
   RE: Aprilčice 2014
21.8.2013 8:47:30   
Anonimen
Kakor sem jaz prebrala so pregledi v nosečnosti kriti iz osnovnega zdravstvenega zavarovanja, tako da načeloma jih ne bi smeli računat, razen seveda nuhalne:

27. člen na tem linku: http://www.zzzs.si/zzzs/info/egradiva.nsf/0/5580D0555F5A1FEAC1256CFB003BB45C?OpenDocument

3. ženskah:
- pregledi in nasveti za načrtovanje družine, za rabo kontracepcije, proti spolno prenosnim okužbam in posledični neplodnosti;
- kontracepcijska sredstva;
- do 10 sistematičnih pregledov v nosečnosti in dve ultrazvočni preiskavi;
- odkrivanje nosilk HBs antigena, okuženih s toksoplazmozo in sifilisom;
- en obisk pri nosečnici v drugi polovici nosečnosti;
- zdravniški pregled 6 tednov po porodu ali 3 tedne po spontani ali umetni prekinitvi nosečnosti;
- desenzibilizacija Rh negativnih žensk z gamaglobulini po porodu ali prekinitvi nosečnosti;
- indirektni Coombsov test pri vsaki nosečnici in Rh desenzibilizacija v 28. tednu nosečnosti;
- pregled za zgodnje odkrivanje raka vratu maternice enkrat na tri leta pri ženskah, starih med 20. in 75. letom, če sta dva izvida testa PAP v obdobju enega leta negativna;
- klinični pregled dojk enkrat na tri leta pri ženskah med 20. in 50. letom in enkrat na dve leti pri ženskah po 50. letu starosti;
- amniocenteza in kariotipizacija pri pozitivnem testu merjenja nuhalne svetline ali trojnega hormonskega testa, ki ga je plačala nosečnica sama pri nosečnicah mlajših od 35 let;
- merjenje nuhalne svetline ali trojni hormonski test pri nosečnicah, starih med 35. in 37. letom ter v primerih, če je ta pozitiven, tudi amniocenteza in kariotipizacija;
- horionska biopsija ali amniocenteza za kariotipizacijo pri nosečnicah, starih nad 37 let;
- svetovalni preventivni patronažni obisk za ženske, ki se po treh letih ne odzovejo vabilu na preventivni pregled (27. 10. 2002);
- prvo svetovanje in predpisovanje hormonskih nadomestnih preparatov pri ženskah brez kroničnih bolezni;
- mamografija enkrat na dve leti pri ženskah po 50. letu starosti in enkrat letno pri ženskah, ki jemljejo homonske nadomestne preparate več kot 5 let;
- ultrazvočna ocena debeline endometrije enkrat letno pri ženskah, ki kontinuirano jemljejo hormonske nadomestne preparate;

(odgovor članu Neala)
  Neposredna povezava do sporočila: 106
   RE: Aprilčice 2014
21.8.2013 8:53:57   
Neala
Meni je v prvi nosečnosti ginekolog delala UZ čisto vsak mesec na vsakem pregledu in nič nisem doplačevala. Vem, da pripadata kao samo dva, ampak on je UZ delal vedno. Kar se mi je zdelo super. Ampak to je dokaz, da še vseeno ginekologi lahko delajo kakor hočejo oz. eni jih ne delajo, drugi delajo vedno itd..

(odgovor članu Anonimen)
Neposredna povezava do sporočila: 107
   RE: Aprilčice 2014
21.8.2013 9:03:20   
Anonimen
Še ena nova aprilčica tukaj user posted image

PDP: 25.4.2014

user posted image : 2

user posted image : 0

Prvi pregled: 16.9.

Počutje: ok, brez slabosti (zaenkrat), prsa me bolijo, bradavičk se pa sploh dotaknit ne smem user posted image

bibaleze

(odgovor članu Neala)
  Neposredna povezava do sporočila: 108
   RE: Aprilčice 2014
21.8.2013 10:29:05   
KajaNagaja
Narobe ste me razumele...js nimam DOPOLNILNEGA zavarovanja. DODATNO je pa druga zgodba. OBVEZNO pa vem da mi podjetje krije. Tudi meni je drugač G prej vsak mesec delala UZ...je blo prov fajn slišat srček vsakič :)

(odgovor članu Anonimen)
Neposredna povezava do sporočila: 109
   RE: Aprilčice 2014
21.8.2013 12:23:31   
Anonimen
Ja sej KajaNagaja... je vse krito iz obveznega! Nima veze al nimaš dopolnilnega ali ga imaš.. sem ti zgoraj napisala člen.

A.user posted image

(odgovor članu KajaNagaja)
  Neposredna povezava do sporočila: 110
   RE: Aprilčice 2014
21.8.2013 12:45:57   
Anonimen
Hej. Dodatno, dopolnilno..vse je ista stvar samo eni recejo dopolnilno eni dodatno, spet drugi pa prostovoljno. .. :) obezno ti placajo v sluzbi.. Dodatno(dopolnilno) pa placas sam..

(odgovor članu Anonimen)
  Neposredna povezava do sporočila: 111
   RE: Aprilčice 2014
21.8.2013 13:19:07   
KajaNagaja
Pa ni čist tko...dopolnilno in dodatno zavarovanje se razlikujeta, dopolnilno je daleč od prostovoljnega, ker ga moraš imet, če nisi študent, dijak ali kakorkol drugač upravičen do tega. Tukaj spodaj je lepo razloženo:

http://cekin.si/clanek/tema_tedna/vas-zanima-zakaj-obvezno-in-dopolnilno-zdravstveno-zavarovanje.html

No pa da ne bomo preveč o tem...Kako ste drugač? Dobro prenašate? Js sploh nimam občutka da sem noseča user posted image ... se pripravljam na to, kako bomo sporočili veselo novičko :) Bom dala delat majčko za hčerko z napisom BIG SISTER in jo bo imela na sebi za moj rojstni dan, ki ga imam kmalu. Takrat peljem moje in partnerjeve starše na kosilo :) Bomo vidl kolk bojo rabl :) Kako pa ste/boste ve sporočile?

< Sporočilo je popravil KajaNagaja -- 21.8.2013 13:26:54 >

(odgovor članu Anonimen)
Neposredna povezava do sporočila: 112
   RE: Aprilčice 2014
21.8.2013 13:52:34   
KajaNagaja
No sem prov na ZZZS klicala in mi je teta rekla, da pripada en UZ na osnovno do 14t in en do 28t...za brezveze sem se sekirala :) Hvala :)

(odgovor članu KajaNagaja)
Neposredna povezava do sporočila: 113
   RE: Aprilčice 2014
21.8.2013 14:06:33   
Neala
No, dopolnilno zdr. zavarovanje pač krije tisto, kar ne more kriti samo osnovno. To smo pisale že zgoraj.

Če pa je govora o DODATNEM zdr. zavarovanju, je pa to zavarovanje v smislu kao nadstandardnih storitev. Torej to si plačuješ lahko po želji dodatno še poleg dopolnilnega. Tu se ti krijejo kaka dodatna mnenja zdravnikov, zavarovanja za primere hudih bolezni, nezgodno zavarovanje za smrt...

Sicer je pa res tako, da ti osnovno krije res veliko večino klasičnih storitev, problem je edino, če si sprejet v bolnico in če gre za operacijo. Pač spet odvisno od vrste bolezni in storitve, itd.




(odgovor članu KajaNagaja)
Neposredna povezava do sporočila: 114
   RE: Aprilčice 2014
21.8.2013 14:08:28   
Neala
Hm, kako bom sporočila novičko ostalim? Ne mislim delat nobenega presenečenja ali kake fore. Bova pač povedala pri kosilu. Edino ne vem res kdaj bi povedala, ker tamala bo sigurno takoj povedala v vrtcu in, če bi bilo kaj narobe, ne bi rada da cel vrtec ve in me potem vzgojiteljice sprašujejo. Smo bolj majhen vrtec, vsi se poznamo... Je pa res, da ne bom čakala do nuhalne ali pa kaj takega. Mislim, da bova povedala po prvem pregledu, ki bo 3.9.

(odgovor članu Neala)
Neposredna povezava do sporočila: 115
   RE: Aprilčice 2014
21.8.2013 14:46:32   
Anonimen
Ali se vam vam že kaj pozna?? Jaz sem delala test v ponedeljek in se mi pozna, kot da bi bila v 3.-4. mesecu user posted image Ne bom morala več dolgo skrivati. A se mi zdi, da sem tolko napihnjena, kot kej druga..

(odgovor članu Neala)
  Neposredna povezava do sporočila: 116
   RE: Aprilčice 2014
21.8.2013 15:03:39   
KajaNagaja
Men se pa včasih pozna zvečer, včasih pa ne...včasih sem taka kot sem bila v prvo pri 4 mesecih...čist odvisno... bomo vidl :)

(odgovor članu Anonimen)
Neposredna povezava do sporočila: 117
   RE: Aprilčice 2014
21.8.2013 15:35:37   
novopecena*
Jaa men se tud tko zdi kot bi bila ze u 4 mesecu user posted image malo trebusckaa se pozna :D al pa je samo napihnjenost. Danes so se zacele zraven se slabosti..upam da hitro minejo :) a je katera s Koroske pa ve mogoce kateri ginekolog dela nuhalno?

(odgovor članu KajaNagaja)
Neposredna povezava do sporočila: 118
   RE: Aprilčice 2014
21.8.2013 15:41:11   
Neala
Ja, punce, ta trebušček zdej je samo napihnjenost. Je absolutno prezgodaj za nosečniški trebušček, saj se maternica komaj začenja širiti. Če si noseča v drugo, se vezi hitreje razširijo, ker telo že ve, "za kaj se gre" user posted image  in se zato kao hitro vidi trebuh. To lahko traja prvo trimesečje, potem pa uplahne oz. potem res pride do izraza prava nosečniška rast trebuha.
Pri prvi hčerki sem normalno svoje hlače nosila prvih pet mesecev. NIČ se mi ni poznalo, šele potem v šestem mesecu sem začela nosit nosečniške hlače oz. sprva sem kr svoje obične hlače odpela in si dala elastiko user posted image  namesto gumba.

Sem pa tudi jaz napihnjena oz. imam trebuh. Se bojim, da bo že kdo opazil user posted image . Pa sem komaj v 6. tednu. Sploh, ko se najem je groza. Hja, slabosti se tudi počasi začenjajo ta teden. Vidim pa, da je kak dan bolje, kak dan slabše.

(odgovor članu novopecena*)
Neposredna povezava do sporočila: 119
   RE: Aprilčice 2014
21.8.2013 18:26:30   
MiNNi N
Ojla punce!;)
Po dolgem času - problemi z računalnikom, polne roke dela... - se vam ponovno oglašam:)

V glavnem, na mojem prvem pregledu 9.8. mi je naredila ultrazvok in se je že videla mala pikica!!! Dobila tudi prvo slikicouser posted image
Prejšnji teden pa sem morala na pregled krvi, kjer pa so mi sprva ugotovili previsok sladkor! in sem morala čez dva dni ponovno na pregled, kjer pa je bilo vse vredu. Upam, da ne bom imela konstantnih problemov glede tega!

Drugače pa zaenkrat samo boleče prsi (te so bile še preden da sem izvedela za nosečnost), napihnjenost in groooozna vzkipljivost (moj mi še krivega prsta ne sme pokazati)user posted image

Upam, da čim hitreje mine;)

(odgovor članu Neala)
Neposredna povezava do sporočila: 120
   RE: Aprilčice 2014
21.8.2013 18:54:24   
Anonimen
Prosim, ali mi lahko pomagate glede tega štetja tednov. Torej, noseča sem 4t 5d... Zdej ne vem, kaj gledam na spletnih straneh in v knjigah.. 4. teden ali 5. teden?? user posted image

(odgovor članu MiNNi N)
  Neposredna povezava do sporočila: 121
   RE: Aprilčice 2014
21.8.2013 19:53:46   
Anonimen
Anonimna - si v petem tednu... vsaj tako mi ringaraja javlja... jaz sem zdej 6t4d in mi je v soboto javilo da sem stopila v sedmi teden.

A.user posted image

(odgovor članu Anonimen)
  Neposredna povezava do sporočila: 122
   RE: Aprilčice 2014
22.8.2013 20:45:53   
Anonimen
Kaj zdaj...nič se ne dogaja tle?? Kako steeeee? user posted image

(odgovor članu Anonimen)
  Neposredna povezava do sporočila: 123
   RE: Aprilčice 2014
22.8.2013 21:17:31   
Neala
Evo me.... Sem se že prej hvalila na drugi temi kako sem skuhala paradižnikovo mezgo za ozimnico in kako sem danes polna energije. Tisti smotan kovinski okus je popoldan izginil in tako nisem imela potrebe po nekem grickanju user posted image .

Kako pa ste ostale?? Kje ste bejbe? user posted image

(odgovor članu Anonimen)
Neposredna povezava do sporočila: 124
   RE: Aprilčice 2014
23.8.2013 3:34:00   
Anonimen
Živjo!
Mene pa muči nespečnost in krvavitve iz nosu, zato sem tako zgodnjauser posted image

Včeraj je biu za mano obupen dan, popoldan sem imela razgovor za službo, za katero sem vedela da je nebom dobila zaradi nosečnosti, ampak sm iz vljudnosti šla, mogoče bom zaradi tega imela možnosti kasneje za zaposlitev tam...

V avtu mi je blo ves čas slabo, verjetno tudi zaradi živčnosti, doma pa sem še bruhala. Dobro da me je moj rešil in je tamalo zrihtau za spat.
Danes grem pa v labaratorij, dat kri in urin, da mi pregledajo za toksoplazmo, hepatitis, itd., pa še za sladkorno sem dobila napotnico. Se že veselim sladkane vode, bljahuser posted image
Nosečkam, ki boste imele preiskave za sladkorno priporočam kakšno revijo seboj, ker moraš med 1. in 2. odvzemom počakat v čakalnici in me smeš okrog hodet, da telo ne porablja sladkorja.

Uspešen dan vam želim.

Pozdravček T.

(odgovor članu Neala)
  Neposredna povezava do sporočila: 125
Stran:   <<   < Prejšnja stran  3 4 [5] 6 7   Naslednja stran >   >>
Stran: <<   < Prejšnja stran  3 4 [5] 6 7   Naslednja stran >   >>
Pojdi na:





Zgodnji znaki nosečnosti: Izcedek
Zanositev povzroči številne spremembe v ženskem telesu in ena od teh je trdnost in položaj materničnega vratu. S spremlj...
Kaj vzeti s seboj v porodnišnico?
Da česa ne bi pozabili, smo vam pripravili spisek stvari, ki jih vzemite s seboj v porodnišnico.




Plenice.
пеперутка16

Kdaj ste otroka začeli odvajati od plenic?