|      
Ops :( Si prepričan/-a, da ne želiš več sodelovati?
Preden potrdiš svojo odločitev, preberi podrobnosti.
Če potrdiš, da želiš odnehati, se ti bo avtomatično naložil poseben piškotek (cookie), s pomočjo katerega bomo ob ponovnem prihodu na našo spletno stran prepoznali tvoj račun in poskrbeli, da boš lahko v času trajanja nagradnega tekmovanja (od 17. 12. do 21. 12. 2018) nemoteno brskal/-a po Ringaraja.net brez prikazovanja ikon naših sponzorjev oziroma brez okenca na desnem delu zaslona.

Obenem boš izgubil/-a vse že osvojene točke in s tem, žal, izgubiš tudi možnost, da osvojiš odlično nagrado. Raje še enkrat premisli, preden klikneš da.

Si še vedno želiš odnehati?
Ringaraja.net uporablja piškotke z namenom zagotavljanja spletne storitve, oglasnih sistemov in funkcionalnosti, ki jih sicer ne bi mogli nuditi.
Z obiskom in uporabo spletnega mesta soglašate s piškotki.   Več o tem
Uporabniki na tej temi: nihče
  Natisni
Stran: <<   < Prejšnja stran  1 2 [3] 4 5   Naslednja stran >   >>
Uporabnik
Sporočilo << Starejša tema   Novejša tema >>
   RE: Za goreče vernice in vernike - eno vprašanje
7.5.2014 20:05:06   
RIJA*
zakaj sem se spotaknila ob duhovščino? in ne druge pedofile?

ker se "druge" pedofile zaničuje, odrezali bi jim jajca, pimpeka naseckali na žetone....

duhovnik pa je GOSPOD. vsaj za veliko pobožnih ovčk....

bruh.

(odgovor članu Stanislava_)
Neposredna povezava do sporočila: 51
   RE: Za goreče vernice in vernike - eno vprašanje
7.5.2014 20:21:35   
liliana

IZVIRNO SPOROČILO: uškinamama


IZVIRNO SPOROČILO: liliana

In spovednice naj bi bile srž problema......najprej skozi čas študija duhovniki poslušajo o čistosti in o zatiranju spolne potrebe.....potem je pa duhovnik pahnjen v spovednico, kjer en za drugim posluša "spolne grehe" oz. prave sex stories....


a res? A to ti pri spovedi poveš župniku?


Jaz župniku nič ne povem....ker jaz s katoliškim župnikom in spovednico nimam čisto nič.....mene so krstili v evangeličanski cerkvi in tu ni spovednice in takega izpovedovanja grehov.....se pa tudi po "evangeličansko" še nisem nikoli spovedovala.....

Drugače pa je spolna potreba osnovna bioliška potreba, kot potreba po hrani in pijači.....in če se ti umetno dalj časa vzdržuješ te svoje osnovne potrebe te že vsak najmanjši dražljaj lahko vzburi (kot ko si na zelenjavni dieti 10 dni in nekdo pred tebe postavi čips, ki ga obožuješ)......

In nekateri goreči verniki spoved jemljejo resno......in se izpovedo župniku, da so imeli grešne misli, da so grešno delali in še uživali ob tem.....in župnik verjetno tudi zna malo vzpodbuditi v detajle določene dele spovedi, če ima sam interes (spoved je vendar skrita, nihče ne sme nikoli izvedeti, kaj se dogaja v spovednici).....in pri kakem fantku, ki se izpove v spovednici, ker mu je otrdel ob gledanju enega normalnega filma župnik tudi nima dosti dela, če ima določen interes......

Ne spovedujejo se vsi mogoče tako splošno kot ti....reda radi in da je volk sit in koza cela "grešila sem......zlagala sem se se otroku, da nimam časa iti na igrišče, v resnici pa se mi ni dalo"...

(odgovor članu uškinamama)
Neposredna povezava do sporočila: 52
   RE: Za goreče vernice in vernike - eno vprašanje
7.5.2014 20:26:47   
patrino
Rija, rija a si ti plačani provokator iz strani RR-jauser posted image Takšnele teme so vedno dvignile veliko prahu in zakadile sceno, posebej s strani tistih, ki jim cerkev že na daleč smrdi. Kakšen brezvezen punt in gonja, kot da bi samo duhovnikom in vsem po spisku pasalo nadlegovat otroke.

Podpišem se pod Uškine poste. Drugače pa duhovniki, učitelji, romi- enega ste bolj napadle kot drugega. Pa če malo pomislite in pogooglate, boste videle, da je še vedno tako kot nasilje nad otroki, tudi pedofilije ogromno prav v družinskih oz. sorodstvenih krogih. Zato je to še težje dokazati, otroci se še težje odprejo, zaupajo in so njihove duševne rane še toliko globlje, ker jih zlorablja njihov " domači" človek.
Pedofilija je bolezensko nagnjenje . Nikoli se ne pozdravi in zato je od takega človeka brezveze pričakovati, da mu ne bodo dišali otroci, kot da bi od hudega mesojedca pričakoval, da bo šel mimo pečenih reberc.
Strinjam se s tem, da duhovščina preveč ščiti take prestopke v svojih vrstah. Vendar se mi zdi brez veze govoriti, da bo pedofilije manj, če bodo ukinili celibat. Kaj ima ukinitev celibata veze s pedofilijo ? Pa ne me narobe razumet. Tudi jaz sem zato, da bi se naši duhovniki poročali, ker se mi zdi, da bi tako lažje razumeli tegobe, probleme....grehe navadnih krščanskih smrtnikov. Vendar miselnost, da bi se zaradi ukinitve celibata pedofilom zmanjšali lušti po otrocih, je tako brez vezna kot ta, da človek ni več homoseksualno usmerjen, če se za kamuflažo oženi z žensko.

< Sporočilo je popravil patrino -- 7.5.2014 20:33:50 >


_____________________________

felico ne estas mezurita en oro...

(odgovor članu RIJA*)
Neposredna povezava do sporočila: 53
   RE: Za goreče vernice in vernike - eno vprašanje
7.5.2014 20:29:45   
liliana

IZVIRNO SPOROČILO: uškinamama


To mi ni bilo nikoli jasno. Ali gredo v duhovniški (učiteljski ali drug poklic, kjer bodo obkroženi z otročki) namenoma, naklepno, ali dela prilika tatu? iN postanejo pedofili/posiljevalci kasneje? Ve kdo?


Jaz mislim, da vseeno pri večini bolj prilika dela tatu.....ker morajo biti vzdržni.....oz. se ta spolna vzdržnost nanaša konkretno na ženske in na potomstvo.....verjetno cerkveni zakoni nikjer direktno ne omenjajo, da pa z otroci se to ne sme početi, da se z žensko ne sme je omenjeno.....in ker imajo kot normalni odrasli določeno potrebo jo pač v svoji izmaličeni glavi zadovoljijo kot jo znajo, da obenem zadostijo "cerkvenim zakonom"....in šele potem po moje izkoristijo svoj nadrejeni položaj....duhovnik je bog i batina, on ne dela slabo in obenem še zagrozi vernemu otroku, da ne bo šel v nebesa, če bo komu izdal kar se je zgodilo ali se dogaja med njima.....

Nekako dvomim, da je večina pedofilov že pri 18 letih pedofilov.....

(odgovor članu uškinamama)
Neposredna povezava do sporočila: 54
   RE: Za goreče vernice in vernike - eno vprašanje
7.5.2014 20:33:15   
RIJA*

IZVIRNO SPOROČILO: patrino

Rija, rija a si ti plačani provokator iz strani RR-jauser posted image Takšnele teme so vedno dvignile veliko prahu


ja, mende user posted image

seveda dvignejo veliko prahu....logično, se ti ne zdi?

(odgovor članu patrino)
Neposredna povezava do sporočila: 55
   RE: Za goreče vernice in vernike - eno vprašanje
7.5.2014 20:34:43   
RIJA*

IZVIRNO SPOROČILO: liliana



Jaz župniku nič ne povem....ker jaz s katoliškim župnikom in spovednico nimam čisto nič.....mene so krstili v evangeličanski cerkvi in tu ni spovednice in takega izpovedovanja grehov.....se pa tudi po "evangeličansko" še nisem nikoli spovedovala.....




no, tudi jaz sem trda user posted image

bi me pa res zanimalo, koliko pedofilov so odkrili med evangeličanskimi duhovnikiuser posted image

(odgovor članu liliana)
Neposredna povezava do sporočila: 56
   RE: Za goreče vernice in vernike - eno vprašanje
7.5.2014 20:37:37   
liliana

IZVIRNO SPOROČILO: patrino

Pedofilija je bolezensko nagnjenje . Nikoli se ne pozdravi in zato je od takega človeka brezveze pričakovati, da mu ne bodo dišali otroci, kot da bi od hudega mesojedca pričakoval, da bo šel mimo pečenih reberc.
Strinjam se s tem, da duhovščina preveč ščiti take prestopke v svojih vrstah. Vendar se mi zdi brez veze govoriti, da bo pedofilije manj, če bodo ukinili celibat. Kaj ima ukinitev celibata veze s pedofilijo ? Pa ne me narobe razumet. Tudi jaz sem zato, da bi se naši duhovniki poročali, ker se mi zdi, da bi tako lažje razumeli tegobe, probleme....grehe navadnih krščanskih smrtnikov. Vendar miselnost, da bi se zaradi ukinitve celibata pedofilom zmanjšali lušti po otrocih, je tako brez vezna kot ta, da človek ni več homoseksualno usmerjen, če se za kamuflažo oženi z žensko.


Ukinitev celibata ima precej s tem.....ker celibat umetno prepoveduje spolne odnose in zapoveduje spolno vzdržnost......in če ti nekdo prepoveduje osnovno biološko potrebo lahko pride do bolezenskega stanja.....ker se boš sam "po živalsko" trudil zadovoljiti to biološko potrebo.....in jo boš zadovoljil tako kot jo boš lahko.....in kaj je bolj pripravnega kot otrok, ki ti zaupa in ki ga malo prestrašiš s peklom in mu prepoveš odhod v nebesa, če kaj mamici in atiju pove.......

Jaz vseeno mislim, da ne gredo vsi pedofili v duhovniški poklic.....in da to ni ravno prirojeno bolezensko stanje......ampak je bolezensko stanje, ki se "pridobi"......

(odgovor članu patrino)
Neposredna povezava do sporočila: 57
   RE: Za goreče vernice in vernike - eno vprašanje
7.5.2014 20:40:53   
RIJA*

IZVIRNO SPOROČILO: patrino

Kaj ima ukinitev celibata veze s pedofilijo ? Pa ne me narobe razumet. Tudi jaz sem zato, da bi se naši duhovniki poročali, ker se mi zdi, da bi tako lažje razumeli tegobe, probleme....grehe navadnih krščanskih smrtnikov. Vendar miselnost, da bi se zaradi ukinitve celibata pedofilom zmanjšali lušti po otrocih, je tako brez vezna kot ta, da človek ni več homoseksualno usmerjen, če se za kamuflažo oženi z žensko.


patrino, daj se na suho za par let....boš mogoče potem malo drugače razmišljala.
pa nič onanirat.

(odgovor članu patrino)
Neposredna povezava do sporočila: 58
   RE: Za goreče vernice in vernike - eno vprašanje
7.5.2014 20:42:24   
patrino

IZVIRNO SPOROČILO: liliana


IZVIRNO SPOROČILO: uškinamama


To mi ni bilo nikoli jasno. Ali gredo v duhovniški (učiteljski ali drug poklic, kjer bodo obkroženi z otročki) namenoma, naklepno, ali dela prilika tatu? iN postanejo pedofili/posiljevalci kasneje? Ve kdo?


Jaz mislim, da vseeno pri večini bolj prilika dela tatu.....ker morajo biti vzdržni.....oz. se ta spolna vzdržnost nanaša konkretno na ženske in na potomstvo.....verjetno cerkveni zakoni nikjer direktno ne omenjajo, da pa z otroci se to ne sme početi, da se z žensko ne sme je omenjeno.....in ker imajo kot normalni odrasli določeno potrebo jo pač v svoji izmaličeni glavi zadovoljijo kot jo znajo, da obenem zadostijo "cerkvenim zakonom"....in šele potem po moje izkoristijo svoj nadrejeni položaj....duhovnik je bog i batina, on ne dela slabo in obenem še zagrozi vernemu otroku, da ne bo šel v nebesa, če bo komu izdal kar se je zgodilo ali se dogaja med njima.....

Nekako dvomim, da je večina pedofilov že pri 18 letih pedofilov.....

pa ti to res verjameš? user posted image
Ma ne morem verjet. Se mi zdi, kot bi odprla eno srednjeveško zaplankano bukvo o gonji na čarovnice. Lili, a boš ti, če boš par mesecev na suhem, tudi kar tam enega dečka pohopsala, ker pač ne boš mogla svoje spolne sle tako kot ponavadi sproščati z moškim . Ali pa če ne bo ravno dečka , pa mogoče kakšno pudlico ali pa plastično Ančko. Ljudi smo spolno usmerjeni v določeno smer in če te privlači ena smer, te pač iz krize hude abstinence ne more kar čez noč druga. No, mogoče sem pa jaz čudna.


_____________________________

felico ne estas mezurita en oro...

(odgovor članu liliana)
Neposredna povezava do sporočila: 59
   RE: Za goreče vernice in vernike - eno vprašanje
7.5.2014 20:43:49   
liliana

IZVIRNO SPOROČILO: RIJA*



patrino, daj se na suho za par let....boš mogoče potem malo drugače razmišljala.
pa nič onanirat.


In to brez pomoči sredinca desne roke.......

(odgovor članu RIJA*)
Neposredna povezava do sporočila: 60
   RE: Za goreče vernice in vernike - eno vprašanje
7.5.2014 20:43:54   
uškinamama

IZVIRNO SPOROČILO: liliana


IZVIRNO SPOROČILO: uškinamama


IZVIRNO SPOROČILO: liliana

In spovednice naj bi bile srž problema......najprej skozi čas študija duhovniki poslušajo o čistosti in o zatiranju spolne potrebe.....potem je pa duhovnik pahnjen v spovednico, kjer en za drugim posluša "spolne grehe" oz. prave sex stories....


a res? A to ti pri spovedi poveš župniku?


Jaz župniku nič ne povem....ker jaz s katoliškim župnikom in spovednico nimam čisto nič.....

In nekateri goreči verniki spoved jemljejo resno......

Ne spovedujejo se vsi mogoče tako splošno kot ti...



Fak, pa ti si jasnovidna.


_____________________________

Najina Uš : staršem prijazen otrok.


(odgovor članu liliana)
Neposredna povezava do sporočila: 61
   RE: Za goreče vernice in vernike - eno vprašanje
7.5.2014 20:45:34   
uškinamama

IZVIRNO SPOROČILO: RIJA*


IZVIRNO SPOROČILO: liliana



Jaz župniku nič ne povem....ker jaz s katoliškim župnikom in spovednico nimam čisto nič.....mene so krstili v evangeličanski cerkvi in tu ni spovednice in takega izpovedovanja grehov.....se pa tudi po "evangeličansko" še nisem nikoli spovedovala.....




no, tudi jaz sem trda user posted image

bi me pa res zanimalo, koliko pedofilov so odkrili med evangeličanskimi duhovnikiuser posted image



a oni imajo tudi popust ?


_____________________________

Najina Uš : staršem prijazen otrok.


(odgovor članu RIJA*)
Neposredna povezava do sporočila: 62
   RE: Za goreče vernice in vernike - eno vprašanje
7.5.2014 20:45:39   
patrino
IZVIRNO SPOROČILO: RIJA*


IZVIRNO SPOROČILO: patrino

Kaj ima ukinitev celibata veze s pedofilijo ? Pa ne me narobe razumet. Tudi jaz sem zato, da bi se naši duhovniki poročali, ker se mi zdi, da bi tako lažje razumeli tegobe, probleme....grehe navadnih krščanskih smrtnikov. Vendar miselnost, da bi se zaradi ukinitve celibata pedofilom zmanjšali lušti po otrocih, je tako brez vezna kot ta, da človek ni več homoseksualno usmerjen, če se za kamuflažo oženi z žensko.


patrino, daj se na suho za par let....boš mogoče potem malo drugače razmišljala.
pa nič onanirat.

Joj, Ria, če se tebi zdi , da bi te po par letni abstinenci začeli privlačiti otročki, potem se pa res nimaš kaj zgražati nad pedofili. Zase vem, da me ne bi. Ne rečem, da mi ne bi ob dolgoletni krizi v domači postelji vsi moški predstavniki bolj dišali, kot mi sedaj in ne bi bila tako izbirčna. Vendar moj spolni apetit ne bo nikoli imel nič skupnega z otroki kot seksualnimi objekti.


< Sporočilo je popravil patrino -- 7.5.2014 20:58:08 >


_____________________________

felico ne estas mezurita en oro...

(odgovor članu RIJA*)
Neposredna povezava do sporočila: 63
   RE: Za goreče vernice in vernike - eno vprašanje
7.5.2014 20:46:35   
Vijoličarka

IZVIRNO SPOROČILO: liliana



Jaz župniku nič ne povem....ker jaz s katoliškim župnikom in spovednico nimam čisto nič.....mene so krstili v evangeličanski cerkvi in tu ni spovednice in takega izpovedovanja grehov.....se pa tudi po "evangeličansko" še nisem nikoli spovedovala.....

Drugače pa je spolna potreba osnovna bioliška potreba, kot potreba po hrani in pijači.....in če se ti umetno dalj časa vzdržuješ te svoje osnovne potrebe te že vsak najmanjši dražljaj lahko vzburi (kot ko si na zelenjavni dieti 10 dni in nekdo pred tebe postavi čips, ki ga obožuješ)......

In nekateri goreči verniki spoved jemljejo resno......in se izpovedo župniku, da so imeli grešne misli, da so grešno delali in še uživali ob tem.....in župnik verjetno tudi zna malo vzpodbuditi v detajle določene dele spovedi, če ima sam interes (spoved je vendar skrita, nihče ne sme nikoli izvedeti, kaj se dogaja v spovednici).....in pri kakem fantku, ki se izpove v spovednici, ker mu je otrdel ob gledanju enega normalnega filma župnik tudi nima dosti dela, če ima določen interes......

Ne spovedujejo se vsi mogoče tako splošno kot ti....reda radi in da je volk sit in koza cela "grešila sem......zlagala sem se se otroku, da nimam časa iti na igrišče, v resnici pa se mi ni dalo"...




O, ja. zasliševanje mladih punc je bilo svoj čas zelo priljubljeno opravilo. Imela sem sošolke, ki so se kar tresle, ker so morale k s spovedi, ker so spovedniki zelo radi podrobnosti spraševali. Mislim da si tega že dolgo več ne upajo. Vsaj upam.

Lili, evo, ti boš prava! Izven teme, sicer, ampak mene res zanima ta evangeličanska spoved. Nekako sem sama prišla do ugotovitve, da evangeličanski duhovnik spoved sicer posluša, če vernik tako želi, vendar mu nima pravice oziroma avtoritete dati odveze (in naložiti pokore). Ali je tako ali je kako drugače? In pa, ali je tudi evangeličanski duhovnik zavezan k spovedni molčečnosti?


_____________________________

When you stand before God, you cannot say "but I was told by others to do thus" or that "virtue was not convenient at the time."

(odgovor članu liliana)
Neposredna povezava do sporočila: 64
   RE: Za goreče vernice in vernike - eno vprašanje
7.5.2014 20:47:54   
liliana

IZVIRNO SPOROČILO: uškinamama


Fak, pa ti si jasnovidna.



Nisem.....mi je pa nekaj katoliških spovednikov, tistih katolikov "po tradiciji in zaradi ome" povedalo, kako se spovedujejo, ker me je to zanimalo.....kaj vse župniku pripovedujejo med spovedjo.....user posted image

Tisti, ki so pa goreči verniki, pa povedo župniku marsikaj v detajle.....še posebej otroci.....in to niti ni tako smešno, je prej žalostno.........


(odgovor članu uškinamama)
Neposredna povezava do sporočila: 65
   RE: Za goreče vernice in vernike - eno vprašanje
7.5.2014 20:49:00   
uškinamama

IZVIRNO SPOROČILO: Stanislava_

IZVIRNO SPOROČILO: uškinamama


IZVIRNO SPOROČILO: Stanislava_


Pojavnost med duhovniki je skoraj zagotovo večja kot v ostali populaciji, veliko večje pa je tudi dojemanje njihovega posilstva, kar je normalno, saj se pričakuje 100% čistost in je vsak promil odsopanja v nebo vpijoč.


Ja, tukaj se razhajamo. Zame je posilstvo posilstvo. Nič manj hudo , če ga stori policaj in nič bolj hudo če ga stori duhovnik. Odurno , gnusno dejanje, ne glede na monstruma. Pa nekako verjamem, da tudi žrtvi, otroku, je malo mar ali je njegov posiljevalec zgled moralnosti ali sosedov pijani ata.


Če bi bilo tako enoznačno, bi ga že zdavnaj odpravili. Tako pa nanj vpliva tudi celoten družbeni kontekst, ki bi moral k odpravi celo pripomoči, a žal ne. Dela se veliko reklame, naredi pa zelo malo.


saj, dokler zagovarjate , da je posilstvo / pedofilija , ki jo izvaja duhovnik drugače dojeta , ker od njih pričakujete 100 % čistost -dajate konsenz ostalim pedofilom. Me kar trese. Dokler ne bo ničelna tolerenca do pedofilije bo tako.

_____________________________

Najina Uš : staršem prijazen otrok.


(odgovor članu Stanislava_)
Neposredna povezava do sporočila: 66
   RE: Za goreče vernice in vernike - eno vprašanje
7.5.2014 20:53:16   
patrino

IZVIRNO SPOROČILO: liliana


IZVIRNO SPOROČILO: patrino

Pedofilija je bolezensko nagnjenje . Nikoli se ne pozdravi in zato je od takega človeka brezveze pričakovati, da mu ne bodo dišali otroci, kot da bi od hudega mesojedca pričakoval, da bo šel mimo pečenih reberc.
Strinjam se s tem, da duhovščina preveč ščiti take prestopke v svojih vrstah. Vendar se mi zdi brez veze govoriti, da bo pedofilije manj, če bodo ukinili celibat. Kaj ima ukinitev celibata veze s pedofilijo ? Pa ne me narobe razumet. Tudi jaz sem zato, da bi se naši duhovniki poročali, ker se mi zdi, da bi tako lažje razumeli tegobe, probleme....grehe navadnih krščanskih smrtnikov. Vendar miselnost, da bi se zaradi ukinitve celibata pedofilom zmanjšali lušti po otrocih, je tako brez vezna kot ta, da človek ni več homoseksualno usmerjen, če se za kamuflažo oženi z žensko.


Ukinitev celibata ima precej s tem.....ker celibat umetno prepoveduje spolne odnose in zapoveduje spolno vzdržnost......in če ti nekdo prepoveduje osnovno biološko potrebo lahko pride do bolezenskega stanja.....ker se boš sam "po živalsko" trudil zadovoljiti to biološko potrebo.....in jo boš zadovoljil tako kot jo boš lahko.....in kaj je bolj pripravnega kot otrok, ki ti zaupa in ki ga malo prestrašiš s peklom in mu prepoveš odhod v nebesa, če kaj mamici in atiju pove.......

Jaz vseeno mislim, da ne gredo vsi pedofili v duhovniški poklic.....in da to ni ravno prirojeno bolezensko stanje......ampak je bolezensko stanje, ki se "pridobi"......


Sori ampak to o pridobitvi mi je res mimo in hudo zastarelo gledanje. A se ti zavedaš, da je ogromno pedofilov takšnih, ki bi brez težav in brez celibatne omejitve lahko svoje apetite sproščala z odraslo osebo, pa jih ne. Pa ne zato, ker ne bi smela ali ne bi imela možnosti, temveč zator, ker jih odrasla oseba ne privlači. če se spravi splono občevat z odraslim, se takšen to spravi delati za kamuflažo- po drugi strani pa še vseeno veselo nadleguje dečke ali deklice.
Ne to ni pridobljeno. In še to- veliko duhovnikov, ki jim celibat predstavla velik problem, ima ljubice, ne vem zakaj potem oni ne preganjajo ubogih veroukarjev po farožu, če je to tisto, kar je po tvojem značilno zanje.



_____________________________

felico ne estas mezurita en oro...

(odgovor članu liliana)
Neposredna povezava do sporočila: 67
   RE: Za goreče vernice in vernike - eno vprašanje
7.5.2014 20:57:51   
Stanislava_
IZVIRNO SPOROČILO: uškinamama


IZVIRNO SPOROČILO: Stanislava_

IZVIRNO SPOROČILO: uškinamama


IZVIRNO SPOROČILO: Stanislava_


Pojavnost med duhovniki je skoraj zagotovo večja kot v ostali populaciji, veliko večje pa je tudi dojemanje njihovega posilstva, kar je normalno, saj se pričakuje 100% čistost in je vsak promil odsopanja v nebo vpijoč.


Ja, tukaj se razhajamo. Zame je posilstvo posilstvo. Nič manj hudo , če ga stori policaj in nič bolj hudo če ga stori duhovnik. Odurno , gnusno dejanje, ne glede na monstruma. Pa nekako verjamem, da tudi žrtvi, otroku, je malo mar ali je njegov posiljevalec zgled moralnosti ali sosedov pijani ata.


Če bi bilo tako enoznačno, bi ga že zdavnaj odpravili. Tako pa nanj vpliva tudi celoten družbeni kontekst, ki bi moral k odpravi celo pripomoči, a žal ne. Dela se veliko reklame, naredi pa zelo malo.


saj, dokler zagovarjate , da je posilstvo / pedofilija , ki jo izvaja duhovnik drugače dojeta , ker od njih pričakujete 100 % čistost -dajate konsenz ostalim pedofilom. Me kar trese. Dokler ne bo ničelna tolerenca do pedofilije bo tako.


Ni to zagovor, samo povzetek. Lahko pa greš v akcijo in to spremeniš - dejanje same, ki je vredno obsodbe.

Sp pa dejanja vedno umeščena v družbeni kontekst.

_____________________________

Kvačkam.
In #štrikam#.

(odgovor članu uškinamama)
Neposredna povezava do sporočila: 68
   RE: Za goreče vernice in vernike - eno vprašanje
7.5.2014 21:03:04   
liliana

IZVIRNO SPOROČILO: Vijoličarka


Lili, evo, ti boš prava! Izven teme, sicer, ampak mene res zanima ta evangeličanska spoved. Nekako sem sama prišla do ugotovitve, da evangeličanski duhovnik spoved sicer posluša, če vernik tako želi, vendar mu nima pravice oziroma avtoritete dati odveze (in naložiti pokore). Ali je tako ali je kako drugače? In pa, ali je tudi evangeličanski duhovnik zavezan k spovedni molčečnosti?



spoved je skupna, med bogoslužjem.....tisti, ki pa želijo, pa vstanejo in gredo k sveti večerji, odgovarjajo na postavljena vprašanja (vendar kot se spomnim, ko sem babico čakala jih je bilo vedno več skupaj, da so odgovarjali vsi na ista vprašanja, ni bila spoved posamična).....nato pa je župnik odpustil grehe v Jezusovem imenu....pokore pa ni.....


(odgovor članu Vijoličarka)
Neposredna povezava do sporočila: 69
   RE: Za goreče vernice in vernike - eno vprašanje
7.5.2014 21:14:33   
liliana

IZVIRNO SPOROČILO: uškinamama


saj, dokler zagovarjate , da je posilstvo / pedofilija , ki jo izvaja duhovnik drugače dojeta , ker od njih pričakujete 100 % čistost -dajate konsenz ostalim pedofilom. Me kar trese. Dokler ne bo ničelna tolerenca do pedofilije bo tako.


Kdo od nas na tej temi pa tolerira pedofilijo in posilstvo.....?

Samo pedofili in posiljevalci so nemalokrat ravno sprevrženi bolniki, ki so zboleli ravno zaradi "zadrževanih spolnih potreb".....ali zaradi kakšnih prejšnjih spolnih zlorab in niso sposobni razviti zdravega odnosa do spolnosti........

In ne moreš samo reči.....mora biti "ničelna tolernca" pa se bo problem rešil......včasih je fajn tudi razumeti, zakaj nekdo "zboli" preden se gre reševat nek problem....ne pa samo reči "ničelna toleranca in basta".....do nasilja smo tudi uvedli ničelno toleranco, pa tistega pravega nasilja nismo izkoreninili......le eno po riti smo prepovedali......

(odgovor članu uškinamama)
Neposredna povezava do sporočila: 70
   RE: Za goreče vernice in vernike - eno vprašanje
7.5.2014 21:16:51   
patrino

IZVIRNO SPOROČILO: uškinamama


IZVIRNO SPOROČILO: RIJA*


IZVIRNO SPOROČILO: liliana



Jaz župniku nič ne povem....ker jaz s katoliškim župnikom in spovednico nimam čisto nič.....mene so krstili v evangeličanski cerkvi in tu ni spovednice in takega izpovedovanja grehov.....se pa tudi po "evangeličansko" še nisem nikoli spovedovala.....




no, tudi jaz sem trda user posted image

bi me pa res zanimalo, koliko pedofilov so odkrili med evangeličanskimi duhovnikiuser posted image



a oni imajo tudi popust ?



Jaz recimo za razliko od tebe, pa vem kako je pri katoliški spovedi, ker sem ob njej zrasla gor in je to del mojega življenja še danes v odrasli dobi. In ravno zato mi je interesantno, kako tako z gotovostjo trdite kaj se dogaja pri katoliški spovedi, če je nikoli niste sprobali na lastni koži.user posted image Niti enkrat v celem življenju me ni noben župnik spraševal o spolnih zadevah, pa je bilo teh spovednikov kar nekaj, ker se redno menjajo. Tudi naša ta večja dva , ki sta že huda grešnikauser posted image in vedno reportirata po spovedi vse svoje grehe, kaj jima je rekel spovednik in vso pokoro nama obema doma, nista nikoli omenila, da bi ju kdo kdaj spraševa o zadevah za njunimi spodnjimi hlačami. Tako da- posploševanje zna biti hudo grda stvar.



_____________________________

felico ne estas mezurita en oro...

(odgovor članu uškinamama)
Neposredna povezava do sporočila: 71
   RE: Za goreče vernice in vernike - eno vprašanje
7.5.2014 21:18:48   
Stanislava_
IZVIRNO SPOROČILO: liliana

In ne moreš samo reči.....mora biti "ničelna tolernca" pa se bo problem rešil......


Lahko rečeš, ampak ni opaziti, da bi s tem kaj naredili user posted image .

No, mogoče sem pa farbenblint.

_____________________________

Kvačkam.
In #štrikam#.

(odgovor članu liliana)
Neposredna povezava do sporočila: 72
   RE: Za goreče vernice in vernike - eno vprašanje
7.5.2014 21:23:36   
liliana

IZVIRNO SPOROČILO: patrino



Jaz recimo za razliko od tebe, pa vem kako je pri katoliški spovedi, ker sem ob njej zrasla gor in je to del mojega življenja še danes v odrasli dobi. In ravno zato mi je interesantno, kako tako z gotovostjo trdite kaj se dogaja pri katoliški spovedi, če je nikoli niste sprobali na lastni koži.user posted image Niti enkrat v celem življenju me ni noben župnik spraševal o spolnih zadevah, pa je bilo teh spovednikov kar nekaj, ker se redno menjajo. Tudi naša ta večja dva , ki sta že huda grešnikauser posted image in vedno reportirata po spovedi vse svoje grehe, kaj jima je rekel spovednik in vso pokoro nama obema doma, nista nikoli omenila, da bi ju kdo kdaj spraševa o zadevah za njunimi spodnjimi hlačami. Tako da- posploševanje zna biti hudo grda stvar.




Saj nihče ne trdi, da so vsi župniki pedofili......in ne posplošujemo.....ne moremo pa z gotovostjo trditi o vsakem primeru......ker pri pedofiliji in posilstvu sta običajno samo dva vklučena.....prič ni.....in vsak od teh dveh ima svojo zgodbo, ki je čisto nasprotna drugi zgodbi......zato se mogoče ustvarja "videz posploševanja"......ker nihče ni z gotovostjo videl kaj se je dogajalo, razen dveh udeležencev......

In kot je vijoličarka povedala......dan danes pri nas župniki že malo pazijo....nekaj desetletij nazaj pa niso in so delali marsikaj......

Sama pa nisem nikjer rekla, da so vsi župniki pedofili......

(odgovor članu patrino)
Neposredna povezava do sporočila: 73
   RE: Za goreče vernice in vernike - eno vprašanje
7.5.2014 21:26:46   
uškinamama

IZVIRNO SPOROČILO: liliana


IZVIRNO SPOROČILO: uškinamama


saj, dokler zagovarjate , da je posilstvo / pedofilija , ki jo izvaja duhovnik drugače dojeta , ker od njih pričakujete 100 % čistost -dajate konsenz ostalim pedofilom. Me kar trese. Dokler ne bo ničelna tolerenca do pedofilije bo tako.


Kdo od nas na tej temi pa tolerira pedofilijo in posilstvo.....?

Samo pedofili in posiljevalci so nemalokrat ravno sprevrženi bolniki, ki so zboleli ravno zaradi "zadrževanih spolnih potreb".....ali zaradi kakšnih prejšnjih spolnih zlorab in niso sposobni razviti zdravega odnosa do spolnosti........

In ne moreš samo reči.....mora biti "ničelna tolernca" pa se bo problem rešil......včasih je fajn tudi razumeti, zakaj nekdo "zboli" preden se gre reševat nek problem....ne pa samo reči "ničelna toleranca in basta".....do nasilja smo tudi uvedli ničelno toleranco, pa tistega pravega nasilja nismo izkoreninili......le eno po riti smo prepovedali......



Jaz pa pravim, da sem lahko brez seksa desetletje in se ne bom spravila na otroka. In daleč od tega, da bo stališče " ničelna toleranca # rešilo v trenutku svet. Ne moreš pa pričakovati sprememb, če zapišeš, da so posilstva enih bolj v nebo vpijajoča kot druga . Samo to.


_____________________________

Najina Uš : staršem prijazen otrok.


(odgovor članu liliana)
Neposredna povezava do sporočila: 74
   RE: Za goreče vernice in vernike - eno vprašanje
7.5.2014 21:35:22   
Stanislava_
IZVIRNO SPOROČILO: uškinamama

Ne moreš pa pričakovati sprememb, če zapišeš, da so posilstva enih bolj v nebo vpijajoča kot druga . Samo to.



Spremembe pričakuješ ti,na podlagi ničelne tolerance in enakosti kaznivega dejanja?

_____________________________

Kvačkam.
In #štrikam#.

(odgovor članu uškinamama)
Neposredna povezava do sporočila: 75
Stran:   <<   < Prejšnja stran  1 2 [3] 4 5   Naslednja stran >   >>
Stran: <<   < Prejšnja stran  1 2 [3] 4 5   Naslednja stran >   >>
Pojdi na:





Ovulacija in plodni dnevi
Kaj je ovulacija? Kako izračunati kdaj ovulacija nastopi? Načini ugotavljanja ovulacije.
10 najpogostejših prvih znakov nosečnosti
Vsaka ženska drugače občuti prve znake nosečnosti, mi vam predstavljamo najpogostejše.
Zgodbe malih junakov: 9 dni sem bila v ume...
Sprejeli so me v zelo kritičnem stanju na Infekcijsko kliniko, opravili nujen carski rez, intubirali. Potem sem bila v ...
Pesmi o mami in za mamo
Mama je nekaj posebnega, je popolna in ena sama. Ko ne najdemo besed, kako bi se ji zahvalili za vse, kar nam je dala, z...
Živilo, ki preprečuje pojav alergij pri ot...
Znanstveniki iz Nove Zelandije so prišli do zanimivega odkritja, da lahko samo z enim samim živilom v prehrani otroka zm...




NOSEČNOST
пеперутка16

Kateri del nosečnosti vam je bil najbolj všeč oz. najlažji?