|      
Ops :( Si prepričan/-a, da ne želiš več sodelovati?
Preden potrdiš svojo odločitev, preberi podrobnosti.
Če potrdiš, da želiš odnehati, se ti bo avtomatično naložil poseben piškotek (cookie), s pomočjo katerega bomo ob ponovnem prihodu na našo spletno stran prepoznali tvoj račun in poskrbeli, da boš lahko v času trajanja nagradnega tekmovanja (od 17. 12. do 21. 12. 2018) nemoteno brskal/-a po Ringaraja.net brez prikazovanja ikon naših sponzorjev oziroma brez okenca na desnem delu zaslona.

Obenem boš izgubil/-a vse že osvojene točke in s tem, žal, izgubiš tudi možnost, da osvojiš odlično nagrado. Raje še enkrat premisli, preden klikneš da.

Si še vedno želiš odnehati?
Ringaraja.net uporablja piškotke z namenom zagotavljanja spletne storitve, oglasnih sistemov in funkcionalnosti, ki jih sicer ne bi mogli nuditi.
Z obiskom in uporabo spletnega mesta soglašate s piškotki.   Več o tem
Uporabniki na tej temi: nihče
  Natisni
Stran: <<   < Prejšnja stran  3 4 [5] 6 7   Naslednja stran >   >>
Uporabnik
Sporočilo << Starejša tema   Novejša tema >>
   RE: a ste za uniforme?
4.9.2013 22:59:03   
ronja
BTW: ne zgrazam se nad njihovim stilom oblacenja, "zgrazam" se nad pomanjkanjem meje (kar pri otrocih razumem) in nespsobnostjo "odraslih", da naredijo razliko med mladostnim modernim slogom in nesprejemljivostjo - na splosno.

Ok, razumem. Vendar se mi zdi, da te punce ne grejo take od doma oz. da jih starši takih ne vidijo...
Vcasih ni stvar samo kaj nosis obleceno ampak kako - na eni je to lahko legatno, na drugi punci pa vulgarno - to je tisto kar je primerno.

Ampak to ej točno lilijin pomislek (s katerim se strinjam). Kako to potem klasificiraš, kako določiš dress code, če je na eni vulgarno, na drugi lepo?
Frodo, ja, meni je bilo nerodno, kar pa ne pomeni, da mora bit vsem najstnicam nerodno, če se tako oblečejo. Enim ni in jim je všeč in naj uživajo po svoje. Me včasih zazebe, ko kakšno žensko vidim, ampak to ne glede na leta - zadnjič na prvem šolskem dnevu je bilo zelo malo žensk vremenu primerno oblečenih... So bile pa verjetno primerno oblečene situaciji... Tako da je že sama primernost precej dvorezna.

Samozavest nma nic s spodobnostjo in ustrezno izbiro oblacil. Ima pa s pametjo in preudarnostjo.
Verjemi, da najhuje nasemljene kreature imajo najvec samozavesti - pa to ni vedno dobro.

S prvim se strinjam, drugo ti verjamem, čeprav se mi zdi, da je dostikrat to samo na ven, v resnici pa niso vedno te punce najbolj samozavestne...

Iz nekih tvojih drugih postov izhaja, da ti vsakodnevno menjavanje spolnih partnerjev in bilo pisano na kozo. Pravzaprav tebi je bilo nerodno se razgaliti po modnih smernicah.... In te tezko primerjam s punco iz osmega razreda, ki je ze v sedmem razredu OS obcevala z vecino njenih sosolcev.

Haha, v 8. razredu sem se jaz še dobesedno s punčkami igrala:D. Ne, fantje me takrat res še niso zanimali, sem bila bolj pozna, kar se tega tiče. Bi si za svoji punčki želela isto - da sta bolj pozni, vmes uspeta tudi čustveno dozoret, delata to, kar si res želita, takrat ko sta res pripravljeni in jima potem ni nikoli žal za karkoli, vsaj kar se tega tiče:). Kaj pa bo, pa ti povem čez kakih 15 let;).

Povsem vseeno je kaj je tebi vsec - realnost je taksna kot je in povprecno mnenje je taksno kot je.

Klinc pa tvoja realnostuser posted image . Razumem, se strinjam, da je tako razmišljanje res pogosto. Vseeno pa mislim, da lahko naredimo boljši svet, tak, kjer ljudje vidijo tisti cm dlje od zunanje plasti... Mogoče ravno zato, ker zgleda nisem imela veliko opravka s povprečnimi ljudmi, kot bi rekel tehnofil, se nismo privlačili:).

_____________________________

http://vecna-optimistka.blogspot.com/

(odgovor članu Frodo Bisagin)
Neposredna povezava do sporočila: 101
   RE: a ste za uniforme?
4.9.2013 23:20:10   
Frodo Bisagin

IZVIRNO SPOROČILO: ronja
Ok, razumem. Vendar se mi zdi, da te punce ne grejo take od doma oz. da jih starši takih ne vidijo...


Izhajas iz sebe, kar ni vedno ustrezno izhodisce.

Vcasih ni stvar samo kaj nosis obleceno ampak kako - na eni je to lahko legatno, na drugi punci pa vulgarno - to je tisto kar je primerno.

Ampak to ej točno lilijin pomislek (s katerim se strinjam). Kako to potem klasificiraš, kako določiš dress code, če je na eni vulgarno, na drugi lepo?


Pa saj sploh ni treba klasificirati. Nikakor mi ni jasna ta huda potreba po klasificiranju. kaj smo z obcutki za spodobno, ustrezno, primerno zakljucili za veke vekov ker nobeden od njih ni kalsificiran? Tudi neumnosti ne mores klasificirati, pa nimas dvomov ali je nekaj neumno ali ni.

Frodo, ja, meni je bilo nerodno, kar pa ne pomeni, da mora bit vsem najstnicam nerodno, če se tako oblečejo. Enim ni in jim je všeč in naj uživajo po svoje.


Drugi pa menijo inravnajo po svoje. In reakcije na njihovo uzivanje so "drugi ravnajo po svoje" potem se pa jezimo, ce nekdo po svoje zastopi razgaljeno in spogledljivo mladenko ter si vzame, kar mum ona po njegovo ponuja - kaj se je pa slacila, ce si ne zeli, da jo "podrem"...
Ce uzivamo in mislimo po svoje moramo vedeti, da tudi drugi imajo to pravico. Kot imajo cerkvenjaki pravico, da na cerkev obesijo znak o tem s kaksnimi oblacili je primerno vstopiti v cerkev.

Tako da je že sama primernost precej dvorezna.


Niti ne ce upostevas vec eejavnikov in nisi izkljucujoca.

Haha, v 8. razredu sem se jaz še dobesedno s punčkami igrala:D. Ne, fantje me takrat res še niso zanimali, sem bila bolj pozna, kar se tega tiče. Bi si za svoji punčki želela isto - da sta bolj pozni, vmes uspeta tudi čustveno dozoret, delata to, kar si res želita, takrat ko sta res pripravljeni in jima potem ni nikoli žal za karkoli, vsaj kar se tega tiče:). Kaj pa bo, pa ti povem čez kakih 15 let;).


Razgaljeno in provokativno obnasanje je vecinoma rezultat potrebe, da jih nekdo opazi. Prezgodnja spolnost rezultat potrebe, da jih ima nekdo rad... ponekod tudi stvar kulture (nekatere deklice se pri 12, 14 ze porocajo - tudi v sloveniji). In prav zato ker to niso zrela bitja je potrebno postaviti meje spodobnega in primernega, ker jo sami niso sposobni zaznati. Ce pa dopuscas, da nezrela in marsikdaj tezavna bitja "uzivajo po svoje", za njih ne bos naredila boljsi svet.

Povsem vseeno je kaj je tebi vsec - realnost je taksna kot je in povprecno mnenje je taksno kot je.

Klinc pa tvoja realnostuser posted image . Razumem, se strinjam, da je tako razmišljanje res pogosto. Vseeno pa mislim, da lahko naredimo boljši svet, tak, kjer ljudje vidijo tisti cm dlje od zunanje plasti... Mogoče ravno zato, ker zgleda nisem imela veliko opravka s povprečnimi ljudmi, kot bi rekel tehnofil, se nismo privlačili:).


Povsem logicno je, da ne privlacis tipe in ljudi, ki jim je pomembna utegnjenost v minike, visoke pete, globoki dekolteji itn... (turbo folk stil), ke si za take tipe ti siva nezanimiva miska nevredna ponovnega pogleda. Za tabo bi morda pogledal sele, ko bi iskal primerno mati svojih otrok, ki ima dovolj visoke moralne norme, da ne bo napol naga letala z enega na drug .. zur.


_____________________________

Hlapci! Za hlapce rojeni, za hlapce vzgojeni, ustvarjeni za hlapčevanje. Gospodar se menja, bič pa ostane, in bo ostal za vekomaj; zato, ker je hrbet skrivljen, biča vajen in željan!
(Ivan Cankar)

(odgovor članu ronja)
Neposredna povezava do sporočila: 102
   RE: a ste za uniforme?
4.9.2013 23:32:22   
liliana

IZVIRNO SPOROČILO: Frodo Bisagin


Pa saj sploh ni treba klasificirati. Nikakor mi ni jasna ta huda potreba po klasificiranju. kaj smo z obcutki za spodobno, ustrezno, primerno zakljucili za veke vekov ker nobeden od njih ni kalsificiran? Tudi neumnosti ne mores klasificirati, pa nimas dvomov ali je nekaj neumno ali ni.




A če uvedeš v šolo neka pravila oblačenja oz. "dress code" potem ne klasificiraš.....? Misliš, da bo dovolj, da napišeš v pravila obnašanja in oblačenja na šoli, da se morajo otroci (in učitelji) spodobno, ustrezno in primerno obleči......?

(odgovor članu Frodo Bisagin)
Neposredna povezava do sporočila: 103
   RE: a ste za uniforme?
5.9.2013 7:39:22   
Frodo Bisagin

IZVIRNO SPOROČILO: liliana


IZVIRNO SPOROČILO: Frodo Bisagin


Pa saj sploh ni treba klasificirati. Nikakor mi ni jasna ta huda potreba po klasificiranju. kaj smo z obcutki za spodobno, ustrezno, primerno zakljucili za veke vekov ker nobeden od njih ni kalsificiran? Tudi neumnosti ne mores klasificirati, pa nimas dvomov ali je nekaj neumno ali ni.




A če uvedeš v šolo neka pravila oblačenja oz. "dress code" potem ne klasificiraš.....? Misliš, da bo dovolj, da napišeš v pravila obnašanja in oblačenja na šoli, da se morajo otroci (in učitelji) spodobno, ustrezno in primerno obleči......?



Tebi odrasli zenski ni dovolj samo napisati, da je treba biti spodobno in ustrezno oblecen, kaj pa sele otrokom. Da se jim pa nazorno pokazati in jih vpeljati v povezavo med oblacili in vtisom, ki ga o sebi dajejo - prav zato ima marsikatero podjetje ravila oblacenja saj s tem zaposleni ustvarjajo vtis o podjetju.
Pravila oblacenja so samo predlog, ki ga ne moras upostevati. Vendar obleci se kot **** in pricakovati, da te ljudje sprejmejo kot nuno - ne bo slo.




_____________________________

Hlapci! Za hlapce rojeni, za hlapce vzgojeni, ustvarjeni za hlapčevanje. Gospodar se menja, bič pa ostane, in bo ostal za vekomaj; zato, ker je hrbet skrivljen, biča vajen in željan!
(Ivan Cankar)

(odgovor članu liliana)
Neposredna povezava do sporočila: 104
   RE: a ste za uniforme?
5.9.2013 8:24:41   
nyna84

IZVIRNO SPOROČILO: liliana


IZVIRNO SPOROČILO: Frodo Bisagin


Pa saj sploh ni treba klasificirati. Nikakor mi ni jasna ta huda potreba po klasificiranju. kaj smo z obcutki za spodobno, ustrezno, primerno zakljucili za veke vekov ker nobeden od njih ni kalsificiran? Tudi neumnosti ne mores klasificirati, pa nimas dvomov ali je nekaj neumno ali ni.




A če uvedeš v šolo neka pravila oblačenja oz. "dress code" potem ne klasificiraš.....? Misliš, da bo dovolj, da napišeš v pravila obnašanja in oblačenja na šoli, da se morajo otroci (in učitelji) spodobno, ustrezno in primerno obleči......?

Lahko so ena osnovna pravila o dolžini kril in o tem, kako kratek je lahko rokav. Pri nas v podjetju je bil dano obvestilo, da so špageti naramnice prepovedane, pa kratke hlače tudi, v proizvodnji ne smejo nositi odprtih obuval (z vidika varnosti). Čisto osnoven predpis, pa je sedaj čisto jasno, da mora biti moški del v dolgih hlačah, konatire s širokimi naramnicami se včasih pojavijo pri ženskah v čisto najhujši vročini, če imajo krilo, pa tudi ni krajše kot do kolen. Ker se zavedajo, da sicer ni primerno.

IZVIRNO SPOROČILO: Frodo Bisagin

Tebi odrasli zenski ni dovolj samo napisati, da je treba biti spodobno in ustrezno oblecen, kaj pa sele otrokom. Da se jim pa nazorno pokazati in jih vpeljati v povezavo med oblacili in vtisom, ki ga o sebi dajejo - prav zato ima marsikatero podjetje ravila oblacenja saj s tem zaposleni ustvarjajo vtis o podjetju.
Pravila oblacenja so samo predlog, ki ga ne moras upostevati. Vendar obleci se kot **** in pricakovati, da te ljudje sprejmejo kot nuno - ne bo slo.

Ja, če pridem na delo v minici, ki komaj pokije rit in z dekoltejem do popka, bom najbrž težko dosegla, da me bodo sodelavci jemali resno. Ker s svojim stilom oblačenja pokažem, da sem precej "dosegljiva" - adijo avtoriteta.

Se je ravno včeraj zgražal možev bratec, ki je sedaj 1. letnik srednje šole, da je na šoli ena "gospodična", ki ima tako minico, da ji KOMAJ pokrije rit. Še sam ni mogel verjeti, kako gre lahko taka iz hiše in je ni sram. Sem ga še hecala, a mu ni poleg nje nič padlo na tla, da bi imel zgovor, da se skloni in pogleda navzgor. user posted image

_____________________________

Sem iz Posočja in nisem Gorenjka ;)
http://www.radio1.si/strani/Fun.aspx?ID=20254&LNK=7

(odgovor članu liliana)
Neposredna povezava do sporočila: 105
   RE: a ste za uniforme?
5.9.2013 8:53:01   
Frodo Bisagin

IZVIRNO SPOROČILO: nyna84

Ja, če pridem na delo v minici, ki komaj pokije rit in z dekoltejem do popka, bom najbrž težko dosegla, da me bodo sodelavci jemali resno. Ker s svojim stilom oblačenja pokažem, da sem precej "dosegljiva" - adijo avtoriteta.

Se je ravno včeraj zgražal možev bratec, ki je sedaj 1. letnik srednje šole, da je na šoli ena "gospodična", ki ima tako minico, da ji KOMAJ pokrije rit. Še sam ni mogel verjeti, kako gre lahko taka iz hiše in je ni sram. Sem ga še hecala, a mu ni poleg nje nič padlo na tla, da bi imel zgovor, da se skloni in pogleda navzgor. user posted image


Prav o tem gre. Ustrezno, spodobno oblacenje je "prostovoljna obveznost" s tocno dolocenim ciljem. Sporocilnost oblacila opravi svoje, a dejstvo je, da se vtis o sogovorniku ustvari 55% glede videza, ki za zaznamo v prvih 5. sekundah, nastop nanese nadaljnih 37%, in govor sam 7% vtisa. Vec kot ocitno je, da neverbalno sporocanje ima dalec vecjo tezo kot verbalno.


_____________________________

Hlapci! Za hlapce rojeni, za hlapce vzgojeni, ustvarjeni za hlapčevanje. Gospodar se menja, bič pa ostane, in bo ostal za vekomaj; zato, ker je hrbet skrivljen, biča vajen in željan!
(Ivan Cankar)

(odgovor članu nyna84)
Neposredna povezava do sporočila: 106
   RE: a ste za uniforme?
5.9.2013 9:32:06   
*miska.mcc*
http://slovenskidnevnik.com/sprejet-zakon-o-obveznih-uniformah/

user posted image


< Sporočilo je popravil *miska.mcc* -- 5.9.2013 9:34:01 >


_____________________________

******************************************************
....v glavnem.....komaj čakam poletje!!!!!!

*****************************************************

(odgovor članu Frodo Bisagin)
Neposredna povezava do sporočila: 107
   RE: a ste za uniforme?
5.9.2013 9:42:31   
liliana
IZVIRNO SPOROČILO: Frodo Bisagin


Tebi odrasli zenski ni dovolj samo napisati, da je treba biti spodobno in ustrezno oblecen, kaj pa sele otrokom. Da se jim pa nazorno pokazati in jih vpeljati v povezavo med oblacili in vtisom, ki ga o sebi dajejo - prav zato ima marsikatero podjetje ravila oblacenja saj s tem zaposleni ustvarjajo vtis o podjetju.
Pravila oblacenja so samo predlog, ki ga ne moras upostevati. Vendar obleci se kot **** in pricakovati, da te ljudje sprejmejo kot nuno - ne bo slo.




Seveda se da.....user posted image samo to se začne že z rojstvom otroka.....ne pa da dva meseca po rojstvu mati ponosno obleče miniko in oprijeto bluzo z globokim dekoltejem, ki jo je nosila pri 18 letih in odloži to miniko, ko pride v meno......

Obstajajo že neka nenapisana pravila oblačenja, kaj je kje primerno in kaj ni......ki se jih vsi zavedamo......nekateri jih upoštevajo, drugi ne.....recimo, ko je šla debata o dolžini krila naše premierke, se je večina strinjala, da je pomembno njeno delo in ne stil oblačenja......



(odgovor članu Frodo Bisagin)
Neposredna povezava do sporočila: 108
   RE: a ste za uniforme?
5.9.2013 9:53:09   
Frodo Bisagin

IZVIRNO SPOROČILO: liliana
Seveda se da.....user posted image samo to se začne že z rojstvom otroka.....ne pa da dva meseca po rojstvu mati ponosno obleče miniko in oprijeto bluzo z globokim dekoltejem, ki jo je nosila pri 18 letih in odloži to miniko, ko pride v meno......


Zato se pa postavijo meje v solah, na delovnem mestu itn... ker clovek ni samo in zgolj produkt druzine temvec tudi okolice, splosnih vrednot o tem kaj je cool in kaj ne, postavljenih pravil, pricakovanj in ne na zadnje ambicij.
Ne bi rada sledila miselnosti, ki jo ponujas, da bo otrok, ki izhaja iz "neprimerno oblecene" druzine zavedno neprimerno oblecen, ker je to preblizu miselnosti o duzinski predispoziciji otrok, da sezeljo zgolj do tam do koder so segli njihovi starsi.

Obstajajo že neka nenapisana pravila oblačenja, kaj je kje primerno in kaj ni......ki se jih vsi zavedamo......nekateri jih upoštevajo, drugi ne.....recimo, ko je šla debata o dolžini krila naše premierke, se je večina strinjala, da je pomembno njeno delo in ne stil oblačenja......


Dolzina krila premierke je bila zlorabljena za njeno blatenje. njen slog je definitivno primeren in celo ustreza vsem standardom uradnega protokola. In ja, dokler je v okvirih ustreznega me ne zanima ali ima kocke, krogce, moderno barvo ali barvo lanske sezone na sebi - se vedno je v okviru primernega in ustreznega.

_____________________________

Hlapci! Za hlapce rojeni, za hlapce vzgojeni, ustvarjeni za hlapčevanje. Gospodar se menja, bič pa ostane, in bo ostal za vekomaj; zato, ker je hrbet skrivljen, biča vajen in željan!
(Ivan Cankar)

(odgovor članu liliana)
Neposredna povezava do sporočila: 109
   RE: a ste za uniforme?
5.9.2013 9:55:12   
Frodo Bisagin

IZVIRNO SPOROČILO: *miska.mcc*

http://slovenskidnevnik.com/sprejet-zakon-o-obveznih-uniformah/

user posted image



user posted image user posted image user posted image user posted image


_____________________________

Hlapci! Za hlapce rojeni, za hlapce vzgojeni, ustvarjeni za hlapčevanje. Gospodar se menja, bič pa ostane, in bo ostal za vekomaj; zato, ker je hrbet skrivljen, biča vajen in željan!
(Ivan Cankar)

(odgovor članu *miska.mcc*)
Neposredna povezava do sporočila: 110
   RE: a ste za uniforme?
5.9.2013 10:17:54   
liliana
IZVIRNO SPOROČILO: Frodo Bisagin

Zato se pa postavijo meje v solah, na delovnem mestu itn... ker clovek ni samo in zgolj produkt druzine temvec tudi okolice, splosnih vrednot o tem kaj je cool in kaj ne, postavljenih pravil, pricakovanj in ne na zadnje ambicij.
Ne bi rada sledila miselnosti, ki jo ponujas, da bo otrok, ki izhaja iz "neprimerno oblecene" druzine zavedno neprimerno oblecen, ker je to preblizu miselnosti o duzinski predispoziciji otrok, da sezeljo zgolj do tam do koder so segli njihovi starsi.



In zgolj s predlogom pravil, ki jih ni treba upoštevati, se bo to doseglo.....?

IZVIRNO SPOROČILO: Frodo Bisagin

Pravila oblacenja so samo predlog, ki ga ne moras upostevati.


Ker ženska, ki si v službo obleče mini krilo in špageti naramnice meni, da je povsem primerno oblečena za v službo....zato je njej potrebno ustrezno klasificirati, kaj je primerno in kaj je neprimerno.......

IZVIRNO SPOROČILO: Frodo Bisagin


Dolzina krila premierke je bila zlorabljena za njeno blatenje. njen slog je definitivno primeren in celo ustreza vsem standardom uradnega protokola. In ja, dokler je v okvirih ustreznega me ne zanima ali ima kocke, krogce, moderno barvo ali barvo lanske sezone na sebi - se vedno je v okviru primernega in ustreznega.


Samo je en problem.....protokol sicer dopušča krilo nad kolenom, vendar se pojavi v takem primeru čisto tehnični problem.....ko se recimo sedeš, se krilo nad kolenom, če nisi pazljiv zna pomakniti precej navzgor in hitro pokažeš tričetrt beder in še kaj več, če nisi ravno pazljiva kako položiš noge (zato se jaz krilom in oblekam nad kolenom raje izogibam, ker moram biti v takem primeru precej skoncentrirana na vsak svoj gib, ko sedim in je to pri delu moteče)......in potem se ljudje začnejo ukvarjati s takimi "banalnostmi" kot je obleka, namesto da bi se ukvarjali s tvojim delom.....ker ustrezna in primerna obleka oz. zunanji videz je vseeno zelo pomemben.....user posted image

< Sporočilo je popravil liliana -- 5.9.2013 10:28:47 >

(odgovor članu Frodo Bisagin)
Neposredna povezava do sporočila: 111
   RE: a ste za uniforme?
5.9.2013 10:31:13   
ronja
Izhajas iz sebe, kar ni vedno ustrezno izhodisce.

To maš prav, moja pogosta napaka. Ampak a ni tako, da se punceskrivaj preoblačijo na wcjih ali kaj so že 1x pisale? (še nismo tam, smo šele pri prvi rutki;)...

kaj se je pa slacila, ce si ne zeli, da jo "podrem"

No, tole mene moti. Nihče nima pravice posegat v tuje telo brez privolitve, cote gor al pa dol!

In prav zato ker to niso zrela bitja je potrebno postaviti meje spodobnega in primernega, ker jo sami niso sposobni zaznati.

to imaš point. Vseeno pa jih nima nihče pravice tikat, pa če se nage sprehajajo - odrasli bi morali to vedet in bit odgovorni zase. To me moti pri tej miselnosti o primernosti - ala sama je kriva, če jo tako obravnavajo, če jo tikajo, če... kaj se pa tako oblači. Vsak človek ima pravico, da si naredi svoje mnenje o drugem, kakršnokoli pač, ne sme pa zato posegat v njegovo dostojansto, pa če je njegovo mnenje še tako blesavo.

_____________________________

http://vecna-optimistka.blogspot.com/

(odgovor članu Frodo Bisagin)
Neposredna povezava do sporočila: 112
   RE: a ste za uniforme?
5.9.2013 10:37:46   
mateyka
IZVIRNO SPOROČILO: liliana
In zgolj s predlogom pravil, ki jih ni treba upoštevati, se bo to doseglo.....?

in
Misliš, da bo dovolj, da napišeš v pravila obnašanja in oblačenja na šoli, da se morajo otroci (in učitelji) spodobno, ustrezno in primerno obleči......?


2x isto sprašuješ - da pomagam; sej je že povedala, da ne "zgolj":

Zato se pa postavijo meje v solah, na delovnem mestu itn... ker clovek ni samo in zgolj produkt druzine temvec tudi okolice, splosnih vrednot o tem kaj je cool in kaj ne, postavljenih pravil, pricakovanj in ne na zadnje ambicij.

no, kot vidiš, skupek vsega. bo šlo?

< Sporočilo je popravil mateyka -- 5.9.2013 10:40:53 >

(odgovor članu liliana)
Neposredna povezava do sporočila: 113
   RE: a ste za uniforme?
5.9.2013 10:45:15   
mateyka
IZVIRNO SPOROČILO: ronja
No, tole mene moti. Nihče nima pravice posegat v tuje telo brez privolitve, cote gor al pa dol!
...
Vseeno pa jih nima nihče pravice tikat, pa če se nage sprehajajo - odrasli bi morali to vedet in bit odgovorni zase.


kaka logika.. pa zakaj bi eni lahko počeli karkoli se jim sprdne in paradirajo pred drugimi nage, skačejo, twirkajo, tud če drkajo tamalo pred tvojo faco, da banaliziram, drugi pa ne sme "posegat v njegovo dostojanstvo"? user posted image

(odgovor članu ronja)
Neposredna povezava do sporočila: 114
   RE: a ste za uniforme?
5.9.2013 10:49:01   
liliana
IZVIRNO SPOROČILO: ronja

to imaš point. Vseeno pa jih nima nihče pravice tikat, pa če se nage sprehajajo - odrasli bi morali to vedet in bit odgovorni zase. To me moti pri tej miselnosti o primernosti - ala sama je kriva, če jo tako obravnavajo, če jo tikajo, če... kaj se pa tako oblači. Vsak človek ima pravico, da si naredi svoje mnenje o drugem, kakršnokoli pač, ne sme pa zato posegat v njegovo dostojansto, pa če je njegovo mnenje še tako blesavo.


To tudi mene moti.....da se 13 letnico takoj okaraketrizira s strani odrasle osebe za k.ur.bo in pič.kico, če je v miniki v šoli.....istočasno pa ima odrasla ženska, ki se isto obleče za v službo svoj stil in si upa biti drugačna od povprečja poštirkanih in zadrtih babnic.....

(odgovor članu ronja)
Neposredna povezava do sporočila: 115
   RE: a ste za uniforme?
5.9.2013 10:51:38   
ronja
Ne, mislim, da jih vseeno nihče nima pravice šlatat, če tega same ne pustijo. To so otroci, pa če se oblačijo kakorkoli. Pa tudi če niso otroci, še vedno mislim, da ima vsak pravico do "ne", ne glede na obleke. Navsezadnje si lahko naga pod tušem, pa tudi lahko rečeš ne možu,če ti ne paše, ni tako? Zakaj potem ona ne bi imela iste pravice?

_____________________________

http://vecna-optimistka.blogspot.com/

(odgovor članu mateyka)
Neposredna povezava do sporočila: 116
   RE: a ste za uniforme?
5.9.2013 10:53:28   
liliana
IZVIRNO SPOROČILO: mateyka

IZVIRNO SPOROČILO: liliana
In zgolj s predlogom pravil, ki jih ni treba upoštevati, se bo to doseglo.....?

in
Misliš, da bo dovolj, da napišeš v pravila obnašanja in oblačenja na šoli, da se morajo otroci (in učitelji) spodobno, ustrezno in primerno obleči......?


2x isto sprašuješ - da pomagam; sej je že povedala, da ne "zgolj":

Zato se pa postavijo meje v solah, na delovnem mestu itn... ker clovek ni samo in zgolj produkt druzine temvec tudi okolice, splosnih vrednot o tem kaj je cool in kaj ne, postavljenih pravil, pricakovanj in ne na zadnje ambicij.

no, kot vidiš, skupek vsega. bo šlo?


Samo takoj ko postaviš meje klasificiraš........

(odgovor članu mateyka)
Neposredna povezava do sporočila: 117
   RE: a ste za uniforme?
5.9.2013 11:45:07   
mateyka

IZVIRNO SPOROČILO: ronja
Navsezadnje si lahko naga pod tušem, pa tudi lahko rečeš ne možu,če ti ne paše, ni tako? Zakaj potem ona ne bi imela iste pravice?


navsezadnje sem naga pod tušem doma, zunaj nikoli naga (pod tušem) in nikoli naga pod tušem v šoli ali na banki..

in spet o "pravicah", brez omejitev, brez obzira do drugih, brez kakršnekoli senzibilnosti.. in potem jo difolt pričakujete od drugih..

(odgovor članu ronja)
Neposredna povezava do sporočila: 118
   RE: a ste za uniforme?
5.9.2013 13:09:17   
Frodo Bisagin

IZVIRNO SPOROČILO: liliana

In zgolj s predlogom pravil, ki jih ni treba upoštevati, se bo to doseglo.....?


Kaksen oksimoron - predlog pravil.
Neformalna druzbena kontrola je izjemno mocna. Pravila se ne upostevajo zgolj in samo, ce sledi kazen. To je osnovna razlika med vzgojo in dresuro.


IZVIRNO SPOROČILO: Frodo Bisagin

Pravila oblacenja so samo predlog, ki ga ne moras upostevati.


Ker ženska, ki si v službo obleče mini krilo in špageti naramnice meni, da je povsem primerno oblečena za v službo....zato je njej potrebno ustrezno klasificirati, kaj je primerno in kaj je neprimerno.......


Ni potrebe, ker tako nedovzetno osebo ne bos nasla tam, kjer veljajo pravila oblacenja.

Samo je en problem.....protokol sicer dopušča krilo nad kolenom, vendar se pojavi v takem primeru čisto tehnični problem.....ko se recimo sedeš, se krilo nad kolenom, če nisi pazljiv zna pomakniti precej navzgor in hitro pokažeš tričetrt beder in še kaj več, če nisi ravno pazljiva kako položiš noge (zato se jaz krilom in oblekam nad kolenom raje izogibam, ker moram biti v takem primeru precej skoncentrirana na vsak svoj gib, ko sedim in je to pri delu moteče)......

To so zgolj tvoji tehnicni problemi.

in potem se ljudje začnejo ukvarjati s takimi "banalnostmi" kot je obleka, namesto da bi se ukvarjali s tvojim delom.....ker ustrezna in primerna obleka oz. zunanji videz je vseeno zelo pomemben.....user posted image


user posted image user posted image user posted image
Sposobnejsi ljudje zmorejo tak hud multitasking, da poleg dela opazijo tudi primernost oprave , bi lahko rekli zmozni so ustvariti "opci dojam" dolocene osebe user posted image user posted image user posted image

_____________________________

Hlapci! Za hlapce rojeni, za hlapce vzgojeni, ustvarjeni za hlapčevanje. Gospodar se menja, bič pa ostane, in bo ostal za vekomaj; zato, ker je hrbet skrivljen, biča vajen in željan!
(Ivan Cankar)

(odgovor članu liliana)
Neposredna povezava do sporočila: 119
   RE: a ste za uniforme?
5.9.2013 13:25:11   
Frodo Bisagin

IZVIRNO SPOROČILO: ronja

Izhajas iz sebe, kar ni vedno ustrezno izhodisce.

To maš prav, moja pogosta napaka. Ampak a ni tako, da se punceskrivaj preoblačijo na wcjih ali kaj so že 1x pisale? (še nismo tam, smo šele pri prvi rutki;)...


Zakaj je pa to pomembno kje se preoblacijo?

kaj se je pa slacila, ce si ne zeli, da jo "podrem"

No, tole mene moti. Nihče nima pravice posegat v tuje telo brez privolitve, cote gor al pa dol!


Naceloma se strinjam s teboj. Vendar, nihce tudi nima pravice izzivati in se sklicvati na svoje pravice - smo na tanki crti fizicnega in psihicnega poseganja v pravice drugih.

In prav zato ker to niso zrela bitja je potrebno postaviti meje spodobnega in primernega, ker jo sami niso sposobni zaznati.

to imaš point. Vseeno pa jih nima nihče pravice tikat, pa če se nage sprehajajo - odrasli bi morali to vedet in bit odgovorni zase. To me moti pri tej miselnosti o primernosti - ala sama je kriva, če jo tako obravnavajo, če jo tikajo, če... kaj se pa tako oblači. Vsak človek ima pravico, da si naredi svoje mnenje o drugem, kakršnokoli pač, ne sme pa zato posegat v njegovo dostojansto, pa če je njegovo mnenje še tako blesavo.


Mene marsikatera miselnost moti, pa jo moram sprejeti - ker vsak ima pravico do svoje miselnosti. Point je pa ze zdavnaj jasen.

_____________________________

Hlapci! Za hlapce rojeni, za hlapce vzgojeni, ustvarjeni za hlapčevanje. Gospodar se menja, bič pa ostane, in bo ostal za vekomaj; zato, ker je hrbet skrivljen, biča vajen in željan!
(Ivan Cankar)

(odgovor članu ronja)
Neposredna povezava do sporočila: 120
   RE: a ste za uniforme?
5.9.2013 13:29:09   
Frodo Bisagin

IZVIRNO SPOROČILO: liliana

To tudi mene moti.....da se 13 letnico takoj okaraketrizira s strani odrasle osebe za k.ur.bo in pič.kico, če je v miniki v šoli.....


Sprenevedanje. Sicer jo ne okarakterizirajo tako odrasli ampak vsi, odrasli in njeni sosolci in sosolke.

istočasno pa ima odrasla ženska, ki se isto obleče za v službo svoj stil in si upa biti drugačna od povprečja poštirkanih in zadrtih babnic.....


V kolikor si spodobno, ustrezno in primerno oblecena ne pomeni , da si zadrta babnica in da nimas svojega stila. Ce si neprimerno in vulgarno oblecena se ti lahko ocita pomanjkanje stila, ceravno je tudi vulgarnost in kic - stil.

_____________________________

Hlapci! Za hlapce rojeni, za hlapce vzgojeni, ustvarjeni za hlapčevanje. Gospodar se menja, bič pa ostane, in bo ostal za vekomaj; zato, ker je hrbet skrivljen, biča vajen in željan!
(Ivan Cankar)

(odgovor članu liliana)
Neposredna povezava do sporočila: 121
   RE: a ste za uniforme?
5.9.2013 13:29:49   
Frodo Bisagin

IZVIRNO SPOROČILO: mateyka

IZVIRNO SPOROČILO: ronja
No, tole mene moti. Nihče nima pravice posegat v tuje telo brez privolitve, cote gor al pa dol!
...
Vseeno pa jih nima nihče pravice tikat, pa če se nage sprehajajo - odrasli bi morali to vedet in bit odgovorni zase.


kaka logika.. pa zakaj bi eni lahko počeli karkoli se jim sprdne in paradirajo pred drugimi nage, skačejo, twirkajo, tud če drkajo tamalo pred tvojo faco, da banaliziram, drugi pa ne sme "posegat v njegovo dostojanstvo"? user posted image


Kratko, jasno in jedrnato - hvala za pomoc user posted image

_____________________________

Hlapci! Za hlapce rojeni, za hlapce vzgojeni, ustvarjeni za hlapčevanje. Gospodar se menja, bič pa ostane, in bo ostal za vekomaj; zato, ker je hrbet skrivljen, biča vajen in željan!
(Ivan Cankar)

(odgovor članu mateyka)
Neposredna povezava do sporočila: 122
   RE: a ste za uniforme?
5.9.2013 13:33:09   
Frodo Bisagin
IZVIRNO SPOROČILO: ronja

Ne, mislim, da jih vseeno nihče nima pravice šlatat, če tega same ne pustijo. To so otroci, pa če se oblačijo kakorkoli. Pa tudi če niso otroci, še vedno mislim, da ima vsak pravico do "ne", ne glede na obleke. Navsezadnje si lahko naga pod tušem, pa tudi lahko rečeš ne možu,če ti ne paše, ni tako? Zakaj potem ona ne bi imela iste pravice?


Saj jo ne rabi slatat.... menis, da jasno izrazeno mnenje o njenih "kvalitetah" ne posega v njeno dostojanstvo? Da s svojim oblacenjem sama ne postavlja mejnike svojega dostojanstva?
Prihajamo do tistega - druge te spostujejo toliko, koliko sam spostujes sebe.... pa magari izrazeno skozi obleke.

BTW: ni naga pod tusem in ni s svojim mozem. Naga je v javnosti (kaze svoje atribute in se prijazno smehlja - vsa ponosna, saj je pozornost na njej ), obkrozena z ljudmi, ki jih ponudba, ki jo neverbalno daje, zanima.


< Sporočilo je popravil Frodo Bisagin -- 5.9.2013 13:39:29 >


_____________________________

Hlapci! Za hlapce rojeni, za hlapce vzgojeni, ustvarjeni za hlapčevanje. Gospodar se menja, bič pa ostane, in bo ostal za vekomaj; zato, ker je hrbet skrivljen, biča vajen in željan!
(Ivan Cankar)

(odgovor članu ronja)
Neposredna povezava do sporočila: 123
   RE: a ste za uniforme?
5.9.2013 13:50:49   
nyna84

IZVIRNO SPOROČILO: Frodo Bisagin

IZVIRNO SPOROČILO: ronja

Ne, mislim, da jih vseeno nihče nima pravice šlatat, če tega same ne pustijo. To so otroci, pa če se oblačijo kakorkoli. Pa tudi če niso otroci, še vedno mislim, da ima vsak pravico do "ne", ne glede na obleke. Navsezadnje si lahko naga pod tušem, pa tudi lahko rečeš ne možu,če ti ne paše, ni tako? Zakaj potem ona ne bi imela iste pravice?


Saj jo ne rabi slatat.... menis, da jasno izrazeno mnenje o njenih "kvalitetah" ne posega v njeno dostojanstvo? Da s svojim oblacenjem sama ne postavlja mejnike svojega dostojanstva?
Prihajamo do tistega - druge te spostujejo toliko, koliko sam spostujes sebe.... pa magari izrazeno skozi obleke.

BTW: ni naga pod tusem in ni s svojim mozem. Naga je v javnosti (kaze svoje atribute in se prijazno smehlja - vsa ponosna, saj je pozornost na njej ), obkrozena z ljudmi, ki jih ponudba, ki jo neverbalno daje, zanima.


user posted image

_____________________________

Sem iz Posočja in nisem Gorenjka ;)
http://www.radio1.si/strani/Fun.aspx?ID=20254&LNK=7

(odgovor članu Frodo Bisagin)
Neposredna povezava do sporočila: 124
   RE: a ste za uniforme?
5.9.2013 13:59:47   
liliana
IZVIRNO SPOROČILO: Frodo Bisagin


Neformalna druzbena kontrola je izjemno mocna. Pravila se ne upostevajo zgolj in samo, ce sledi kazen. To je osnovna razlika med vzgojo in dresuro.




Izgleda da ni, ker so kljub močni neformalni družbeni kontroli še vedno prisotne v šoli razgaljene najstnice......

In če uvedeš nek kodeks pravil oblačenja, ne gre več za neformalno družbeno kontrolo ampak za formalno......in pretirana formalizacija pravil pa že vodi v dresuro......

(odgovor članu Frodo Bisagin)
Neposredna povezava do sporočila: 125
Stran:   <<   < Prejšnja stran  3 4 [5] 6 7   Naslednja stran >   >>
Stran: <<   < Prejšnja stran  3 4 [5] 6 7   Naslednja stran >   >>
Pojdi na:





Ovulacija in plodni dnevi
Kaj je ovulacija? Kako izračunati kdaj ovulacija nastopi? Načini ugotavljanja ovulacije.
Nosečnost: Tabela rasti ploda po tednih
Kako velik je plod v posameznem tednu nosečnosti? Preveri, kako izgleda nosečnost po tednih!
Zgodbe malih junakov: 9 dni sem bila v ume...
Sprejeli so me v zelo kritičnem stanju na Infekcijsko kliniko, opravili nujen carski rez, intubirali. Potem sem bila v ...
Otroci, ki se zbujajo zgodaj zjutraj so ...
Se vaš malček zjutraj prebuja skupaj s petelini, ne glede na to ali je delovni dan ali vikend? Imamo dobro novico za vas...
Živilo, ki preprečuje pojav alergij pri ot...
Znanstveniki iz Nove Zelandije so prišli do zanimivega odkritja, da lahko samo z enim samim živilom v prehrani otroka zm...




NOSEČNOST
пеперутка16

Kateri del nosečnosti vam je bil najbolj všeč oz. najlažji?