|      
Ops :( Si prepričan/-a, da ne želiš več sodelovati?
Preden potrdiš svojo odločitev, preberi podrobnosti.
Če potrdiš, da želiš odnehati, se ti bo avtomatično naložil poseben piškotek (cookie), s pomočjo katerega bomo ob ponovnem prihodu na našo spletno stran prepoznali tvoj račun in poskrbeli, da boš lahko v času trajanja nagradnega tekmovanja (od 17. 12. do 21. 12. 2018) nemoteno brskal/-a po Ringaraja.net brez prikazovanja ikon naših sponzorjev oziroma brez okenca na desnem delu zaslona.

Obenem boš izgubil/-a vse že osvojene točke in s tem, žal, izgubiš tudi možnost, da osvojiš odlično nagrado. Raje še enkrat premisli, preden klikneš da.

Si še vedno želiš odnehati?
Ringaraja.net uporablja piškotke z namenom zagotavljanja spletne storitve, oglasnih sistemov in funkcionalnosti, ki jih sicer ne bi mogli nuditi.
Z obiskom in uporabo spletnega mesta soglašate s piškotki.   Več o tem
Uporabniki na tej temi: nihče
  Natisni
Stran: <<   < Prejšnja stran  1 2 [3] 4   Naslednja stran >   >>
Uporabnik
Sporočilo << Starejša tema   Novejša tema >>
   RE: Pomagajte, naj gre hcerkica v solo s 5. l...
5.2.2014 9:49:37   
Anonimen
IZVIRNO SPOROČILO: petea


IZVIRNO SPOROČILO: LuLu
Danes je vpis za hčero user posted image hitro je prišlo do tega user posted image


A že?
Pri nas so komaj informativna srečanja ...




Mi imamo tudi drug teden že vpis. Informativnega srečanja niti ni bilo ...

(odgovor članu petea)
  Neposredna povezava do sporočila: 51
   RE: Pomagajte, naj gre hcerkica v solo s 5. l...
5.2.2014 9:50:46   
petea
IZVIRNO SPOROČILO: LuLu
in dala v vrtec, s katerimi bodo šli naprej v šolo. Da spozna skupino, da ne bo šok v šoli, ampak da se že prej spoznajo.


moji otroci z vpisom v šolo pridejo v čisto novo okolje, med neznane obraze;
je septembra najstarejši modroval drugemu, da bo pa zdaj spet trajalo nekaj let, da bo navezal prijateljstva user posted image

a je že čez nekaj dni postal neločljiv z nekaterimi user posted image

a še vedno pa zelo rad sreča prijatelje iz vrtca

(odgovor članu LuLu)
Neposredna povezava do sporočila: 52
   RE: Pomagajte, naj gre hcerkica v solo s 5. l...
5.2.2014 9:53:17   
Anonimen

IZVIRNO SPOROČILO: petea

IZVIRNO SPOROČILO: LuLu
in dala v vrtec, s katerimi bodo šli naprej v šolo. Da spozna skupino, da ne bo šok v šoli, ampak da se že prej spoznajo.


moji otroci z vpisom v šolo pridejo v čisto novo okolje, med neznane obraze;
je septembra najstarejši modroval drugemu, da bo pa zdaj spet trajalo nekaj let, da bo navezal prijateljstva user posted image

a je že čez nekaj dni postal neločljiv z nekaterimi user posted image

a še vedno pa zelo rad sreča prijatelje iz vrtca

Ja lej hb da tvoj mulo nima s tem takih problemov ... naša je pa precej po meni in rabi kar čas da naveže poznanstva ...

(odgovor članu petea)
  Neposredna povezava do sporočila: 53
   RE: Pomagajte, naj gre hcerkica v solo s 5. l...
5.2.2014 9:53:31   
LuLu

IZVIRNO SPOROČILO: petea

IZVIRNO SPOROČILO: LuLu
in dala v vrtec, s katerimi bodo šli naprej v šolo. Da spozna skupino, da ne bo šok v šoli, ampak da se že prej spoznajo.


moji otroci z vpisom v šolo pridejo v čisto novo okolje, med neznane obraze;
je septembra najstarejši modroval drugemu, da bo pa zdaj spet trajalo nekaj let, da bo navezal prijateljstva user posted image

a je že čez nekaj dni postal neločljiv z nekaterimi user posted image

a še vedno pa zelo rad sreča prijatelje iz vrtca

ja, večina se jih hitro navadi na novo okoje... prej, kot sem se jaz user posted image
Mi tudi nismo imeli informativnega... no, vsaj zasledila nisem, niti ne bi šla. Je sin zdaj v 1. razredu, zaenkrat se še nič ni spremenilo na šoli...


(odgovor članu petea)
Neposredna povezava do sporočila: 54
   RE: Pomagajte, naj gre hcerkica v solo s 5. l...
5.2.2014 9:56:38   
petea
zanimivo, LuLu, Otika

pri nas je na vabilu za vpis v šolo dodano še vabilo na informativni sestanek za starše in delavnice za otroke, kar poteka nekje teden dni pred vpisnimi dnevi; prav tako imajo to šole objavljeno na svojih spletnih straneh

(odgovor članu LuLu)
Neposredna povezava do sporočila: 55
   RE: Pomagajte, naj gre hcerkica v solo s 5. l...
5.2.2014 9:57:22   
LuLu

IZVIRNO SPOROČILO: petea

zanimivo, LuLu, Otika

pri nas je na vabilu za vpis v šolo dodano še vabilo na informativni sestanek za starše in delavnice za otroke, kar poteka nekje teden dni pred vpisnimi dnevi; prav tako imajo to šole objavljeno na svojih spletnih straneh


komplicirajo.... user posted image

(odgovor članu petea)
Neposredna povezava do sporočila: 56
   RE: Pomagajte, naj gre hcerkica v solo s 5. l...
5.2.2014 10:01:22   
petea

IZVIRNO SPOROČILO: Otika
IZVIRNO SPOROČILO: petea
e septembra najstarejši modroval drugemu, da bo pa zdaj spet trajalo nekaj let, da bo navezal prijateljstva user posted image


Ja lej hb da tvoj mulo nima s tem takih problemov ... naša je pa precej po meni in rabi kar čas da naveže poznanstva ...


ima, ima; je bila kar velika kriza tako ob vstopu v vrtec kot v šolo

a se je potem v vrtcu čez čas - on pravi, da po dveh letih user posted image - vključil, v šoli pa je potem v nekaj tednih našel sebi všečno družbo med sošolci

(odgovor članu Anonimen)
Neposredna povezava do sporočila: 57
   RE: Pomagajte, naj gre hcerkica v solo s 5. l...
5.2.2014 10:08:09   
petea

IZVIRNO SPOROČILO: LuLu

komplicirajo.... user posted image


ne, ne
je kar dobro, da je tako

(odgovor članu LuLu)
Neposredna povezava do sporočila: 58
   RE: Pomagajte, naj gre hcerkica v solo s 5. l...
5.2.2014 16:01:53   
vetrnica

IZVIRNO SPOROČILO: cooly

Drage mamice, na pomoc.

Kaj menite o zgodnjem vstopu v solo? Septembra bo hcerka dopolnila 5. let in 8. mesecev. V vrtcu zatrjujejo, da hcerka od starejsih sovrtickarjev s katerimi je v skupini, po nicemer ne zaostaja in da bi bila sola prava odlocitev.

Meni pa se zdi, da jo bom za marsikaj prikrajsala. Ima katera izkusnje?

Prisrcna hvala.user posted image user posted image user posted image user posted image user posted image user posted image user posted image


Pozdravljena,

Mi smo imeli lani isto dilemo in se nismo odločili za šolo. Vzgojiteljica v vrtcu je rekla, da je pripravljena na šolo in ne zaostaja za starejšimi vrstniki. Ni pa nasprotovala temu, da jo zadržimo še eno leto v vrtcu. Če ne drugega, bo pa čustveno še malo dozorela.

Na testiranju mi je pa šolska psihologinja rekla: "Vedno je bolje biti prvi kot pa zadnji in s tem mislim tudi na rojsti dan." Je rekla, da bi lahko po njenem mnenju vsi novembrski in decembrski ostali še eno leto doma.



_____________________________

"Sreča ni v glavi in ne v daljavi, niti v žepu ali pod palcem zaklad. Sreča je, če se delo dobro opravi in če imaš koga rad." (Tone Pavček)

(odgovor članu cooly)
Neposredna povezava do sporočila: 59
   RE: Pomagajte, naj gre hcerkica v solo s 5. l...
5.2.2014 18:00:49   
Stanislava_
IZVIRNO SPOROČILO: RIJA*


IZVIRNO SPOROČILO: Otika

Naša bo letos septembra prav tako stara 5 let in 8 mesecev in gre v šolo. Sva bila pred hudo dilemo, a sva se odločila tako kot sva se, ker mala noče niti slišat da bi ostala v vrtcu, hoče v šolo ... poleg tega bi bila edina iz skupini, ki bi ostala v vrtcu pa še to dodatno leto nebi mogla ostat v svojem vrtcu, ampak bi šla na centralo, kjer je skupina otrok, ki so leto dlje v vrtcu ... in če samo pomislim kakšen stres je doživljala že samo ko so se čez poletje selili v dežurno centralo pa je tam poznala svojo vzgojiteljico in sovrtičkarje ... tako da je čez to ne misliva dat 2x v enem letu pa še nikogar ne bo poznala ... bova sicer videla, kaj poreče še psihologinja, samo mislim da bo to kar to.



jaz bi mojemu enostavno rekla: tak je zakon in basta. ne moreš še v šolouser posted image

samo moj je tak fajn, da to vse upošteva user posted image




O nekaterih stvareh odločamo starši, in to je ena od teh stvari. Želja otroka žal ni argument, čeprav lahko pomaga, ampak šele v trenutku, ko imamo odraslih argumentov dovolj.

(odgovor članu RIJA*)
Neposredna povezava do sporočila: 60
   RE: Pomagajte, naj gre hcerkica v solo s 5. l...
8.2.2014 21:22:08   
sabina1903
Jaz osebno bi jo dala kasneje.

(odgovor članu Stanislava_)
Neposredna povezava do sporočila: 61
   RE: Pomagajte, naj gre hcerkica v solo s 5. l...
9.2.2014 11:20:16   
šrimpf
za mojo malo, ki se je sicer šele rodila (pred 8 tedni, torej decembra), sem že zdaj odločena, da bo šla kasneje v šolo. ne vidim nobenih prednosti zgodnjega vpisa. sin bo šel pa drugo leto, star 6 let in dva meseca.

(odgovor članu sabina1903)
Neposredna povezava do sporočila: 62
   RE: Pomagajte, naj gre hcerkica v solo s 5. l...
9.2.2014 12:10:38   
Shorty_
No naj napišem še svojo izkušnjo. Moja je december 2006 in je šla v šolo z letnikom 2006. Ni mi bilo žal niti za trenutek, super se je uklopila tako s socialnega vidika, kot tudi z učnega. Dejstvo je, da je zelo zrela za svojo starost in je bilo mnenje tako vzgojiteljic kot psihologinje, da bi bilo lahko za njo slabše če jo pustimo v vrtcu. Plus sama je imela ogromno željo da gre v šolo.

TAko da jaz pravim poslušaj sebe in otroka, se pa strinjam, da z letnikom prej pa je jaz vrjetno ne bi dala v šolo, čeprav je to res odvisno od posameznika do posameznika.

(odgovor članu šrimpf)
Neposredna povezava do sporočila: 63
   RE: Pomagajte, naj gre hcerkica v solo s 5. l...
10.2.2014 9:26:25   
HuAnita

IZVIRNO SPOROČILO: cooly

Drage mamice, na pomoc.

Kaj menite o zgodnjem vstopu v solo? Septembra bo hcerka dopolnila 5. let in 8. mesecev. V vrtcu zatrjujejo, da hcerka od starejsih sovrtickarjev s katerimi je v skupini, po nicemer ne zaostaja in da bi bila sola prava odlocitev.

Meni pa se zdi, da jo bom za marsikaj prikrajsala. Ima katera izkusnje?

Prisrcna hvala.user posted image user posted image user posted image user posted image user posted image user posted image user posted image



Naša je pa šla, prav tako rojena sept., ampak NOBENE panike. Za nič se mi ni zdela prikrajšana, saj je bilo v prvem razredu še veliko igre, je pa res, da je zelo bistra in je šla lepo z gneracijo iz vrtca skupaj najprej, tako da mi ni niti pod razno žal.

(odgovor članu cooly)
Neposredna povezava do sporočila: 64
   RE: Pomagajte, naj gre hcerkica v solo s 5. l...
10.2.2014 9:39:44   
mamica deklicam
moja bi morala iti letos. Je letnik 2008, rojena konec septembra. Jaz bom dala odlog šolanja. Imam mnenje logopedinje in psihologinje, da je to pravilna odločitev. Po eni strani je pri določenih stvareh brihtna in dojemljiva, po drugi strani pa na nekaterih področjih še ni dovolj zrela.

Končna odločitev bo vedno na strani staršev, tako da poslušajte sebe in otroka. Če otroku ne bo šlo, boš ti cele popoldneve presedela z njim in se mučila čez učno snov.


(odgovor članu HuAnita)
Neposredna povezava do sporočila: 65
   RE: Pomagajte, naj gre hcerkica v solo s 5. l...
10.2.2014 11:00:13   
rakica82
Jz bom tudi pred tako dilemo čez nekaj let, moja je rojena konec novembra in resno razmišljam da bi jo dala kasneje, se mi zdi čisto smisleno, zdej so otroci res majhni ko grejo v šolo in nič ne zamudi s tem. moja teta je učiteljica v prvem razredu in pravi ,da vsem tako svetuje, ker se res pozna da so potem otroci premalo zreli za šolo.

tako da mamica deklicam jaz kar podpiram tako odločitev

_____________________________

ti si najlepša pesem življenja mojega...

(odgovor članu mamica deklicam)
Neposredna povezava do sporočila: 66
   RE: Pomagajte, naj gre hcerkica v solo s 5. l...
10.2.2014 12:02:30   
Izabelina
js sm rojena sredi novembra, v šolo sm šla s svojimi letniki, smo imeli dva, ki sta bila en januar, en februar naslednje leto... in nista v ničemer zaostajala za nami, eden je bil celo na vseh področjih izjemno boljši od vseh ostalih... pa še večina punc in razreda smo ble zaljubljene v njega...
tko, da pomoje ni recepta, če se ti zdi dovolj razvita naj pač gre, če ne pa naj ostane še eno leto v vrtcu...



< Sporočilo je popravil Izabelina -- 10.2.2014 12:03:39 >


_____________________________

Naj tvoje srce razposajeno zazvončklja,
kot mu je usojeno!

(odgovor članu rakica82)
Neposredna povezava do sporočila: 67
   RE: Pomagajte, naj gre hcerkica v solo s 5. l...
10.2.2014 12:12:54   
pomlad08

IZVIRNO SPOROČILO: Izabelina

js sm rojena sredi novembra, v šolo sm šla s svojimi letniki, smo imeli dva, ki sta bila en januar, en februar naslednje leto... in nista v ničemer zaostajala za nami, eden je bil celo na vseh področjih izjemno boljši od vseh ostalih...




ej, ni primerljivo, veš, ker v naših časih je to pomenilo, da smo bili tisti februarski ob vstopu stari 6,5 - zdaj so pa ta najstarejši v razredu 6,5, ta najmlajši (recimo takle februarček, ki bi šel predčasno) pa 5,5. v razvoju otroka je v tem letu ogrooomna razlika.

(odgovor članu Izabelina)
Neposredna povezava do sporočila: 68
   RE: Pomagajte, naj gre hcerkica v solo s 5. l...
10.2.2014 12:35:37   
mamica deklicam
po moje so otroci že z dopoljnenim 6 letom premladi za v šolo. Da pa niso še niti 6 let stari, mi je pa močno prehuda.

Imam kolegico, ki ima starejšo punco rojeno junija, fant je aprilski. Punca je bila rojena prekmalu in sta imeli vse živo probleme. Tako, da ni bil noben poblem odložiti šolanja. Sedaj sta oba v šoli, tamal je prvi razred, hči tretji. Ona ugotavlja naslednje: kar je imela hči v drugem razredu, so dali nekaj že v prvega, kar bi pa ona morala jemati šele v četrtem, se je pojavilo že v tretjem.

Ko smo imeli v vrtcu roditeljski sestanek konec septembra 2013, je bila tam tudi mamica ene od punc, ki je učiteljica prvega razreda. Položila nam je na srce, da vsi tisti, ki imamo možnost, naj otroku omogočimo še eno leto brezskrbnega otroštva. ker je snov preobsežna in je nimajo niti časa osvojiti, ker gredo že na naslednjo.

Kakor sem že prej napisala, se mora vsak starš odločiti sam. Tudi jaz še kar kolebam ali jo dati ali jo pustiti še v vrtcu. Samo, da se bom morala pa že v prvem razredu usesti zraven, da bo moj otrok sledil pouku, se mi zdi absurd. Moji starši niso imeli z menoj nobenih problemov, se hecam, da sploh niso vedeli, da hodim v šolo.

(odgovor članu pomlad08)
Neposredna povezava do sporočila: 69
   RE: Pomagajte, naj gre hcerkica v solo s 5. l...
10.2.2014 14:00:02   
rakica82
Vidiš mamica deklicam točno tako jaz razmišljam, že tako so pri 6 letih majhni, In kot pravim moja teta pravi isto, pustite otroku še eno leto brezskrbnega otroštva, če lahko.

_____________________________

ti si najlepša pesem življenja mojega...

(odgovor članu mamica deklicam)
Neposredna povezava do sporočila: 70
   RE: Pomagajte, naj gre hcerkica v solo s 5. l...
10.2.2014 14:09:03   
Izabelina

IZVIRNO SPOROČILO: pomlad08


IZVIRNO SPOROČILO: Izabelina

js sm rojena sredi novembra, v šolo sm šla s svojimi letniki, smo imeli dva, ki sta bila en januar, en februar naslednje leto... in nista v ničemer zaostajala za nami, eden je bil celo na vseh področjih izjemno boljši od vseh ostalih...




ej, ni primerljivo, veš, ker v naših časih je to pomenilo, da smo bili tisti februarski ob vstopu stari 6,5 - zdaj so pa ta najstarejši v razredu 6,5, ta najmlajši (recimo takle februarček, ki bi šel predčasno) pa 5,5. v razvoju otroka je v tem letu ogrooomna razlika.


to je pa res ja... sm pozabla da grejo ubistvu zdej eno leto prej v šolo...

potem pa sploh ni dvoma, če lahko naj ostane še malo doma...

_____________________________

Naj tvoje srce razposajeno zazvončklja,
kot mu je usojeno!

(odgovor članu pomlad08)
Neposredna povezava do sporočila: 71
   RE: Pomagajte, naj gre hcerkica v solo s 5. l...
10.2.2014 15:21:52   
petea
prvo polletje prvega razreda je bilo dokaj enostavno; sedaj se je začelo drugo polletje, 'na polno', z veliko večjim tempom učenja;
me je kar presenetil tak preskok

(odgovor članu Izabelina)
Neposredna povezava do sporočila: 72
   RE: Pomagajte, naj gre hcerkica v solo s 5. l...
10.2.2014 21:27:23   
liliana
Če so se pa do zdaj učili to, kar so povečini že znali.....levo-desno, gor-dol, računati do 5, letne čase.....zdaj pa pride bolj resno in mogoče tudi kaj takega, kar še ne znajo od prej......

(odgovor članu petea)
Neposredna povezava do sporočila: 73
   RE: Pomagajte, naj gre hcerkica v solo s 5. l...
11.2.2014 9:50:58   
petea
začeli so se učiti črke; kar me preseneča, je, da pravzaprav samo 'jemljejo' črke - hkrati velike in male tiskane, vaj pisanja oz. utrjevanja črk, prav tako tudi branja pa praktično (še) ni

mnogim otrokom, ki niso od prej poznali črk, je po mojem tempo spoznavanja s črkami odločno prehud

(odgovor članu liliana)
Neposredna povezava do sporočila: 74
   RE: Pomagajte, naj gre hcerkica v solo s 5. l...
11.2.2014 9:55:28   
Izabelina

IZVIRNO SPOROČILO: petea

začeli so se učiti črke; kar me preseneča, je, da pravzaprav samo 'jemljejo' črke - hkrati velike in male tiskane, vaj pisanja oz. utrjevanja črk, prav tako tudi branja pa praktično (še) ni

mnogim otrokom, ki niso od prej poznali črk, je po mojem tempo spoznavanja s črkami odločno prehud


sam a so dejansko otroci, ki ne poznajo črk od prej? ok, verjetno so, ker pač nimajo vsi enakih interesov...

_____________________________

Naj tvoje srce razposajeno zazvončklja,
kot mu je usojeno!

(odgovor članu petea)
Neposredna povezava do sporočila: 75
Stran:   <<   < Prejšnja stran  1 2 [3] 4   Naslednja stran >   >>
Stran: <<   < Prejšnja stran  1 2 [3] 4   Naslednja stran >   >>
Pojdi na:





Zakaj je ustvarjanje odlično za otrokov ra...
Ustvarjanje z otrokom ni le odličen način kakovostnega preživljanja časa, ampak dokazano pozitivno vpliva na otrokov raz...
Otroke uspavam zgodaj
Moji otroci so vedno šli zgodaj spat. Zapadli smo v rutino, ko so smo se odrekli dnevnemu spancu, približno tretje ali č...




NOSEČNOST
пеперутка16

Kateri del nosečnosti vam je bil najbolj všeč oz. najlažji?