|      
Ops :( Si prepričan/-a, da ne želiš več sodelovati?
Preden potrdiš svojo odločitev, preberi podrobnosti.
Če potrdiš, da želiš odnehati, se ti bo avtomatično naložil poseben piškotek (cookie), s pomočjo katerega bomo ob ponovnem prihodu na našo spletno stran prepoznali tvoj račun in poskrbeli, da boš lahko v času trajanja nagradnega tekmovanja (od 17. 12. do 21. 12. 2018) nemoteno brskal/-a po Ringaraja.net brez prikazovanja ikon naših sponzorjev oziroma brez okenca na desnem delu zaslona.

Obenem boš izgubil/-a vse že osvojene točke in s tem, žal, izgubiš tudi možnost, da osvojiš odlično nagrado. Raje še enkrat premisli, preden klikneš da.

Si še vedno želiš odnehati?
Ringaraja.net uporablja piškotke z namenom zagotavljanja spletne storitve, oglasnih sistemov in funkcionalnosti, ki jih sicer ne bi mogli nuditi.
Z obiskom in uporabo spletnega mesta soglašate s piškotki.   Več o tem
Uporabniki na tej temi: nihče
  Natisni
Stran: <<   < Prejšnja stran  1 2 3 [4] 5   Naslednja stran >   >>
Uporabnik
Sporočilo << Starejša tema   Novejša tema >>
   RE: Le eno pivo...
9.2.2014 16:14:11   
mateyka
in kaj bi ti rada svojo ironijo povedala? da naj jo (pri)sili, da pove nekaj česar noče? da se sooči s stvarmi, s katerimi se ni prirpavljena? da nasilno intervenira? kaj?

poleg tega, da niti ne veste kaj vse je že probal in ga kar sekljate da je slabič.

(odgovor članu liliana)
Neposredna povezava do sporočila: 76
   RE: Le eno pivo...
9.2.2014 16:54:31   
liliana

IZVIRNO SPOROČILO: mateyka

in kaj bi ti rada svojo ironijo povedala?


Napisala sem dva posta.......upam, da si sposobna kaj razbrati iz njiju in ne vsak post izkoristiti za "špikanje".....bo šlo....?

da naj jo (pri)sili, da pove nekaj česar noče? da se sooči s stvarmi, s katerimi se ni prirpavljena? da nasilno intervenira? kaj?


To je skoraj nujno.....pa čeprav ima otrok že 30 ali 40 let.....če vidiš, da otrok trpi.....in če živiš na istem dvorišču, v isti hiši, to opaziš, da otrok trpi......ne moreš pa nič storiti kot starš, če ti otrok prepreči, da se vmešavaš v njihove družinske zadeve.....kot starš lahko storiš to šele takrat, ko so zadeve že tako nasilne, da si prisiljen poklicati nasilno intervencijo, takrat pa zna že biti prepozno......

poleg tega, da niti ne veste kaj vse je že probal in ga kar sekljate da je slabič.


Kje sem ga sekljala kot slabiča.....definiraj prosim.......?





(odgovor članu mateyka)
Neposredna povezava do sporočila: 77
   RE: Le eno pivo...
9.2.2014 17:18:14   
mateyka
IZVIRNO SPOROČILO: liliana
IZVIRNO SPOROČILO: mateyka
in kaj bi ti rada svojo ironijo povedala?


Napisala sem dva posta.......


ja, ironičnega (zadnjega in na tega odgovarjam - začne se z "Seveda.....ker v mlado družino se ne sme preveč drezati...."). bo šlo?

......ne moreš pa nič storiti kot starš, če ti otrok prepreči, da se vmešavaš v njihove družinske zadeve.....kot starš lahko storiš to šele takrat, ko so zadeve že tako nasilne, da si prisiljen poklicati nasilno intervencijo, takrat pa zna že biti prepozno......


ja, in to je to - ne vemo ali se je njen oče že probal pogovoriti z njo, karkoli storiti.

poleg tega, da niti ne veste kaj vse je že probal in ga kar sekljate da je slabič.


Kje sem ga sekljala kot slabiča.....definiraj prosim.......?


odgovarjala sem v množini. predvsem tiste uporabnice, ki govorijo da bi moral njen oče nekaj naredit, in opozarjam, da ne vemo ali je že probal posredovat ali ne. zgoraj je stana zapisala, da je slabič, zato omenjam, da je ta vrsta označevanja prezgodnja. če se ne čutiš del teh uporabnic, se opravičujem, da sem te dodala med zagovornice "sekljanja" user posted image

p.s. ironija me je zavedla user posted image

< Sporočilo je popravil mateyka -- 9.2.2014 17:28:41 >

(odgovor članu liliana)
Neposredna povezava do sporočila: 78
   RE: Le eno pivo...
9.2.2014 20:24:54   
kalbo

IZVIRNO SPOROČILO: Stanislava_

IZVIRNO SPOROČILO: kalbo


IZVIRNO SPOROČILO: Stanislava_

IZVIRNO SPOROČILO: petea


IZVIRNO SPOROČILO: Stanislava_
Kaj je narobe s tvojim očetom?


Stanislava_,
lahko da se boji, kako bo zmogel sam prenašati 3 ženske pod eno streho ...




Strahopetec user posted image


Njen oče nima čisto nič pri tem, ona sama mora ukrepat.



Kako da ne? Samo spomni se, kako dolgo si ti svojega s seboj "vlekel" user posted image .
Drugače pa ima - ker je, še vedno, njen oče.

Kam sem jest vlekel svojega, in kaj ima moj veze s temo? V tej fazi njen oče nima kaj iskat v njenem zakonu. Mora cisto sama zbrat pogum in decu pokazat vrata, ker je samostojna ženska in ne očitova punčka.

(odgovor članu Stanislava_)
Neposredna povezava do sporočila: 79
   RE: Le eno pivo...
9.2.2014 20:25:39   
Frodo Bisagin

IZVIRNO SPOROČILO: liliana
Jaz bi že daven dan šla povedat njegovim staršem......da ima njihov sin in posledično še celotna družina resen problem - alkoholizem in grožnje z nasiljem v alkoholnem stanju.......ni treba biti žensko sram zaradi pijanega in agresivnega moža.....


In kaj pricakujes, da bi oni naredili?


_____________________________

Hlapci! Za hlapce rojeni, za hlapce vzgojeni, ustvarjeni za hlapčevanje. Gospodar se menja, bič pa ostane, in bo ostal za vekomaj; zato, ker je hrbet skrivljen, biča vajen in željan!
(Ivan Cankar)

(odgovor članu liliana)
Neposredna povezava do sporočila: 80
   RE: Le eno pivo...
9.2.2014 20:28:22   
Frodo Bisagin

IZVIRNO SPOROČILO: kalbo

Kam sem jest vlekel svojega, in kaj ima moj veze s temo? V tej fazi njen oče nima kaj iskat v njenem zakonu. Mora cisto sama zbrat pogum in decu pokazat vrata, ker je samostojna ženska in ne očitova punčka.


Hebote, se moram strinjat.


_____________________________

Hlapci! Za hlapce rojeni, za hlapce vzgojeni, ustvarjeni za hlapčevanje. Gospodar se menja, bič pa ostane, in bo ostal za vekomaj; zato, ker je hrbet skrivljen, biča vajen in željan!
(Ivan Cankar)

(odgovor članu kalbo)
Neposredna povezava do sporočila: 81
   RE: Le eno pivo...
9.2.2014 20:43:24   
kalbo
Tud to se zgodi hebiga

(odgovor članu Frodo Bisagin)
Neposredna povezava do sporočila: 82
   RE: Le eno pivo...
9.2.2014 20:48:28   
LuLu
IZVIRNO SPOROČILO: Frodo Bisagin


IZVIRNO SPOROČILO: kalbo

Kam sem jest vlekel svojega, in kaj ima moj veze s temo? V tej fazi njen oče nima kaj iskat v njenem zakonu. Mora cisto sama zbrat pogum in decu pokazat vrata, ker je samostojna ženska in ne očitova punčka.


Hebote, se moram strinjat.



a je tako narobe, da ji nekdo zdaj to pomaga narediti, pa potem v miru in nestresno postaja močna in samostojna? To ne postane čez noč, to je proces, ki traja. Takega partnerja pa se mora rešiti zdaj. Ob takem partnerju se bo težko razvijala v močno osebo. Lažje bo, ko ga ne bo blizu.

če sama ne zmore tega, če pa lahko, pa super

< Sporočilo je popravil LuLu -- 9.2.2014 20:53:56 >

(odgovor članu Frodo Bisagin)
Neposredna povezava do sporočila: 83
   RE: Le eno pivo...
9.2.2014 22:48:55   
Frodo Bisagin

IZVIRNO SPOROČILO: LuLu

IZVIRNO SPOROČILO: Frodo Bisagin


IZVIRNO SPOROČILO: kalbo

Kam sem jest vlekel svojega, in kaj ima moj veze s temo? V tej fazi njen oče nima kaj iskat v njenem zakonu. Mora cisto sama zbrat pogum in decu pokazat vrata, ker je samostojna ženska in ne očitova punčka.


Hebote, se moram strinjat.



a je tako narobe, da ji nekdo zdaj to pomaga narediti, pa potem v miru in nestresno postaja močna in samostojna? To ne postane čez noč, to je proces, ki traja. Takega partnerja pa se mora rešiti zdaj. Ob takem partnerju se bo težko razvijala v močno osebo. Lažje bo, ko ga ne bo blizu.

če sama ne zmore tega, če pa lahko, pa super


Ne ni narobe, vendar v primeru, ko sama prosi za pomoc. Zmerjati kogar koli, da je slabic ker je v blizini in ne resuje tuje tezave ze v startu je IMO nespametno. Namrec zelo hitro bi se taksen nastop v drugi situaciji ali celo v enaki razumel kot vmesavanje (enako ko neka maica prevec oblaci dete, ga premalo oblaci, ga "napacno" hrani, ga ne pelje na zrak itn...).
Navsezadnje ne mores pomagati cloveku, ki si pomoci ne zeli. Morda pa omenjena oce in mati cakata na znak hcerke, da ji priskocita na pomoc, mogoce razumeta, da si njunega vmesavanja ne zeli....
Iniciativa mora biti njena.

Dejstvo pa je, da mora ona potegniti crto in ga postaviti pred koncano dejstvo, saj prisotnost/vmesavanje kogarkoli zunaj njunega zakona se lahko razume kot da sama ni dovolj mocna in odlocna, da zadevo uredi. V tem primeru ji sledi (z ogromno verjetnostjo) nadlehgovanje, prepricevanje, najedanje, zasledovanje, tezenje.... Ob njej pa ne bo vedno mogel nekdo biti in jo podpirati. zato mora sama sprejeti odlocitev in jo izpeljati.

_____________________________

Hlapci! Za hlapce rojeni, za hlapce vzgojeni, ustvarjeni za hlapčevanje. Gospodar se menja, bič pa ostane, in bo ostal za vekomaj; zato, ker je hrbet skrivljen, biča vajen in željan!
(Ivan Cankar)

(odgovor članu LuLu)
Neposredna povezava do sporočila: 84
   RE: Le eno pivo...
9.2.2014 22:59:50   
liliana

IZVIRNO SPOROČILO: kalbo

V tej fazi njen oče nima kaj iskat v njenem zakonu. Mora cisto sama zbrat pogum in decu pokazat vrata, ker je samostojna ženska in ne očitova punčka.


Če bi ona bila taka ženska, bi že do sedaj zbrala sama pogum in bi že daven dan decu pokazala vrata......vendar ona tega še ni storila......precej jih drugače tega ne stori, ni ona edina.....mogoče prav zato tega ne storijo, ker se same spopodajo s pijanim in nasilnim možem in jih je strah, vendar pa jih je sram spregovoriti o domačih problemih pred najožjim sorodstov, kaj šele pred drugimi ljudmi.......

In govorimo o stanju alkoholiziranosti njenega moža in groženj, tudi s smrtjo, v tem stanju......in tako stanje lahko ženski vliva določen strah.....in zato je prav, da se okolica, vsaj bližnje sorodstvo, zaveda stanja svojega sina oz. zeta......in v tem primeru, ko partner grozi partnerki v alkoholnem stanju se je mogoče malo riskantno iti to "dokaži, da nisi očkova punčka in pokaži, da imaš muda ter deca ****ni ven".....to ni primer za dokazovanje, da je ona SAMA močna......

In če starši, tast in tašča vedo vsaj približno, kaj se dogaja za štirimi stenami, kaj njen mož dela, je mogoče lažje zbrati pogum za odhod.....in če stanje alkoholiziranosti njenega moža še ni tako hudo, se moža mogoče prime, če mu mati, tast in tašča, brat, bratranec, povedo kako krepko in ga postane sram in začne zmanjševati doze.......

Ni pa v tem primeru potrebno ženski iti sami skozi to......ker potem ne rabimo tudi nobenih sos telefonov, varnih hiš.....ker ženska mora dokazati sama, da ima muda in decu, ki ji grozi pokazati vrata, brez kakršnekoli pomoči, ker je samostojna ženska in ne očkova punčka, ki rabi pomoč pri pokaznju vrat človeku, ki ji v stanju pijanosti grozi.....

(odgovor članu kalbo)
Neposredna povezava do sporočila: 85
   RE: Le eno pivo...
9.2.2014 23:31:42   
mateyka
liliana, po tvoji logiki ljudje nikoli ne spregledajo, če ne spegledajo takoj (ali takrqat ko ti misliš da bi morali). ljudje spregledajo takrat ko so pripravljeni. in če je to zate takoj, je za drugega tretjič, za tretjega eno leto, za druge 5 let. to pa ne pomeni, če ti drugi ne spregledajo takoj (kot ti), da ne bodo ali da ne morejo.
smo si različni, in zato ne moreš enega določit da nikoli ne bo (sam spregledal), če do sedaj ni.

aja, sos telefone ženske same kličejo in nečakajo, da njihov oče zavrti številko. jaz bi jih uvrstila med une, ki so (enkrat že, kadakoli - važno da so) spregledale.

< Sporočilo je popravil mateyka -- 9.2.2014 23:33:07 >

(odgovor članu liliana)
Neposredna povezava do sporočila: 86
   RE: Le eno pivo...
10.2.2014 0:28:25   
Frodo Bisagin

IZVIRNO SPOROČILO: mateyka

liliana, po tvoji logiki ljudje nikoli ne spregledajo, če ne spegledajo takoj (ali takrqat ko ti misliš da bi morali). ljudje spregledajo takrat ko so pripravljeni. in če je to zate takoj, je za drugega tretjič, za tretjega eno leto, za druge 5 let. to pa ne pomeni, če ti drugi ne spregledajo takoj (kot ti), da ne bodo ali da ne morejo.
smo si različni, in zato ne moreš enega določit da nikoli ne bo (sam spregledal), če do sedaj ni.

aja, sos telefone ženske same kličejo in nečakajo, da njihov oče zavrti številko. jaz bi jih uvrstila med une, ki so (enkrat že, kadakoli - važno da so) spregledale.


Strinjam se.

IZVIRNO SPOROČILO: liliana
Ni pa v tem primeru potrebno ženski iti sami skozi to......ker potem ne rabimo tudi nobenih sos telefonov, varnih hiš.....ker ženska mora dokazati sama, da ima muda in decu, ki ji grozi pokazati vrata, brez kakršnekoli pomoči, ker je samostojna ženska in ne očkova punčka, ki rabi pomoč pri pokaznju vrat človeku, ki ji v stanju pijanosti grozi.....


sos telefoni in varne hise so podpora in ne tisti, ki se odlocijo, da zadeve vzamejo v svoje roke - to mora biti zenska. Vsak, ki je kadarkoli magari za 1 dan delal z nasiljem ti bo znal povedati, da ne mores narediti nic kot vzpodbujati in cakati, da se "zrtev" sama odloci kaj in kako. Podpora lahko izrazi stalisce, predstavi moznosti, napoti kaj vse je na voljo - odlocati se pa v imenu drugega ne sme in ne more.
Zenska bo, ko se bo odlocila samostojno naredila korak k resevanju zadeve, samostojno se odlocila kaksne korake bo prevzela, kaj in koliko bo v to vlozila - podpora pa vedno ostaja podpora.

_____________________________

Hlapci! Za hlapce rojeni, za hlapce vzgojeni, ustvarjeni za hlapčevanje. Gospodar se menja, bič pa ostane, in bo ostal za vekomaj; zato, ker je hrbet skrivljen, biča vajen in željan!
(Ivan Cankar)

(odgovor članu mateyka)
Neposredna povezava do sporočila: 87
   RE: Le eno pivo...
10.2.2014 5:43:17   
LuLu

IZVIRNO SPOROČILO: Frodo Bisagin


Navsezadnje ne mores pomagati cloveku, ki si pomoci ne zeli. Morda pa omenjena oce in mati cakata na znak hcerke, da ji priskocita na pomoc, mogoce razumeta, da si njunega vmesavanja ne zeli....
Iniciativa mora biti njena.



To se sicer strinjam, tudi ne vemo kaj starši vedo, mi je jasno.
Če jim je vsaj nekaj povedala od tega, kar je nam napisala, bi jaz hčero na silo potegnila iz te veze, pa ji potem odpirala možgane. Tudi ona bo na silo probala pomagati možu. Tukaj se ne more čakati, da se dobi dovoljenje. Če si opazovalec (sorodnik, prijatelj, sosed) in nekaj veš, potem ukrepaj. Jaz bi. Pa naj me pošlje v tri krasne, tudi prav, če pa uspe moja pomoč, pa toliko boljše.
Ker pa so tukaj vsi malo "bolani" je to začaran krog in težko izpeljati. V takem primeru se čaka to "dno", ki ga omenja. Do tega pa ni potrebe, da pride.

Po vsem tukaj kar je zapisala, verjamem, da bi ji uspelo reči NE, čepraj jo prej nekdo na silo stran potegne, ne da ga prosi za to.

(odgovor članu Frodo Bisagin)
Neposredna povezava do sporočila: 88
   RE: Le eno pivo...
10.2.2014 5:46:38   
LuLu

IZVIRNO SPOROČILO: mateyka


aja, sos telefone ženske same kličejo in nečakajo, da njihov oče zavrti številko.


kaj pa veš... lahko kliče, ko je sama doma, lahko ji je foter številko zavrtel, lahko prijateljica... to se ne ve
glavno, da spregovori o tem kjerkoli, komurkoli, ki mu ni vseeno

(odgovor članu mateyka)
Neposredna povezava do sporočila: 89
   RE: Le eno pivo...
10.2.2014 8:01:07   
Barbi5
Najprej hvala za vse odgovore!!

Glejte, o grožnjah moj oče ne ve nič, kar ni prav in imam namen povedati. Ve pa, da je problem, ko je pijan, ampak mož se samo "čudno" obnaša pred mano, pred drugimi, kot da bi imel "rešpekt" ali kaj... nevem... vem, da pravite, da čimprej, čimprej...!!! zbiram pogum, delam načrt(e) in PIKA.

Hvala za vse, RES hvala!! user posted image user posted image

(odgovor članu mateyka)
Neposredna povezava do sporočila: 90
   RE: Le eno pivo...
10.2.2014 8:39:56   
liliana
IZVIRNO SPOROČILO: mateyka

liliana, po tvoji logiki ljudje nikoli ne spregledajo, če ne spegledajo takoj (ali takrqat ko ti misliš da bi morali). ljudje spregledajo takrat ko so pripravljeni. in če je to zate takoj, je za drugega tretjič, za tretjega eno leto, za druge 5 let. to pa ne pomeni, če ti drugi ne spregledajo takoj (kot ti), da ne bodo ali da ne morejo.
smo si različni, in zato ne moreš enega določit da nikoli ne bo (sam spregledal), če do sedaj ni.



Replicirala sem na kalbov post, da mora ženska SAMA zbrati pogum in dedcu pokazati vrata......in velikokrat ženske SAME zberejo pogum in deca naženejo šele takrat (ali pa niti takrat ne), ko že dosežejo dno......in pri tem zbiranju poguma lahko okolica, družina, prijatelji zelo pomagajo, če vedo o zadevah za štirimi stenami.....in če se pri tem da pomagati, ne vem zakaj bi ženska morala čakati pet let, da bo doseženo dno, da bo zbrala pogum, če se lahko s pomočjo okolice to doseže že prej......

IZVIRNO SPOROČILO: mateyka

aja, sos telefone ženske same kličejo in nečakajo, da njihov oče zavrti številko. jaz bi jih uvrstila med une, ki so (enkrat že, kadakoli - važno da so) spregledale.


Seveda....ko so že plave in krvave......ker je stvar že prišla tako daleč......ali pa so jo mogoče ravno starši ali prijatelji prepričali, da zavrti številko.......ne veš kako je "spregledala"....

A ni bolje, da pride do "spregledanja", pa tudi če s pomočjo okolice že prej, da ni treba čakati, da bo "že sama spregledala, ko bo pač pripravljena"......

Obstajajo namreč zadeve, kjer ni treba po vsej sili vztrajati leta in leta, da bo človek prišel SAM do določenega spoznanja in SAM spregledal......CSD recimo tudi vedno ne čaka, da oče in mati spregledata in skuša zaščiti otroka že prej......

(odgovor članu mateyka)
Neposredna povezava do sporočila: 91
   RE: Le eno pivo...
10.2.2014 8:42:27   
liliana
IZVIRNO SPOROČILO: LuLu


kaj pa veš... lahko kliče, ko je sama doma, lahko ji je foter številko zavrtel, lahko prijateljica... to se ne ve
glavno, da spregovori o tem kjerkoli, komurkoli, ki mu ni vseeno


Točno tako......in da ve, da ni sama, da ima nekje podporo......

(odgovor članu LuLu)
Neposredna povezava do sporočila: 92
   RE: Le eno pivo...
10.2.2014 9:41:35   
Frodo Bisagin
IZVIRNO SPOROČILO: LuLu
Če jim je vsaj nekaj povedala od tega, kar je nam napisala, bi jaz hčero na silo potegnila iz te veze, pa ji potem odpirala možgane.


Nimas pravice narediti tako, kot nihce nima pravice na silo tene potegniti iz katere koli zveze. Pa tudi, ce te potegne te ne bo za dolgo. na silo ne gre, dokler clovek ni sam odlocen.

Tudi ona bo na silo probala pomagati možu. Tukaj se ne more čakati, da se dobi dovoljenje.


Ne bo na silo pomagala mozu. POstavila ga bo v situacijo, ko se bo moral odlociti ali se bo spremenil tako, da bosta spet lahko skupaj ali ne. Odlocitev je popolnoma njegova in jo mora samostojno sprejeti, da bi zadeva uspela.

Če si opazovalec (sorodnik, prijatelj, sosed) in nekaj veš, potem ukrepaj. Jaz bi. Pa naj me pošlje v tri krasne, tudi prav, če pa uspe moja pomoč, pa toliko boljše.


Ko te poslje v tri krasne ker prehitevas in bolje od nje ves kaj je za njo dobro, te izgubi tudi kot podporo. Tvoja vest je morda "cista" njen polozaj pa slabsi, saj ima ena odprta vrata manj. Pomoc ni v tem, da resujes tuje probleme, pomoc je v tem, da ko se nekdo odloci kaj bi, da ima podporo, da se ji ponudi znanje kam lahko gre, kako lahko ukrepa, katere groznje so prazne groznje, na kaj je treba paziti itn...

Ker pa so tukaj vsi malo "bolani" je to začaran krog in težko izpeljati. V takem primeru se čaka to "dno", ki ga omenja. Do tega pa ni potrebe, da pride.


Osebno "dno" je razlicno od cloveka do cloveka. Dno je pravzaprav slepa ulica - ko se znajdes v njej vidis kje si in kako si. takrat ukrepas, takrat ko ni vec stranskih ulicic zaradi katerih ti izgleda, da so se drugi izhodi.

Po vsem tukaj kar je zapisala, verjamem, da bi ji uspelo reči NE, čepraj jo prej nekdo na silo stran potegne, ne da ga prosi za to.


Vec kot jasno je, da ji bo uspelo, vendar samo takrat, ko bo sama na tem.

Najtezje je gledati nekoga, ki ga imas rad kako trpi. Vendar skakati in resevati osebo pred nasilnim mozem, pijancem, locevati jo, ne da bi ona na to bila pripravljena je absurd in ne daje dobre rezultate. Glede na dejstvo, da uporabnica le ni tako hudo ogrozena se ji ne more odvzeti moznost samoodlocanja. Odlocitev mora dozoreti in odlocitev mora biti trdna. Moras biti preprican, da je to potrebno narediti in da to hoces narediti. Takrat poisces podporo in resujes. Ljudje , ki pomagajo morajo pomagati v tempu tistega, ki je odlocitev sprejel in v smeri, ki jo zeli. Lahko probas prepricati kaj pa kako vendar v imenu odrasle, poslovno sposobne osebe ne mores in ne smes odlocati. Samostojnost osebe ni zgolj , ko je dobro, velja tudi takrat, ko ne gre vse tako kot je treba.

Navsezadnje zamisli koliko mamic bi nasilno odstranila iz zakona z zensko, ki nikakor ne more biti prava za sina , ce bi to slo tako, da lahko odlocas za druge. user posted image


< Sporočilo je popravil Frodo Bisagin -- 10.2.2014 9:52:25 >


_____________________________

Hlapci! Za hlapce rojeni, za hlapce vzgojeni, ustvarjeni za hlapčevanje. Gospodar se menja, bič pa ostane, in bo ostal za vekomaj; zato, ker je hrbet skrivljen, biča vajen in željan!
(Ivan Cankar)

(odgovor članu LuLu)
Neposredna povezava do sporočila: 93
   RE: Le eno pivo...
10.2.2014 9:49:13   
Frodo Bisagin
IZVIRNO SPOROČILO: liliana
Replicirala sem na kalbov post, da mora ženska SAMA zbrati pogum in dedcu pokazati vrata......in velikokrat ženske SAME zberejo pogum in deca naženejo šele takrat (ali pa niti takrat ne), ko že dosežejo dno......in pri tem zbiranju poguma lahko okolica, družina, prijatelji zelo pomagajo, če vedo o zadevah za štirimi stenami.....in če se pri tem da pomagati, ne vem zakaj bi ženska morala čakati pet let, da bo doseženo dno, da bo zbrala pogum, če se lahko s pomočjo okolice to doseže že prej......


Vseeno odlocitev mora biti njena in ona mora biti tista, ki bo odlocala kdaj in kako , ne okolica, okolica je podpora.

IZVIRNO SPOROČILO: mateyka

aja, sos telefone ženske same kličejo in nečakajo, da njihov oče zavrti številko. jaz bi jih uvrstila med une, ki so (enkrat že, kadakoli - važno da so) spregledale.


Seveda....ko so že plave in krvave......ker je stvar že prišla tako daleč......ali pa so jo mogoče ravno starši ali prijatelji prepričali, da zavrti številko.......ne veš kako je "spregledala"....


Vseeno je ona tista, ki mora zavrteti stevilko.

A ni bolje, da pride do "spregledanja", pa tudi če s pomočjo okolice že prej, da ni treba čakati, da bo "že sama spregledala, ko bo pač pripravljena"......


Okolica vedno prej spregleda. Okolica vedno bolje ve kaj je treba narediti, preprosto zato ker je s tujim njeznikom lahko po koprivah mlatit in ker okolica ni ne custveno ne psihicno v dolocenih stanjih v katerih je posamezna zenska oz. oseba.

Obstajajo namreč zadeve, kjer ni treba po vsej sili vztrajati leta in leta, da bo človek prišel SAM do določenega spoznanja in SAM spregledal......CSD recimo tudi vedno ne čaka, da oče in mati spregledata in skuša zaščiti otroka že prej......


Obstajajo tudi studije, ki jasno kazejo, da ce na silo odstranis zrtev od nasilnika, ko zrtev ni pripravljena na ta korak, se le ta vraca nazaj. Ni pametno enaciti osebnost in custveno, psihicno stanje zrtve in povprecne osebe. Psihologija zrtve je drugacna in prav zato mora dobiti razumevanje in ne nasilno resevanje njenih tezav, ce ona na to ni pripravljena.
Primerjava z otrokom je nepremirna, ker otrok ni polnoletna, opravilno sposobna in zase odgovorna oseba.


< Sporočilo je popravil Frodo Bisagin -- 10.2.2014 9:53:52 >


_____________________________

Hlapci! Za hlapce rojeni, za hlapce vzgojeni, ustvarjeni za hlapčevanje. Gospodar se menja, bič pa ostane, in bo ostal za vekomaj; zato, ker je hrbet skrivljen, biča vajen in željan!
(Ivan Cankar)

(odgovor članu liliana)
Neposredna povezava do sporočila: 94
   RE: Le eno pivo...
10.2.2014 10:07:36   
mateyka

IZVIRNO SPOROČILO: Frodo Bisagin
Glede na dejstvo, da uporabnica le ni tako hudo ogrozena se ji ne more odvzeti moznost samoodlocanja.
...
Lahko probas prepricati kaj pa kako vendar v imenu odrasle, poslovno sposobne osebe ne mores in ne smes odlocati. Samostojnost osebe ni zgolj , ko je dobro, velja tudi takrat, ko ne gre vse tako kot je treba.


ja, tole se mi zdi pomembno poudarit. ene ste pozabila (tiste ki zagovarjate nasilno pomoč, da tako rečem - ne zamerit tako poimenovanje user posted image ) upoštevat. da je to podobno kot da bi ji vzele opravilno sposobnost. imo anyway..

(odgovor članu Frodo Bisagin)
Neposredna povezava do sporočila: 95
   RE: Le eno pivo...
10.2.2014 11:34:48   
Frodo Bisagin

IZVIRNO SPOROČILO: mateyka


IZVIRNO SPOROČILO: Frodo Bisagin
Glede na dejstvo, da uporabnica le ni tako hudo ogrozena se ji ne more odvzeti moznost samoodlocanja.
...
Lahko probas prepricati kaj pa kako vendar v imenu odrasle, poslovno sposobne osebe ne mores in ne smes odlocati. Samostojnost osebe ni zgolj , ko je dobro, velja tudi takrat, ko ne gre vse tako kot je treba.


ja, tole se mi zdi pomembno poudarit. ene ste pozabila (tiste ki zagovarjate nasilno pomoč, da tako rečem - ne zamerit tako poimenovanje user posted image ) upoštevat. da je to podobno kot da bi ji vzele opravilno sposobnost. imo anyway..


Pogosto se dolocene stvari spregledajo. Poznamo primere, ko so dolocene zenske pripravljene prenesti marsikaj, kar druge zenske ne bi oz. kar bi za druge bil popolnoma dober in legitimen vzrok, da partnerja zapustijo. Nekatere to pocno zaradi druzbenega polozaja in standarda, ki ga uzivajo, nekatere ker nocejo priznati, da so se "ustele", nekatere ker je za njih locitev nesprejemljiva poteza, nekatere ker otroci morajo imeti oba starsa itn... (enako sicer velja tudi za moske). Projicirati lastne nazore in vrednote ter prisiliti nekoga, da uposteva le te in ne svoje lastne ne obrodi dobrih sadov. To je enako kot ce bi se druzina odlocala s koms e lahko druzis, s kom se lahko porocis, kdaj, kdaj bos imel/-a otroke, koliko otrok, ... kdaj se bos locila in kako bo locitev potekala, kje bos po locitvi zivela .. ker oni vedo kaj je za tebe najboljse... Tako se tudi druzina naj bi v tem primeru odlocila nasilno prekiniti skupno zivljenje hcerke z njenim mozem, ker se ta ne obnasa kot pricakujejo; potem ji pa bodo opravili mozgane kaj je za jno sprejemljivo, kaj ne in kako se mora obnasati, misliti, custvovati....

_____________________________

Hlapci! Za hlapce rojeni, za hlapce vzgojeni, ustvarjeni za hlapčevanje. Gospodar se menja, bič pa ostane, in bo ostal za vekomaj; zato, ker je hrbet skrivljen, biča vajen in željan!
(Ivan Cankar)

(odgovor članu mateyka)
Neposredna povezava do sporočila: 96
   RE: Le eno pivo...
10.2.2014 12:05:13   
mateyka
plus, če sama ne ozavesti napake, jo bo ziher ponovila v novi vezi recimo. a je smiselno, če ni dojela, ampak ji je družina "prevedla" kaj njen bivši je in ji bo morala za bodočega "prevajat" ali je sprejemljiv/dober/primeren (beri nenasilen) zanjo? saj ne ve kaj je zanjo dobro, če ne loči.

(odgovor članu Frodo Bisagin)
Neposredna povezava do sporočila: 97
   RE: Le eno pivo...
10.2.2014 14:35:41   
Frodo Bisagin

IZVIRNO SPOROČILO: mateyka

plus, če sama ne ozavesti napake, jo bo ziher ponovila v novi vezi recimo. a je smiselno, če ni dojela, ampak ji je družina "prevedla" kaj njen bivši je in ji bo morala za bodočega "prevajat" ali je sprejemljiv/dober/primeren (beri nenasilen) zanjo? saj ne ve kaj je zanjo dobro, če ne loči.


Potem takem bo druzina vedno nadomescala njeno razsodnost in custvovanje. Ko pa druzine ne bo... se bo ze nasel kdo, ki bo mislil namesto nje. Tako od normalnega cloveka naredis maloumno bitje - za njeno dobro user posted image


_____________________________

Hlapci! Za hlapce rojeni, za hlapce vzgojeni, ustvarjeni za hlapčevanje. Gospodar se menja, bič pa ostane, in bo ostal za vekomaj; zato, ker je hrbet skrivljen, biča vajen in željan!
(Ivan Cankar)

(odgovor članu mateyka)
Neposredna povezava do sporočila: 98
   RE: Le eno pivo...
10.2.2014 18:31:54   
Stanislava_
IZVIRNO SPOROČILO: Barbi5

in je rekel, da preprosta rešitev obstaja, da naju pač ubije in je to to...


Če nam tega, da nekaj ukrenemo, ne nalaga morala ( ko smo toliko egositični, da mislimo zgolj na lastno samozadostno rit , nam to nalaga zakon o preprečavanju nasilja v družini.

_____________________________

Kvačkam.
In #štrikam#.

(odgovor članu Barbi5)
Neposredna povezava do sporočila: 99
   RE: Le eno pivo...
10.2.2014 20:33:45   
liliana

IZVIRNO SPOROČILO: Stanislava_

IZVIRNO SPOROČILO: Barbi5

in je rekel, da preprosta rešitev obstaja, da naju pač ubije in je to to...


Če nam tega, da nekaj ukrenemo, ne nalaga morala ( ko smo toliko egositični, da mislimo zgolj na lastno samozadostno rit , nam to nalaga zakon o preprečavanju nasilja v družini.


Meni se je ob tej temi porodilo vprašanje, kako sploh naj reagiram, če slučajno vidim, da so soseda ali sorodnica in njeni otroci žrtev alkohola in nasilja......naj se zgolj delam, da ji verjamem, da vsak teden pada ali po stopnicah ali ji na ledu spodrsne......? izgleda.....

ker karkoli drugega bi naredila, bi tej ženski naredila trajno škodo, ker bi se odločila namesto nje.....ker bi mogla počakati, da ona prva spregovori in me prosi za pomoč, ker v nasprotnem primeru bi prisilno iz nje izvlekla nekaj o čemer sama še noče govoriti......in če bi ženska slučajno le spregovorila v solzah, bi ji morala zgolj položiti roko na ramo in se ji zgolj ponuditi, da se le lahko zjoče kdaj pa kdaj pri meni (ne rečem, da to ni pomoč in verjetno pomaga, vendar redke same od sebe spregovorijo hitro, spregovorijo običajno, ko so že zelo na dnu, ali pa celo nikoli) ali pa še to ne?

karkoli drugega (kakšno napeljevanje na to, da naj zapusti nasilnega moža itd., vrtenje številke policije ali sos telefona itd.) pa je že jemanje opravilne sposobnosti odraslemu in razsodnemu človeku, ki se zaradi tega nikoli ne bo znal postaviti zase......

Samo ni mi pa potem jasno, kaj pomeni, da ne smemo tolerirati alkoholiziranosti in nasilja.......da le zapišemo ali povemo "jaz imam pa ničelno toleranco do nasilja in alkohola" in smo opravili svojo dolžnost......drugače pa se naj delamo, da alkoholiziranosti in nasilja ne opazimo in zgolj čakamo, da nas bo žrtev sama prosila za pomoč......?

(odgovor članu Stanislava_)
Neposredna povezava do sporočila: 100
Stran:   <<   < Prejšnja stran  1 2 3 [4] 5   Naslednja stran >   >>
Stran: <<   < Prejšnja stran  1 2 3 [4] 5   Naslednja stran >   >>
Pojdi na:





Smo po 35. letu res prestari za nosečnost?
Ne želite otroka po 35. letu? V redu, ampak ne recite, da ste stari! Razlogov, zakaj imeti otroke po petintridesetem, je...
Nosečnost: Tabela rasti ploda po tednih
Kako velik je plod v posameznem tednu nosečnosti? Preveri, kako izgleda nosečnost po tednih!
Zgodbe malih junakov: 9 dni sem bila v ume...
Sprejeli so me v zelo kritičnem stanju na Infekcijsko kliniko, opravili nujen carski rez, intubirali. Potem sem bila v ...
Otroci, ki se zbujajo zgodaj zjutraj so ...
Se vaš malček zjutraj prebuja skupaj s petelini, ne glede na to ali je delovni dan ali vikend? Imamo dobro novico za vas...
Prvomajske počitnice so najlepše ob morju
photo
Odkrijte popolno spomladansko harmonijo v Adrii Ankaran, zeleni mediteranski oazi. Napolnite se z energijo daleč stran o...




Plenice.
пеперутка16

Kdaj ste otroka začeli odvajati od plenic?