|      
Ops :( Si prepričan/-a, da ne želiš več sodelovati?
Preden potrdiš svojo odločitev, preberi podrobnosti.
Če potrdiš, da želiš odnehati, se ti bo avtomatično naložil poseben piškotek (cookie), s pomočjo katerega bomo ob ponovnem prihodu na našo spletno stran prepoznali tvoj račun in poskrbeli, da boš lahko v času trajanja nagradnega tekmovanja (od 17. 12. do 21. 12. 2018) nemoteno brskal/-a po Ringaraja.net brez prikazovanja ikon naših sponzorjev oziroma brez okenca na desnem delu zaslona.

Obenem boš izgubil/-a vse že osvojene točke in s tem, žal, izgubiš tudi možnost, da osvojiš odlično nagrado. Raje še enkrat premisli, preden klikneš da.

Si še vedno želiš odnehati?
Ringaraja.net uporablja piškotke z namenom zagotavljanja spletne storitve, oglasnih sistemov in funkcionalnosti, ki jih sicer ne bi mogli nuditi.
Z obiskom in uporabo spletnega mesta soglašate s piškotki.   Več o tem
Uporabniki na tej temi: nihče
  Natisni
Stran: [1]
Uporabnik
Sporočilo << Starejša tema   Novejša tema >>
   mesečnik in pograd postelja
17.11.2013 0:05:22   
isobel
Imamo majhno otroško sobico in dva otroka; starejšega 'nosi luna'. Ker bo počasi potrebno sobico preurediti v sobo z dvema posteljama dolžine 2 metra, smo v dilemi, če je za našega mesečnika varen pograd. Skrbi me, da bi ponoči, ko bi šel spet na kakšen svoj sprehod po stanovanju, padel s postelje/lestve. Po drugi strani pa hodi po stanovanju z zaprtimi očmi in se nikamor ne zaleti.
Nasveti in izkušnje dobrodošli!
Neposredna povezava do sporočila: 1
   RE: mesečnik in pograd postelja
17.11.2013 8:27:14   
petea
pa dajte starejšega spati spodaj, mlajšega pa zgoraj

seveda pa glede na starost otrok ustrezno zavarujte stranice pograda (višje stranice, mreža ...)

(odgovor članu isobel)
Neposredna povezava do sporočila: 2
   RE: mesečnik in pograd postelja
17.11.2013 11:18:29   
Tippi
IZVIRNO SPOROČILO: isobel

Imamo majhno otroško sobico in dva otroka; starejšega 'nosi luna'. Ker bo počasi potrebno sobico preurediti v sobo z dvema posteljama dolžine 2 metra, smo v dilemi, če je za našega mesečnika varen pograd. Skrbi me, da bi ponoči, ko bi šel spet na kakšen svoj sprehod po stanovanju, padel s postelje/lestve. Po drugi strani pa hodi po stanovanju z zaprtimi očmi in se nikamor ne zaleti.
Nasveti in izkušnje dobrodošli!


sploh ni dileme! Če veste, da ima problem s tem, da ga nosi luna, kako se sploh lahko sprašujete ali je varno ali ne? itak da ni. zato obstajajo pa seveda rešitve. ali postavite mlajše dete zgoraj in mesečnika spodaj, ali pa ustrezno (kolikor je pač to izvedljivo v štuku pograda??) zavarujete pograd.

izkušenj pa pač nimam. bi se pa vsekakor ravnala po lastni vesti in zdravi kmečki pameti user posted image

(odgovor članu isobel)
Neposredna povezava do sporočila: 3
   RE: mesečnik in pograd postelja
17.11.2013 15:25:14   
Lukka
To, da pri vas malega nosi luna, mi je znano, ker sem gledal nekoč enega dokumentarnih filmov. Ne išči rešitve pri postelji ampak poskrbi da bo luna malega pustila na miru. To znajo urediti psihologi, malo se pozanimaj. Jaz ti težko takole na daljavo pomagam. Žal..

(odgovor članu isobel)
Neposredna povezava do sporočila: 4
   RE: mesečnik in pograd postelja
17.11.2013 18:43:46   
tashq
mesečniki se v tem stanju naj ne bi mogli poškodovati, kolikor jaz vem.zato se tudi ne zaleti v pohištvo, so bili primeri, ko so mesečniki vozili avto, hodili po strehi itd., tako da mislim, da s pograda ne bi padel.samo....si upate to tvegati je pa vaša stvar.drugače pa dajte malega na zgornji pograd, kot so že predlagali.

(odgovor članu Lukka)
Neposredna povezava do sporočila: 5
   RE: mesečnik in pograd postelja
17.11.2013 20:25:08   
kalisi
Pri nas doma je bila podobna situacija. Mojega mlajšega brata je luna nosila, tako da je vedno spodaj na pogradu spal, jaz pa zgoraj. Je pa enkrat, ko je tako naneslo, da je moral na morju spati na vrhu na pogradu, padel dol. Ne spomnim se, ali je bila varnostna ograda zgoraj ali ne. Sicer se mu ni nič zgodilo - pristal je na vseh štirih kot mačka, ampak, najbrž je bolje da onemogočite padce, kot pa da vam bo potem žal... Brata je sicer bolj malo kdaj luna nosila, tako da ni imel nikoli kakšnih daljših in pogostih potepanj in ga je tudi nehala nosit sama od sebe tam enkrat sredi OŠ.

(odgovor članu tashq)
Neposredna povezava do sporočila: 6
   RE: mesečnik in pograd postelja
18.11.2013 15:07:18   
isobel
Bližnji so mi svetovali pograd in zaščitno ograjo, vendar se je meni zdelo to premalo varno, zato sem še povprašala tu na forumu. Mlajšega žal ne morem dati gor, ker ta otrok pa v budnem stanju pada s postelje (kljub zaščitni ograjici!) in smo že večkrat tekali v ambulanto zaradi poškodb glave. Preprosto nimam dobrega občutka ne za enega ne za drugega, da bi spala nekje na višini.
Hvala za nasvete. user posted image


(odgovor članu kalisi)
Neposredna povezava do sporočila: 7
   RE: mesečnik in pograd postelja
18.11.2013 16:44:06   
emma83
Kaj pa ce bi imela navadno posteljo in pod posteljo predal z dodatnim leziscem?

(odgovor članu isobel)
Neposredna povezava do sporočila: 8
   RE: mesečnik in pograd postelja
18.11.2013 17:35:11   
malaMravljica
Jaz otroka, ki nosi luna niti pod tocko razno ne bi dala na pograd in to na vrh. Ker sem sama v spanju ze kar nekaj poskod dobila. Enkrat sem se res mocno zabila s celom v tisti lesen rob, ki je okoli vrat, enkrat sem pa kasirala gips na nogi za 2 meseca, dvojni zlom na stopalu. Naprej ne bom razlagala, bi sprozila smejalno akcijo, sam jaz sem najbolj varna v taki postelji, kjer zelo tezko ven vstanes, da ne morem hitro odreagirat s spanju.

(odgovor članu emma83)
Neposredna povezava do sporočila: 9
   RE: mesečnik in pograd postelja
22.5.2014 15:17:13   
speliica
Hm mogoče bi ti ustrezala postelja po naročilu? Midva imava kavč od tega mizarstva http://zakelj.si/sl/izdelki/postelje narejen po meri in je super pa še cena ni bila draga in ti jo nekako zagradijo, najbolje da jih pokličeš in povprašaš.

mesečniki znajo biti kar problem, sama sicer nimam take izkušnje mi je pa pripovedovala prijateljica da je njenega sina nosila luna, na srečo ni prišlo do večjih poškodb!

(odgovor članu malaMravljica)
Neposredna povezava do sporočila: 10
Stran:   [1]
Stran: [1]
Pojdi na:





Ustvarite si velikonočno čarobnost kar doma
Pripravili smo nekaj idej, ki bodo zagotovo prinesle veliko veselja in čarobnosti v vaš praznični dom. Skupaj bomo spekl...
To pravilo je moje fante rešilo pred ugrab...
Mama je odkrila, da je pravilo, ki ga je otrokom postavila nekaj let prej, verjetno rešilo njihova življenja.




.Če ugotovite..
пеперутка16

..da nosite trojčke, kaj bi naredili?