|      
Ops :( Si prepričan/-a, da ne želiš več sodelovati?
Preden potrdiš svojo odločitev, preberi podrobnosti.
Če potrdiš, da želiš odnehati, se ti bo avtomatično naložil poseben piškotek (cookie), s pomočjo katerega bomo ob ponovnem prihodu na našo spletno stran prepoznali tvoj račun in poskrbeli, da boš lahko v času trajanja nagradnega tekmovanja (od 17. 12. do 21. 12. 2018) nemoteno brskal/-a po Ringaraja.net brez prikazovanja ikon naših sponzorjev oziroma brez okenca na desnem delu zaslona.

Obenem boš izgubil/-a vse že osvojene točke in s tem, žal, izgubiš tudi možnost, da osvojiš odlično nagrado. Raje še enkrat premisli, preden klikneš da.

Si še vedno želiš odnehati?
Uporabniki na tej temi: nihče
  Natisni
Stran: [1] 2   Naslednja stran >   >>
Uporabnik
Sporočilo << Starejša tema   Novejša tema >>
   Nezaupanje
2.9.2013 15:53:27   
orhidejcica
Živim s partnerjem in en štuk nižje hudo narobe starši, nekaj ulic stran pa še bolj čuden brat in žena, ki jima denar pomeni vse. Potem pa si en dan od tebe sposodita denar, za teden dni (ker jima je ravno zmanjkalo do plače). Ni problema, seveda ti posodim. Ampak to se zavleče na mesec dni. V tem času se je že moj bolj ali manj vmes pohecal, če bova še kdaj ta denar videla ali ne, pa ni nihče nič reagiral. Dobro, pa sem čakala, potem pa sem imela tudi sama tega čakanja dovolj in sem partnerjevemu bratu pač rekla, pred mamo. Hec je, da nisem omenjala nobenega zneska ne nič, ampak samo prijazno rekla. Odziv: seveda, brez problema, bomo zrihtal. Samo to!!! Kličem mojega na telefon, da bi mu povedala, da sem mu pač rekla, pa je bila linija zasedena. No, mu bom že povedala, ko pride domov. Ko je prišel domov, namesto, da bi bil vesel, da sem rekla za denar, je bilo, če tega nisem mogla reči na samem in da sem naredila celo ****rijo. Seveda ga je vmes že klical brat in mu povedal štorijo, vendar malenkost drugačno. Na koncu je prišlo do tega, da sva se z mojim skregala, saj ni verjel niti eni moji besedi.

Kaj narediti v tem primeru? Vmes je bilo že veliko takih primerov, zaradi katerih sem mislila z njim razmerje končati, vendar pa je tukaj še otrok. Vem, da boste rekli, da moram najprej poskrbeti za svojo srečo . . .


_____________________________

Today is a first day of the rest of your life.
Neposredna povezava do sporočila: 1
   RE: Nezaupanje
2.9.2013 17:39:47   
mateyka
zakaj pa tebi ne verjame?

(odgovor članu orhidejcica)
Neposredna povezava do sporočila: 2
   RE: Nezaupanje
2.9.2013 18:47:37   
orhidejcica
Ker doloceni osebki iz familije malo pretiravajo in potem tej zgodbi nekaj manjka. Sem to uspesno resila danes, ko sem nekatere stvari rekla pred pripovedovalci malo izmisljene zgodbe. Se mi je opraviceval non stop!!!!

_____________________________

Today is a first day of the rest of your life.

(odgovor članu mateyka)
Neposredna povezava do sporočila: 3
   RE: Nezaupanje
3.9.2013 10:38:56   
ronja
posoja naj denar svojim on in od njih naj ga nazaj terja on, ti se v njihove zdrahe čim manj vmešavaj. Saj če jima zmanjka denarja, lahko počakata, da pride on iz službe in se potem oni zmenijo, ne? Je pa res bolj taktno rečt take stvari na samem, vsaj če rečeš prvič...

_____________________________

http://vecna-optimistka.blogspot.com/

(odgovor članu orhidejcica)
Neposredna povezava do sporočila: 4
   RE: Nezaupanje
4.9.2013 12:40:03   
Plus3

IZVIRNO SPOROČILO: ronja

posoja naj denar svojim on in od njih naj ga nazaj terja on, ti se v njihove zdrahe čim manj vmešavaj.


Ronja, denar je po vsej verjetnosti skupen, iz skupne blagajne in v tej zgodbi predvidevam, da tale mož nima jajc, da bi direkt rekel, da želita denar nazaj. Tako sem razumela jaz.

orhidejcica - Enostavno ne posojati denarja. Povejta (oziroma naj to opravi tvoj), da pač ne posojota več denarja, ker sta nazadnje zamujala z vrnitvijo, poleg tega je bilo na koncu še štala okoli tega denarja. Raje prva zamera kakor zadnja. Tvojemu pa povej, da sta ti in vajin otrok sedaj nejgova prva družina, da so ostali sorodniki šele nato in naj se temu tudi primerno obnaša.

(odgovor članu ronja)
Neposredna povezava do sporočila: 5
   RE: Nezaupanje
4.9.2013 12:56:25   
Tippi
IZVIRNO SPOROČILO: orhidejcica

Živim s partnerjem in en štuk nižje hudo narobe starši, nekaj ulic stran pa še bolj čuden brat in žena, ki jima denar pomeni vse. Potem pa si en dan od tebe sposodita denar, za teden dni (ker jima je ravno zmanjkalo do plače). Ni problema, seveda ti posodim. Ampak to se zavleče na mesec dni. V tem času se je že moj bolj ali manj vmes pohecal, če bova še kdaj ta denar videla ali ne, pa ni nihče nič reagiral. Dobro, pa sem čakala, potem pa sem imela tudi sama tega čakanja dovolj in sem partnerjevemu bratu pač rekla, pred mamo. Hec je, da nisem omenjala nobenega zneska ne nič, ampak samo prijazno rekla. Odziv: seveda, brez problema, bomo zrihtal. Samo to!!! Kličem mojega na telefon, da bi mu povedala, da sem mu pač rekla, pa je bila linija zasedena. No, mu bom že povedala, ko pride domov. Ko je prišel domov, namesto, da bi bil vesel, da sem rekla za denar, je bilo, če tega nisem mogla reči na samem in da sem naredila celo ****rijo. Seveda ga je vmes že klical brat in mu povedal štorijo, vendar malenkost drugačno. Na koncu je prišlo do tega, da sva se z mojim skregala, saj ni verjel niti eni moji besedi.

Kaj narediti v tem primeru? Vmes je bilo že veliko takih primerov, zaradi katerih sem mislila z njim razmerje končati, vendar pa je tukaj še otrok. Vem, da boste rekli, da moram najprej poskrbeti za svojo srečo . . .



No ja, glede na to, da se zadeva nič ne tika mame, ni bilo glih lepo od tebe, da si ustrelila pred mamo. verjetno si na tak način želela izvajati mal večji pritisk nad bratom, seveda v želji, da bi ti vrnil sposojeni denar. ampak vseeno se to mame ne tika, in ni bilo potrebe po tem. tko da kar se tega tiče, se čist strinjam s tvojim partnerjem, da ni bil pravi način in da si s tem samo prilila olje na ogenj.

kar se pa tiče posojanja. ja lej, ne mislim samo tvoj konkretni primer, ampak na sploh. ljudje te nategujejo točno toliko, kot jim dovoliš! v bodoče razmisli, in tvoj tudi, oziroma oba skupaj, koliko si pustita biti nategnjena. simpl.

kar se pa tiče zaupanja med vama, oziroma koliko in kaj si zaupata in verjameta, je pa spet tretja zgodba.

kaj te zdaj muči. sposojanje denarja svaku, samo dejstvo, da posojata denar, al vajino zaupanje en do drugega?

< Sporočilo je popravil Tippi -- 4.9.2013 13:03:11 >

(odgovor članu orhidejcica)
Neposredna povezava do sporočila: 6
   RE: Nezaupanje
4.9.2013 14:42:27   
mateyka

IZVIRNO SPOROČILO: Tippi
No ja, glede na to, da se zadeva nič ne tika mame, ni bilo glih lepo od tebe, da si ustrelila pred mamo. verjetno si na tak način želela izvajati mal večji pritisk nad bratom, seveda v želji, da bi ti vrnil sposojeni denar. ampak vseeno se to mame ne tika, in ni bilo potrebe po tem.


zakja pa ne? a se sramujemo če si sposodimo denar? ali vrnemo ko rečemo?

ZAME je tako - če se ne držiš dogovora in potem še zahinaviš in se delaš budalo, ne greš do človeka, ki ti je posodil, se opravičiš in prestaviš datum vrnitve direkt, v obraz tistemu, ki ti je posodil iz dobre volje, ptoem se pravila igre in primernosti spremenijo. če si je brat dovolil svoj solo play kot mu pač paše, si ga lahko tudi ti. in če njemu ne paše - ja sorry, a njej pa paše da se dela budalo?

mislim, da če tako ravnaš in se obnašaš kot sposojevalec, da pač moraš sprejet kar ti pade na pot. meni se niti malo ne zdi problematično njeno ravnanje ampak njegovo. in me moti ker zdaj vse gledate kako neprimenro je ona ravnala, brat je pa bošček. a res? da nima niti spodobnosti, da pride in pove kaj se dogaja z denarjem, ki ti bi ga že moral vrniti?
sovražim take hinavske fore shiftanja krivde na unega, ki terja dolg ali z razlago, z vso pravico, mind you.. "kok ni primerno kako je "vpletla" mamo - če se ji je zdelo primerno, da bo mignil z svojim dolgom, so be it, pravim jaz. ljudem ki ne vejo kaj je primerno je treba to pokazat in sem mi zdi rahlo ironično da potem ona sliši kako nima manir - smešno user posted image

kar se pa tiče posojanja. ja lej, ne mislim samo tvoj konkretni primer, ampak na sploh. ljudje te nategujejo točno toliko, kot jim dovoliš!


igzektli. user posted image in ona že ve koliko bo dovolila in kaj bo naredila, da se tale "dovoljenje" premakne v vračilo.

(odgovor članu Tippi)
Neposredna povezava do sporočila: 7
   RE: Nezaupanje
4.9.2013 15:53:50   
Tippi
Lej, mogoče maš po svoje res prav, ampak po moje je reševanje teh in podobnih problemov, na nek način stvar vzgoje. sem verjetno res izhajala iz sebe. jaz namreč nikoli ne bi mogla bit tolk ''''''''podla'''''''' in povedat kakšno stvar pred nekom, ki se ga ne tika, samo zato, da bi dosegla svoj cilj, s tem da bi tistega drugega bodisi osramotila, ga prikazala v grdi luči, ipd. meni se pač to ne zdi fer, ne glede na to, kako zelo je grd svak, ker se ne drži dogovora o vračilu denarja.

pač moje mnenje user posted image

ps. glede tega koliko je dovolila, bi morala pa prej razmišljat, ko je posodila. sej kolikor sem razumela, se ni zgodilo prvič. tako da.... kolk komu pustiš nategovati se, razmišljaš prej, sploh v situaciji, ko se izposoja denarja ni zgodila prvič.

< Sporočilo je popravil Tippi -- 4.9.2013 15:57:46 >

(odgovor članu mateyka)
Neposredna povezava do sporočila: 8
   RE: Nezaupanje
4.9.2013 16:05:56   
liliana
Jaz se pa strinjam z mateyko.....tisti, ki si je denar izposodil je bil aroganten.....ni vrnil denarja v roku, na "hudomošne" pripombe o vračilu denarja se je naredil idiota......to ni način....in na koncu on igra žrtev, kako je bogi, ker tisti, ki mu je denar posodil (in ga mimogrede tudi rabi) sedaj zahteva po nekem določenem času, ko bi bil denar že davno moral biti vrnjen nazaj.....

Prav je, da je povedala pred mamo in ga malo "porinila", da bo denar po dveh mesecih vrnil.....saj drugače bi se čisto enostavno lahko zgodilo, da bi čez dodatna dva meseca enostavno "pozabil", da si je sposodil......

Ker če se z nekom dogovoriš, da takrat in takrat vrneš denar, ki si si ga sposodil, se pričakuje, da če denarja ne moreš vrniti v tistem času, da stopiš do človeka, ki ti je denar velikodušno posodil in rečeš vsaj "oprosti, vendar to in to je prišlo vmes, a lahko počakaš še teden dva".....ne pa da se delaš idiota in ignoriraš vse pripombe......


(odgovor članu Tippi)
Neposredna povezava do sporočila: 9
   RE: Nezaupanje
4.9.2013 16:51:38   
Tippi
Absolutno se strinjam, da ni prav in je grdo, da se svak ni držal dogovora. s svojim mnenjem ga niti malo ne zagovarjam in ne odobravam tega, da igra žrtev. samo način, da je to povedala pred mamo, se meni ne zdi pravi. jaz bi poskušala denar izterjati na drugačen način, bolj diskreten, saj se konec koncev tudi izposoja ni zgodila v pričo mame.

(odgovor članu liliana)
Neposredna povezava do sporočila: 10
   RE: Nezaupanje
4.9.2013 17:13:44   
Ssana
Glede na to, da sta mu že večx 'omenila' denar..in ni jeb*l 5%, bi se pa tud js vsekala norca in rekla pred mamo, tako vsaj hočeš nočeš, ni mogel spregledati :) Partner bi pa tud dobil jako lekcijo, glede na to, da druge postavlja pred partnerko. Nema trte mrte ;)

(odgovor članu Tippi)
Neposredna povezava do sporočila: 11
   RE: Nezaupanje
4.9.2013 18:34:48   
mateyka
IZVIRNO SPOROČILO: Tippi
jaz namreč nikoli ne bi mogla bit tolk ''''''podla'''''' in povedat kakšno stvar pred nekom, ki se ga ne tika, samo zato, da bi dosegla svoj cilj, s tem da bi tistega drugega bodisi osramotila, ga prikazala v grdi luči, ipd.


kako to misliš? saj to ni delala, da ga osramoti ali poniža, ampak da dobi nazaj svoj denar, ki ga ni bil pripravljen vrnit.

prikaže gršega kot v resnici je - saj ni lagala. v bistvu ga JE prikazala kakšen je v resnici. zakaj pa misliš, da se je mati razburila? a ti povem? mislim, da vsi vemo zakaj; ker ga mati TEGA NI UČILA, NITI tega ne odobrava - da se BRATOVO družino drka s takim tretmajem. in evo, to je njegova prava luč, ki si jo je SAM prižgal in drži ter noče nehat bit pi*da do lastnega brata.

meni se pač to ne zdi fer,


meni se pa ne zdi fer, da se človeku, ki hoče svojo pravico, reče da ne dela fer..

ne glede na to, kako zelo je grd svak, ker se ne drži dogovora o vračilu denarja.


jaz pa mam meje. ne morem se it "ne glede" - jaz "gledam". ta brat, ki si je sposodil, on dela "ne glede" in glej kam to pelje..

mogoče nisi bila nikoli v situaciji, kjer bi zaradi takega vedenja kakega sorodnika bila sama v kakšni taki frki. mam tazga kerlca v familji in je že vsem bližnjim sorodnikom dolžan. nam že nekaj let dolguje, ker se je pretvarjal da je moj mož (ja to je specifično za tle, sam nima veze, zapufal se je v našem imenu). ma F off, bednik leni, v 3 letih, da ne more vrnit in se dela da ni nič, raje si kupi nov računalnik kot da vrne dolg.. NE GLEDE, da smo takrat imeli malega otroka?

jaz ga ne vabim na naše familjarne zadeve, pa me vsi postrani gledajo, češ kaj sem čudna - jaz ne razumem kako se lahko pretvarjajo, da je vse kul in delajo, da je vse "ne glede".. wth? pol se pa čudimo zakaj nimamo pristnih stikov, ko vse neki zatuškamo..

< Sporočilo je popravil mateyka -- 4.9.2013 18:40:52 >

(odgovor članu Tippi)
Neposredna povezava do sporočila: 12
   RE: Nezaupanje
4.9.2013 18:54:19   
liliana

IZVIRNO SPOROČILO: Tippi

Absolutno se strinjam, da ni prav in je grdo, da se svak ni držal dogovora. s svojim mnenjem ga niti malo ne zagovarjam in ne odobravam tega, da igra žrtev. samo način, da je to povedala pred mamo, se meni ne zdi pravi. jaz bi poskušala denar izterjati na drugačen način, bolj diskreten, saj se konec koncev tudi izposoja ni zgodila v pričo mame.


Taki osebki računajo prav na diskretnost......da bodo lahko tistega, ki je posodil denar še naprej vodili za nos......in si kupovali vmes ves luksus, ki se mu ne mislijo odpovedati, denarja pa ne bodo vrnili in čakali, da mine določen čas, da bo tudi ono naivno budalo, ki je denar posodilo, pozabilo......

podobno kot plačilna nedisciplina med podjetji.....kjer določena podjetja tudi računajo na diskretnost in ne plačujejo dobaviteljem.....češ, saj nas ne bodo dali v izterjavo, ker nas bodo spet potrebovali, ker so odvisni od nas......

(odgovor članu Tippi)
Neposredna povezava do sporočila: 13
   RE: Nezaupanje
4.9.2013 19:09:19   
Tippi
a ma sploh smisel? user posted image  vidve sta takšni, jaz sem pač drugačna. kaj naj zdaj. vse smo povedale svoje mnenje, pink ponkat se mi pa nikoli ni dalo, niti se mi zdejle da.

ps. mateyka o ja, bila sem v taki situaciji...in veš, na koncu sem popušila takratnih 100.000 sit, ampak ko me je naslednjič prosil, saj veš kakšen je bil moj odgovor? in ne samo to, tudi lekcija za naprej. ko me je kadarkoli prosil še kdo za denar, mu ga pač nisem posodila, ali pa sem mu ga enostavno dala, ker sem tako želela.


< Sporočilo je popravil Tippi -- 4.9.2013 19:11:28 >

(odgovor članu liliana)
Neposredna povezava do sporočila: 14
   RE: Nezaupanje
4.9.2013 19:34:40   
alda
IZVIRNO SPOROČILO: liliana

Jaz se pa strinjam z mateyko.....tisti, ki si je denar izposodil je bil aroganten.....ni vrnil denarja v roku, na "hudomošne" pripombe o vračilu denarja se je naredil idiota......to ni način....in na koncu on igra žrtev, kako je bogi, ker tisti, ki mu je denar posodil (in ga mimogrede tudi rabi) sedaj zahteva po nekem določenem času, ko bi bil denar že davno moral biti vrnjen nazaj.....

Prav je, da je povedala pred mamo in ga malo "porinila", da bo denar po dveh mesecih vrnil.....saj drugače bi se čisto enostavno lahko zgodilo, da bi čez dodatna dva meseca enostavno "pozabil", da si je sposodil......

Ker če se z nekom dogovoriš, da takrat in takrat vrneš denar, ki si si ga sposodil, se pričakuje, da če denarja ne moreš vrniti v tistem času, da stopiš do človeka, ki ti je denar velikodušno posodil in rečeš vsaj "oprosti, vendar to in to je prišlo vmes, a lahko počakaš še teden dva".....ne pa da se delaš idiota in ignoriraš vse pripombe......




Tudi to se zgodi : podpišem pod Lilianouser posted image

< Sporočilo je popravil alda -- 4.9.2013 19:35:05 >


_____________________________

Kdor govori za menoj, govori z mojo ritjo!!

I saw an angel become the devil
Still they look pretty good hand in hand
Well baby, I don't need any of them
Heaven nor hell
Volbeat!!

(odgovor članu liliana)
Neposredna povezava do sporočila: 15
   RE: Nezaupanje
4.9.2013 19:37:06   
josephine27

IZVIRNO SPOROČILO: alda

IZVIRNO SPOROČILO: liliana

Jaz se pa strinjam z mateyko.....tisti, ki si je denar izposodil je bil aroganten.....ni vrnil denarja v roku, na "hudomošne" pripombe o vračilu denarja se je naredil idiota......to ni način....in na koncu on igra žrtev, kako je bogi, ker tisti, ki mu je denar posodil (in ga mimogrede tudi rabi) sedaj zahteva po nekem določenem času, ko bi bil denar že davno moral biti vrnjen nazaj.....

Prav je, da je povedala pred mamo in ga malo "porinila", da bo denar po dveh mesecih vrnil.....saj drugače bi se čisto enostavno lahko zgodilo, da bi čez dodatna dva meseca enostavno "pozabil", da si je sposodil......

Ker če se z nekom dogovoriš, da takrat in takrat vrneš denar, ki si si ga sposodil, se pričakuje, da če denarja ne moreš vrniti v tistem času, da stopiš do človeka, ki ti je denar velikodušno posodil in rečeš vsaj "oprosti, vendar to in to je prišlo vmes, a lahko počakaš še teden dva".....ne pa da se delaš idiota in ignoriraš vse pripombe......




Tudi to se zgodi : podpišem pod Lilianouser posted image



jaz tudiuser posted image

_____________________________



(odgovor članu alda)
Neposredna povezava do sporočila: 16
   RE: Nezaupanje
4.9.2013 19:59:03   
petea

IZVIRNO SPOROČILO: Tippi
ps. mateyka o ja, bila sem v taki situaciji...in veš, na koncu sem popušila takratnih 100.000 sit, ampak ko me je naslednjič prosil, saj veš kakšen je bil moj odgovor? in ne samo to, tudi lekcija za naprej. ko me je kadarkoli prosil še kdo za denar, mu ga pač nisem posodila, ali pa sem mu ga enostavno dala, ker sem tako želela.



a ti si ostala brez svojih 400 €, orhidejcica pa je svoj denar dobila nazaj


tudi jaz mislim, da po več pozivih na 4 oči, ki niso rešile zadeve, ni nič narobe, če je na zadevo opozorila še v prisotnosti njegove mame;
in je tako končno dobila nazaj, kar ji pripada


(odgovor članu Tippi)
Neposredna povezava do sporočila: 17
   RE: Nezaupanje
4.9.2013 21:48:05   
ronja
Ronja, denar je po vsej verjetnosti skupen, iz skupne blagajne in v tej zgodbi predvidevam, da tale mož nima jajc, da bi direkt rekel, da želita denar nazaj. Tako sem razumela jaz.

Itak, da je skupen, vseeno je pa lažje, če svojemu bratu/sestri posodi denar on sam in če ga potem terja nazaj on sam. Ne da se ona v to meša. Če bi lubi posodil denar svojemu bratu, ga jaz ne bi šla terjat nazaj, to naj onadva uredita... Bi se verjetno prej zmenila, koliko lahko posodimo, to ja, ker pač moraš v skupnem gospodinjstvu skup načrtovat stroške, če pa bi sam od sebe posodil neko vsoto, potem bi ap verjetno itak že prej zračunal, da bo šlo skozi brez tega.

zakja pa ne? a se sramujemo če si sposodimo denar? ali vrnemo ko rečemo?

No, jaz bi se ziher sramovala, če ne bi vrnila takrat, kot sem obljubila... Tako da je razumljivo, da mu je bilo nerodno...

Ja, lahko rečeš, da se spremenijo pravila igre... Ampak se vprašaš, ali je vredno... Ker takole v bistvu porineš partnerja v eno gadno pozicijo, ne da bi ga na to sploh opozorila prej oz. da bi se strinjala. Po moje denar tega ni vreden, če ne gre res za preživetje. Brat ni bošček, ampak mogoče dejansko nima za vrnit - to je možno. In v tem primeru mu je verjetno zelo nerodno pred mamo... Pa tu sploh ni važen brat, ampak partner. Gre zanj in za njegova čustva. Pač je fajn bit obziren - ne zaradi brata, zaradi partnerja;).

Se strinjam, da brat ni bogi in da mora vrnit in da ni prav, da se zdaj dela enega revčka, samo je pa res smotano to za partnerja tu vmes. Sama bi verjetno pustila lubiju, naj sam izterja, če bi rekel, da pač tega ne bova videla, pa so be it. Če pa bi res zelo nujno rabila denar, bi svaku razložila, zakaj rabimo denar in ga prosila, da ga vrne. Mogoče je ona to že prej poizkusila, ne vem. Če je, potem se strinjam, da ima vso pravico bit tudi malo "žleht", vseeno pa vprašanje, koliko se to na dolgi rok splača.

jaz ga ne vabim na naše familjarne zadeve, pa me vsi postrani gledajo, češ kaj sem čudna - jaz ne razumem kako se lahko pretvarjajo, da je vse kul in delajo, da je vse "ne glede".. wth? pol se pa čudimo zakaj nimamo pristnih stikov, ko vse neki zatuškamo..

To te pa čisto razumem in ti dam prav.

Meni sama njena reakcija ni vprašljiva, edino bi bilo prej fajn dobit partnerjev "blagoslov", da brateca potunka pred mamo;). Mislim, tako da vsaj ve - ni treba nujno, da se strinja, ampak da je vsaj pripravljen, da bo štala... Ne vem, sama bi si to želela, če bi imel lubi namen obrečunavat z mojo familijo (kar si sicer res zelo težko predstavljam:D).

_____________________________

http://vecna-optimistka.blogspot.com/

(odgovor članu Plus3)
Neposredna povezava do sporočila: 18
   RE: Nezaupanje
4.9.2013 22:21:42   
mateyka

IZVIRNO SPOROČILO: Tippi
in ne samo to, tudi lekcija za naprej. ko me je kadarkoli prosil še kdo za denar, mu ga pač nisem posodila, ali pa sem mu ga enostavno dala, ker sem tako želela.


kaj pa vem. zame je pa to predrastična reakcija na enega čudaka. zdaj, ne boš sploh nobenemu posodila, ker te je en model enkrat peljal na wc? razen če maš za pošenkat - kdaj se pa to zgodi, da enmu "enostavno daš denar", da ga obdrži? user posted image

meni se zdi dobrosrčno in lepo, ter rada posodim če imam, enemu doslednemu človeku. posodiš, ko trenutno nima v kosu recimo. mi ne bi bilo fer, da zaradi enega kekca, ki te je zafrknil, tudi takim ne posojam..

(odgovor članu Tippi)
Neposredna povezava do sporočila: 19
   RE: Nezaupanje
4.9.2013 23:43:28   
liliana
IZVIRNO SPOROČILO: Tippi

a ma sploh smisel? user posted image  vidve sta takšni, jaz sem pač drugačna. kaj naj zdaj. vse smo povedale svoje mnenje, pink ponkat se mi pa nikoli ni dalo, niti se mi zdejle da.

ps. mateyka o ja, bila sem v taki situaciji...in veš, na koncu sem popušila takratnih 100.000 sit, ampak ko me je naslednjič prosil, saj veš kakšen je bil moj odgovor? in ne samo to, tudi lekcija za naprej. ko me je kadarkoli prosil še kdo za denar, mu ga pač nisem posodila, ali pa sem mu ga enostavno dala, ker sem tako želela.



Verjamem, da si popušila....bila si diskretnauser posted image ....jaz bi v takem primeru recimo drugim, ki nimajo veze s tem "poslom" še naprej posodila, če bi me prosili in bi potrebovali pomoč.....za dotičnega osebka, pri katerem bi pa popušila bi pa vse, ki jih poznam opozorila, da naj mu ne posojajo, ker ne vrača denarja in je lažnivec in baraba......pa čeprav niso bili vpleteni v najin odnos posojanja denarja.....da se slučajno ne bi še oni na.sra.li in da ono barabo zje......

Vendar kot sama praviš.....ljudje smo pač različni......

< Sporočilo je popravil liliana -- 4.9.2013 23:49:39 >

(odgovor članu Tippi)
Neposredna povezava do sporočila: 20
   RE: Nezaupanje
4.9.2013 23:48:17   
liliana

IZVIRNO SPOROČILO: alda


Tudi to se zgodi : podpišem pod Lilianouser posted image


Malo off topic.....tudi, če se pri definiciji k.u.r.be in pri politično-gospodarskih dogajanjih ne strinjaš z mano te ne sovražim zaradi tega (upam, da ti mene tudi neuser posted image )......in to še ne pomeni, da se je zgodil čudež, če se pa kdaj pa kdaj le strinjava......

(odgovor članu alda)
Neposredna povezava do sporočila: 21
   RE: Nezaupanje
5.9.2013 7:40:02   
mateyka

IZVIRNO SPOROČILO: liliana
....jaz bi v takem primeru recimo drugim, ki nimajo veze s tem "poslom" še naprej posodila, če bi me prosili in bi potrebovali pomoč.....za dotičnega osebka, pri katerem bi pa popušila bi pa vse, ki jih poznam opozorila, da naj mu ne posojajo, ker ne vrača denarja in je lažnivec in baraba......pa čeprav niso bili vpleteni v najin odnos posojanja denarja.....da se slučajno ne bi še oni na.sra.li in da ono barabo zje......


good point. na to nisem pomislila - ja, po eni strani je fajn, da se javno ve, če je kdo tak; jaz bi rada vedela, če je kdo posojevalski nategovalec, da se ga lahko ognem v širokem loku..

(odgovor članu liliana)
Neposredna povezava do sporočila: 22
   RE: Nezaupanje
5.9.2013 7:48:47   
Tippi
IZVIRNO SPOROČILO: mateyka


IZVIRNO SPOROČILO: Tippi
in ne samo to, tudi lekcija za naprej. ko me je kadarkoli prosil še kdo za denar, mu ga pač nisem posodila, ali pa sem mu ga enostavno dala, ker sem tako želela.


kaj pa vem. zame je pa to predrastična reakcija na enega čudaka. zdaj, ne boš sploh nobenemu posodila, ker te je en model enkrat peljal na wc? razen če maš za pošenkat - kdaj se pa to zgodi, da enmu "enostavno daš denar", da ga obdrži? user posted image

meni se zdi dobrosrčno in lepo, ter rada posodim če imam, enemu doslednemu človeku. posodiš, ko trenutno nima v kosu recimo. mi ne bi bilo fer, da zaradi enega kekca, ki te je zafrknil, tudi takim ne posojam..


če bi bil kakšen manjši znesek bi ga najbrž posodila nooooo. večjega pa itak nimam, tko da nimam teh težav user posted image  kakšen minimalni znesek pa tud dam, če mam.

(odgovor članu mateyka)
Neposredna povezava do sporočila: 23
   RE: Nezaupanje
5.9.2013 8:20:19   
mateyka
ok, posod mi 50 ojrov user posted image

(odgovor članu Tippi)
Neposredna povezava do sporočila: 24
   RE: Nezaupanje
5.9.2013 11:24:21   
Tippi
IZVIRNO SPOROČILO: mateyka

ok, posod mi 50 ojrov user posted image


a dej no, od brezposelnega si ne morš gnarja sposojat nooo user posted image user posted image

(odgovor članu mateyka)
Neposredna povezava do sporočila: 25
Stran:   [1] 2   Naslednja stran >   >>
Stran: [1] 2   Naslednja stran >   >>
Pojdi na:





Smo po 35. letu res prestari za nosečnost?
Ne želite otroka po 35. letu? V redu, ampak ne recite, da ste stari! Razlogov, zakaj imeti otroke po petintridesetem, je...
Nosečniška zgodba: Zakomplicirano do konca
Po perfektni nuhalni svetlini se odločim, da grem še na zadnjo vožnjo z motorjem. Končala se je veliko prej, kot sem nač...
V naročju je otrok večinoma v nepravilnem ...
Ali veš, da večina staršev zelo pogosto nosi otroka v naročju v nepravilnem položaju? Ali veš, da je lahko ta zelo škodl...
5 glavnih nalog vsake družine
Katere so tiste glavne naloge, ki jih mora opraviti zdrava družina? Pa ni važno, ali gre za tradicionalno družino, samoh...
Otroški dodatek v letu 2024: izplačila in ...
Otroški dodatek je dopolnilni prejemek za preživljanje, vzgojo in izobraževanje otroka. Pravico do dodatka imajo družine...




Dojenje...
пеперутка16

Do kdaj ste dojile?