|      
Ops :( Si prepričan/-a, da ne želiš več sodelovati?
Preden potrdiš svojo odločitev, preberi podrobnosti.
Če potrdiš, da želiš odnehati, se ti bo avtomatično naložil poseben piškotek (cookie), s pomočjo katerega bomo ob ponovnem prihodu na našo spletno stran prepoznali tvoj račun in poskrbeli, da boš lahko v času trajanja nagradnega tekmovanja (od 17. 12. do 21. 12. 2018) nemoteno brskal/-a po Ringaraja.net brez prikazovanja ikon naših sponzorjev oziroma brez okenca na desnem delu zaslona.

Obenem boš izgubil/-a vse že osvojene točke in s tem, žal, izgubiš tudi možnost, da osvojiš odlično nagrado. Raje še enkrat premisli, preden klikneš da.

Si še vedno želiš odnehati?
Ringaraja.net uporablja piškotke z namenom zagotavljanja spletne storitve, oglasnih sistemov in funkcionalnosti, ki jih sicer ne bi mogli nuditi.
Z obiskom in uporabo spletnega mesta soglašate s piškotki.   Več o tem
Uporabniki na tej temi: nihče
  Natisni
Stran: <<   < Prejšnja stran  2 3 [4] 5 6   Naslednja stran >   >>
Uporabnik
Sporočilo << Starejša tema   Novejša tema >>
   [Brisano sporočilo]
11.12.2013 14:18:50   
Brisani uporabnik
[Vsebina sporočila je bila izbrisana]

(odgovor članu Frodo Bisagin)
  Neposredna povezava do sporočila: 76
   [Brisano sporočilo]
11.12.2013 14:19:28   
Brisani uporabnik
[Vsebina sporočila je bila izbrisana]

(odgovor članu ronja)
  Neposredna povezava do sporočila: 77
   [Brisano sporočilo]
11.12.2013 14:33:00   
Brisani uporabnik
[Vsebina sporočila je bila izbrisana]

(odgovor članu Brisani uporabnik)
  Neposredna povezava do sporočila: 78
   RE: Siva ekonomija - priložnost ali kraja?
11.12.2013 14:36:47   
ronja
A, torej je bilo razumljivo, kar sem pisala...

Meni ja, samo ne vem, če sem glih referenca - midve se redko ne razumevauser posted image
kot drugo pa drzava s svojimi zakoni ne pribliza koncepta legalizacije malih del - prevec zakomplicira pridobivanje ustreznih papirjev in prevec obdavci. v bistvu to, kar je Ankica* zapisala - kaznuje s palico, ne ponudi pa korenckov.

Bingo. Če ti Micki in Janezku u nulo zakompliciraš izdajanje računa in nabiješ dajatve tako, da se jima niti pod razno ne splača delat, potem bosta šla po liniji najmanjšega odpora in pač ne bosta delala, če ne bosta morala - če bosta morala, bosta pa delala na črno. Če bi pa stvari naredil enostavno legalne in imel davke take, da bi se ti vseeno splačalo delat... potem bi se pa več ljudi odločilo vsaj poizkusit... in bi verjetno marsikaj tudi uspelo:).

_____________________________

http://vecna-optimistka.blogspot.com/

(odgovor članu Brisani uporabnik)
Neposredna povezava do sporočila: 79
   RE: Siva ekonomija - priložnost ali kraja?
11.12.2013 14:48:01   
Frodo Bisagin

IZVIRNO SPOROČILO: ronja

Pravzaprav je nejcko v podobni situaciji kot tista zenska. In ce nima dovolj "strank na razposlago ali se ne gre o zadostnem stevilu instrrukcij je zadeva IMO obsojena an propad.
Se strinjam. zato pa pravim, da ni čisto isto, a nekdo krade tako kot vidve (ti bi plačala na črno, ker na belo je bilo predrago, razliko bi obdržala ti namesto da ti jo poje država) ali pa nekdo krade na veliko. To ti je prej hotela dopovedat Ankica -v tej ali oni temi.



Poglej ronja, ko ze povezujemo teme - od samega zacetka pisem, da je zakonsko dolocilo kaj je goljufija jasno in da ze zakon sam predvideva sivine. Dobila sem kup odgovorov o tem, kako je svet siv in ne crno bel itn, o nepostenosti zakonov, o njihovi nemoralnosti, nezivljenjskosti, itn.
Na koncu smo vseeno prisli do tega, da zakoni pravzaprav vse to razlikovanje med goljufijami in krajami, motivi, nacini itn ze ima v ozir in razlikuje med istimi, se vedno pa v "poplavi" izgovorov pogresam decidno obsodbo goljufije, kraje, prevare, tatvine, zlorabe... ne glede na to, kdo je stori.

Se zelo strinjam: če nimaš dovolj strank, je zadeva obsojena na propad - zato bi bilo pa fajn naredit nekaj, da lahko delaš tudi malo, pač dokler se ne odpre kaj večjega. Ker bi bil za državo vseeno bolj koristen kot če ne delaš nič ali delaš na črno. Če pa delat na malo pomeni, da si potem v minusu, pa ne bo noben tega šel delat.


Ko bomo pa vsi delali "po malo" in nihce imel redne sluzbe bo pa spet nek zakon kriv? Izkusnje nam govorijo, da prehodne resitve, ki niso najbolj ugodne za delavce in so ugodne za delodajalce postanejo stalnica - kot agencije za posredovanje dela.


_____________________________

Hlapci! Za hlapce rojeni, za hlapce vzgojeni, ustvarjeni za hlapčevanje. Gospodar se menja, bič pa ostane, in bo ostal za vekomaj; zato, ker je hrbet skrivljen, biča vajen in željan!
(Ivan Cankar)

(odgovor članu ronja)
Neposredna povezava do sporočila: 80
   RE: Siva ekonomija - priložnost ali kraja?
11.12.2013 14:51:43   
Frodo Bisagin

IZVIRNO SPOROČILO: ronja

NIsem vztrajala, dolocene stvari sem dojela in korigirala. Ker ne zelim zagati vejo na kateri vsi sedimo, pa tudi nocem, da mi nekdo drug zaga vejo na kateri sedim.

Razumem, ko se ti je ponudila možnost, da na belo plačaš enako kot na črno, si jo seveda vzela - kdo je pa ne bi. Vendar če se ti ne bi to ponudilo - bi pa pač vzela na črno.


Nisem, pa takrat ne toliko zaradi dela na "crno ali belo" temvec zaradi istega vzroka zaradi katerega ne placujem obrtnikov brez racuna. ce gre kaj narobe se lahko "slikam". ker se pa nerada postavljam v situacijo, da se "slikam" se sprijaznim s posledicami, da pac vec placam. Meni je bila ta priloznost enkratna. Imela sem sicer, kar se varstva tice na voljo zdruzenje sezam ali kakos e ze imenuje, pa me je motilo, da vedno pride nekdo drug. Ne otroku ne meni to ni bilo vsec. Ni mi bilo vsec tudi, da moram neznaca spustiti v svoj dom.





_____________________________

Hlapci! Za hlapce rojeni, za hlapce vzgojeni, ustvarjeni za hlapčevanje. Gospodar se menja, bič pa ostane, in bo ostal za vekomaj; zato, ker je hrbet skrivljen, biča vajen in željan!
(Ivan Cankar)

(odgovor članu ronja)
Neposredna povezava do sporočila: 81
   RE: Siva ekonomija - priložnost ali kraja?
11.12.2013 14:54:34   
ronja
, se vedno pa v "poplavi" izgovorov pogresam decidno obsodbo goljufije, kraje, prevare, tatvine, zlorabe... ne glede na to, kdo je stori.

Potem pa obsodi še sebe, ker si iskala delo na črno... Tudi to ni legalno...

_____________________________

http://vecna-optimistka.blogspot.com/

(odgovor članu Frodo Bisagin)
Neposredna povezava do sporočila: 82
   RE: Siva ekonomija - priložnost ali kraja?
11.12.2013 14:58:46   
Frodo Bisagin

IZVIRNO SPOROČILO: ronja

A, torej je bilo razumljivo, kar sem pisala...

Meni ja, samo ne vem, če sem glih referenca - midve se redko ne razumevauser posted image
kot drugo pa drzava s svojimi zakoni ne pribliza koncepta legalizacije malih del - prevec zakomplicira pridobivanje ustreznih papirjev in prevec obdavci. v bistvu to, kar je Ankica* zapisala - kaznuje s palico, ne ponudi pa korenckov.

Bingo. Če ti Micki in Janezku u nulo zakompliciraš izdajanje računa in nabiješ dajatve tako, da se jima niti pod razno ne splača delat, potem bosta šla po liniji najmanjšega odpora in pač ne bosta delala, če ne bosta morala - če bosta morala, bosta pa delala na črno. Če bi pa stvari naredil enostavno legalne in imel davke take, da bi se ti vseeno splačalo delat... potem bi se pa več ljudi odločilo vsaj poizkusit... in bi verjetno marsikaj tudi uspelo:).


Ne gre zanemariti, da drzava izhaja iz ljudstva. Kakrsen je narod, taksan je drzava. Tudi tisto kar je metulj zapisala za crne gradnje govori v prid temu. Ugotavljamo lahko kaj je bilo prej - kokos ali jajce. Ali je prvo drzava pribijala davke ali so drzavljani bili tako goljufivi, da je drzava zacela to delati.

Papirji - namesto, da bi se ljudje poubnili proti birokratizaciji so rajsi malo podmazali, poiskali koga znanega, nesli cokolado in kavo in - dobili papirje. Ce kdo nekaj naredi, je se vedno "treba" nesti flaso ali nevem kaj, kot bi nam naredil uslugo, ne pa svojega dela za katerega je placan. In to je miselnost. Tudi politiki so ljudje in pricakovati, da bodo imeli drugacno mislenost od druzbe v kateri so odrasli in zrasli nima temelja. Politike bomo imeli drugacne, kos e bomo mi potrudili, da bomo postali drugacni. navsezadnje lepo pravijo - vsaka drzava ima vodstvo , kakrsno si zasluzi.


_____________________________

Hlapci! Za hlapce rojeni, za hlapce vzgojeni, ustvarjeni za hlapčevanje. Gospodar se menja, bič pa ostane, in bo ostal za vekomaj; zato, ker je hrbet skrivljen, biča vajen in željan!
(Ivan Cankar)

(odgovor članu ronja)
Neposredna povezava do sporočila: 83
   RE: Siva ekonomija - priložnost ali kraja?
11.12.2013 15:06:03   
Frodo Bisagin

IZVIRNO SPOROČILO: ronja

, se vedno pa v "poplavi" izgovorov pogresam decidno obsodbo goljufije, kraje, prevare, tatvine, zlorabe... ne glede na to, kdo je stori.

Potem pa obsodi še sebe, ker si iskala delo na črno... Tudi to ni legalno...


Saj sem se. Dojela sem in sem zadevo povsem uspesno korigirala. Sedaj tega vec ne bi naredila. Je to zadosti?
Vsaj toliko pricakujem tudi od rugih,m ne da nekdo brez kaknca sramu in slabe vesti klamfa kako je goljufanje povsem zakonito, ker bo "samo dvignil" prihranke iz racuna.
Na to me pa Ankica prepricuje, da to pocnejo revezi, ker nimajo za kruh... NIma za kruh ima pa prihranke in censuz preseze z obrestmi na prihranke..
Pa kdo je tu nor?


_____________________________

Hlapci! Za hlapce rojeni, za hlapce vzgojeni, ustvarjeni za hlapčevanje. Gospodar se menja, bič pa ostane, in bo ostal za vekomaj; zato, ker je hrbet skrivljen, biča vajen in željan!
(Ivan Cankar)

(odgovor članu ronja)
Neposredna povezava do sporočila: 84
   [Brisano sporočilo]
11.12.2013 15:09:07   
Brisani uporabnik
[Vsebina sporočila je bila izbrisana]

(odgovor članu Frodo Bisagin)
  Neposredna povezava do sporočila: 85
   RE: Siva ekonomija - priložnost ali kraja?
11.12.2013 15:17:11   
nyna84

IZVIRNO SPOROČILO: Frodo Bisagin

Vsaj toliko pricakujem tudi od rugih,m ne da nekdo brez kaknca sramu in slabe vesti klamfa kako je goljufanje povsem zakonito, ker bo "samo dvignil" prihranke iz racuna.
Na to me pa Ankica prepricuje, da to pocnejo revezi, ker nimajo za kruh... NIma za kruh ima pa prihranke in censuz preseze z obrestmi na prihranke..
Pa kdo je tu nor?

user posted image

Čeprav, z varčevanji je pa tako .... bom dala primer:

Čez cca. 10 let gresta moji hčeri študirat. To mi bo najbrž predstavljalo 400 € mesečnega stroška (prevoz, dom, hrana, itd. - živimo 40 km do prve šolske civilizacije). Ker mi je nekako jasno, da teh 400 €mesečno ne bo kar od nekje padlo - razen če zadanem na lotu, začnem še sedaj po malo zategovati pas in varčevati za tisto obdobje. Da nam bo takrat lažje. To ne pomeni, da mi sedaj ostaja in zato varčujem (ker pač nimam dnarja kam dat), ampak da smo sedaj nekje prikrajšani, da takrat ne bomo trpeli.

In potem ugotovim, da bom zaradi varčevanja prikrajšana za transferje, ki bi jih imela, če bi ta denar sproti porabila. Torej država spodbuja, da vse sproti zapravimo in nas uči, da varčevanje ni smiselno?

(odgovor članu Frodo Bisagin)
Neposredna povezava do sporočila: 86
   RE: Siva ekonomija - priložnost ali kraja?
11.12.2013 15:34:50   
liliana
IZVIRNO SPOROČILO: nyna84


Čeprav, z varčevanji je pa tako .... bom dala primer:

Čez cca. 10 let gresta moji hčeri študirat. To mi bo najbrž predstavljalo 400 € mesečnega stroška (prevoz, dom, hrana, itd. - živimo 40 km do prve šolske civilizacije). Ker mi je nekako jasno, da teh 400 €mesečno ne bo kar od nekje padlo - razen če zadanem na lotu, začnem še sedaj po malo zategovati pas in varčevati za tisto obdobje. Da nam bo takrat lažje. To ne pomeni, da mi sedaj ostaja in zato varčujem (ker pač nimam dnarja kam dat), ampak da smo sedaj nekje prikrajšani, da takrat ne bomo trpeli.

In potem ugotovim, da bom zaradi varčevanja prikrajšana za transferje, ki bi jih imela, če bi ta denar sproti porabila. Torej država spodbuja, da vse sproti zapravimo in nas uči, da varčevanje ni smiselno?


Socialne si pozabila dodati......

In če gledaš na to kot na kazen, potem je najboljše, da vsi ostanemo doma, ne hodimo v službe, ne dobivamo plač.......in na ta način potem ne bomo prikrajšani za socialne transferje......bomo dobili maksimalne socialne transferje......pa malo na črno bomo kaj naredili......da se nam ne bo poznalo na socialnih transferjih......

Torej nas država spodbuja, da delo ni smiselno.....da je smiselno zgolj dobiti čim več socialnih transferjev.....to znanje smo briljantno osvojili.......

(odgovor članu nyna84)
Neposredna povezava do sporočila: 87
   RE: Siva ekonomija - priložnost ali kraja?
11.12.2013 15:44:38   
nyna84
IZVIRNO SPOROČILO: liliana

Socialne si pozabila dodati......

In če gledaš na to kot na kazen, potem je najboljše, da vsi ostanemo doma, ne hodimo v službe, ne dobivamo plač.......in na ta način potem ne bomo prikrajšani za socialne transferje......bomo dobili maksimalne socialne transferje......pa malo na črno bomo kaj naredili......da se nam ne bo poznalo na socialnih transferjih......

Torej nas država spodbuja, da delo ni smiselno.....da je smiselno zgolj dobiti čim več socialnih transferjev.....to znanje smo briljantno osvojili.......


Socialne, seveda. Ampak nisi razumela pointa.
Drugače: Imava obe enake dohodke. Jaz vsak mesec porabim vse (pač, malo tu, malo tam- najmanjši problem) in ne razmišljam o prihodnosti - bo že. Ti pa si daš za hude čase vsak mesec na stran 100 € (ker te skrbi prihodnost in se nikoli ne ve, kaj se zgodi). In potem?
Na koncu bom jaz imela višje SOCIALNE transferje kot ti. Se ti zdi to prav?

Glej, če bi imela dovolj, da lahko dam brez pomisleka na kup 100 € in kljub temu brez stiskanja pridem skozi mesec, ne vprašam po nobeni pomoči. user posted image

(odgovor članu liliana)
Neposredna povezava do sporočila: 88
   RE: Siva ekonomija - priložnost ali kraja?
11.12.2013 15:51:40   
liliana
IZVIRNO SPOROČILO: nyna84

Socialne, seveda. Ampak nisi razumela pointa.
Drugače: Imava obe enake dohodke. Jaz vsak mesec porabim vse (pač, malo tu, malo tam- najmanjši problem) in ne razmišljam o prihodnosti - bo že. Ti pa si daš za hude čase vsak mesec na stran 100 € (ker te skrbi prihodnost in se nikoli ne ve, kaj se zgodi). In potem?
Na koncu bom jaz imela višje SOCIALNE transferje kot ti. Se ti zdi to prav?

Glej, če bi imela dovolj, da lahko dam brez pomisleka na kup 100 € in kljub temu brez stiskanja pridem skozi mesec, ne vprašam po nobeni pomoči. user posted image


Ja.....ker gre za socialne transferje.....




(odgovor članu nyna84)
Neposredna povezava do sporočila: 89
   RE: Siva ekonomija - priložnost ali kraja?
11.12.2013 15:52:28   
Frodo Bisagin

IZVIRNO SPOROČILO: Ankica*
Noben ni nor. Samo zelo površno in s predsodkom bereš, ker glede na napisano še vedno vlečeš ven ene sklepe, ki jih nisem napisala in jih po svoje preobračaš.


Ne. Doma sem pri tej zadevi in implikacije so jasne. Ne bi rada spet prisla do absurdne razprave, da v kolikor ni decidno napisano ni napisano. tudi implikacija je dovolj jasna in povsem legitimno in jasno jekako se sklepi izvajajo. Veckrat sem te pobarala, da potrdis ali ovrzes sklep, pa tega nisi stroila si kar razlagala malo na siroko. Tam, kjer bi jasno lahko izrazila svoje konkretno stalisce si pa nehala pisati.
Navsezadnje, se vedno lahko zapises, da je nameren "dvig" prihrankov s ciljem pridobitve visjih socialnih trasferjev goljufija, da dobicek zavarovalnice ne vpliva na kriminalnost goljufije, kraje itn... kot dobicek podjetja ne vpliva na upravicenost kraje v istem ...itn...


_____________________________

Hlapci! Za hlapce rojeni, za hlapce vzgojeni, ustvarjeni za hlapčevanje. Gospodar se menja, bič pa ostane, in bo ostal za vekomaj; zato, ker je hrbet skrivljen, biča vajen in željan!
(Ivan Cankar)

(odgovor članu Brisani uporabnik)
Neposredna povezava do sporočila: 90
   RE: Siva ekonomija - priložnost ali kraja?
11.12.2013 15:53:53   
nyna84
IZVIRNO SPOROČILO: liliana

IZVIRNO SPOROČILO: nyna84

Socialne, seveda. Ampak nisi razumela pointa.
Drugače: Imava obe enake dohodke. Jaz vsak mesec porabim vse (pač, malo tu, malo tam- najmanjši problem) in ne razmišljam o prihodnosti - bo že. Ti pa si daš za hude čase vsak mesec na stran 100 € (ker te skrbi prihodnost in se nikoli ne ve, kaj se zgodi). In potem?
Na koncu bom jaz imela višje SOCIALNE transferje kot ti. Se ti zdi to prav?

Glej, če bi imela dovolj, da lahko dam brez pomisleka na kup 100 € in kljub temu brez stiskanja pridem skozi mesec, ne vprašam po nobeni pomoči. user posted image


Ja.....ker gre za socialne transferje.....

In meni jih pripada več, ker zapravljam več kot ti?

< Sporočilo je popravil nyna84 -- 11.12.2013 15:54:42 >

(odgovor članu liliana)
Neposredna povezava do sporočila: 91
   RE: Siva ekonomija - priložnost ali kraja?
11.12.2013 16:01:16   
Frodo Bisagin
IZVIRNO SPOROČILO: nyna84


IZVIRNO SPOROČILO: Frodo Bisagin

Vsaj toliko pricakujem tudi od rugih,m ne da nekdo brez kaknca sramu in slabe vesti klamfa kako je goljufanje povsem zakonito, ker bo "samo dvignil" prihranke iz racuna.
Na to me pa Ankica prepricuje, da to pocnejo revezi, ker nimajo za kruh... NIma za kruh ima pa prihranke in censuz preseze z obrestmi na prihranke..
Pa kdo je tu nor?

user posted image

Čeprav, z varčevanji je pa tako .... bom dala primer:

Čez cca. 10 let gresta moji hčeri študirat. To mi bo najbrž predstavljalo 400 € mesečnega stroška (prevoz, dom, hrana, itd. - živimo 40 km do prve šolske civilizacije). Ker mi je nekako jasno, da teh 400 €mesečno ne bo kar od nekje padlo - razen če zadanem na lotu, začnem še sedaj po malo zategovati pas in varčevati za tisto obdobje. Da nam bo takrat lažje. To ne pomeni, da mi sedaj ostaja in zato varčujem (ker pač nimam dnarja kam dat), ampak da smo sedaj nekje prikrajšani, da takrat ne bomo trpeli.

In potem ugotovim, da bom zaradi varčevanja prikrajšana za transferje, ki bi jih imela, če bi ta denar sproti porabila. Torej država spodbuja, da vse sproti zapravimo in nas uči, da varčevanje ni smiselno?


Ugotovis morda, da je to socialni strafer, ki ni namenjen vecanju premozenja tistih, ki imajo dovolj, da sparajo, ztemvec za zivljenje tistim, ki ne morejo prisparati oz. nimajo iz cesa sparati?
Zakaj bi drzava kogarkoli morala spodbujati, da bo postena? Pa menda ni eticni sistem povprecnega drzavljana koncal pri tem, ce drzava omogoci da goljufa ali drzava onemogoci da se goljufa. To pomeni, da smo vsi lopovi, ki ne kradejo in goljufajo samo takrat, kadar to ne morejo. Ocitno potrebujemo policijsko drzavo, saj smo drzava lopovov in goljufov??!!

Pa zadeva ne leti na tebe, ker sama pises, da ze varcujes - leti na opisano logiko.



< Sporočilo je popravil Frodo Bisagin -- 11.12.2013 16:03:40 >


_____________________________

Hlapci! Za hlapce rojeni, za hlapce vzgojeni, ustvarjeni za hlapčevanje. Gospodar se menja, bič pa ostane, in bo ostal za vekomaj; zato, ker je hrbet skrivljen, biča vajen in željan!
(Ivan Cankar)

(odgovor članu nyna84)
Neposredna povezava do sporočila: 92
   RE: Siva ekonomija - priložnost ali kraja?
11.12.2013 16:09:23   
nyna84

IZVIRNO SPOROČILO: Frodo Bisagin

IZVIRNO SPOROČILO: nyna84


IZVIRNO SPOROČILO: Frodo Bisagin

Vsaj toliko pricakujem tudi od rugih,m ne da nekdo brez kaknca sramu in slabe vesti klamfa kako je goljufanje povsem zakonito, ker bo "samo dvignil" prihranke iz racuna.
Na to me pa Ankica prepricuje, da to pocnejo revezi, ker nimajo za kruh... NIma za kruh ima pa prihranke in censuz preseze z obrestmi na prihranke..
Pa kdo je tu nor?

user posted image

Čeprav, z varčevanji je pa tako .... bom dala primer:

Čez cca. 10 let gresta moji hčeri študirat. To mi bo najbrž predstavljalo 400 € mesečnega stroška (prevoz, dom, hrana, itd. - živimo 40 km do prve šolske civilizacije). Ker mi je nekako jasno, da teh 400 €mesečno ne bo kar od nekje padlo - razen če zadanem na lotu, začnem še sedaj po malo zategovati pas in varčevati za tisto obdobje. Da nam bo takrat lažje. To ne pomeni, da mi sedaj ostaja in zato varčujem (ker pač nimam dnarja kam dat), ampak da smo sedaj nekje prikrajšani, da takrat ne bomo trpeli.

In potem ugotovim, da bom zaradi varčevanja prikrajšana za transferje, ki bi jih imela, če bi ta denar sproti porabila. Torej država spodbuja, da vse sproti zapravimo in nas uči, da varčevanje ni smiselno?


Ugotovis morda, da je to socialni strafer, ki ni namenjen vecanju premozenja tistih, ki imajo dovolj, da sparajo, ztemvec za zivljenje tistim, ki ne morejo prisparati oz. nimajo iz cesa sparati?
Zakaj bi drzava kogarkoli morala spodbujati, da bo postena? Pa menda ni eticni sistem povprecnega drzavljana koncal pri tem, ce drzava omogoci da goljufa ali drzava onemogoci da se goljufa. To pomeni, da smo vsi lopovi, ki ne kradejo in goljufajo samo takrat, kadar to ne morejo. Ocitno potrebujemo policijsko drzavo, saj smo drzava lopovov in goljufov??!!

Pa zadeva ne leti na tebe, ker sama pises, da ze varcujes - leti na opisano logiko.

Varčujem, vendar ne na banki ampak preko zavarovalnice (rentno varčevanje). Sem se odločila, da šparat je treba, pa čeprav nam zmanjka denarja teden pred novo plačo. Torej imam dovolj, da mi lahko znižajo otroške. user posted image

(odgovor članu Frodo Bisagin)
Neposredna povezava do sporočila: 93
   RE: Siva ekonomija - priložnost ali kraja?
11.12.2013 16:09:53   
Frodo Bisagin

IZVIRNO SPOROČILO: nyna84
Socialne, seveda. Ampak nisi razumela pointa.
Drugače: Imava obe enake dohodke. Jaz vsak mesec porabim vse (pač, malo tu, malo tam- najmanjši problem) in ne razmišljam o prihodnosti - bo že. Ti pa si daš za hude čase vsak mesec na stran 100 € (ker te skrbi prihodnost in se nikoli ne ve, kaj se zgodi). In potem?
Na koncu bom jaz imela višje SOCIALNE transferje kot ti. Se ti zdi to prav?


Ne. Vendar verjemi, da se tudi tebi ne bi zdelo prav, da gredo moji otroci na studij tvoji pa ne bodo mogli. V kateri situaciji ti bolj mirno spis?
Tovrstne primerjave so pa precej nezanesljive ker vedno lahko postavis proti primerjavo.

Glej, če bi imela dovolj, da lahko dam brez pomisleka na kup 100 € in kljub temu brez stiskanja pridem skozi mesec, ne vprašam po nobeni pomoči. user posted image


Mnogi pa vprasajo in zahtevajo, in skrivajio in goljufajo ceprav imajo tudi vec ko ti. Se ti to zdi prav?




_____________________________

Hlapci! Za hlapce rojeni, za hlapce vzgojeni, ustvarjeni za hlapčevanje. Gospodar se menja, bič pa ostane, in bo ostal za vekomaj; zato, ker je hrbet skrivljen, biča vajen in željan!
(Ivan Cankar)

(odgovor članu nyna84)
Neposredna povezava do sporočila: 94
   RE: Siva ekonomija - priložnost ali kraja?
11.12.2013 16:14:16   
nyna84

IZVIRNO SPOROČILO: Frodo Bisagin


IZVIRNO SPOROČILO: nyna84
Socialne, seveda. Ampak nisi razumela pointa.
Drugače: Imava obe enake dohodke. Jaz vsak mesec porabim vse (pač, malo tu, malo tam- najmanjši problem) in ne razmišljam o prihodnosti - bo že. Ti pa si daš za hude čase vsak mesec na stran 100 € (ker te skrbi prihodnost in se nikoli ne ve, kaj se zgodi). In potem?
Na koncu bom jaz imela višje SOCIALNE transferje kot ti. Se ti zdi to prav?


Ne. Vendar verjemi, da se tudi tebi ne bi zdelo prav, da gredo moji otroci na studij tvoji pa ne bodo mogli. V kateri situaciji ti bolj mirno spis?
Tovrstne primerjave so pa precej nezanesljive ker vedno lahko postavis proti primerjavo.

Glej, če bi imela dovolj, da lahko dam brez pomisleka na kup 100 € in kljub temu brez stiskanja pridem skozi mesec, ne vprašam po nobeni pomoči. user posted image


Mnogi pa vprasajo in zahtevajo, in skrivajio in goljufajo ceprav imajo tudi vec ko ti. Se ti to zdi prav?

Seveda ne, zato sm pa odprla to temo. Ker imam znance, ki imajo več dohodkov kot jaz, lahko živijo na veliki nogi, pa črpajo vse možne transferje maksimalno. Ker jim pripadajo. In potem še povejo, da jim nihče nič ne more, ker jim po zakonu to pripada. user posted image

(odgovor članu Frodo Bisagin)
Neposredna povezava do sporočila: 95
   RE: Siva ekonomija - priložnost ali kraja?
11.12.2013 16:16:42   
liliana
IZVIRNO SPOROČILO: nyna84

In meni jih pripada več, ker zapravljam več kot ti?


Ja....ker gre za socialni transfer.....tisti, ki ima dovolj, da varčuje torej dobi nekoliko manj....če imaš dovolj za življenje cele družine in še za varčevanje torej ne potrebuješ toliko sredstev od države kot tisti, ki ne more varčevati......

In vsako varčevanje je naložba.....tudi tisto, ki je namenjeno otrokovemu študiju....tisto še posebno.......

(odgovor članu nyna84)
Neposredna povezava do sporočila: 96
   RE: Siva ekonomija - priložnost ali kraja?
11.12.2013 16:20:45   
ronja
Saj sem se. Dojela sem in sem zadevo povsem uspesno korigirala. Sedaj tega vec ne bi naredila. Je to zadosti?

No, meni je tisto, da si smatrala, da delaš samo dobro delo, ker nudiš delo nekomu, ki ga rabi... izgledalo zelo podobno temu, ko je nejcko pisala, da dela samo dobro delo, ko inštruira otroke znancev na črno... In v drugi temi si pisala, da nisi nobene dobila in je bil to razlog, da si opustila misel na gosp. pomočnico... ker nisi nobene našla, ki bi bila pripravljena za ponujeno ceno delat, ne spomnim se teme, ampak je bilo točno tako napisano, verjetno se še kdo spomni, katera debata, ker si se precej razjezila;).

_____________________________

http://vecna-optimistka.blogspot.com/

(odgovor članu Frodo Bisagin)
Neposredna povezava do sporočila: 97
   RE: Siva ekonomija - priložnost ali kraja?
11.12.2013 16:20:59   
Frodo Bisagin

IZVIRNO SPOROČILO: nyna84
Seveda ne, zato sm pa odprla to temo. Ker imam znance, ki imajo več dohodkov kot jaz, lahko živijo na veliki nogi, pa črpajo vse možne transferje maksimalno. Ker jim pripadajo. In potem še povejo, da jim nihče nič ne more, ker jim po zakonu to pripada. user posted image


"Pripadajo jim" ker goljufajo. Seveda se, kot nekateri drugi, imajo za postene. To je prav ta miselnost proti kateri se je treba boriti.


_____________________________

Hlapci! Za hlapce rojeni, za hlapce vzgojeni, ustvarjeni za hlapčevanje. Gospodar se menja, bič pa ostane, in bo ostal za vekomaj; zato, ker je hrbet skrivljen, biča vajen in željan!
(Ivan Cankar)

(odgovor članu nyna84)
Neposredna povezava do sporočila: 98
   [Brisano sporočilo]
11.12.2013 18:11:51   
Brisani uporabnik
[Vsebina sporočila je bila izbrisana]

(odgovor članu Frodo Bisagin)
  Neposredna povezava do sporočila: 99
   RE: Siva ekonomija - priložnost ali kraja?
11.12.2013 21:16:15   
mateyka

IZVIRNO SPOROČILO: Frodo Bisagin
Saj sem se. Dojela sem in sem zadevo povsem uspesno korigirala. Sedaj tega vec ne bi naredila. Je to zadosti?
Vsaj toliko pricakujem tudi od rugih,m ne da nekdo brez kaknca sramu in slabe vesti klamfa kako je goljufanje povsem zakonito, ker bo "samo dvignil" prihranke iz racuna.
Na to me pa Ankica prepricuje, da to pocnejo revezi, ker nimajo za kruh... NIma za kruh ima pa prihranke in censuz preseze z obrestmi na prihranke..
Pa kdo je tu nor?


to je zato, ker sodiš iz gledišča, ko si greh že za sabo pustila. lahko je biti po bitki general. plus ljudje smo različni (konstantno zanemarjaš določene vidike - milgramov eksperiment je en primer, drug je to, da vsi na vse ne reagiramo enako). npr. - lahko da bi ti nehala kadit takoj ko bi se odločila, da nehaš, drug pa ne more (zakaj ne, je beside teh point - miljon razlogov je lahko). ampak ti ne dopustiš temu drugemu drugačno pot. ali tako kot ti, al pa naj javno izjavlja, da je grešnik. samo ko si bila ti grešnik se tudi nisi po prsih s tem bìla - takrat si mislila da je to sprejemljiva rešitev. zakaj pričakuješ od drugih kaj drugega? res je tudi, da si bila v "grešnem" stanju manj časa (če je to kak argument), samo vseeno - druge tretiraš samo s svojim osebnim kriterijem in ne dopuščaš odstopanj.

(odgovor članu Frodo Bisagin)
Neposredna povezava do sporočila: 100
Stran:   <<   < Prejšnja stran  2 3 [4] 5 6   Naslednja stran >   >>
Stran: <<   < Prejšnja stran  2 3 [4] 5 6   Naslednja stran >   >>
Pojdi na:





Ovulacija in plodni dnevi
Kaj je ovulacija? Kako izračunati kdaj ovulacija nastopi? Načini ugotavljanja ovulacije.
Nosečnost: Tabela rasti ploda po tednih
Kako velik je plod v posameznem tednu nosečnosti? Preveri, kako izgleda nosečnost po tednih!
Zgodbe malih junakov: 9 dni sem bila v ume...
Sprejeli so me v zelo kritičnem stanju na Infekcijsko kliniko, opravili nujen carski rez, intubirali. Potem sem bila v ...
Otroci, ki se zbujajo zgodaj zjutraj so ...
Se vaš malček zjutraj prebuja skupaj s petelini, ne glede na to ali je delovni dan ali vikend? Imamo dobro novico za vas...
Živilo, ki preprečuje pojav alergij pri ot...
Znanstveniki iz Nove Zelandije so prišli do zanimivega odkritja, da lahko samo z enim samim živilom v prehrani otroka zm...




Spanje
binyy

Kdaj spravite spat 4.leta starega malčka?

ob 20 h (62%)

ob 21 h (23%)

ob 22 h (5%)

nimamo pravil glede ure (5%)

kadar sam zaspi (5%)


Število vseh glasov: 249

Hvala za glasove. Glasoval/a si že za vse aktualne ankete. Lahko pa ustvariš svojo anketo!