|      
Ops :( Si prepričan/-a, da ne želiš več sodelovati?
Preden potrdiš svojo odločitev, preberi podrobnosti.
Če potrdiš, da želiš odnehati, se ti bo avtomatično naložil poseben piškotek (cookie), s pomočjo katerega bomo ob ponovnem prihodu na našo spletno stran prepoznali tvoj račun in poskrbeli, da boš lahko v času trajanja nagradnega tekmovanja (od 17. 12. do 21. 12. 2018) nemoteno brskal/-a po Ringaraja.net brez prikazovanja ikon naših sponzorjev oziroma brez okenca na desnem delu zaslona.

Obenem boš izgubil/-a vse že osvojene točke in s tem, žal, izgubiš tudi možnost, da osvojiš odlično nagrado. Raje še enkrat premisli, preden klikneš da.

Si še vedno želiš odnehati?
Ringaraja.net uporablja piškotke z namenom zagotavljanja spletne storitve, oglasnih sistemov in funkcionalnosti, ki jih sicer ne bi mogli nuditi.
Z obiskom in uporabo spletnega mesta soglašate s piškotki.   Več o tem
Uporabniki na tej temi: nihče
  Natisni
Stran: [1] 2   Naslednja stran >   >>
Uporabnik
Sporočilo << Starejša tema   Novejša tema >>
   dekliška imena
11.9.2013 18:27:04   
pomladnaroža
Nenavadna dekliška imena, ki so vam všeč ...

Neposredna povezava do sporočila: 1
   RE: dekliška imena
11.9.2013 21:54:20   
mateyka
od moje tamale? user posted image

(odgovor članu pomladnaroža)
Neposredna povezava do sporočila: 2
   RE: dekliška imena
12.9.2013 0:23:35   
mateyka
pa ta so mi zanimiva:
Minea
Aurora
Tisa
Onja
Aviva (pomen: pomlad v hebrejščini)

pa še malo zgodovinsko- mitoloških:
Berenike ali Berenice (pomen: prinašajoča zmago - moderna verzija je veronika, je pa to bila med drugim tudi sestra od kleopatre)
Kalista - Kallisto (pomen: najlepša - eni od Zeusovih ljubezni iz grške mitologije)
Pandora - (pomen: vsi darovi - mitologija; pandorina škatlica/posodica in štorija okoli nje..)
Uma (pomen: lan, rastlina - eno izmed imen boginje parvati)

(odgovor članu mateyka)
Neposredna povezava do sporočila: 3
   RE: dekliška imena
12.9.2013 8:12:03   
aprilčica07
Moj izbor :)

Julija, Eva, Hana, Maruša, Maša, Neža user posted image

_____________________________


Jakob, 23.04.2007, 3570g/55cm
Julija, 30.08.2009, 3570g/52cm


(odgovor članu mateyka)
Neposredna povezava do sporočila: 4
   RE: dekliška imena
12.9.2013 8:23:20   
mateyka

IZVIRNO SPOROČILO: aprilčica07

Moj izbor :)

Julija, Eva, Hana, Maruša, Maša, Neža user posted image


to so nenavadna imena?
pa niti ne no..

(odgovor članu aprilčica07)
Neposredna povezava do sporočila: 5
   RE: dekliška imena
12.9.2013 8:37:13   
pomladnaroža

IZVIRNO SPOROČILO: mateyka


IZVIRNO SPOROČILO: aprilčica07

Moj izbor :)

Julija, Eva, Hana, Maruša, Maša, Neža user posted image


to so nenavadna imena?
pa niti ne no..


Kakšna Neža in Maruša v tujini že eksotično zvenita ;)

Inara? Tega pa še res nisem slišala ... kaj pa pomeni?

Sama težko najdem nenavadna, meni že nič več ne zveni nenavadno, so mi pa všeč redka: Antonija, Amalija, Paulina, Luiza ... pravzaprav malo fine variante Tončk in Malčk :D

Pričakujemo namreč drugega otroka, spola ne vemo, zato izbiram f in d imena, a me žal nobeno ne navduši tako zelo, kot me je ime prvorojenca. Pa še začuda je bilo edino ime, ki se nama je obema s partnerjem zdelo popolno. :) Še posebej imam problem z dekliškimi, enostavno si ne znam predstavljati, da bi tako klicala svojo hčerko.




(odgovor članu mateyka)
Neposredna povezava do sporočila: 6
   RE: dekliška imena
12.9.2013 9:02:53   
mateyka

IZVIRNO SPOROČILO: pomladnaroža
Pričakujemo namreč drugega otroka, spola ne vemo, zato izbiram f in d imena, a me žal nobeno ne navduši tako zelo, kot me je ime prvorojenca. Pa še začuda je bilo edino ime, ki se nama je obema s partnerjem zdelo popolno. :) Še posebej imam problem z dekliškimi, enostavno si ne znam predstavljati, da bi tako klicala svojo hčerko.


I KNOW! lol, a veš da imam jaz isti problem? me je kar malo strah, če bomo kdaj imeli še enega (sploh punčko), ker me nobeno ime ne navduši tako zelo (zaenkrat, bom rekla - upam da bi se kaj našlo? user posted image )

Inara (pomen: svetloba (v arabščini), je pa tudi: Inari jezero na finskem, Inari tempelj na japonskem (bog plodnosti in riža je Inari), Inari Sami; en od laponskih dialektov - samo še 250 ljudi ga govori afaik)

(odgovor članu pomladnaroža)
Neposredna povezava do sporočila: 7
   RE: dekliška imena
12.9.2013 9:34:05   
aprilčica07
mateyka se opravičujem, narobe sem prebrala, navadna imena ne pa nenavadna.. Ja, moja so čisto navadna in ne pašejo v to temo.. sorry user posted image

_____________________________


Jakob, 23.04.2007, 3570g/55cm
Julija, 30.08.2009, 3570g/52cm


(odgovor članu mateyka)
Neposredna povezava do sporočila: 8
   RE: dekliška imena
12.9.2013 9:36:40   
kokosh
pomladnaroža, kaj pa Mica? Brez heca, srečala sem ene par majhnih Mic in so take luštne, navihane in živahne pupe user posted image

(odgovor članu aprilčica07)
Neposredna povezava do sporočila: 9
   RE: dekliška imena
12.9.2013 11:36:48   
pomladnaroža

IZVIRNO SPOROČILO: kokosh

pomladnaroža, kaj pa Mica? Brez heca, srečala sem ene par majhnih Mic in so take luštne, navihane in živahne pupe user posted image


Hvala za idejo, ljubša so mi bolj "trdna" imena. Ne predstavljam si odločne, samozavestne ženske z imenom Mica.

(odgovor članu kokosh)
Neposredna povezava do sporočila: 10
   RE: dekliška imena
12.9.2013 11:42:43   
pomladnaroža
IZVIRNO SPOROČILO: mateyka


IZVIRNO SPOROČILO: pomladnaroža
Pričakujemo namreč drugega otroka, spola ne vemo, zato izbiram f in d imena, a me žal nobeno ne navduši tako zelo, kot me je ime prvorojenca. Pa še začuda je bilo edino ime, ki se nama je obema s partnerjem zdelo popolno. :) Še posebej imam problem z dekliškimi, enostavno si ne znam predstavljati, da bi tako klicala svojo hčerko.


I KNOW! lol, a veš da imam jaz isti problem? me je kar malo strah, če bomo kdaj imeli še enega (sploh punčko), ker me nobeno ime ne navduši tako zelo (zaenkrat, bom rekla - upam da bi se kaj našlo? user posted image )

Inara (pomen: svetloba (v arabščini), je pa tudi: Inari jezero na finskem, Inari tempelj na japonskem (bog plodnosti in riža je Inari), Inari Sami; en od laponskih dialektov - samo še 250 ljudi ga govori afaik)


U, vidim, da sta preštudirala pomene v vseh mogočih jezikih, da ne bi bila vaša Svetlana kakšen "kakec" v nekem redkem jeziku :P Nekaj že najdemo. Morda res ni dobro preveč študirati, postaneš izbirčen. ;)
Mi je pa všeč vajin izbor; redko ime, lep pomen in "paše k slovenščini".


< Sporočilo je popravil pomladnaroža -- 12.9.2013 11:45:36 >

(odgovor članu mateyka)
Neposredna povezava do sporočila: 11
   RE: dekliška imena
12.9.2013 11:45:43   
kokosh

Hvala za idejo, ljubša so mi bolj "trdna" imena. Ne predstavljam si odločne, samozavestne ženske z imenom Mica.


Ok, torej bolj resna klasična ženska imena ... Karolina, Kristina, Anamarija, Mihaela, Marija, Angela.

(odgovor članu pomladnaroža)
Neposredna povezava do sporočila: 12
   RE: dekliška imena
12.9.2013 13:18:30   
mateyka
nenavadna trdna imena, hmmm..
kokosh, ja sej, jaz bi tudi temu bolj rekla recimo "redka slovenska klasična imena"?

Amelija
Nastja - Anastazija
Melisa
Adelina - Adela
Jolanda
Lavinija
Roksana
Violeta
Aurelija
Virginija (to sem pa eno poznala, ko sem bila mala - punčko sosedo; pa niso đ-jem izgovarjal, je bil navaden g)
Flora
Adelajda - Hajdi
Doroteja
Marcela
Ester - Estera
Filipa
Antonija - Tosja

p.s.pomene bom pa spustila, da ne bo preveč asociacij na "kakce" v raznih jezikih user posted image

< Sporočilo je popravil mateyka -- 12.9.2013 13:19:48 >

(odgovor članu kokosh)
Neposredna povezava do sporočila: 13
   RE: dekliška imena
12.9.2013 13:34:21   
petea

IZVIRNO SPOROČILO: pomladnaroža
Nenavadna dekliška imena, ki so vam všeč ...


Mene pritegnejo nenavadna imena, ki imajo odzadaj kakšno zanimivo zgodbo, in/ali ko gre pri njihovem izboru za (bolj ali manj) posrečeno besedno igro, npr.:
- Stela Danica od Blažke Muller Pograjc (torej Zvezda Danica, ime Danica so izbrali v spomin na njeno mamo),
- Pika Polonca,
- Zala Zarja

(odgovor članu pomladnaroža)
Neposredna povezava do sporočila: 14
   RE: dekliška imena
12.9.2013 18:00:08   
pomladnaroža

IZVIRNO SPOROČILO: mateyka

nenavadna trdna imena, hmmm..
kokosh, ja sej, jaz bi tudi temu bolj rekla recimo "redka slovenska klasična imena"?

Amelija
Nastja - Anastazija
Melisa
Adelina - Adela
Jolanda
Lavinija
Roksana
Violeta
Aurelija
Virginija (to sem pa eno poznala, ko sem bila mala - punčko sosedo; pa niso đ-jem izgovarjal, je bil navaden g)
Flora
Adelajda - Hajdi
Doroteja
Marcela
Ester - Estera
Filipa
Antonija - Tosja

p.s.pomene bom pa spustila, da ne bo preveč asociacij na "kakce" v raznih jezikih user posted image


Hvala za trud, ste pa res prijazne. Celo zbrskate take, na katere še nisem pomisla. :) Sploh ni treba slovenskih ... kaj sploh so slo.? Slovanska, krščanska, ki jih že dolgo uporabljamo, ... ? Mi pa nekatera tuja imena ne pašejo v Sloveniji, sploh s črkami, ki jih nimamo v abecedi, čeprav so sicer krasna. Če bi živela v tujini, pa takoj. Samo tolko sem za "slovenska", da mi je ljubše Amalija kot Amelie. ;)

Tisto o "kakcih" pa omenjam (da ne bo zamere), ker ima moje prvo dete takšno ime, da bi gotovo padlo veliko takšnih komentarjev o asociacijah in pomenih v tujih jezikih. ;) Sploh ni slovensko (sem pa dobila od tašče sezname slovenskih, da bi si le premislila ;)).

(odgovor članu mateyka)
Neposredna povezava do sporočila: 15
   RE: dekliška imena
12.9.2013 18:02:56   
pomladnaroža

IZVIRNO SPOROČILO: petea


IZVIRNO SPOROČILO: pomladnaroža
Nenavadna dekliška imena, ki so vam všeč ...


Mene pritegnejo nenavadna imena, ki imajo odzadaj kakšno zanimivo zgodbo, in/ali ko gre pri njihovem izboru za (bolj ali manj) posrečeno besedno igro, npr.:
- Stela Danica od Blažke Muller Pograjc (torej Zvezda Danica, ime Danica so izbrali v spomin na njeno mamo),
- Pika Polonca,
- Zala Zarja


Pika Polonca :) Eni starši to težko izbiro bolj na zabavno obrnejo. :D

(odgovor članu petea)
Neposredna povezava do sporočila: 16
   RE: dekliška imena
12.9.2013 18:11:31   
petea
Hja, naj bi obstajala tudi Živa Groza ali Živa Mrcina, ne vem več točno ... user posted image



Pa Rozina Lešnik, na primer.

< Sporočilo je popravil petea -- 12.9.2013 18:12:43 >

(odgovor članu pomladnaroža)
Neposredna povezava do sporočila: 17
   RE: dekliška imena
12.9.2013 20:00:58   
mateyka
jaz sem mela sošolko, ki se je pisala Klobasa - nima veze kaj daš zraven, smeha bo v šoli dovolj user posted image

sem se pa spomnila še enega redkega in klasičnega imena; moja sestrična je Leonida - skrajšano Leona.

pa
Albina
Agnes
Amadeja
Astrid
Danaja
Dita
Evelin - Evelina
Fiona
Tereza
Franja
Hermina
Ivona
Karolina
Katjuša
Klementina
Medeja
Manja
Melanija
Oriana
Gerda
Luiza
Ofelija
Otilija
Angelika

(odgovor članu petea)
Neposredna povezava do sporočila: 18
   RE: dekliška imena
12.9.2013 20:46:45   
pomladnaroža

IZVIRNO SPOROČILO: mateyka

jaz sem mela sošolko, ki se je pisala Klobasa - nima veze kaj daš zraven, smeha bo v šoli dovolj user posted image

sem se pa spomnila še enega redkega in klasičnega imena; moja sestrična je Leonida - skrajšano Leona.

pa
Albina
Agnes
Amadeja
Astrid
Danaja
Dita
Evelin - Evelina
Fiona
Tereza
Franja
Hermina
Ivona
Karolina
Katjuša
Klementina
Medeja
Manja
Melanija
Oriana
Gerda
Luiza
Ofelija
Otilija
Angelika

user posted image

Kaj pa manj klasična oz neklasična? :) Jih stresaš iz rokava. :D


(odgovor članu mateyka)
Neposredna povezava do sporočila: 19
   RE: dekliška imena
12.9.2013 21:20:38   
mateyka
hja, kaj pa vem - odvisno v katero smer greš iskat..

npr.
Shakespear imena (iz njegovih iger - tista bolj redka, pa da niso glih za v fantasy book :D):
Miranda
Nerisa
Tamora
Olivija
Kordelija
Kresida
Desdemona
Ofelija
Rozalinda - Rosalina
Lucijana
Bianka
Lavinija
Oktavija
Iris

(odgovor članu pomladnaroža)
Neposredna povezava do sporočila: 20
   RE: dekliška imena
12.9.2013 22:11:20   
gaya24
Sofia

(odgovor članu mateyka)
Neposredna povezava do sporočila: 21
   RE: dekliška imena
12.9.2013 22:17:22   
gaya24
Mogoce se Tamina, Isabela ali Izabela in Ronja

(odgovor članu gaya24)
Neposredna povezava do sporočila: 22
   RE: dekliška imena
13.9.2013 9:37:19   
pomladnaroža
user posted image

Hvala punce! Če je katera "teta s foruma" izbrala ime mojemu otroku, seveda sporočim! user posted image

(odgovor članu gaya24)
Neposredna povezava do sporočila: 23
   RE: dekliška imena
13.9.2013 9:42:15   
pomladnaroža

IZVIRNO SPOROČILO: mateyka

hja, kaj pa vem - odvisno v katero smer greš iskat..

npr.
Shakespear imena (iz njegovih iger - tista bolj redka, pa da niso glih za v fantasy book :D):
Miranda
Nerisa
Tamora
Olivija
Kordelija
Kresida
Desdemona
Ofelija
Rozalinda - Rosalina
Lucijana
Bianka
Lavinija
Oktavija
Iris


Desdemona?! Resno?! Te ne bi skrbelo, da bo zbežala z ljubimcem! user posted image
No, ne bom vseh komentirala, sem že malo pozabla, katera kam sodi. Bom pa verjetno res morala še malo preštudirat imena oz. tvegat, da mi kaj kapne v porodni, če bo slučajno deklica. :)

(odgovor članu mateyka)
Neposredna povezava do sporočila: 24
   RE: dekliška imena
13.9.2013 10:32:05   
enea
imena mojih punuser posted image c se meni zdijo ene med redkimi v Sloveniji. Ena je samo 23 imen, ena pa 123 imen v SLO.

(odgovor članu pomladnaroža)
Neposredna povezava do sporočila: 25
Stran:   [1] 2   Naslednja stran >   >>
Stran: [1] 2   Naslednja stran >   >>
Pojdi na:





Tudi tako lahko zanosite, čeprav tega nist...
Nosečnost vas lahko doleti tudi na načine, na katere niti pomislili niste, recimo z analnim spolnim odnosom, odnosom v v...
Nosečnost: Tabela rasti ploda po tednih
Kako velik je plod v posameznem tednu nosečnosti? Preveri, kako izgleda nosečnost po tednih!
"Nosečnost me je pomladila."
Z Manco Izmajlovo smo se pogovarjali o nosečnosti pri 46tih letih, o tem, kakšna mama je bila prej in kakšna je zdaj ter...
Pesmi o mami in za mamo
Mama je nekaj posebnega, je popolna in ena sama. Ko ne najdemo besed, kako bi se ji zahvalili za vse, kar nam je dala, z...
5 TOP destinacij za letošnje poletne počit...
Še ne veste, kam bi se letos odpravili na poletne počitnice? Pripravili smo vam 5 TOP predlogov, pri katerih lahko izkor...




.Če ugotovite..
пеперутка16

..da nosite trojčke, kaj bi naredili?