|      
Ops :( Si prepričan/-a, da ne želiš več sodelovati?
Preden potrdiš svojo odločitev, preberi podrobnosti.
Če potrdiš, da želiš odnehati, se ti bo avtomatično naložil poseben piškotek (cookie), s pomočjo katerega bomo ob ponovnem prihodu na našo spletno stran prepoznali tvoj račun in poskrbeli, da boš lahko v času trajanja nagradnega tekmovanja (od 17. 12. do 21. 12. 2018) nemoteno brskal/-a po Ringaraja.net brez prikazovanja ikon naših sponzorjev oziroma brez okenca na desnem delu zaslona.

Obenem boš izgubil/-a vse že osvojene točke in s tem, žal, izgubiš tudi možnost, da osvojiš odlično nagrado. Raje še enkrat premisli, preden klikneš da.

Si še vedno želiš odnehati?
Ringaraja.net uporablja piškotke z namenom zagotavljanja spletne storitve, oglasnih sistemov in funkcionalnosti, ki jih sicer ne bi mogli nuditi.
Z obiskom in uporabo spletnega mesta soglašate s piškotki.   Več o tem
Uporabniki na tej temi: nihče
  Natisni
Stran: [1]
Uporabnik
Sporočilo << Starejša tema   Novejša tema >>
   miom in polip
14.8.2013 21:48:36   
mojcaziga
Pozdravljene,

tako miom kot polip mi je G odkrila na UZ. Že 1 mesec me stalno boli spodaj desno. Ima tudi katera druga take izkušnje?
Naročena sem na histeroskopijo, ki je pri nas ambulantna. Sem si že prebrala izkušnje drugih, ampak mene en mičken strah kako bo z bolečinami, saj jih imam že vsakodnevno, ne vem kako bo med posegom? Je katera opravila ambulantno histeroskopijo s predhodnimi bolečinami?

Hvala za vsak odgovor in lp
Neposredna povezava do sporočila: 1
   RE: miom in polip
15.8.2013 12:02:42   
astrid1
Me veseli, da si prišla do diagnoze in da si poslušala samo lastno telo, ko se ti je zdelo, da nekaj ne štima. Želim ti vse dobro med in po operaciji!

(odgovor članu mojcaziga)
Neposredna povezava do sporočila: 2
   RE: miom in polip
15.8.2013 13:07:18   
mojcaziga

IZVIRNO SPOROČILO: astrid1

Me veseli, da si prišla do diagnoze in da si poslušala samo lastno telo, ko se ti je zdelo, da nekaj ne štima. Želim ti vse dobro med in po operaciji!

Hvala :-)

(odgovor članu astrid1)
Neposredna povezava do sporočila: 3
   RE: miom in polip
15.8.2013 20:47:04   
vila
ojla, ni tako hudo, jaz sem to dala skozi, boli med posegom ne, sam je malce neprijeten občutek napihnjenosti, pa sem imela velik miom, ker mi ga je mogla razrezovati, da ga je sploh lahko odstranila, hb je blo vse ok

_____________________________

SREČA JE OPOTEČA!

(odgovor članu mojcaziga)
Neposredna povezava do sporočila: 4
   RE: miom in polip
15.8.2013 20:54:01   
mojcaziga

IZVIRNO SPOROČILO: vila

ojla, ni tako hudo, jaz sem to dala skozi, boli med posegom ne, sam je malce neprijeten občutek napihnjenosti, pa sem imela velik miom, ker mi ga je mogla razrezovati, da ga je sploh lahko odstranila, hb je blo vse ok

Hvala tudi tebi za odgovor.

Smem vprašati ali ti je miom povzročal kake težave in katere?

Pri meni bodo miom sicer opazovali, grem na odstranitev polipa, razen če se dr. pri histeroskopijo odloči kako drugače.

lp

(odgovor članu vila)
Neposredna povezava do sporočila: 5
   RE: miom in polip
15.8.2013 21:52:54   
bubu_bibi
mojcaziga - najprej srečno in vesela sem, da si prišla do diagnoze. Če te operacija skrbi, ti predlagam, da pokličeš npr. v Ljubljano in vprašaš, koliko je čakalna doba za tak poseg tu, ker iz tega, kar je meni znano, se tovrstne posege v Lj opravlja pod narkozo.

_____________________________

Pričakala sva! :)

(odgovor članu mojcaziga)
Neposredna povezava do sporočila: 6
   RE: miom in polip
15.8.2013 22:21:52   
mojcaziga

IZVIRNO SPOROČILO: bubu_bibi

mojcaziga - najprej srečno in vesela sem, da si prišla do diagnoze. Če te operacija skrbi, ti predlagam, da pokličeš npr. v Ljubljano in vprašaš, koliko je čakalna doba za tak poseg tu, ker iz tega, kar je meni znano, se tovrstne posege v Lj opravlja pod narkozo.

user posted image

Histeroskopija, če uporabljajo tenkocevno tehniko, pri kateri ne širijo materničnega vratu, povsod opravljajo ambulantno. No, vsaj po mojih informacijah.
Pa saj načeloma mi je to ok, ker nisem nek zagovornik anestezij (sem jih že nekaj imela in če se da brez je toliko bolje). Malček me le skrbi, ker kot rečeno imam stalne bolečine že zdaj.
Kakorkoli, potrpeti je treba user posted image

(odgovor članu bubu_bibi)
Neposredna povezava do sporočila: 7
   RE: miom in polip
29.8.2013 22:08:32   
kekec in mojca
Hej, Mojca,upam, da je že za tabo.

< Sporočilo je popravil kekec in mojca -- 29.8.2013 22:09:12 >


_____________________________

Kdor vesele pesmi poje, gre po svetu lahkih nog.

(odgovor članu mojcaziga)
Neposredna povezava do sporočila: 8
   RE: miom in polip
30.8.2013 8:01:47   
mojcaziga

IZVIRNO SPOROČILO: kekec in mojca

Hej, Mojca,upam, da je že za tabo.


Hvala, ampak žal še ne.

Čakalna doba je 1-2 meseca in čakam, da me pokličejo.

lp

(odgovor članu kekec in mojca)
Neposredna povezava do sporočila: 9
   RE: miom in polip
31.8.2013 18:59:53   
kekec in mojca
Mojca, lani sem to dajala skozi. Sestra mi je svetovala, da zvečer in nato še zjutraj pred posegom vzamem močan analgetik. Šla sem do osebne zdravnice, predpisala mi je Analgin. Na analgetike se ne spoznam, tako da ti niti ne morem povedat, ali je ta zelo močan ali ne.

Sam poseg ni bil preveč hud. Vseskozi se je sestra z mano pogovarjala, imela sem celo možnost gledat, kaj se dogaja v mojem telesu (priznam, da me zaradi strahu ni niti malo zanimalo). Ves poseg v maternici snemajo s posebno kamero.

Bolelo ni preveč, neprijetno je bilo, ko so razširili maternični vrat, ampak to tudi traja zelo kratek čas. Potem sem ves čas čutila zbadanje, kot da bi me nekdo pikal v jajčnik. Dalo se je zdržat. Noter sem bila 10 minut.

Po posegu sem približno 10 minut sedela v čakalnici, nato sem šla peš v Evropark. Priznam, da mi je bila takrat pot odveč, tudi popoldne me je zbadalo, tako da mi je zelo pasalo razvajanje na kavču. Spraševala sem se, kako bom šla naslednji dan v službo.

Zjutraj pa - kot da ni bilo NIČ!!! Nobenih težav, nobenih bolečin, nič.

So pa takrat ugotovili še nekaj drugih težav, ki so mi nagnale strah v kosti, ampak HB, vsaj so jih in me tudi pozdravili. user posted image

_____________________________

Kdor vesele pesmi poje, gre po svetu lahkih nog.

(odgovor članu mojcaziga)
Neposredna povezava do sporočila: 10
   RE: miom in polip
31.8.2013 19:24:10   
mojcaziga
Joj, najlepša hvala za te besede. V petek so me poklicali in imam poseg v torek. S protibolečinskimi je problem, ker imam jaz še ena druga zdravila in lahko na lastno pest vzamem le Lekadol. Upam, da mi bodo tam kaj dali.
Te lahko vprašam kako pa je z obleko? Greš v svoji noter ali se preoblečeš ali..? Predvidevam, da si bila v MB, no tudi jaz grem tja.

Mene je bolj kot pregleda strah izvidov, ker bolečine nikakor ne ponehajo in .... user posted image user posted image

lp


(odgovor članu kekec in mojca)
Neposredna povezava do sporočila: 11
   RE: miom in polip
1.9.2013 9:14:40   
kekec in mojca
Meni je analgetike predpisal moj osebni zdravnik, tam mi niso nič dali. Na lastno pest nisem nič jemala.

Glede oblačil se ne spomnim ravno, kako je bilo.

Za izvide pa zveš približno mesec dni po posegu. Bolečine pa tako ali tako ne ponehajo in tudi ne bodo, dokler ne boš polipa odstranila.

Pogumno! Čakanje je bilo v mojem primeru hujše od posega.

Vse dobro, Mojca.user posted image

_____________________________

Kdor vesele pesmi poje, gre po svetu lahkih nog.

(odgovor članu mojcaziga)
Neposredna povezava do sporočila: 12
Stran:   [1]
Stran: [1]
Pojdi na:





Vaginalne okužbe je treba zdraviti
Najpogosteje vaginalne okužbe povzročajo glivice. Če okužb ne zdravimo, imajo lahko negativne posledice na plodnost in n...
Nosečniška zgodba: Zakomplicirano do konca
Po perfektni nuhalni svetlini se odločim, da grem še na zadnjo vožnjo z motorjem. Končala se je veliko prej, kot sem nač...
V naročju je otrok večinoma v nepravilnem ...
Ali veš, da večina staršev zelo pogosto nosi otroka v naročju v nepravilnem položaju? Ali veš, da je lahko ta zelo škodl...
5 glavnih nalog vsake družine
Katere so tiste glavne naloge, ki jih mora opraviti zdrava družina? Pa ni važno, ali gre za tradicionalno družino, samoh...
TOP ponudba počitnic za družine
Kam se boste odpravili letos poleti? Za vas smo zbrali nekaj TOP predlogov, kako ustvariti nepozabne spomine.




Gosta hrana.
пеперутка16

Kdaj ste pričele z uvajanjem goste hrane?