|      
Ops :( Si prepričan/-a, da ne želiš več sodelovati?
Preden potrdiš svojo odločitev, preberi podrobnosti.
Če potrdiš, da želiš odnehati, se ti bo avtomatično naložil poseben piškotek (cookie), s pomočjo katerega bomo ob ponovnem prihodu na našo spletno stran prepoznali tvoj račun in poskrbeli, da boš lahko v času trajanja nagradnega tekmovanja (od 17. 12. do 21. 12. 2018) nemoteno brskal/-a po Ringaraja.net brez prikazovanja ikon naših sponzorjev oziroma brez okenca na desnem delu zaslona.

Obenem boš izgubil/-a vse že osvojene točke in s tem, žal, izgubiš tudi možnost, da osvojiš odlično nagrado. Raje še enkrat premisli, preden klikneš da.

Si še vedno želiš odnehati?
Ringaraja.net uporablja piškotke z namenom zagotavljanja spletne storitve, oglasnih sistemov in funkcionalnosti, ki jih sicer ne bi mogli nuditi.
Z obiskom in uporabo spletnega mesta soglašate s piškotki.   Več o tem
Uporabniki na tej temi: nihče
  Natisni
Stran: <<   < Prejšnja stran  1 [2] 3 4 5   Naslednja stran >   >>
Uporabnik
Sporočilo << Starejša tema   Novejša tema >>
   RE: zajter - večerja
30.1.2014 15:04:36   
dayya

IZVIRNO SPOROČILO: RIJA*


IZVIRNO SPOROČILO: dayya

je kdo napisal da so ribe zelenjavauser posted image




ne ti user posted image

ampak mi je vedno hecno, ko napiše nekdo, da nekaj neživalskega...drugi pa redlaga ribe user posted image
pa vegetarijanci, ki jejo ribe....my ass pa tak vegičuser posted image

user posted image user posted image user posted image user posted image

(odgovor članu RIJA*)
Neposredna povezava do sporočila: 26
   RE: zajter - večerja
30.1.2014 15:09:57   
nyna84
Oh, to je pa popolnoma druga zgodba.

Če bi to povedala takoj na začetku ... Izogibajte se margarini, majonezi, rumenjakom, koži na perutninskem mesu, predelanem mesu (klobase, salame) - pršut in npr. kuhano šunko se lahko je.

Mal poguglaj, dobiš ogromno na to temo.

Sploh pa ni problematična hrana živalskega izvora, ampak nasičene maščobe in transmaščobe.

Namesto da otroka spravljaš na tako drastično dieto, raje poglej, da uživa čim manj maščob (VSA ocvrta hrana) in zgoraj naštetega, čim več zelenjave, in da se dovolj giba - to je bolj pomembno kot dieta.
Po dieti, ki si jo zastavila svojemu otroku boš imela nesrečnega in lačnega otroka ter še višji holeterol.

Samo v info: moja mama se je strogo držala diete zaradi holesterola (je imela jedilnik), je shujšala 10 kg, na kontroli v zdravstvenem domu pa je bil po dieti njen holesterol še višji,

PS Tudi sama imam holesterol, pa nimam zdravil.

http://www.znizajmo-holesterol.si/hrana-za-nizji-holesterol/prehrana/nasicene-mascobe

(odgovor članu kajalin*)
Neposredna povezava do sporočila: 27
   RE: zajter - večerja
30.1.2014 15:13:20   
nyna84

IZVIRNO SPOROČILO: RIJA*

IZVIRNO SPOROČILO: dayya

je kdo napisal da so ribe zelenjavauser posted image


ne ti user posted image

ampak mi je vedno hecno, ko napiše nekdo, da nekaj neživalskega...drugi pa redlaga ribe user posted image
pa vegetarijanci, ki jejo ribe....my ass pa tak vegičuser posted image

Ne boš verjela, poznam ljudi, ki ne jejo mesa, pa jejo ribe. Zato sem vprašala.
Tak kot poznam vegetarijance, ki uživajo jajca in mlečne izdelke. Zdej pa bodi pameten user posted image

(odgovor članu dayya)
Neposredna povezava do sporočila: 28
   RE: zajter - večerja
30.1.2014 15:18:39   
kalbo

IZVIRNO SPOROČILO: dayya

Ja , da iščem sestavine brez živalskega izvora je ta , sicer smo vsejedi, ampak je imel sin pri vstopu v šolo povišan holesterol, sicer na meji tako da zdravila niso potrebna, je pa zelo priporočljivo da se vnaša v telo čim manj živalske in konzervirane hrane.
Ker pa ima mali zelo rad meso mu ga rajši dam za kosilo pa še to ne vsak dan, ampak kot sem povedala za kosilo se znajdem .... problem je zajtrk in večerja da ni vsak dan isto … saj kdaj dobi tudi kaj takega, ampak res mi je že zmanjkalo idej, rada bi mu dala še kaj novega da bi z veseljem pojedel.
Je pa zelo neješč in suh (sem se glede tega povišanja kar začudila ker je suhec in zelo aktiven)



Pošlji doktorja nekam s tem holesterolom.

(odgovor članu dayya)
Neposredna povezava do sporočila: 29
   RE: zajter - večerja
30.1.2014 15:19:35   
mojcaziga
Vnos maščob je potreben in koristen. Seveda je pri tem potrebno paziti kakšne maščobe se v telo vnašajo.
Predvsem je potrebno paziti na količino sladkorja, ki se vnaša v telo. Pod sladkor mislim tudi vse enostavne ogljikove hidrate.
Kolegica je imela dieto za sina in baje se mu je holesterol popravil.
Zajtrk: riževo/ovseno mleko/kamutovo mleko (O% holesterola) + rženi/ovseni/graham/polnozrnati kruh + sir (manj masten)/rezino piščančjih prsi ali pečenih puranjih prsi
Večerja: narastki z zgoraj omenjenimi napitki, solata s koščki pečenega piščanca (to ponavadi po treningih 3x tedensko) ali na pari kuhanega mesa, manj masten jogurt (Ego) + kos kruha, palačinke s pirino moko, kos ribe z olivnim oljem (tudi iz konzerve)

Ga je pa navadila, da je namesto škodljivih vmesnih prigrizkov začel jesti samo redne obroke, vmes pa po potrebi gricka korenček ali jabolko, pije pa v večini vodo ali pa kak sadni sok (gazirane pijače so prepovedane).

lp


(odgovor članu dayya)
Neposredna povezava do sporočila: 30
   RE: zajter - večerja
30.1.2014 15:21:48   
mateyka
naša ima zelo rada sadno solato za zvečer (banana, grozdje, jabolko, kivi, pomaranča) - zmešane različne kombinacije. 1 skleda.
- pa še vse vrste zelenjavnih juh (zeljno ali lečino juho, piščančjo obaro), brez kruha (dam kak krompir not ali vlivance, rezance..).
- musli in jogurt (lahko greš v zdrave trgovine in si iz vreče nadevaš oves, koruzne kosmiče brez sladkorja, oreščke.. ter sestaviš svoj musli, ki ni tako sprocesiran)
- črn ali ovsen kruh in sir (ne mara salam niti namazov).
- občasno tudi temno vročo čokolado (ki jo sama narediš iz temne čokolade in koruznega škroba ter mleka)

ok, to toliko kolikor mi zdaj pade na hitro na pamet. in ja, vem, naša je ful zbirčna in ima dolgočasen jedilnik user posted image ampak vsaj konzumira dosti sadja in juh, ful razne vrste juhic, da poje dovolj zelenjave, katere ne mara surove.

(odgovor članu nyna84)
Neposredna povezava do sporočila: 31
   RE: zajter - večerja
30.1.2014 15:24:18   
RIJA*

IZVIRNO SPOROČILO: nyna84

Ne boš verjela, poznam ljudi, ki ne jejo mesa, pa jejo ribe. Zato sem vprašala.
Tak kot poznam vegetarijance, ki uživajo jajca in mlečne izdelke. Zdej pa bodi pameten user posted image



pa tudi na tebe ni letelo
user posted image

vem, meni je to fenomen....user posted image

saj jajca in mleko razumem....

(odgovor članu nyna84)
Neposredna povezava do sporočila: 32
   RE: zajter - večerja
30.1.2014 15:51:52   
dota
Če je problem holesterol, samo umik živalske hrane ne bo rešil problema.

Spodi je par linkov pa tam malo naštudiraj kaj se lahko je.

Sploh ni potrebno, da komplicirate življenje brez potrebe.

http://www.lek.si/si/skrb-za-zdravje/bolezni-in-simptomi/srce-ozilje/diete-holesterol/dovoljena-odsvetovana-zivila/
http://www.lek.si/media/storage/cms/attachments/2013/10/19/13/20/08/Diete_-_preglednice_po_skupinah_zivil.pdf
http://www.krka.si/media/prk/dokumenti/0577_dieta_ob_povisanem_holesterolu.pdf

Drugače pa ima komot lahko zajtrke z različnimi mlečnimi namazi, samo paziti je potrebno da imajo ti zvarki čim manj mlečne maščobe.
Pa putr je potrebno zamenjati za margarino ali rastlinska olja...kokosove zadeve niso priporočljive.
Ma linke preglej, imaš možnosti še pa še.

(odgovor članu RIJA*)
Neposredna povezava do sporočila: 33
   RE: zajter - večerja
30.1.2014 16:06:25   
saragr
Aha, za holesterol gre. No tu ni ravno se potrebno odpovedati vsemu živalskega izvora, ampak gledaš, da vnašaš hrano z manj maščobami: 0,5 (mleko, jogurt, kislo smetano, sir ). Olje ki ga uporabljaš naj bo olivno, kokosovo... Od jajc, naj beljak ne bi bil škodljiv za holesterol, tako da tudi z njim si lahko dosti pomagaš. Če pa recimo delaš palačinke ali kaj temu podobnega, pa daš v večjo količino mase pač samo eno jajce ki je zanemarljive vrednosti glede na celotno količino.
Pudinge kuhaš doma z mlekom 0,5%.
Mesa čimmanj, še to samo nemastni del v veliki količini omake.
Nič sladkorja in sladkarij; čeprav je včasih dovoljeno tudi grešiti.
Je pa odvisno zaradi česa ima holesterol ( je dedno, nezdrava prehrana... ).

(odgovor članu dota)
Neposredna povezava do sporočila: 34
   RE: zajter - večerja
30.1.2014 16:33:11   
mateyka
IZVIRNO SPOROČILO: nyna84
Ne boš verjela, poznam ljudi, ki ne jejo mesa, pa jejo ribe. Zato sem vprašala.
Tak kot poznam vegetarijance, ki uživajo jajca in mlečne izdelke. Zdej pa bodi pameten user posted image


lej, pol pač niso vegiji ali vegetarijanci, če jejo ribe in jajca (riba pač je meso in jajca so embriji). tako pač je po definiciji in če se ti zdej greš, da zate riba ni meso - pol pač jaz lahko rečem jabolki hruška. so neki napol vegiji, ali - ljudje ki ne jejo rdečega in belega mesa (jejo pa ribe in živalske embrije), če mene vprašaš.

drugo je pa vegan (a person who does not eat or use animal products), ki ne jejo nič kar žival pridela (mleko in njegovi derivativi), niti kar je od živali (usnje, perje v puhovki..)

< Sporočilo je popravil mateyka -- 30.1.2014 16:36:40 >

(odgovor članu RIJA*)
Neposredna povezava do sporočila: 35
   RE: zajter - večerja
30.1.2014 17:03:00   
RIJA*
mateyka...a so embriji?

ena veganka iz našega kraja je enkrat oznanila, da so jajca kokošja menstruacija user posted image user posted image user posted image

(odgovor članu mateyka)
Neposredna povezava do sporočila: 36
   RE: zajter - večerja
30.1.2014 18:33:37   
aknela123
kravje mleko zamenjaj z riževim mlekom...

(odgovor članu RIJA*)
Neposredna povezava do sporočila: 37
   RE: zajter - večerja
30.1.2014 18:37:29   
dota

IZVIRNO SPOROČILO: RIJA*

mateyka...a so embriji?

ena veganka iz našega kraja je enkrat oznanila, da so jajca kokošja menstruacija user posted image user posted image user posted image


Ne menstruacija, ovulacija.

(odgovor članu RIJA*)
Neposredna povezava do sporočila: 38
   RE: zajter - večerja
30.1.2014 19:34:22   
Felicita

IZVIRNO SPOROČILO: dota


IZVIRNO SPOROČILO: RIJA*

mateyka...a so embriji?

ena veganka iz našega kraja je enkrat oznanila, da so jajca kokošja menstruacija user posted image user posted image user posted image


Ne menstruacija, ovulacija.


ja, in ko ovulacija propade oz. je neoplojena je pa kaj? menstruacija, seveda. Mene je enkrat nek veterinar (!) prepričeval, da je beljak drek od piščanca. sem ga seveda vprašala od katerega piščanca, ker v jajcih, ki jih jaz jem, ni nobenega piščanca, pa je me je potem mal čukasto gledal.

Kakorkoli, avtorici - seveda ni potrebno črtati hrane živalskega izvora iz jedilnika oz. po mojem mnenju z natepavanjem kruha non-stop 2x dnevno narediš enako ali celo več škode kot s kakšnim mlečnim obrokom. Enako samo s piščancem/puranom - zamenjaj kdaj za (pust) govej zrezek, popeči, postreži z zelenjavo. Tudi jajca so že zdavnaj umaknili s seznama prepovedanih živil. obstaja še kaka srednja pot med dieto, ki ima veliko prehranskega holesterola in dieto brez živil živalskega izvora.

moji predlogi: ovseni kosmiči, namočeni/kuhani z vodo, postrezi s sadjem/sadno kašo. Ajdova kaša z zelenjavo/sadjem. Prosena kaša s suhim sadjem. Zelenjavna juha. domač zelenjaven/mesni namaz. Omleta iz jajčnih beljakov (nimajo holesterola sploh, so bogati s proteini) z zelenjavo. hummus (ali podoben namaz, narejen, da bo otroku všeč), postrežen z narezano svežo zelenjavo (korenček, kumare, zelena).

ampak kot rečeno, jaz bi zamenjala kvečjemu en obrok na 'vegansko' varianto, več pa ne. razvijajoč otrok vseeno potrebuje dovolj proteinov, železa in maščob, ki jih telo najlažje dobi s hrano živalskega izvora (rekla sem najlažje, ne 'samo', da se ne bo kdo obesil na to). Predvsem pazi na železo in na dovolj maščob (v njih so topni določeni vitamini, zato so pomembne - naj bojo le kakovostne in v mejah normale).

_____________________________

Accept certain inalienable truths: prices will rise, politicians will
philander, you too will get old. And when you do you’ll fantasize
that when you were young prices were reasonable, politicians were
noble and children respected their elders.

(odgovor članu dota)
Neposredna povezava do sporočila: 39
   RE: zajter - večerja
30.1.2014 19:41:49   
Kerensa
IZVIRNO SPOROČILO: RIJA*
IZVIRNO SPOROČILO: nyna84
poznam vegetarijance, ki uživajo jajca in mlečne izdelke. Zdej pa bodi pameten user posted image

vem, meni je to fenomen....user posted image

Nobenega fenomena ni.

Vegeterijanci ne jedo živalskega mesa ("živalskega" poudarjam zato, ker je med njimi mogoče kakšen ljudožerec).

Vegani pa ne jedo ničesar, kar je živalskega izvora (torej tudi mleko in jajca).

_____________________________

I am not what happened to me.

I am what I choose to become.

I lost my mind, but I found my soul.

(odgovor članu RIJA*)
Neposredna povezava do sporočila: 40
   RE: zajter - večerja
30.1.2014 19:52:12   
Felicita

IZVIRNO SPOROČILO: Kerensa

IZVIRNO SPOROČILO: RIJA*
IZVIRNO SPOROČILO: nyna84
poznam vegetarijance, ki uživajo jajca in mlečne izdelke. Zdej pa bodi pameten user posted image

vem, meni je to fenomen....user posted image

Nobenega fenomena ni.

Vegeterijanci ne jedo živalskega mesa ("živalskega" poudarjam zato, ker je med njimi mogoče kakšen ljudožerec).

Vegani pa ne jedo ničesar, kar je živalskega izvora (torej tudi mleko in jajca).

in med.

mene so nekaj let nazaj poučili tkole:
neresni vegetarijanci ne jedo mesa, jedo pa ribe; neresni se tudi kdaj pregrešijo (poznam 'vegetarijanko', ki se ne more odpovedat pršutu) ali pa jejo zadeve, v katerih se je meso kuhalo - juhe, omake,...
vegetarijanci ne jedo ne mesa, ne rib
ovo-vegetarijanci ne jedo mesa, (rib) in jajc
lakto-vegetarijanci ne jedo mesa, (rib) in mleka
potem so še ovo-lakto vegetarijanci (ki pa še vedno niso vegani, ker jedo med in verjetno še kaj živalskega izvora)
potem so pa vegani, ki ne jedo ničesar živalskega izvora

_____________________________

Accept certain inalienable truths: prices will rise, politicians will
philander, you too will get old. And when you do you’ll fantasize
that when you were young prices were reasonable, politicians were
noble and children respected their elders.

(odgovor članu Kerensa)
Neposredna povezava do sporočila: 41
   RE: zajter - večerja
30.1.2014 20:15:48   
asyka
Saj vem da nisem zdravnik... ampak ne morem biti tiho, ker se tole vseeno učimo v šoli in pač ko prebereš nekaj knjig, ki niso spisane za prodajo zdravil in povzročanja panike med ljudmi ugotoviš, da ima vsaka stvar svoje mesto v naravi....

Grem od začetka, ne vem koliko vas, da da dejansko največji del holesterola naše telo proizvede samo. Holesterol je potreben za izgradnjo in vzdrževanje celičnih membran; uravnava njihovo fluidnost v širokem temperaturnem razponu. Jetra dnevno proizvedejo okoli 1 g holesterola, ki se izloča v žolč. Hidroksilna skupina v molekuli holesterola interagira s polarnimi skupinami fosfolipidov in sfingolipidov v lipidnem dvosloju (membrani), medtem ko je preostali del molekule potopljen v membrano med nepolarne maščobnokislinske verige drugih lipidov. Nekatere raziskave kažejo, da ima holesterol tudi antioksidativno delovanje. Pomemben je tudi za tvorbo žolča, ki je shranjen v žolčniku in pomaga prebavljati maščobe in lipidotopne vitamine A, D, E in K. Je poglavitni prekurzor v sintezi vitamina D in številnih steroidnih hormonov (kortizol, aldosteron, spolni hormoni). Je osnovna struktura steroidov. Je tudi sestavina živčnih ovojnic.

Sintetizira se iz acetilkoencima A. Okoli 20–25 % skupne dnevne proizvodnje (okoli 1 g) poteče v jetrih, sinteza pa je znatna tudi v črevesju, nadledvičnicah in spolovilih. S hrano dnevno vnesemo v telo v razvitem svetu v poprečju 200–300 mg.
Holesterol, ki se izloči z žolčem v črevesje, se v 92–97 % ponovno reabsorbira

Povišanje holesterola pri človeku, ki ni predebel in se ne prenažira dobesedno z maščobo na žlico je posledica neke okvare na metabolizmu. Včasih gre celo za zgodnjo fazo razvoja sladkorne bolezni, ali obolenj na ščitnici. Vglavnem bolezni, ki imajo za posledico hormonsko neravnovesje. Lahko pa gre tudi za enostavno povišanje holesterola zaradi stresa, ker se tudi v tem primeru malček ruši hormonsko ravnovesje

Zakaj tole pišem... ker predno otroku pri 5 letih diagnosticirate povišan holesterol in podležete zdravnikom in ga butnete na tablete, dajte njegovemu telesu čas da sam uredi stvari. Če ni predebel pri njemu skoraj zagotovo ni nevarnosti, da bo doživel srčni infarkt, če se redno giblje in se doma prehranjujete z uravnoteženo prehrano je možno, da ste pač imeli loto srečo in je test za merjenje holesterola pač zaznal povišanje. Za to je lahko tudi čisto praktičen razlog, mogoče je v tistem trenutku pač bila povečana proizvodnja holesterola s strani celic v njegovem telesu. Lahko ima vaš otrok malo bolj počasen metabolizem in je tisto klobaso od včeraj malo dlje prebavljal po svojih prebavilih in se je iz nje še izločal holesterol... 100 razlogov, ki pa vam jih zdravnik najverjetneje ne bo povedal, ker je podprt s farmacevtskim lobijem in vam bo raje dal kar recept za **** zdravil... no če mate pa srečo pa vas bo butnil na nesmiselno dieto. Naj vam razloži zakaj ima vaš otrok pri 5 letih, 3x na dan trening, zdrava uravnotežena prehrana (torej ne 5x na teden fast food) povišan holesterol. Ko vam bo znal to povedat in utemeljiti pa pričnite z dietami in zdravili po njegovem nasvetu... dokler pa vam reče, da to pač je od mesa pa... mnja no, potem bi imeli vsi vsejedci povišan holesterol...


Vem, da vsi hočemo svojemu otroku vedno vse najboljše, ampak včasih zdravniki naredijo nepotrebno paniko pri starših... vsaj jaz imam tak občutek. Po drugi strani pa ko bi jo morali, je ne....

_____________________________

The secret of life is hidden in DNA.


(odgovor članu dayya)
Neposredna povezava do sporočila: 42
   RE: zajter - večerja
30.1.2014 21:10:41   
petea
IZVIRNO SPOROČILO: RIJA*
IZVIRNO SPOROČILO: dayya
je kdo napisal da so ribe zelenjavauser posted image

ne ti user posted image
ampak mi je vedno hecno, ko napiše nekdo, da nekaj neživalskega...drugi pa redlaga ribe user posted image
pa vegetarijanci, ki jejo ribe....my ass pa tak vegičuser posted image



''''So ribe zdrave?" vpraša pacient zdravnika.
Zdravnik: "Mislim, da so, saj še nobene nisem zdravil.''''

< Sporočilo je popravil petea -- 30.1.2014 21:11:15 >

(odgovor članu RIJA*)
Neposredna povezava do sporočila: 43
   RE: zajter - večerja
30.1.2014 21:12:13   
petea

IZVIRNO SPOROČILO: asyka


user posted image

(odgovor članu asyka)
Neposredna povezava do sporočila: 44
   RE: zajter - večerja
30.1.2014 21:33:01   
RIJA*

IZVIRNO SPOROČILO: Kerensa

IZVIRNO SPOROČILO: RIJA*
IZVIRNO SPOROČILO: nyna84
poznam vegetarijance, ki uživajo jajca in mlečne izdelke. Zdej pa bodi pameten user posted image

vem, meni je to fenomen....user posted image

Nobenega fenomena ni.




nisi razumela...mislila sem, da so fenomen kao vegetarijanci, ki ne jedo MESA, živali....jedo pa ribe....

zato sem vprašala, med katero vrsto zelenjave sodijo ribe user posted image

(odgovor članu Kerensa)
Neposredna povezava do sporočila: 45
   RE: zajter - večerja
30.1.2014 21:45:55   
Stanislava_
IZVIRNO SPOROČILO: asyka

Je tudi sestavina živčnih ovojnic.


Tole pojasni, zakaj so presuhe stalno na dieti ženske,nevrotične user posted image .

Asyka, hvala za opis, zelo si se potrudila (čeprav vsaj za pet besed nimam pojma, kaj pomenijo user posted image ).
Jaz si holesterol predstavljam kot olje v avtu - če ga je premalo, bo mašina zaribala.

(odgovor članu asyka)
Neposredna povezava do sporočila: 46
   RE: zajter - večerja
30.1.2014 21:52:24   
asyka
Prosim.

Stanislava, če te katera od teh 5ih besed zanima povej, z veseljem razložim :D Priznam, da imam problem z iskanjem besed, ki so meni samoumevno v uporabi ampak jih ostali ne poznajo, ker se pač ne ukvarjajo s tem :D

Ampak v splošnem pa je tvoja primerjava z mašino in oljem zelo všečna, ker dejansko je tako. Rabimo ga in pika...

_____________________________

The secret of life is hidden in DNA.


(odgovor članu Stanislava_)
Neposredna povezava do sporočila: 47
   RE: zajtrk - večerja
30.1.2014 21:58:39   
Stanislava_
IZVIRNO SPOROČILO: asyka

Hidroksilna skupina
fosfolipidov
sfingolipidov
lipidotopne vitamine
prekurzor
aldosteron
acetilkoencima A.




Sedem

(odgovor članu asyka)
Neposredna povezava do sporočila: 48
   RE: zajtrk - večerja
30.1.2014 22:06:15   
mateyka
po moje bi za tvojega sina bile ribe dobre za redni jedilnik. pa vegi gor ali dol - eskimi nimajo veliko holesterola in jejo samo mesek ribic in tjulnjov ter nič zelenjave (no, pa še ene fermentirane ptiče, sam ne bom zdaj o tem..), tako da, ribice - mmmmm user posted image

(odgovor članu Stanislava_)
Neposredna povezava do sporočila: 49
   RE: zajtrk - večerja
30.1.2014 22:29:32   
asyka
Hidroksilna skupina - to je kemijska spojina kjer sta med seboj vezana vodik in kisik (-OH). Navadno se veže taka skupina na ogljik.
fosfolipidov - vbistvo gre za eno vrsto maščob ki gradijo naše telo in skupaj s holesterolom gradijo celične membrane
sfingolipidov - oblika lipidov, ki pa so pomembni pri prenosu signalov iz celice ter vanjo, pa regulirajo tudi številne celične procese npr celično smrt
lipidotopne vitamine - to so vitamini, ki niso topni v vodi in zato, da dejansko postanejo funkcionalni v našem telesu rabijo lipide (maščobe) Takšen je naprimer vitamin D in pa K
prekurzor - snov iz katere se stvori potem neka druga. Po domače iz ene zadeve v celici (naprimer ene maščobe) se preko različnih metabolnih poti stvori druga snov (naprimer sfingolipid :D).
aldosteron - hormon, ki ima pomembno vlogo pri regulaciji krvnega tlaka, skrbi tudi za mineralno ravnovesje ledvic (črpa ione kalcija, natrija in kalija ven in noter iz celic)
acetilkoencima A - organska spojina. Pomembna pri številnih metabolnih (prebavnih) procesih, eden izmed pomembenjših je celično dihanje. Iz njega pa med drugim nastaja tudi holesterol :) Evo Acetilkoencim A je prekurzor holesterola :D

Upam, da je malo bolj razumljivo :)

< Sporočilo je popravil asyka -- 30.1.2014 22:30:25 >


_____________________________

The secret of life is hidden in DNA.


(odgovor članu mateyka)
Neposredna povezava do sporočila: 50
Stran:   <<   < Prejšnja stran  1 [2] 3 4 5   Naslednja stran >   >>
Stran: <<   < Prejšnja stran  1 [2] 3 4 5   Naslednja stran >   >>
Pojdi na:





Tudi tako lahko zanosite, čeprav tega nist...
Nosečnost vas lahko doleti tudi na načine, na katere niti pomislili niste, recimo z analnim spolnim odnosom, odnosom v v...
Nosečnost: Tabela rasti ploda po tednih
Kako velik je plod v posameznem tednu nosečnosti? Preveri, kako izgleda nosečnost po tednih!
"Nosečnost me je pomladila."
Z Manco Izmajlovo smo se pogovarjali o nosečnosti pri 46tih letih, o tem, kakšna mama je bila prej in kakšna je zdaj ter...
Pesmi o mami in za mamo
Mama je nekaj posebnega, je popolna in ena sama. Ko ne najdemo besed, kako bi se ji zahvalili za vse, kar nam je dala, z...
5 TOP destinacij za letošnje poletne počit...
Še ne veste, kam bi se letos odpravili na poletne počitnice? Pripravili smo vam 5 TOP predlogov, pri katerih lahko izkor...




.Če ugotovite..
пеперутка16

..da nosite trojčke, kaj bi naredili?