|      
Ops :( Si prepričan/-a, da ne želiš več sodelovati?
Preden potrdiš svojo odločitev, preberi podrobnosti.
Če potrdiš, da želiš odnehati, se ti bo avtomatično naložil poseben piškotek (cookie), s pomočjo katerega bomo ob ponovnem prihodu na našo spletno stran prepoznali tvoj račun in poskrbeli, da boš lahko v času trajanja nagradnega tekmovanja (od 17. 12. do 21. 12. 2018) nemoteno brskal/-a po Ringaraja.net brez prikazovanja ikon naših sponzorjev oziroma brez okenca na desnem delu zaslona.

Obenem boš izgubil/-a vse že osvojene točke in s tem, žal, izgubiš tudi možnost, da osvojiš odlično nagrado. Raje še enkrat premisli, preden klikneš da.

Si še vedno želiš odnehati?
Ringaraja.net uporablja piškotke z namenom zagotavljanja spletne storitve, oglasnih sistemov in funkcionalnosti, ki jih sicer ne bi mogli nuditi.
Z obiskom in uporabo spletnega mesta soglašate s piškotki.   Več o tem
Uporabniki na tej temi: nihče
  Natisni
Stran: <<   < Prejšnja stran  2 3 [4] 5 6   Naslednja stran >   >>
Uporabnik
Sporočilo << Starejša tema   Novejša tema >>
   RE: Zakaj toliko kompliciranja?
27.6.2014 20:21:11   
patrino
IZVIRNO SPOROČILO: ronja

Že sama si povedala, da je tudi tvoje dete eno obdobje hotelo brezglavo tekati čez cesto in da si morala biti kar huda.

A mi pokažeš, kje sem to napisala? Ker to definitivno ni res. Ne, moje dete ni divjalo na cesto, ampak se je takrat zelo balo ceste, ker sva ji oprala možgane s tem, da je cesta nevarna. Zato se je pa zjokala, ko so jo zrinili na cesto in potem ni mela zupanja v vrtec, ker se je bala. Zato ji verjamem. Ker ne bi imelo logike (in ta otrok je logičen;), da bi se ustrašila, ker bi sama zletela na cesto (in v tem primeru bi verjetno vzg. to opazili in mi povedali). Tako pa so se pač prerivali na pločniku in jo zrinili dol. NI bilo nevarno, ni bilo takrat avtomobilov in tudi ni taka cesta tisto, vseeno pa bi rajši, če bi reagirali drugače.

Moje dete ima vsako precej napak, ampak bezlanje po cesti res ni ena od njih. Sploh pa ne pri tej, ker ta pa res nikoli ni uhajala na cesto!

ker ji je otrok mimogrede povedal, da je dobil pred odhodom v vrtec zdravilo

Bolani otroci s temperaturo majo za bit doma! In edino prav bi bilo, da bi poklicali starše, naj ga pridejo iskat! Vzg. sta na rod. sestanku rekli, da to povejo in mislim, da 5 letni otroci tudi dejansko vejo, a so dobili zdravilo za temperaturo ali vitamine, ker jim navadno starši to povemo. Zelo dvomim, da bi povedali, da so dobili zdravilo proti temperaturi kar tako, za štos. Slučajno glih takrat, ko so bolni:D.

Na splošno je bil vrtec fajn, mislim, da so imeli zelo veliko super stvari, krasno ravnateljico in v veliki večini super vzgojiteljice. S tema dvema pač nisem bila najbolj zadovoljna, ja. Z vsemi ostalimi (10+, ki so mele moje otroke), pa. Meni se to zdi, da je za pohvalit. Tudi ti dve se nista izživljali nad otroki ali da jim ne bi bilo mar zanje, sta bili zelooooo ambiciozni, samo pač se v nekaj stvareh nismo strinjale. Ne bom rekla, da so zato slabe. Samo da bi rajši, če bi bile "manj strokovne" po tvojih merilih;).

Ne vem kje si napisala ( če bi vedela, bi ti prilepila),da pri tebi ni pardona , ko se gre čez cesto in da si ko sta bili deklici mlajši, morala kar krepko nastopit, ko ti ena od deklet ni hotela dat roke za čez cesto in je hotela sama po svoje šetat. Mogoče sem zabluzila in to sploh ni tvoj primer. Če sem, se pardoniram. Nekako se mi pač zdi da si bila ti. Če se mi bo dalo, bom prešnofala arhive ( to rada počnem , če imam časuser posted image ) in ti napopam.

Glede povišane temperature pri otroku v vrtcu- ali ti res misliš, da imajo vzg. v vrtcu kar tako mimogrede otroke s povišano temperaturo tam in se na to nič ne ozirajo? Če ima otrok povišano temp. verjetno pokličejo starše. Če pa otrok temp. nima povišane in le reče, da je dobil zdravilo, pa se lahko ena boga vzg. po moje le za rit ugrizne. Starš, ki je tako neusmiljen, da pošlje otroka bolnega v vrtec nafilanega z zdravili, tudi če ga vzg. vpraša , če je otrok pred odhodom dobil zdravilo za zbijanje temp. , tega ne bo priznal. Tako, da mogoče tudi pri vas niso bile vzg. tako preambiciozne, temveč ob določenih starših zaradi njihovega neprimernega odnosa, le hudo nemočne.

< Sporočilo je popravil patrino -- 27.6.2014 20:23:24 >


_____________________________

felico ne estas mezurita en oro...

(odgovor članu ronja)
Neposredna povezava do sporočila: 76
   RE: Zakaj toliko kompliciranja?
27.6.2014 20:36:18   
liliana

IZVIRNO SPOROČILO: ronja

Ma, ja, saj štekam in sem se nasmejala. Ampak če ex adrenalin junikiju omeniš njegovo ex-drogo...user posted image


Zacvili.......user posted image

(odgovor članu ronja)
Neposredna povezava do sporočila: 77
   RE: Zakaj toliko kompliciranja?
27.6.2014 21:42:46   
ronja
Ne vem kje si napisala ( če bi vedela, bi ti prilepila),da pri tebi ni pardona , ko se gre čez cesto in da si ko sta bili deklici mlajši, morala kar krepko nastopit, ko ti ena od deklet ni hotela dat roke za čez cesto in je hotela sama po svoje šetat.

Ni hotela dat roke, ne pa da je skakala na cesto ali po svoje. Samo sama bi šla čez cesto.

ali ti res misliš, da imajo vzg. v vrtcu kar tako mimogrede otroke s povišano temperaturo tam in se na to nič ne ozirajo? Če ima otrok povišano temp. verjetno pokličejo starše.

Ja samo pričam onako kako čujem - ti dve vzg. sta res zelo velikokrat povedali na roditeljskih, da naj starši zaboga imamo bolane otroke doma - in tudi sta obe punci, ko sta imeli ti vzg. res neprimerno več zbolevali, čeprav sta bili v različnih časih, različnih skupinah in je imela ena isto skupino kot prej. Pač ti dve vzg. sta malo bolj skozi prste pogledali kot recimo tisti v jaslih, kjer si noben ni upal pripeljat tako bolnega otroka.

Tako, da mogoče tudi pri vas niso bile vzg. tako preambiciozne, temveč ob določenih starših zaradi njihovega neprimernega odnosa, le hudo nemočne.

Približno tako nemočne kot te, ki so hotele, da bi starši naučili otroka, da ne uteka stranuser posted image . Vzgojiteljice prej in potem pri isti skupini niso imele takih strašnih problemov - pri tamali na začetku je vzg. lepo poslala pač otroka domov z vnetimi učki (absolutno podpiram) in ko je to parkrat naredila, si nihče ni več upal poslat čisto bolnih otrok v vrtec. Tu pa pač nikoli nista res reagirali, zato so bili otroci non stop bolni. Isti otrok, isti vrtec, ista skupina, druga vzg. - neprimerno bolj zdrava tamala;). Tako da ni da bi bile tako zelo bogcane in nemočne. Saj imajo telefone;). In pri enih si starši tega nikoli ne dovolijo, pri drugih pa ves čas. Isti starši;).

_____________________________

http://vecna-optimistka.blogspot.com/

(odgovor članu patrino)
Neposredna povezava do sporočila: 78
   RE: Zakaj toliko kompliciranja?
27.6.2014 21:43:21   
ronja
Zacvili...

Jup, Ronja pogreša adrenalin... Zdaj se še v službo ne vozim in s tem ne dobim svoje dnevne doze in je krizauser posted image . Pucanje namreč ne štejeuser posted image

_____________________________

http://vecna-optimistka.blogspot.com/

(odgovor članu liliana)
Neposredna povezava do sporočila: 79
   RE: Zakaj toliko kompliciranja?
27.6.2014 23:24:30   
mika

IZVIRNO SPOROČILO: petea

ravno paše v to temo o dandanašnjih otrocih in njihovih starših:
http://www.24ur.com/novice/slovenija/vedno-vec-nasilnih-otrok-je-kriva-vzgoja.html



Petea, to niso današnji otroci in današnji starši. To so otroci ali s kakšnimi razvojnimi motnjami ali pa prihajajo iz disfunkcionalnih družin oz. oboje. Takšni otroci in takšni starši niso nič novega...vedno so bili in vedno bodo in ne predstavljajo mene in mojih otrok in ne mojih znancev, kolegov, prijateljev in njihovih otrok....predvidevam, da tudi tebe in tvojih otrok ne. To so ekstremni primeri, s katerimi se stroka ukvarja šele zadnjih nekaj let, pred tem so si pa vsi skupaj zatiskali oči. Glede nato, da se toliko govori o vedno večjem nasilju, sem moža vprašala, kaj se njemu zdi...uči v šoli.....ali je nasilja bilo več v naših časih ali sedaj in je rekel, da v naših časih. Naštel je vrsto nasilnih zgodb,ki jih je doživel in videl, tudi sama sem jih, pa NIKOLI nihče od odgovornih ni ukrepal. Danes otroke od majhnega učimo in starši in vzgojitelji, kasneje učitelji, proti nasilju. Kdo pa je nas učil? Nihče. Danes otroci odgovarjajo materialno, moralno, socialno, za svoja dejanja.... Včasih pa je nasilje bilo nekaj normalnega, pač del odraščanja. sedaj se o tem govori, kot da ga ni bilo.

Prav je, da se na takšne primere opozarja in usmerja kako ukrepati....ne pa ga lomit z izjavami, da so to današnji otroci in današnji starši.

(odgovor članu petea)
Neposredna povezava do sporočila: 80
   RE: Zakaj toliko kompliciranja?
28.6.2014 8:09:15   
liliana

IZVIRNO SPOROČILO: ronja

Zacvili...

Jup, Ronja pogreša adrenalin... Zdaj se še v službo ne vozim in s tem ne dobim svoje dnevne doze in je krizauser posted image . Pucanje namreč ne štejeuser posted image


Če pa robot puca namesto tebe.....user posted image

(odgovor članu ronja)
Neposredna povezava do sporočila: 81
   RE: Zakaj toliko kompliciranja?
28.6.2014 8:51:18   
patrino

IZVIRNO SPOROČILO: ronja

Ne vem kje si napisala ( če bi vedela, bi ti prilepila),da pri tebi ni pardona , ko se gre čez cesto in da si ko sta bili deklici mlajši, morala kar krepko nastopit, ko ti ena od deklet ni hotela dat roke za čez cesto in je hotela sama po svoje šetat.

Ni hotela dat roke, ne pa da je skakala na cesto ali po svoje. Samo sama bi šla čez cesto.

ali ti res misliš, da imajo vzg. v vrtcu kar tako mimogrede otroke s povišano temperaturo tam in se na to nič ne ozirajo? Če ima otrok povišano temp. verjetno pokličejo starše.

Ja samo pričam onako kako čujem - ti dve vzg. sta res zelo velikokrat povedali na roditeljskih, da naj starši zaboga imamo bolane otroke doma - in tudi sta obe punci, ko sta imeli ti vzg. res neprimerno več zbolevali, čeprav sta bili v različnih časih, različnih skupinah in je imela ena isto skupino kot prej. Pač ti dve vzg. sta malo bolj skozi prste pogledali kot recimo tisti v jaslih, kjer si noben ni upal pripeljat tako bolnega otroka.

Tako, da mogoče tudi pri vas niso bile vzg. tako preambiciozne, temveč ob določenih starših zaradi njihovega neprimernega odnosa, le hudo nemočne.

Približno tako nemočne kot te, ki so hotele, da bi starši naučili otroka, da ne uteka stranuser posted image . Vzgojiteljice prej in potem pri isti skupini niso imele takih strašnih problemov - pri tamali na začetku je vzg. lepo poslala pač otroka domov z vnetimi učki (absolutno podpiram) in ko je to parkrat naredila, si nihče ni več upal poslat čisto bolnih otrok v vrtec. Tu pa pač nikoli nista res reagirali, zato so bili otroci non stop bolni. Isti otrok, isti vrtec, ista skupina, druga vzg. - neprimerno bolj zdrava tamala;). Tako da ni da bi bile tako zelo bogcane in nemočne. Saj imajo telefone;). In pri enih si starši tega nikoli ne dovolijo, pri drugih pa ves čas. Isti starši;).

Ni hotela dati roke? No, o tem govorim. Če bi se tako bala ceste, kot praviš, bi ti zlezla na vrh glave. In v tem , če mali otrok pri prečkanju ne mara dati roke in da sam bezlja čez, ni bistvene razlike. Zato pa tudi insistiramo, da nam jo da. Ker drugače lahko hodi prepočasi, se sredi zaustavi, stopa nekontrolirano po cestišču. Tako, da to je to.

In tudi če so vaše vzg. na sestanku ves čas ponavljale, da naj starši bolne otroke obdržijo doma, najverjetneje ni to letelo na vnete učke, na sto na uro dvignjeno temperaturo in na pošastne kožne bolezni. To je zagotovo letelo na to prikrivanje simptomov bolezni z različnimi zdravili zaradi katerih so bili otroci še vedno bolni in še vedno reveži, še vedno kužni le simptomi so bili za par ur namerno prikriti. Tako prikriti, da vzg. otroke po zakonu niso smele poslati domov. Razumeš? Niso se smele opreti le na domneve, da je otrok pod vplivom zdravil. Vzg. lahko pošilja domov le otroke, ki imajo vnete oči, izpuščaje, povišano temper. itd. Če nič od tega ni bilo , ker so jih doma nafilali z zdravili, ji je žal preostalo le trkanje na starševsko vest na sestankih. V tem primeru, bi lahko zraven stopil tudi predstavnik sveta staršev in pač dal vedeti, da naj starši tega ne počnejo, saj vsi otroci nsrkajo zaradi določenih primerov ob katerih imajo vzg. zakonsko zvezane roke.. Žal se to očitno ni zgodilo. Bolje je za vse okriviti vzg. in reči, da so bili njihovi otroci zaradi njih več bolni. Kakšno nedostojno prenašanje marn in obsojanje brez prave osnove. Ronja, ko boš spet dala otroke v vrtce , ti svetujem, da si prebereš pri njih v kakšnih primerih lahko vzg. otroka zavrnejo. Da ne bodo tudi vzg. v tvojem novem vrtcu , zaradi tebi podobnih neinformacij, spet krive vsake viroze.

_____________________________

felico ne estas mezurita en oro...

(odgovor članu ronja)
Neposredna povezava do sporočila: 82
   RE: Zakaj toliko kompliciranja?
28.6.2014 9:39:18   
saragr
Bolane otroke tiščati v vrtec je za mene nekaj najbolj neodgovornega a vidim da je tega vedno več. Ob vsaki bolezni ali kakršnemukoli padcu imunskega sistema je telo oslabelo in ne razumem kakšni so to starši, da otroka nafilajo z zdravili potem ga pa pošljejo v vrtec in mislijo da vzgojiteljice ne bodo nič videle ali pa reagirale. Pri nas je na vratih vrtca pisalo, da otroci, ki kažejo znake bolezni, imajo vnete učke ali pa pijejo kakršnakoli zdravila (paracetamol, antibiotik ) ne smejo v vrtec; men je bil ta napis vedno butasti, saj sem mislila, da vsa starš ve, da bolani otrok mora biti doma. A očitno temu ni tako, nekateri verjetno mislijo, da se bo otrok v vrtcu čudežno pozdravil.

Smo imeli eno mamo, ki je svojega otroka vozila v vrtec ljub temu da je bil bolan. Vedno je kašljal, smrkal, bil celi onemogel, samo sedel v kotu, ker se ni bil sposoben igrati itd. In sem rekla vzgojiteljici, da naj nekaj naredi, da ne samo da se otrok slabo počuti, tudi vse ostale bo okužil ( mali je bil pravi bacil ) in je rekla vzgojiteljica, da mama otroka pripelje samo do vhoda vrtca in da je tako nikoli ne vidijo, na telefon se pa ne oglaša. Enkrat ko sem prišla je mali imel skoraj čisto zalepljene učke od gnoja in smrkelj mu je visel preko brade in svojega otoka sploh nisem spustila v skupino, ampak sem ga peljala v varstvo. Sem pa drugi dan počakala to mamo pred vhodom vrtca in naredila celo sceno. In mislim, da bi to mogla narediti tudi vzgojiteljica ali pa celo ravnateljica, ker za vsakega otroka posebej so njegovi starši dolžni poskrbeti, a za vse ostale vrtčevske otroke pa morajo vzgojiteljice prevzeti toliko odgovornosti, da jih zaščitijo pred nesrečami in bolezni ( kolikor je njihovi moči ) in sem spada tudi to, da se uvedejo malo strožje sankcije glede vožnje bolanih otrok v vrtec.

(odgovor članu patrino)
Neposredna povezava do sporočila: 83
   RE: Zakaj toliko kompliciranja?
28.6.2014 9:57:37   
patrino

IZVIRNO SPOROČILO: saragr

Bolane otroke tiščati v vrtec je za mene nekaj najbolj neodgovornega a vidim da je tega vedno več. Ob vsaki bolezni ali kakršnemukoli padcu imunskega sistema je telo oslabelo in ne razumem kakšni so to starši, da otroka nafilajo z zdravili potem ga pa pošljejo v vrtec in mislijo da vzgojiteljice ne bodo nič videle ali pa reagirale. Pri nas je na vratih vrtca pisalo, da otroci, ki kažejo znake bolezni, imajo vnete učke ali pa pijejo kakršnakoli zdravila (paracetamol, antibiotik ) ne smejo v vrtec; men je bil ta napis vedno butasti, saj sem mislila, da vsa starš ve, da bolani otrok mora biti doma. A očitno temu ni tako, nekateri verjetno mislijo, da se bo otrok v vrtcu čudežno pozdravil.

Smo imeli eno mamo, ki je svojega otroka vozila v vrtec ljub temu da je bil bolan. Vedno je kašljal, smrkal, bil celi onemogel, samo sedel v kotu, ker se ni bil sposoben igrati itd. In sem rekla vzgojiteljici, da naj nekaj naredi, da ne samo da se otrok slabo počuti, tudi vse ostale bo okužil ( mali je bil pravi bacil ) in je rekla vzgojiteljica, da mama otroka pripelje samo do vhoda vrtca in da je tako nikoli ne vidijo, na telefon se pa ne oglaša. Enkrat ko sem prišla je mali imel skoraj čisto zalepljene učke od gnoja in smrkelj mu je visel preko brade in svojega otoka sploh nisem spustila v skupino, ampak sem ga peljala v varstvo. Sem pa drugi dan počakala to mamo pred vhodom vrtca in naredila celo sceno. In mislim, da bi to mogla narediti tudi vzgojiteljica ali pa celo ravnateljica, ker za vsakega otroka posebej so njegovi starši dolžni poskrbeti, a za vse ostale vrtčevske otroke pa morajo vzgojiteljice prevzeti toliko odgovornosti, da jih zaščitijo pred nesrečami in bolezni ( kolikor je njihovi moči ) in sem spada tudi to, da se uvedejo malo strožje sankcije glede vožnje bolanih otrok v vrtec.

Seveda bi v takem primeru in ob takih očitnih bolezenskih znakih tudi po moje to morala narediti vzg. Vendar očitno znajo nekateri starši brez slabe vesti vse to fino prekriti s sto in enimi zdravili in otroka pošljejo v vrtec vsega nafilanega, kljub bolezni. Tu pa verjamem, da so vzg. dostikrat brez moči in moledujejo starše na sestankih, naj vendar skrbijo za svoje bolne otroke tako kot je treba.


_____________________________

felico ne estas mezurita en oro...

(odgovor članu saragr)
Neposredna povezava do sporočila: 84
   RE: Zakaj toliko kompliciranja?
28.6.2014 13:40:03   
mateyka

IZVIRNO SPOROČILO: patrino
Ni hotela dati roke? No, o tem govorim. Če bi se tako bala ceste, kot praviš, bi ti zlezla na vrh glave.


hello Fiona-patrino user posted image

http://www.youtube.com/watch?v=R3Mo1HtuYgs

(odgovor članu patrino)
Neposredna povezava do sporočila: 85
   [Brisano sporočilo]
28.6.2014 13:50:31   
Brisani uporabnik
[Vsebina sporočila je bila izbrisana]

(odgovor članu mateyka)
  Neposredna povezava do sporočila: 86
   RE: Zakaj toliko kompliciranja?
28.6.2014 13:57:36   
patrino

IZVIRNO SPOROČILO: Ankica*

IZVIRNO SPOROČILO: mateyka


IZVIRNO SPOROČILO: patrino
Ni hotela dati roke? No, o tem govorim. Če bi se tako bala ceste, kot praviš, bi ti zlezla na vrh glave.


hello Fiona-patrino user posted image

http://www.youtube.com/watch?v=R3Mo1HtuYgs


user posted image

Ronja, face it, si čisto in povsem nesposobna mama. user posted image


Ančica si že spet prišla branit user posted image - to je pa res že hecno vse skupaj- še kot Fiona, ti iz prve roke povem, da imaš očitno strašno težavo svojim overprotektanjem Ronje. Pusti žensko naj odraste no in se začne sama prebijat skozi življenjeuser posted image

_____________________________

felico ne estas mezurita en oro...

(odgovor članu Brisani uporabnik)
Neposredna povezava do sporočila: 87
   [Brisano sporočilo]
28.6.2014 14:00:08   
Brisani uporabnik
[Vsebina sporočila je bila izbrisana]

(odgovor članu patrino)
  Neposredna povezava do sporočila: 88
   RE: Zakaj toliko kompliciranja?
28.6.2014 15:29:16   
mateyka

IZVIRNO SPOROČILO: patrino
Ančica si že spet prišla branit user posted image - to je pa res že hecno vse skupaj-


ti, tko hudo kot ti in Lukkec še zdaleč ni user posted image

še kot Fiona, ti iz prve roke povem, ...


za crknit, ironija na kvadrat - rofl user posted image

(odgovor članu patrino)
Neposredna povezava do sporočila: 89
   RE: Zakaj toliko kompliciranja?
28.6.2014 16:27:35   
Stanislava_
IZVIRNO SPOROČILO: patrino


IZVIRNO SPOROČILO: ronja

Ne pretiravaj s 4xuser posted image ......glede na to, da froci itak le tv gledajo, pa na računalnikih ali tablicah igrice igrajo.......se nima kaj dosti skakati za njimi in pucati za njimi.......
user posted image I speak for myselfuser posted image . A ti pošljem slikco, kako so danes nasrali? Ravnokar sem drgnila njihovo ustvarjalno mizico, totalno počečkano z voščenkami, medtem ko je lubi pucal po tleh, kar so nasrali po kosilu in torti... Mali je medtem v drugi sobi že skuhal palačinke iz vode in grobe soli, ki jo je nekak staknil med tem... a naj nadaljujem?user posted image Kaj delata punci, rajši ne grem gledat... Upam, da še bereta, to je najbolj čisto opravilouser posted image . Hvalabogu za Miki mustra!
Lili, nikar nič proti robotskem sesalniku! To je super izum! Čeprav na žalost tega, kar mali naredijo ipak še ne zmore... Čakam, da izumijo čudežno krpo, mogoče bojo moji tamali to dočakali in jim totalno privoščim, ker mi je res škoda življenja za pucanje... Ampak v svinjariji pa tudi ne moreš živet non stop...

O Kristus. Temu se reče obvladovati otroke.Še dobro da ne hodijo v Avstrijski vrtec. Po moje bi jih osamili za par let v klet.user posted image Sori, vem, da boš skočila v zrak, vendar mi je tako prav prišlo, po vsem tem obvladovanju, vzgajanju, doslednosti in zgražanju nad neobvladljivimi otroci in staršina drugi temi, da mi ni dala žilca. user posted image


Vseeno je, v kateri vrtec hodijo in čisto vseeno, kaj počnejo doma (če le ne ogrožajo zdravja v družini), dokler s svojim (ne)redom in s svojimi (ne)pravili ne posiljuješ vrtca oz. vsake druge skupine in dokler se otroci naučijo ločiti absolutno svobodo, to je skrajni egoizem, kjer je prostor le za njih, od relativne svobode, kjer so sposobni sebe umestiti v prostor in čas in tudi drugim dati njihov prostor in čas.

_____________________________

Kvačkam.
In #štrikam#.

(odgovor članu patrino)
Neposredna povezava do sporočila: 90
   RE: Zakaj toliko kompliciranja?
28.6.2014 16:38:43   
petea
IZVIRNO SPOROČILO: mika

IZVIRNO SPOROČILO: petea

ravno paše v to temo o dandanašnjih otrocih in njihovih starših:
http://www.24ur.com/novice/slovenija/vedno-vec-nasilnih-otrok-je-kriva-vzgoja.html



Petea, to niso današnji otroci in današnji starši. To so otroci ali s kakšnimi razvojnimi motnjami ali pa prihajajo iz disfunkcionalnih družin oz. oboje. Takšni otroci in takšni starši niso nič novega...vedno so bili in vedno bodo in ne predstavljajo mene in mojih otrok in ne mojih znancev, kolegov, prijateljev in njihovih otrok....predvidevam, da tudi tebe in tvojih otrok ne.


Mika, to so današnji otroci in današnji starši.
Je v prispevku eden od strokovnih delavcev pojasnil, da je mnogo težav zaradi nepostavljanja mej otrokom. In drugi, da toliko in takšnih težav, kot jih pri svojem delu srečuje dandanes, v svoji dolgoletni karieri še ni srečeval.

Seveda so tudi v času našega otroštva bili problemi, a drugačni oz. se je iste probleme reševalo drugače. Nekatere po današnjih standardih precej zgrešeno. Morda pa se bodo prihodnji standardi spet obrnili v tisto smer. Kdo ve.


In ja, tudi meje, ki jih jaz postavljam svojim otrokom, so precej bolj blage od tistih, ki sem jih imela kot otrok postavljene jaz. In ja, zaradi tega imam tudi jaz včasih težave pri vzgoji svojih otrok. Vem, da sem daleč od idealne mame. Če ga na katerem področju preveč lomim in to ugotovim, pa vsaj skušam spremeniti svoj pristop. Tako da ustanove, ki so bile omenjene v prispevku, verjetno vseeno ne bodo rabile obravnavati naše družine. user posted image

(odgovor članu mika)
Neposredna povezava do sporočila: 91
   RE: Zakaj toliko kompliciranja?
28.6.2014 16:49:10   
Stanislava_
IZVIRNO SPOROČILO: petea

IZVIRNO SPOROČILO: mika

IZVIRNO SPOROČILO: petea

ravno paše v to temo o dandanašnjih otrocih in njihovih starših:
http://www.24ur.com/novice/slovenija/vedno-vec-nasilnih-otrok-je-kriva-vzgoja.html



Petea, to niso današnji otroci in današnji starši. To so otroci ali s kakšnimi razvojnimi motnjami ali pa prihajajo iz disfunkcionalnih družin oz. oboje. Takšni otroci in takšni starši niso nič novega...vedno so bili in vedno bodo in ne predstavljajo mene in mojih otrok in ne mojih znancev, kolegov, prijateljev in njihovih otrok....predvidevam, da tudi tebe in tvojih otrok ne.


Mika, to so današnji otroci in današnji starši.
Je v prispevku eden od strokovnih delavcev pojasnil, da je mnogo težav zaradi nepostavljanja mej otrokom. In drugi, da toliko in takšnih težav, kot jih pri svojem delu srečuje dandanes, v svoji dolgoletni karieri še ni srečeval.

Seveda so tudi v času našega otroštva bili problemi, a drugačni oz. se je iste probleme reševalo drugače. Nekatere po današnjih standardih precej zgrešeno. Morda pa se bodo prihodnji standardi spet obrnili v tisto smer. Kdo ve.


In ja, tudi meje, ki jih jaz postavljam svojim otrokom, so precej bolj blage od tistih, ki sem jih imela kot otrok postavljene jaz. In ja, zaradi tega imam tudi jaz včasih težave pri vzgoji svojih otrok. Vem, da sem daleč od idealne mame. Če ga na katerem področju preveč lomim in to ugotovim, pa vsaj skušam spremeniti svoj pristop. Tako da ustanove, ki so bile omenjene v prispevku, verjetno vseeno ne bodo rabile obravnavati naše družine. user posted image


Meni se zdi, da je danes več prikritega nasilja kot ga je bilo včasih, predvsem pa da se o nasilju "čudno" govori oz. ne govori. Po eni strani ga otroci ne smejo izražati (kdaj se je vaš otrok, predvsem fant, zadnjič med odmorom po fantovsko stepel v šoli?), na drugi ga izražajo na bolj prefinjene načine, ker ga na osnovnega ne smejo. Težje ga prepoznamo, npr. Šišensko tolpo user posted image , in težje se ga neposredno branimo.

_____________________________

Kvačkam.
In #štrikam#.

(odgovor članu petea)
Neposredna povezava do sporočila: 92
   RE: Zakaj toliko kompliciranja?
28.6.2014 17:28:53   
petea
IZVIRNO SPOROČILO: Stanislava_
Meni se zdi, da je danes več prikritega nasilja kot ga je bilo včasih, predvsem pa da se o nasilju "čudno" govori oz. ne govori.


Zna biti kaj na tem.


IZVIRNO SPOROČILO: Stanislava_
kdaj se je vaš otrok, predvsem fant, zadnjič med odmorom po fantovsko stepel v šoli?

No, stepel se (še) ni, vragolije pa počne, a na srečo takšne, pri katerih se fantje samo zabavajo, brez škode ali drugih vpletenih.
Dokler je tako, je to tudi zame še sprejemljivo.


(odgovor članu Stanislava_)
Neposredna povezava do sporočila: 93
   RE: Zakaj toliko kompliciranja?
30.6.2014 11:06:03   
ronja
Če pa robot puca namesto tebe...

Robot je super, ampak na žalost še ne spuca za tamalim (ne morem robija spustit nad polito mleko z namočenimi kosmiči ali streseno rižoto itd... recimo... ker se bo pokvaril ali čisto zapacal metlice...). Pa kopalnice ne spuca, pa pultov ne spuca, pa mize ne spuca (ne kuhinjske, ne ustvarjalne)... tako da - kakor je super, da posesa, je to še vedno samo prah. Čakam na čudežno krpo, kot sem že reklauser posted image .

Ni hotela dati roke? No, o tem govorim. Če bi se tako bala ceste, kot praviš, bi ti zlezla na vrh glave.

Patrino, kaj tebi ni jasno, da se otroci spreminjajo, ko jih vzgajamo? Ja, ni hotela roke, ko je bila stara slabi 2 leti. In ja, bilo jo je na smrt strah cest, ko se je zgodil ta dogodek v vrtcu, pri njenih 4ih letih. MOgoče ti svojih ne moreš vzgojit, da se nečesa bojijo v 2 letih, ampak meni to ratauser posted image .
In zame ni isto skakanje na cesto ali to, da greš mirno zraven mame čez cesto, ko gre ona čez cesto. Še vedno mora dat roko, ni pardona, vendar pa mi nikoli ni noben bezljal na cesto.

To je zagotovo letelo na to prikrivanje simptomov bolezni z različnimi zdravili zaradi katerih so bili otroci še vedno bolni in še vedno reveži, še vedno kužni le simptomi so bili za par ur namerno prikriti.

Še dobro, da ti točno veš, kako bolani otroci so bili v našem vrtcu, če tebe ne bi mela, ne bi vedela! Zanimivo, da so DRUGE vzg. ISTE skupine pa lahko poslale bolane otroke, iste otroke, istih staršev, z istimi boleznimi (itak s v gl. viroze) domov... Nekatere pač tega nikoli n emorejo. Druge pa lahko. Ker ene majo rajši otroke, ene pa starše.

Lubica, zdaj te mam pa počasi dovolj: zelo dobro vem na pamet, kaj vse so znaki, zaradi katerih lahko vzg. zavrnejo otroka in ja, POVIŠANA TEMPERATURA je ena od teh stvari. In te vzg. NISO pošiljale otrok s povišano temp. (ker se po par urah spet dvigne, tudi če otrok dobi doma calpol - razumem, da ga ne morejo poslat zjutraj, ko ga dobijo, čeprav se je enim že v garderobi na daleč videlo in bi JIH LAHKO poslale - ker so tudi druge vzg. jih;). Zanimivo, da nisem mela teh problemov pri nobenih drugih vzg., čeprav so povsod otroci veliko bolni - vendar se vseeno zelo pozna razlika.

n mislim, da bi to mogla narediti tudi vzgojiteljica ali pa celo ravnateljica, ker za vsakega otroka posebej so njegovi starši dolžni poskrbeti, a za vse ostale vrtčevske otroke pa morajo vzgojiteljice prevzeti toliko odgovornosti, da jih zaščitijo pred nesrečami in bolezni ( kolikor je njihovi moči ) in sem spada tudi to, da se uvedejo malo strožje sankcije glede vožnje bolanih otrok v vrtec.
Pooodpis!

Zanimivo, da točno to, kar je opisala saragr., se je dogajalo tudi pri teh vzg. (ne pa pri drugih, z isto skupino;). In zanimivo, patrino, da ti pa točno veš, da se to pa ni dogajalo;). Ful zanimivo, kakšne jasnovidne sposobnosti imaš, res me presenečaš vsak dan boljuser posted image .

_____________________________

http://vecna-optimistka.blogspot.com/

(odgovor članu liliana)
Neposredna povezava do sporočila: 94
   RE: Zakaj toliko kompliciranja?
30.6.2014 13:55:12   
patrino

IZVIRNO SPOROČILO: ronja

Če pa robot puca namesto tebe...

Robot je super, ampak na žalost še ne spuca za tamalim (ne morem robija spustit nad polito mleko z namočenimi kosmiči ali streseno rižoto itd... recimo... ker se bo pokvaril ali čisto zapacal metlice...). Pa kopalnice ne spuca, pa pultov ne spuca, pa mize ne spuca (ne kuhinjske, ne ustvarjalne)... tako da - kakor je super, da posesa, je to še vedno samo prah. Čakam na čudežno krpo, kot sem že reklauser posted image .

Ni hotela dati roke? No, o tem govorim. Če bi se tako bala ceste, kot praviš, bi ti zlezla na vrh glave.

Patrino, kaj tebi ni jasno, da se otroci spreminjajo, ko jih vzgajamo? Ja, ni hotela roke, ko je bila stara slabi 2 leti. In ja, bilo jo je na smrt strah cest, ko se je zgodil ta dogodek v vrtcu, pri njenih 4ih letih. MOgoče ti svojih ne moreš vzgojit, da se nečesa bojijo v 2 letih, ampak meni to ratauser posted image .
In zame ni isto skakanje na cesto ali to, da greš mirno zraven mame čez cesto, ko gre ona čez cesto. Še vedno mora dat roko, ni pardona, vendar pa mi nikoli ni noben bezljal na cesto.

To je zagotovo letelo na to prikrivanje simptomov bolezni z različnimi zdravili zaradi katerih so bili otroci še vedno bolni in še vedno reveži, še vedno kužni le simptomi so bili za par ur namerno prikriti.

Še dobro, da ti točno veš, kako bolani otroci so bili v našem vrtcu, če tebe ne bi mela, ne bi vedela! Zanimivo, da so DRUGE vzg. ISTE skupine pa lahko poslale bolane otroke, iste otroke, istih staršev, z istimi boleznimi (itak s v gl. viroze) domov... Nekatere pač tega nikoli n emorejo. Druge pa lahko. Ker ene majo rajši otroke, ene pa starše.

Lubica, zdaj te mam pa počasi dovolj: zelo dobro vem na pamet, kaj vse so znaki, zaradi katerih lahko vzg. zavrnejo otroka in ja, POVIŠANA TEMPERATURA je ena od teh stvari. In te vzg. NISO pošiljale otrok s povišano temp. (ker se po par urah spet dvigne, tudi če otrok dobi doma calpol - razumem, da ga ne morejo poslat zjutraj, ko ga dobijo, čeprav se je enim že v garderobi na daleč videlo in bi JIH LAHKO poslale - ker so tudi druge vzg. jih;). Zanimivo, da nisem mela teh problemov pri nobenih drugih vzg., čeprav so povsod otroci veliko bolni - vendar se vseeno zelo pozna razlika.

n mislim, da bi to mogla narediti tudi vzgojiteljica ali pa celo ravnateljica, ker za vsakega otroka posebej so njegovi starši dolžni poskrbeti, a za vse ostale vrtčevske otroke pa morajo vzgojiteljice prevzeti toliko odgovornosti, da jih zaščitijo pred nesrečami in bolezni ( kolikor je njihovi moči ) in sem spada tudi to, da se uvedejo malo strožje sankcije glede vožnje bolanih otrok v vrtec.
Pooodpis!

Zanimivo, da točno to, kar je opisala saragr., se je dogajalo tudi pri teh vzg. (ne pa pri drugih, z isto skupino;). In zanimivo, patrino, da ti pa točno veš, da se to pa ni dogajalo;). Ful zanimivo, kakšne jasnovidne sposobnosti imaš, res me presenečaš vsak dan boljuser posted image .

Zanimivo pri vsej tej stvari je to, da se imaš ti za jasnovidno, v smislu, kaj vse so reve vzg. narobe naredile pri vas in kako nič narobe v drugih skupinah. A si bila v drugih skupinah tudi in vse to videla?Si imela na vpogled vso listo prisotnosti otrok in zdravstveno anamnezo celotne skupine?Daj nehaj no. Glej, jaz nisem rekla, da vem kako je bilo v vašem vrtcu , temveč le predvidevam in to ravno na podlagi tega, kar si ti napisala. In to, kar ti strokovno ugotavljaš, da bi nekatere otroke kljub nezvišani temp. morale vzg. poslati domov, ker so bili pač bogi za videt, je tisto, kar ne kapiraš oz. nočeš kapirati. Pa bi morala, če tako zelo veš kdaj lahko vzg. otroka zavrne. Če je otrok samo bogi za videti, to žal ni vzrok, na katerega se bi ona lahko oprla. Bogi je lahko tudi zato, ker je slabo spal, ker je žalosten, ker je užaljen... Ko pripeljem mulčka v vrtec, jih kar velikokrat precej vidim v takem stanju, pa jim iz zdravstvenega vidika ponavadi nič ne fali, saj bi bili potem nekateri taki vsak ponedeljek ali po praznikih, ko se jim ne da v vrtce.. In dokler ni tehtnih zdravstvenih težav ( tiste, ki jih imaš ti baje v malem prstu) vzg. najverjetneje ne more zavrniti otroka. In , če se boš malo bolj pozanimala, tudi vzg. v drugih oddelkih vašega vrtca skoraj zagotovo niso upale zavračati otrok le zato, ker so bili nekako bogi za videt.
Drugače pa upam, da te nobena od vaših bivših vzg. ne bere. Zagotovo si jim polepšala dan s svojimi prijaznimi in vsevednimi pripombami: ene imajo raje otroke, druge pa starše,ene jih lahko pošljejo domov, druge pa nikoli... user posted image

_____________________________

felico ne estas mezurita en oro...

(odgovor članu ronja)
Neposredna povezava do sporočila: 95
   RE: Zakaj toliko kompliciranja?
30.6.2014 17:43:19   
ronja
Glej, jaz nisem rekla, da vem kako je bilo v vašem vrtcu , temveč le predvidevam in to ravno na podlagi tega, kar si ti napisala. In to, kar ti strokovno ugotavljaš, da bi nekatere otroke kljub nezvišani temp. morale vzg. poslati domov, ker so bili pač bogi za videt, je tisto, kar ne kapiraš oz. nočeš kapirati.

Ravnokar si rekla, da niso meli povišane temperature v vrtcu - jasnovidno:D. Pa so jo imeli! IN to ti že ves čas tupim! Da otroci ZJUTRAJ nimajo povišane temp., ker jih starši vse zaspane odložijo v varstvu in jih prej nafilajo s calpolom, štekam (ne štekam pa staršev). Ampak ko otroku vročina naraste, je vzg. DOLŽNA poklicat starše domov. In glede na to, da sta bili vzg. večkrat opozorjeni od ravnateljice zaradi takega ravnanja, se mi nekak zdi, da nisem bila edina, ki je stvari tako videla;).In tudi če ornk kašlja, recimo. Kar sem bila zraven, ko sta ga vzeli, brez pripomb, čeprav je skoraj pljuča ven vrgel in čeprav je bila mama doma...

Ja, seveda vem, kako je bilo v drugih skupinah in pri ISTI skupini pri drugih vzg.: otroci so bili manj bolani. Ja, sem mela 3 hkrati, v 3 različnih skupinah in sem lahko primerjala - sploh ko so recimo to skupino imele različne vzg., je zelo primerljivo, če se ti samo ena spremenljivka spreminja;).

Če katera vzg. bere, bom vesela, ker bojo videle, da sem bila z večino zadovoljna, s tema dvema pa iz tega razloga ne, svoje mnenje o bolanih otrocih sem pa itak povedala tudi na roditeljskih staršem, da naj jih pač imajo doma, tako da sta vedeli, kaj si mislim o tem.

_____________________________

http://vecna-optimistka.blogspot.com/

(odgovor članu patrino)
Neposredna povezava do sporočila: 96
   RE: Zakaj toliko kompliciranja?
30.6.2014 17:44:59   
ronja
ista skupina, isti letni čas, ene vzg. pošljejo bolne otroke domov -> ostali otroci so bolj zdravi.
ista skupina, isti letni čas, druge vzg. ne pošiljajo bolnih otrok domov -> v njunih skupinah so otroci ves čas bolni.

Ni treba bit glih genij, da vidiš vzorec - če ga je še ravnateljica opazila;).

_____________________________

http://vecna-optimistka.blogspot.com/

(odgovor članu ronja)
Neposredna povezava do sporočila: 97
   RE: Zakaj toliko kompliciranja?
30.6.2014 19:08:16   
Stanislava_
IZVIRNO SPOROČILO: ronja

ista skupina, isti letni čas, ene vzg. pošljejo bolne otroke domov -> ostali otroci so bolj zdravi.
ista skupina, isti letni čas, druge vzg. ne pošiljajo bolnih otrok domov -> v njunih skupinah so otroci ves čas bolni.

Ni treba bit glih genij, da vidiš vzorec - če ga je še ravnateljica opazila;).


Kot ni treba biti genij, da opaziš, ali je otrok, ki ga poznaš, bolan ali samo slabo razpoložen.

_____________________________

Kvačkam.
In #štrikam#.

(odgovor članu ronja)
Neposredna povezava do sporočila: 98
   RE: Zakaj toliko kompliciranja?
30.6.2014 20:13:26   
patrino

IZVIRNO SPOROČILO: ronja

Glej, jaz nisem rekla, da vem kako je bilo v vašem vrtcu , temveč le predvidevam in to ravno na podlagi tega, kar si ti napisala. In to, kar ti strokovno ugotavljaš, da bi nekatere otroke kljub nezvišani temp. morale vzg. poslati domov, ker so bili pač bogi za videt, je tisto, kar ne kapiraš oz. nočeš kapirati.

Ravnokar si rekla, da niso meli povišane temperature v vrtcu - jasnovidno:D. Pa so jo imeli! IN to ti že ves čas tupim! Da otroci ZJUTRAJ nimajo povišane temp., ker jih starši vse zaspane odložijo v varstvu in jih prej nafilajo s calpolom, štekam (ne štekam pa staršev). Ampak ko otroku vročina naraste, je vzg. DOLŽNA poklicat starše domov. In glede na to, da sta bili vzg. večkrat opozorjeni od ravnateljice zaradi takega ravnanja, se mi nekak zdi, da nisem bila edina, ki je stvari tako videla;).In tudi če ornk kašlja, recimo. Kar sem bila zraven, ko sta ga vzeli, brez pripomb, čeprav je skoraj pljuča ven vrgel in čeprav je bila mama doma...

Ja, seveda vem, kako je bilo v drugih skupinah in pri ISTI skupini pri drugih vzg.: otroci so bili manj bolani. Ja, sem mela 3 hkrati, v 3 različnih skupinah in sem lahko primerjala - sploh ko so recimo to skupino imele različne vzg., je zelo primerljivo, če se ti samo ena spremenljivka spreminja;).

Če katera vzg. bere, bom vesela, ker bojo videle, da sem bila z večino zadovoljna, s tema dvema pa iz tega razloga ne, svoje mnenje o bolanih otrocih sem pa itak povedala tudi na roditeljskih staršem, da naj jih pač imajo doma, tako da sta vedeli, kaj si mislim o tem.

Pa ljuba Ronja, kako do strele ti veš, da so imeli otroci, ki so bili v vrtcu , res povišano temperaturo?Kako lahko to trdiš, če te ni bilo tam?Kolikor poznam vzg. nobena ne bi v vrtcu tiščala otroka s povišano temp. Ali lahko nehaš pretiravat in začneš biti razumna? Saj nisi mogla biti prisotna v oddelku dopoldne, da bi videla kaj se je za vrati dogajalo. Kaj bi imela vzg. od tega?? Po moje ni vzg. na svetu, ki bi imela rada v skupini bolnega otroka in ki bi ji bilo težko poklicati starša. Tudi tiste ta lene in nestrokovne. Pravzaprav tiste še toliko bolj, saj delajo po sili najmanjšega upora oz. komaj čakajo, da lahko koga odpremijo domov. ( spomni se na sosednjo debato) Opozorila ravnateljice- maj es. Ravnateljice ne opozarjajo, temveč ukrepajo. Ja zagotovo pa bi grehe vzg. razlagala vam staršem ja. Ojoj, zemlja- včasih pa res tako nekam brcaš.
Ja, seveda vem, kako je bilo v drugih skupinah in pri ISTI skupini pri drugih vzg.: otroci so bili manj bolani. Ja, sem mela 3 hkrati, v 3 različnih skupinah in sem lahko primerjala - sploh ko so recimo to skupino imele različne vzg., je zelo primerljivo, če se ti samo ena spremenljivka spreminja;).
user posted image
Ne vem, če so tvoji otroci realni pokazatelji pri tej zadevi. Ali nisi nikoli slišala, da so otroci, ki neredno hodijo v vrtec veliko več bolni, kot, če so v vrtcu dlje časa. In če jih vmes jemlješ ven in spet tlačiš noter zaradi sto in enega vzroka ( kot si ti kar precej počela, kot si tule gor napisala), ni čudno, da ob vstopu med sto in en virus in bakterije, vedno znova sesuvaš njihov imunski sistem. Torej krivda za pogosto obolelost tvoje dece ni v celoti na plečih vzg. , ki jim je po tvojem mnenju pasalo imet v oddelku vročične otroke.


_____________________________

felico ne estas mezurita en oro...

(odgovor članu ronja)
Neposredna povezava do sporočila: 99
   RE: Zakaj toliko kompliciranja?
30.6.2014 20:18:24   
patrino

IZVIRNO SPOROČILO: ronja

ista skupina, isti letni čas, ene vzg. pošljejo bolne otroke domov -> ostali otroci so bolj zdravi.
ista skupina, isti letni čas, druge vzg. ne pošiljajo bolnih otrok domov -> v njunih skupinah so otroci ves čas bolni.

Ni treba bit glih genij, da vidiš vzorec - če ga je še ravnateljica opazila;).

Ja, ja ni treba biti genij, da vidiš da tule določene brez pravega posluha in realne osnove na slepo obtožuješ,kot branjevka in v stilu rekla kazala. Kot bi bilo vse črno in belo. Ja, pa ravno tebi je ravnateljica zaupala svoja opažanjauser posted image

_____________________________

felico ne estas mezurita en oro...

(odgovor članu ronja)
Neposredna povezava do sporočila: 100
Stran:   <<   < Prejšnja stran  2 3 [4] 5 6   Naslednja stran >   >>
Stran: <<   < Prejšnja stran  2 3 [4] 5 6   Naslednja stran >   >>
Pojdi na:





Smo po 35. letu res prestari za nosečnost?
Ne želite otroka po 35. letu? V redu, ampak ne recite, da ste stari! Razlogov, zakaj imeti otroke po petintridesetem, je...
Nosečnost: Tabela rasti ploda po tednih
Kako velik je plod v posameznem tednu nosečnosti? Preveri, kako izgleda nosečnost po tednih!
Zgodbe malih junakov: 9 dni sem bila v ume...
Sprejeli so me v zelo kritičnem stanju na Infekcijsko kliniko, opravili nujen carski rez, intubirali. Potem sem bila v ...
Otroci, ki se zbujajo zgodaj zjutraj so ...
Se vaš malček zjutraj prebuja skupaj s petelini, ne glede na to ali je delovni dan ali vikend? Imamo dobro novico za vas...
Prvomajske počitnice so najlepše ob morju
photo
Odkrijte popolno spomladansko harmonijo v Adrii Ankaran, zeleni mediteranski oazi. Napolnite se z energijo daleč stran o...




Plenice.
пеперутка16

Kdaj ste otroka začeli odvajati od plenic?