|      
Ops :( Si prepričan/-a, da ne želiš več sodelovati?
Preden potrdiš svojo odločitev, preberi podrobnosti.
Če potrdiš, da želiš odnehati, se ti bo avtomatično naložil poseben piškotek (cookie), s pomočjo katerega bomo ob ponovnem prihodu na našo spletno stran prepoznali tvoj račun in poskrbeli, da boš lahko v času trajanja nagradnega tekmovanja (od 17. 12. do 21. 12. 2018) nemoteno brskal/-a po Ringaraja.net brez prikazovanja ikon naših sponzorjev oziroma brez okenca na desnem delu zaslona.

Obenem boš izgubil/-a vse že osvojene točke in s tem, žal, izgubiš tudi možnost, da osvojiš odlično nagrado. Raje še enkrat premisli, preden klikneš da.

Si še vedno želiš odnehati?
Ringaraja.net uporablja piškotke z namenom zagotavljanja spletne storitve, oglasnih sistemov in funkcionalnosti, ki jih sicer ne bi mogli nuditi.
Z obiskom in uporabo spletnega mesta soglašate s piškotki.   Več o tem
Uporabniki na tej temi: nihče
  Natisni
Stran: <<   < Prejšnja stran  1 [2] 3   Naslednja stran >   >>
Uporabnik
Sporočilo << Starejša tema   Novejša tema >>
   RE: Težava glede skupnega skrbnistva
18.12.2014 23:36:55   
Narobesvet
Ok, torej zdaj sem malo pomirjen. Tako je, ko nimas pojma o zakonih, vem samo to, da zakon po defaultu sciti zensko, razen izjem, kjer sodniki, kot sem videl na forumih, pac dolocajo bolj v prid ocetov. Nisem zato mehkuzen, kot si mi rekla ti Stanislava, pac pa neveden. Kar pa ne pomeni, da ne bom sel do konca za svojo hcer. Cakam na razgovor na CSD, tam bom vprasal vse in tudi upam, da se morda bivsa premisli glede skupnega skrbnistva. Za zdaj imava vse doreceno samo preko CSD, tudi ona ni sodno dolocena kot skrbnik. Na sreco. Ona kot vidim, igra na karto, ces, da mi bo otroka vedno omogoceno videt toliko kot zdaj in da ne rabim skupnega skrbnistva, torej ga ne bo podpisala. In to bo verjetno trdila tudi na CSD, samo ne vem, kaj ji bo tam gospa rekla, ko bo imela taksne argumente. To zame niso argumenti, v bisvtu ne vidim nobenih protiargumentov, glede na to, da sva se vedno vse dogovorila. Prezivnino pa placujem redno in brez problemov.

(odgovor članu petea)
Neposredna povezava do sporočila: 26
   RE: Težava glede skupnega skrbnistva
19.12.2014 6:54:02   
petea
IZVIRNO SPOROČILO: Stanislava_
IZVIRNO SPOROČILO: petea
Torej mama hči lahko pelje (na potovanje) v Bosno (ali kam drugam), oče pa z njo brez soglasja mame ne sme.

Ne user posted image . Glej svoj zgoraj navedeno uredbo ali kaj je že bila.


Tudi v Bosno lahko otrok potuje samo z enim od staršev in za takšno pot ne potrebuje soglasje drugega starša.

Citiram s strani policije:
'Tujec, mlajši od 18 let (mladoletnik), ki ima osebni dokument, lahko prestopi mejo BiH v spremstvu enega ali obeh staršev, zakonitega zastopnika ali skrbnika ali osebe, ki je pooblaščena za njegovo spremljanje in ima podpisano in overjeno pooblastilo staršev, zakonitega zastopnika ali skrbnika. Mladoletnik, ki potuje brez spremstva, mora imeti overjeno soglasje staršev, zakonitega zastopnika ali skrbnika.'

(odgovor članu Stanislava_)
Neposredna povezava do sporočila: 27
   RE: Težava glede skupnega skrbnistva
19.12.2014 21:37:19   
Stanislava_
IZVIRNO SPOROČILO: petea

IZVIRNO SPOROČILO: Stanislava_
IZVIRNO SPOROČILO: petea
Torej mama hči lahko pelje (na potovanje) v Bosno (ali kam drugam), oče pa z njo brez soglasja mame ne sme.

Ne user posted image . Glej svoj zgoraj navedeno uredbo ali kaj je že bila.


Tudi v Bosno lahko otrok potuje samo z enim od staršev in za takšno pot ne potrebuje soglasje drugega starša.


In zakaj potem praviš, da oče brez soglasja mame ne sme user posted image

_____________________________

Kvačkam.
In #štrikam#.

(odgovor članu petea)
Neposredna povezava do sporočila: 28
   RE: Težava glede skupnega skrbnistva
19.12.2014 21:41:50   
Stanislava_
IZVIRNO SPOROČILO: Narobesvet

Nisem zato mehkuzen, kot si mi rekla ti Stanislava, pac pa neveden. Kar pa ne pomeni, da ne bom sel do konca za svojo hcer. Cakam na razgovor na CSD, tam bom vprasal vse in tudi upam, da se morda bivsa premisli glede skupnega skrbnistva.


Tako deluješ, ko pišeš (seveda se lahko motim).
Veliko govoričiš, pustiš, da tašča upravlja s tvojim življenjem in življenje svoje hčere. Nisi se znal postaviti za svojo bivšo (od kje tašči pravica, da upravlja z njenim denarjem, ko ima hčer že svojo družino user posted image ), in zdaj si ves prestrašen.

_____________________________

Kvačkam.
In #štrikam#.

(odgovor članu Narobesvet)
Neposredna povezava do sporočila: 29
   RE: Težava glede skupnega skrbnistva
19.12.2014 21:51:38   
petea
IZVIRNO SPOROČILO: Stanislava_
In zakaj potem praviš, da oče brez soglasja mame ne sme user posted image


Ker zato, ker z otrokom nima skupnega prebivališča, ne sme za otroka oz. v otrokovem imenu ničesar početi brez soglasja starša, ki z otrokom biva na istem naslovu.
Torej, starša, ki z otrokom uradno oba bivata na istem naslovu, sta enakopravna pri 'upravljanju' z otrokom, če pa ima en starš drugačno prebivališče (oba starša ne moreta imeti drugačnih naslovov, kot ga ima otrok), je glede odločanja o otroku v podrejenem položaju.

(odgovor članu Stanislava_)
Neposredna povezava do sporočila: 30
   RE: Težava glede skupnega skrbnistva
19.12.2014 21:56:22   
petea
IZVIRNO SPOROČILO: Stanislava_
IZVIRNO SPOROČILO: Narobesvet
Nisem zato mehkuzen, kot si mi rekla ti Stanislava, pac pa neveden. Kar pa ne pomeni, da ne bom sel do konca za svojo hcer. Cakam na razgovor na CSD, tam bom vprasal vse in tudi upam, da se morda bivsa premisli glede skupnega skrbnistva.


Tako deluješ, ko pišeš (seveda se lahko motim).
Veliko govoričiš, pustiš, da tašča upravlja s tvojim življenjem in življenje svoje hčere. Nisi se znal postaviti za svojo bivšo (od kje tašči pravica, da upravlja z njenim denarjem, ko ima hčer že svojo družino user posted image ), in zdaj si ves prestrašen.



se zelo strinjam z napisanim

'mama' in 'tašča' hotel sta očitno preveč vabljivi, da bi se mlada družina osamosvojila in šla živet v svoje lastniško (!) stanovanje, živet od (dovolj velikih) lastnih prihodkov in živeti življenje brez družinskih zdrah
kaj bi nekateri dali za takšno možnost!

(odgovor članu Stanislava_)
Neposredna povezava do sporočila: 31
   RE: Težava glede skupnega skrbnistva
19.12.2014 22:52:11   
Stanislava_
IZVIRNO SPOROČILO: petea

IZVIRNO SPOROČILO: Stanislava_
In zakaj potem praviš, da oče brez soglasja mame ne sme user posted image


Ker zato, ker z otrokom nima skupnega prebivališča, ne sme za otroka oz. v otrokovem imenu ničesar početi brez soglasja starša, ki z otrokom biva na istem naslovu.
Torej, starša, ki z otrokom uradno oba bivata na istem naslovu, sta enakopravna pri 'upravljanju' z otrokom, če pa ima en starš drugačno prebivališče (oba starša ne moreta imeti drugačnih naslovov, kot ga ima otrok), je glede odločanja o otroku v podrejenem položaju.


Ni bilo govora o odločanju, ampak o tem, ali gre lahko oče na potovanje v centralno Bosno brez vednosti mame. Ja, lahko gre, kot gre lahko babica, oče ali sosedova Francka. Preberi še enkrat povezave, ki si jih nalimala. Ne more se pa preseliti v centralno Bosno brez nje, kot se ne more mama.

_____________________________

Kvačkam.
In #štrikam#.

(odgovor članu petea)
Neposredna povezava do sporočila: 32
   RE: Težava glede skupnega skrbnistva
20.12.2014 13:31:06   
Narobesvet
Narobe sodita, kot sem rekel, jaz z denarjem moje bivse nisem imel nic, niti se nimam pravice v to vtikat. To je stvar med njima, saj dokler je ona zivela pri njej, je tudi svoji mami delala stroske. To je bila njuna stvar. Jaz sem tam samo spal in mesecno dajal nekaj denarja za stroske. Kakorkoli, njun denar je to bil in njuna stvar, seveda bi bila druga pesmica, ce bi midva bila na svojem, potem jaz nikoli ne bi stal za tem, da njena mati vse pobere.
Kar se tice mama in tasca hotela, narobe razumljeno, moja najvecja zelja je bila se odselit in it na svoje! Od dneva stevilka ena, ko se je rodila najina hci. V startu ni bilo pogojev za lastno stanovanje, razen najemnisko, za kar sem jaz takoj bil, moja pa niti ne, ker ni hotla potunkat svoje matere, ki je bolano navezana na vse "njeno". Celo tako, da je lastni hceri grozila s samomorom, ces, da se lahko samo se ubije, ce ostane sama. Ja, tega nisem v startu povedal, povem pa zdaj. Zdaj vesta, zakaj problemi. In verjetno s stalisca moje bivse ni blo lahko, ker ima dejansko tu samo svojo mamo. In tako je, ko je nanesel govor na najemnisko stanovanje, bivsa tasca bila vse prijazna in vesela, ko je nanesel pogovor na denar, pa se je vedno kregala z mojo bivso. In tako sem jaz pac pustil nevtralen status, ostanemo, dokler nimamo svojega. In sem resnicno delal kot nor, da sem kupil in nato se uredil stanovanje. Ko se je blizal konec renoviranja in zacetek selitve, pa so se zacele tezave, ker bivsa ni niti kazala vec veselja do selitve. Tudi samo stanovanje ji ni pomeni nic, pa ceprav sem pustil tam mesece dni pota in živcev, ker sem vse renoviral sam s svojo žlahto. In kot danes vidim, nikoli ni bilo interesa za selitev na svoje s strani bivse, na kar je veliko vplivala bivsa tasca, ki je z groznjami o samomoru, kreganjem, metanjem naprej in tudi potem šinfanjem mene osebno, spravila zadevo tako dalec. Jaz sem komaj cakal na selitev, bilo bi dobro za vse. Ampak, vedno je nek ampak. Zgodbe ki jih pise zivljenje pac.

(odgovor članu Stanislava_)
Neposredna povezava do sporočila: 33
   RE: Težava glede skupnega skrbnistva
20.12.2014 16:09:24   
Stanislava_
IZVIRNO SPOROČILO: Narobesvet

Narobe sodita, kot sem rekel, jaz z denarjem moje bivse nisem imel nic, niti se nimam pravice v to vtikat.


Imel si dolžnost. Ne glede na to, kje ste živeli, je bila ona tvoja partnerka in mama vajinega otroka. Nova skupnost, ki bi jo ti bil dolžan zaščititi pred manipulativnostjo tašče. Pa si en cagav fante.

_____________________________

Kvačkam.
In #štrikam#.

(odgovor članu Narobesvet)
Neposredna povezava do sporočila: 34
   RE: Težava glede skupnega skrbnistva
20.12.2014 16:31:47   
Narobesvet
Ne, ne bi rekel da je moja pravica, se manj pa dolznost se vtikat v zadeve, ki se me niso tikale. Glede na to, da je bivsa zivela pri mami, kateri je delala stroske, katere je tezko natancno definirat, je se najmanj moja dolznost, se vpletat. Ce bi slo za najemnisko stanovanje in bi bvisa tasca zelela obdrzat penzijo, potem pa druga zgodba. No, ker se je vedelo za to, do tega tudi prislo ni. Je predobro vedela, da ce gremo na svoje, ostane brez lepe in zelo velike vsote, zato je vedno, ko je naneslo na najemnisko stanovanje, tasca postala prijazna in manj tezavna. Jaz sem jo pogruntal, zato pa sem silil na svoje. Moja bivsa pa vec kot ocitno niti najmanj. Kar mi je jasno danes, takrat sem razloge iskal drugje.

< Sporočilo je popravil Narobesvet -- 20.12.2014 16:36:59 >

(odgovor članu Stanislava_)
Neposredna povezava do sporočila: 35
   RE: Težava glede skupnega skrbnistva
20.12.2014 18:52:27   
Dashenka
Oh-ja.
Tole se bere kot španska nadaljevanka.

Ali pa je Lukcu spet dolgčasuser posted image

(odgovor članu Narobesvet)
Neposredna povezava do sporočila: 36
   RE: Težava glede skupnega skrbnistva
20.12.2014 21:06:23   
petea
IZVIRNO SPOROČILO: Stanislava_
Ni bilo govora o odločanju, ampak o tem, ali gre lahko oče na potovanje v centralno Bosno brez vednosti mame. Ja, lahko gre, kot gre lahko babica, oče ali sosedova Francka. Preberi še enkrat povezave, ki si jih nalimala.


Ponavljam zadnjič in še zadnjič podkrepljeno s povezavami na ustrezne spletne strani:

Oče iz te teme v Bosno v Bosno lahko odpotuje brez vednosti mame. user posted image
A na to pot NE more vzeti otroka brez njenega soglasja, ker je ona otrokova skrbnica.
Za vstop v Bosno namreč država zahteva posebno soglasje, brez katerega potovalce zavrnejo.

Torej: oče iz te zgodbe je proti mami otroka v podrejenem položaju, ker:
1. ne more zaprositi za otrokov osebni dokument, s katerim bi lahko potoval preko meje; če otrok ta dokument že ima, je verjetno shranjen pri mami, ki ga pa mu verjetno kar tako brez pojasnil ne bo dala,
2. za vstop v Bosno mora za otroka poleg osebnega dokumenta (če mu ga mama morda le izroči ali ga ima oče v svoji posesti), mama podpisati soglasje in njen podpis na soglasju mora biti overjen
oče, ker imata s hčerjo uradni prebivališči ločeni, v Bosno ne more vstopiti 'samo' kot njen starš.

V soglasju, kot je ponujeno na spletni strani MZZ, je opisano, kateri starš lahko da soglasje za pot z njegovim otrokom; citiram:
'*V primeru zakonske razveze izpolni soglasje starš, ki izvaja varstvo in vzgojo nad otrokom.'
Ker oče ni skrbnik hčere (nimata deljenega skrbništva), lahko takšno soglasje poda samo mama. Očetu ali komu drugemu.
Tako oče ne more 'kar tako' s hčero na potovanje v Bosno. Mama pa lahko.

Enako tudi babica ali sosedova Francka v Bosno ne moreta vzeti maminega otroka brez maminega pisnega in overjenega soglasja, kot je npr. tisto v povezavi.




(odgovor članu Stanislava_)
Neposredna povezava do sporočila: 37
   RE: Težava glede skupnega skrbnistva
20.12.2014 21:29:03   
petea
IZVIRNO SPOROČILO: Narobesvet
Ne, ne bi rekel da je moja pravica, se manj pa dolznost se vtikat v zadeve, ki se me niso tikale. Glede na to, da je bivsa zivela pri mami, kateri je delala stroske, katere je tezko natancno definirat, je se najmanj moja dolznost, se vpletat.


Ja, je bila tvoja dolžnost.
Z rojstvom hčere ste vi trije postali družina. Očitno tega starša nista bila sposobna dojeti in se ustrezno ločiti od primarnih družin.

Zakaj bi naj, če bi se preselili v svoje stanovanje, veliko težje opredeliti stroške, ki jih je mama delala babici, če pa bi se preselili v najemniško stanovanje, pa bi to bilo izvedljivo?!? user posted image



IZVIRNO SPOROČILO: Narobesvet
Jaz sem tam samo spal in mesecno dajal nekaj denarja za stroske.

Ja, seveda si tam samo spal. user posted image
Nisi ne šel na stranišče, nikoli se nisi stuširal, si umil rok, jedel, naokrog si hodil v temi, nisi gledal TV, posteljnino si nosil prati k svojim domov, prostor okoli tebe ne ni grel ...
Če še ne veš, se pri ugotavljanju dejanskega prebivališča gleda ravno to, kje spiš, in ne, kje preživiš večino dneva.



IZVIRNO SPOROČILO: Narobesvet
Kakorkoli, njun denar je to bil in njuna stvar, seveda bi bila druga pesmica, ce bi midva bila na svojem, potem jaz nikoli ne bi stal za tem, da njena mati vse pobere.

A ker je živela pod domačo streho, pa je babica imela pravico hčeri vzeti ves denar, ne samo za stroške, ki se jih precej natančno da finančno ovrednotiti?!? user posted image



IZVIRNO SPOROČILO: Narobesvet
ni hotla potunkat svoje matere, ki je bolano navezana na vse "njeno"

Hčerin denar NI bil njen denar. Kaj ti vpletenim ni (bilo) jasno?



IZVIRNO SPOROČILO: Narobesvet
Celo tako, da je lastni hceri grozila s samomorom, ces, da se lahko samo se ubije, ce ostane sama. Ja, tega nisem v startu povedal, povem pa zdaj. Zdaj vesta, zakaj problemi.

user posted image
Človek, ki resno razmišlja o samomoru, tega ne napoveduje v naprej na tak način. Znaki, da se nekdo resno pripravlja k takšnemu dejanju, se kažejo na čisto drugačen način.
Pristop, ki ga je ubrala babica, je bila (očitno zelo učinkovita) izsiljevalska metoda doseganja svojega cilja - vplivati na hčer preko vseh razumnih mej.
Problem je bil, da tega ostala - hm, odrasla - tega nista bila sposobna uvideti.


IZVIRNO SPOROČILO: Narobesvet
In tako sem jaz pac pustil nevtralen status, ostanemo, dokler nimamo svojega.

Prva bistvena napaka. Nisi imel jajc, kot ti je bilo že napisano, in udaril po mizi ter naredil reda, ko se je pojavil in razvijal problem.
In tako je tvojo (moško!) vlogo prevzela babica in postavila stvari na svoje (no, na njeno user posted image ) mesto.

In tega nisi pripravljen doumeti - namreč, da je kar velik del odgovornosti za stanje tudi na tebi, ne samo na drugi strani.


IZVIRNO SPOROČILO: Narobesvet
In sem resnicno delal kot nor, da sem kupil in nato se uredil stanovanje. Ko se je blizal konec renoviranja in zacetek selitve, pa so se zacele tezave, ker bivsa ni niti kazala vec veselja do selitve. Tudi samo stanovanje ji ni pomeni nic, pa ceprav sem pustil tam mesece dni pota in živcev, ker sem vse renoviral sam s svojo žlahto.

Moram sploh komentirati?
Da mene moj partner popolnoma izključi oz. se ne vključi v urejanje skupnega bivališča - pa ne mi, prosim, nakladati o službenih in drugih obvezah, ker pod vključitev se smatra tudi pogovor, izbira po trgovinah ali po spletu ... - mi se meni vklopil alarm na polno.
Ne uvideti do konca projekta, da drugega ne zanima, je, hm, zelo čudno.

(odgovor članu Narobesvet)
Neposredna povezava do sporočila: 38
   RE: Težava glede skupnega skrbnistva
20.12.2014 21:51:17   
Narobesvet
@patea: 1) No, tu ne bomo prisli do skupnega zakljucka, ker je to subjektivno mnenje. Jaz sem se vdno mnenja, da to ni moja stvar. Tudi ko se nisva imela otroka, se v njune finance nisem vpletal. Glede na to da je bivsa delala in je svoji mami ze prej davala celotno penzijo, ni bilo pricakovati sprememb. Resnicno se najmanj bi se jaz vpletal v to. No, sej sele potem bi me bivsa tasca sovrazila :) me je ze tako ali tako ves cas.
2) Nisva se razumela, jaz sem mesecno dajal za stroske zraven, seveda bivsi tasci. Tu nikoli ni bilo problemov
3 in 4) To je zelo relativno, namrec, je bil denar od bivse, ampak, vseeno je bivsa zivela pod isto streho kot njena mati. Je pa zoprno, ker je njena mati ta denar krvavo potrebovala. Zato pa je bilo veliko kreganja pod streho. In tezko se rece, da je ta denar bil od bivse, dejansko je njena mati skrbela zanjo, ji tudi placevala izreden studij (nekaj 1000 eurov v 1 letu!), pa se kaj bi se naslo. Torej, tukaj je pravica kar na dveh straneh, se ti ne zdi?
5) Glej, z moje strani je bila groznja s samomorom bedna. In ja, kot si rekla. AMpak, ce si vpleten in ocitno nedorasel, potem taksne groznje jemljes resno. Se posebej, ce ti grozi lastna mati. No, jaz se vprasam, kaksna mati gre groziti svoji hcerki s samomorom. Se posebej, ker je bil ze taksen primer prej v njihovi druzini.
6) Prevec posplosujes, nisi brala napisanega. Ze v štartu, ko sem kupil stanovanje (jaz, s svojim denarjem, od casa, ko se se se nisva poznala!), sva ga izbirala skupaj. Vse sva gledala skupaj, ko se je renoviralo, govorim o delih, o katerih zenske na splosno ne veste veliko (podiranje sten, vlecenje elektrike, vode, gipsanje, kitanje itd.) in tudi ona se v to ni spuscala. Ce ti povem, da je prisla stanovanje v 4 mesecih samo 1 krat pogledat, kako napreduje, ti da vedeti, da selitev v njeni glavi nikoli ni bila realnost!!! Ampak takrat mi to ni kapnilo v glavo. No, danes vem. In ja, se kako sem si zelel, da bi se bolj vkljucila v vse kar se tice stanovanja, pa ni bilo interesa. Ni lepsega, kot taksne stvari planirat v dvoje, logicno, sej se gre za selitev dveh oseb. No, v tem primeru pac ni slo za to

PS: Tema zalutala v napacne smeri :)

(odgovor članu petea)
Neposredna povezava do sporočila: 39
   RE: Težava glede skupnega skrbnistva
20.12.2014 22:13:28   
RIJA*
IZVIRNO SPOROČILO: Dashenka

Oh-ja.
Tole se bere kot španska nadaljevanka.

Ali pa je Lukcu spet dolgčasuser posted image



čisto moje misli, res user posted image

punce, ne vem, če se je smiselno matrat: STRESICE MANJKAJO user posted image user posted image

< Sporočilo je popravil RIJA* -- 20.12.2014 22:16:44 >

(odgovor članu Dashenka)
Neposredna povezava do sporočila: 40
   RE: Težava glede skupnega skrbnistva
20.12.2014 23:35:50   
Narobesvet
O cem pa ve? Kaksen Lukec?

(odgovor članu RIJA*)
Neposredna povezava do sporočila: 41
   RE: Težava glede skupnega skrbnistva
20.12.2014 23:39:59   
LuLu

IZVIRNO SPOROČILO: petea

IZVIRNO SPOROČILO: Narobesvet
Ne, ne bi rekel da je moja pravica, se manj pa dolznost se vtikat v zadeve, ki se me niso tikale. Glede na to, da je bivsa zivela pri mami, kateri je delala stroske, katere je tezko natancno definirat, je se najmanj moja dolznost, se vpletat.


Ja, je bila tvoja dolžnost.
Z rojstvom hčere ste vi trije postali družina. Očitno tega starša nista bila sposobna dojeti in se ustrezno ločiti od primarnih družin.

Zakaj bi naj, če bi se preselili v svoje stanovanje, veliko težje opredeliti stroške, ki jih je mama delala babici, če pa bi se preselili v najemniško stanovanje, pa bi to bilo izvedljivo?!? user posted image



IZVIRNO SPOROČILO: Narobesvet
Jaz sem tam samo spal in mesecno dajal nekaj denarja za stroske.

Ja, seveda si tam samo spal. user posted image
Nisi ne šel na stranišče, nikoli se nisi stuširal, si umil rok, jedel, naokrog si hodil v temi, nisi gledal TV, posteljnino si nosil prati k svojim domov, prostor okoli tebe ne ni grel ...
Če še ne veš, se pri ugotavljanju dejanskega prebivališča gleda ravno to, kje spiš, in ne, kje preživiš večino dneva.



IZVIRNO SPOROČILO: Narobesvet
Kakorkoli, njun denar je to bil in njuna stvar, seveda bi bila druga pesmica, ce bi midva bila na svojem, potem jaz nikoli ne bi stal za tem, da njena mati vse pobere.

A ker je živela pod domačo streho, pa je babica imela pravico hčeri vzeti ves denar, ne samo za stroške, ki se jih precej natančno da finančno ovrednotiti?!? user posted image



IZVIRNO SPOROČILO: Narobesvet
ni hotla potunkat svoje matere, ki je bolano navezana na vse "njeno"

Hčerin denar NI bil njen denar. Kaj ti vpletenim ni (bilo) jasno?



IZVIRNO SPOROČILO: Narobesvet
Celo tako, da je lastni hceri grozila s samomorom, ces, da se lahko samo se ubije, ce ostane sama. Ja, tega nisem v startu povedal, povem pa zdaj. Zdaj vesta, zakaj problemi.

user posted image
Človek, ki resno razmišlja o samomoru, tega ne napoveduje v naprej na tak način. Znaki, da se nekdo resno pripravlja k takšnemu dejanju, se kažejo na čisto drugačen način.
Pristop, ki ga je ubrala babica, je bila (očitno zelo učinkovita) izsiljevalska metoda doseganja svojega cilja - vplivati na hčer preko vseh razumnih mej.
Problem je bil, da tega ostala - hm, odrasla - tega nista bila sposobna uvideti.


IZVIRNO SPOROČILO: Narobesvet
In tako sem jaz pac pustil nevtralen status, ostanemo, dokler nimamo svojega.

Prva bistvena napaka. Nisi imel jajc, kot ti je bilo že napisano, in udaril po mizi ter naredil reda, ko se je pojavil in razvijal problem.
In tako je tvojo (moško!) vlogo prevzela babica in postavila stvari na svoje (no, na njeno user posted image ) mesto.

In tega nisi pripravljen doumeti - namreč, da je kar velik del odgovornosti za stanje tudi na tebi, ne samo na drugi strani.


IZVIRNO SPOROČILO: Narobesvet
In sem resnicno delal kot nor, da sem kupil in nato se uredil stanovanje. Ko se je blizal konec renoviranja in zacetek selitve, pa so se zacele tezave, ker bivsa ni niti kazala vec veselja do selitve. Tudi samo stanovanje ji ni pomeni nic, pa ceprav sem pustil tam mesece dni pota in živcev, ker sem vse renoviral sam s svojo žlahto.

Moram sploh komentirati?
Da mene moj partner popolnoma izključi oz. se ne vključi v urejanje skupnega bivališča - pa ne mi, prosim, nakladati o službenih in drugih obvezah, ker pod vključitev se smatra tudi pogovor, izbira po trgovinah ali po spletu ... - mi se meni vklopil alarm na polno.
Ne uvideti do konca projekta, da drugega ne zanima, je, hm, zelo čudno.


btw... ful lepo citiraš! user posted image

(odgovor članu petea)
Neposredna povezava do sporočila: 42
   [Brisano sporočilo]
20.12.2014 23:52:50   
Brisani uporabnik
[Vsebina sporočila je bila izbrisana]

(odgovor članu LuLu)
  Neposredna povezava do sporočila: 43
   RE: Težava glede skupnega skrbnistva
21.12.2014 0:39:02   
mateyka
punce, dejte se sfokusirat; fant bi rad nasvet, ne pa prevdredotenja svojih dojemanj.

(odgovor članu Brisani uporabnik)
Neposredna povezava do sporočila: 44
   RE: Težava glede skupnega skrbnistva
21.12.2014 7:50:16   
petea
IZVIRNO SPOROČILO: mateyka
punce, dejte se sfokusirat; fant bi rad nasvet, ne pa prevdredotenja svojih dojemanj.


Nasvete je že dobil, zdaj smo pri analizi, zakaj je do zapleta prišlo. user posted image

(odgovor članu mateyka)
Neposredna povezava do sporočila: 45
   RE: Težava glede skupnega skrbnistva
21.12.2014 7:51:58   
petea
IZVIRNO SPOROČILO: metulj333
IZVIRNO SPOROČILO: LuLu
btw... ful lepo citiraš! user posted image

user posted image
user posted image



user posted image

Morda počasi, najprej z zgledom, naučim nekateRRe 'višje stopnje citiranja', t.j. več citatov v enem sporočilu. user posted image

(odgovor članu Brisani uporabnik)
Neposredna povezava do sporočila: 46
   RE: Težava glede skupnega skrbnistva
21.12.2014 8:27:08   
petea
IZVIRNO SPOROČILO: Narobesvet
@patea


Samo to bi res znal bi Lukec; tudi on me je isto preimenoval ... user posted image


IZVIRNO SPOROČILO: Narobesvet
Tudi ko se nisva imela otroka, se v njune finance nisem vpletal.

Če se stvari v življenju lotevaš tako nezbrano kot mojega pisanja, potem se vedno manj čudim, da ti je zveza šla v franže.

Napisala sem, da ko sta dobila otroka, ste vi trije postali družina. Torej je to bila sprememba, ki bi morala pomembno spremeniti vaše finančne navade in bi se na to, kam gredo izdatki tvoje drage, morda le moral malo resneje zamisliti. No, pa pravzaprav ne šele po rojstvu otroka, ampak že malo prej.


IZVIRNO SPOROČILO: Narobesvet
Glede na to da je bivsa delala in je svoji mami ze prej davala celotno penzijo, ni bilo pricakovati sprememb.

Ti si v svojem prepričanju očitno zelo okamenel. Nikakor ti ne 'potegne', da bi takšno spremembo, če ni s strani mame prišla sama od sebe, moral ti zahtevati od nje.
Ljudje se spreminjamo, veš.


IZVIRNO SPOROČILO: Narobesvet
No, sej sele potem bi me bivsa tasca sovrazila :) me je ze tako ali tako ves cas.

Zanimivo razmišljanje. Bolje da me tašča malo manj sovraži, četudi imam jaz zaradi tega katastrofalno življenje.user posted image

IZVIRNO SPOROČILO: Narobesvet
Je pa zoprno, ker je njena mati ta denar krvavo potrebovala. Zato pa je bilo veliko kreganja pod streho. In tezko se rece, da je ta denar bil od bivse, dejansko je njena mati skrbela zanjo, ji tudi placevala izreden studij (nekaj 1000 eurov v 1 letu!), pa se kaj bi se naslo. Torej, tukaj je pravica kar na dveh straneh, se ti ne zdi?

Zdaj se pa, prosim, odloči, kdo je komu dajal denar in zakaj. Če je mama dajala, kot praviš, lepo pokojnino svoji mami, babica pa je s tem denarjem njej plačevala študij, to ni bil babičin denar, ampak še vedno kar lepo mamim.
Če pa je bila pokojnina manjša od stroškov študija in ostalih realnih bivalnih stroškov, potem pa so bile babičine zahteve verjetno precej realne in ni takšna 'vešča', kot si jo predstavljal na prejšnjih straneh.

Torej, kaj misliš s tem, da je babica ta denar krvavo potrebovala? A za plačilo šolnine hčeri, ki sama ni bila sposobna dajati denarja na svoj kupček in plačati položnice, ali za svoje 'pregrehe' ali za kaj tretjega?

Glej, mi vemo samo to, kar napišeš. O tem, na čigavi strani je pravica, tako niti pod razno ne morem in nočem soditi. Je tvoje pisanje tekom teme vedno bolj spreminjajoče in nejasno, da bi se lahko opredelila do tega.


IZVIRNO SPOROČILO: Narobesvet
groznja s samomorom ... Se posebej, ker je bil ze taksen primer prej v njihovi druzini.

In verjetno je tisti človek uporabljal isto taktiko, torej da je dramatično napovedoval, kaj bo storil, kajne? user posted image


IZVIRNO SPOROČILO: Narobesvet
Prevec posplosujes, nisi brala napisanega.

user posted image user posted image user posted image
Prav imaš. Ne preberem sporočil, preden odgovarjam nanje. user posted image
Pišem kar tako, kot da bi izpolnjevala loterijski listek.
Jao.


IZVIRNO SPOROČILO: Narobesvet
Ze v štartu, ko sem kupil stanovanje (jaz, s svojim denarjem, od casa, ko se se se nisva poznala!), sva ga izbirala skupaj. Vse sva gledala skupaj, ko se je renoviralo, govorim o delih, o katerih zenske na splosno ne veste veliko (podiranje sten, vlecenje elektrike, vode, gipsanje, kitanje itd.) in tudi ona se v to ni spuscala. Ce ti povem, da je prisla stanovanje v 4 mesecih samo 1 krat pogledat, kako napreduje, ti da vedeti, da selitev v njeni glavi nikoli ni bila realnost!!! Ampak takrat mi to ni kapnilo v glavo. No, danes vem. In ja, se kako sem si zelel, da bi se bolj vkljucila v vse kar se tice stanovanja, pa ni bilo interesa. Ni lepsega, kot taksne stvari planirat v dvoje, logicno, sej se gre za selitev dveh oseb. No, v tem primeru pac ni slo za to



IZVIRNO SPOROČILO: Narobesvet
Ze v štartu, ko sem kupil stanovanje (jaz, s svojim denarjem, od casa, ko se se se nisva poznala!), sva ga izbirala skupaj. Vse sva gledala skupaj, ko se je renoviralo, govorim o delih, o katerih zenske na splosno ne veste veliko (podiranje sten, vlecenje elektrike, vode, gipsanje, kitanje itd.) in tudi ona se v to ni spuscala.

Jaz komentiram samo tvoje pisanje. V prejšnjem sporočilu sem ti odebelila besede v tvojem opisu. Torej ti si opisoval le tvojih stvareh, tvojem času, tvojih sorodnikih, tvojih odločitvah ..., nikjer o vajinih.

Glede tega, da o gradbeno-inštalacijskih posegih ženske na splošno ne vemo veliko, pa se zelo ne strinjam s tabo. user posted image Sem prepričana, da nas kar veliko ve enako ali celo več od mnogih moških. In veliko se nas je, tako kot moških, učilo 'na licu mesta', t.j. v stanovanju/hiši, ki se je urejala, tako da smo tudi same podirale stene, mešale gips, kitale, vlekle kable in cevi, barvale, polagale ploščice in druge obloge ...


IZVIRNO SPOROČILO: Narobesvet
Ampak takrat mi to ni kapnilo v glavo. No, danes vem. In ja, se kako sem si zelel, da bi se bolj vkljucila v vse kar se tice stanovanja, pa ni bilo interesa. Ni lepsega, kot taksne stvari planirat v dvoje, logicno, sej se gre za selitev dveh oseb. No, v tem primeru pac ni slo za to

Tako je. Vajina zveza je imela velike težave že precej, preden sta jo prijateljsko zaključila.


Zakaj je tema zašla v drugo smer? Zato, da ti razjasnimo, kje so stvari šle narobe.

(odgovor članu Narobesvet)
Neposredna povezava do sporočila: 47
   RE: Težava glede skupnega skrbnistva
21.12.2014 8:48:50   
petea
IZVIRNO SPOROČILO: Narobesvet
Skratka, 90 procentov dni je moja hci prezivela z mano



IZVIRNO SPOROČILO: Narobesvet
Tudi samo stanovanje ji ni pomeni nic, pa ceprav sem pustil tam mesece dni pota in živcev,


Torej je v stanovanju pomagala vsaj ena predstavnica ženskega spola, t.j. tvoja hči? user posted image

(odgovor članu Narobesvet)
Neposredna povezava do sporočila: 48
   RE: Težava glede skupnega skrbnistva
21.12.2014 10:19:05   
Stanislava_
 
IZVIRNO SPOROČILO: petea

IZVIRNO SPOROČILO: Stanislava_
Si prepričan, da lahko otroka kar nekam odpelje, brez da bi ti kot oče dal soglasje? Po tej teoriji ga lahko ti danes odpelješ v Tanzanijo, pa ti ne mogel nihče nič.


Lahko ga odpelje brez njegovega soglasja. Kopiram s spletne strani UE:


IZVIRNO SPOROČILO: petea

IZVIRNO SPOROČILO: Stanislava_
In zakaj potem praviš, da oče brez soglasja mame ne sme user posted image


Ker zato, ker z otrokom nima skupnega prebivališča, ne sme za otroka oz. v otrokovem imenu ničesar početi brez soglasja starša, ki z otrokom biva na istem naslovu.



IZVIRNO SPOROČILO: petea

IZVIRNO SPOROČILO: Stanislava_
Ni bilo govora o odločanju, ampak o tem, ali gre lahko oče na potovanje v centralno Bosno brez vednosti mame. Ja, lahko gre, kot gre lahko babica, oče ali sosedova Francka. Preberi še enkrat povezave, ki si jih nalimala.


Ponavljam zadnjič in še zadnjič podkrepljeno s povezavami na ustrezne spletne strani:

Oče iz te teme v Bosno v Bosno lahko odpotuje brez vednosti mame. user posted image
A na to pot NE more vzeti otroka brez njenega soglasja, ker je ona otrokova skrbnica.
Za vstop v Bosno namreč država zahteva posebno soglasje, brez katerega potovalce zavrnejo.


Eto, napreduješ user posted image user posted image .

IZVIRNO SPOROČILO: Stanislava_

Poišči še, kako prijavi mama otroka sama v centralni Bosni, in boš imela celo zgodbo.


Mogoče pogledaš še do konca, kako otroka prijavi mama.

_____________________________

Kvačkam.
In #štrikam#.

(odgovor članu petea)
Neposredna povezava do sporočila: 49
   RE: Težava glede skupnega skrbnistva
21.12.2014 10:20:10   
Stanislava_
IZVIRNO SPOROČILO: Dashenka

Oh-ja.
Tole se bere kot španska nadaljevanka.

Ali pa je Lukcu spet dolgčasuser posted image


To je to user posted image user posted image

_____________________________

Kvačkam.
In #štrikam#.

(odgovor članu Dashenka)
Neposredna povezava do sporočila: 50
Stran:   <<   < Prejšnja stran  1 [2] 3   Naslednja stran >   >>
Stran: <<   < Prejšnja stran  1 [2] 3   Naslednja stran >   >>
Pojdi na:





Ovulacija in plodni dnevi
Kaj je ovulacija? Kako izračunati kdaj ovulacija nastopi? Načini ugotavljanja ovulacije.
Nosečnost: Tabela rasti ploda po tednih
Kako velik je plod v posameznem tednu nosečnosti? Preveri, kako izgleda nosečnost po tednih!
Zgodbe malih junakov: 9 dni sem bila v ume...
Sprejeli so me v zelo kritičnem stanju na Infekcijsko kliniko, opravili nujen carski rez, intubirali. Potem sem bila v ...
Pesmi o mami in za mamo
Mama je nekaj posebnega, je popolna in ena sama. Ko ne najdemo besed, kako bi se ji zahvalili za vse, kar nam je dala, z...
Živilo, ki preprečuje pojav alergij pri ot...
Znanstveniki iz Nove Zelandije so prišli do zanimivega odkritja, da lahko samo z enim samim živilom v prehrani otroka zm...




NOSEČNOST
пеперутка16

Kateri del nosečnosti vam je bil najbolj všeč oz. najlažji?