|      
Ops :( Si prepričan/-a, da ne želiš več sodelovati?
Preden potrdiš svojo odločitev, preberi podrobnosti.
Če potrdiš, da želiš odnehati, se ti bo avtomatično naložil poseben piškotek (cookie), s pomočjo katerega bomo ob ponovnem prihodu na našo spletno stran prepoznali tvoj račun in poskrbeli, da boš lahko v času trajanja nagradnega tekmovanja (od 17. 12. do 21. 12. 2018) nemoteno brskal/-a po Ringaraja.net brez prikazovanja ikon naših sponzorjev oziroma brez okenca na desnem delu zaslona.

Obenem boš izgubil/-a vse že osvojene točke in s tem, žal, izgubiš tudi možnost, da osvojiš odlično nagrado. Raje še enkrat premisli, preden klikneš da.

Si še vedno želiš odnehati?
Ringaraja.net uporablja piškotke z namenom zagotavljanja spletne storitve, oglasnih sistemov in funkcionalnosti, ki jih sicer ne bi mogli nuditi.
Z obiskom in uporabo spletnega mesta soglašate s piškotki.   Več o tem
Uporabniki na tej temi: nihče
  Natisni
Stran: <<   < Prejšnja stran  2 3 [4] 5 6   Naslednja stran >   >>
Uporabnik
Sporočilo << Starejša tema   Novejša tema >>
   RE: Junijski škratki 2014
27.7.2014 11:39:40   
pejka
[ - kopava se dvakrat na teden, ker mojega večinoma ni doma in nama gre bolj težko če sva sama. Ko bo moj več doma bo to večkrat. Ker mu full paše voda, pa imam občutek da potem tudi bolje spi. Drugače se pa umivava s krpico.


(odgovor članu bauko)
Neposredna povezava do sporočila: 76
   RE: Junijski škratki 2014
27.7.2014 11:49:28   
pejka
Sem prehitro pritisnila potrdi pa ne napisala do konca user posted image

Temenca sva midva uspešno premagala user posted image . Sem mu zvečer z mandljevim oljem namazala glao in potem zjutraj umila s šamponom. Pa potem fino skrtačila dol. Je šlo super stran. Potem pa glavico namazala z mustelino kremo za obraz za dojenčke. Je fino vlažilna in ne nastajajo več. Uporabljava jo pa tudi za obraz in je super. Je imel čisto suho kožo po ličkih in ima sedaj prav lepo.

Dojenje - dojiva se ponavadi 15 minut na eni strani in še 15 minut na drugi. Ko se na eni strani naje se odklopi in zahteva še drugo stran. Je pravi mali požeruh.

Lupinica - mislim da je pripročljivo pol ure da so notri. Nisem pa sigurna.

Praskanje po obrazu - a se vaši kaj opraskajo? Moj skoraj vsako noč kakšno novo prasko pridela. Posebej na udaru je nosek. Mu strižem nohte in se še vedno uspe opraskat. Kakšna ideja kaj naj ? Rokavičke bo pa takoj vrgel dol

(odgovor članu pejka)
Neposredna povezava do sporočila: 77
   RE: Junijski škratki 2014
27.7.2014 12:23:31   
bauko
Naša se tudi praska...mi imamo veliko takih pajackov za spat, ki imajo na koncu rokavov tak žepek, ki ga lahko po potrebi potegneš čez in potem ne more rokice dat ven iz rokava. Jih pa še nismo uporabili, ker ni tako hudo.

Moj ima tudi tako službo, da je enkrat zjutraj, drugič popoldne, včasih nočna...tako da sem se včeraj skorajžila in jo skopala kar sama in nama je šlo super. Malo bolj na hitro, ampak je šlo. Rada bi nekako vzpostavila to večerno rutino - kopanje, hranjenje, spanje. In se za kopanje ne morem več ozirat na to, kdaj je moj doma in kdaj ne...ker potem nikoli ne bo te rutine user posted image In sem poizkusila in je šlo. Sem ugotovila, da ji je bolj všeč, če ima ritko na dnu banjice, da ne lebdi v vodi. Je potem veliko bolj mirna. In seveda obvezno s pleničko v vodo. Sicer imam stojalo za banjico, ampak mi je bilo priročneje, da sem njeno banjico dala v taveliko banjo in pokleknila zraven. Prej sem si v bližino pripravila brisačo zanjo in gas. user posted image Tako da le pogumno pejka, vaja dela mojstra! user posted image

Temenc sem se jaz lotila podobno, le da se jih še vedno nismo znebili. Se mi kar smili, ker je spodaj tista nova koža tako nežna in se mi zdi vse tako občutljivo oz razdraženo. Danes bom ponovila vajo z mandljevim oljem in upam, da je potem to to. user posted image
Mustela praviš da je fajn...bom malo pobrskala...imam eno od babylove pa se mi zdi malo premalo mastna oz kar zgine, koža je pa še vedno suha. Pa spet namažem in isto user posted image

Joj, kolk upam, da bo tudi moja user posted image kmalu bolje sesala...

(odgovor članu pejka)
Neposredna povezava do sporočila: 78
   RE: Junijski škratki 2014
28.7.2014 6:10:48   
allyssia
V lupinici so lahko max. 2 uri, po priporočilih proizvajalca.

Dojenje je smešna stvar, na začetku sma rabla tudi po eno uro, zdaj se včasih naje že v desetih minutah.

@bauko: mogoče se doji tako dolgo, ker rabi tvojo bližino ali pa priteče premalo mleka ( v tem primeru ti priporočam, da veliko piješ in da si dojko par minut pred podojem zmasiraš, ker to spodbuja izločanje mleka) ali pa je postala bolj lena za papat user posted image Probaj ugotovit razliko med dojenjem in crkljanjem, js to opazim pri ušesku, če se tam nič ne "premika", pol me ima samo za dudouser posted image

(odgovor članu bauko)
Neposredna povezava do sporočila: 79
   RE: Junijski škratki 2014
28.7.2014 11:17:40   
bauko
Hvala allyssia, sprobavam vse živo. user posted image Ampak je zaenkrat še prekmalu da bi lahko kaj konkretnega ugotovila oz zaključila (razen tega, da ne zna dobro sesat). Ker že mislim, da sem pogruntala in potem je naslednji dan čisto drugače user posted image

Tale kremica od mustele je pa res zakon. Mam doma vzorček in sem sprobala in je res super. Tako da grem danes kupit celo tubo. user posted image

(odgovor članu allyssia)
Neposredna povezava do sporočila: 80
   RE: Junijski škratki 2014
6.8.2014 15:56:18   
pejka
Ja, tudi meni je zakon kremica, samo cena ni ravno super. Sem pa vesela, da mu odgovarja in zato pripravljena odšteti tudi malo več.

Zanima me katere pleničke uporabljate? Mi imamo Pampers Premium care. So super. Sam ta velika pakiranja so zelo draga in razmišljam da bi poskusila še kakšne druge pleničke ( če mu bodo odgovarjale).

Mi smo se pa začeli slinit. Veselo dela mehurčke iz sline. Mami ga pa veselo preoblači.

Smo bili prejšnji teden na morju in je mali užival v popolni pozornosti mamice in atija. Je bil v sedmih nebesih user posted image

Drugače se pa že full smeji in pogovarja. Pa krega se, ko bi rad nekaj povedal pa mu ne uspe spravit glasu iz sebe. Pa v ležalniku se zabava z igračkami ki visijo dol. Mu uspe kakšno celo z rokico premaknit in ima cel žur. Dokler se ne utrudi in prosi da ga dam v naročje kjer v minuti zaspi. Saj vem, da ga bom scrklala! Če ga je pa tolk fino crkljat. Pa še tolk rad se stiska.
Še prehitro bo zrastel in se ne bo več hotel

(odgovor članu bauko)
Neposredna povezava do sporočila: 81
   RE: Junijski škratki 2014
7.8.2014 10:15:33   
bauko
Živjo pejka,

mi imamo babylove plenice od DM. Smo probali tudi pamperske, pa je dobila rdečo ritko user posted image Trenutno ukinjamo enkico in gremo na dvojkico. Pismo leti ta čas! user posted image

slinjenje: naša se je tudi začela slinit na fertik. In isto dela balončke user posted image Nekaj časa sem hotela furat še brez slinčka, potem pa jo zadnjič nosim okrog tako, da mi je ležala na podlakti na trebuščku in zaslišim špljoc, špljoc po parketu...in vse mokro po tleh, tolk je tekla slina user posted image Tako da ji zdaj dajem slinček, kadar je pokonci.

Mustelina krema je res zelo draga, sem kar malo na debelo pogoltnila, preden sem jo kupila. Imam vlažilno in tisto proti temencam in sta obe super. Hecno mi je, ker sebi nikoli ne kupim tako drage kozmetikeuser posted image

morje: mi smo bili pretekli vikend že tretjič za par dni na morju in tamali zgleda res paše, ker je ful pridna. Kar dosti spi, ko je pokonci pa je zadovoljna in dobre volje.

Sicer pa je zdaj res že fuuuul luštno, ko se takole smejčkajo in pogovarjajo naši user posted image Naša se tudi pogovarja z igračkami, se jim smeje ipd. Sploh kadar jo dam pod tisti lok na igralno podlogo ji je fajn, včeraj se je sama "igrala" dvakrat po 20 min. In enako kot tvoj, pejka, vsake toliko zakrili z rokicami in nogicami in s tem zamaje igračke in je spet zanimivo za en čas. user posted image Včeraj sem jo položila tudi na trebušček na igralno podlogo in opažam razliko pri obračanju glave - vedno več kontrole ima in počasi se že nakazuje tisti kot 45 stopinj, kot ga opisujejo v knjigah. Ko podirava kupčka pa sploh drži glavico pokonci, firbec mali. user posted image

Vozičkanje: V nosečnosti sem se ful veselila vozičkanja, ampak sem začela resno dvomit, da bo to pri nas sploh kdaj zares zalaufalo. Not spi max 15-20 min, potem pa še ene 5 min leži, potem pa brca kot zmešana, noče dude, ampak samo ven iz voza za vsako ceno. Pa sem poizkusila že vse - asfalt/makadam, vroče/mrzlo, namontirala sem ji viseče igračke za gledat, šle sva takoj po hrani, malo kasneje, pogovarjam se z njo, ji pojem ...ma vse sem že sprobala, pa se nikakor ne navadi. Čim jo pa vzamem ven, je pa mir.


(odgovor članu pejka)
Neposredna povezava do sporočila: 82
   RE: Junijski škratki 2014
7.8.2014 21:14:43   
condfa8h
Pozdravljene,

mi smo že drugi teden na trojkici pri pleničkah :). Mali je pravi dolgin...pred dvema tednoma je imel 60 cm in 6.200g. Počasi mu bo globoka košara premala, pa bo moral v športni del. Upam, da še kak mesec lahko počakamo, ker je še vseeno malo hitro. Pa zibelka bo kmalu tudi premajhna, me kar skrbi ko ga bom morala dat v posteljico. V čem spijo vaši malčki?
Drugače pa se moj tudi ful slini, že od četrtega tedna...in pol ko spi, zgleda da ne pogoltne sline in ko se zbuja podre še kupček in se mu kislina dvigne in se revčku zaleti in začne po zraku hlastat, kot da se bo zadušil..cela groza. Danes sva bla pri dežurnem, da ga je pogledal je rekel, da je vse ok.
Drgače pa naš mali tudi že drži glavico in kar postavi se name, ko podirava kupček, pa ves čas okoli gleda. Radovednež :)
Tudi mi že odštevamo dneve do morja, upam, da gremo v začetku septembra. Danes sem že kupila mini bazenček, da bom malega kopala notri :)
Glede vozičkanja, pa zgleda, da so še premali...midva tudi ne prideva nikamor, ga pa sedaj ko sva pri babici dam spat k balkonskim vratom (pokrijem ga z mrežo proti komajem), tako, da ko spi je kot da bi bil zunaj, drugače pa je itak ves čas na rokah. Bo pač razvajen, samo, da je zdrav!

Lepo se imejte!!

(odgovor članu bauko)
Neposredna povezava do sporočila: 83
   RE: Junijski škratki 2014
8.8.2014 8:37:02   
pejka
Mi imsmo pa pleničke dvojko, pa ima že 5.300g in pa 57 cm. Se vidi, da so fantki malo večji in težji kot punčke. Čeprav je moj pri tamalih user posted image
Bom pa ko mi dvojkice zmanjka šla kar na trojko. Smo jih veliko dobili za darilo in niti niso ne vem koliko večje od dvojkice. Joj, kako gre čas hitro. Dvakrat se bomo okrog obrnile pa se bomo že pogovarjale, da moramo nazaj v službo user posted image

Naš je do sedaj vedno spal v vozičku in pri tem vidno užival. Sedaj pa dva dni gleda ko čuk iz vozička in bog ne daj da bi kaj zamudil. Zaspi res šele takrat ko že res ne more več držati učk odprtih. Je prava faca ko se trudi držati učke odprte, pa mu ne uspe user posted image

Spi pa naš v posteljici od prvega dneva. Pa spančka ko polh. Na morju je pa spal kar v košari od vozička. Čez dan ga imam pa na iztegnjenem kavču. Tako da ga uspem navadit da razlikuje dan in noč. Ko pa na kavču ne bo več varen bo pa čez dan spal v prenosni posteljici, ki jo bom imela v dnevni sobi.

Ne bodo razvajeni, pač se radi crkljajo. Jaz sem se tudi full rada stiskala že od začetka in še sedaj uživam ko se stiskam, pa nisem bila razvajena ko sem bila majhna. Pa so me imeli vsi po rokah. Če so pa taki crkljivčki. Moj se nasloni z glavico na moja lica in se stiska. Pa čisto pri miru je in uživa.


(odgovor članu condfa8h)
Neposredna povezava do sporočila: 84
   RE: Junijski škratki 2014
8.8.2014 9:07:17   
bauko
Uuuu, že več kot 6kg in čez 60 cm, tvoj pa res hitro raste! user posted image Kdaj se je rodil?
Moja je pred enim tednom imela 4300g in 57cm...malo ji manjka pri teži, ker sem rabila en čas, da sem ugotovila, da tolk zlo slabo sesa. user posted image Ampak zdaj gre gor po cca pol kile na 14 dni, kar je glih neka zlata sredina user posted image Lička so polna, nogice in rokice pa vedno bolj špehkaste, hihi. Tolk je fino mehka user posted image

Joj, te košare! Po eni strani skor umrem, ko jo moram nest po stopnicah, po drugi strani pa je že skoraj premajhna! Čeprav tamala se itak rada tišči - vedno zleze na eno stran. Včeraj sem jamrala, da noče bit v vozičku - smo spet probali, po dolgem času spet makadam in je zaspala tam, kjer je najbolj rukalo in se zbudila na asfaltu! user posted image Sicer je spala samo 20 min, ampak je! ...vsak dan me s čim preseneti... user posted image

Jaz jo dajem spat v posteljico...mislim da so dimenzije 60x120 ali nekaj podopbnega. Pač klasična otroška posteljica, ni zibka al pa kaj podobnega. Včeraj in predvčerajšnjim me je spet presenetila - taprav trenutek sem jo položila not (prej sva se seveda pocrkljali in vse), zadekala s kouterčkom z obeh strani, da se ne razbrca prehitro, rekla lahko noč in šla. In je zaspala, celo brez dude, čeprav je bila budna, ko sem jo položila! user posted image Upam, da bo to postalo navada...user posted image

condfa8h, kako pa kaj narediš, če je skos po rokah? Ali ti veliko spi tudi čez dan? ...jaz bi mojo tudi več crkljala, pa mi tudi slučajno ne znese potem še sebe zrithat, kaj pospravit, počistit, oprat...kuhanje in trgovino je pa začasno moj prevzel...

kopanje: tamala je začela ful uživat, vsak dan je bolj sproščena user posted image Otroška banjica je pri nas že zaključila svojo kariero - tolk je brcala in se stegovala in vsakič, ko se je, se je potem butnila v glavico, kar mi ni bilo všeč. Tako da jo od včeraj naprej dajem v taveliko banjo. Sicer gre ful več vode, samo je čist preživahna za tisto malo banjico. Si pa ne predstavljam, da bi imeli tuš kabino...

A imate ve kaj večerne rutine? Ob kateri uri pa?

(odgovor članu condfa8h)
Neposredna povezava do sporočila: 85
   RE: Junijski škratki 2014
8.8.2014 9:13:28   
bauko
hehe, dolgo sem pisala sporočilo user posted image

Kakšne razlike so med otročki, neverjetno! user posted image

Pejka, jaz delam isto - čez dan kavč, ponoči posteljica. Imamo pa tudi že to prenosno posteljico, ampak se mi zdi, da je ne mara preveč. Je pa res, da sem verjetno premalo vztrajala, da bi spala v njej. Spalnico imamo namreč v zgornjem nadstropju, do tja grejo zelo strme stopnice...in mi je lažje, če je čez dan dol. Spodaj je tudi njena sobica in v njej ta prenosna posteljica... Vglavnem - moram se potrudit jo navadit, da ne bo vedno v dnevni spala. Bi rada še kdaj skup dala kavč in imela kakšen obisk user posted image

(odgovor članu bauko)
Neposredna povezava do sporočila: 86
   RE: Junijski škratki 2014
8.8.2014 10:11:42   
pejka
Midva se greva okrog osmih umit, pol pa jest, pockljat in spat. Včasih zaspi že med dojenjem ( kopel ga full uspava ), včasih ko se naje. Ga odnesem v posteljo in spi naprej. Včasih se pa zbudi in ga mal božam in zaspi nazaj. Tako imava sedaj že skoraj štirinajst dni. In on je že ob devetih v deželi pančevo user posted image .
Je moj zadnjič rekel da bo okrog pol desetih prišel domov in če ga bo tamali uspel počakat, pa je revež mali mal pred deveto zaspal na kavču.

Prej sem ga pa morala vedno nosit in guncat da je zaspal. Včasi h šele ob enajstih. Tako da ga moram prav pohvalit user posted image

Mi pa čez dan kar dosti spančka. Je full priden. Samo malo ga še krčki matrajo in ga zbudijo. Grem, smo se zbudili in smo strašansko lačni - kljub temu da je dve uri nazaj jedel

(odgovor članu bauko)
Neposredna povezava do sporočila: 87
   RE: Junijski škratki 2014
8.8.2014 12:50:30   
bauko
uau, pa sta res pridna! user posted image user posted image

Jaz sem mojo včeraj po istem principu - ob osmih kopat, potem jest in spat...samo da je zaspala šele okrog pol dvanajstih user posted image user posted image Najprej traja 100 let, da se naje, potem se je v posteljici pol ure (!) pogovarjala s pikapolonico, ki jo ima nad posteljico in bila čisto živahna, ampak pridna. Potem je postala nemirna in po načinu jamranja sem vedela, da jo tišči kupček, čeprav ga je prej že podrla. Jo dvignem in podre kupčka in naju za povrh obe pobruha. Potem sem jo pa previla in preoblekla, malo pocrkljala in potem je lepo zaspala. ...Trudim se prestavit tole uro, ko zaspi, pa zaenkrat še ne gre najbolje. Bo zgleda treba po 15 min na dan al pa kaj takega...
Se pa splača vztrajat - pri vsaki stvari, ki se zdi smiselna! Zdajle spi v prenosni posteljici, čeprav se je v preteklosti upirala... user posted image

(odgovor članu pejka)
Neposredna povezava do sporočila: 88
   RE: Junijski škratki 2014
9.8.2014 17:48:48   
condfa8h
Pozdravljene,

moj malček je bil rojen 22.5. en mesec pred pdp user posted image , pa je že tak velikan. Vsak zdravnik (pa sva jih videla že kar nekaj) pravi, da zgleda kot da ni bil prezgodaj rojen. Tudi v razvojni dvomijo. Danes sva zjutraj pasla kravice in je kar dolgo držal glavico gor, smo uspeli naredit lepo slikico za v album (čeprav ne vem, kdaj bom uspela album skupaj sestavit).

Bauko, če sva doma v lj čez dan ne uspem naredit NIČESAR, komaj da si ob 11-ih umijem zobe in pol okoli 12-ih skuham kavo ali pa pojem kakšno konzervo. Vmes pa čokolado in kekse jem. KATASTROFA! Gospodinjska opravila čakajo na popoldan, ko pride domov moj. Ko ima "tadolgo" spanje pa tudi ne morem ružit, ker sva v garsonjeri. Zdaj ko sva pri babici pa sem jaz prevzela kako gospodinjsko opravilo babica pa kupčke podira (namreč po vsakem hranjenju ga držimo pol ure gor...pa mulc po pol ure začne polivat, tako, da se ta čas pogosto podaljša), jaz pa grem tudi na kako kavo.

Včeraj smo imeli "baby shower" oziroma so moje prijateljice spoznale mojega malčka, in me je miško pogrešal user posted image , sploh ni hotel zaspat dokler ga nisem malo podojila :)

Zanima me ali ste že uspele izgubit kak kilogram? Jaz načrtujem da bi v drugi polovici septembra začela na telovadbo hodit, ker me vse boli in čisto sem zategnjena :( pa debela ostalo mi je še sigurno 10 kg. Oz. sem jih dobila po porodu nazaj.

Danes sem že gledala avtosedeže..počasi bo zmanjkalo prostora v jajčki in itak so mi probali prodat najdražjega.

Šibam na kavo, lepo se imejte!

(odgovor članu bauko)
Neposredna povezava do sporočila: 89
   RE: Junijski škratki 2014
10.8.2014 5:53:54   
allyssia
hehe, moj je bil tudi mesec dni prehitro rojen, ampak je že vse nadoknadu. V dveh mesecih je zrastu 11 cm in težji je ta 2.500kg. Sem res vesela, ker ko se je rodu je bil taka majhna štručka v primerjavi z drugimi dojenčki...
ko dela moj popoldne (od 13h do 23h) ne uspem ničesar, ker mali noče spat in bi bil skozi na rokah, še lulat grem težko, ker kriči kot noruser posted image ...ampak moram priznat, da je zdaj en teden boljše, ker sem ugotovila vir njegovega nemira in joka, ter posledično ne-spanca, in sicer nimam več dolvolj mleka, popoldan in pozno zvečer mu moram dodajat od 30ml do 50 ml, odvisno..pol je vesel in zaspi za kako uro user posted image . ponoči in zjutraj pa mu zadostuje njegova najboljša prijateljica joška user posted image

(odgovor članu condfa8h)
Neposredna povezava do sporočila: 90
   RE: Junijski škratki 2014
10.8.2014 6:08:57   
allyssia
glede hujšanja, pa nimam problemov, ker sem v nosečnosti shujšala....
mam namreč kronično črevesno bolezen in ko je začel otrok postajat večji in je začel stiskat debelo črevo, sem izgubljala fulll krvi...tako, da karkoli sem pojedla ni nič ostalo v meni...otrok je pobral kar je rabu...js pa sem hujšala...zadnja dva meseca nosečnosti sem bil tako švoh, da še hodit nisem mogla....sem mogla hodit v bolnico na infuzijo železa...
zdaj jem fulll, ker je črevesje prosto, ampak se vseeno ne morem zredit, ker dojim user posted image in to me moti, ker sem kot kaka dahovka...res grdo...
vsaka mi reče naj bom vesela, jaz pa občudujem bolj zaobljene obline user posted image
tak je lajf, nikoli nam ni prav!!!!

(odgovor članu allyssia)
Neposredna povezava do sporočila: 91
   RE: Junijski škratki 2014
11.8.2014 21:11:41   
coala
Da se še jaz malo pofočkam,smo takooo zelo pridni da sploh ne moreš verjet.Čez dan hoče jest na 3,4 ure,zvečer pa ob 7h in pol zaspi ob enih 8h in spi do 2h,3h ponoči in pol spet je in spi do 6h ali pa celo do 7.30.Velik je bil pri 2h mesecih za 3 mesece,je rekla v posvetovalnici da je visoko nad najvišjo mejo.krčki so malo pojenjali,zato ker se hranimo z aptamil comfort in ne z aptamil 1.Ja kilogrami,tudi jaz jih imam 10 preveč.Se mi zdi da je sedaj počaaaasi ampak res počaaasi začelo it dol.Ampak jaz sem neučakanauser posted image ,jaz bi to čez nočuser posted image .

_____________________________

Naredimo mojstrovino iz našega življenja

(odgovor članu allyssia)
Neposredna povezava do sporočila: 92
   RE: Junijski škratki 2014
11.8.2014 22:09:41   
neznanka89
Da se še jaz malo javim. Naš fant je tudi rojen en mesec prehitro in je že vse nadoknadil se mi zdi. V dveh mesecih je pridobil 2400g in zrastel za 8 cm, tako, da je že pravi velikan user posted image . se pa še vedno trudim z dojenjem, zvečer pa dodajam aptamil, ker imam premalo mleka. je pa priden fant. Joka samo, ko je res huda lakota, ko pa ga dajejo krčki pa samo jamra. ima pa krčke zjutraj in ne zvečer, kot je ponavadi.

Joj, ko vas takole berem, se mi zdi, da imate že vse vzpostavljeno neko rutino, midva pa še nimama nič kaj. je včasih na 2 uri včasih na 3 se pa zgodi, da tudi na štiri. Ponoči se zbudi okoli dveh, potem pa spi do šestih. Gre pa zvečer zelo pozno spat. Zaspi ponavadi tam okrog enajstih, redko kdaj prej.

jaz pa s kilogrami na srečo nimam problemov. Sem bila en mesec po porodu že na svojih kilogramih brez odrekanja. Sem se pa zredila za 12 kg vse skupaj. sem pa sedaj pridobila en kg ker res ogromno pojem. sem stalno lačna user posted image .

(odgovor članu coala)
Neposredna povezava do sporočila: 93
   RE: Junijski škratki 2014
11.8.2014 22:25:01   
condfa8h
Da se malo pohvalim, mali je ze dve noci spal od 9ih do pol 6 user posted image , upam, da bo slo tako naprej!!! Sicer pa cez dan manj spi in vec je. Danes je spal 3 x po 10 min,ne vemce je to polna luna...Je lacen na 2 uri. Zdi se mi, da mi zacenja zmanjkovat mleka in da bo treba vec steklenicke pripravit. Jutri bom poklicala svetovalke za dojenje, da vidim, ce se da se kaj nardit. Ce ne bo slo pac ne bo slo. Glede prehrane pa jaz uvajam prejsnji nacin prehranjevanja, tako, da upam, da bo sla kaka kilca dol.
Ali imajo vasi otrocki se tisti refleks, ko se "ustrasijo" in zakrilijo z rokcami??

Mirno in dolgo noc vam zelim!

(odgovor članu neznanka89)
Neposredna povezava do sporočila: 94
   RE: Junijski škratki 2014
12.8.2014 3:27:40   
allyssia
hello vsem, kolkor jaz vem je ta refleks prisoten od rojstva in pol počasi izginja...tako sem prebrala in tudi moj sin ima to že od rojstva. Zakaj sprašuješ condfa8h?

@neznanka98: sej mi dva nimama tudi rutine. Pustim, da mi sam pove kdaj hoče spat...je še premajhen za rutino, to pride kasneje...
Moj hodi spat nekje med 20h in 22h, odvisno kolko je spal čez dan. Ponoči se zbuja prva runda 4 ure, pol pa na 3ure...čez dan pa se dojima na 2 do 3 ure....to je že luksuz, ker se je prvi mesec dojil, čez dan na 1,5 ure, ponoči pa na 2 uri...

Meni tudi primanjkuje mleka, pa mu mal dodajam, če vidim da je jokav po 20 min hranjenja na joški. Začnem z 30 ml in dodam še 30 ml, če rabi (hvalabogu redko). Mi cez dan veliko joka in sem tudi veliko sama, tako da sklepam, da zaradi stresa mi je začelo primanjkovat...

(odgovor članu condfa8h)
Neposredna povezava do sporočila: 95
   RE: Junijski škratki 2014
12.8.2014 9:35:51   
coala
Tudi moj fantek se še velikokrat prestraši in zakrili z rokicami,pa bo kmalu star že 3 mesece,ker smo se prej rodili.Smo včeraj na sprehodu šli mimo kravic in je ena kravica ful glasno zamukala,je začel tako milo jokat,da sem ga morala vzet ven iz vozička in sva potem malo kravice pogledalauser posted image .Drgač pa najbolj spi ko sesam okoli njega,ko ropota mikser in takeuser posted image .

_____________________________

Naredimo mojstrovino iz našega življenja

(odgovor članu allyssia)
Neposredna povezava do sporočila: 96
   RE: Junijski škratki 2014
12.8.2014 9:38:38   
coala
Torej ko jočejo vklopite sesalecuser posted image

< Sporočilo je popravil coala -- 12.8.2014 9:40:00 >


_____________________________

Naredimo mojstrovino iz našega življenja

(odgovor članu allyssia)
Neposredna povezava do sporočila: 97
   RE: Junijski škratki 2014
12.8.2014 11:25:15   
condfa8h
Tak se mi zasmili revcek ko se ustrasi, tak, da ce vidim, da bi ga znalo kaj ustrasit, ga primem za rokice. Baji bi naj pravilen handling to omilil, tako, da se trudim s tem, ampak ne gre najbolje..

Zanima me ce ste shranile prve laske za v album? Jaz ga bom vrjetno danes malo ostrigla...itak ima tako frizuro kot Garfild user posted image

Se polagate malcke na bok? Moj ma malo polezano glavico....tako dolgo, tak, da zdaj ga dam vsak dan malo na hrbet, ko sem zraven, seveda. Sem pa videla, da se dobi celo tako lezisce, ko privezes otroka, da lezi na hrbtu...zgleda kot mucilna naprava. Tak, da res ne vem kaj je prav, da spi na boku al na hrbtu. Jaz sem najbolj mirna ce je na boku,

Pozdravcek!

(odgovor članu coala)
Neposredna povezava do sporočila: 98
   RE: Junijski škratki 2014
12.8.2014 15:47:48   
mala dama
Pozdravljene mamice !
naj se vam tudi jaz pridružim..Spremljala sem vas že v času nosečnosti, zdaj pa sem se odločila, da se vam pridružim. Mi imamo junijsko lepotičko, ki bo vsak čas dopolnila 2 meseca. Je kar pridna, ponoči spi kot polh - prvo rundo spi cca.4-5 ur, potem se pa na 2-3 ure zbuja, čez dan pa je malo krize...noče spati. Njej je dovolj npr.3x po 15 minut :/ ...in posledično jaz ne naredim nič, kar se gospodinjstva tiče. Sem mislila, da bom na porodniškem vse generalno prečistila in pospravila, pa se niti v miru stuširati ne morem user posted image .Kako kaj ve furate gospodinjstvo..kuhanje, likanje, pospravljanje...
Našo punco še kar zvija..vidim pa da jo precej manj, če ji ne dam vitaminov...tako da sem jih zaenkrat opustila...bom začela spet, ko krčki malce minejo.
Tudi mi smo se začeli precej slinit in se pogovarjati z vsem mogočim...zadnjič se je okenskemu okvirju smejala user posted image Joj, kako so simpatični ti naši dvomesečniki... user posted image user posted image user posted image user posted image user posted image

(odgovor članu condfa8h)
Neposredna povezava do sporočila: 99
   RE: Junijski škratki 2014
12.8.2014 15:55:03   
mala dama
aja..pa še to...tudi jaz priporočam sesalec za uspavanje otroka...tudi meni je parkrat uspelo, da je med sesanjem stanovanja zaspala, ko sem ga izklopila, pa je planila v takšen jok, da ni za povedat. user posted image

(odgovor članu mala dama)
Neposredna povezava do sporočila: 100
Stran:   <<   < Prejšnja stran  2 3 [4] 5 6   Naslednja stran >   >>
Stran: <<   < Prejšnja stran  2 3 [4] 5 6   Naslednja stran >   >>
Pojdi na:





Metode uspavanja, ki škodijo otrokovemu ra...
Namesto, da bi poslušali sebe in otroka, se preveč pogosto zanašamo na mnenje strokovnjakov, sorodnikov in znancev. Le r...
Kakšna je prava postelja za dojenčka in ot...
Ko se odpravite v trgovino z otroško opremo, osupli obstanete: koliko različnih posteljic in zibelk! Le katera bi bila n...




NOSEČNOST
пеперутка16

Kateri del nosečnosti vam je bil najbolj všeč oz. najlažji?