|      
Ops :( Si prepričan/-a, da ne želiš več sodelovati?
Preden potrdiš svojo odločitev, preberi podrobnosti.
Če potrdiš, da želiš odnehati, se ti bo avtomatično naložil poseben piškotek (cookie), s pomočjo katerega bomo ob ponovnem prihodu na našo spletno stran prepoznali tvoj račun in poskrbeli, da boš lahko v času trajanja nagradnega tekmovanja (od 17. 12. do 21. 12. 2018) nemoteno brskal/-a po Ringaraja.net brez prikazovanja ikon naših sponzorjev oziroma brez okenca na desnem delu zaslona.

Obenem boš izgubil/-a vse že osvojene točke in s tem, žal, izgubiš tudi možnost, da osvojiš odlično nagrado. Raje še enkrat premisli, preden klikneš da.

Si še vedno želiš odnehati?
Ringaraja.net uporablja piškotke z namenom zagotavljanja spletne storitve, oglasnih sistemov in funkcionalnosti, ki jih sicer ne bi mogli nuditi.
Z obiskom in uporabo spletnega mesta soglašate s piškotki.   Več o tem
Uporabniki na tej temi: nihče
  Natisni
Stran: <<   < Prejšnja stran  1 2 [3]
Uporabnik
Sporočilo << Starejša tema   Novejša tema >>
   RE: otrok in "junk food"
17.1.2014 9:17:04   
RIJA*
mateyka...ob teh picah sem nehala biti lačnauser posted image

pri nas jemo, kar se komu zlušta...nikoli tamalemu nismo rekli (ok, zadnje čase malo omejujemo čips) da nečesa ne sme jesti ali spiti...se je že sam od sebe reguliral tak, da je vsega prav...za razliko od nečakinj, ki imata kilometerski spisek vsega prepovedanega, potem pa skirvaj uničujeta tovrstne stvari ali se, ko je priložnost, nažirata do nezavesti....prepovedi so vse v opravičilu alergij, katerih zdravstveno potrjeno s testiranji nimata....

se pa ob takh temah sprašujem, če vsi tak zdravo jeste, komu za vraga je potem v trgovinah sto vrst hrenov, sto vrst pašete, sto vrst salam ala posebna, če to noben ne kupuje? razen Kerense....čemu je MCDonalds potem ena imed uspešnejših firm na svetu...čemu se potem procent predebelih ljudi na svetu tako drastično povečuje?

(odgovor članu Brisani uporabnik)
Neposredna povezava do sporočila: 51
   RE: otrok in "junk food"
17.1.2014 9:36:30   
mateyka

IZVIRNO SPOROČILO: metulj333
v tvojem linku pa je clovek omejil vnos hrane na 2.000 kalorij - kar je ze v osnovi hujsanje, zdrav odrasel moski naj bi porabil 2.800 kalorij: poleg tega pa si je omislil 45min hoje vsak dan v tem casu (cesar prej ni delal).
tko da tale zgodba dokazuje samo to, da telesna aktivnost in manjsi vnos kalorij vodita k - presenetljivo - hujsanju.


ja, res je - eksperiment v supersize me je bil: omejil hojo na povprečnega američana (kar 45 min ziher ni user posted image ) in 3 mac menije na dan - aka vsa zaužita hrana je bila macdonalds (in gibanje povprečnega amerigosa). zredil se je za 11 kil v enem mesecu, če se dobro spomnim.
http://www.youtube.com/watch?v=N2diPZOtty0

sicer mimo teme: po zadnji raziskavi so se SLO otroci v zadnjih 20. letih v povprecju zredili, njihove telesne sposobnosti so pa padle. pa ni kriv Mek - se pa je hrana od vstopa v kapitalizem precej spremenila: pa ne na bolje.


men se zdi čist na temo - kvaliteta hrane na splošno ti delno določa kaj je v bistvu "junk".
recimo sokovi. mislimo da so zdravi. kako jih pa procesirajo?
Vse se začne z odstranjevanjem kisika. Ko sok stisnemo in shranimo v velikanskih kadi, začnejo odstranjevati kisik. Zakaj? Ker odstranjevanje kisika iz soka omogoča, da tekočino shranimo do enega leta. Vendar! Odstranjevanje kisika odstrani tudi naravne okuse pomaranč. Ja, to je vse obrnjeno. Torej, da bi imel sok dejansko okus pomaranče, proizvajalci pijač najamejo proizvajalce okusov in dišav, iste, ki jih najemajo proizvajalci parfumov Dior, za ustvarjanje "aroma paketov", da bi sok znova dobil okus po soku.


tako da.. spet - najbolje sam stiskat sokove doma (imet svoje sadovnjake? user posted image )

(odgovor članu Brisani uporabnik)
Neposredna povezava do sporočila: 52
   RE: otrok in "junk food"
17.1.2014 10:01:01   
mateyka

IZVIRNO SPOROČILO: RIJA*
se pa ob takh temah sprašujem, če vsi tak zdravo jeste, komu za vraga je potem v trgovinah sto vrst hrenov, sto vrst pašete, sto vrst salam ala posebna, če to noben ne kupuje? razen Kerense....čemu je MCDonalds potem ena imed uspešnejših firm na svetu...čemu se potem procent predebelih ljudi na svetu tako drastično povečuje?


kaj pa vem, mi jemo dost teh hrenovk, ker jih je tle posod preveč.. mac se mi zdi predrag, ker lahko za to ceno (meni za nas tri) kupim tukaj 2 kili nugecev (procesirana hrana :P) in jih mam doma za cel teden - vsak dan, če bi hotla. tko da če že, gremo v FF 1-2x na leto.
drugače pa dost kuham, ker je imo ceneje kot procesirana hrana. jemo veliko juh/enolončnic/obar, in enostavne hrane, ne veliko mesa. a veš, rižota, jota, lečina juha, obara, testenine z omako - ne vem, to jaz vse kuham, sej po moje vsak..

recimo da bi malice bile bolj problematične (salame, paštete in hrenovke) - paštete in salame jemo redko, ker jih tamala ne mara, hrenovke, kot sem rekla (1-2x na teden), pa namaze in sire, kečapa in zenfa gre dost recimo. pa sadja kolikor lahko. pa kekse moji radi glodajo (posledično še jaz) - slaba točka user posted image pa čokolade in - jaz rada pečem user posted image kakor vidiš po picah, jih pečemo doma in to kar redno (plus dosti peciva).

po moje sem na istem kot kerensa user posted image

(odgovor članu RIJA*)
Neposredna povezava do sporočila: 53
   RE: otrok in "junk food"
17.1.2014 10:28:18   
bskrle
Vse, samo naše so že velike
MC donalds 1-2x na leto


_____________________________

Mama štirih deklic in 5ra

(odgovor članu LuLu)
Neposredna povezava do sporočila: 54
   RE: otrok in "junk food"
17.1.2014 11:01:43   
nyna84
IZVIRNO SPOROČILO: RIJA*
se pa ob takh temah sprašujem, če vsi tak zdravo jeste, komu za vraga je potem v trgovinah sto vrst hrenov, sto vrst pašete, sto vrst salam ala posebna, če to noben ne kupuje? razen Kerense....čemu je MCDonalds potem ena imed uspešnejših firm na svetu...čemu se potem procent predebelih ljudi na svetu tako drastično povečuje?


Good point ...
Razmišljam, kaj imamo po omarah in v hladilniku ... Sej večino te hrane kupujemo (paštete, hrenovke, posebne, čipse ...). Ampak ni pa, da bi morala biti na zalogi.
In tako kot je že omenila lili, več džanka konzumirava midva z možem, kot pa hčere.
Posebna je pri nas vedno v hladilniku, si jaz delam sendviče (s paradižnikom in kumarami), pa v toast jo damo.
Čipse, smokije in podobno kupimo bolj včasih za lušte, pa ko imamo obiske damo ponavadi na mizo.

V glavnem, kupimo, pospravim po omarah in potem se včasih kdo spomni, da kaj od tega bi. Ni pa nekega načrtnega omejevanja.
Če mi jutri zapaša, bom šla v trgovino, kupila pomfri in piščančje medaljone, tam zraven pa itak paše kokakola in ledeni čaj, pa obvezno zraven majoneza. Ni pa to naš običajen jedilnik.

Sicer pa bi lahko o zdravi hrani napisali 100 strani, pa ne pridemo do konca.
Kaj je slabše - nutela ali pašteta? Coca cola ali kupljen ledeni čaj?

Pa sej niti ne vemo, kaj vse je v hrani, ki jo kupimo. Mleta "govedina" iz steroidnega konjskega mesa, mesne kroglice brez mesa .... Sem ravno včeraj poslušala prispevek o sadnih jogurtih. Za bruhat. Misliš, kako zdravo ješ in potem ugotoviš, da bi bilo bolj zdravo, ko bi si na kruh namazal nutelo.

Debelost pa je po mojem še vedno bolj povezana s premalo gibanja (sej samo še sedimo), kot pa s prehrano.

(odgovor članu mateyka)
Neposredna povezava do sporočila: 55
   RE: otrok in "junk food"
17.1.2014 11:10:52   
LuLu

IZVIRNO SPOROČILO: RIJA*


se pa ob takh temah sprašujem, če vsi tak zdravo jeste, komu za vraga je potem v trgovinah sto vrst hrenov, sto vrst pašete, sto vrst salam ala posebna, če to noben ne kupuje? razen Kerense....čemu je MCDonalds potem ena imed uspešnejših firm na svetu...čemu se potem procent predebelih ljudi na svetu tako drastično povečuje?



kupujemo, kupujemo user posted image
McD zaradi nas res ne bo obogatel, moja2 jesta vse, kar se jima zlušta... edino pri sinu moram s hrenovkami omejit vnos, ker bi jih jedel vsak dan, pri hčeri pa s čokoladami, tudi bi jih vsak dan cel dan jedla. Ostalo pa nisem tak stroga. Marsikaj pa ne marata, brez mojega posredovanja user posted image

(odgovor članu RIJA*)
Neposredna povezava do sporočila: 56
   RE: otrok in "junk food"
17.1.2014 11:14:23   
Izabelina

IZVIRNO SPOROČILO: RIJA*
se pa ob takh temah sprašujem, če vsi tak zdravo jeste, komu za vraga je potem v trgovinah sto vrst hrenov, sto vrst pašete, sto vrst salam ala posebna, če to noben ne kupuje? razen Kerense....čemu je MCDonalds potem ena imed uspešnejših firm na svetu...čemu se potem procent predebelih ljudi na svetu tako drastično povečuje?



ja pa sej smo večinoma vsi napisali, da to jemo... je pa res, da zaradi nas ne rabi bit tok izbire od posebnih salam jemo samo poli, od hrenovk pa samo golico od jate, no tle še včasih uno polnjeno s sirom...

_____________________________

Naj tvoje srce razposajeno zazvončklja,
kot mu je usojeno!

(odgovor članu RIJA*)
Neposredna povezava do sporočila: 57
   RE: otrok in "junk food"
17.1.2014 11:46:21   
josephine27
se pa ob takh temah sprašujem, če vsi tak zdravo jeste, komu za vraga je potem v trgovinah sto vrst hrenov, sto vrst pašete, sto vrst salam ala posebna, če to noben ne kupuje? razen Kerense....čemu je MCDonalds potem ena imed uspešnejših firm na svetu...čemu se potem procent predebelih ljudi na svetu tako drastično povečuje?


Lej vsak ima svoj okus in izbere tisto kar mu gre. Na polici je tudi 20 različnih praškov pa jaz nisem nikoli vseh poskusila in jih verjento tudi ne bom, ker kupujem enega s katerim sem zadovoljna. Podobno je pri hrenovkah. Potroštništvo pač. Vsega je preveč ne samo junk fooda. Kar se pa MCDonaldsa tiče pa ne živmo vsi v LJ in če se mi kaj takega zagušta grem rajši na kebab, ker mi je blizu pa še bolj dober povrhu. Povrh vsega mislim, da MCDonalts ni svetvno uspešen ker slovenci toliko tega pojemouser posted image .

_____________________________



(odgovor članu RIJA*)
Neposredna povezava do sporočila: 58
   RE: otrok in "junk food"
17.1.2014 12:45:04   
liliana
IZVIRNO SPOROČILO: RIJA*

mateyka...ob teh picah sem nehala biti lačnauser posted image

pri nas jemo, kar se komu zlušta...nikoli tamalemu nismo rekli (ok, zadnje čase malo omejujemo čips) da nečesa ne sme jesti ali spiti...se je že sam od sebe reguliral tak, da je vsega prav...za razliko od nečakinj, ki imata kilometerski spisek vsega prepovedanega, potem pa skirvaj uničujeta tovrstne stvari ali se, ko je priložnost, nažirata do nezavesti....prepovedi so vse v opravičilu alergij, katerih zdravstveno potrjeno s testiranji nimata....



Mi tudi nismo tega nikoli omejevali.....da bi ji kako hrano ali pijačo prepovedali.....pa si je sama našla "svojo" pijačo in to je običajno radenska.......user posted image
In včasih poje cel pak milk šnitov naenkrat.....včasih se jih pa cel teden ne dotakne v hladilniku (in potem mati požre)......

IZVIRNO SPOROČILO: RIJA*

se pa ob takh temah sprašujem, če vsi tak zdravo jeste, komu za vraga je potem v trgovinah sto vrst hrenov, sto vrst pašete, sto vrst salam ala posebna, če to noben ne kupuje? razen Kerense....čemu je MCDonalds potem ena imed uspešnejših firm na svetu...čemu se potem procent predebelih ljudi na svetu tako drastično povečuje?



Mi tudi to jemo.....sem zapisala.....ne pa vsak dan.....res je pa, da med tednom za zajtrk pojemo običajno banane, jabolka in mandarine......je hitreje kot skuhati hrenovko......za vikend pa vse to režemo in mažemo.....

Edino v mcdonalds ne hodimo......na pico pa......user posted image

(odgovor članu RIJA*)
Neposredna povezava do sporočila: 59
   RE: otrok in "junk food"
17.1.2014 12:51:57   
liliana
IZVIRNO SPOROČILO: nyna84

Debelost pa je po mojem še vedno bolj povezana s premalo gibanja (sej samo še sedimo), kot pa s prehrano.


Jaz tudi tako mislim.....ker če bi se jaz recimo vsak dan prehranjevala tradicionalno prekmursko....šunka z centimeterskim robom maščobe, debelonarezana na palec ......kruh z zaseko ali pa namesto zaseke zgolj svinjska mast na cm na debelo namazana na rednem kosu kruha.....ocvirki.....koline, dodoli........bi po moje bil isti učinek kot če bi jedla v mcdonaldsu.....ker to je bila hrana kmetov......ki so fizično precej bolj delali kot danes mi......ker so bili fizično aktivni nekaj ur na dan.....mi pa zgolj, če se nam ravno da, 45 minut teka, drsanja ali bicikla na dan......

(odgovor članu nyna84)
Neposredna povezava do sporočila: 60
   [Brisano sporočilo]
17.1.2014 13:00:06   
Brisani uporabnik
[Vsebina sporočila je bila izbrisana]

(odgovor članu liliana)
  Neposredna povezava do sporočila: 61
   RE: otrok in "junk food"
17.1.2014 16:56:45   
Felicita

IZVIRNO SPOROČILO: mateyka


IZVIRNO SPOROČILO: Felicita

na to temo trenutno pri nas odmeva tale 'raziskava': http://www.theblaze.com/stories/2014/01/05/he-ate-only-mcdonalds-food-for-90-days-and-ended-up-like-this/

oziroma: The point behind this documentary is, ‘Hey, it’s (a) choice. We all have choices. It’s our choices that make us fat not McDonald’s.'


haha, supersize me - a si gledala? ko je dobil uno super big porcijo (vzel jo je samo, če so mu v mcu sami ponudili - part of the project), je bruhnil od overdoze user posted image mislim, da dobiš liter sode in četrtkilski mesek not..


Problem s Supersize me je, da full of... hm. So poskušali replicirat rezultate in ugani kaj? http://www.theguardian.com/lifeandstyle/2006/sep/07/healthandwellbeing.health

med drugim se tudi matematika ne izide: https://www.youtube.com/watch?v=Ccdfzq2M1Ec

ne pozabmo, da je tudi Bay predstavljal Našo malo kliniko kot del slovenskega zdravstvenega sistema. sej prov daleč ni od resnice, čist res pa tudi ni.

IZVIRNO SPOROČILO: metulj333
ki vsebuje sladko (in ful kaloricno!) pijaco, pomfri in burger; poleg tega pa imajo kup akcij, s katerimi privlacijo predvsem otroke - in si tko zagotavljajo nove stranke.

v tvojem linku pa je clovek omejil vnos hrane na 2.000 kalorij - kar je ze v osnovi hujsanje, zdrav odrasel moski naj bi porabil 2.800 kalorij: poleg tega pa si je omislil 45min hoje vsak dan v tem casu (cesar prej ni delal).
tko da tale zgodba dokazuje samo to, da telesna aktivnost in manjsi vnos kalorij vodita k - presenetljivo - hujsanju.


največja coca-cola (30 ounces oz. 890 ml) vsebuje 240 kalorij. Kar je manj kot pol litra sadnega Egota ali naravno stisnjenega sadnega soka (pustimo količine dodatkov ipd).
poleg tega - ne vem kateri moški bi za vzdrževanje teže porabil 2800 kcal. Mogoče kak rudar. Kolikor vem je za moške priporočen dnevni vnos 2000 kcal, za ženske pa okrog 1800 kcal (seveda odvisno od dela, ki ga opravljaš) - za vzdrževanje teže. Jaz osebno moram spravit vnos pod 1600 kcal, da se mi pozna oz. da hujšam.

Pa da ne bo kdo mislil, da zagovarjam junk food. Zdi se mi samo, da je (večinoma po krivici) glavni krivec za debelost, medtem ko ljudje preprosto jejo preveč in se premalo gibajo. Sem mela kolegico, ki ni hodila v McDonalds, ker 'se ji je takoj na boke obesu'. To, da je spila 2 litra soka na dan in pojedla 100 g milko po kosilu jo je pa ohranjalo super zdravo in vitko.

Pa odkar sem tule čez lužo tudi opažam in ugotavljam, kako predimenzionirane porcije imamo (že doma, tule pa sploh) - namreč tule morajo imet na vsaki zadevi na veliko zapisano energijsko vrednost (tko opazno, za razliko od slovenije, kjer sem si zadnjič oči spahnila, ko sem na Frutabeli poskušala ugotovit, kok kalorij ima). Kruh, ki je bil meni ena porcijo (pač srednje velika stručka) ima 600 kcal. 600! priporočena porcija je ena četrtina. večina pijač v pollitrskih plastenkah? Serving je 2,5 dcl ali celo 100 ml. piškoti? porcija = kos (chocolate chip cookie ima nekje 120 kcal). čips? serving je v povprečju nekje 28 gramov. Starbucks kava? od navadnega kapučina za 100 kcal do raznih smetanastih in sirupastih pijač za 450 kcal. Sadni jogurti - tisti najbolj naravni in najbolj majhni so okrog 200 kcal +/- 50. Jih je pa ravno tok, da si dodatno lačen po njih. O solatah niti ne bom zgubljala besed, ker z dodatkom mesa in kako majonezasto polivko hitro dosežejo tut 800 kcal. In potem poješ kruh z marmelado za zajtrk, spiješ kofe, poješ jogurt za malico, pa si blizu 1000 kcal, brez da bi kej konkretnega pojedu in se potem (po normalnem kosilu in večerji) sprašuješ, zakaj hudiča se rediš, sej ješ čisto zdravo. Brez McDonaldsa.

_____________________________

Accept certain inalienable truths: prices will rise, politicians will
philander, you too will get old. And when you do you’ll fantasize
that when you were young prices were reasonable, politicians were
noble and children respected their elders.

(odgovor članu mateyka)
Neposredna povezava do sporočila: 62
   RE: otrok in "junk food"
17.1.2014 17:21:21   
*miska.mcc*



IZVIRNO SPOROČILO: liliana

IZVIRNO SPOROČILO: nyna84

Debelost pa je po mojem še vedno bolj povezana s premalo gibanja (sej samo še sedimo), kot pa s prehrano.
    

Jaz tudi tako mislim.....ker če bi se jaz recimo vsak dan prehranjevala tradicionalno prekmursko....šunka z centimeterskim robom maščobe, debelonarezana na palec ......kruh z zaseko ali pa namesto zaseke zgolj svinjska mast na cm na debelo namazana na rednem kosu kruha.....ocvirki.....koline, dodoli........bi po moje bil isti učinek kot če bi jedla v mcdonaldsu.....ker to je bila hrana kmetov......ki so fizično precej bolj delali kot danes mi......ker so bili fizično aktivni nekaj ur na dan.....mi pa zgolj, če se nam ravno da, 45 minut teka, drsanja ali bicikla na dan......





misliš "Fredijevi" djoeuiuoldouliejuiiiiii....????
a ni bolj enostavno žganci?  user posted image


< Sporočilo je popravil *miska.mcc* -- 17.1.2014 17:23:21 >


_____________________________

******************************************************
....v glavnem.....komaj čakam poletje!!!!!!

*****************************************************

(odgovor članu liliana)
Neposredna povezava do sporočila: 63
   RE: otrok in "junk food"
17.1.2014 17:24:08   
*miska.mcc*
aja.
mi jemo fse!


_____________________________

******************************************************
....v glavnem.....komaj čakam poletje!!!!!!

*****************************************************

(odgovor članu *miska.mcc*)
Neposredna povezava do sporočila: 64
   [Brisano sporočilo]
17.1.2014 17:27:12   
Brisani uporabnik
[Vsebina sporočila je bila izbrisana]

(odgovor članu Felicita)
  Neposredna povezava do sporočila: 65
   RE: otrok in "junk food"
17.1.2014 17:39:40   
Izabelina
kaj pa čokoladno mleko? a to tut spada pod "junk food"? ker tega pa kr popijemo, vsaj ene 3x na tedn tamali dve popijeta lumpi čokoladno mleko (2 dl) js pa unga pollitrskega... user posted image

_____________________________

Naj tvoje srce razposajeno zazvončklja,
kot mu je usojeno!

(odgovor članu RIJA*)
Neposredna povezava do sporočila: 66
   [Brisano sporočilo]
17.1.2014 17:43:28   
Brisani uporabnik
[Vsebina sporočila je bila izbrisana]

(odgovor članu Felicita)
  Neposredna povezava do sporočila: 67
   RE: otrok in "junk food"
17.1.2014 18:06:09   
StrawberrY
IZVIRNO SPOROČILO: metulj333

IZVIRNO SPOROČILO: LuLu
coca-cole se jaz moram res izogibat. Sem bila odvisnica od nje in to ni dobro. Kupim si jo zdaj le cca 5 x na leto in to je čisto dovolj


ti si vsaj priznala odvisnost. jz jo skor vsak dan popijem kozarec, ker mi pomaga pri gastritisu - in se tolazim, da to pocnem zarad pocutja user posted image tko da sm junky najhujse vrste - globoko zasvojena, ampak z izgovorom...


Še ena odvisnica. Zdaj sem sedemnajsti dan brez in komaj čakam svoj rojstni dan, da se jo napijem za naprej in nazaj (potem pa spet postuser posted image ) Samo sem se mogla začet brzdat, ker jo ima otrok tud full rad, jo pa ne sme zaradi osteoporoze.

metulj, ti jo pri gastritisu lahko piješ? Men je moj zdravnik rekel, da je to strup za gastritis. Bom menjala zdravnikauser posted image

Drugače pa hrenovke mogoče jemo 3 x na leto, salame sploh ne. Edino otrok mogoče na vsake svete cajte kakšno poli salamo, pa svežo žemljo.

Imamo pa vsi radi čips in slane arašide. Samo rajši ne kupujem prevečkrat, ker smo zmožni zmazat vse takoj. Piškote imamo tudi radi, čokolado tudi, bonbone samo Rondo C. Samo te pa res kupim samo dvakrat na leto, ker so strup za zobe. Jih grizemo, pa včasih sploh ne vem več a zobe al bonbone.

(odgovor članu Brisani uporabnik)
Neposredna povezava do sporočila: 68
   RE: otrok in "junk food"
17.1.2014 18:15:13   
StrawberrY
mateyka, da bi mogla pa po grlu spravit eno izmed tvojih pic na sliki sem pa raje fejst lačna. Kr slabo mi ratal. Bljak. Fuj. Sploh me ne neha trest od svinjarije na sliki user posted image
Pa une kuhane hrenovke.


(odgovor članu StrawberrY)
Neposredna povezava do sporočila: 69
   [Brisano sporočilo]
17.1.2014 19:22:20   
Brisani uporabnik
[Vsebina sporočila je bila izbrisana]

(odgovor članu StrawberrY)
  Neposredna povezava do sporočila: 70
   RE: otrok in "junk food"
17.1.2014 19:45:31   
mateyka

IZVIRNO SPOROČILO: Felicita
Problem s Supersize me je, da full of... hm. So poskušali replicirat rezultate in ugani kaj? http://www.theguardian.com/lifeandstyle/2006/sep/07/healthandwellbeing.health


evo, citiram iz linka:
The students managed to gain between 5-15% extra weight over the month. They felt "tired and bloated", especially during the first week, but there seemed to be no signs of the mood swings towards the end that the rather despondent Spurlock reported.

meni to zgleda čist podobno.. je pa res, ni vsak isto nagnjen v glavobolom ali nimajo vsi identičnega slabega počutja.

(odgovor članu Felicita)
Neposredna povezava do sporočila: 71
   RE: otrok in "junk food"
22.1.2014 0:12:37   
rozilu
MATEYKA, HVALA ZA SLIKE PIC!!! Ko me bo spet popadla kaka želja po junk food-u bom prišla sem in pogledala tiste slike, mislim, da me bo vse minilo user posted image

Zadnje strani nisem brala, ker je postalo že čisto preveč kompleksno vse skupaj. Ja, seveda kot večinoma vsi konzumiramo junk food! Ampak še vedno se sprašujem kaj sploh je junk food?!?! Vse našteto? Čokoladno mleko - zihr zraven; choco-pops - absolutno; pašteta - ne nujno, pizza - ne sploh (taka kot jo jaz jem)... Vse je odvisno od količine in kvalitete.

Recimo pri meni junk ne predstavlja pizza - večinoma jem same fine, z veliko zelenjave in redko je gor dosti sira, sploh pa ni kake nagravžne salame. Tako da je recimo "zdrava". In ne jem jo prav pogosto, npr. 2x mesečno pol ali še manj pice, kot obrok zraven solate npr. Če človek poje vsake toliko kako temno čokolado je tudi dokaj zdrava (zdaj povsod reklamirajo) - ampak, če jo poješ kot jaz zadnje čase (kurim decembrske zaloge)... je pa že junk. Domači piškoti s samimi kvalitetnimi sestavinami? - hja, če jih poješ too much, so absolutno junk! Tako da smo pri nas bolj mahnjeni v sladki junk in zna bit to problematično... Saj se znajdejo tudi kake hrenovke/salama/pašteta v hladilniku (samo to bolj prepuščam možu) ali pa za RDje slani prigrizki (če ostanejo, to potem ob kakih večerih skonzumiram - da otroka ne zavajam v greh user posted image )... samo to res ni problematično pri nas. Mac-a tudi še nismo obiskali. Vsak ma svoje razvade, pri nas so sladkarije user posted image

(odgovor članu mateyka)
Neposredna povezava do sporočila: 72
   RE: otrok in "junk food"
23.1.2014 0:56:17   
ZmajTolovaj
V Mc ne hodimo, enkrat samkrat smo bili, na morju.
Radi imajo hrenovke, cca 1x mesečno.
Salame in pašteta enako.
Gaziranih pijač ne mara noben.
Slanih prigrizkov ne kupujem, nikoli. Tud za žurke ne. Nekak noben ni entuziast.
Jejo vse, niso zbirčni, se trudim z "zdravo" hrano.
Največji grehi? Sladkarije. To pa .. uf.

_____________________________

The only man who had his work done by Friday was Robinson Crusoe.

(odgovor članu rozilu)
Neposredna povezava do sporočila: 73
   RE: otrok in "junk food"
3.2.2014 21:57:15   
Najin_pikec
Raznih čipsov, smokijev ipd običajno nimamo na zalogi (tud zaradi tega, ker sem zmožna v enem večeru celo vrečko požret in je bolje, da tega enostavno nimamo doma). Ampak če smo kje na obisku, al pa ima kakšen prjateljček na igrišču smokije, mu seveda ne bom prepovedala.
Tamali ima rad hrenovke, argeto pašteto junior, poli salamo, lino lado... - in mu tudi dam to za jest. Na koncu koncev ima zelo rad tudi sadje in zelenjavo, navaden jogurt, ržen kruh..., tako da se mi ne zdi nič narobe, če kdaj poje tudi kakšno bedarijo. No pa sladkarije nam tudi kar teknejo, ampak jih seveda omejujem... McDonalds obiščemo cca 1x na 14 dni (vem, grozna sem), ampak mali je samo pomfri, pa mogoče včasih kakšen mcnuggets.
Pri hrani pač nisem tok dosledna, ampak pri pijači sem pa kar sitna - kar pomeni nobenih sladkih gaziranih pijač. Večinoma pijemo vodo in čaj (nesladkan ali z malo meda), tudi kakšen zelo blag sirup za razredčit (če dobim kakšnega domačega, ali pa sunquick). Sokci na slamico so bolj za pocrkljat, za nagrado (npr. v trgovini mu obljubim, da če bo priden, bo dobil sok). V glavnem, neka zlata sredina user posted image

(odgovor članu ZmajTolovaj)
Neposredna povezava do sporočila: 74
   RE: otrok in "junk food"
4.2.2014 9:16:52   
mayci
Bom še jaz malo dvignila tole povprečje "junk food-a" . user posted image V McDonalds gremo 1x na dva meseca (včasih tudi redkeje), praviloma tam jesta nagce in pomfri. Coca colo kupimo ob rojstnih dnevih in tudi, kadar pečemo pico doma, saj nam (razen tamale) vsem paše zraven za pitje. Hrenovke jesta nekje 1x na teden ali dva, s tem, da jih ima ta velik raje kot tamala. Čokolado imamo redno na zalogi, pa kakšne Haribo medvedke ali Pez bombončke včasih dobita. Tudi liziko včasih, če si zaželita. Piškotov, smokijev in čipsa običajno nimamo na zalogi, jih pa kupimo pred kakšnim praznovanjem, če imamo napovedane goste. Jemo skratka vse in ne pretiravamo z ničemer. user posted image Pijemo pa večinoma samo vodo, pozimi tudi čaje in občasno kakšen malinovec (otroka).

< Sporočilo je popravil mayci -- 4.2.2014 9:18:56 >


_____________________________

Lepo je biti mamica.. :))

(odgovor članu Najin_pikec)
Neposredna povezava do sporočila: 75
Stran:   <<   < Prejšnja stran  1 2 [3]
Stran: <<   < Prejšnja stran  1 2 [3]
Pojdi na:





Kako lahko tudi najcenejši avtosedeži reši...
Najboljše razmerje med ceno in kakovostjo pri izbiri avtosedeža. Naj gre za lupinico za dojenčka ali otroški sedež - var...
Ko otroku jezik uhaja med zobe
V predšolskem obdobju se otrok najbolj intenzivno celostno razvija in takrat lahko otrok določene glasove izgovarja na n...




Nos.
пеперутка16

Kako majhnim otrokom čistite nos?