|      
Ops :( Si prepričan/-a, da ne želiš več sodelovati?
Preden potrdiš svojo odločitev, preberi podrobnosti.
Če potrdiš, da želiš odnehati, se ti bo avtomatično naložil poseben piškotek (cookie), s pomočjo katerega bomo ob ponovnem prihodu na našo spletno stran prepoznali tvoj račun in poskrbeli, da boš lahko v času trajanja nagradnega tekmovanja (od 17. 12. do 21. 12. 2018) nemoteno brskal/-a po Ringaraja.net brez prikazovanja ikon naših sponzorjev oziroma brez okenca na desnem delu zaslona.

Obenem boš izgubil/-a vse že osvojene točke in s tem, žal, izgubiš tudi možnost, da osvojiš odlično nagrado. Raje še enkrat premisli, preden klikneš da.

Si še vedno želiš odnehati?
Ringaraja.net uporablja piškotke z namenom zagotavljanja spletne storitve, oglasnih sistemov in funkcionalnosti, ki jih sicer ne bi mogli nuditi.
Z obiskom in uporabo spletnega mesta soglašate s piškotki.   Več o tem
Uporabniki na tej temi: nihče
  Natisni
Stran: <<   < Prejšnja stran  1 [2]
Uporabnik
Sporočilo << Starejša tema   Novejša tema >>
   RE: Slabokrvnost
21.2.2014 9:51:41   
respect
Si kdaj šla v kakšno trgovino ali lekarno in da niso nič priporočali? Verjetno ne. user posted image

Limone so cenejše

(odgovor članu divans1)
Neposredna povezava do sporočila: 26
   RE: Slabokrvnost
22.2.2014 1:48:01   
Vijoličarka
divans1, razbijanje srca, slabo (ali nično) prenašanje stresa, izčrpanost, potenje, slabost, praktično že občutek razpadanja, so čisto normalni simptomi hude slabokrvnosti.

V lekarni so ti dali sirup, ki se ga jemlje pri pomanjkanju železa. Torej poleg vitamina C in vitaminov skupine B vsebuje še neko obliko železa. Meni se ne zdi pametno, da bi ta sirup jemala skupaj s tabletami, ki ti jih je predpisala zdravnica. (meni se zdi to tako, kot da bi npr. ob virozi jedla dve vrsti antibiotikov, ko so eni čisto dovolj oziroma lahko dve različni vrsti zdravil za isto stvar prej naredita šmorn, kot pa kaj dobrega) Če že hočeš tablete, namesto limon, potem zdraven pij kakšno šumečo C vitamin tablete. Ta sirup pa prihrani in ga pij med menstruacijami potem, ko boš kuro s predpisanimi tabletami že končala.



_____________________________

When you stand before God, you cannot say "but I was told by others to do thus" or that "virtue was not convenient at the time."

(odgovor članu divans1)
Neposredna povezava do sporočila: 27
   RE: Slabokrvnost
22.2.2014 9:14:12   
divans1
Vijoličarka, se strinjam po eni strani s tabo, sem pa povprašala tudi zdravnico za mnenje in je rekla, da lahko pijem še zraven ta sirup. Ker sem zeloo slabokrvna. Hvala za opis znakov, vse jih imam....user posted image

(odgovor članu Vijoličarka)
Neposredna povezava do sporočila: 28
   RE: Slabokrvnost
24.2.2014 10:20:45   
ronja
sem pa res že nekaj časa razdražena, utrujena zelo, srce mi hitreje bije in potim se bolj

Ti simptomi še najbolj ustrezajo paničnim napadom, zdravila so ista kot za depresijo. Lahko je to tudi znak slabokrvnosti, v tem primeru bo vse skup ok, ko boš pojedla kuro železa. Če je zdravnica potrdila, kar so rekli v lekarni, lahko jemlješ oboje, ne bo pa nič drugače, kot če bi pila zraven domačo limonado, ker se železo boljše absorbira ob prisotnosti C vitamina in slabše ob prisotnosti mlečnih izdelkov, ampak v vsakem primeru, akr ga je preveč, gre ven (kar lahko vidiš v barvi blata). In v 2 tabletah ga je tako ene 400x preveč, če sem si prav zapomnila - pač da je res izobilje in da se ja vsrka, kolikor se le lahko. Telo, ki ga ima premalo, ga lahko vsrka več kot bi ga sicer, zato je dobro met "overdose", vendar če ta overdose še povečaš, ne bo nič kaj strašno boljše. No, 10% bo boljše zaradi placebo efekta:). Tako da kar jej oboje skupaj.

Če imaš vse ščitnične hormone ok, je zelo zelo zelo malo verjetno, da bi imela kakršnokoli obolenje ščitnice, tako da ne vem, zakaj te tako zelo zanima ta ščitnice:). Lahko greš naštudirat vse možne bolezni, ampak po vsem, kar si napisala, se meni vedno bolj zdi, da je največji problem psihični (poleg slabokrvnosti). To je samo v razmislek: ali se mogoče počutiš, kot da dobiš premalo pozornosti od koga, ki ti veliko pomeni? Takrat ljudje dostikrat najdejo pri sebi vsemogoče bolezni, da bi videli, da tistega drugega res skrbi zanje... Ni nič narobe s tem, je pa fajn vedet, ker se da to veliko enostavneje rešit kot pa bolezni, ki jih človek nima. Slabokrvna si, to je dejstvo, samo ni ravno tako težko tega popravit, tako da to ni tak problem.

_____________________________

http://vecna-optimistka.blogspot.com/

(odgovor članu divans1)
Neposredna povezava do sporočila: 29
   RE: Slabokrvnost
24.2.2014 11:40:23   
divans1
Ne, to pa hvala bogu nimam problema s tem, ker imam zlate ljudi okoli sebe in čudovito družino, hvala!user posted image

(odgovor članu ronja)
Neposredna povezava do sporočila: 30
   RE: Slabokrvnost
24.2.2014 11:41:03   
divans1
Tako je verjetno res razlog v hudi slabokrvnosti....bo boljše in pika!!!user posted image

(odgovor članu divans1)
Neposredna povezava do sporočila: 31
   RE: Slabokrvnost
24.2.2014 11:56:27   
ronja
No, potem pa res ne rabiš drugih bolezni, pojej železo, pa bo boljše:) Slabokrvnost res ni kaka huda bolezen, sama je sploh ne štejem med bolezni, ampak bolj med "nezaželeno stanje", tako kot bruhanje med nosečnostjo;).

_____________________________

http://vecna-optimistka.blogspot.com/

(odgovor članu divans1)
Neposredna povezava do sporočila: 32
   RE: Slabokrvnost
24.2.2014 12:12:36   
divans1
Hvala Ronja za spodbudne besede in nasvete. Ma sej vem, malo preveč paničarim pri vsaki stvari, potem je pa vedno na koncu vse v redu. Je pa res, da še nikoli nisem bila prej slabokrvna, to je zdj prvič...kaj čmo....user posted image

(odgovor članu ronja)
Neposredna povezava do sporočila: 33
   RE: Slabokrvnost
26.2.2014 9:04:13   
divans1
Pozdravljene! Spet se vam malo javljam. Bila sem 14 dni na bolniški, v pon sem šla nazaj delat in morm rečt, da se spet malo slabše počutim. Tablete jem 14 dni. user posted image
To vrjetn ne more bit tak hitr dobr, ne?

(odgovor članu divans1)
Neposredna povezava do sporočila: 34
   RE: Slabokrvnost
26.2.2014 10:13:31   
ronja
Ne, nekaj časa traja. Sama sem sicer delala, pa razložila sodelavkam, da naj ne zganjajo panike, če slučajno skup padem (kar se je parkrat zgodilo in res ni fajn za prisotne), naj me zbudijo in to je to. Zdaj itak že vem, kdaj se moram usest. Če vidiš, da se ti začne fejst vrtet in zgubiš sliko (se ti stemni pred očmi) in začne šumet v ušesih, se nekje lepo kontrolirano usedi na tla, daj glavo med noge in večinoma to že zadostuje, da se ne onesvestiš. Tako lahko še vedno delaš, saj ostali čas si ok:). Je pa normalno, da si bolj utrujena, če delaš. Upam, da se ti železo kmalu popravi, sama sem ga jemala kar nekaj mesecev, da sem prišla na normalo...

_____________________________

http://vecna-optimistka.blogspot.com/

(odgovor članu divans1)
Neposredna povezava do sporočila: 35
   RE: Slabokrvnost
26.2.2014 10:17:41   
divans1
Ojojjjj, groza....itak je 14 dni jemanja premalo da bi se zdj pa že super počutla ne? Sam je pa ful glupo in neprijetno tako počutje!!!! sama sem naredila napako, ker nisem šla že prej k zdravniku. Že pred enim letom, ko sem imela zdravniškega, sem bila na meji, pa mi je zdravnica rekla, da še ni za tablete.user posted image

(odgovor članu ronja)
Neposredna povezava do sporočila: 36
   RE: Slabokrvnost
5.3.2014 8:09:27   
sanelaa
Si mogoče poskusila že s kakšnimi homeopatskimi granulami?
Za slabokrvnost je super Calcium Phosphoricum, prav za menopavzo in težave pa si lahko prebereš tale članek:

http://www.bambino.si/menopavza-in-homeopatija.html

(odgovor članu divans1)
Neposredna povezava do sporočila: 37
   RE: Slabokrvnost
17.3.2014 13:43:58   
divans1
Sanelaa, jst sm še mlada, nisem v menopavzi....
Moje počutje je po parih tednih jemanja železa boljše, ampak ko pa pride user posted image , prvi in drugi dan je pa slabše, ker gre ogromna količina krvi iz mene in se mi zdi da sem spet na nuli....user posted image

(odgovor članu sanelaa)
Neposredna povezava do sporočila: 38
Stran:   <<   < Prejšnja stran  1 [2]
Stran: <<   < Prejšnja stran  1 [2]
Pojdi na:





Tudi tako lahko zanosite, čeprav tega nist...
Nosečnost vas lahko doleti tudi na načine, na katere niti pomislili niste, recimo z analnim spolnim odnosom, odnosom v v...
Nosečnost: Tabela rasti ploda po tednih
Kako velik je plod v posameznem tednu nosečnosti? Preveri, kako izgleda nosečnost po tednih!
Zgodbe malih junakov: 9 dni sem bila v ume...
Sprejeli so me v zelo kritičnem stanju na Infekcijsko kliniko, opravili nujen carski rez, intubirali. Potem sem bila v ...
Pesmi o mami in za mamo
Mama je nekaj posebnega, je popolna in ena sama. Ko ne najdemo besed, kako bi se ji zahvalili za vse, kar nam je dala, z...
Živilo, ki preprečuje pojav alergij pri ot...
Znanstveniki iz Nove Zelandije so prišli do zanimivega odkritja, da lahko samo z enim samim živilom v prehrani otroka zm...




NOSEČNOST
пеперутка16

Kateri del nosečnosti vam je bil najbolj všeč oz. najlažji?