|      
Ops :( Si prepričan/-a, da ne želiš več sodelovati?
Preden potrdiš svojo odločitev, preberi podrobnosti.
Če potrdiš, da želiš odnehati, se ti bo avtomatično naložil poseben piškotek (cookie), s pomočjo katerega bomo ob ponovnem prihodu na našo spletno stran prepoznali tvoj račun in poskrbeli, da boš lahko v času trajanja nagradnega tekmovanja (od 17. 12. do 21. 12. 2018) nemoteno brskal/-a po Ringaraja.net brez prikazovanja ikon naših sponzorjev oziroma brez okenca na desnem delu zaslona.

Obenem boš izgubil/-a vse že osvojene točke in s tem, žal, izgubiš tudi možnost, da osvojiš odlično nagrado. Raje še enkrat premisli, preden klikneš da.

Si še vedno želiš odnehati?
Ringaraja.net uporablja piškotke z namenom zagotavljanja spletne storitve, oglasnih sistemov in funkcionalnosti, ki jih sicer ne bi mogli nuditi.
Z obiskom in uporabo spletnega mesta soglašate s piškotki.   Več o tem
Uporabniki na tej temi: nihče
  Natisni
Stran: <<   < Prejšnja stran  37 38 [39] 40 41   Naslednja stran >   >>
Uporabnik
Sporočilo << Starejša tema   Novejša tema >>
   RE: Koliko časa je že takle dolgčas tule?
1.3.2015 19:58:12   
Kerensa
Jaz kvačkam že celo življenje... samo ne dobesedno. user posted image

By the way... a katera prodaja kakšno preprogo?

Takle vzorec iščem... moder ali rdeč...

https://www.google.si/search?q=preproga&biw=1280&bih=913&tbm=isch&imgil=M7fZufaKvuyjaM%253A%253BdFMEjUc9MMwGLM%253Bhttp%25253A%25252F%25252Fwww.abbasi.si%25252Fcenitev-preprog&source=iu&pf=m&fir=M7fZufaKvuyjaM%253A%252CdFMEjUc9MMwGLM%252C_&usg=___uO4TrGn9_kPHDxv78Oi2-GQdsg%3D&ved=0CEoQyjc&ei=I2HzVIzMHsnyUrnXgtgG#imgdii=_&imgrc=M7fZufaKvuyjaM%253A%3BdFMEjUc9MMwGLM%3Bhttp%253A%252F%252Fwww.abbasi.si%252Fgfx%252Fpreproga_1.jpg%3Bhttp%253A%252F%252Fwww.abbasi.si%252Fcenitev-preprog%3B485%3B273

_____________________________

I am not what happened to me.

I am what I choose to become.

I lost my mind, but I found my soul.

(odgovor članu mateyka)
Neposredna povezava do sporočila: 951
   RE: Koliko časa je že takle dolgčas tule?
2.3.2015 9:44:16   
Frodo Bisagin

IZVIRNO SPOROČILO: Kerensa

Dobro jutro. user posted image

Officially krivim Frodo za to, da je Tina Maze odstopila! user posted image

IZVIRNO SPOROČILO: Stanislava
Pride ena Kerensa naokrog...in žolčni izlivi besa

Jaz ne vidim nikogar besnega tule v tej debati... vidim samo eno doktorirano revo, ki se zaveda, da bo tisti njen mehurček počil, če ji jaz zviznem en čefurski šamar. user posted image


Najbolj zallostno pa je, da nisi in ocitno ne mores dojeti, da si najvecjo samarcino zviznila sebi - dozivljenjsko. user posted image



_____________________________

Hlapci! Za hlapce rojeni, za hlapce vzgojeni, ustvarjeni za hlapčevanje. Gospodar se menja, bič pa ostane, in bo ostal za vekomaj; zato, ker je hrbet skrivljen, biča vajen in željan!
(Ivan Cankar)

(odgovor članu Kerensa)
Neposredna povezava do sporočila: 952
   RE: Koliko časa je že takle dolgčas tule?
2.3.2015 9:46:54   
Frodo Bisagin

IZVIRNO SPOROČILO: Kerensa

E, solit, ne grem!... ker če doktoriram, potem ne bom več znala angleško.


Jok ba! Moras prvo maturo narest! user posted image

_____________________________

Hlapci! Za hlapce rojeni, za hlapce vzgojeni, ustvarjeni za hlapčevanje. Gospodar se menja, bič pa ostane, in bo ostal za vekomaj; zato, ker je hrbet skrivljen, biča vajen in željan!
(Ivan Cankar)

(odgovor članu Kerensa)
Neposredna povezava do sporočila: 953
   RE: Koliko časa je že takle dolgčas tule?
2.3.2015 9:48:38   
Frodo Bisagin

IZVIRNO SPOROČILO: Kerensa

Da te potolažim... ne želim si doktorata... potrebujem ga pa še manj. user posted image


Irelevantno, ne mores ga imeti. Niti v sanjah. Mateyka tudi ne. user posted image

_____________________________

Hlapci! Za hlapce rojeni, za hlapce vzgojeni, ustvarjeni za hlapčevanje. Gospodar se menja, bič pa ostane, in bo ostal za vekomaj; zato, ker je hrbet skrivljen, biča vajen in željan!
(Ivan Cankar)

(odgovor članu Kerensa)
Neposredna povezava do sporočila: 954
   RE: Koliko časa je že takle dolgčas tule?
2.3.2015 9:51:28   
Frodo Bisagin

IZVIRNO SPOROČILO: Kerensa

Jaz sem si svoje življenje s "samo" OŠ izobrazbo uredila tako, da se mi za preživetje in tiste male radosti, katerim nekateri rečejo luksuz, ni treba nič kaj preveč pretegniti. Seveda se vse lahko takorekoč čez noč spremeni, ampak dokler se ne (in seveda tudi upam, da se ne bo - vsaj ne na slabše), bom uživala ob dejstvu, da formalna izobrazba ne pogojuje kvalitete mojega življenja, še manj pa mojega osebnega zadovoljstva.


Verjetno je pa tisto tvoje pisanje o maturi bilo, ko si bila disfunkcionalna in si si zazelela nekaj kar.... navsezadnje si sklenila ne potrebujes, ker tega nisi zmozna doseci. Zivljenje si si vsekakor uredila z to izobrazbo, ki jo imas, ker enostavno ruge nimas in nimas druge moznosti.

_____________________________

Hlapci! Za hlapce rojeni, za hlapce vzgojeni, ustvarjeni za hlapčevanje. Gospodar se menja, bič pa ostane, in bo ostal za vekomaj; zato, ker je hrbet skrivljen, biča vajen in željan!
(Ivan Cankar)

(odgovor članu Kerensa)
Neposredna povezava do sporočila: 955
   RE: Koliko časa je že takle dolgčas tule?
2.3.2015 9:56:31   
Frodo Bisagin

IZVIRNO SPOROČILO: Kerensa

Meni je vse to jasno, bejba.

Problem je v tistih, ki se počutijo večvredne zato, ker imajo višjo formalno izobrazbo.

Če bi jih dal pa v džunglo za en teden, z nalogo, da preživijo, bi pa pocrkali k' muhe pod zvitim cajtngom. user posted image


Zal Kerensa tvoj in mateykin revolt nad mojim "vtikanjem" ni rezultat moje vecvrendosti temvec tvojega obcutka manjvrenodsti. Od tod tudi tako mocne, razvnete in hude reakcije. Ce bi ti bilo vseeno, bi ta tema bila ze zdavnaj koncana.
V dzungli bi pa najprej ti crknila zaradi pomanjkanja nikotina v krvi in neznoznosti da pojes nekaj, kar ni iz vrecke ( ali prezveciti surovo hrano..) Vsakem primeru tudi tam bi se sprijaznila z dano situacijo in se tolazila - bila zadovoljna z vlaganjem najmanjsega napora.

_____________________________

Hlapci! Za hlapce rojeni, za hlapce vzgojeni, ustvarjeni za hlapčevanje. Gospodar se menja, bič pa ostane, in bo ostal za vekomaj; zato, ker je hrbet skrivljen, biča vajen in željan!
(Ivan Cankar)

(odgovor članu Kerensa)
Neposredna povezava do sporočila: 956
   RE: Koliko časa je že takle dolgčas tule?
2.3.2015 10:08:29   
Frodo Bisagin

IZVIRNO SPOROČILO: mateyka

IZVIRNO SPOROČILO: ronja
Prvič prakso, ki je pa ni v knjigah in jo v biologiji in še marsikje težko dobiš kar nekje,..


ja, je odvisno od stroke. za mojo lahko rečem, da ni tako omejena - "laboratorij" je lahko kjerkoli in "praksa" je zelo fleksibilna user posted image

Iznajdljivost seveda ni povezana z izobrazbo, je pa res, da ti tudi tam prav pride:). Pri preživetju pa še toliko bolj. Mislim, da tam ni tako pomembno, kako si pameten, ampak moraš imet tudi precej sreče, da ne nabašeš ravno na eno strupeno biljko... Pa precej je tudi od agresije odvisno, če se moraš za to preživetje borit in nekaj tudi od psihologije - če si zelo pameten, pa hitro zapaničariš, ti vsa pamet nič ne pomaga. Mislim pa, da kerensi v naravi ne bi šlo tako dobro, če se še vedno zadiha po stopnicah (če ne, pa zna bit, da super). Verjetno bi imeli vsi prav hude probleme nabrat dovolj hrane zase...


imo se je važno zavedat, da je razlika med inteligenco in izobrazbo ter da:
- je inteligenca obstoječa notranja sila,
- je izobrazba zunanja sila, ki ni bistveni del značaja (nekoga) in je dana s strani tretje osebe,
- psihologi zdaj priznavajo, da obstaja veliko različnih vrst inteligence,
- so ljudje lahko inteligentni, ampak neizobraženi in obratno


Torej brez iontelignecnosti ni izobrazbe - vsaj ne po osnovni stopnji. Inteligenca pa nicemutr ne sluzi, ce zraven ni ucenja in izobrazevanja. Ti si lahko super inteligentna, ampak ce nimas nekoga, da ti pokaze kako se polagajo tapete ili ti proces pojasni, ti inteligenca nic ne pomaga.
Inteligenca je sama po sebi podlaga, potrebujes pa zanimanje, voljo, dovolj dober motiv in disciplino, da prides do izobrazbe. problem negormalne izobrazbe je nekonsistentnost in parcijalnost. Zato lahko na podlagi nefopmralne izobrazbe pridobis zgolh poklice in to tiste, ki zahtevajo sprejtnosti in ne neke inteligence.

Inteligencno omejen poskus zanicevanja pomena izobrazbe ni nek dosezek.

_____________________________

Hlapci! Za hlapce rojeni, za hlapce vzgojeni, ustvarjeni za hlapčevanje. Gospodar se menja, bič pa ostane, in bo ostal za vekomaj; zato, ker je hrbet skrivljen, biča vajen in željan!
(Ivan Cankar)

(odgovor članu mateyka)
Neposredna povezava do sporočila: 957
   RE: Koliko časa je že takle dolgčas tule?
2.3.2015 10:12:38   
Frodo Bisagin

IZVIRNO SPOROČILO: patrino

Nasprotno pa tisti, ki ga grize notranja jeza , da v življenju ni ne vem kaj dosegel na področju izobrazbe, pogosto postaja zagrenjena oseba.


!

_____________________________

Hlapci! Za hlapce rojeni, za hlapce vzgojeni, ustvarjeni za hlapčevanje. Gospodar se menja, bič pa ostane, in bo ostal za vekomaj; zato, ker je hrbet skrivljen, biča vajen in željan!
(Ivan Cankar)

(odgovor članu patrino)
Neposredna povezava do sporočila: 958
   RE: Koliko časa je že takle dolgčas tule?
2.3.2015 10:19:40   
Frodo Bisagin

IZVIRNO SPOROČILO: mateyka

kolikor berem tukaj o tem, mi praksa ki jo vidim (če izzvzamem uni delovna mesta - tam je zelo rigidna hierarhija, mam možnost to opazovat pri prijatelju ki ravno piše doktorat; sociologija) govori, da ni tako zelo črno-belo; delovna mesta so kar fleksibilna in dostikrat delodajalca ne zanima "papir" ampak kaj si že naredil in česa si realno zmožen v praksi izvest ali si že izvajal. določene nazive se da dobit s tem, da opravljaš določeno delovno mesto in to je v CV-ju tudi edino važno.


Katere nazive?

_____________________________

Hlapci! Za hlapce rojeni, za hlapce vzgojeni, ustvarjeni za hlapčevanje. Gospodar se menja, bič pa ostane, in bo ostal za vekomaj; zato, ker je hrbet skrivljen, biča vajen in željan!
(Ivan Cankar)

(odgovor članu mateyka)
Neposredna povezava do sporočila: 959
   RE: Koliko časa je že takle dolgčas tule?
2.3.2015 10:21:14   
Frodo Bisagin

IZVIRNO SPOROČILO: patrino


Kot sem že napisala zgoraj- v večini primerov je to dodatno izobraževanje odvisno od vsakega posameznika ( vsaj pri nas je tako)- vsak pač samoinciativno nadgrajuje področje ( tečaji, seminarji , izobraževanja), ki ga zanima, na katerih je šibek, kjer se želi še doizobraziti. Drugače pa DO za režijske in ostale delavce izven proizvodnje organizira izobraževanja po področjih ( informacijski sistemi, računalništvo, marketing in menegament...). Kako da tega ne veš?

Ja moj mož je multipraktik.



Vsaka firma, ki dosega ali zeli dosegati ISO standard ima plan izobrazevanja, ki se ga drzijo. Izobrazevanje zaposlenih o novostih na delovnih podrocjih je praksa kolickaj kvalitetne firme ali organizacije.

_____________________________

Hlapci! Za hlapce rojeni, za hlapce vzgojeni, ustvarjeni za hlapčevanje. Gospodar se menja, bič pa ostane, in bo ostal za vekomaj; zato, ker je hrbet skrivljen, biča vajen in željan!
(Ivan Cankar)

(odgovor članu patrino)
Neposredna povezava do sporočila: 960
   RE: Koliko časa je že takle dolgčas tule?
2.3.2015 10:21:31   
Frodo Bisagin

IZVIRNO SPOROČILO: mateyka


IZVIRNO SPOROČILO: patrino
Ja moj mož je multipraktik.


ulala. kot Leonardo da Vinci - uomo univerzale. user posted image

a to je samouk multipraktik ali je hodil 16 let na faks?



Naravno inteligenten.

_____________________________

Hlapci! Za hlapce rojeni, za hlapce vzgojeni, ustvarjeni za hlapčevanje. Gospodar se menja, bič pa ostane, in bo ostal za vekomaj; zato, ker je hrbet skrivljen, biča vajen in željan!
(Ivan Cankar)

(odgovor članu mateyka)
Neposredna povezava do sporočila: 961
   RE: Koliko časa je že takle dolgčas tule?
2.3.2015 10:24:45   
Frodo Bisagin

IZVIRNO SPOROČILO: RIJA*


IZVIRNO SPOROČILO: Kerensa

IZVIRNO SPOROČILO: patrino
IZVIRNO SPOROČILO: liliana
IZVIRNO SPOROČILO: patrino
Lahko je še tako rečeno, da so ljudje lahko inteligentni tudi brez izobrazbe, se človek vpraša po njihovi inteligenci, če zaradi njihove neizobraženosti delajo za tako male pare, da komaj preživijo družino oz. še to ne.

A se to sprašuješ kot izobražena ali inteligentna oseba......?

Eh, Lili ( zrezala izven konteksta spet), kot človek, ki ve kako težko je dandanes živeti že ob izobrazbi ne pa še brez nje.

Kako težko pa naj bi bilo živeti neizobraženim ljudem? Mislim... s katerega vidika je to mišljeno?


jah, samo smejem se lahko....

zakaj potem izobraženi kar naprej jamrajo, da jih ne vzamejo v službe, češ, da imajo previsoko izobrazbo?




Torej delavci pri nas nimajo tezav z delovnimi mesti, zaposlovanjem za dolocen cas, izsiljevanjem, mobingom, prenizkimi placami itn....


_____________________________

Hlapci! Za hlapce rojeni, za hlapce vzgojeni, ustvarjeni za hlapčevanje. Gospodar se menja, bič pa ostane, in bo ostal za vekomaj; zato, ker je hrbet skrivljen, biča vajen in željan!
(Ivan Cankar)

(odgovor članu RIJA*)
Neposredna povezava do sporočila: 962
   RE: Koliko časa je že takle dolgčas tule?
2.3.2015 10:27:14   
Frodo Bisagin

IZVIRNO SPOROČILO: Kerensa

IZVIRNO SPOROČILO: patrino
Seveda je drugače, če si ti že v DO in opazijo, da si pri čem izrazito dober oz. te porabijo za kaj drugega, kot si po osnovni profesiji. Brez izobrazbe pa prideš na določeno razpisano del. mesto le tako pod mizo- nezakonito, pa še to je nevarno, da pride do tožbe iz strani zavrnjenih kandidatov s pravo izobrazbo, če se razve, da so dali delovno mesto z neprimerno izobrazbo.

A ni tako samo v javnem sektorju? Al' se je kaj spremenilo, odkar jaz ne iščem službe?

Ker jaz, kot neizobražena, sem v 20-ih letih, kolikor sem delala (hodila v službo), delala izključno v zasebnem sektorju in to skoraj izključno (z eno izjemo) na delovnih mestih, za katera bi v javnem sektorju potrebovala izobrazbo (večinoma krepko višjo od te, ki jo imam).



Ne tolazi se. Za delo taksi dispecerja ne potrebujes neke posebne izobrazbe.

_____________________________

Hlapci! Za hlapce rojeni, za hlapce vzgojeni, ustvarjeni za hlapčevanje. Gospodar se menja, bič pa ostane, in bo ostal za vekomaj; zato, ker je hrbet skrivljen, biča vajen in željan!
(Ivan Cankar)

(odgovor članu Kerensa)
Neposredna povezava do sporočila: 963
   RE: Koliko časa je že takle dolgčas tule?
2.3.2015 10:31:07   
Frodo Bisagin

IZVIRNO SPOROČILO: patrino


IZVIRNO SPOROČILO: RIJA*


IZVIRNO SPOROČILO: patrino


Seveda je drugače, če si ti že v DO in opazijo, da si pri čem izrazito dober oz. te porabijo za kaj drugega, kot si po osnovni profesiji. Brez izobrazbe pa prideš na določeno razpisano del. mesto le tako pod mizo- nezakonito, pa še to je nevarno, da pride do tožbe iz strani zavrnjenih kandidatov s pravo izobrazbo, če se razve, da so dali delovno mesto z neprimerno izobrazbo.


in točno iz tega razloga imamo kupo nesposobnežev na pomembnih delovnih mestih...

Ja res je tako- žal. Tudi jaz sem mnenja, da bi se poleg gledanja izobrazbe dalo večji poudarek na resnične sposobnosti posameznikov. Marsikdo z nekaj izkušnjami da nekoga z več izobrazbe pa z več teoretičnega znanja , z levo roko v koš. Pa žal to v večini primerov ne pomaga veliko. Še vedno se najbolj gleda na ta "papir" in tudi zato sem mnenja, da je dobro, da se človek izobrazi tudi po formalni plati, da so mu poti v službe, ki mu resnično ležijo, tudi v tej smeri odprte. Po moje je res nekaj tragičnega, ko se na delovno mesto , ki bi ga nekdo enkratno opravljal, pa žal nima izobrazbe , zaposli nekoga, ki nima blage veze, pa pravi formalni papir. Pa se to ves čas dogaja.


Problem je v kriteriju in ravni znanja za dosego dolocene stopnje izobrazbe. Fakultete so, odkar so placane po "glavi studenta" in ne po programu s podporo bolonjskega sistema krepko na kolenih. Zato tudi pri izopbrazenih kafdrih delodajalca zanima tudi organizacija oz. univerza s katere prihaja kandidat.

_____________________________

Hlapci! Za hlapce rojeni, za hlapce vzgojeni, ustvarjeni za hlapčevanje. Gospodar se menja, bič pa ostane, in bo ostal za vekomaj; zato, ker je hrbet skrivljen, biča vajen in željan!
(Ivan Cankar)

(odgovor članu patrino)
Neposredna povezava do sporočila: 964
   RE: Koliko časa je že takle dolgčas tule?
2.3.2015 10:37:03   
Frodo Bisagin

IZVIRNO SPOROČILO: patrino

Ronja, ne govorim le o sami plači, govorim tudi o tem, da do določenega delovnega mesta ljudje , ki bi bili mogoče super sposobni tam, žal ne pridejo ker nimajo formalne izobrazbe. In biti prekratek na tem mestu je po moje hudo , če veš, da bi drugače z levo roko opravljal to delo, ki ga zaradi tvoje nedokončane izobrazbe dobi nekdo, ki jo je zrinil skozi.


Vedno obstaja vzrok zaradi katerega je vpisana, zeljena itn... izobrazba "nedokoncana". Marsikdaj je ta vzrok vztrajnost, disciplina, odlocnost. Tudi ce je nekomu doloceno delovno mesto pisano na kozo je lahko problem, ce ni vztrajen, discipliniran, odlocen, da doseze kar si je zastavil. Marsikdaj se izkaze, da je nekdo, ki mu je "pisano na kozo" neko delovno mesto zgolj odber organizator, ima ideje kako opravljati in izpeljati dolocen posel, a ga sam ni sposoben izpeljati. Ga bo pa lahko izplejal nekdo, ki sicer nima sirine, ima formalno izobrazbo in se je pri pridobivanju le te naucil, da je treba sedeti in delati ure in ure, je vztrajen, odlocen in je posvecen cilju, dokler ga ne doseze. To je zelo odber delavec. Boljsi od mora idejno kreativnejsega sodelavca, ne glede na koncano ali nedokoncano izobrazbo.
Tukaj se skriva tudi del tistih psiho testov o katerih je bilo govora na eni drugi temi.

_____________________________

Hlapci! Za hlapce rojeni, za hlapce vzgojeni, ustvarjeni za hlapčevanje. Gospodar se menja, bič pa ostane, in bo ostal za vekomaj; zato, ker je hrbet skrivljen, biča vajen in željan!
(Ivan Cankar)

(odgovor članu patrino)
Neposredna povezava do sporočila: 965
   RE: Koliko časa je že takle dolgčas tule?
2.3.2015 10:48:09   
Frodo Bisagin

IZVIRNO SPOROČILO: Stanislava_


IZVIRNO SPOROČILO: patrino

IZVIRNO SPOROČILO: Stanislava_


IZVIRNO SPOROČILO: patrino

Nobenega kozla se tu ni ustrelilo draga Stana, zato tudi nobene žrtve ni. Če se stavek vzame iz konteksta in še zanalašč narobe razume, je to post, ki ga ponavadi ven spravi Lili, ko ne ve kako bi se ven zvotkala,ti pa rada upognjeno aplavdiraš. To je to .Stana praska spet. Ops- napača. Stara praksa spet.user posted image


Nehi...pedrino, ker se samo smešiš, če si žrtev ali ne.

user posted image Nekaj najbolj hecnega je to, da ob Stani vedno planeš pod strop...umiri se no Stančiiii.


Ob tvojih pederastičnih izjavah? Mogoče bi tvoj dimnikar, ki je multipraktil očistil tudi tvojo glavo...ob priliki?


Kaksna izrazita sovraznost.


_____________________________

Hlapci! Za hlapce rojeni, za hlapce vzgojeni, ustvarjeni za hlapčevanje. Gospodar se menja, bič pa ostane, in bo ostal za vekomaj; zato, ker je hrbet skrivljen, biča vajen in željan!
(Ivan Cankar)

(odgovor članu Stanislava_)
Neposredna povezava do sporočila: 966
   RE: Koliko časa je že takle dolgčas tule?
2.3.2015 10:51:22   
Frodo Bisagin

IZVIRNO SPOROČILO: liliana

In citiranje je bilo v tej temi omenjeno zato, ker je lepo sovpadalo s kontekstom obnovitvenih tečajev za tiste "ta nižje" izobražene in kompleksnih in zahtevnih seminarjev za tiste "ta višje" izobražene.....sem mislila, da boš videla vzporednico, vendar te je omemba tvojega felerja tako razjezila, da tega nisi videlauser posted image .....



Obnovitveni tecaj za varilca je dalec manj kompleksen in zahteven od obnovitvenega tecaja ali tecaja o novostih neke socialne delavke, ki odloca o zivljenju cele druzine ali odvzemom otroka ali kaj podobnega. In ne, nekdo z poklicno solo, kljub inteligenci ne more biti socialen delavec. IMO se univ. diploma je premalo za taksno delovno mesto in nujno potrebuje dodatna izobrazevanja.


_____________________________

Hlapci! Za hlapce rojeni, za hlapce vzgojeni, ustvarjeni za hlapčevanje. Gospodar se menja, bič pa ostane, in bo ostal za vekomaj; zato, ker je hrbet skrivljen, biča vajen in željan!
(Ivan Cankar)

(odgovor članu liliana)
Neposredna povezava do sporočila: 967
   RE: Koliko časa je že takle dolgčas tule?
2.3.2015 11:00:23   
Frodo Bisagin

IZVIRNO SPOROČILO: liliana

Jaz tudi vidim, da poudarjanje izobrazbe vodi v to, da se zviška gleda na ta dela.....pri nas je to šlo celo tako daleč, da je poklicno izobraževanje začelo izumirati.....ker smo dajali poudarek zgolj na izobrazbo.....ni važno kako, važno je le da, da dobimo iz šol univerzitetno izobražen kader in magistre.....zadnja leta malo spet poklicno izobraževanje dobiva nazaj veljavo......


Potenciranje visje in visoke izobrazbe se je sistematicno vpeljalo zaradi nekaj dejavnikov. Pomanjkanje delovnih mest smo nekaj casa masili z izobrazevanjem celih generacij. Kot druzba smo stvarili stalisce, da ce si vosoko izobrazen si na konju in ti ni treba nicesar vec, sedis pa dobivas placo; da smo stuidentom ustvarili taksne pogoje, da se jim zlahka ne odrecejo - subvencioniranje bivanja, prehrane pa studentsko delo.... skupaj s financiranjem univerz po "glavi studenta" je marsikomu bila priloznost za nekajletno lagodno zivljenje, nemasto pehanja na trgu dela, kjer je bilo zaposlitev cedalje manj.
Veliko stevilo privatnih univerz brez reputacije je dodatno prispevalo nizanju kriterijev in cedalje slabsi ravin znanja diplomirancev.

Tudi v samih poklicih obstajajo razlicne ravni "izobrazbe". Nekateri malarji delajo mojstrski izpit, nekateri ne; nekatere kozmticarke dobivajo nazive "uradnih" predsavnikov dolocenih znamk, postopkov.... ; avtomobilski serviserji razlicne stopnje pri pridobivanju licenc za uradne serviserje dolocenih znamk.... itn. Skratka, ce zelis biti uspesen moras napredovati in se uciti.



_____________________________

Hlapci! Za hlapce rojeni, za hlapce vzgojeni, ustvarjeni za hlapčevanje. Gospodar se menja, bič pa ostane, in bo ostal za vekomaj; zato, ker je hrbet skrivljen, biča vajen in željan!
(Ivan Cankar)

(odgovor članu liliana)
Neposredna povezava do sporočila: 968
   RE: Koliko časa je že takle dolgčas tule?
2.3.2015 11:02:40   
Frodo Bisagin

IZVIRNO SPOROČILO: patrino

Če je človek srečen na delovnem mestu kuharja, kovinarja, rudarja, pometača, itd. , je to zame to to. Vendar je takih malo. Žal jih podobna dela velika večina opravlja silom prilike. V večini je to zato, ker se niso izobrazili za kaj več. In tu pa pride do tega kesanja in razbijanja po glavi, v smeri obžalovanja, da niso več časa posvetili izobraževanju.





Zal je tako, da kar lepo stevilo ljudi izbere poklic ali stopnjo izobrazbe po liniji najmanjsega odpora in potem svoje nezadovoljstvo z delovnim mestom, sefom, placo, situacijo na trgu itn. zliva na tiste, ki so po njegovem "na boljsem" ker imajo vecjo placo, a so manj sposobni kot on... itn.

_____________________________

Hlapci! Za hlapce rojeni, za hlapce vzgojeni, ustvarjeni za hlapčevanje. Gospodar se menja, bič pa ostane, in bo ostal za vekomaj; zato, ker je hrbet skrivljen, biča vajen in željan!
(Ivan Cankar)

(odgovor članu patrino)
Neposredna povezava do sporočila: 969
   RE: Koliko časa je že takle dolgčas tule?
2.3.2015 11:05:57   
Frodo Bisagin

IZVIRNO SPOROČILO: liliana


IZVIRNO SPOROČILO: patrino

Če je človek srečen na delovnem mestu kuharja, kovinarja, rudarja, pometača, itd. , je to zame to to. Vendar je takih malo. Žal jih podobna dela velika večina opravlja silom prilike. V večini je to zato, ker se niso izobrazili za kaj več. In tu pa pride do tega kesanja in razbijanja po glavi, v smeri obžalovanja, da niso več časa posvetili izobraževanju.




Jaz poznam oz. sem poznala, dva smetarja v Murski Soboti, ki sta zelo srečna, da po Soboti pobirata smeti......

Samo, če pa poslušam kolegice, ki so učiteljice, kako nesrečne so v bistvu v svojem poklicu....glede na konstantno jamranje nad sistemom, nad starši, nad otroci, nad ravnateljem, ki jih ne razume, nad pedagoginjo, skratka nad vsem......pa ne vem od kot to, da ti srečo, izziv, izpopolnitev itd. na delovnem mestu prinese univerzitetna izobrazba.......



Cuj.. tudi ucitljica je lahko smetar, ce jo to osrecuje, smetar pa ne more biti uciteljica, ceravno bi ga to osrecevalo. Tu ni vprasanje izobrazbe, temvec moznosti za zspolitev na dolocenem delovnem mestu ter motivike - ali je uciteljica uciteljica ker je mislila, da bo tako imela dobro sluzbo na toplem, ker ni vedela kaj bi sdrugega ali iz srcne zelje po tem poklicu.
Imela sme sreco, da je nase dete dobilo uciteljico, ki je to s srcem in nikoli se ni potozila cez razmere. Dolocene zadeve ji niso bile oprav je pa v svojem poklicu s srcem in izjemno srecna, da ga opravlja.

_____________________________

Hlapci! Za hlapce rojeni, za hlapce vzgojeni, ustvarjeni za hlapčevanje. Gospodar se menja, bič pa ostane, in bo ostal za vekomaj; zato, ker je hrbet skrivljen, biča vajen in željan!
(Ivan Cankar)

(odgovor članu liliana)
Neposredna povezava do sporočila: 970
   RE: Koliko časa je že takle dolgčas tule?
2.3.2015 11:06:32   
Frodo Bisagin

IZVIRNO SPOROČILO: patrino

Drugače pa- kam je spet šla tale tema. Čisto v druge vode. Kerense in Frodo že zdavnaj ni nikjer. Dobro bi bilo, če bi spet kaj prišle naokrog, da si ostale malo odpočijemouser posted image


Sla na smucanje. Bilo odlicno. user posted image

_____________________________

Hlapci! Za hlapce rojeni, za hlapce vzgojeni, ustvarjeni za hlapčevanje. Gospodar se menja, bič pa ostane, in bo ostal za vekomaj; zato, ker je hrbet skrivljen, biča vajen in željan!
(Ivan Cankar)

(odgovor članu patrino)
Neposredna povezava do sporočila: 971
   RE: Koliko časa je že takle dolgčas tule?
2.3.2015 11:08:57   
Frodo Bisagin

IZVIRNO SPOROČILO: Kerensa


IZVIRNO SPOROČILO: patrino

Drugače pa- kam je spet šla tale tema. Čisto v druge vode. Kerense in Frodo že zdavnaj ni nikjer. Dobro bi bilo, če bi spet kaj prišle naokrog, da si ostale malo odpočijemouser posted image

Jaz sem zdaj tukaj, ko vas verjetno ni več. user posted image

Ste pa v vsem tem "polupismenem prepucavanju" pozabile na eno malenkost...

Obstajajo tudi visoko izobraženi, ki so mislili, da bodo imeli z visoko izobrazbo tudi visoko plačo. Potem so pa ugotovili, da nižje izobraženi zaslužijo več. In so šli še sami naredit kakšen računovodski tečaj ali kaj podobnega - in odkorakali na delovno mesto, za katerega je 5. stopnja izobrazbe več kot preveč. Razlika v plači? Par sto € plusa na mesec.


Motiv za izobrazvanje je pri njih napacen. Stavim pa, da nobeden od njih nikoli ne bi kot svoje zivljenjske sanje opisoval doseganje dolocene stopnje izobrazbe v nobenem obdobju zivljenja.


_____________________________

Hlapci! Za hlapce rojeni, za hlapce vzgojeni, ustvarjeni za hlapčevanje. Gospodar se menja, bič pa ostane, in bo ostal za vekomaj; zato, ker je hrbet skrivljen, biča vajen in željan!
(Ivan Cankar)

(odgovor članu Kerensa)
Neposredna povezava do sporočila: 972
   RE: Koliko časa je že takle dolgčas tule?
2.3.2015 11:49:11   
RIJA*

IZVIRNO SPOROČILO: Frodo Bisagin


IZVIRNO SPOROČILO: patrino

Drugače pa- kam je spet šla tale tema. Čisto v druge vode. Kerense in Frodo že zdavnaj ni nikjer. Dobro bi bilo, če bi spet kaj prišle naokrog, da si ostale malo odpočijemouser posted image


Sla na smucanje. Bilo odlicno. user posted image


viš, pa se vrne v službo, pa en kup časa za pisanje neštetih odgovorov na RRuser posted image

Frodo, si priklopljena na proračun? sam prašam user posted image

(odgovor članu Frodo Bisagin)
Neposredna povezava do sporočila: 973
   RE: Koliko časa je že takle dolgčas tule?
2.3.2015 12:29:26   
Frodo Bisagin

IZVIRNO SPOROČILO: liliana


IZVIRNO SPOROČILO: patrino

Tudi jaz je ne poznam v reali in mi je tudi bedno nekaj pisati ter govoriti, ker niso vsa dejstva jasna. Pri vsej stvari- kot sem že rekla- mi je zanimivo to, da se večino isti strukturi ljudi opravičljivo dejstvo, da nekdo hodi 2 leti v službo zastonj, kljub temu, da bi v tem času lahko poiskal drugo, kljub temu, da ima doma družino, kljub temu, da nikjer ne piše , da bo to nekoč dobil nazaj.
Liliana- veliko je teh- kaj pa če bi bil primer..., ki jih ti naštevaš in ki spremenijo sliko. Toda tu se ne gre za gospodinjo, ki je sporazumno s partnerjem ostala doma in skrbela za gospodinjstvo. Tu ne gre za trenutno krizo sp-ja , ki traja par mesecev. Tu se gre za človeka, ki je hodil 2 leti v službo in v 24 mesecih ni domov prinesel nič denarja. To zame ni trenutna kriza, kjer se malo stisne zobe in potegne trebuh noter.


Lahko bi bil tudi 2 leti doma in na zavodu vlekel podporo....tako se je pa vsaj počutil koristnega in je nekaj delal.......

In mogoče ni vedel, da bo "postopek" trajal dve leti.....



Mogoce je pa dobilval placo in je doma lagal, da bi lahko kockal ter ko je dobro skockal prinesel domov "2 letno placo"...
Mogoce je, ni pa verjetno.
In ni verjetno, da bi vecina druzin taksno situacijo lahko prezivela na taksen nacin.

_____________________________

Hlapci! Za hlapce rojeni, za hlapce vzgojeni, ustvarjeni za hlapčevanje. Gospodar se menja, bič pa ostane, in bo ostal za vekomaj; zato, ker je hrbet skrivljen, biča vajen in željan!
(Ivan Cankar)

(odgovor članu liliana)
Neposredna povezava do sporočila: 974
   RE: Koliko časa je že takle dolgčas tule?
2.3.2015 12:53:24   
Frodo Bisagin

IZVIRNO SPOROČILO: ronja
Zakaj vas je tako veliko, ki mislite, da so otroci lačni, če eden od staršev nima plače?

To pa tudi mene zanima. In sploh to, da če je gospodinja doma, potem ni problem preživet z enim dohodkom, če pa moški ne prinese domov denarja za svoje delo, pa je nemogoče preživet z enim dohodkom in se mora boga reva na vseh koncih razdajat za to:D.


Zato ker je to v zadnjih desetletjih tako. Lahko malo preberes http://www.sindikat-zsss.si/attachments/article/333/kongres_sd_working.poor.pdf ali se bolje http://www.zalozba-sophia.si/katalog/2013/revscina-zaposlenih.

Sicer pa cilj dostojnega in normalnega zivljenja ni v tem, da nisi lacen. kot tudi zakonska sreca ni v tem, da te moz ne tepe... ipd.


_____________________________

Hlapci! Za hlapce rojeni, za hlapce vzgojeni, ustvarjeni za hlapčevanje. Gospodar se menja, bič pa ostane, in bo ostal za vekomaj; zato, ker je hrbet skrivljen, biča vajen in željan!
(Ivan Cankar)

(odgovor članu ronja)
Neposredna povezava do sporočila: 975
Stran:   <<   < Prejšnja stran  37 38 [39] 40 41   Naslednja stran >   >>
Stran: <<   < Prejšnja stran  37 38 [39] 40 41   Naslednja stran >   >>
Pojdi na:





Vaginalne okužbe je treba zdraviti
Najpogosteje vaginalne okužbe povzročajo glivice. Če okužb ne zdravimo, imajo lahko negativne posledice na plodnost in n...
Nosečniška zgodba: Zakomplicirano do konca
Po perfektni nuhalni svetlini se odločim, da grem še na zadnjo vožnjo z motorjem. Končala se je veliko prej, kot sem nač...
V naročju je otrok večinoma v nepravilnem ...
Ali veš, da večina staršev zelo pogosto nosi otroka v naročju v nepravilnem položaju? Ali veš, da je lahko ta zelo škodl...
5 glavnih nalog vsake družine
Katere so tiste glavne naloge, ki jih mora opraviti zdrava družina? Pa ni važno, ali gre za tradicionalno družino, samoh...
TOP ponudba počitnic za družine
Kam se boste odpravili letos poleti? Za vas smo zbrali nekaj TOP predlogov, kako ustvariti nepozabne spomine.




Pojav bolezni pri obisku vrtca
endrina

Kaj menite, da je najpogostejši vzrok, da so otroci prvo leto, ko obiskujejo vrtec tako zelo veliko bolani?

stres,ki ga ob tej spremembi doživlja otrok (26%)

premalo preventivnih (higienskih) ukrepov s strani vzgojiteljic (6%)

ker drugi starši vozijo bolane otroke v vrtec (58%)

ne vem (11%)


Število vseh glasov: 179

Hvala za glasove. Glasoval/a si že za vse aktualne ankete. Lahko pa ustvariš svojo anketo!