|      
Ops :( Si prepričan/-a, da ne želiš več sodelovati?
Preden potrdiš svojo odločitev, preberi podrobnosti.
Če potrdiš, da želiš odnehati, se ti bo avtomatično naložil poseben piškotek (cookie), s pomočjo katerega bomo ob ponovnem prihodu na našo spletno stran prepoznali tvoj račun in poskrbeli, da boš lahko v času trajanja nagradnega tekmovanja (od 17. 12. do 21. 12. 2018) nemoteno brskal/-a po Ringaraja.net brez prikazovanja ikon naših sponzorjev oziroma brez okenca na desnem delu zaslona.

Obenem boš izgubil/-a vse že osvojene točke in s tem, žal, izgubiš tudi možnost, da osvojiš odlično nagrado. Raje še enkrat premisli, preden klikneš da.

Si še vedno želiš odnehati?
Uporabniki na tej temi: nihče
  Natisni
Stran: <<   < Prejšnja stran  6 7 [8] 9 10   Naslednja stran >   >>
Uporabnik
Sporočilo << Starejša tema   Novejša tema >>
   RE: prevarana
3.2.2014 19:02:14   
liliana
IZVIRNO SPOROČILO: Stanislava_

IZVIRNO SPOROČILO: liliana


IZVIRNO SPOROČILO: Stanislava_


Pravi moški "udari po mizi" in reši zadevo.


Uf.....to bo težko razumljeno.....

ker "udari po mizi" bo takoj asociiralo na nasilje in agresijo in na šljivo na trpečem ženinem obrazu.......



Tam, kjer je ali je bilo tako, najbrž res.  Ampak to pričakujemo - nekoga, ki bo "udaril po mizi" in nas rešil; pričakujemo na nivoju naroda in si ne upamo pričakovati, da bo tako tudi doma.


Seveda ne upamu....ker doma moramo sami "udariti po mizi".....na nivoju naroda pa pričakujemo nekega tretjega Robina Hooda......zato je tako pričakovanje na nivoju naroda "upravičeno"....isto pričakovanje doma pa ne več tako, ker doma moramo biti sami aktivni in "udariti po mizi", ker Robin Hood za štiri stene ne bo prišo......

(odgovor članu Stanislava_)
Neposredna povezava do sporočila: 176
   RE: prevarana
3.2.2014 19:03:07   
Stanislava_
IZVIRNO SPOROČILO: Sljiva

Me pa zanima Sombrerova in Stanislavina razlaga / definicija ženskega skakanja čez planke. A v tem primeru pa njen moški ni dovolj pravi / možat? Ali je tudi tu ženska kriva sama ?
Kajti, če je v tem primeru krivda na moškem, potem imamo zelo zanimivo situacijo a ne? Vedno je za varanje enega partnerja kriv drug. Hecno res.


Kot že nekaj postov zgoraj - večji del je na moškem, ker je že po naravi močnejši, ne pa edini.In kot pravi Vodeb (ga zdaj poslušam), ima močnejši Nadjaz in naj bi bil moralno bolj razsoden.

(odgovor članu Sljiva)
Neposredna povezava do sporočila: 177
   RE: prevarana
3.2.2014 19:05:10   
Stanislava_
IZVIRNO SPOROČILO: liliana


Seveda ne upamu....ker doma moramo sami "udariti po mizi".....na nivoju naroda pa pričakujemo nekega tretjega Robina Hooda......zato je tako pričakovanje na nivoju naroda "upravičeno"....isto pričakovanje doma pa ne več tako, ker doma moramo biti sami aktivni in "udariti po mizi", ker Robin Hood za štiri stene ne bo prišo......



Upravično bi bilo še bolj doma, ker doma imamo vpliv. Ampak, vse je povezano, od zgoraj navzdol in obratno.

(odgovor članu liliana)
Neposredna povezava do sporočila: 178
   RE: prevarana
3.2.2014 19:06:59   
liliana

IZVIRNO SPOROČILO: Stanislava_

IZVIRNO SPOROČILO: liliana


Seveda ne upamu....ker doma moramo sami "udariti po mizi".....na nivoju naroda pa pričakujemo nekega tretjega Robina Hooda......zato je tako pričakovanje na nivoju naroda "upravičeno"....isto pričakovanje doma pa ne več tako, ker doma moramo biti sami aktivni in "udariti po mizi", ker Robin Hood za štiri stene ne bo prišo......



Upravično bi bilo še bolj doma, ker doma imamo vpliv. Ampak, vse je povezano, od zgoraj navzdol in obratno.


Se strinjam......

(odgovor članu Stanislava_)
Neposredna povezava do sporočila: 179
   RE: prevarana
3.2.2014 21:59:02   
Sljiva


IZVIRNO SPOROČILO: Stanislava_


Ne bi govorila o krivdi, ne na eni ne na drugi strani, prej o nevednosti in delni lenobi pri vsakem od udeležencev. Če nagnem tehtnico, je večji del za rešitev  na moškem (in manjši na ženski ) , ki je že po svoji naravi močnejši. Kako pa ti vidiš zadevo?


Ne morem ti povedati kako jaz vidim zadevo, ker za moje pojme ni enoznačne definicije oz. razlage za skoke čez plot oz. varanje partnerja. Zgodbe ljudi, ki varajo in so varani so tako različne, da je posploševanje tipa " do tega pride če ženska ni dovolj ženstvena, prava.." po mojem grozno zgrešeno. Ljudje, tako moški kot ženske so tako različnih karakterjev, npr. moški od pravih jamskih jožatov pa do nežnih umetniških duš na drugi strani (ki niso pe...rčine, ampak pač spadajo na drugi konec spektra), ženske od vilink in milih jeric do amazonk, na tem mestu bi se bilo zanimivo vprašati iz katerega dela spektra bi bili "tvoji" pravi moški in ženske, potem je tu samopodoba - mogoče ima kdo doma še pa še ženstveno ženo, pa si na tak način samo dviga svojo slabo samopodobo, vplivi iz otroštva, vplivi okolja, kjer živimo, kulture, navade itd.. Ne zanemarimo vpliv naključja, ko imaš lahko doma super truper odnos, pa te nekje trofne ko strela z jasnega nekdo, ki te tako živalsko privlači, da gre vsa pamet in razum k hudiču...

Skratka kaj hočem povedati je, da je razlogov za varanje in poti, ki pripeljejo do tja ogromno - na obeh straneh, pa čeprav naj bi se po definiciji gonili moški, żenske pa čuvale ognjišče... Krivda oz. odgovornost pa je vedno le pri tistem, ki se zavesto odloči, da bo prevaral. Samo to.



(odgovor članu Stanislava_)
Neposredna povezava do sporočila: 180
   RE: prevarana
3.2.2014 22:15:31   
Stanislava_
IZVIRNO SPOROČILO: Sljiva

Skratka kaj hočem povedati je, da je razlogov za varanje in poti, ki pripeljejo do tja ogromno - na obeh straneh, pa čeprav naj bi se po definiciji gonili moški, żenske pa čuvale ognjišče... Krivda oz. odgovornost pa je vedno le pri tistem, ki se zavesto odloči, da bo prevaral. Samo to.


In če jih strneš?

(odgovor članu Sljiva)
Neposredna povezava do sporočila: 181
   RE: prevarana
3.2.2014 23:10:20   
Najin_pikec
Pohojena, najprej en velik user posted image zate.
Dobro vem, kako se počutiš, saj sem pred leti (ko sva bila še fant in punca in še nisva živela skupaj) doživela podobno. Pri nama je šlo za sms-e, ki si jih je pošiljal s sodelavko, kar sem ugotovila čisto po naključju. Seveda je bil zame to popoln šok, sploh ker sem bila prepričana, da tega ne bi nikoli naredil. Tudi pri njima do telesnega stika - po njegovih zagotovilih - ni prišlo. Hja, kaj je res in kaj ne, verjetno nikoli ne bom zvedla, dvom bo vedno ostajal.
Kakorkoli, takrat sem se odločila, da bom dala najini vezi še eno priložnost in še danes mi ni žal. Kot prvo sem sama pri sebi premislila, kako mi je z njim oz. kakšno vezo imava in prišla do zaključka, da mi resnično nič ne manjka (ne mislim na materialno plat, temveč na čustveno). Kot drugo pa sem se pošteno zazrla tudi vase... In si priznala, da je del krivde tudi na meni (ja, res je, čeprav nisem bila tista, ki jo je zaneslo). Na kratko: dejansko sem ga imela za samoumevnega in danes se zares zavedam tega. Prevečkrat sem ga dala na stranski tir, da bi lahko to zanikala.
Ne mislim, da je pri tebi podobno, vsaj iz tvojega pisanja ni tako sklepati, ampak vseeno pri nama se je obneslo, da nisva obupala. Velikokrat se mi celo zdi, da je najina veza močnejša od takrat, ker se tudi jaz bolj zavedam, da ga lahko izgubim. Vem da je čudno, samo tako pač je... Je bil pa to za moj ego res hud preizkus user posted image user posted image .
Upam, da bosta lahko premagala to, sicer pa ti še vedno ostane, da vajino vezo prekineš in gresta vsak svojo pot.

(odgovor članu Stanislava_)
Neposredna povezava do sporočila: 182
   RE: prevarana
3.2.2014 23:32:36   
Sljiva

IZVIRNO SPOROČILO: Stanislava_

IZVIRNO SPOROČILO: Sljiva

Skratka kaj hočem povedati je, da je razlogov za varanje in poti, ki pripeljejo do tja ogromno - na obeh straneh, pa čeprav naj bi se po definiciji gonili moški, żenske pa čuvale ognjišče... Krivda oz. odgovornost pa je vedno le pri tistem, ki se zavesto odloči, da bo prevaral. Samo to.


In če jih strneš?


Jih ne. Jih ne morem, ne znam, niti ne vidim smisla. Ravno to želim povedati, da ni enotne razlage. Zakaj želiš stlačiti to v en koš? Mogoče je procentualno res enega razloga več od drugih, ampak to ne pomeni, da drugi niso enako pomembni.
Občutek imam ko te berem, kot na faksu, ko te profesor z vprašanji in podvprašanji vodi do tega, da prideš do pravilnega odgovora. Tako ti "vlečeš" iz mene, da strnem, najdem en glavni razlog. Ne bom.
Lahko pa mi ti poveš, bom zelo vesela, kaj je npr. skupni imenovalec varanja moškega z zelo ženstveno ženo, a slabo samopodobo, ki je morda posledica njegovega otroštva in si jo sedaj krepi s potrjevanjem drugje, pa ženske, ki ima lep zakon pa nekje, nekoč, ko planeti stojijo pod pravim kotom naleti na usodno privlačnost (poznaš film Najini mostovi?) in npr. moškega, ki ima preprosto 33x večjo željo po sexu kot njegova sicer čist ok žena in mu prekriža pot voljna sodelavka? No, jaz ne znam. Čudna so pota gospodova, pravijo...user posted image


(odgovor članu Stanislava_)
Neposredna povezava do sporočila: 183
   RE: prevarana
4.2.2014 9:59:29   
Bakfark

IZVIRNO SPOROČILO: Frodo Bisagin


IZVIRNO SPOROČILO: Stanislava_

IZVIRNO SPOROČILO: Sljiva

Moški si ne more pomagati, ker mu je pač zapisano v DNA, da mora čimveč oplojevat naokrog. Vedno je "ženšče" krivo, ali tisto doma ni dovolj ženstveno ali pa je ona druga preveč. Bogi so, res. user posted image




Dejstvo je samo dnk.
Ženska ni kriva - beri, beri, morda tudi razumeš. Je pa izgubila kompas, če boš lažje razumela.

In ne, ne mora. Ti je že sombrero napisal. Ob pravi ženski bo ostal čeprav ve, da lahko drugje in da je drugje tudi boljše.


Pravi moski in prava zenska sta torej povsem subjektivni kategoriji in bi jih komot nadomestili z zensko, ki jo ljubi; zensko, ki ima denar .- ceravno ve, da je drugje boljse ostaja z njo ker mu nudi standard.... user posted image





Kar nas med drugim privede do Stanislavine nekonsistentnosti, v kolikor domnevno pravi moški ostane z domnevno pravo žensko pa čeprav je lahko in da je drugje boljše, vendar ga le ta oropa njegove prvinskosti, dominantnosti, on pa se je zaradi njenega "prav" pripravljen odreči ugodju h kateremu bi naj zaradi biološke različnosti oz. jajc težil, naenkrat tako kastriran in onemogočen zaradi prave ženske po vseh kriterijih še najbolj spominja na maminega sinčka. Torej, za prave ženske šleve, mamini sinčki, za alfa samce puhloglave fufe, neprave ženske torej.

(odgovor članu Frodo Bisagin)
Neposredna povezava do sporočila: 184
   RE: prevarana
4.2.2014 10:10:26   
Bakfark

IZVIRNO SPOROČILO: Stanislava_

IZVIRNO SPOROČILO: Frodo Bisagin


IZVIRNO SPOROČILO: Stanislava_

IZVIRNO SPOROČILO: Frodo Bisagin

Tudi mamini sincki so moski, kaj je tisto torej kar od banaliziranih "maminih sinckov" ter "pravih moskih" naredi isto vrsto oznaceno s pojmom moski? Pricakujem, da bos lahko dala konkreten odgovor, ko ze znas odpredeliti podvrste - tipe moskih.





Mamini sinčki niso moški, samo mamini sinčki, ki so ostali na stopnji fantka.


Ne sprenevedaj se - seveda so moski. Ze s tem ko je sinko je moski. Kaj je torej bit moskega? BO slo?


Ne, ne sprenevedam sam, mamin sinko NI moški.


Vse bolj se mi dozdeva, da se tem maminim sinkotom pri vsej njihovi pohlevnosti pravzaprav še najbolj zameri spoznanje "kritičark", da se bi nemara težko zasedlo materino pozicijo. Ni torej toliko problem "manjko penisa" (š`o bi zmotno rekla Stanislava), temveč zanje napačna relacija pohlevnosti, podredljivosti...

user posted image

(odgovor članu Stanislava_)
Neposredna povezava do sporočila: 185
   RE: prevarana
4.2.2014 10:15:38   
Bakfark

IZVIRNO SPOROČILO: Stanislava_

IZVIRNO SPOROČILO: Sljiva

Skratka kaj hočem povedati je, da je razlogov za varanje in poti, ki pripeljejo do tja ogromno - na obeh straneh, pa čeprav naj bi se po definiciji gonili moški, żenske pa čuvale ognjišče... Krivda oz. odgovornost pa je vedno le pri tistem, ki se zavesto odloči, da bo prevaral. Samo to.


In če jih strneš?


Popolnoma jasno je, da težiš h generalizaciji, ker "smo" izgubili kompas.

(odgovor članu Stanislava_)
Neposredna povezava do sporočila: 186
   RE: prevarana
4.2.2014 10:29:15   
mateyka

IZVIRNO SPOROČILO: Bakfark
Popolnoma jasno je, da težiš h generalizaciji, ker "smo" izgubili kompas.


user posted image touché!

(odgovor članu Bakfark)
Neposredna povezava do sporočila: 187
   RE: prevarana
4.2.2014 10:29:50   
Bakfark

IZVIRNO SPOROČILO: Stanislava_

IZVIRNO SPOROČILO: Frodo Bisagin

IZVIRNO SPOROČILO: Stanislava_

Vse ostalo se lahko naučimo iz pravljic.
Moški je borba, vsemogočnost in zmaga, živalska energija in moč. Ženska je milina, lepota, nežnost.


Tocno tako - iz pravljic, predvsem iz srednjega veka.


Kar nekaj je aktualnih, recimo Gladiator (film).

Še nekaj o pravem moškem:

http://ava.rtvslo.si/predvajaj/pogovor-s-pravim-moskim-mag-roman-vodeb/ava2.30067794/

btw Kakšna ženska sem? Zelo prava.


In gladiator je dokumentirana zgodovina, niti slučajno plod nekogaršnje imaginacije, pa ga bomo uporabili kot primer zdrave realnosti. Sploh pa Stari Rimljani so naši predhodniki, pa čeprav je med tistim in današnjim časom minilo 2000 i kusur godina. Sploh pa, v Starem Rimu so imeli kompas, mi danes pa se verjame ga več nimamo.

(odgovor članu Stanislava_)
Neposredna povezava do sporočila: 188
   RE: prevarana
4.2.2014 10:36:18   
dota
Ja ful so meli stari rimljani kompas ja...user posted image user posted image user posted image user posted image
Raj so mel fantke ko prave ženstvene ženske. Brili so se po celem telesu. Dišavili so se da je blo hudoooo. Oblačili so se v kikle.... skratka so bili metroseksualci.
In ja tud desci so hodili gledat gladiatorje kot predstavnike pravih moških....
Ja res se dejmo zgledovat po rimljanih...so šli u maloro (še prej pa celo pi*****rijo* na svetu nardili), tako kot bomo očitno tud mi kmal šli (sam še eno ornk pi*****rijo* mormo narest).

(odgovor članu Bakfark)
Neposredna povezava do sporočila: 189
   RE: prevarana
4.2.2014 10:36:56   
Bakfark

IZVIRNO SPOROČILO: Stanislava_

IZVIRNO SPOROČILO: josephine27

Moške, ki so nedorasli svoji vlogi in se pogovarjajoooooo v nedogled, so si izmislile zafrustrirane ženske, da bi s tem prikrile manjko osnovnega.


Ob tem sem se pa res nasmejalauser posted image . Verjetno so si to izmislili tisti zafrustrirani moški, ki se ne znajo pogovarjati.user posted image


Pravi moški "udari po mizi" in reši zadevo.


Dokler le se predpostavlja, da ima nasproti sebi maloumno žensko, ki itak vse zavozi.

(odgovor članu Stanislava_)
Neposredna povezava do sporočila: 190
   RE: prevarana
4.2.2014 10:41:37   
mateyka
IZVIRNO SPOROČILO: Stanislava_
Pravi moški "udari po mizi" in reši zadevo.


neeee, pravi moški "ubije boga u tebi" (da uporabim slavni kalbotov izraz) user posted image

(odgovor članu Bakfark)
Neposredna povezava do sporočila: 191
   RE: prevarana
4.2.2014 10:42:54   
Bakfark

IZVIRNO SPOROČILO: Bakfark


IZVIRNO SPOROČILO: Stanislava_

IZVIRNO SPOROČILO: josephine27

Moške, ki so nedorasli svoji vlogi in se pogovarjajoooooo v nedogled, so si izmislile zafrustrirane ženske, da bi s tem prikrile manjko osnovnega.


Ob tem sem se pa res nasmejalauser posted image . Verjetno so si to izmislili tisti zafrustrirani moški, ki se ne znajo pogovarjati.user posted image


Pravi moški "udari po mizi" in reši zadevo.


Dokler le se predpostavlja, da ima nasproti sebi maloumno žensko, ki itak vse zavozi.


Da moram sam sebe citirat... Ob tako slabi samopodobi, a se ti sploh lahko pogledaš v ogledalo???

(odgovor članu Bakfark)
Neposredna povezava do sporočila: 192
   RE: prevarana
4.2.2014 10:50:57   
Bakfark

IZVIRNO SPOROČILO: mateyka

IZVIRNO SPOROČILO: Stanislava_
Pravi moški "udari po mizi" in reši zadevo.


neeee, pravi moški "ubije boga u tebi" (da uporabim slavni kalbotov izraz) user posted image


Hvala ti za šlagvort. V kolikor je Bog v nas tista srčika, bit, jedro v nas, zaradi katere smo edinstveni in nas razlikuje od drugega in kot taki ne ravno po nekogaršnjih merilih, nas je tako neustrezne in neprimerne moč podrediti samo tako, da se zlomi duha, ubije boga v nas itd. Pri ženskah toliko bolj poterbno, ker pač ne delujejo v skkladu z moralo, bi reko kaj je že oni na katerega se sklicuje Stanislava??? Valjda, smaatra se da smo brez kompasa pa je vsak qrac lahko nekomu avtoriteta vredna zaupanja.

(odgovor članu mateyka)
Neposredna povezava do sporočila: 193
   RE: prevarana
4.2.2014 10:56:31   
mateyka
IZVIRNO SPOROČILO: Bakfark
..bi reko kaj je že oni na katerega se sklicuje Stanislava???


em, gladiator?

(odgovor članu Bakfark)
Neposredna povezava do sporočila: 194
   RE: prevarana
4.2.2014 11:01:07   
Bakfark

IZVIRNO SPOROČILO: mateyka

IZVIRNO SPOROČILO: Bakfark
..bi reko kaj je že oni na katerega se sklicuje Stanislava???


em, gladiator?


Bi skoraj lahko bil, če lee ne bi toliko neproduktivno umoval, modroval, filozofiral, nakladal, se v nedogled pogovarjal, bil bolj konkreten in nekomu že za božjo voljo razbil betico.

(odgovor članu mateyka)
Neposredna povezava do sporočila: 195
   RE: prevarana
4.2.2014 11:08:53   
mateyka

IZVIRNO SPOROČILO: Bakfark
Bi skoraj lahko bil, če lee ne bi toliko neproduktivno umoval, modroval, filozofiral, nakladal, se v nedogled pogovarjal, bil bolj konkreten in nekomu že za božjo voljo razbil betico.


v bistvu mamin sinko, ki preveč pleteniči in ne udari po mizi? gladiator? catch 22 al kaj user posted image

(odgovor članu Bakfark)
Neposredna povezava do sporočila: 196
   RE: prevarana
4.2.2014 20:19:28   
Stanislava_
IZVIRNO SPOROČILO: Bakfark

Torej, za prave ženske šleve, mamini sinčki, za alfa samce puhloglave fufe, neprave ženske torej.


Žal, napačen sklep.

(odgovor članu Bakfark)
Neposredna povezava do sporočila: 197
   RE: prevarana
4.2.2014 20:21:05   
Stanislava_
IZVIRNO SPOROČILO: Bakfark


IZVIRNO SPOROČILO: Bakfark


IZVIRNO SPOROČILO: Stanislava_

IZVIRNO SPOROČILO: josephine27

Moške, ki so nedorasli svoji vlogi in se pogovarjajoooooo v nedogled, so si izmislile zafrustrirane ženske, da bi s tem prikrile manjko osnovnega.


Ob tem sem se pa res nasmejalauser posted image . Verjetno so si to izmislili tisti zafrustrirani moški, ki se ne znajo pogovarjati.user posted image


Pravi moški "udari po mizi" in reši zadevo.


Dokler le se predpostavlja, da ima nasproti sebi maloumno žensko, ki itak vse zavozi.


Da moram sam sebe citirat... Ob tako slabi samopodobi, a se ti sploh lahko pogledaš v ogledalo???


In, zakaj se ne bi? Lepa ženska sem.

(odgovor članu Bakfark)
Neposredna povezava do sporočila: 198
   RE: prevarana
4.2.2014 20:22:21   
Stanislava_
IZVIRNO SPOROČILO: Bakfark

Valjda, smaatra se da smo brez kompasa pa je vsak qrac lahko nekomu avtoriteta vredna zaupanja.


Najbrž si res.

< Sporočilo je popravil Stanislava_ -- 4.2.2014 20:23:29 >

(odgovor članu Bakfark)
Neposredna povezava do sporočila: 199
   RE: prevarana
4.2.2014 20:24:41   
Stanislava_
IZVIRNO SPOROČILO: mateyka

IZVIRNO SPOROČILO: Stanislava_
Pravi moški "udari po mizi" in reši zadevo.


neeee, pravi moški "ubije boga u tebi" (da uporabim slavni kalbotov izraz) user posted image


To naredi mamin sinek, ki misli, da je moški.

(odgovor članu mateyka)
Neposredna povezava do sporočila: 200
Stran:   <<   < Prejšnja stran  6 7 [8] 9 10   Naslednja stran >   >>
Stran: <<   < Prejšnja stran  6 7 [8] 9 10   Naslednja stran >   >>
Pojdi na:





Smo po 35. letu res prestari za nosečnost?
Ne želite otroka po 35. letu? V redu, ampak ne recite, da ste stari! Razlogov, zakaj imeti otroke po petintridesetem, je...
Nosečnost: Tabela rasti ploda po tednih
Kako velik je plod v posameznem tednu nosečnosti? Preveri, kako izgleda nosečnost po tednih!
V naročju je otrok večinoma v nepravilnem ...
Ali veš, da večina staršev zelo pogosto nosi otroka v naročju v nepravilnem položaju? Ali veš, da je lahko ta zelo škodl...
BLOG: Ko ti gredo otroci vse bolj na živce...
Ne morem več, je kričalo vse v meni. Nimam vam več kaj dati, je odzvanjalo v meni. Pa sem se še kar gnala. Nisem hotela ...
Otroški dodatek v letu 2024: izplačila in ...
Otroški dodatek je dopolnilni prejemek za preživljanje, vzgojo in izobraževanje otroka. Pravico do dodatka imajo družine...




Dojenje...
пеперутка16

Do kdaj ste dojile?