|      
Ops :( Si prepričan/-a, da ne želiš več sodelovati?
Preden potrdiš svojo odločitev, preberi podrobnosti.
Če potrdiš, da želiš odnehati, se ti bo avtomatično naložil poseben piškotek (cookie), s pomočjo katerega bomo ob ponovnem prihodu na našo spletno stran prepoznali tvoj račun in poskrbeli, da boš lahko v času trajanja nagradnega tekmovanja (od 17. 12. do 21. 12. 2018) nemoteno brskal/-a po Ringaraja.net brez prikazovanja ikon naših sponzorjev oziroma brez okenca na desnem delu zaslona.

Obenem boš izgubil/-a vse že osvojene točke in s tem, žal, izgubiš tudi možnost, da osvojiš odlično nagrado. Raje še enkrat premisli, preden klikneš da.

Si še vedno želiš odnehati?
Uporabniki na tej temi: nihče
  Natisni
Stran: <<   < Prejšnja stran  1 [2] 3   Naslednja stran >   >>
Uporabnik
Sporočilo << Starejša tema   Novejša tema >>
   RE: SPD-motnja senzoričnega procesiranja
25.8.2013 20:17:04   
patrino
seveda so pa vsi vabljeni k debati, ni zdej to neko prekljanje dveh ufuranih patrinic user posted image


user posted image user posted image ti si pa tečna veš...

_____________________________

felico ne estas mezurita en oro...

(odgovor članu mateyka)
Neposredna povezava do sporočila: 26
   RE: SPD-motnja senzoričnega procesiranja
25.8.2013 20:56:23   
Najaa
Mene pa moti to, da naštejejo vse te točke, v katerih se najde 50% odraslih, kaj šele otrok, ki se razvijajo in s tem totalno prestrašijo nekatere starše... Postavljajo diagnoze na podlagi enega obiska otroka... In take. To me moti. Da ti "kr ena" v razvojni reče, če si je ženska prebrala tisti plakat. Pa daj no, za postavljanje diagnoz raznih motenj je potrebnih veliko veliko obiskov otroka pri pravem strokovnjaku, pa ne samo enemu ampak enih parih.

MOi kaj pa v vrtcu pravijo?

(odgovor članu patrino)
Neposredna povezava do sporočila: 27
   RE: SPD-motnja senzoričnega procesiranja
25.8.2013 21:52:47   
Katy78

IZVIRNO SPOROČILO: Najaa

Mene pa moti to, da naštejejo vse te točke, v katerih se najde 50% odraslih, kaj šele otrok, ki se razvijajo in s tem totalno prestrašijo nekatere starše... Postavljajo diagnoze na podlagi enega obiska otroka... In take. To me moti. Da ti "kr ena" v razvojni reče, če si je ženska prebrala tisti plakat. Pa daj no, za postavljanje diagnoz raznih motenj je potrebnih veliko veliko obiskov otroka pri pravem strokovnjaku, pa ne samo enemu ampak enih parih.

MOi kaj pa v vrtcu pravijo?


Saj če gledaš seznam znakov za avtistično motnjo, jih je ogromno takih, ki jih najdeš pri veliko če ne kar pri večini otrok.

Drugače pa je naš starejši tudi "ovohovalec", v bistvu kar se hrane in kozmetike tiče, želi vse povohati.

(odgovor članu Najaa)
Neposredna povezava do sporočila: 28
   RE: SPD-motnja senzoričnega procesiranja
26.8.2013 9:38:50   
alda
Se strinjam s tistim,ki je napisal, da če ti ne nadejo nobene motnje mora biti nekaj hudo narobe s tabo user posted image

_____________________________

Kdor govori za menoj, govori z mojo ritjo!!

I saw an angel become the devil
Still they look pretty good hand in hand
Well baby, I don't need any of them
Heaven nor hell
Volbeat!!

(odgovor članu Katy78)
Neposredna povezava do sporočila: 29
   RE: SPD-motnja senzoričnega procesiranja
26.8.2013 11:36:28   
nyna84
Da povem, kako smo mi s pomočjo motnje rešili problem.

Naša tastarejša je imela grozne težave z organizacijo in pozabljanjem, in sem na internetu (oz. na RR) slučajno naletela na ADHD - prej nikoli slišala. Prepoznala sem jo v veliko točkah, zato sem se obrnila na pediatrionjo, ta pa naju je poslala v CMZ. Večkrat sva bili pri psihologinji, s katero sta delali ene teste, pa k defektologinji sva hodile ... Rezultat? ADHD ni uradno potrjen, a je defektologinja na podlagi skupnega dela ocenila, da ima hči težave s pozornostjo. Dobili smo napotke, kako naj delamo, da težav ne bo več in stvar se je izboljšala za 100 %.

Kaj želim povedat? Ko slišimo besedo motnja, je itak panika, ker se vsak lahko najde v opisu kakšne motnje. Ampak, včasih je poznavanje določenih motenj tudi dobrodošlo, ker lahko tako pomagamo otroku, čeprav tiste motnje sploh nima. Smernice, kako pomagati pri določeni motnji, so lahko vseeno koristne.

Ah, plakati in internetni vprašalniki ... Jaz sem s pomočjo plakatov in razne literature "ugotovila" da imam ravno tako ADHD, pa OKM tudi. In? To ničesar ne spremeni.

_____________________________

Sem iz Posočja in nisem Gorenjka ;)
http://www.radio1.si/strani/Fun.aspx?ID=20254&LNK=7

(odgovor članu alda)
Neposredna povezava do sporočila: 30
   RE: SPD-motnja senzoričnega procesiranja
26.8.2013 16:03:55   
mateyka

IZVIRNO SPOROČILO: nyna84
Naša tastarejša je imela grozne težave z organizacijo in pozabljanjem, in sem na internetu (oz. na RR)...


aha, potem je res - to je nekaj kar je izraženo v res velikem problemu (ni to en skupek neprijetnosti in "quirky peculiarities").

(odgovor članu nyna84)
Neposredna povezava do sporočila: 31
   RE: SPD-motnja senzoričnega procesiranja
26.8.2013 16:15:12   
liliana
IZVIRNO SPOROČILO: nyna84

Da povem, kako smo mi s pomočjo motnje rešili problem.

Naša tastarejša je imela grozne težave z organizacijo in pozabljanjem, in sem na internetu (oz. na RR) slučajno naletela na ADHD - prej nikoli slišala. Prepoznala sem jo v veliko točkah, zato sem se obrnila na pediatrionjo, ta pa naju je poslala v CMZ. Večkrat sva bili pri psihologinji, s katero sta delali ene teste, pa k defektologinji sva hodile ... Rezultat? ADHD ni uradno potrjen, a je defektologinja na podlagi skupnega dela ocenila, da ima hči težave s pozornostjo. Dobili smo napotke, kako naj delamo, da težav ne bo več in stvar se je izboljšala za 100 %.

Kaj želim povedat? Ko slišimo besedo motnja, je itak panika, ker se vsak lahko najde v opisu kakšne motnje. Ampak, včasih je poznavanje določenih motenj tudi dobrodošlo, ker lahko tako pomagamo otroku, čeprav tiste motnje sploh nima. Smernice, kako pomagati pri določeni motnji, so lahko vseeno koristne.

Ah, plakati in internetni vprašalniki ... Jaz sem s pomočjo plakatov in razne literature "ugotovila" da imam ravno tako ADHD, pa OKM tudi. In? To ničesar ne spremeni.


Kaj pa je OKM motnja....user posted image

(odgovor članu nyna84)
Neposredna povezava do sporočila: 32
   RE: SPD-motnja senzoričnega procesiranja
26.8.2013 16:23:38   
nyna84
OKM - obsesivno kompulzivna motnja

A si kdaj gledala Monka? To je to. user posted image

Evo, na debelo: http://www.psihoterapija-ordinacija.si/sl/dusevne-motnje/anksiozne-motnje/67-obsesivno-kompulzivna-motnja-okm.html

< Sporočilo je popravil nyna84 -- 26.8.2013 16:26:17 >


_____________________________

Sem iz Posočja in nisem Gorenjka ;)
http://www.radio1.si/strani/Fun.aspx?ID=20254&LNK=7

(odgovor članu liliana)
Neposredna povezava do sporočila: 33
   RE: SPD-motnja senzoričnega procesiranja
26.8.2013 16:27:28   
nyna84

IZVIRNO SPOROČILO: mateyka


IZVIRNO SPOROČILO: nyna84
Naša tastarejša je imela grozne težave z organizacijo in pozabljanjem, in sem na internetu (oz. na RR)...


aha, potem je res - to je nekaj kar je izraženo v res velikem problemu (ni to en skupek neprijetnosti in "quirky peculiarities").

Ne, to je to, ko te je vsak mesec strah govorilnih ur. user posted image

_____________________________

Sem iz Posočja in nisem Gorenjka ;)
http://www.radio1.si/strani/Fun.aspx?ID=20254&LNK=7

(odgovor članu mateyka)
Neposredna povezava do sporočila: 34
   RE: SPD-motnja senzoričnega procesiranja
26.8.2013 18:29:04   
mateyka
sej, velik problem. naštete zadeve za SPD pa ni nujno, da rezultirajo v velikem problemu. lahko, ampak ni zdej to en difolt..

me zanima a se motnja še vedno klasificira kot motnja, če nimaš problemov v življenju z njo ali če ti celo pomaga pri vrsti dela ki ga opravljaš...

(odgovor članu nyna84)
Neposredna povezava do sporočila: 35
   RE: SPD-motnja senzoričnega procesiranja
26.8.2013 19:06:02   
liliana

IZVIRNO SPOROČILO: nyna84

OKM - obsesivno kompulzivna motnja

A si kdaj gledala Monka? To je to. user posted image

Evo, na debelo: http://www.psihoterapija-ordinacija.si/sl/dusevne-motnje/anksiozne-motnje/67-obsesivno-kompulzivna-motnja-okm.html


Najpogostejše vsiljive - obsesivne misli:
- strah pred okužbo ali umazanijo
- urejenost in simetričnost
- agresivni ali grozljivi impulzi
- seksualne predstave ali misli


Najpogostejša prisilna - kompulzivna vedenja:
- pranje in čiščenje
- štetje
- preverjanje
- zahtevno prepričevanje
- ponavljanje istih dejanj
- pretirana urejenost
- zbiranje, shranjevanje



Pismo....raje več ne bom prebirala o teh motnjah......ker me bodo potem te obsesije preganjale več kot uro na dan in bom začela šteti stopnice in obsedeno čistiti, da bi jih pregnala......

(odgovor članu nyna84)
Neposredna povezava do sporočila: 36
   RE: SPD-motnja senzoričnega procesiranja
26.8.2013 19:07:28   
liliana

IZVIRNO SPOROČILO: mateyka

sej, velik problem. naštete zadeve za SPD pa ni nujno, da rezultirajo v velikem problemu. lahko, ampak ni zdej to en difolt..

me zanima a se motnja še vedno klasificira kot motnja, če nimaš problemov v življenju z njo ali če ti celo pomaga pri vrsti dela ki ga opravljaš...


Piše, da je motnja, če ti otežuje življenje.....če ti ga ne in ti ga celo olajša, potem to ne more biti več motnja.......user posted image

(odgovor članu mateyka)
Neposredna povezava do sporočila: 37
   RE: SPD-motnja senzoričnega procesiranja
26.8.2013 19:11:03   
LuLu

IZVIRNO SPOROČILO: liliana

Piše, da je motnja, če ti otežuje življenje.....če ti ga ne in ti ga celo olajša, potem to ne more biti več motnja.......user posted image


kaj pa če drugemu otežuješ življenje? Ne vem zakaj sem se spomnila na naše politike user posted image

(odgovor članu liliana)
Neposredna povezava do sporočila: 38
   RE: SPD-motnja senzoričnega procesiranja
26.8.2013 21:43:47   
petea
IZVIRNO SPOROČILO: alda

Se strinjam s tistim,ki je napisal, da če ti ne nadejo nobene motnje mora biti nekaj hudo narobe s tabo user posted image



no, še dobro, da znajo nekateri ubesediti misli, kar se motajo nekje po moji glavi
user posted image


p.s.: le kakšna motnja je to?

(odgovor članu alda)
Neposredna povezava do sporočila: 39
   RE: SPD-motnja senzoričnega procesiranja
26.8.2013 22:03:43   
Najaa

IZVIRNO SPOROČILO: petea

p.s.: le kakšna motnja je to?


MPM (motnja pomanjkanja motnje) user posted image

(odgovor članu petea)
Neposredna povezava do sporočila: 40
   RE: SPD-motnja senzoričnega procesiranja
26.8.2013 22:15:13   
petea

IZVIRNO SPOROČILO: patrino
... tisto o vohanju me je pa še posebej spomnilo na mojega srednjega vohalnika, ki so mu vonjave res smisel življenja. user posted image Svet resnično v veliki meri sprejema skozi vonjave. On si bo recimo striktno zapomnil kako je dišalo v eni ulici kjer smo bili pred časom. Če zamenjam parfum, mehčalec, osvežilec...je vedno prvi, ki opazi. Svoj športni dres bo v klubu našel med desetimi enakimi , če ga bo samo povohal. ...



mi je zanimivo brati v tej temi, koliko se dober voh in njegova uporaba tretira kot nekaj slabega


ker meni je bilo vedno pri dojenčkih zanimivo, kako so znali sredi noči, v temi, predvidevam da predvsem z vohom točno in praktično vedno v prvem poskusu najti bradavico in se 'priklopiti' na dojenje

kasneje pa očitno drugi čuti večini postanejo pomembnejši, voh pa je 'le še motnja' ...

(odgovor članu patrino)
Neposredna povezava do sporočila: 41
   RE: SPD-motnja senzoričnega procesiranja
27.8.2013 8:55:03   
uškinamama
IZVIRNO SPOROČILO: patrino

seveda so pa vsi vabljeni k debati, ni zdej to neko prekljanje dveh ufuranih patrinic user posted image


user posted image user posted image ti si pa tečna veš...


ma to ti je en šus od babe, dolgočasna, tečna....ma ni da ni.

Šejm on ju, matejđa

_____________________________

Najina Uš : staršem prijazen otrok.


(odgovor članu patrino)
Neposredna povezava do sporočila: 42
   RE: SPD-motnja senzoričnega procesiranja
27.8.2013 9:02:36   
uškinamama
Glede motenj. Starši si nočejo (mo) priznat, da bi bilo karkoli narobe z našimi malimi. Vse je okej, vse je sprejemljivo, dopustno ...in potem imamo dude pri šestih, pleničke pri sedmih, tečaj angleščine pri dveh, male naciste , ki terorizirajo ves razred - a so le "drugačni".

Drugače pa podpišem felicito.


_____________________________

Najina Uš : staršem prijazen otrok.


(odgovor članu uškinamama)
Neposredna povezava do sporočila: 43
   RE: SPD-motnja senzoričnega procesiranja
27.8.2013 9:20:15   
nyna84
IZVIRNO SPOROČILO: liliana

IZVIRNO SPOROČILO: nyna84

OKM - obsesivno kompulzivna motnja

A si kdaj gledala Monka? To je to. user posted image

Evo, na debelo: http://www.psihoterapija-ordinacija.si/sl/dusevne-motnje/anksiozne-motnje/67-obsesivno-kompulzivna-motnja-okm.html


Najpogostejše vsiljive - obsesivne misli:
- strah pred okužbo ali umazanijo
- urejenost in simetričnost
- agresivni ali grozljivi impulzi
- seksualne predstave ali misli


Najpogostejša prisilna - kompulzivna vedenja:
- pranje in čiščenje
- štetje
- preverjanje
- zahtevno prepričevanje
- ponavljanje istih dejanj
- pretirana urejenost
- zbiranje, shranjevanje


Pismo....raje več ne bom prebirala o teh motnjah......ker me bodo potem te obsesije preganjale več kot uro na dan in bom začela šteti stopnice in obsedeno čistiti, da bi jih pregnala......

user posted image user posted image user posted image
Ne skrbi, ne gre to tako user posted image

_____________________________

Sem iz Posočja in nisem Gorenjka ;)
http://www.radio1.si/strani/Fun.aspx?ID=20254&LNK=7

(odgovor članu liliana)
Neposredna povezava do sporočila: 44
   RE: SPD-motnja senzoričnega procesiranja
27.8.2013 10:11:16   
petea

IZVIRNO SPOROČILO: uškinamama

Glede motenj. Starši si nočejo (mo) priznat, da bi bilo karkoli narobe z našimi malimi. Vse je okej, vse je sprejemljivo, dopustno ...in potem imamo dude pri šestih, pleničke pri sedmih, tečaj angleščine pri dveh, male naciste , ki terorizirajo ves razred - a so le "drugačni".





samo da ni moteče ...
user posted image

(odgovor članu uškinamama)
Neposredna povezava do sporočila: 45
   RE: SPD-motnja senzoričnega procesiranja
27.8.2013 10:12:13   
mateyka
IZVIRNO SPOROČILO: petea
mi je zanimivo brati v tej temi, koliko se dober voh in njegova uporaba tretira kot nekaj slabega

ker meni je bilo vedno pri dojenčkih zanimivo, kako so znali sredi noči, v temi, predvidevam da predvsem z vohom točno in praktično vedno v prvem poskusu najti bradavico in se ''priklopiti'' na dojenje

kasneje pa očitno drugi čuti večini postanejo pomembnejši, voh pa je ''le še motnja'' ...


to ti pa lahko povem zakaj je tako (meni zelo fascinantna tema).
voh kreira prve in najmočnejše spomine v možganih. voh ima celo drug"predal" za spomine, kot vizualni in verbalni recimo. z vohom so povezana čustva - torej spomin z vohom zvbudi določene čustvene spomine in ti spomini so močnejši, globje zakoreninjeni od vizualnih in verbalnih. tudi eni od prvih spominov, ki jih tvorimo, so vohalni v bistvu.

http://science.howstuffworks.com/life/human-biology/smell3.htm
..we actually begin making associations between smell and emotion before we''re even born. Infants who were exposed to alcohol, cigarette smoke or garlic in the womb show a preference for the smells. To them, the smells that might upset_ other babies seem normal or even comforting.

http://psychology.about.com/od/memory/ss/ten-facts-about-memory_8.htm
The actual ability to smell is highly linked to memory. Research has shown that when areas of the brain connected to memory are damaged, the ability to identify smells is actually impaired. In order to identify a scent, you must remember when you have smelled it before and then connect it to visual information that occurred at the same time.

http://en.wikipedia.org/wiki/Olfactory_memory
Olfactory memory refers to the recollection of odors.
...
Olfactory memory was developed throughout evolution for various reasons. Among the most notable reasons are those related to the survival of the species and the development of early communication. Even in humans and animals today, these survival and communication aspects are still functioning. There is also evidence suggesting that there are deficits in olfactory memory in individuals with brain degenerative diseases such as Alzheimer''s disease and dementia. These individuals lose the ability to distinguish smells as their disease worsens.




torej, če bi potegnili sklep - če si bolj občutljiv otrok (kar SPD motnja baje je), potem "stands to reason", da je voh velik (večji od povprečja "normale" recimo) del tvojega čustvenega procesiranja, ni res? mogoče ga zato bolj občutljivi otroci spontano/nezavedno bolj pogosto uporabljajo v mladosti?

< Sporočilo je popravil mateyka -- 27.8.2013 10:20:49 >

(odgovor članu petea)
Neposredna povezava do sporočila: 46
   RE: SPD-motnja senzoričnega procesiranja
27.8.2013 10:16:46   
mateyka

IZVIRNO SPOROČILO: uškinamama
IZVIRNO SPOROČILO: patrino
seveda so pa vsi vabljeni k debati, ni zdej to neko prekljanje dveh ufuranih patrinic user posted image

user posted image user posted image ti si pa tečna veš...


ma to ti je en šus od babe, dolgočasna, tečna....ma ni da ni.


c'est moi user posted image

(odgovor članu uškinamama)
Neposredna povezava do sporočila: 47
   RE: SPD-motnja senzoričnega procesiranja
27.8.2013 10:18:47   
uškinamama
IZVIRNO SPOROČILO: mateyka


IZVIRNO SPOROČILO: uškinamama
IZVIRNO SPOROČILO: patrino
seveda so pa vsi vabljeni k debati, ni zdej to neko prekljanje dveh ufuranih patrinic user posted image

user posted image user posted image ti si pa tečna veš...


ma to ti je en šus od babe, dolgočasna, tečna....ma ni da ni.


c'est moi user posted image


In točno tako te imamo rade user posted image

mateyka, the wiki girl

_____________________________

Najina Uš : staršem prijazen otrok.


(odgovor članu mateyka)
Neposredna povezava do sporočila: 48
   RE: SPD-motnja senzoričnega procesiranja
27.8.2013 17:10:55   
m_o_i
moi sem jaz user posted image user posted image

drugace pa...zanimiva debata se je razvila,ja.

Najaa: v vrtcu se nic ne pravijo, ker gre sele v ponedeljek tja(nekajkrat je bil tam pred dvema letoma, potem pa sem ga izpisala, ker je bil non stop nekaj bolan.ne vem, ce se bo se kaj spomnil od takrat). sem pa ravno zaradi vrtca sploh nacela temo, ker v cetrtek imamo tisti uvodni sestanek, kjer si vzgojiteljica in pomocnica-v tej nasi skupini sta to mama in hciuser posted image -malo zabelezita otrokove posebnosti, starsevske zelje itd. skratka, ravno zaradi dileme, ali naj kaj omenjam v vrtcu ali ne, se nacela debato.

voh-tudi pri meni ima pomembno vlogo. ze celo zivljenje se obracam za ljudmi(tudi zenskami), ki lepo disijo, ne za tistimi z dobro ritjo ali ockamiuser posted image . ne bom pozabila, kak "wauuu" sem spustila za starejsim (ornk starejsim!!) mozakarjem. kolegica je rekla, da sem smrtno zmesana, da vzdihujem za takimiuser posted image
no...je pa smesno/motece/zanimivo, ko dete med cakanjem pred blagajno ovohava tam spodaj nalozene PVC vreckeuser posted image , al pa v stacuni z oblacili stoji pred obesalnikom s pasovi (usnje, plastika, vseeno) in jih voha...se najbolj zanimivo je to, da kako hrano ali pijaco redko povoha, vse ostalo pa najprej pod nos, sele potem vse ostalouser posted image

felicita(ce sem si prav zapomnila): evo, tocno to imam v glavi in sem okol tega previdna: kaj pa ce je otroku umivanje glave res kot meni obcutiti iglasti glavnik!? kaj pa ce je frekvenca mikserja ali fena res usesa parajoca?! pri miksanju in feniranju ga posljem v drug prostor-na lep nacin. glavo pac morava umivat in takrat se stisne k meni, jaz pa spiram tisti sampon in se trudim glavo nazaj drzat. kaj ce je plastelin res nemogoce drzat v rokah!? hebenti, zakaj otroci nimajo navodil za uporabouser posted image
ko se potrpezljiva, se potihem sprasujem, ce e ne suce okoli malo prsta, ko (priznam!) na momente popusti ta potrpezljivost imam pa slabo vest in solzne ocke in se opravicujem otroku...

_____________________________

Elias je pridrvel k nam 11.05.2010 ob 11.07
11.05.2010 - 2070 g 45 cm
07.10.2011 - 9960 g 80 cm

(odgovor članu uškinamama)
Neposredna povezava do sporočila: 49
   RE: SPD-motnja senzoričnega procesiranja
27.8.2013 21:30:45   
Najaa
Jaz na začetku nič ne bi omenjala. Naj ga najprej sami spoznata in si ustvarita neko mnenje, ne da jima že vnaprej vržeš kost, na kateri se bo mnenje ustvarjalo. Potem bi pa šla na govorilne čez par mesecev in jima omenila par stvari in kaj menita onidve.

(odgovor članu m_o_i)
Neposredna povezava do sporočila: 50
Stran:   <<   < Prejšnja stran  1 [2] 3   Naslednja stran >   >>
Stran: <<   < Prejšnja stran  1 [2] 3   Naslednja stran >   >>
Pojdi na:





Vaginalne okužbe je treba zdraviti
Najpogosteje vaginalne okužbe povzročajo glivice. Če okužb ne zdravimo, imajo lahko negativne posledice na plodnost in n...
Nosečniška zgodba: Zakomplicirano do konca
Po perfektni nuhalni svetlini se odločim, da grem še na zadnjo vožnjo z motorjem. Končala se je veliko prej, kot sem nač...
V naročju je otrok večinoma v nepravilnem ...
Ali veš, da večina staršev zelo pogosto nosi otroka v naročju v nepravilnem položaju? Ali veš, da je lahko ta zelo škodl...
5 glavnih nalog vsake družine
Katere so tiste glavne naloge, ki jih mora opraviti zdrava družina? Pa ni važno, ali gre za tradicionalno družino, samoh...
TOP ponudba počitnic za družine
Kam se boste odpravili letos poleti? Za vas smo zbrali nekaj TOP predlogov, kako ustvariti nepozabne spomine.




Gosta hrana.
пеперутка16

Kdaj ste pričele z uvajanjem goste hrane?