|      
Ops :( Si prepričan/-a, da ne želiš več sodelovati?
Preden potrdiš svojo odločitev, preberi podrobnosti.
Če potrdiš, da želiš odnehati, se ti bo avtomatično naložil poseben piškotek (cookie), s pomočjo katerega bomo ob ponovnem prihodu na našo spletno stran prepoznali tvoj račun in poskrbeli, da boš lahko v času trajanja nagradnega tekmovanja (od 17. 12. do 21. 12. 2018) nemoteno brskal/-a po Ringaraja.net brez prikazovanja ikon naših sponzorjev oziroma brez okenca na desnem delu zaslona.

Obenem boš izgubil/-a vse že osvojene točke in s tem, žal, izgubiš tudi možnost, da osvojiš odlično nagrado. Raje še enkrat premisli, preden klikneš da.

Si še vedno želiš odnehati?
Ringaraja.net uporablja piškotke z namenom zagotavljanja spletne storitve, oglasnih sistemov in funkcionalnosti, ki jih sicer ne bi mogli nuditi.
Z obiskom in uporabo spletnega mesta soglašate s piškotki.   Več o tem
Uporabniki na tej temi: nihče
  Natisni
Stran: <<   < Prejšnja stran  1 [2] 3 4   Naslednja stran >   >>
Uporabnik
Sporočilo << Starejša tema   Novejša tema >>
   RE: Pomagajte, naj gre hcerkica v solo s 5. l...
4.2.2014 18:24:21   
poli*
Naj gre s svojimi letniki v šolo, bo najbolje.
Tavečja je rojena konec oktobra 08 in je bila na začetku v vrtcu ogromna razlika... eni so komaj shodili, srugi pa so praznovali že 2. roj. dan.
Zato sem vesela, da sem drugo hčerko rodila letos v prvih dneh januarja (kljub roku v koncu decembra), da bo med starejšimi v razredu, ker so tamlajši včasih čisto bogi.

(odgovor članu LuLu)
Neposredna povezava do sporočila: 26
   RE: Pomagajte, naj gre hcerkica v solo s 5. l...
4.2.2014 18:31:15   
Stanislava_
IZVIRNO SPOROČILO: cooly

Kaj menite o zgodnjem vstopu v solo?


Če se le da, NE!

Katerokoli psihologijo boš brala (vzhodno, zahodno), povsod navajajo sedmo leto kot tisto, ko je otrok "zrel" za v svet in prvič v določeni meri odgovoren za svoja dejanja (do sedmega leta smo za vse starši).

Tudi osebna izkušnja je podobna - pri šestih sem komaj čakala, da pridem domov iz male šole (ampak komaj!), pri sedmih je bila v šoli čisto druga pesem. Tudi hčerka je šla s sedmimi - in razlika med obnašanjem in dojemanjem je bila bistvena.

In še mnenje mame - podari otroku še eno leto otroštva, to je neprecenljivo.

(odgovor članu cooly)
Neposredna povezava do sporočila: 27
   RE: Pomagajte, naj gre hcerkica v solo s 5. l...
4.2.2014 22:13:32   
cooly
Hvala, poli, stanislava! Hvala vsem, zares ste pomagale!

(odgovor članu Stanislava_)
Neposredna povezava do sporočila: 28
   RE: Pomagajte, naj gre hcerkica v solo s 5. l...
5.2.2014 7:55:23   
Anonimen
Naša bo letos septembra prav tako stara 5 let in 8 mesecev in gre v šolo. Sva bila pred hudo dilemo, a sva se odločila tako kot sva se, ker mala noče niti slišat da bi ostala v vrtcu, hoče v šolo ... poleg tega bi bila edina iz skupini, ki bi ostala v vrtcu pa še to dodatno leto nebi mogla ostat v svojem vrtcu, ampak bi šla na centralo, kjer je skupina otrok, ki so leto dlje v vrtcu ... in če samo pomislim kakšen stres je doživljala že samo ko so se čez poletje selili v dežurno centralo pa je tam poznala svojo vzgojiteljico in sovrtičkarje ... tako da je čez to ne misliva dat 2x v enem letu pa še nikogar ne bo poznala ... bova sicer videla, kaj poreče še psihologinja, samo mislim da bo to kar to.

(odgovor članu cooly)
  Neposredna povezava do sporočila: 29
   RE: Pomagajte, naj gre hcerkica v solo s 5. l...
5.2.2014 8:09:16   
Zoja Lara

IZVIRNO SPOROČILO: Otika

Naša bo letos septembra prav tako stara 5 let in 8 mesecev in gre v šolo. Sva bila pred hudo dilemo, a sva se odločila tako kot sva se, ker mala noče niti slišat da bi ostala v vrtcu, hoče v šolo ... poleg tega bi bila edina iz skupini, ki bi ostala v vrtcu pa še to dodatno leto nebi mogla ostat v svojem vrtcu, ampak bi šla na centralo, kjer je skupina otrok, ki so leto dlje v vrtcu ... in če samo pomislim kakšen stres je doživljala že samo ko so se čez poletje selili v dežurno centralo pa je tam poznala svojo vzgojiteljico in sovrtičkarje ... tako da je čez to ne misliva dat 2x v enem letu pa še nikogar ne bo poznala ... bova sicer videla, kaj poreče še psihologinja, samo mislim da bo to kar to.


Tvoja situacija je ena tistih izjemuser posted image Drugače pa bom tudi sama dala svoja decembra rojena otroka v šolo z dobirimi šestimi leti, zagotovo ne bota edina, ki bosta še ostala vrtcu. Sama ne vidim prednosti, da gre otrok prej v vrtec, razen v določenih primerih (kot je Otika napisala) user posted image user posted image user posted image

_____________________________

Zdaj sem mamica, jupiii.

(odgovor članu Anonimen)
Neposredna povezava do sporočila: 30
   RE: Pomagajte, naj gre hcerkica v solo s 5. l...
5.2.2014 8:30:23   
Polona31
Naše dete je tudi rojeno konec decembra in nama niti na misel na pride da bi ga dala v šolo s dobrimi petimi leti. Ena kolegica je naredila to in mi je rekla da naj ne ponavljam njenih napak, ker mali je rabil 2 leti da je prišel nekako v korak
z leto starejšimi vrstniki, tako da...moje mnenje je da je bolje malo kasneje kot malo prehitro. (vem da sem bila jaz pri 7 letih še zelo nezrela za šolo, tako da...)

(odgovor članu cooly)
Neposredna povezava do sporočila: 31
   RE: Pomagajte, naj gre hcerkica v solo s 5. l...
5.2.2014 8:55:12   
petea
IZVIRNO SPOROČILO: Otika
bi bila edina iz skupini, ki bi ostala v vrtcu pa še to dodatno leto


ne razumem, kako bi naj bila dodatno leto v vrtcu; glede na to, da je sedaj očitno s skupino generacije starejših otrok, je v vrtcu manj časa od od njih in bi jo sedaj morali vključiti v redno skupino njenih vrstnikov v enoti, ki jo že sedaj obiskuje


kako pa je potem v šoli - a gredo vsi iz sedanje vrtčevske skupine v isti razred in se vsi med seboj poznajo?


< Sporočilo je popravil petea -- 5.2.2014 8:57:12 >

(odgovor članu Anonimen)
Neposredna povezava do sporočila: 32
   RE: Pomagajte, naj gre hcerkica v solo s 5. l...
5.2.2014 8:59:48   
Anonimen
IZVIRNO SPOROČILO: petea


IZVIRNO SPOROČILO: Otika
bi bila edina iz skupini, ki bi ostala v vrtcu pa še to dodatno leto


ne razumem, kako bi naj bila dodatno leto v vrtcu; glede na to, da je sedaj očitno s skupino generacije starejših otrok, je v vrtcu manj časa od od njih in bi jo sedaj morali vključiti v redno skupino njenih vrstnikov

kako pa je potem v šoli - a gredo vsi iz sedanje vrtčevske skupine v isti razred in se vsi med seboj poznajo?


Ona je letnik 2008 in je v skupini letnikov 2008, kki gre letos v šolo ... skupina letnikov 2009, ki prihaja za njimi je polna in za to ni šans, da ostane v svoji enoti, ampak bi šla v centralno enoto, kjer bo skupina otrok iz cele občine letnik 2008, ki še ne bodo šli letos v šolo in bodo šli v šolo skupaj z letniki 2009.

Vsi nebi bili v istem razredu, vsaj del pa ... medtem ko če ostane v vrtcu jo bodo jeseni prestavili v centralo kjer nikogar nebo poznala in potem čez eno leto v šolo kjer spet nikogar ne bo poznala ...

< Sporočilo je popravil Otika -- 5.2.2014 9:01:41 >

(odgovor članu petea)
  Neposredna povezava do sporočila: 33
   RE: Pomagajte, naj gre hcerkica v solo s 5. l...
5.2.2014 9:09:23   
petea
Otika, ti podatki mi ne gredo skupaj, zato sem te povprašala, zakaj bo tvoja hči že letos šla v šolo:

IZVIRNO SPOROČILO: cooly
Septembra bo hcerka dopolnila 5. let in 8. mesecev.



IZVIRNO SPOROČILO: cooly
Je letnik 2009, februar.





IZVIRNO SPOROČILO: Otika
Naša bo letos septembra prav tako stara 5 let in 8 mesecev in gre v šolo.



IZVIRNO SPOROČILO: Otika
Ona je letnik 2008




(odgovor članu cooly)
Neposredna povezava do sporočila: 34
   RE: Pomagajte, naj gre hcerkica v solo s 5. l...
5.2.2014 9:16:57   
Anonimen

IZVIRNO SPOROČILO: petea

Otika, ti podatki mi ne gredo skupaj, zato sem te povprašala, zakaj bo tvoja hči že letos šla v šolo:

IZVIRNO SPOROČILO: cooly
Septembra bo hcerka dopolnila 5. let in 8. mesecev.



IZVIRNO SPOROČILO: cooly
Je letnik 2009, februar.





IZVIRNO SPOROČILO: Otika
Naša bo letos septembra prav tako stara 5 let in 8 mesecev in gre v šolo.



IZVIRNO SPOROČILO: Otika
Ona je letnik 2008





Pardon ... zaj**** sem user posted image ... stara bo 5 let in 10 mesecev ...

(odgovor članu petea)
  Neposredna povezava do sporočila: 35
   RE: Pomagajte, naj gre hcerkica v solo s 5. l...
5.2.2014 9:19:30   
petea
IZVIRNO SPOROČILO: Otika
Pardon ... zaj**** sem user posted image ... stara bo 5 let in 10 mesecev ...


A tebi tudi prehitro čas beži? user posted image


(odgovor članu Anonimen)
Neposredna povezava do sporočila: 36
   RE: Pomagajte, naj gre hcerkica v solo s 5. l...
5.2.2014 9:20:30   
Anonimen

IZVIRNO SPOROČILO: petea

IZVIRNO SPOROČILO: Otika
Pardon ... zaj**** sem user posted image ... stara bo 5 let in 10 mesecev ...


A tebi tudi prehitro čas beži? user posted image



Ma ja user posted image

(odgovor članu petea)
  Neposredna povezava do sporočila: 37
   RE: Pomagajte, naj gre hcerkica v solo s 5. l...
5.2.2014 9:23:17   
petea
Kolikor spremljam, koliko stvari počnejo in se učijo v prvem razredu, ocenjujem, da je zelo velik preskok med vrtcem in šolo.

Tako da moramo starši res objektivno in tehtno oceniti sposobnosti svojih otrok, ko se odločamo glede leta vpisa v šolo.

(odgovor članu petea)
Neposredna povezava do sporočila: 38
   RE: Pomagajte, naj gre hcerkica v solo s 5. l...
5.2.2014 9:27:07   
LuLu
ja, je razlika. Dobijo obveznosti, ki jih prej niso imeli. In ker jih bodo od 1. razreda naprej imeli do konca življenja, in sama vem, kako je, če imaš obveznosti user posted image bi jim takoj privoščila še eno leto brezskrbnega uživanja in le igranja v vrtcu

(odgovor članu petea)
Neposredna povezava do sporočila: 39
   RE: Pomagajte, naj gre hcerkica v solo s 5. l...
5.2.2014 9:27:22   
RIJA*

IZVIRNO SPOROČILO: Otika

Naša bo letos septembra prav tako stara 5 let in 8 mesecev in gre v šolo. Sva bila pred hudo dilemo, a sva se odločila tako kot sva se, ker mala noče niti slišat da bi ostala v vrtcu, hoče v šolo ... poleg tega bi bila edina iz skupini, ki bi ostala v vrtcu pa še to dodatno leto nebi mogla ostat v svojem vrtcu, ampak bi šla na centralo, kjer je skupina otrok, ki so leto dlje v vrtcu ... in če samo pomislim kakšen stres je doživljala že samo ko so se čez poletje selili v dežurno centralo pa je tam poznala svojo vzgojiteljico in sovrtičkarje ... tako da je čez to ne misliva dat 2x v enem letu pa še nikogar ne bo poznala ... bova sicer videla, kaj poreče še psihologinja, samo mislim da bo to kar to.



jaz bi mojemu enostavno rekla: tak je zakon in basta. ne moreš še v šolouser posted image

samo moj je tak fajn, da to vse upošteva user posted image


(odgovor članu Anonimen)
Neposredna povezava do sporočila: 40
   RE: Pomagajte, naj gre hcerkica v solo s 5. l...
5.2.2014 9:28:10   
cooly
Smentana muha; moja mala sta bo stara, 5. let in 7. mesec. Oprostite.





(odgovor članu Anonimen)
Neposredna povezava do sporočila: 41
   RE: Pomagajte, naj gre hcerkica v solo s 5. l...
5.2.2014 9:31:57   
Anonimen

IZVIRNO SPOROČILO: LuLu

ja, je razlika. Dobijo obveznosti, ki jih prej niso imeli. In ker jih bodo od 1. razreda naprej imeli do konca življenja, in sama vem, kako je, če imaš obveznosti user posted image bi jim takoj privoščila še eno leto brezskrbnega uživanja in le igranja v vrtcu


To tudi jaz vem in zarad tega sem jo hotela v vrtcu obdržat ... ampak ker vem, kake travme je naša frajla doživljala, ko so šli čez poletje cela skupina samo v drug vrtec, vem da ji bo lažje če to spremembo doživi 1x s tem da bo nekaj otrok poznala, kot pa 2x ko za povrh vsega še nikogar poznala ne bo ... skratka kot sem rekla, bomo videli kaj bo še psihologinja rekla, ampak če ne bo posebnosti, bo pač tako ...

(odgovor članu LuLu)
  Neposredna povezava do sporočila: 42
   RE: Pomagajte, naj gre hcerkica v solo s 5. l...
5.2.2014 9:34:45   
LuLu

IZVIRNO SPOROČILO: Otika


IZVIRNO SPOROČILO: LuLu

ja, je razlika. Dobijo obveznosti, ki jih prej niso imeli. In ker jih bodo od 1. razreda naprej imeli do konca življenja, in sama vem, kako je, če imaš obveznosti user posted image bi jim takoj privoščila še eno leto brezskrbnega uživanja in le igranja v vrtcu


To tudi jaz vem in zarad tega sem jo hotela v vrtcu obdržat ... ampak ker vem, kake travme je naša frajla doživljala, ko so šli čez poletje cela skupina samo v drug vrtec, vem da ji bo lažje če to spremembo doživi 1x s tem da bo nekaj otrok poznala, kot pa 2x ko za povrh vsega še nikogar poznala ne bo ... skratka kot sem rekla, bomo videli kaj bo še psihologinja rekla, ampak če ne bo posebnosti, bo pač tako ...


so izjeme seveda, kot je ena napisala. Če je to sres za otroka, pa sploh nova skupina v novem vrtcu. Ni enako, kot pri moji, ko je prišla v novo skupino in jih je pol poznala od igranja zunaj in ni bil tak šok. Smo pa imeli selitve in 3 vrtce, vem kaj je vse na novo. Potem greš na manj stresno za otroka in gre pač s svojo skupino naprej. Tudi ni mus, da bo kaj sploh slabega v tem.

(odgovor članu Anonimen)
Neposredna povezava do sporočila: 43
   RE: Pomagajte, naj gre hcerkica v solo s 5. l...
5.2.2014 9:35:29   
LuLu

IZVIRNO SPOROČILO: cooly

Smentana muha; moja mala sta bo stara, 5. let in 7. mesec. Oprostite.




ja, ko si napisala Februar 2009 se je takoj vidlo, da nekaj ne štima user posted image

(odgovor članu cooly)
Neposredna povezava do sporočila: 44
   RE: Pomagajte, naj gre hcerkica v solo s 5. l...
5.2.2014 9:38:01   
Anonimen
IZVIRNO SPOROČILO: LuLu


IZVIRNO SPOROČILO: Otika


IZVIRNO SPOROČILO: LuLu

ja, je razlika. Dobijo obveznosti, ki jih prej niso imeli. In ker jih bodo od 1. razreda naprej imeli do konca življenja, in sama vem, kako je, če imaš obveznosti user posted image bi jim takoj privoščila še eno leto brezskrbnega uživanja in le igranja v vrtcu


To tudi jaz vem in zarad tega sem jo hotela v vrtcu obdržat ... ampak ker vem, kake travme je naša frajla doživljala, ko so šli čez poletje cela skupina samo v drug vrtec, vem da ji bo lažje če to spremembo doživi 1x s tem da bo nekaj otrok poznala, kot pa 2x ko za povrh vsega še nikogar poznala ne bo ... skratka kot sem rekla, bomo videli kaj bo še psihologinja rekla, ampak če ne bo posebnosti, bo pač tako ...


so izjeme seveda, kot je ena napisala. Če je to sres za otroka, pa sploh nova skupina v novem vrtcu. Ni enako, kot pri moji, ko je prišla v novo skupino in jih je pol poznala od igranja zunaj in ni bil tak šok. Smo pa imeli selitve in 3 vrtce, vem kaj je vse na novo. Potem greš na manj stresno za otroka in gre pač s svojo skupino naprej. Tudi ni mus, da bo kaj sploh slabega v tem.

Ja res je ... naša nikogar nebi poznala ... v bistvu tut ta skupina, ki ostane dlje niti ni v tistem vrtcu kjer je bilo poletno dežurstvo ampak v enem čisto tretjem ... mi je pa ta odločitev pobrala kar nekaj noči, tako da upam, da sva med dvema slabima možnostima izbrala boljšo ... ker če bi bila opcija, da ostane v sedajšnjem vrtcu z letniki 2009, ki jih vse po vrsti pozna, dileme sploh nebi bilo in bi ostala v vrtcu.


< Sporočilo je popravil Otika -- 5.2.2014 9:39:27 >

(odgovor članu LuLu)
  Neposredna povezava do sporočila: 45
   RE: Pomagajte, naj gre hcerkica v solo s 5. l...
5.2.2014 9:42:14   
LuLu
jaz sem ju ravno zato izpisala iz enega vrtca in dala v vrtec, s katerimi bodo šli naprej v šolo. Da spozna skupino, da ne bo šok v šoli, ampak da se že prej spoznajo.
Danes je vpis za hčero user posted image hitro je prišlo do tega user posted image

(odgovor članu Anonimen)
Neposredna povezava do sporočila: 46
   RE: Pomagajte, naj gre hcerkica v solo s 5. l...
5.2.2014 9:45:42   
petea
Otika,
kako to, da bi potem obiskovala čisto tretji vrtec?

Pri nas je urejeno tako, da če otroci ostanejo leto dlje v vrtcu, pač ostanejo v najstarejši skupini, nato pa ustrezno razporedijo ostale vrtičkarje po starosti.
Letos se je zgodilo, da je ostalo v eni izmed najstarejših skupin kar 6 lanskih, tako da so potem ustrezno spremenili oddelke.

(odgovor članu Anonimen)
Neposredna povezava do sporočila: 47
   RE: Pomagajte, naj gre hcerkica v solo s 5. l...
5.2.2014 9:46:47   
petea

IZVIRNO SPOROČILO: LuLu
Danes je vpis za hčero user posted image hitro je prišlo do tega user posted image


A že?
Pri nas so komaj informativna srečanja ...



(odgovor članu LuLu)
Neposredna povezava do sporočila: 48
   RE: Pomagajte, naj gre hcerkica v solo s 5. l...
5.2.2014 9:48:54   
Anonimen

IZVIRNO SPOROČILO: petea

Otika,
kako to, da bi potem obiskovala čisto tretji vrtec?

Pri nas je urejeno tako, da če otroci ostanejo leto dlje v vrtcu, pač ostanejo v najstarejši skupini, nato pa ustrezno razporedijo ostale vrtičkarje po starosti.
Letos se je zgodilo, da je ostalo v eni izmed najstarejših skupin kar 6 lanskih, tako da so potem ustrezno spremenili oddelke.

Ostala bi v istem vrtcu, le v drugi enoti ... naša enota je majhna in skupina letnikov 2009 je polna, tako da če bi naša ostala bi morali kakega drugega premestiti v drugo enoto.

(odgovor članu petea)
  Neposredna povezava do sporočila: 49
   RE: Pomagajte, naj gre hcerkica v solo s 5. l...
5.2.2014 9:49:15   
sazi
So se že druge razpisale. Tudi moje mnjenje je, da ne hitet. Moja hči je tudi februar 2009, pa mi sploh na misel ni prišlo, da bi razmišljala o vpisu v šolo - no, tebi je vrtec vsilil razmišljanje in se moraš odločiti. Pa je naša punca zelo samostojna in po eni strani bi lahko že bila za v šolo, saj v vseh socialnih veščinah močno prekaša starejšega brata pri istih letih - mlajši sorojenci ponavadi lažje odbrzijo v šolo. Imajo pri sinu v letniku 2 decembrčka, ki sta imela doma starejša brata - nobenih problemov.
Pri znancih so dali v šolo punčko rojeno januarja eno leto prej - so jim tudi vsilili to idejo, ampak se je izšlo - ob tem, da je imela na isti šoli leto prej starejšega brata. Pa še druge primere poznam, ko so hiteli. Pri drugih znancih so dali malo s 6,5 let direktno v 2. razred. Zdaj, ko je punca v 3. triadi je vse OK, na začetku je bilio pa kup težav - pa ne s snovjo ali samostojnostjo, ampak je imela sociološke probleme in kar naprej so hodili na šolo urejat stvarfi, ker se ni "znala" obnašat.
Jaz sem strašansko vesela, da imam doma januarčka in februarko. Sin je najstarejši v razredu, pa bolj negotove sorte - je imel na začetku kar nekaj težav, pa se je potem hitro vklopil. Leto prej si ga sploh ne predstavljam v šoli.

Kar se pa družbe tiče: pri nas zmešajo vse vrtčevske skupine. S sinom sta v razredu le dva fanta iz vrtca, drugi vsi novi, pa se hitro ujamejo. Še všeč mi je, da si je našel nekaj novih prijateljev.

Še eno leto vrtca odločitev, je po mojem dobra odločitev, ampak svojo boš morala sprejeti sama.

(odgovor članu LuLu)
Neposredna povezava do sporočila: 50
Stran:   <<   < Prejšnja stran  1 [2] 3 4   Naslednja stran >   >>
Stran: <<   < Prejšnja stran  1 [2] 3 4   Naslednja stran >   >>
Pojdi na:





BLOG: Prvo leto nič čokolade in smokijev!
V svojih povsem dobronamernih vzgojnih odločitvah starši pogosto pozabimo na najpomembnejše - otroka. Tudi, ko gre za uv...
Mesec rojstva lahko vpliva na poklic tvoje...
Si vedela, da mesec rojstva, v katerem je rojen tvoj otrok, lahko vpliva na njegov poklic?




Nos.
пеперутка16

Kako majhnim otrokom čistite nos?