|      
Ops :( Si prepričan/-a, da ne želiš več sodelovati?
Preden potrdiš svojo odločitev, preberi podrobnosti.
Če potrdiš, da želiš odnehati, se ti bo avtomatično naložil poseben piškotek (cookie), s pomočjo katerega bomo ob ponovnem prihodu na našo spletno stran prepoznali tvoj račun in poskrbeli, da boš lahko v času trajanja nagradnega tekmovanja (od 17. 12. do 21. 12. 2018) nemoteno brskal/-a po Ringaraja.net brez prikazovanja ikon naših sponzorjev oziroma brez okenca na desnem delu zaslona.

Obenem boš izgubil/-a vse že osvojene točke in s tem, žal, izgubiš tudi možnost, da osvojiš odlično nagrado. Raje še enkrat premisli, preden klikneš da.

Si še vedno želiš odnehati?
Ringaraja.net uporablja piškotke z namenom zagotavljanja spletne storitve, oglasnih sistemov in funkcionalnosti, ki jih sicer ne bi mogli nuditi.
Z obiskom in uporabo spletnega mesta soglašate s piškotki.   Več o tem
Uporabniki na tej temi: nihče
  Natisni
Stran: <<   < Prejšnja stran  1 [2] 3   Naslednja stran >   >>
Uporabnik
Sporočilo << Starejša tema   Novejša tema >>
   RE: KATASTROFA OD LJUDI V SEŽANI
11.3.2014 19:09:16   
alda
IZVIRNO SPOROČILO: alda

kolikokrat so v žepu se našli predmeti iz vrtca , ki naslednji dan ob vrnitvi niso sploh našla lastnika,ker so otroci sploh pozabli,
da so jih imeli s sabo user posted image user posted image

V Sežano pa ne grem več -lahko mi kdo vzame  igračo user posted image


_____________________________

Kdor govori za menoj, govori z mojo ritjo!!

I saw an angel become the devil
Still they look pretty good hand in hand
Well baby, I don't need any of them
Heaven nor hell
Volbeat!!

(odgovor članu alda)
Neposredna povezava do sporočila: 26
   RE: KATASTROFA OD LJUDI V SEŽANI
11.3.2014 19:13:12   
petea
IZVIRNO SPOROČILO: alda
V Sežano pa ne grem več -lahko mi kdo vzame  igračo user posted image


Mama, kakšne igrače si pa ti nosiš po svetu, da jih nočeš deliti z drugimi? user posted image

(odgovor članu alda)
Neposredna povezava do sporočila: 27
   RE: KATASTROFA OD LJUDI V SEŽANI
11.3.2014 19:16:56   
Stanislava_
IZVIRNO SPOROČILO: petea

IZVIRNO SPOROČILO: alda
V Sežano pa ne grem več -lahko mi kdo vzame  igračo user posted image


Mama, kakšne igrače si pa ti nosiš po svetu, da jih nočeš deliti z drugimi? user posted image


user posted image user posted image

_____________________________

Kvačkam.
In #štrikam#.

(odgovor članu petea)
Neposredna povezava do sporočila: 28
   RE: KATASTROFA OD LJUDI V SEŽANI
11.3.2014 19:21:49   
alda
IZVIRNO SPOROČILO: Stanislava_

IZVIRNO SPOROČILO: petea

IZVIRNO SPOROČILO: alda
V Sežano pa ne grem več -lahko mi kdo vzame  igračo user posted image


Mama, kakšne igrače si pa ti nosiš po svetu, da jih nočeš deliti z drugimi? user posted image


user posted image user posted image


ne povem, ker če se bom slučajno kaj ustavila v Sežani,mi jo lahko kdo izmakne user posted image

_____________________________

Kdor govori za menoj, govori z mojo ritjo!!

I saw an angel become the devil
Still they look pretty good hand in hand
Well baby, I don't need any of them
Heaven nor hell
Volbeat!!

(odgovor članu Stanislava_)
Neposredna povezava do sporočila: 29
   RE: KATASTROFA OD LJUDI V SEŽANI
11.3.2014 20:06:46   
Izabelina
drugač pa, če je bila to strašno pomembna igrača lahko narišete sliko (ali če imate fotko) in obesite posterje, da se je zgubila in da bo 4 letna deklica zelo vesela, če igračka pride nazaj v njen objem...
mogoče vam uspe...

_____________________________

Naj tvoje srce razposajeno zazvončklja,
kot mu je usojeno!

(odgovor članu alda)
Neposredna povezava do sporočila: 30
   RE: KATASTROFA OD LJUDI V SEŽANI
11.3.2014 20:13:14   
Polona31
Ljubica draga...zaradi ene izgubljene igrače ni potrebno zganjati panike...če otrok o tem ne govori, potem...počakaj da v svoji mali glavici
premisli, poveže...če je zamišljena potem razmišlja, kar je dobro. Če ej prišla do zaključka da ni pametno vlačiti igrače okrog, je tudi dobro, saj se
je iz tega nekaj naučila, tako da...punca je že velika in nikakor ni zaradi ene izgubljene igrače v težavah...samo mami se mora malo umiriti pa bo.user posted image

(odgovor članu Vali 81)
Neposredna povezava do sporočila: 31
   RE: KATASTROFA OD LJUDI V SEŽANI
11.3.2014 20:37:52   
nusi
Še vedno sem mnenja, da ko otroka odpelješ iz zdravstvenega doma menda ja opaziš, da ima nekaj v rokah in veš ali je to stvar prinesel ali ne. ali pa opaziš doma neko novo igračo, za katero ne veš, da bi jo kdaj dobil. Če tega ne opaziš verjetno res ne poznaš igrač svojega otroka. Hlače je tudi moj že zamenjal in nisem takoj opazila ampak zvečer ko se sleče, pa ko obešaš perilo iz stroja vidiš, da niso otrokove hlače.
no punčka bo gotovo predelala pri sebi to, da je ostala brez igrače, ni prva in ne zadnja. Sicer je možno, da jo bodo prinesli nazaj k vratarju. Ampak kakor koli stvari obračamo, nekdo je to pač odnesel, ukradel, je samo igrača, ne bo konec sveta, prav pa vseeno ni.

(odgovor članu Polona31)
Neposredna povezava do sporočila: 32
   RE: KATASTROFA OD LJUDI V SEŽANI
11.3.2014 20:48:57   
LuLu

IZVIRNO SPOROČILO: nusi

Ampak kakor koli stvari obračamo, nekdo je to pač odnesel, ukradel, je samo igrača, ne bo konec sveta, prav pa vseeno ni.


a je kje bilo zanikano, da otrok in ata nista igračo izgubila? Ker potem odpadejo vsi ljudje iz Sežane, ki so krivi odtujitve igrače ubogemu otroku...

(odgovor članu nusi)
Neposredna povezava do sporočila: 33
   RE: KATASTROFA OD LJUDI V SEŽANI
11.3.2014 21:03:08   
Stanislava_
IZVIRNO SPOROČILO: nusi

Še vedno sem mnenja, da ko otroka odpelješ iz zdravstvenega doma menda ja opaziš, da ima nekaj v rokah in veš ali je to stvar prinesel ali ne. ali pa opaziš doma neko novo igračo, za katero ne veš, da bi jo kdaj dobil. Če tega ne opaziš verjetno res ne poznaš igrač svojega otroka. Hlače je tudi moj že zamenjal in nisem takoj opazila ampak zvečer ko se sleče, pa ko obešaš perilo iz stroja vidiš, da niso otrokove hlače.


Nisi? Čudno.



_____________________________

Kvačkam.
In #štrikam#.

(odgovor članu nusi)
Neposredna povezava do sporočila: 34
   RE: KATASTROFA OD LJUDI V SEŽANI
11.3.2014 21:07:26   
Stanislava_
IZVIRNO SPOROČILO: Vali 81

se poravičujem za moj roman a opažam, da je hčerka v težavah in ji neznam pomagat, saj druge igračke ji ne morem zrihtat, ker se je ne ,da nikjer kupit prav take in ona hoče prav isto. bila pa je plišasta žirafa dobili pa smo jo na velikonočnem jajcu zato pa težava z nakupom


Zdaj je že čas velike noči....poglej v trgovini, če bo letos kaj podobnega, ali piši proizvajalcu, če jo ima še od lani morda na zalogi.

_____________________________

Kvačkam.
In #štrikam#.

(odgovor članu Vali 81)
Neposredna povezava do sporočila: 35
   RE: KATASTROFA OD LJUDI V SEŽANI
11.3.2014 21:36:39   
Katy78
IZVIRNO SPOROČILO: nusi

Še vedno sem mnenja, da ko otroka odpelješ iz zdravstvenega doma menda ja opaziš, da ima nekaj v rokah in veš ali je to stvar prinesel ali ne. ali pa opaziš doma neko novo igračo, za katero ne veš, da bi jo kdaj dobil. Če tega ne opaziš verjetno res ne poznaš igrač svojega otroka.
no punčka bo gotovo predelala pri sebi to, da je ostala brez igrače, ni prva in ne zadnja. Sicer je možno, da jo bodo prinesli nazaj k vratarju. Ampak kakor koli stvari obračamo, nekdo je to pač odnesel, ukradel, je samo igrača, ne bo konec sveta, prav pa vseeno ni.

Pridem enkrat po tamalega v vrtec in mi vzg. pokaže hlače (trenirka) če so to naše hlače ker da jih je imel en drug fantek in je mamica zvečer opazila, da niso njegove. In jaz vehementno rečem, da sicer imamo take ampak da to niso naše, da je prejšnji dan prišel v svojih domov. Naslednje jutro ga pripeljem v vretc in me mamica od fantka prijazno vpraša, če imamo morda njihove hlače, da ji je sin rekel, da sta z našim fantom zamenjala. In jaz spet da ne. Zvečer pa sortiram umazano perilo in glej ga šmenta, res so bile med perilom hlače, ki niso naše - bila pa je ista barva in zelo podoben model. Tisti fantek je šel domov v naših hlačah, ki so mu bile do gležnjev, naš fant pa v predolgih pa nisva ne jaz ne njegov očka opazila. Opazila je njegova mama zvečer, jaz pa še to ne. Pa sem se ji opravičila ji razložila situacijo in sva zaključili s smehom. Tako da ja, po logiki bi bilo, da take stvari opaziš, ampak se očitno zgodi, da jih ne, pa očitno nisem edina, če očka ni opazil, da mu gre otrok sredi zime v 3/4 hlačah domov. user posted image

< Sporočilo je popravil Katy78 -- 11.3.2014 21:37:49 >

(odgovor članu nusi)
Neposredna povezava do sporočila: 36
   RE: KATASTROFA OD LJUDI V SEŽANI
11.3.2014 21:41:05   
nusi

IZVIRNO SPOROČILO: Stanislava_

IZVIRNO SPOROČILO: nusi

Še vedno sem mnenja, da ko otroka odpelješ iz zdravstvenega doma menda ja opaziš, da ima nekaj v rokah in veš ali je to stvar prinesel ali ne. ali pa opaziš doma neko novo igračo, za katero ne veš, da bi jo kdaj dobil. Če tega ne opaziš verjetno res ne poznaš igrač svojega otroka. Hlače je tudi moj že zamenjal in nisem takoj opazila ampak zvečer ko se sleče, pa ko obešaš perilo iz stroja vidiš, da niso otrokove hlače.


Nisi? Čudno.




Nusi: moj štiriletnik je enkrat z vrstnikom menjal hlače, pa nismo tega opazili ne vzgojiteljice, ne midva kot starša - šele drugi dan je mamica drugega dečka povedala, kaj sta ušpičila - njima je bilo to ful všeč. user posted image

v takem primeru nisem takoj opazila. oba sta imela temno modro trenirko sem pa zvečer. čudno ane, da sploh opazim, da nekaj ni naše user posted image

(odgovor članu Stanislava_)
Neposredna povezava do sporočila: 37
   RE: KATASTROFA OD LJUDI V SEŽANI
11.3.2014 21:42:25   
Stanislava_
IZVIRNO SPOROČILO: nusi

v takem primeru nisem takoj opazila. oba sta imela temno modro trenirko sem pa zvečer. čudno ane, da sploh opazim, da nekaj ni naše user posted image


Čudno, ja. Ti ne opaziš, drugi bi po tvoje morali user posted image

_____________________________

Kvačkam.
In #štrikam#.

(odgovor članu nusi)
Neposredna povezava do sporočila: 38
   RE: KATASTROFA OD LJUDI V SEŽANI
11.3.2014 22:02:54   
nusi
ja bi morali, ker eno je, da ne opaziš, če se stvar zamenja z drugo čisto podobno. tukaj se ni pa nič zamenjalo.

Tujih stvari se ne jemlje, to naredit otroku se zdi meni še tolk grše, ker ena stara igrača nima neke vrednosti za nikogar, razen za lastnika in zame je bila to poanta zgodbe. ne pa kako je napisan naslov oz npr. zadnjih pet postov pred mojim prvim, zato se se sploh zapletla v debato, kar sem že takoj napisala. Zdej pa zaključujem javljanje na tej temi, ker se samo prepucavava in to nima več veze z osnovno temo.


(odgovor članu Stanislava_)
Neposredna povezava do sporočila: 39
   RE: KATASTROFA OD LJUDI V SEŽANI
11.3.2014 22:27:11   
Stanislava_
Bo velika noč in bo zajček prinesel novo igračo user posted image

_____________________________

Kvačkam.
In #štrikam#.

(odgovor članu nusi)
Neposredna povezava do sporočila: 40
   RE: KATASTROFA OD LJUDI V SEŽANI
11.3.2014 22:38:27   
mojcaziga
Ufff, ste me spomnile na moro, ki jo moj možek še danes, pri svojih 40ih, še ni pozabil. Ko je bil star 2 ali 3 leta in je hodil v vrtec, je imel s seboj svojo igračo - modrega zajčka. Ko je bil čas za pospravljanje igrač, mu jo je vzgojiteljica vzela in dala v omaro, češ da je vrtčevska. Mali se je valda jokal in potem, ko je oče prišel po njega ta ni vedel ali je sinova igrača ali ne, pa je vzgojiteljici rekel, da če ona misli, da je njihova potem pač je. V glavnem, še danes se z muko spominja te vzgojiteljice in če se da naredi velik krog okoli vrtca, pa tudi očetu ni "odpustil". Tako da s temi igračami zna bit user posted image user posted image user posted image

Drugače pa, ja, domov se hitro prinese kaj od koga drugega in potem smo mame imele naslednji dan izmenjavo user posted image Je pa res, da sem sama zmeraj opazila, če kaj ni bilo sinovo, medtem ko bi ga mož lahko komot pripeljal v prijateljevih oblačilih, pa ne bi opazil nič. OK; ampak to je drugače, ker so otroci vsakodnevno v stiku in se to da. Mogoče so tudi starši tistega otroka opazili šele doma, da igrača ni njihova. Saj otrok jo je verjetno "namenoma" vzel, ker mu je bila všeč ipd., ampak otroški namen je le redkokdaj "ukradel ti bom" - pač mu je všeč in vzame. Tu je naloga staršev, da otroka nauči, da to ni prav in verjetno so to doma tudi storili.
Kakorkoli, še zmeraj pa tega niso krivi vsi prebivalci Sežan. Lahko bi napisala tudi katastrofa od moža in otroka, saj sta jo onadva pozabila tam.

lp

(odgovor članu Stanislava_)
Neposredna povezava do sporočila: 41
   RE: KATASTROFA OD LJUDI V SEŽANI
12.3.2014 10:43:37   
respect

IZVIRNO SPOROČILO: Vali 81

ne vem kje si videla množoični pokol v naslovu piše (katastroka od ljudi) in ne (katastrofa v sežani) in če si prebrala moj post si videla da smo vse preizkali




še enkrat lahko napišeš pravilno ?
ja če ste preizkali potem res niste našli

(odgovor članu Vali 81)
Neposredna povezava do sporočila: 42
   RE: KATASTROFA OD LJUDI V SEŽANI
12.3.2014 11:37:07   
saragr
Če boš kupila novo isto igračo, bo otrok videl, da je vsaka stvar nadomestljiva in jih ne bo več ne bo čuval (govorim iz izkušenj).
Se strinjam, da nima nihče pravice vzeti nekaj kar ni njegovega, ampak v prvi vrsti mora lastnik čuvati kar je njegovo. Če je bil hčerka v ZD zaradi bolezni se razume, da ni razmišljala o tem, da mora vzeti svojo igračko, torej bi jo moral mož. Mi tudi nosimo igračke v ZD (samo zaradi neke tolažbe otroka in ko pridemo domov gre ta igrača takoj v pralni stroj, da se reši nabranih bacilov ), ampak jih ne odlagamo vsepovsod, da ne pobiramo vseh možnih smeti. Pa dovolimo otrokom da se valjajo po travi, skačejo po lužah in blatu, ampak po zdravstevnem domu pa glih ne čistimo z igračami, ki jih ima otrok vsako sekundo pri obrazu.

(odgovor članu respect)
Neposredna povezava do sporočila: 43
   RE: KATASTROFA OD LJUDI V SEŽANI
12.3.2014 12:04:01   
Paštetka
JAz pa poznam same prijazne osebe iz Sežane user posted image

_____________________________

http://www.220stopinjposevno.com/220730-food-styling.html



(odgovor članu saragr)
Neposredna povezava do sporočila: 44
   RE: KATASTROFA OD LJUDI V SEŽANI
12.3.2014 14:06:42   
mateyka
v bistvu je keč te tragedije, da oče pač nima svoje taške ali moške torbice (ker bi bilo to preveč "žensko" seveda), kamor bi lahko pospravil tole igračo in je ne bi bilo treba odlagat na javne površine.

moška torbica
user posted image

(odgovor članu Paštetka)
Neposredna povezava do sporočila: 45
   RE: KATASTROFA OD LJUDI V SEŽANI
12.3.2014 14:14:54   
petea

IZVIRNO SPOROČILO: mateyka

v bistvu je keč te tragedije, da oče pač nima svoje taške ali moške torbice


ne, ne more je imeti
bi jo zagotovo kje odložil in pozabil user posted image
kar ne gre v žep(-e), pač ne vzame zraven, ali pa za tiste zadeve zadolži ženo (in se potem čudi, kaj vse nosi zraven, še bolj pa, kako pa tiste najbolj (ne-)nujne zadeve, ki bi jo pa on sedaj nenadoma potreboval, nima ... user posted image



lahko pa bi hči imela kakšen nahrbnik, torbico, kamor bi na takih poteh poleg igračke shranili še njene dokumente, morda kakšna oblačila, pripomočke

(odgovor članu mateyka)
Neposredna povezava do sporočila: 46
   RE: KATASTROFA OD LJUDI V SEŽANI
12.3.2014 14:42:32   
josephine27
Naslov je res pretiran ampak, če sem iskrena se meni tudi ne zdi normalno, da si nekdo prisvoji nekaj kar ni njegovega. Tudi to, da moj otrok odnese tujo igračo mi ni nekaj normalnega. Jaz mu je vsekakor nikoli ne bi pustila, da jo obdrži. Kaj pa če se bo čez par let domov pripeljal s tujim kolesom, ki je bilo parkirano na javni površini. Zame je kraja kraja ne glede na to za kaj gre. Nam so lani nekaj ukradli z vozička, ko smo bili na igralih, sicer ni imelo neke tržne vrednosti ( zato se mi tudi ni zdelo tvegano to pustit na vozičku) je imelo pa veliko sentimentalno. Pa tudi jakno so nam že ukradli v čakalnici pri zdravniku. Ne verjamem, da jo je kdo po pomoti vzel. Ta po pomoti je samo lep izgovor. Ljudje pač kradejo ne glede na starost. Ko berem tu gor vaše odgovore pa dobim še občutek, da je to nekaj čisto normalnega.

_____________________________



(odgovor članu petea)
Neposredna povezava do sporočila: 47
   RE: KATASTROFA OD LJUDI V SEŽANI
12.3.2014 15:09:06   
petea

IZVIRNO SPOROČILO: josephine27
Ljudje pač kradejo ne glede na starost. Ko berem tu gor vaše odgovore pa dobim še občutek, da je to nekaj čisto normalnega.


Ne, ne kradejo ne glede na starost.
Kraja je, ko človek zavestno vzame nekaj, kar ni njegovega, ter je sposoben tudi razumeti, da jemlje tujo stvar. Otrok, ki še ne razume pojma lastnine, ni tat.

Včasih pride tudi samo do nesporazuma - kaj, če je kdo odnesel to igračko h komu iz ZD, na kogar oče ni pomislil?
Npr. do čistilke, upravnika, glavne sprejemne linice, v drugo ambulanto ...?
Morda so se samo križali med svojim iskanjem igrače oz. lastnika?
So različno ocenili vrednost in pomembnost igrače?

Včasih najditelji kljub najboljšim namenom otežijo zadeve za lastnika, včasih pa olajšajo.

(odgovor članu josephine27)
Neposredna povezava do sporočila: 48
   RE: KATASTROFA OD LJUDI V SEŽANI
12.3.2014 15:20:28   
mateyka

IZVIRNO SPOROČILO: petea
lahko pa bi hči imela kakšen nahrbnik, torbico, kamor bi na takih poteh poleg igračke shranili še njene dokumente, morda kakšna oblačila, pripomočke


dobra ideja.

pomisli na ta scenarij - lahko da je kak otrok vzel igračo, jo dal v svoj mali ruzak in pokazal prijatelju v vrtcu. tam pa je ostala kot del njohovih igrač. in mama ter noben drug sploh nič ne vejo.. otroci včasih ne povejo vsega vsem in tega, da nekaj "najdejo", ne vidijo kot krajo. mislim, svašta je možno, že bolj čudne stvari so se zgodile..

IZVIRNO SPOROČILO: josephine27
Ko berem tu gor vaše odgovore pa dobim še občutek, da je to nekaj čisto normalnega.


selektivno bereš.


(odgovor članu petea)
Neposredna povezava do sporočila: 49
   RE: KATASTROFA OD LJUDI V SEŽANI
12.3.2014 15:34:07   
petea

IZVIRNO SPOROČILO: mateyka
in tega, da nekaj "najdejo", ne vidijo kot krajo


jap

(odgovor članu mateyka)
Neposredna povezava do sporočila: 50
Stran:   <<   < Prejšnja stran  1 [2] 3   Naslednja stran >   >>
Stran: <<   < Prejšnja stran  1 [2] 3   Naslednja stran >   >>
Pojdi na:





Pomlad je prebudila tudi klope
S pričetkom pomladi se prebujajo tudi na prvi pogled nedolžni klopi, ki prenašajo vse prej kot nedolžen virus klopnega m...
BLOG: Danes sem slaba mama
Slaba mama. Danes sem slaba mama. Zjutraj sem ti oblekla prvo stvar, ki mi je prišla pod roke, niti pogledala nisem ali ...




.Če ugotovite..
пеперутка16

..da nosite trojčke, kaj bi naredili?