|      
Ops :( Si prepričan/-a, da ne želiš več sodelovati?
Preden potrdiš svojo odločitev, preberi podrobnosti.
Če potrdiš, da želiš odnehati, se ti bo avtomatično naložil poseben piškotek (cookie), s pomočjo katerega bomo ob ponovnem prihodu na našo spletno stran prepoznali tvoj račun in poskrbeli, da boš lahko v času trajanja nagradnega tekmovanja (od 17. 12. do 21. 12. 2018) nemoteno brskal/-a po Ringaraja.net brez prikazovanja ikon naših sponzorjev oziroma brez okenca na desnem delu zaslona.

Obenem boš izgubil/-a vse že osvojene točke in s tem, žal, izgubiš tudi možnost, da osvojiš odlično nagrado. Raje še enkrat premisli, preden klikneš da.

Si še vedno želiš odnehati?
Uporabniki na tej temi: nihče
  Natisni
Stran: <<   < Prejšnja stran  13 14 [15] 16 17   Naslednja stran >   >>
Uporabnik
Sporočilo << Starejša tema   Novejša tema >>
   RE: Februarke 2015
10.12.2014 12:57:47   
zvezdica_1
zojaema

obstajajo določene vaje, ki bi naj pospeševale obrat otroka.

v nekaterih porodnišnicah vem da izvajajo zunanji obrat, ampak ne pred 37. tednom nosečnosti. si pa prej preberi, kake so lahko posledice zate in za otroka-prezgodnji porod ni edino tveganje......


< Sporočilo je popravil zvezdica_1 -- 10.12.2014 12:58:51 >

(odgovor članu ZojaEma)
Neposredna povezava do sporočila: 351
   RE: Februarke 2015
10.12.2014 13:30:24   
ZojaEma
Hvala zvezdica_1 user posted image vem za vaje in zunanji obrat. Za zunanji obrat se sigurno ne bi odločila, se mi zdi preveč nasilen do otroka, pa samo 50% možnost je, da uspe. Za vaje sem se že pozanimala. Malo je samo smotano, ko ne vem kdaj bi jih začela izvajat, ker je možnost, da se otroček še sam obrne in potem se ti lahko zaradi teh vaj spet obrne.

(odgovor članu zvezdica_1)
Neposredna povezava do sporočila: 352
   RE: Februarke 2015
10.12.2014 13:35:00   
zvezdica_1
no, lepo, da nisem edina, ki ga bo (najverjetneje) zavrnila. meni je pačpreveč možnih posledic.prezgodnji porod je še najmanjša

za vaje pa mislim, da jih je treba kar nekaj časa izvajat... sicer pri meni učinka ni, ampak vseeno vztrajam...se vsaj razmigamuser posted image

(odgovor članu ZojaEma)
Neposredna povezava do sporočila: 353
   RE: Februarke 2015
10.12.2014 13:38:23   
ZojaEma
V katerem tednu pa si, zvezdica_1? Jaz sem brala, da pomaga tudi akupunktura, pa vizualizacija,... poleg vaj.


(odgovor članu zvezdica_1)
Neposredna povezava do sporočila: 354
   RE: Februarke 2015
10.12.2014 13:43:17   
zvezdica_1
v 31. tednu... pa bo že. rajši carski rez pa zdrav otrok in zdrava jaz, kot pa neko siljenje z vaginalnim porodom in pol en kup komplikacij.ker tudi naravni porod ni tako enostaven, kot ga nekatere opisujejo... komplikacije so povsod možne.kar tako pa tudi porodničarji ne predlagajo carskega reza...
drugače jaz na akupunkturo ne grem, mi ni do tega, da bi kdo igle vame pikal... pač me ne prepriča, pa dam drugače dosti na alternativno zdravljenje.samo ni vse za vse.

jaz sem se odločila, da delam vaje, pa poskušam ležat na drugem boku (čeprav se ponoči vedno obrnem nazaj na "nepravega"). in se več ne sekiram. kar bo pa bo. bom pa nižala statistiko novorojenčku prijazne porodnišnice, ker bo bebi rojen s carskim... bodo že prežveli...user posted image

(odgovor članu ZojaEma)
Neposredna povezava do sporočila: 355
   RE: Februarke 2015
10.12.2014 14:07:26   
Katte
Hej hej user posted image .
ZojaEma, še je čas, da se obrne. Upam, da se bo. Jaz ne vem, kako je moj obrnjen. Jutri imam pregled in upam, da bo G naredila tudi UZ.
Pri nas je avtomatično CR, če ni z glavico navzdol.
Drugače pa sem jutri še kake tri urice v službi, potem pa dopust in porodniška user posted image .

< Sporočilo je popravil Katte -- 10.12.2014 14:08:25 >


_____________________________

Our miracle baby boy is in my arms (Mar 2013).
First loss in May 2014, at 6+2 wks.
Our 2nd miracle baby boy born in Feb 2015.
2nd loss in Jan 2017, at 4+5 wks.
3rd loss in Jul 2017, at 14+4 wks.
Still hoping.

(odgovor članu zvezdica_1)
Neposredna povezava do sporočila: 356
   RE: Februarke 2015
10.12.2014 15:50:49   
ZojaEma
Hvala Katte, upam, da se res obrne. Jutri grem spet na ultrazvok, ker sem včeraj bila na plačljivem ultrazvoku in user posted image ni lepo ležala, da bi dobila 3D fotke, pa lahko grem jutri spet. Bom šla sama malo na glavo, mogoče bo pa že jutri obrnjena user posted image . Smotano je samo, ker mi je ginekologinja rekla, da se sicer naslednji UZ naredi v 36 tednu, od takrat naprej pa ima bebica bolj malo prostora, da bi se obrnila. No, bomo videli, kako se bo odločila. V Celju imaš tudi carski rez, če je otrok v medenični vstavi.

(odgovor članu Katte)
Neposredna povezava do sporočila: 357
   RE: Februarke 2015
12.12.2014 21:56:16   
rakica82
Hej punce,

evo mi smo preživeli pester teden, ta velika je prejšnji petek prinesla iz vrtca prinesla trebušno virozo in seveda sem v soboto ponoči že bruhala. komaj danes mi želodec spet normalno deluje, da lahko jem normalno. sem bila čsito fertik in brez moči , ker nisem mogla jest. zraven mene seveda še moja žaba in potem čez dva dva dni še mož. vsaj tamala je šla mimo ,vsaj upamo.

zojaema moje dete tudi še ni obrnjeno, prvi dne sta bili že na morfologiji, ta se zaenkrat noče. se ne sekiram, ker časa je še dovolj, kar bo pač bo. čurim pa itak točno kje je kaj ,ker noro brca in se premika in so brce skoz na istem mestu.

bi pa jaz tudi tokrat raje mela naravni porod, ne carskega reza, ampak z glavo skozi zid pa ne bom šla.

_____________________________

ti si najlepša pesem življenja mojega...

(odgovor članu ZojaEma)
Neposredna povezava do sporočila: 358
   RE: Februarke 2015
13.12.2014 10:09:20   
ZojaEma
rakica82, sam da si se pozdravila in si zdaj zdrava! Joj, si ne predstavljam, kako je biti bolan v nosečnosti. Najbrž to vidiš pri drugi nosečnosti, ko ti prvi malček domov nosi bolezni iz vrtca.

Jaz tudi ne mislim iti z glavo skozi zid, če se user posted image ne bo obrnila na glavico. Bi pa poizkusila vse alternativne način, zunanjega obrata pa definitivno ne. Ampak mislim pozitivno in se bom potem v 37 tednu ubadala s tem.

Tole sem nekje prebrala: "Včasih kljub našemu prizadevanju otrok vztraja v svojem izbranem položaju. Plod take lege nikoli ne zavzame brez razloga. Odvisna je od materinega telesa, dela, ki ga mati opravlja, gibanja, dražljajev iz okolice, od popkovine, prostora v maternici, od mesta posteljice."

(odgovor članu rakica82)
Neposredna povezava do sporočila: 359
   RE: Februarke 2015
13.12.2014 11:34:02   
rakica82
jaz bom tudi definitivo poskusila čimveč, da se otrok obrne, ker je naravni porod še vedno najboljša možnost, kadar gre. je pa res tako ,nekateri se pač ne obrnejo. Torej vaje, plavanje je baje tudi fajn, pa akupunkturo bom probala če bo treba, ker so mi jo svetovali.

ja bolezni pa vrtec je pa pač tako, nimaš kaj, jaz imam še dve, ki jih nosita domov in morem kar trkat, kar gre. je pa blo zoprno res, ker ti res pobere vse atome moči kar jih maš

_____________________________

ti si najlepša pesem življenja mojega...

(odgovor članu ZojaEma)
Neposredna povezava do sporočila: 360
   RE: Februarke 2015
15.12.2014 14:40:08   
cmokicatt
Dajte no kak naj na fb do vas februarke pridem.cakam ze 3m zihr ko sem eni clanici pisala ce me doda pa se nic ni blo s tega

(odgovor članu ZojaEma)
Neposredna povezava do sporočila: 361
   RE: Februarke 2015
17.12.2014 8:40:23   
ZojaEma
cmokicatt večina punc se je preselilo na FB in tukaj niso več aktivne. Tiste ki še tukaj čvekamo, pa nismo na FBju! Upam, da ti uspe priti v skupino na FB strani!

(odgovor članu cmokicatt)
Neposredna povezava do sporočila: 362
   RE: Februarke 2015
18.12.2014 7:52:35   
rakica82
Cmokicatt kot pravi Zojaema, tiste, ki smo tu, nismo na FB. Tiste, ki so se bolj redko oglašajo tukaj.

Punce jaz sem šla pa včeraj zjutraj v porodnišnico. Me je zjutraj zečel tak obolet trebuh na levi strani,da tudi hodit nisem mogla, taka stalna bolečina, ne kot krči. Sem klicala in so rekli, naj kar pridem. So mi nardili CTG, pogledal z UZ maternični vrat in je blo vse v redu. Me je pa kr malo stisnilo, ker so me dali akr v porodni blok ,in se začneta babice pogovarjat med sabo, bomo vidli kaj bo rekla zdravnica al ostane tu al triažni list. Ne ne norite, mam še 10 tednov do konca, ne morem ležat v bolnici.

Tako, da očitno sem zjutraj nredila kakšen napačen gib, ko sem tamalo dvignila ven iz postelje. Sem potem pridno počivala cel dopoldne.

_____________________________

ti si najlepša pesem življenja mojega...

(odgovor članu ZojaEma)
Neposredna povezava do sporočila: 363
   RE: Februarke 2015
18.12.2014 7:56:58   
ZojaEma
Ojej rakica82user posted image , upam da bo vse OK in da greš čim prej domov. Najbrž pa niso to bili lažni Braxton-Hicksovimi popadki?

(odgovor članu rakica82)
Neposredna povezava do sporočila: 364
   RE: Februarke 2015
18.12.2014 8:52:36   
rakica82
Sej sem doma ,so me potem poslali domov, ker je rekal zdravnica da je z nosečnostjo vse v redu. Me je pa izučilo da morem bolj pazit. Ne niso bili lažni popadki, za te že vem kako zgledajo, tam gre bol jza krče, mene je bolel cel spodnji levi del trebuha, kot bi mi z nožem zabadali notri in to nonstop. Bolelo dosti bolj kot lažni popadki.

_____________________________

ti si najlepša pesem življenja mojega...

(odgovor članu ZojaEma)
Neposredna povezava do sporočila: 365
   RE: Februarke 2015
18.12.2014 8:56:49   
ZojaEma
Aha, sam da si doma in je vse OK! Se je treba paziti. Ena noseča kolegica je pa padla, en teden pred rokom poroda in so jo kar v bolnišnici zadržali, potem je pa po 5 dneh rodila zdravo dete. Pazit se je treba, sploh če se bo začela prava zima in bo led in sneg!

(odgovor članu rakica82)
Neposredna povezava do sporočila: 366
   RE: Februarke 2015
18.12.2014 9:40:43   
petrca888
živjo nosečke,

za rojstni dan sem dobila darilni bon, in sicer vadbo za nosečnice za en mesec z vpisnino v Sunny Studiu.
naj bi bilo super, ampak mene te vodene vadbe ne pritegnejo, zato bi rada prodala naprej.
če katero zanima, naj mi piše na zs.

luštkan dan vam želim!

(odgovor članu ZojaEma)
Neposredna povezava do sporočila: 367
   RE: Februarke 2015
18.12.2014 13:41:13   
rokca
Ojla punce!
Po dolgem času se spet oglašam, ker me seveda spet nek zanima. Nimam pojma, kaj morem gledat, ko kupujem dudiko in flaško. A je tu kaj pomembnega, al kupiš kar nekaj in probaš, če jo bo dete prijelo.
Drugače pri nas vse v redu, sem imela prejšnji teden pregled in je najina bebica že obrnjena na glavico. Sicer naj bi bila po tednih za en teden prelahka, ampak po dolžini stegnjenice pa ustreza. Trenutno sem v 33. tednu in kar ne morem verjeti, kako hitro je minilo-bo minilo. user posted image Sem pa že kar okorna s tem mojim trebuhom, sploh kadar se mi otroček da v kak čuden položaj, potem me vse zateguje in špika in boli, drugače pa aktiven na polno, brcika non stop, ne vem če sploh kaj spi. user posted image

(odgovor članu petrca888)
Neposredna povezava do sporočila: 368
   RE: Februarke 2015
19.12.2014 9:07:31   
ZojaEma
rokca, jaz sem kupila samo en set dud za od 0-3 mesecev, v Mulerju. Flašk ne nameravam kupiti, ker bom dojila. Za flaško bi gledala, da je steklena, za cucelj pa nimam pojma, spoloh ne razmišljam o tem, ker imam v planu dojiti.
Super, da je malčica že obrnjena na glavouser posted image . Moja še ni, pa bom jutri v 32 tednu. Zdaj delam ful enih vaj, da bi se obrnila. Zgleda imamo vse razbojnice v bušiji, hihi. Jaz tudi nimam pojma kdaj moja spi, ker je ful aktivna.

(odgovor članu rokca)
Neposredna povezava do sporočila: 369
   RE: Februarke 2015
19.12.2014 9:13:45   
Katte
rakica82, ti kar počivaj. Pa ne pretiravat s kakšnimi naglimi gibi. Jaz sem v prvi nosečnosti par deset metrov stekla in bila dva dni ko stara mama, tako me je bolelo. Me je izučilo.
Tudi jaz ne bom rinila z glavo skozi zid. Če bo CR, pa bo. Ampak vseeno močno upam, da se obrne in da bo lahko naravni porod.

_____________________________

Our miracle baby boy is in my arms (Mar 2013).
First loss in May 2014, at 6+2 wks.
Our 2nd miracle baby boy born in Feb 2015.
2nd loss in Jan 2017, at 4+5 wks.
3rd loss in Jul 2017, at 14+4 wks.
Still hoping.

(odgovor članu rokca)
Neposredna povezava do sporočila: 370
   RE: Februarke 2015
19.12.2014 9:19:43   
Katte
rokca, jaz za prvega sploh nisem nikoli rabila dude. Flaško pa šele potem, ko je začel jesti čvrsto hrano in piti vodo. Ne kupuj preveč vnaprej. Glede dud tudi slišim, da ne odgovarja vsaka vsakemu. Zato je bolje kupiti najprej eno in potem še, če mu ustreza.

_____________________________

Our miracle baby boy is in my arms (Mar 2013).
First loss in May 2014, at 6+2 wks.
Our 2nd miracle baby boy born in Feb 2015.
2nd loss in Jan 2017, at 4+5 wks.
3rd loss in Jul 2017, at 14+4 wks.
Still hoping.

(odgovor članu Katte)
Neposredna povezava do sporočila: 371
   RE: Februarke 2015
19.12.2014 10:05:02   
rakica82
Jah se se trudim počivat, samo pri dveh majhnih otrocih je to včasih misija nemogoče user posted image

moje dete tudi brca nonstop, tudi ponoči, obrnjeni še nismo. ja pravi razbojniki ali razbojnice so teli februarčki

mi flaške nismo rabili nikoli, sem obe dojila, flaške nista marale, pile sta takoj iz kozarca, duda pa pri nas smo jo rabil iže v porodnišnici, ker je prva hčerka že prvi dan prst cuzala. jaz prisegam na dude mam, meni so super

_____________________________

ti si najlepša pesem življenja mojega...

(odgovor članu Katte)
Neposredna povezava do sporočila: 372
   RE: Februarke 2015
19.12.2014 10:35:05   
rokca
Ja, saj tudi jaz imam namen dojit, če bo vse po sreči. No, potem bom flaško kupila kasneje, če jo bomo pač potrebovali, dudiko pa nekaj za prvo silo. Ne bi rada preveč komplicirala in si delala neke zaloge s stvarmi, ki jih ne bom potrebovala.
Očitno so februarčki res živahni... Bo pestro. user posted image

(odgovor članu rakica82)
Neposredna povezava do sporočila: 373
   RE: Februarke 2015
27.12.2014 22:02:55   
rakica82
Punce, čeprav je polovica praznikov že mimo, želim vsem lepe in mirne praznike in seveda čim lepše 2015, ki bo za vse nas itak nekaj posebnegauser posted image

jaz sem imela 24 pregled, sem se načakala kot nora, ampak potem dobila super slikico našega otročička, ker imam kao sladkorno mi delajo večkrat UZ, dete je končno na glaviuser posted image , zmerili smo 1444guser posted image , kar je baje čisto v povprečju, mami pa je seveda spet slabokrvna tako da sem dobila tablete. ampak drugače ša vse super.

se pa memi počasi pozna, da je to tretja nosečnost v kratkem času, me občasno že bolijo sramne kosti, mam očitno že vse raztegnjeno. ampak še malo pa bo

_____________________________

ti si najlepša pesem življenja mojega...

(odgovor članu rokca)
Neposredna povezava do sporočila: 374
   RE: Februarke 2015
28.12.2014 9:40:13   
ZojaEma
Lepe praznike tudi iz moje strani, čeprav sem tudi malo pozna. Za novo leto boste najbrž doma? Mi bomo kar doma.

rakica82, wiiiiiiiiiiiiiiiiiiii super, da je bebica na glavici user posted image sem vesela zate!! Uf, ti imaš pa res že veliko pregledov za sabo. Jaz imam pa naslednji pregled 6. januarja (po tem bi si naj sledili na dva tednauser posted image ), upam da mi bo moja ginekologinja naredila UZ vsaj toliko, da vidim, kako je bebica obrnjena.

rakica82, ti najbrž nisi občutila kdaj se ti je obrnila na glavico, ali pač?

(odgovor članu rakica82)
Neposredna povezava do sporočila: 375
Stran:   <<   < Prejšnja stran  13 14 [15] 16 17   Naslednja stran >   >>
Stran: <<   < Prejšnja stran  13 14 [15] 16 17   Naslednja stran >   >>
Pojdi na:





Koliko se lahko zredim med nosečnostjo?
Telesna teža med nosečnostjo ne narašča enkomerno. Koliko kilogramov je ravno prav, koliko preveč in koliko premalo?
Nosečnost: Tabela rasti ploda po tednih
Kako velik je plod v posameznem tednu nosečnosti? Preveri, kako izgleda nosečnost po tednih!




Dudica.
пеперутка16

Do kdaj je imel vaš otrok dudico?