|      
Ops :( Si prepričan/-a, da ne želiš več sodelovati?
Preden potrdiš svojo odločitev, preberi podrobnosti.
Če potrdiš, da želiš odnehati, se ti bo avtomatično naložil poseben piškotek (cookie), s pomočjo katerega bomo ob ponovnem prihodu na našo spletno stran prepoznali tvoj račun in poskrbeli, da boš lahko v času trajanja nagradnega tekmovanja (od 17. 12. do 21. 12. 2018) nemoteno brskal/-a po Ringaraja.net brez prikazovanja ikon naših sponzorjev oziroma brez okenca na desnem delu zaslona.

Obenem boš izgubil/-a vse že osvojene točke in s tem, žal, izgubiš tudi možnost, da osvojiš odlično nagrado. Raje še enkrat premisli, preden klikneš da.

Si še vedno želiš odnehati?
Ringaraja.net uporablja piškotke z namenom zagotavljanja spletne storitve, oglasnih sistemov in funkcionalnosti, ki jih sicer ne bi mogli nuditi.
Z obiskom in uporabo spletnega mesta soglašate s piškotki.   Več o tem
Uporabniki na tej temi: nihče
  Natisni
Stran: <<   < Prejšnja stran  1 2 [3] 4 5   Naslednja stran >   >>
Uporabnik
Sporočilo << Starejša tema   Novejša tema >>
   RE: men pa neki ni jasno...
4.1.2014 11:26:01   
Izabelina

IZVIRNO SPOROČILO: patrino


IZVIRNO SPOROČILO: Izabelina


IZVIRNO SPOROČILO: patrino

Kje vse ti vidiš "ogorčenost", je čisto tvoj problem. Kaj je v tej debati neokusno, bi se pa dalo razpravljati. Moja primerjava je bila neke vrste ogledalo avtorici posta, ker ni prvič, da se je obregnila ob družine z več otroci. Torej jo tu mora nekaj krepko krepko tiščati - problem pa mora seveda razčistiti sama v svoji glavi. Vse ostalo je bilo na tej debati že povedano, za mojo vest pa ti res ne rabiš skrbet ( razen če ti je to nekakšen hobi user posted image ).

Tudi zate lahko rečem, da sem te že večkrat brala, kako si skočil v zrak, kot bi ti stopili na rep, ko je beseda nanesla na starše, ki praktično živijo od socialne podpore, pa jim to ni ovira, da ne bi sproducirali otroka na vsake 2 leti. In že večkrat sem ti rekla, da te ne razumem, zakaj se tako burno odzivaš, če imaš mirno vest, da tisto hrano, ki jo dobijo tvoja deca v krožnik, prislužiš ti s svojimi žulji. Tudi pri nas nimamo le enega temveč tri , pa me tole ogorčenje in spraševanje, kako lahko nekateri brez zavor in v bistvu načrtno delajo otroke kot v proizvodnji z mislijo, da jih bodo finančno podpirali drugi- nič ne gane. Pravzaprav ga razumem.
To da se je avtorica obregnila v družine z več otroki, je le izgovor zate da jo žališ oz. se ona ni obregnila v družine z veliko otroki nasploh, temveč le v tiste , ki jih osebno opisujem zgoraj.
Če je vaša med tistimi in zato vedno znova skočiš v zrak, ni kriva avtorica, temveč vidva z ženo, ki sta jih toliko naštimala. Koliko in kako seksaš osebno mene ne briga oz. me ne briga vse do takrat,dokler ne boš javno zbiral sredstev za pomoč , da bomo vsi skupaj pomagali spravit gor tvoje otročke.


noben te ne sili, da sodeluješ v katerikoli dobrodelni akciji... ne za socialno ogrožene niti za "socialno ogrožene"... če pa to delaš zato, da lahko potem pišeš, da skrbiš za druge in da drugi živijo od tvojih žuljev, ti pa pač ni pomoči...
dobrodelnost je stvar nesebičnosti, ni namenjena temu, da se potem hvalijo kaj so dali in da so ogorčeni, da jih nekdo sploh prosi...
če nočeš, ne dat, simple as that...

Ne bodi svetohlinsko nadležna in ne obračaj mojih besed prosim.
Osebno mi je prav , da takrat, ko komu pomagam tako in drugače, v prvi vrsti želim vedeti ali to pomoč resnično rabi ali se mu zdi le samoumevno, da vedno nekdo nekaj prispeva zanj, med tem ko on sedi doma. V slednjem primeru darujem tistim, ki pomoč res rabijo- direktno- brez takšnih in drugačnih posrednikov .To moralno in človeško pravico imam zaradi tega, ker darujem denar, ki sem ga prislužila sama in ker sem to dolžna svojim otrokom, ki na ta račun živijo bolj na kratko kot bi sicer.
Zato mislim, da tele tvoje zgornje svetniške litanije niso naslovljene na pravi naslov.


lubica to je pa izključno tvoje področje si niti ne upam na kej tazga pomislt user posted image


_____________________________

Naj tvoje srce razposajeno zazvončklja,
kot mu je usojeno!

(odgovor članu patrino)
Neposredna povezava do sporočila: 51
   RE: men pa neki ni jasno...
4.1.2014 11:27:43   
patrino

IZVIRNO SPOROČILO: daddy

IZVIRNO SPOROČILO: patrino

Tudi zate lahko rečem, da sem te že večkrat brala, kako si skočil v zrak, kot bi ti stopili na rep,


Še enkrat ponavljam - kje vse ti vidiš ogorčenost ( ali skakanje v zrak ali kakorkoli pač že ), je čisto tvoj problem. Vse ostalo, kar pišeš, je pa zgolj mlatenje prazne slame, vsaj kar se tiče te tematike.

Daddy , preberi se v ostalih temah, kjer cviliš vedno, ko se nekdo dotakne tematike o proizvodnji štanci otrok pri ljudeh, ki jih niso sposobni preživljat sami. In ne, ni le moj problem , če se vedno sarkastično in nesramno usajaš nad tistimi, ki si čisto realno problematiko drznejo obsojati in je ne podpirajo. To je v prvi vrsti tvoj problem in problem tistega, ki ga ti s pripombami prizadaneš.
Če je to mlatenje prazne slame, se ve kam pes taco moli. Kot je verjetno res- mene tak odnos kot je tvoj moti, ker sem med tistimi, ki za enkrat še dajemo- tebe očitno ne, ker si med tistimi, ki verjetno prejemajo.


_____________________________

felico ne estas mezurita en oro...

(odgovor članu daddy)
Neposredna povezava do sporočila: 52
   RE: men pa neki ni jasno...
4.1.2014 11:32:09   
patrino

IZVIRNO SPOROČILO: Izabelina


IZVIRNO SPOROČILO: patrino


IZVIRNO SPOROČILO: Izabelina


IZVIRNO SPOROČILO: patrino

Kje vse ti vidiš "ogorčenost", je čisto tvoj problem. Kaj je v tej debati neokusno, bi se pa dalo razpravljati. Moja primerjava je bila neke vrste ogledalo avtorici posta, ker ni prvič, da se je obregnila ob družine z več otroci. Torej jo tu mora nekaj krepko krepko tiščati - problem pa mora seveda razčistiti sama v svoji glavi. Vse ostalo je bilo na tej debati že povedano, za mojo vest pa ti res ne rabiš skrbet ( razen če ti je to nekakšen hobi user posted image ).

Tudi zate lahko rečem, da sem te že večkrat brala, kako si skočil v zrak, kot bi ti stopili na rep, ko je beseda nanesla na starše, ki praktično živijo od socialne podpore, pa jim to ni ovira, da ne bi sproducirali otroka na vsake 2 leti. In že večkrat sem ti rekla, da te ne razumem, zakaj se tako burno odzivaš, če imaš mirno vest, da tisto hrano, ki jo dobijo tvoja deca v krožnik, prislužiš ti s svojimi žulji. Tudi pri nas nimamo le enega temveč tri , pa me tole ogorčenje in spraševanje, kako lahko nekateri brez zavor in v bistvu načrtno delajo otroke kot v proizvodnji z mislijo, da jih bodo finančno podpirali drugi- nič ne gane. Pravzaprav ga razumem.
To da se je avtorica obregnila v družine z več otroki, je le izgovor zate da jo žališ oz. se ona ni obregnila v družine z veliko otroki nasploh, temveč le v tiste , ki jih osebno opisujem zgoraj.
Če je vaša med tistimi in zato vedno znova skočiš v zrak, ni kriva avtorica, temveč vidva z ženo, ki sta jih toliko naštimala. Koliko in kako seksaš osebno mene ne briga oz. me ne briga vse do takrat,dokler ne boš javno zbiral sredstev za pomoč , da bomo vsi skupaj pomagali spravit gor tvoje otročke.


noben te ne sili, da sodeluješ v katerikoli dobrodelni akciji... ne za socialno ogrožene niti za "socialno ogrožene"... če pa to delaš zato, da lahko potem pišeš, da skrbiš za druge in da drugi živijo od tvojih žuljev, ti pa pač ni pomoči...
dobrodelnost je stvar nesebičnosti, ni namenjena temu, da se potem hvalijo kaj so dali in da so ogorčeni, da jih nekdo sploh prosi...
če nočeš, ne dat, simple as that...

Ne bodi svetohlinsko nadležna in ne obračaj mojih besed prosim.
Osebno mi je prav , da takrat, ko komu pomagam tako in drugače, v prvi vrsti želim vedeti ali to pomoč resnično rabi ali se mu zdi le samoumevno, da vedno nekdo nekaj prispeva zanj, med tem ko on sedi doma. V slednjem primeru darujem tistim, ki pomoč res rabijo- direktno- brez takšnih in drugačnih posrednikov .To moralno in človeško pravico imam zaradi tega, ker darujem denar, ki sem ga prislužila sama in ker sem to dolžna svojim otrokom, ki na ta račun živijo bolj na kratko kot bi sicer.
Zato mislim, da tele tvoje zgornje svetniške litanije niso naslovljene na pravi naslov.


lubica to je pa izključno tvoje področje si niti ne upam na kej tazga pomislt user posted image


Ko človek ne ve kaj bi realnega napisal, se skrije za sarkazem Ali ne Izabelina? Še vedno čakam, da mi poveš, kaj v mojem postu recimo ni res? Če si si že vzela čas za cele litanije zgoraj,ki so bile namenjene meni, ki si drznem na glas povedati tisto, kar misli še ogromno drugih, zakaj si ne vzameš še sedaj čas , ter napišeš, kje sem napisala kaj neresničnega?


_____________________________

felico ne estas mezurita en oro...

(odgovor članu Izabelina)
Neposredna povezava do sporočila: 53
   RE: men pa neki ni jasno...
4.1.2014 11:38:18   
Izabelina
obljubim, da bom, ko bom imela več časa, trenutno poskušam malo pomagati finančnemu proračunu svoje družine in delam :D

_____________________________

Naj tvoje srce razposajeno zazvončklja,
kot mu je usojeno!

(odgovor članu patrino)
Neposredna povezava do sporočila: 54
   RE: men pa neki ni jasno...
4.1.2014 11:38:56   
liliana

IZVIRNO SPOROČILO: TomTaylor


Kje ti živiš liliana, da te kdo ne ukrade? Zate je socialno ogrožen samo tisti,ki nima ničesar dati na krožnik in nima za osnovne življenjske potrebščine?! Kako ozkogledo razmišljanje...iz katerega razberem lahko to, da si vedno živela dobro. Naprej se mi pa ne ljubi pisat, ker vem, da si dosti inteligentna da veš kaj sem hotla povedat.


Ja........ker taki ljudje tudi obstajajo.....in običajno zaradi neznanja in pomanjkanja lastne "iznajdljivosti" ali zaradi pretiranega čuta za poštenost vsako jutro vstanejo z razmišljanjem, kaj bodo pa danes otrokom dali za zajtrk, kosilo in večerjo.....ali so bodo danes lahko privoščili nakup nekaj kosov kruha in 20 dag zelja, da bo otrok dobil polnovreden obrok.....in take socialno ogrožene družine potem zaradi razrnoraznih špilferderberjev ne dobijo tistega, kar bi jim moralo pripadati, ker se denar razdeli med tiste, ki nikakor niso potrebni socialne pomoči......

In taki socialno ogroženi ljudje niti ne pomislijo na soliden avto, na beneton majico, ki jo lahko dobijo z brskanjem po netu 80 % ceneje, ne pomislijo na to, da se ne splača delati ampak delajo za sitne pare, ker jim je vsak cent dragocen........

ker to, kar si ti opisala v svojem prejšnjem postu delamo ljudje, ki nismo socialno ogroženi in za katere se ne zbira denar v raznih dobrodelnih akcijah.....in ki nismo prejemniki socialnih pomoči, ki so namenjene socialno ogroženim družinam.......



(odgovor članu TomTaylor)
Neposredna povezava do sporočila: 55
   RE: men pa neki ni jasno...
4.1.2014 11:46:04   
liliana

IZVIRNO SPOROČILO: nananaja

Ja, tudi zame so socialno opisani taki ljudje. In zame tudi ni socialno ogrožena družina tista, ki ima 5 otrok, mama ne dela, ker ji to pripada, lokalno pa se za njih zbira prostovoljni prispevek.
Vendar prostovoljni prispevek se velikokrat na zbira za ljudi, ki se znajdejo in znajo svojo zgodbo prodati. Pa na kak krajevni RK pridejo s položnicam taki, ki bi lahko sami plačali položnice, navzven se seveda ne pokažejo kot socialno ogroženi...

Moja teta je socialna delavka, ki je še pred krizo enkrat vsa besna razlagala, kdo hodi po socialno pomoč. Besna, ker je imela vedno skrb za tiste iz socialnega dna, tiste ki se sami ne znajdejo, delati pa je morala z mladimi, ki so samo iskali, kako čim dlje ne bi prav nič delali.


O nananaja.....pa se velikokrat zbira za ljudi, ki znajo svojo zgodbo dobro prodati, so bili tudi na RR taki primeri, čustva ljudi se da hitro zmanipulirati, če želiš, da ti pomagajo, samo na prave strune moraš zaigrati in ljudje hitro priskočijo s finančno pomočjo, ker želijo pomagati......in to mene jezi, da se izkorišča dobrota ljudi zgolj za lastne, egoistične namene, da bi nek človek lahko šel skozi življenje po liniji najmanjšega odpora.......

Tako kot se pojavlja taka iznajdljivost, ki jo pozna tvoja teta, socialna delavka.....tako se pojavlja že nekaj let iznajdljivost pri raznih zbiranjih dobrodelnih prispevkov.......

(odgovor članu nananaja)
Neposredna povezava do sporočila: 56
   RE: men pa neki ni jasno...
4.1.2014 11:49:43   
liliana

IZVIRNO SPOROČILO: nejcko


Socialno ogrožen pa v naglobljem smislu pomeni družbeno ogrožen, torej tak, ki mu grozi družbena izključenost - do le-te pa pride, čim človek nima sredstev, da živi po standardih določene družbe. Nekako sem vesela, da (zaenkrat!!!) še živimo v družbi, kjer so standardi postavljeni malo višje od koščka kruha in kozarca vode dnevno ter slamnatega ležišča v izbi 1x1 m ter wc-ja na štrbunk.



In standard naše družbe danes je......?

(odgovor članu nejcko)
Neposredna povezava do sporočila: 57
   RE: men pa neki ni jasno...
4.1.2014 11:55:46   
liliana

IZVIRNO SPOROČILO: LuLu

plus to.. da nekdo lahko socialno ogrožen postane "čez noč" v omari ima še vsa dobra oblačila, ki jih je kupoval prej, ko je imel dovolj denarja, otroci, koliko jih pač je, so še vedno živi in lačni, oni rabijo nova oblačila, ker rastejo, avto je ostal še od prej, mogoče tudi lastniško stanovanje ali hiša... ampak naenkrat imaš (npr. ne po svoji krivdi) namesto 1.500 eur na mesec, danes le 650. Višina položnic je ista kot prej, tudi jesti je treba... in kar hitro lahko taka družina, ki jih ni malo v Slo, postane na prvi pogled okolice kar pri denarju, vendar žal so brez eura v denarnici. Morajo pa jih imeti za plačilo položnic. Takrat tako urejen gospod/gospa tudi gre v ustanove in zaprosi za pomoč. Izgleda pa kot zaposlena oseba z dovolj denarja.
Zato je res težko po izgledu oceniti ljudi ali imajo ali ne kaj denarja v denarnici.


Ja, to je res......in takih primerov je kar precej, vendar se ne zbirajo za njih masovno prostovoljni prispevki........in za take med drugim obstaja sistem socialne pomoči.....ne za tiste, ki se jim ne splača delati, ker imajo, pa nima veze ali enega ali pet otrok, in dobijo večje socialni transferje kot če bi delali.......

(odgovor članu LuLu)
Neposredna povezava do sporočila: 58
   RE: men pa neki ni jasno...
4.1.2014 11:55:51   
petea

IZVIRNO SPOROČILO: nejcko
tudi meni se zdijo marsikatere stvari v življenju krivično urejene, ampak tako vedno je bilo in vedno bo. Nikoli, ampak res nikoli nie bo sisitema, ki bi bil super truper za vse.
Pomembno je, da se tega zavedamo in da na to pripravimo tudi svoje otroke. Da je treba delati v skladu s svojimi moralnimi normami in to je to ... vse ostalo je usoda, naključje ... karkoli pač.


Dokler dopuščamo anomalije kot nespremenljive, bodo krivice in zlorabe ostajale oz. se še razbohotile.

Kako pa je najbolje pripraviti svoje otroke na to? Tako da bodo slepo sprejemali vse, kar jim bodo drugi skušali vsiliti, ali tako, da jih naučimo kritičnega razmišljanja, nesprejemanje izkoriščanja in borbe proti krivicam?

Kakšne norme jih naučiti, da bodo lahko uspešno funkcionirali v tem svetu?
Kot mama sem velikokrat v dilemi, kaj naučiti svoje otroke. Mislim, da je ta naloga veliko težja, kot izgleda na prvi pogled.
Pa ne glede velikih odločitev, ampak predvsem glede tistih drobnih, vsakdanjih, na videz nepomembnih, ki pa vseeno pomembno oblikujejo naše življenje, odločitve.


IZVIRNO SPOROČILO: nejcko
Zame osebno je najpomembnejše, da vsak živi v skladu s svojimi (moralimi) normami; nikomur jih ne moremo vsiliti, ...
Vsaj 50% je potem tudi možnosi, da bo moj otrok ubral to pot ... lahko pa bo šel svojo. Usoda? Naključje?

Usoda, naključje, izkušnje, osebne izbire, priučene vrednote, zgledi staršev, okolice ... vse to in še kaj vpliva.


IZVIRNO SPOROČILO: patrino

In kot se meni zdi , tule ni govora o slovenski zavisti, v smislu da ima Janez boljši avto kot Lojze. Tule gre za ogorčenje , žalost in nemoč, ker si Janez, ki nikjer ne dela, kupuje drage avtomobile za Lojzetov denar, med tem ko se Lojze vozi vsak dan v službo s poniexpresom in volneno kapo na glavi.



Se strinjam s tem.

IZVIRNO SPOROČILO: patrino
Ja res je tako in verjamem, da v srcu večino časa podobno misli tudi avtorica teme. Vendar pozabljaš na to, da je s praznim želodcem, z vedenjem, da tvoji otroci živijo v pomanjkanju kljub temu, da sam garaš in služiš denar zanje....težko tako evforično povzdigovati svoje moralne vrednote, ponos in humanitarno noto. Ti svoje otroke po svoje učiš, jih pripravljaš na kruto realnost- pozabljaš pa na tiste otroke in starše, ki v kruti realnosti živijo že sedaj- brez posebnih predhodnih priprav.
Težko je pač razumeti kako je stati v pretesnih čevljih, če imaš sam vedno možnost nositi takšne , ki so ti ravno prav.



In tudi s tem.


Še komentar glede tega, kako otroci sprejemajo druge otroke: otroci marsikaj vidijo, se pogovarjajo, tehtajo po svoje. Starši velikokrat ne rabijo ničesar povedati, pa je otrokom marsikaj jasno.

Če otroku oba zaposlena starša (npr. na minimalnih plačah) ne zmoreta plačati določene njemu pomembne šolske dejavnosti, do nje pa ni brezplačno upravičen, kot je to omogočeno njegovemu sošolcu iz takšnih ali drugačnih vzrokov, bo slej ko prej začel spraševati, primerjati, sklepati in si ustvarjati svoje mnenje. Ki se lahko hitro začne precej razlikovati od pričakovanj in želja staršev.


(odgovor članu daddy)
Neposredna povezava do sporočila: 59
   RE: men pa neki ni jasno...
4.1.2014 12:00:24   
patrino
IZVIRNO SPOROČILO: liliana


IZVIRNO SPOROČILO: nananaja

Ja, tudi zame so socialno opisani taki ljudje. In zame tudi ni socialno ogrožena družina tista, ki ima 5 otrok, mama ne dela, ker ji to pripada, lokalno pa se za njih zbira prostovoljni prispevek.
Vendar prostovoljni prispevek se velikokrat na zbira za ljudi, ki se znajdejo in znajo svojo zgodbo prodati. Pa na kak krajevni RK pridejo s položnicam taki, ki bi lahko sami plačali položnice, navzven se seveda ne pokažejo kot socialno ogroženi...

Moja teta je socialna delavka, ki je še pred krizo enkrat vsa besna razlagala, kdo hodi po socialno pomoč. Besna, ker je imela vedno skrb za tiste iz socialnega dna, tiste ki se sami ne znajdejo, delati pa je morala z mladimi, ki so samo iskali, kako čim dlje ne bi prav nič delali.


O nananaja.....pa se velikokrat zbira za ljudi, ki znajo svojo zgodbo dobro prodati, so bili tudi na RR taki primeri, čustva ljudi se da hitro zmanipulirati, če želiš, da ti pomagajo, samo na prave strune moraš zaigrati in ljudje hitro priskočijo s finančno pomočjo, ker želijo pomagati......in to mene jezi, da se izkorišča dobrota ljudi zgolj za lastne, egoistične namene, da bi nek človek lahko šel skozi življenje po liniji najmanjšega odpora.......

Tako kot se pojavlja taka iznajdljivost, ki jo pozna tvoja teta, socialna delavka.....tako se pojavlja že nekaj let iznajdljivost pri raznih zbiranjih dobrodelnih prispevkov.......



Podpis pod oba zadnja Lilina posta. Lepo in veliko boljše povedano, kot je uspelo meni.


< Sporočilo je popravil patrino -- 4.1.2014 12:01:26 >


_____________________________

felico ne estas mezurita en oro...

(odgovor članu liliana)
Neposredna povezava do sporočila: 60
   RE: men pa neki ni jasno...
4.1.2014 12:03:51   
petea

IZVIRNO SPOROČILO: patrino

IZVIRNO SPOROČILO: liliana


IZVIRNO SPOROČILO: nananaja

Ja, tudi zame so socialno opisani taki ljudje. In zame tudi ni socialno ogrožena družina tista, ki ima 5 otrok, mama ne dela, ker ji to pripada, lokalno pa se za njih zbira prostovoljni prispevek.
Vendar prostovoljni prispevek se velikokrat na zbira za ljudi, ki se znajdejo in znajo svojo zgodbo prodati. Pa na kak krajevni RK pridejo s položnicam taki, ki bi lahko sami plačali položnice, navzven se seveda ne pokažejo kot socialno ogroženi...

Moja teta je socialna delavka, ki je še pred krizo enkrat vsa besna razlagala, kdo hodi po socialno pomoč. Besna, ker je imela vedno skrb za tiste iz socialnega dna, tiste ki se sami ne znajdejo, delati pa je morala z mladimi, ki so samo iskali, kako čim dlje ne bi prav nič delali.


O nananaja.....pa se velikokrat zbira za ljudi, ki znajo svojo zgodbo dobro prodati, so bili tudi na RR taki primeri, čustva ljudi se da hitro zmanipulirati, če želiš, da ti pomagajo, samo na prave strune moraš zaigrati in ljudje hitro priskočijo s finančno pomočjo, ker želijo pomagati......in to mene jezi, da se izkorišča dobrota ljudi zgolj za lastne, egoistične namene, da bi nek človek lahko šel skozi življenje po liniji najmanjšega odpora.......

Tako kot se pojavlja taka iznajdljivost, ki jo pozna tvoja teta, socialna delavka.....tako se pojavlja že nekaj let iznajdljivost pri raznih zbiranjih dobrodelnih prispevkov.......



Podpis pod oba zadnja Lilina posta. Lepo in veliko boljše povedano, kot je uspelo meni.



Tudi moj.

(odgovor članu patrino)
Neposredna povezava do sporočila: 61
   RE: men pa neki ni jasno...
4.1.2014 12:05:34   
mateyka
vidim da se patrino (spet) "zelo dobro razume" z nekaterimi RRjevci - očitno nisem samo jaz in une, ki so v "RRklanu", ki smo na seznamu tistih, ki odganjamo dobre ljudiz ringaraje; seznam se ob vsakem njenem obisku podaljša user posted image

(odgovor članu liliana)
Neposredna povezava do sporočila: 62
   RE: men pa neki ni jasno...
4.1.2014 13:02:56   
TomTaylor

IZVIRNO SPOROČILO: mateyka

vidim da se patrino (spet) "zelo dobro razume" z nekaterimi RRjevci - očitno nisem samo jaz in une, ki so v "RRklanu", ki smo na seznamu tistih, ki odganjamo dobre ljudiz ringaraje; seznam se ob vsakem njenem obisku podaljša user posted image



A se ti joćeš? user posted image




_____________________________

Nihče vam ne more dati več, kot vam jaz lahko obljubim.

(odgovor članu mateyka)
Neposredna povezava do sporočila: 63
   RE: men pa neki ni jasno...
4.1.2014 13:30:18   
mateyka

IZVIRNO SPOROČILO: TomTaylor
IZVIRNO SPOROČILO: mateyka

vidim da se patrino (spet) "zelo dobro razume" z nekaterimi RRjevci - očitno nisem samo jaz in une, ki so v "RRklanu", ki smo na seznamu tistih, ki odganjamo dobre ljudiz ringaraje; seznam se ob vsakem njenem obisku podaljša user posted image


A se ti joćeš? user posted image


ja, ker pravi, da jaz nisem v klanu - premalo podobna čredi; ueee user posted image user posted image

(odgovor članu TomTaylor)
Neposredna povezava do sporočila: 64
   RE: men pa neki ni jasno...
4.1.2014 15:02:28   
bskrle
hvala za česttikeuser posted image
Najstarejša hčerka ima sošolca iz velike družine, pa vem,da se vozijo z eno staro škodo, torej nimajo avtomobila za 4 otroke, vendar je mulo vsak dan v lokalni trgovini. Od kod mu denar nimam pojma. In ta mulo je večkrat v trgovini kot hčerka lokalnega bogataša, ki ima občasno s sabo 5 evrov in sošolcem kaj kupi.

Naše punce nimajo telefonov, tablic, vendar pa imamo kar nekaj glasbenih inštrumentov. Pa povejte, kaj je bolj trajno in vredno: klavir, sax, flavta, kitara ali telefon?

_____________________________

Mama štirih deklic in 5ra

(odgovor članu mateyka)
Neposredna povezava do sporočila: 65
   RE: men pa neki ni jasno...
4.1.2014 19:34:20   
daddy

IZVIRNO SPOROČILO: mateyka

vidim da se patrino (spet) "zelo dobro razume" z nekaterimi RRjevci - očitno nisem samo jaz in une, ki so v "RRklanu", ki smo na seznamu tistih, ki odganjamo dobre ljudiz ringaraje; seznam se ob vsakem njenem obisku podaljša user posted image



Uporabnica patrino je čist v redu. Ima pač malo več težav z razumevanjem kontra argumentiranih postov, ter s preprostim razumevanjem dejstva, da smo si različni in da ni s tem nič narobe. Skozi to prizmo jo je pač potrebno brati.

(odgovor članu mateyka)
Neposredna povezava do sporočila: 66
   RE: men pa neki ni jasno...
4.1.2014 19:35:14   
daddy

IZVIRNO SPOROČILO: bskrle

Pa povejte, kaj je bolj trajno in vredno: klavir, sax, flavta, kitara ali telefon?


Če bi mene vprašala, potem ljubezen user posted image .

(odgovor članu bskrle)
Neposredna povezava do sporočila: 67
   RE: men pa neki ni jasno...
4.1.2014 20:13:32   
Lukka
Ja glej, trgovina ni ravno merilo a ves... ok, ze res, da verjetno tudi kaj zapravi, ampak najbrz mu dajo domaci recimo za kruh ali sendvic, mali pa raje kupi dvakrat smokije.
No, vsekakor pa se strinjam, da so v zivljenju trajne druge stvari.
Aha, samo povej mi tole, pravis, da so otroci brez telefonov. Kako se to obnese? Resno sprasujem. Kako potem vi medsebojno komunicirate, ce niso doma? user posted image

(odgovor članu bskrle)
Neposredna povezava do sporočila: 68
   RE: men pa neki ni jasno...
4.1.2014 21:01:52   
Izabelina
patrino: ne gre za to, da si kaj napisala narobe, gre za to, da postavljaš merila kdo vse lahko prosi za pomoč... in js sm napisala, da ti v nobenem primeru ni treba nič dat...

ker roko na srce, nikol ne veš komu gre denar, ki ga daš in nikol ne veš komu gredo obleke, ki jih podariš (razen kadar ljudi osebno poznaš) in ocenjevanje ljudi, ki jih ne poznaš osebno je pravzaprav srž te težave, avtorica stanuje v isti ulici kot neka družina s petimi otroki in jih vidi kako se vozijo z avti in so oblečeni v trend obleke (kako to vidi a stopi zraven otroka in pregleduje znamke oblek) ne pozna pa ozadja te družine, vsaj napisala ni da jih osebno pozna in da ve v kakšni situaciji so...

a razumeš kaj hočem povedat, tko neki na splošno se ocenjuje kdo je dovolj ubogi, da dobi tvojo pomoč ko pa razen tistih, ki jih osebno poznaš ne morš vedt kakšno je ozadje, pa če imajo 5 otrok ali pa enega samega...

to je vse kar me je zmotilo pri tvojih žuljih in odtrgavanju in vseh drugih cankarjanskih besedah, ki si jih uporabila... in moj nasvet je namesto, da se odločaš o tem kdo je za tvoje pojme dovolj reven, da dobi tvojo pomoč rajši ne pomagaj ali pa kot si sama ugotovila pomagaj ljudem, ki jih osebno poznaš...

ker se potem tako hitro v isti koš zmeče vse družine z večimi otroki, tiste, ki same skrbijo za vse in tiste, ki rabijo pomoč in tiste, ki se "samo znajdejo"

se zdej razumeva?

_____________________________

Naj tvoje srce razposajeno zazvončklja,
kot mu je usojeno!

(odgovor članu Lukka)
Neposredna povezava do sporočila: 69
   RE: men pa neki ni jasno...
4.1.2014 22:33:01   
kajalin*
Evo,sem si mogla prav čas vzet...Daddy,ne vem kje sem napisala, da ne maram družin z veliko otroci?Prvo ti naj povem, da je moj partner tretji otrok od skupaj petih, torej izhaja iz velike družine, pa ga imam kljub vsemu radauser posted image
Po medijih poslušamo, kako so žrtev revščine ravno otroci in to mi je dalo povod za temo.Logično, če pa nekateri mislijo, saj če je za enega bo še za dva,...Najboljš kulk jih bo bog dal, al kako že? NIČ nimam proti tem, da imate nekateri več otrok, vaša odločitev,MOTI me pa to, da tisti, ki nimajo za preživetje ne razmišljajo o tem in to se mi zdi neodgovorno!To sem že v prvem postu napisala, in tisti ki je želel je prav prebral, drugi pa...vsak lahko pove svoje mnenje.
Patrino in Liliana mislim, da ste razumeli bistvo. Nikogar nisem obsojala,napisala sem tudi da nisem nevoščljiva, ampak nekje so meje in merila...Res ,da je naša država totalni Teksas in danes mi je mogoče malo bolj jasno zakaj je takouser posted image
Aja pa vse mamice, ki vam pripada da ste doma ker imate veliko družino je tako prav, kajti kot je Lukka napisal, največ pomeni čas ki ga namenimo otroku.Pri onih skrajnih, so pa ponavadi otroci sami, mama pa na kavicah, ali pa so njihovi otroci edini bolani v vrtcu, žal tako je pa me lahko še naprej obsojate in kritizirate.Daddy upam, da se zopet nisi kje našel ali pa sem ti po nesreči stopila na žulj...
Pa še to, rada pomagam če le lahko, ampak sem glede tega postala previdna, komu in kaj.

(odgovor članu Izabelina)
Neposredna povezava do sporočila: 70
   RE: men pa neki ni jasno...
4.1.2014 22:48:21   
Lukka
Ja so pa tudi skrajni primeri, kjer mame kadijo cik in sedijo na terasah bufetov, pet otrok pa okrog po igralih skace, ona jim pa ne privosci enega soka. Ampak, ok, to so ze drugi primeri.
Glej, to delajo tudi druzine z enim otrokom, tako da to je meni osebno isto sporno.

(odgovor članu kajalin*)
Neposredna povezava do sporočila: 71
   RE: men pa neki ni jasno...
5.1.2014 8:47:29   
pomlad08

IZVIRNO SPOROČILO: kajalin*

Prvo ti naj povem, da je moj partner tretji otrok od skupaj petih, torej izhaja iz velike družine, pa ga imam kljub vsemu radauser posted image



user posted image user posted image Vau!!! V življenju še nisem naletela takega širokosrčneža kot si ti! user posted image

(odgovor članu kajalin*)
Neposredna povezava do sporočila: 72
   RE: men pa neki ni jasno...
5.1.2014 10:43:15   
patrino

IZVIRNO SPOROČILO: Izabelina

patrino: ne gre za to, da si kaj napisala narobe, gre za to, da postavljaš merila kdo vse lahko prosi za pomoč... in js sm napisala, da ti v nobenem primeru ni treba nič dat...

In kje si to prebrala? Za to so poklicani in plačani, ter seveda odgovorni drugi. In če bi dobro prebrala, bi videla, da sem napisala, da jaz lahko osebno precenim le komu bom dala jaz svoj denar, ki sem ga sama prislužila in zaradi katerega bom pač nekaj zadev manj lahko omogočila svojim otrokom. Kot sem tudi že napisala in bom za vsak slučaj še enkrat: To, da precenim komu bom dala denar, ki bi ga drugače bili deležni ostali v družini, je v nekem smislu moja dolžnost in moja pravica, ki sem jo dolžna svojim in sebi. Po svoje pa s tem, ko dam denar nekomu , ki ga resnično rabi , naredim zanj nekaj res dobrega.
Če se ti zdi tvoj način dobrodelnosti ( predvidevam, da je to tvoj stil, ker se ti zdi moj tako napačen)ko plačaš položnico za RK, Karitas ali pa vržeš v nek zabojček kup oblek, boljši, ti delaj to po svoje. Vendar to delaš v veliki meri zato, ker se ob tem ti bolje počutiš, če pa pride tvoja stvar v roke res tistim, ki to res rabijio pa nikoli ne boš vedela.
ker roko na srce, nikol ne veš komu gre denar, ki ga daš in nikol ne veš komu gredo obleke, ki jih podariš (razen kadar ljudi osebno poznaš)

Že dolgo ne plačujem prostovoljnih prispevkov kar tako na splošno za prizadete. Ker osebno denar kar težko prislužim, želim, da pride v roke tistih, za katere vem ,da ga res rabijo.Tako darujem denar in ostale zadeve že dolga leta, ker se mi zdi , da res pride tja kamor mora.

in ocenjevanje ljudi, ki jih ne poznaš osebno je pravzaprav srž te težave, avtorica stanuje v isti ulici kot neka družina s petimi otroki in jih vidi kako se vozijo z avti in so oblečeni v trend obleke (kako to vidi a stopi zraven otroka in pregleduje znamke oblek) ne pozna pa ozadja te družine, vsaj napisala ni da jih osebno pozna in da ve v kakšni situaciji so...
Brez skrbi, da jo verjetno pozna, saj ni čisto slepa in nevedna.

a razumeš kaj hočem povedat, tko neki na splošno se ocenjuje kdo je dovolj ubogi, da dobi tvojo pomoč ko pa razen tistih, ki jih osebno poznaš ne morš vedt kakšno je ozadje, pa če imajo 5 otrok ali pa enega samega...

to je vse kar me je zmotilo pri tvojih žuljih in odtrgavanju in vseh drugih cankarjanskih besedah, ki si jih uporabila... in moj nasvet je namesto, da se odločaš o tem kdo je za tvoje pojme dovolj reven, da dobi tvojo pomoč rajši ne pomagaj ali pa kot si sama ugotovila pomagaj ljudem, ki jih osebno poznaš...
Mene je pa pri tvojem zmotilo to pokroviteljsko govorjenje v smislu, če ne želiš darovati brez predsodkov tvoj denar, potem ga raje ne daruj. In kot sem že rekla. V smislu, ki ga opisuješ ti in najverjetneje tudi prakticiraš darujejo tisti, ki jim je v resnici bolj malo mar kam gre njihov darovani prispevek, saj želijo ugoditi in zadovoljiti le svojo moralno dobrodelno noto. Da bi se pa prepričali kam gre vse to, se jim pa ne zdi pomembno. Meni to ni prav, zato pač delam in razmišljam drugače.

ker se potem tako hitro v isti koš zmeče vse družine z večimi otroki, tiste, ki same skrbijo za vse in tiste, ki rabijo pomoč in tiste, ki se "samo znajdejo"
Ja to je res, če delaš po sistemu, ki ga zagovarjaš ti.

se zdej razumeva?

Nisem čisto prepričanauser posted image



_____________________________

felico ne estas mezurita en oro...

(odgovor članu Izabelina)
Neposredna povezava do sporočila: 73
   RE: men pa neki ni jasno...
5.1.2014 11:05:42   
patrino
IZVIRNO SPOROČILO: kajalin*

Evo,sem si mogla prav čas vzet...Daddy,ne vem kje sem napisala, da ne maram družin z veliko otroci?Prvo ti naj povem, da je moj partner tretji otrok od skupaj petih, torej izhaja iz velike družine, pa ga imam kljub vsemu radauser posted image
Po medijih poslušamo, kako so žrtev revščine ravno otroci in to mi je dalo povod za temo.Logično, če pa nekateri mislijo, saj če je za enega bo še za dva,...Najboljš kulk jih bo bog dal, al kako že? NIČ nimam proti tem, da imate nekateri več otrok, vaša odločitev,MOTI me pa to, da tisti, ki nimajo za preživetje ne razmišljajo o tem in to se mi zdi neodgovorno!To sem že v prvem postu napisala, in tisti ki je želel je prav prebral, drugi pa...vsak lahko pove svoje mnenje.
Patrino in Liliana mislim, da ste razumeli bistvo. Nikogar nisem obsojala,napisala sem tudi da nisem nevoščljiva, ampak nekje so meje in merila...Res ,da je naša država totalni Teksas in danes mi je mogoče malo bolj jasno zakaj je takouser posted image
Aja pa vse mamice, ki vam pripada da ste doma ker imate veliko družino je tako prav, kajti kot je Lukka napisal, največ pomeni čas ki ga namenimo otroku.Pri onih skrajnih, so pa ponavadi otroci sami, mama pa na kavicah, ali pa so njihovi otroci edini bolani v vrtcu, žal tako je pa me lahko še naprej obsojate in kritizirate.Daddy upam, da se zopet nisi kje našel ali pa sem ti po nesreči stopila na žulj...
Pa še to, rada pomagam če le lahko, ampak sem glede tega postala previdna, komu in kaj.

Kajlin , osebno mislim, da si čisto jasno in razumevajoče napisala že prvič, tole v drugo je bilo le potrditev tistega prej.Vendar je že tako. Tisti, ki so te hoteli razumeti so te že prej, mogoče se je po tej zadnji obrazložitvi še kdo dodatno zamislil, žal pa ostaja še veliko takšnih , ki se jim tvoj post zdi smešen, sovražen, neprijazen. Zato ga bodo nekateri mogoče uporabili za razmislek, nekateri kot potrditev, da delajo prav, spet tretji za filanje ega in norčevanje iz tebe.
Vedno je bilo in bo tako.


< Sporočilo je popravil patrino -- 5.1.2014 11:13:54 >


_____________________________

felico ne estas mezurita en oro...

(odgovor članu kajalin*)
Neposredna povezava do sporočila: 74
   RE: men pa neki ni jasno...
5.1.2014 11:10:17   
alda

IZVIRNO SPOROČILO: kajalin*

Evo,sem si mogla prav čas vzet...Daddy,ne vem kje sem napisala, da ne maram družin z veliko otroci?Prvo ti naj povem, da je moj partner tretji otrok od skupaj petih, torej izhaja iz velike družine, pa ga imam kljub vsemu radauser posted image
Po medijih poslušamo, kako so žrtev revščine ravno otroci in to mi je dalo povod za temo.Logično, če pa nekateri mislijo, saj če je za enega bo še za dva,...Najboljš kulk jih bo bog dal, al kako že? NIČ nimam proti tem, da imate nekateri več otrok, vaša odločitev,MOTI me pa to, da tisti, ki nimajo za preživetje ne razmišljajo o tem in to se mi zdi neodgovorno!To sem že v prvem postu napisala, in tisti ki je želel je prav prebral, drugi pa...vsak lahko pove svoje mnenje.
Patrino in Liliana mislim, da ste razumeli bistvo. Nikogar nisem obsojala,napisala sem tudi da nisem nevoščljiva, ampak nekje so meje in merila...Res ,da je naša država totalni Teksas in danes mi je mogoče malo bolj jasno zakaj je takouser posted image
Aja pa vse mamice, ki vam pripada da ste doma ker imate veliko družino je tako prav, kajti kot je Lukka napisal, največ pomeni čas ki ga namenimo otroku.Pri onih skrajnih, so pa ponavadi otroci sami, mama pa na kavicah, ali pa so njihovi otroci edini bolani v vrtcu, žal tako je pa me lahko še naprej obsojate in kritizirate.Daddy upam, da se zopet nisi kje našel ali pa sem ti po nesreči stopila na žulj...
Pa še to, rada pomagam če le lahko, ampak sem glede tega postala previdna, komu in kaj.



podpis Otika!!!

_____________________________

Kdor govori za menoj, govori z mojo ritjo!!

I saw an angel become the devil
Still they look pretty good hand in hand
Well baby, I don't need any of them
Heaven nor hell
Volbeat!!

(odgovor članu kajalin*)
Neposredna povezava do sporočila: 75
Stran:   <<   < Prejšnja stran  1 2 [3] 4 5   Naslednja stran >   >>
Stran: <<   < Prejšnja stran  1 2 [3] 4 5   Naslednja stran >   >>
Pojdi na:





Smo po 35. letu res prestari za nosečnost?
Ne želite otroka po 35. letu? V redu, ampak ne recite, da ste stari! Razlogov, zakaj imeti otroke po petintridesetem, je...
Nosečnost: Tabela rasti ploda po tednih
Kako velik je plod v posameznem tednu nosečnosti? Preveri, kako izgleda nosečnost po tednih!
Zgodbe malih junakov: 9 dni sem bila v ume...
Sprejeli so me v zelo kritičnem stanju na Infekcijsko kliniko, opravili nujen carski rez, intubirali. Potem sem bila v ...
Otroci, ki se zbujajo zgodaj zjutraj so ...
Se vaš malček zjutraj prebuja skupaj s petelini, ne glede na to ali je delovni dan ali vikend? Imamo dobro novico za vas...
Prvomajske počitnice so najlepše ob morju
photo
Odkrijte popolno spomladansko harmonijo v Adrii Ankaran, zeleni mediteranski oazi. Napolnite se z energijo daleč stran o...




Plenice.
пеперутка16

Kdaj ste otroka začeli odvajati od plenic?