|      
Ops :( Si prepričan/-a, da ne želiš več sodelovati?
Preden potrdiš svojo odločitev, preberi podrobnosti.
Če potrdiš, da želiš odnehati, se ti bo avtomatično naložil poseben piškotek (cookie), s pomočjo katerega bomo ob ponovnem prihodu na našo spletno stran prepoznali tvoj račun in poskrbeli, da boš lahko v času trajanja nagradnega tekmovanja (od 17. 12. do 21. 12. 2018) nemoteno brskal/-a po Ringaraja.net brez prikazovanja ikon naših sponzorjev oziroma brez okenca na desnem delu zaslona.

Obenem boš izgubil/-a vse že osvojene točke in s tem, žal, izgubiš tudi možnost, da osvojiš odlično nagrado. Raje še enkrat premisli, preden klikneš da.

Si še vedno želiš odnehati?
Ringaraja.net uporablja piškotke z namenom zagotavljanja spletne storitve, oglasnih sistemov in funkcionalnosti, ki jih sicer ne bi mogli nuditi.
Z obiskom in uporabo spletnega mesta soglašate s piškotki.   Več o tem
Uporabniki na tej temi: nihče
  Natisni
Stran: <<   < Prejšnja stran  1 [2] 3 4 5   Naslednja stran >   >>
Uporabnik
Sporočilo << Starejša tema   Novejša tema >>
   RE: Siva ekonomija - priložnost ali kraja?
7.12.2013 17:00:49   
liliana

IZVIRNO SPOROČILO: kajalin*

nyna84
mene takšni sploh ne motijo, če jim rata naj imajo. mene motijo naši funkcionarji in ljudje k imajo nas v rokah.Ker samo pobirajo, krčijo nas španajo, njim pa seveda ne manjka popolnoma nič.Plačajo račune pa se jim še pozna ne.Če meni nekdo opravi neko storitev mu seveda plačam, pa mi je vseeno če brez računa.Tud jaz sem vesela, če ne rabim komu izdati računa, ker vem da mi tistih 15 eur ostane v celoti in lahk kupim hrano za kosilo. Časi so takšni...verjetno tisti ki imajo redno službo in plačo 15 vsak mesec na to gledajo drugače...Da je treba male ribe privit in nam bo boljše, ker je pač kupil nov avto in od kod mu denaruser posted image AB se samo dogovarja, pogovarja, posluša trditve, in spet pogovarja...že ves cajt k je na sceni...Nam pa čedalje slabše...ma na bruhanje mi gre.


Meni tudi......

(odgovor članu kajalin*)
Neposredna povezava do sporočila: 26
   RE: Siva ekonomija - priložnost ali kraja?
7.12.2013 21:50:56   
nananaja
Tudi meni gre na bruhanje ob pogledu na našo oblast in na možnosti, ki jih imamo ponavadi na volitvah. Ampak mi gredo na bruhanje tudi vsi tisti, ki goljufajo z delom na črno in imajo zato vse socialne prejemke, kar je možno. Če takole pomislim, je teh še precej več, kot pa vseh tistih državnih funkcionarjev, vsaj v lokalnem okolju.

Ankica*, fajn, več takih bi rabili, sej to veš.

(odgovor članu liliana)
Neposredna povezava do sporočila: 27
   [Brisano sporočilo]
9.12.2013 9:06:42   
Brisani uporabnik
[Vsebina sporočila je bila izbrisana]

(odgovor članu kajalin*)
  Neposredna povezava do sporočila: 28
   RE: Siva ekonomija - priložnost ali kraja?
9.12.2013 10:42:34   
nyna84
IZVIRNO SPOROČILO: metulj333
IZVIRNO SPOROČILO: kajalin*
Dokler bo država kradla in nam pobirala denar,podpiram delo na črno, sivo, rdeče, modro, ma vse!

v bistvu s tem ravnanjem direktno podpiras, da taki obrtniki TEBI kradejo iz zepa. ker oni ne placujejo davkov, jih posledicno vec placujejo tisti, ki jih placujejo. enostavna matematika - vec kot je takih, ki prispevajo v blagajno, nizja je obveznost.
Bravo, se popolnoma strinjam. To se direktno navezuje tudi na spremembo zakonodaje glede socialnih transferjev - zaradi takih so zaostrili pogoje, pregledujejo VSE premoženje in spreminjajo definicije enostarševskih družin - da so vsaj nekoliko lahko omejili koičino razdeljenega denarja. In tudi tu je po žepu udarilo ravno tiste, ki imajo vse uradno prikazano. Tisti, ki goljufajo sistem, tu še vedno padejo ven.
da ne omenjam nelojalne konkurence - s takim ravnanjem silijo celo branzo v prikrivanje davkov. pri nas so po uvedbi fiskalnih blagajn prometi v gostilnah "nenadoma", dobesedno preko noci, skokovito narasli. rekorder je imel, mislim da, 25x vecji (!!!) prijavljeni dnevni promet, kot pred tem. in to je OK?

nyna84
mene takšni sploh ne motijo, če jim rata naj imajo.

se pravi, v redu je, da fusarji in obrtniki obracajo denar samo zase, obenem pa ne placujejo primerno za vse javne storitve, ki jih uporabljajo? meni to zveni, kot da direktno zalis moj intelekt (in se mnoge), ker smatram, da JE moja dolznost, da placujem davke. in to ne male, izhajam iz druzine obrtnikov in vsi (oce, brat ter midva z mozijem) placujemo izdatne davke. ampak sodec po tvojem pisanju, smo ocitno usrane budale.

Evo, budala sem, ker se še sama ne znajdem. Ta budala ne bo več vprašala po računu, samo če računa po opravljeni storitvi ne bo, ne bo plačila. Super zame. user posted image Če začnem to izvajati kar sedaj, sem pravkar privarčevala 5000 € pri elektroinštalacijah. Odlično. Mogoče bi morali to začeti vsi delati. Z neplačevanjem bi majstre prisilili k izdajanju računov.

mene motijo naši funkcionarji in ljudje k imajo nas v rokah.

mesas hruske in jabolka. jezis se na ene, druge, ki prav tako kradejo, samo ne tko ocitno, pa toleriras. dvojna merila.

Še en podpis user posted image


< Sporočilo je popravil nyna84 -- 9.12.2013 10:43:21 >

(odgovor članu Brisani uporabnik)
Neposredna povezava do sporočila: 29
   RE: Siva ekonomija - priložnost ali kraja?
9.12.2013 12:57:09   
Frodo Bisagin

IZVIRNO SPOROČILO: nyna84

IZVIRNO SPOROČILO: metulj333
IZVIRNO SPOROČILO: kajalin*
Dokler bo država kradla in nam pobirala denar,podpiram delo na črno, sivo, rdeče, modro, ma vse!

v bistvu s tem ravnanjem direktno podpiras, da taki obrtniki TEBI kradejo iz zepa. ker oni ne placujejo davkov, jih posledicno vec placujejo tisti, ki jih placujejo. enostavna matematika - vec kot je takih, ki prispevajo v blagajno, nizja je obveznost.
Bravo, se popolnoma strinjam. To se direktno navezuje tudi na spremembo zakonodaje glede socialnih transferjev - zaradi takih so zaostrili pogoje, pregledujejo VSE premoženje in spreminjajo definicije enostarševskih družin - da so vsaj nekoliko lahko omejili koičino razdeljenega denarja. In tudi tu je po žepu udarilo ravno tiste, ki imajo vse uradno prikazano. Tisti, ki goljufajo sistem, tu še vedno padejo ven.
da ne omenjam nelojalne konkurence - s takim ravnanjem silijo celo branzo v prikrivanje davkov. pri nas so po uvedbi fiskalnih blagajn prometi v gostilnah "nenadoma", dobesedno preko noci, skokovito narasli. rekorder je imel, mislim da, 25x vecji (!!!) prijavljeni dnevni promet, kot pred tem. in to je OK?

nyna84
mene takšni sploh ne motijo, če jim rata naj imajo.

se pravi, v redu je, da fusarji in obrtniki obracajo denar samo zase, obenem pa ne placujejo primerno za vse javne storitve, ki jih uporabljajo? meni to zveni, kot da direktno zalis moj intelekt (in se mnoge), ker smatram, da JE moja dolznost, da placujem davke. in to ne male, izhajam iz druzine obrtnikov in vsi (oce, brat ter midva z mozijem) placujemo izdatne davke. ampak sodec po tvojem pisanju, smo ocitno usrane budale.

Evo, budala sem, ker se še sama ne znajdem. Ta budala ne bo več vprašala po računu, samo če računa po opravljeni storitvi ne bo, ne bo plačila. Super zame. user posted image Če začnem to izvajati kar sedaj, sem pravkar privarčevala 5000 € pri elektroinštalacijah. Odlično. Mogoče bi morali to začeti vsi delati. Z neplačevanjem bi majstre prisilili k izdajanju računov.

mene motijo naši funkcionarji in ljudje k imajo nas v rokah.

mesas hruske in jabolka. jezis se na ene, druge, ki prav tako kradejo, samo ne tko ocitno, pa toleriras. dvojna merila.

Še en podpis user posted image




Se strinjam.


_____________________________

Hlapci! Za hlapce rojeni, za hlapce vzgojeni, ustvarjeni za hlapčevanje. Gospodar se menja, bič pa ostane, in bo ostal za vekomaj; zato, ker je hrbet skrivljen, biča vajen in željan!
(Ivan Cankar)

(odgovor članu nyna84)
Neposredna povezava do sporočila: 30
   RE: Siva ekonomija - priložnost ali kraja?
10.12.2013 9:16:15   
noranate
ja, se strinjam, računi morajo bit in pika..ampak niste pomislile na to, da ljudje na nek način "izsiljujejo" z računi. Niste še nikoli slišali: ne rabim račun, daj mi rajš kaj popusta za to....itd. To je zadnje čase zelo pogosto.
Delo na črno je najbolj razširjeno pri tistih, ki imajo službo in potem ob vikendih delajo tako. K nam je prišla inšpekcija, do nas so imeli pred nosom 3 "javna" dela na črno, praktično delavnice, pa se niso ustavili, jih ni zanimalo. Bolj zanimivo je bilo, s kom delamo, računi, blagajna....
Na to temo bi se dalo pisat 2 dni skupaj...user posted image

(odgovor članu Frodo Bisagin)
Neposredna povezava do sporočila: 31
   RE: Siva ekonomija - priložnost ali kraja?
10.12.2013 9:42:02   
Frodo Bisagin

IZVIRNO SPOROČILO: noranate

ja, se strinjam, računi morajo bit in pika..ampak niste pomislile na to, da ljudje na nek način "izsiljujejo" z računi. Niste še nikoli slišali: ne rabim račun, daj mi rajš kaj popusta za to....itd. To je zadnje čase zelo pogosto.


Pravkar ugotavljamo, da je miselnost "iznajdljivosti" zelo razsirjena. Ce imas nekoga, ki kasira brez racuna ter "prispara" mu vsekakor ni jasno zakaj bi placal vec drugemu ter spet imel "strosek" z "drzavo" ter se posluzzi nacina, ki mu je znan in ustrezen.

Delo na črno je najbolj razširjeno pri tistih, ki imajo službo in potem ob vikendih delajo tako. K nam je prišla inšpekcija, do nas so imeli pred nosom 3 "javna" dela na črno, praktično delavnice, pa se niso ustavili, jih ni zanimalo. Bolj zanimivo je bilo, s kom delamo, računi, blagajna....
Na to temo bi se dalo pisat 2 dni skupaj...user posted image


In navsezanje, tudi ce prijavis zadevo je korumpiranost raznoraznih inspekcijskih sluzb toliksna, da je tezko karkoli storiti. Posledicno ljudje ne dajejo prijave na inspekcijske sluzbe in s tem in pritiska na iste, da bi opravljale svoje delo. Zacaran krog.



_____________________________

Hlapci! Za hlapce rojeni, za hlapce vzgojeni, ustvarjeni za hlapčevanje. Gospodar se menja, bič pa ostane, in bo ostal za vekomaj; zato, ker je hrbet skrivljen, biča vajen in željan!
(Ivan Cankar)

(odgovor članu noranate)
Neposredna povezava do sporočila: 32
   RE: Siva ekonomija - priložnost ali kraja?
10.12.2013 9:43:50   
nyna84

IZVIRNO SPOROČILO: noranate

ja, se strinjam, računi morajo bit in pika..ampak niste pomislile na to, da ljudje na nek način "izsiljujejo" z računi. Niste še nikoli slišali: ne rabim račun, daj mi rajš kaj popusta za to....itd. To je zadnje čase zelo pogosto.

A v trgovini tudi kdo reče, da ne rabi računa in da naj mu raje dajo popust? user posted image

Izgovori. Tako se dela, samo pri obrtnikih, ker so nas tako navadili. Ker se njim to zelo splača (verjemi da z delom brez računa privarčuejjo veliko več kot ti s tistim "popustom").

(odgovor članu noranate)
Neposredna povezava do sporočila: 33
   RE: Siva ekonomija - priložnost ali kraja?
10.12.2013 9:59:34   
noranate
Glej, ne moreš vseh obrtnikov metat v isti koš. Iz iz prve roke vem kako se splača, komu, zakaj.....začarani krog. Tudi sama imam trenutno posla z enim "tistih" obrtnikov, ker sem šla v menjavo blaga, račun sam napisan na listek, blago pa škart, se je pozneje izkazalo. Sedaj se pa lovimi v krog (tom in jerry stil user posted image ).

Povedala bi le to, da ljudje kotistijo "gužvo" in ti nobeden obrnik ne bo zavrnil računa, če ga zahtevaš, tako kot račun v trgovini. Ljudje moramo najprej sami pri sebi pošlihtat stvari v glavi in pozabit na tisto : ehhh, saj ne rabim računa.... se lahko kako drugače zmenimo, ipd.
Kolikor zmede je naredila tale carinska kontrola, je prav tako naredila tudi dobro stvar, pri nas sedaj z računom tečemo za stranko, ker ne veš, kaj in kdo je izza vogala. Se ne splača tvegat...
Sam opažam, da malih obrtnikov kaj kmalu ne bo več, ker se jim ne bo splačalo ne tako ali drugače. Država zahteva preveč, kupna moč je zelo slaba, dela vse manj........
kako je ena rekla: začaran krog user posted image

(odgovor članu nyna84)
Neposredna povezava do sporočila: 34
   RE: Siva ekonomija - priložnost ali kraja?
10.12.2013 10:07:37   
nyna84
IZVIRNO SPOROČILO: noranate

Sam opažam, da malih obrtnikov kaj kmalu ne bo več, ker se jim ne bo splačalo ne tako ali drugače. Država zahteva preveč, kupna moč je zelo slaba, dela vse manj........
kako je ena rekla: začaran krog user posted image

Seveda jih je vedno manj, ker so ugotovili, da se bolj splača, da uradno zaprejo svojo obrt in delajo vse na črno. Potem jih nihče (ne država ne stranke) ne sprašuje po računih. In to je še večji problem kot obrtniki, ki goljufajo - te lahko vsaj delno kontroliraš.

< Sporočilo je popravil nyna84 -- 10.12.2013 10:08:34 >

(odgovor članu noranate)
Neposredna povezava do sporočila: 35
   RE: Siva ekonomija - priložnost ali kraja?
10.12.2013 10:17:35   
liliana
IZVIRNO SPOROČILO: noranate

ja, se strinjam, računi morajo bit in pika..ampak niste pomislile na to, da ljudje na nek način "izsiljujejo" z računi. Niste še nikoli slišali: ne rabim račun, daj mi rajš kaj popusta za to....itd. To je zadnje čase zelo pogosto.
Delo na črno je najbolj razširjeno pri tistih, ki imajo službo in potem ob vikendih delajo tako. K nam je prišla inšpekcija, do nas so imeli pred nosom 3 "javna" dela na črno, praktično delavnice, pa se niso ustavili, jih ni zanimalo. Bolj zanimivo je bilo, s kom delamo, računi, blagajna....
Na to temo bi se dalo pisat 2 dni skupaj...user posted image


Se strinjam, da je pri takih delo na črno precej razširjeno in kontrola praktično nemogoča.....in to tisti, ki za protiusluge prijateljem in sosedom in prijateljevim sosedom in znancem kaj na črno naredijo precej dobro vedo......

Zato pa inšpekcija lažje kontrolira s.p.je....no, je pa res, da je pri s.p.jih tudi bilo ogromno dela na črno in dela brez računa.....ne glede na to ali je šlo na pobudo stranke ali samega s.p.ja......

(odgovor članu noranate)
Neposredna povezava do sporočila: 36
   [Brisano sporočilo]
10.12.2013 11:06:02   
Brisani uporabnik
[Vsebina sporočila je bila izbrisana]

(odgovor članu nyna84)
  Neposredna povezava do sporočila: 37
   [Brisano sporočilo]
10.12.2013 11:47:06   
Brisani uporabnik
[Vsebina sporočila je bila izbrisana]

(odgovor članu Brisani uporabnik)
  Neposredna povezava do sporočila: 38
   RE: Siva ekonomija - priložnost ali kraja?
10.12.2013 11:59:16   
nyna84
IZVIRNO SPOROČILO: Ankica*
IZVIRNO SPOROČILO: nyna84
IZVIRNO SPOROČILO: noranate

Sam opažam, da malih obrtnikov kaj kmalu ne bo več, ker se jim ne bo splačalo ne tako ali drugače. Država zahteva preveč, kupna moč je zelo slaba, dela vse manj........
kako je ena rekla: začaran krog user posted image

Seveda jih je vedno manj, ker so ugotovili, da se bolj splača, da uradno zaprejo svojo obrt in delajo vse na črno. Potem jih nihče (ne država ne stranke) ne sprašuje po računih. In to je še večji problem kot obrtniki, ki goljufajo - te lahko vsaj delno kontroliraš.

Da se ne bo vse obrtnike metalo v isti koš:
Eni zapirajo, ker ne zmorejo bremena - bremena s strani vse višjih dajatev in damping cen, ki jih postavlja nelojalna konkurenca, ki dela brez računov. Tako da bi bilo treba to urejat na obeh straneh, ne samo loviti morebitne kršilce, ampak dati tudi kakšne korenčke tistim, ki redno plačujejo državi svoj del.

Nihče ne meče vseh obrtnikov v isti koš. In breme je vsekakor previsoko. Moj brat je lani odprl s.p. in izračunal, da mu subvencija, ki mu jo ob odprtju podeli država zadostuje ravno za letne stroške s.p.-ja. user posted image In meni je skregano z zdravo pametjo, da se plačuje toliko teh prispevkov, če lahko nimaš NOBENIH dohodkov.

(odgovor članu Brisani uporabnik)
Neposredna povezava do sporočila: 39
   [Brisano sporočilo]
10.12.2013 12:06:02   
Brisani uporabnik
[Vsebina sporočila je bila izbrisana]

(odgovor članu nyna84)
  Neposredna povezava do sporočila: 40
   RE: Siva ekonomija - priložnost ali kraja?
10.12.2013 12:10:42   
petea
IZVIRNO SPOROČILO: nyna84
Moj brat je lani odprl s.p. in izračunal, da mu subvencija, ki mu jo ob odprtju podeli država zadostuje ravno za letne stroške s.p.-ja. user posted image In meni je skregano z zdravo pametjo, da se plačuje toliko teh prispevkov, če lahko nimaš NOBENIH dohodkov.


Ja čemu pa naj bi bila namenjena subvencija kot temu - torej, da je za eno leto krit stroškov obveznih prispevkov? In da se lahko v tem času nekoliko bolj brezskrbno loti aktiviranja svoje dejavnosti? Saj to ni nagrada za to, da si postal podjetnik, ampak obveza, da se boš resno lotil svojega posla, brez da bi nekaj mesecev skrbel, kako boš kril stroške svojih mesečnih prispevkov državi.

Če pa v enem letu ne začneš prejemati prihodkov od svoje dejavnosti - od svojega dela, pa je tako ali tako v večini primerov brez veze vztrajati v takšnem poslu.

< Sporočilo je popravil petea -- 10.12.2013 12:13:56 >

(odgovor članu nyna84)
Neposredna povezava do sporočila: 41
   RE: Siva ekonomija - priložnost ali kraja?
10.12.2013 12:15:56   
nyna84

IZVIRNO SPOROČILO: petea

IZVIRNO SPOROČILO: nyna84
Moj brat je lani odprl s.p. in izračunal, da mu subvencija, ki mu jo ob odprtju podeli država zadostuje ravno za letne stroške s.p.-ja. user posted image In meni je skregano z zdravo pametjo, da se plačuje toliko teh prispevkov, če lahko nimaš NOBENIH dohodkov.

Ja čemu pa naj bi bila namenjena subvencija kot temu - torej, da je za eno leto krit stroškov obveznih prispevkov? In da se lahko v tem času nekoliko bolj brezskrbno loti aktiviranja svoje dejavnosti? Saj to ni nagrada za to, da si postal podjetnik, ampak obveza, da se boš resno lotil svojega posla.

Seveda, ni nagrada user posted image
Hočem le povedat, da če nisi 100 % prepričan, da bo posel v enem letu stekel in boš lahko kril stroške, je bolje, da ga sploh ne odpiraš in raje šušmariš na črno (brez stroškov). Potem te ne boli glava, ali bo tvoj dohodek enak 0 ali 5000 €. Toliko boš že zaslužil, da ne boš lačen. In tako veliko ljudi razmišlja.

(odgovor članu petea)
Neposredna povezava do sporočila: 42
   RE: Siva ekonomija - priložnost ali kraja?
10.12.2013 12:16:52   
liliana
IZVIRNO SPOROČILO: petea

Ja čemu pa naj bi bila namenjena subvencija kot temu - torej, da je za eno leto krit stroškov obveznih prispevkov? In da se lahko v tem času nekoliko bolj brezskrbno loti aktiviranja svoje dejavnosti? Saj to ni nagrada za to, da si postal podjetnik, ampak obveza, da se boš resno lotil svojega posla.



Točno tako....

(odgovor članu petea)
Neposredna povezava do sporočila: 43
   RE: Siva ekonomija - priložnost ali kraja?
10.12.2013 12:17:40   
Frodo Bisagin

IZVIRNO SPOROČILO: Ankica*

Da se ne bo vse obrtnike metalo v isti koš:
Eni zapirajo, ker ne zmorejo bremena - bremena s strani vse višjih dajatev in damping cen, ki jih postavlja nelojalna konkurenca, ki dela brez računov. Tako da bi bilo treba to urejat na obeh straneh, ne samo loviti morebitne kršilce, ampak dati tudi kakšne korenčke tistim, ki redno plačujejo državi svoj del.



To bi mi polepsalo dneve user posted image

_____________________________

Hlapci! Za hlapce rojeni, za hlapce vzgojeni, ustvarjeni za hlapčevanje. Gospodar se menja, bič pa ostane, in bo ostal za vekomaj; zato, ker je hrbet skrivljen, biča vajen in željan!
(Ivan Cankar)

(odgovor članu Brisani uporabnik)
Neposredna povezava do sporočila: 44
   RE: Siva ekonomija - priložnost ali kraja?
10.12.2013 12:18:47   
nyna84
IZVIRNO SPOROČILO: petea

Če pa v enem letu ne začneš prejemati prihodkov od svoje dejavnosti - od svojega dela, pa je tako ali tako v večini primerov brez veze vztrajati v takšnem poslu.

Če se ne motim, je določeno, koliko časa moraš vztrajati, da ni potrebno vračati subvencije?

(odgovor članu petea)
Neposredna povezava do sporočila: 45
   RE: Siva ekonomija - priložnost ali kraja?
10.12.2013 12:19:21   
Frodo Bisagin

IZVIRNO SPOROČILO: petea

IZVIRNO SPOROČILO: nyna84
Moj brat je lani odprl s.p. in izračunal, da mu subvencija, ki mu jo ob odprtju podeli država zadostuje ravno za letne stroške s.p.-ja. user posted image In meni je skregano z zdravo pametjo, da se plačuje toliko teh prispevkov, če lahko nimaš NOBENIH dohodkov.


Ja čemu pa naj bi bila namenjena subvencija kot temu - torej, da je za eno leto krit stroškov obveznih prispevkov? In da se lahko v tem času nekoliko bolj brezskrbno loti aktiviranja svoje dejavnosti? Saj to ni nagrada za to, da si postal podjetnik, ampak obveza, da se boš resno lotil svojega posla, brez da bi nekaj mesecev skrbel, kako boš kril stroške svojih mesečnih prispevkov državi.

Če pa v enem letu ne začneš prejemati prihodkov od svoje dejavnosti - od svojega dela, pa je tako ali tako v večini primerov brez veze vztrajati v takšnem poslu.


Se popolnoma strinjam.

_____________________________

Hlapci! Za hlapce rojeni, za hlapce vzgojeni, ustvarjeni za hlapčevanje. Gospodar se menja, bič pa ostane, in bo ostal za vekomaj; zato, ker je hrbet skrivljen, biča vajen in željan!
(Ivan Cankar)

(odgovor članu petea)
Neposredna povezava do sporočila: 46
   RE: Siva ekonomija - priložnost ali kraja?
10.12.2013 12:22:52   
noranate
Ja, seveda....Tisti, ki muko mučijo 20, 25....let in vztrajajo z vsemi vzponi in padci v obrti, njih ožet do belih kosti, ker so nagrabili preveč... Drugi spet, če s subvencijo greok, če ne, gremo delat na črno....in nikom ništa...

Dokler bo taka slovenska miselnost, ne pridemo nikamor! Kaj imamo vsi skupaj od tega, da so davčni inšpektorji pokasirali toliko več v davčno blagajno, a se kje vidi? Seveda seeee oz. se bo.....kaj kmalu bomo brali: direktor te banke si je izplačal toliko nagrade, davčni ta in ta ima toliko dodatka na uspešnot....
Dragi moji, toliko energije, kot jo imate za obrtnike, bi morali imet za tiste na vrhu....sam kaj, ko so tisti nedosegljivi, mali obrtnički pa pri roki...A naj še kaj rečem?!user posted image

(odgovor članu Frodo Bisagin)
Neposredna povezava do sporočila: 47
   RE: Siva ekonomija - priložnost ali kraja?
10.12.2013 12:24:27   
liliana
IZVIRNO SPOROČILO: nyna84


Hočem le povedat, da če nisi 100 % prepričan, da bo posel v enem letu stekel in boš lahko kril stroške, je bolje, da ga sploh ne odpiraš in raje šušmariš na črno (brez stroškov). Potem te ne boli glava, ali bo tvoj dohodek enak 0 ali 5000 €. Toliko boš že zaslužil, da ne boš lačen. In tako veliko ljudi razmišlja.


Seveda....veliko ljudi tako razmišlja, ker je tako enostavneje.....in kratkoročno ceneje...ker smo še vedno zelo socialna država in se to da.....in ljudje v bistvu sočustvujejo s takimi "ki pomalo delajo na črno", in na ta račun dobijo višje socialne transferje kot jim pripadajo.....to se večini ljudi niti ne zdi sporno in se še vedno pojmuje kot "iznajdljivost"......ker ljudje kot je ena zgoraj pisala celo forsirajo tako delo "brez računa"......

(odgovor članu nyna84)
Neposredna povezava do sporočila: 48
   RE: Siva ekonomija - priložnost ali kraja?
10.12.2013 12:32:55   
petea

IZVIRNO SPOROČILO: nyna84

IZVIRNO SPOROČILO: petea

Če pa v enem letu ne začneš prejemati prihodkov od svoje dejavnosti - od svojega dela, pa je tako ali tako v večini primerov brez veze vztrajati v takšnem poslu.

Če se ne motim, je določeno, koliko časa moraš vztrajati, da ni potrebno vračati subvencije?


Včasih je bilo potrebno firmo imeti eno leto. Torej si je država ravno zagotovila povrnitev stroškov.
Vmes so podaljšali obdoblje na dve leti. To je bilo seveda malo bolj zahtevno. A so tudi subvencijo povišali.
A od julija letos velja delna oprostitev, in sicer prvo leto v višini 50 %, v drugem letu pa v višini 30 % prispevkov. Mislim, da je tako še vedno mogoče realizirati posel.

Seveda pa: ne moreš se iti podjetništva, če nimaš že vsaj malo resneje izdelanih in dogovorjenih zadev, tako glede posla, trženja, strank ... Način najprej odpreti firmo, potem pa šele začeti razmišljati, kaj bi si z njo začel in če bi sploh kaj delal, praviloma ne obrodi sadov.
Še če imaš jasno zastavljeno pot, se zgodi en kup nepredvidenih težav, predvsem pa utapljanje v naši birokraciji, kako da ne bi drugače.
Pričakovati, da boš po enem letu dela milijonar, pa tudi ni ravno najbolj realno.
Je treba delat ...

Kadar pa imajo ljudje nerealna pričakovanja, češ, država mi bo brezpogojno in 'na lepe oči' plačala, da bom 'sam svoj šef', pa seveda projekt ne more vzdržati in se seveda dogaja veliko nepotrebnih propadov in tudi zlorab subvencije.

(odgovor članu nyna84)
Neposredna povezava do sporočila: 49
   RE: Siva ekonomija - priložnost ali kraja?
10.12.2013 12:34:08   
nyna84

IZVIRNO SPOROČILO: liliana

IZVIRNO SPOROČILO: nyna84


Hočem le povedat, da če nisi 100 % prepričan, da bo posel v enem letu stekel in boš lahko kril stroške, je bolje, da ga sploh ne odpiraš in raje šušmariš na črno (brez stroškov). Potem te ne boli glava, ali bo tvoj dohodek enak 0 ali 5000 €. Toliko boš že zaslužil, da ne boš lačen. In tako veliko ljudi razmišlja.


Seveda....veliko ljudi tako razmišlja, ker je tako enostavneje.....in kratkoročno ceneje...ker smo še vedno zelo socialna država in se to da.....in ljudje v bistvu sočustvujejo s takimi "ki pomalo delajo na črno", in na ta račun dobijo višje socialne transferje kot jim pripadajo.....to se večini ljudi niti ne zdi sporno in se še vedno pojmuje kot "iznajdljivost"......ker ljudje kot je ena zgoraj pisala celo forsirajo tako delo "brez računa"......

Meni pa se to zdi sporno. Zelo sporno. In težko požrem, da ima nekdo višje dohodke kot mi, pa kljub temu vse možne soc. transferje na maximum. user posted image
In za piko na i se šele hvali, kako se to splača in da mu tako ali tako nihče nič ne more. user posted image

(odgovor članu liliana)
Neposredna povezava do sporočila: 50
Stran:   <<   < Prejšnja stran  1 [2] 3 4 5   Naslednja stran >   >>
Stran: <<   < Prejšnja stran  1 [2] 3 4 5   Naslednja stran >   >>
Pojdi na:





Glivična okužba nožnice – pogost vzrok nep...
Čeprav večinoma mine brez posebnosti, je glivična okužba nožnice ali bakterijska vaginoza precej pogost vzrok za neplodn...
Nosečnost: Tabela rasti ploda po tednih
Kako velik je plod v posameznem tednu nosečnosti? Preveri, kako izgleda nosečnost po tednih!
Zgodbe malih junakov: 9 dni sem bila v ume...
Sprejeli so me v zelo kritičnem stanju na Infekcijsko kliniko, opravili nujen carski rez, intubirali. Potem sem bila v ...
Otroci, ki se zbujajo zgodaj zjutraj so ...
Se vaš malček zjutraj prebuja skupaj s petelini, ne glede na to ali je delovni dan ali vikend? Imamo dobro novico za vas...
Živilo, ki preprečuje pojav alergij pri ot...
Znanstveniki iz Nove Zelandije so prišli do zanimivega odkritja, da lahko samo z enim samim živilom v prehrani otroka zm...




Nos.
пеперутка16

Kako majhnim otrokom čistite nos?