|      
Ops :( Si prepričan/-a, da ne želiš več sodelovati?
Preden potrdiš svojo odločitev, preberi podrobnosti.
Če potrdiš, da želiš odnehati, se ti bo avtomatično naložil poseben piškotek (cookie), s pomočjo katerega bomo ob ponovnem prihodu na našo spletno stran prepoznali tvoj račun in poskrbeli, da boš lahko v času trajanja nagradnega tekmovanja (od 17. 12. do 21. 12. 2018) nemoteno brskal/-a po Ringaraja.net brez prikazovanja ikon naših sponzorjev oziroma brez okenca na desnem delu zaslona.

Obenem boš izgubil/-a vse že osvojene točke in s tem, žal, izgubiš tudi možnost, da osvojiš odlično nagrado. Raje še enkrat premisli, preden klikneš da.

Si še vedno želiš odnehati?
Ringaraja.net uporablja piškotke z namenom zagotavljanja spletne storitve, oglasnih sistemov in funkcionalnosti, ki jih sicer ne bi mogli nuditi.
Z obiskom in uporabo spletnega mesta soglašate s piškotki.   Več o tem
Uporabniki na tej temi: nihče
  Natisni
Stran: <<   < Prejšnja stran  72 73 [74] 75 76   Naslednja stran >   >>
Uporabnik
Sporočilo << Starejša tema   Novejša tema >>
   RE: Septembrke 2015
23.9.2015 9:02:58   
malček1
Včeraj sem imela pregled pri 39 1/7. Odprta sem že 6 cm, glavica pa še ni dovolj spuščena (4). Rekla mi je, naj grem v petek zjutraj kar v porodnišnico. Mi že zelo pritiska navzdol. Sicer pa mi sploh ne paše preveč jesti, pijem pa kar veliko. Kmalu bom tako videla svojega sončka.

(odgovor članu levcka)
Neposredna povezava do sporočila: 1826
   RE: Septembrke 2015
23.9.2015 12:53:04   
malček1
Tiste, ki ste že rodile, koliko časa ste ostale v porodnišnici. Roditi nameravam v LJ.

(odgovor članu levcka)
Neposredna povezava do sporočila: 1827
   RE: Septembrke 2015
23.9.2015 13:32:03   
levcka
Jaz sem rodila v KR in sem šla 2 dan po porodu domov.

(odgovor članu malček1)
Neposredna povezava do sporočila: 1828
   RE: Septembrke 2015
23.9.2015 14:23:24   
aspera
Hej punce user posted image .

Jaz sem začela s 40.tednom in imam še 5 dni do pdp. Danes sem imela ctg in pregled. Popadkov nimam nič, mi pa zelo otrdeva trebuh cel dan. MV je spuščen in zmehčan, odprta nisem pa še nič. Pretoki so še ok, je pa bolj malo plodovnice, tako da moram v petek že prvič na amnioskopijo v Kranj.

levcka, a je to ful neprijetno in boleče?

Moram povedat, da sem nekaj dni pred porodom tudi take hemeroide fasala zaradi pritiska otročka, da ne vem kako bom sploh rodila v takem stanju. Ginekologinja mi je še sama priporočila epiduralno, že samo ker me bo pri iztisu ful bolj bolelo s temi hemeroidi user posted image .

(odgovor članu levcka)
Neposredna povezava do sporočila: 1829
   RE: Septembrke 2015
23.9.2015 15:13:15   
levcka
Aspera kaj naj bi bilo neprijetno in bolece?

(odgovor članu aspera)
Neposredna povezava do sporočila: 1830
   RE: Septembrke 2015
23.9.2015 20:09:01   
aspera
Amnioskopija?

(odgovor članu levcka)
Neposredna povezava do sporočila: 1831
   RE: Septembrke 2015
23.9.2015 20:12:01   
levcka
Mene je full. Obakrat. In tud zakrvavela sem obakrat. Prvič je blo tko hudo, da sem šla nazaj, ker sem full krvavela in so me zadržali potem čez noč.

(odgovor članu aspera)
Neposredna povezava do sporočila: 1832
   RE: Septembrke 2015
24.9.2015 10:04:44   
Lucy89
Pozdravljene!

Da se tudi midva malo oglasiva... v petek bomo stari ze 4tedne, kar ne morem verjeti :). Vceraj je nas malcek imel prvi pregled v otroskem dispanzerju. Napredujemo lepo, teza se je povecala iz 2400 na 3320g, pa tudi zrasi smo za 3cm. Se vedno se izkljucno dojiva (razen, ko zmanjka mleka, nas dojencek je namrec nenasite ;)).
Proti napenjanju pa uporabljava vetrovne in antiflat kapljice (zelo zadovolni). Ponoci prespimo ze 4 ure v kosu, tako da se ponavadi spdavimo spat ob 8, zbudimo ob 12, 4, 7 :).
Tudi kopamo se vsako vecer, ponanavadi po 19.00, da do 20.00 ze veselo spimo :).

Ne morem verjeti kako cas leti, nas korenjak raste kot gobica po dezju 😇.

Kako pa kaj ve?
Lep dezeven pozdrav!

(odgovor članu levcka)
Neposredna povezava do sporočila: 1833
   RE: Septembrke 2015
24.9.2015 10:06:22   
karinna
Čestitke vsem novopečenim mamicam!

Tudi mi smo stari že 3 tedne. Voda mi je odtekla 2 tedna pred PDPjem. Ko sem prišla v porodnišnico, sem bila že 7 cm odprta brez popadkov, tako da so mi potem dali umetne in čez slabe 4 ure sem rodila sinčka. Dali so mi epiduralno, vendar so me umetni popadki vseeno kar boleli, ne vem kako bi bilo brez. Na splošno imam porod v lepem spominu, osebje super, sploh babica je bila najboljša. Tako da vse pohvale ljubljanski porodnišnici.

(odgovor članu levcka)
Neposredna povezava do sporočila: 1834
   RE: Septembrke 2015
24.9.2015 11:16:59   
ema_
Pozdravljene!Danes sem imela prvi ctg user posted image Plodovnice ni skoraj nic vec,tako da so me sprejeli in dali ge ker je MV cisto zaprt.Zdaj pa cakanje ali bo prijelo ali ne user posted image Me pa kr mal panika,tole cakanje..ampak kmalu dobim svojga user posted image

(odgovor članu karinna)
Neposredna povezava do sporočila: 1835
   RE: Septembrke 2015
24.9.2015 13:50:40   
aspera
ema, držim pesti, da se začne kaj dogajat in da bo vse potekalo tako kot mora user posted image .

Imava pa podoben primer, ker je tudi meni včeraj moja G ugotovila, da imam MV še zaprt (vendar spuščen in zmehčan), ter da imam še bolj malo plodovnice. Mene je napotila v kranjsko porodnišnico na amnioskopijo in grem jutri. Čeprav ne vem kako mi jo bojo naredili, če sem še popolnoma zaprta in to me skrbi user posted image .
Kaj pomeni, da so ti dali ge, nisem še slišala za to kratico? Se pravi tebe so poslali kar rodit brez kakšnih dodatnih preiskav, samo ker imaš pač zelo malo plodovnice?
Zanimivo kako se to razlikuje od zdravnika do zdravnika user posted image .

(odgovor članu ema_)
Neposredna povezava do sporočila: 1836
   RE: Septembrke 2015
24.9.2015 14:00:53   
levcka
Jaz sem bila tudi zaprta in so mi delali amnioskopijo. Tam v bistvu tudi vidijo koliko si odprta in kakšna je plodovnica. Nič se ne boj, sestra Anči je super. Zna ti pa delati Gregorač amnio. Vsaj zdi se mi, da je ob petkih on "glavni". Tud Reljič je drugač ok.

Držim pesti za tebe ema in zate aspera.

Novopečenim mamicam pa čestitam in želim čim več lepih trenutkov s svojimi user posted image

(odgovor članu aspera)
Neposredna povezava do sporočila: 1837
   RE: Septembrke 2015
25.9.2015 5:18:06   
Preggy
Pozdravljene :)

Smo stari ze en teden :) jeej! Smo doma in se lepo spoznavamo. Za enkrat moram reci da je pikica res pridna. Spi kar dosti od enkrat, tudi po 4 ure in vec. Se izkljucno dojiva. Se dojiva po ene pol ure in imamo potem mir ko spi. Ce se zbudi jo in zeli jo pa ponovno podojim.
Danes se bomo z babico tehtali on kopali. Me zanima ce smo kaj pridobili na tezi. V bolnici nama je slo lepo navzgor, en dan 55g zadnji dan pred odhodom pa kar 100g!


Zanima me pa vase mnenje glede dude? Jaz jo ji dam ko vidim da se na joski samo se igra in hoce spat ampak noce z joske dol..in pa se kdaj. Pa nevem ali je to dobro, saj na nek nacin de malo umiri in vsaj ne poliva tudi, po drugi strani pa imam obcutek da bi zaradi dude potem vedno sesala.jo pa vcasoh hoce vcasih pa ni sans.

Kako okrevate tiste ki ste imele CR? Mene rana se vedno boli in moram rees paziti na polozaje spanja ter pri premikanju :(

(odgovor članu levcka)
Neposredna povezava do sporočila: 1838
   RE: Septembrke 2015
25.9.2015 10:23:37   
sanyy
user posted image vsem mamicam mi smo vun iz krize ko sva prišli iz bolnišnice še je 3 dni rabila da se navadi na domače okolje še zdaj ima fobijo pred obliži se mi je plenička na njeno bedro zalepila pa je bla še celo popolodne prestrašena in nemirna si je verjetno zapomnila iz bolnice :( da po obližiš sledi pikanje in rovarjenje po popku ._Dojenje nama gre, lepo pridobiva po 3 tednih je pridobila že skoraj 500g skopali se smo pred 4 dnevi a ni navdušena nad vodo in previjanjem takrat je kričanje do plafona .
Naj omenim katere greste RODIT na PTUJ pleničke morete imet svoje bodite potrpezljive s sestrami kr mogoče boste naletele na 2 al 3 dobre ostalo za zjokat z otrokom si ves čas tudi ko joka in tuli po 1-2 uri ponoči nihšče ne pride da bi ti kaj pomagal razen če sestram zatežiš in včasih dobiš zelo osoren odgovor na prošnjo za pomoč tako da si raje tiho in si pač sam pomagaš (al pa se zjokaš )ponoči je blo na oddelku ko v cirkusu ko se je začelo jokanje je šlo kot požar po skor vseh sobah a ni blo slišat da bi to sestre kaj premaknilo prvič pri prvem otroku pred 3 leti je bla ena sestra ki je ponoči mamicam pomagala ko je bla kriza pa jokanje pa je mogoče otroka odpelja za 2 uri ali vsaj za eno al pa je v šprici prnesla glukozo da se naspiš vsaj malo tokrat nič od tega .
Jas imam po abraziji zelo malo izcedka oz čišče samo ima pa zelo neprijeten vonj ima katera izkušnje s tem ? lepo rastite in se cartajte vsem kinderjačkamuser posted image pa čimlepši porod lp

(odgovor članu sabincica)
Neposredna povezava do sporočila: 1839
   RE: Septembrke 2015
25.9.2015 10:30:47   
Maicoo
Okrevanje po urgentnem CR (izveden po 15 urah rojevanja po naravni poti)..? Zelo, zelo pocasi.
Od ponedeljka smo ze doma (torej 4. dan sem sla v domaco oskrbo). Ce bi ostala tam se en dan, bi se mi zmesalo.
Takoj drug dan pa fasala vrocino - vnetje maternice. Sej ni cudno, glede na vse dogajanje... Zdravim se z antibiotiki, ki so sicer ze prijeli, a bolecine nad desno in levo stranjo rane so obup... Ko mirujem, se gre. Podvigi ustat iz postelje, premiki.. Sem na meji pokretnosti. Zato za princesko vec ali manj skrbi moj dragi, brez katerega ne bi zmogla. V porodnisnico je peljal mene, domov pa dobil dve nebogljenki...

Tamala je zdrava in super user posted image na vseh pregledih in testih samo 10-ke, pohvale, navdusenje.. Na dan odhoda domov (4 dni po rojstvu) je bila skoraj ze na porodni tezi, naslednji dan pa ze cez. Prespi ure in ure, razen obicajnih bejbi zadev.
Aja pa to, da je najbolj lustno cuker bitje na svetu, mi pa ni treba posebej omenjat, a ne user posted image

(odgovor članu Preggy)
Neposredna povezava do sporočila: 1840
   RE: Septembrke 2015
25.9.2015 10:58:17   
Preggy
Joj Maicoo midva sva pa na istem :( ze c nosecnosti sva imele tezave s ktvavitvijo,nato tako dolg porod in na koncu se urgentni CR :(
Te cisto razumem na cem si, in hvala Bogu za partnerje saj res ogromno postori namesto mene.

Ampak najpomembnejse je da sta pikici zdravi in jr vse ok, midve bova pa tut prisle k sebi ;)

A katero boli zadaj v predelu ledvic? Mene ogromnoo :(


(odgovor članu Maicoo)
Neposredna povezava do sporočila: 1841
   RE: Septembrke 2015
25.9.2015 14:12:03   
levcka
Mi smo se pa danes kopali. Sem ga kr jaz mogla. Patronažna mi je samo pomagala. Je kar težek naš fantič. 4650g smo danes navagali :) Še vedno je pretrmast, da bi se samo dojil, tako da mu moram tudi dodajati. Mleko si pa tudi črpam, tako da sem vsaj približno pomirjena, da dobi vsaj nekaj mojega mleka. Mogoče mu bo pa drugi mesec kliknilo in no začel zizat tako kot mora. Nisem se še vdala.

Preggy in Maicoo sta vidve obe rodili v KR? Tam full neradi delajo CR. Upam, da se rane hitro zacelijo in bosta lahko uživali na polno s svojima princeskama.

Ema in Aspera, kako je z vama?

Lep pozdravcek

(odgovor članu Preggy)
Neposredna povezava do sporočila: 1842
   RE: Septembrke 2015
25.9.2015 15:24:31   
aspera
Jaz sem bila danes v Kranju in mi je dr.Kastrati Lumi najprej naredila uz in ugotovila, da nimam premalo plodovnice, ampak primerno za ta čas, zato me je poslala še na ctg, ki je bil bp in domov. V ponedeljek, na pdp, moram pa spet tja zjutraj in bojo videli kako in kaj.

(odgovor članu levcka)
Neposredna povezava do sporočila: 1843
   RE: Septembrke 2015
26.9.2015 7:21:44   
ema_
Dobro jutro!24.9 ob 19.14 je na svet prijokal Jaka, velik 50cm in tezek 3310g user posted image Ja ker so ugotovili da plodovnice skoraj ni,so mi dali gel za mehcanje in odpiranje MV.Dobila sem ga ob 10-ih zjutraj,ob 12-ih imela prve krče, ki so se nekje do 17-ih popoldne stopnjevali tako da je bilo nevzdrzno.Presledki med popadki so bili ves cas samo kaksno minuto in se kao vedno niso bili ta pravi user posted image Potem pa je naenkrat prislo do razpoka,odprta sm bila 7cm,tako da gasa v porodno,kjer sem bila ze cisto odprta in akcija se je zacela user posted image in v roku 1 ure in pol sem imela struckouser posted image ce bo vse vredu grema jutri domov user posted image Upam da ste ostale vredu!

(odgovor članu aspera)
Neposredna povezava do sporočila: 1844
   RE: Septembrke 2015
26.9.2015 7:31:02   
levcka
Čestitam ema :) Čimveč lepih trenutkov vam želim :)

(odgovor članu ema_)
Neposredna povezava do sporočila: 1845
   RE: Septembrke 2015
26.9.2015 7:33:56   
Preggy
Ema iskrene cestitke in sve najboljse vama zelim pa veliko cartanja!

Levcka jaz sem rodila v Celovcu. Nevem kako kaj radi ga delajo, vem da mi je babica rekla da ca 70% carskih rezov je opravljenih ravno pri umetno sprozenih popadkih.. No ce bi to vedela bi mi lahkp takoj naredili CR in ne mucili tako cel dan, ampak je za nami :)

(odgovor članu ema_)
Neposredna povezava do sporočila: 1846
   RE: Septembrke 2015
26.9.2015 10:35:18   
aspera
Čestitke ob rojstvu sinčka, ema user posted image . Pa lepo se crkljajte.

Zdaj pa res samo še jaz ostajam 2v1 al kako? Upam, da tudi jaz čim prej rodim, ker postajam že nervozna, ko čakam in tudi otroček me na momente straši z nekimi čudnimi gibi sedaj proti koncu. Vedno se zgodi, ko sedim in imam bolj utesnjen trebuh. Potem se mi pa začne na desni strani, kjer ima otroček trup, trebuh kar ritmično gor in dol spuščat za nekaj sekund in izgleda kot da bi imel otrok ene napade notri user posted image . Ne vem, a se je še kateri to dogajalo??? Kolcanje ni, ker se mu velikokrat kolca in vem kako to izgleda. Na tujih forumih sem pa zasledila, da bi to lahko otrok vadil dihanje ter da vdihne plodovnico in potem to dela s pljuči user posted image .
Sem omenila tudi G in ni polagala kakšne pozornosti na to, ker je ctg vedno ok, samo med ctg-jem se mi to nikoli ni zgodilo.

V glavnem, tud jaz komaj čakam, da pride moj user posted image ven in da mi rečejo, da je vse ok user posted image .

(odgovor članu Preggy)
Neposredna povezava do sporočila: 1847
   RE: Septembrke 2015
26.9.2015 11:26:28   
levcka
Aspera če ti je čudno pokliči v porodnišnico, opiši kaj se dogaja in to bodo babice povedale ali se pridi pokazat ali ne. Ginekologi so eni res "biseri". Men je tudi Reljič na amnioskopiji zjutraj rekel, da dans pa definitivno ne bom rodila. No popadki so se pa začeli isti dan ob 14:45 ;) Pa na porodu je tudi bil potem on in šival in vse ostalo je delal on.

Forumov pa jaz ne berem več. Razen tega, kjer sodelujem. Sem se tako napsihirala zaradi raznih komentarjev na FB dojiva.se, da sem bila tri dni skoz na robu joka in obtoževala sem se, ker nimam dovolj mleka in ker mali dobi še umetno mleko zraven. Tako da s forumi sem zaključila. Ker mali rabi "normalno" mamo. Pa če nimam in on ne poziza dovolj, kaj naj naredim?

< Sporočilo je popravil levcka -- 26.9.2015 11:34:58 >

(odgovor članu aspera)
Neposredna povezava do sporočila: 1848
   RE: Septembrke 2015
26.9.2015 11:37:52   
aspera
Saj sem bila že en teden nazaj zaradi tega v Kranju, ker se mi je to dogajalo in sem se sustrašila za otročka, moja G pa ravno ni delala in sem šla potem v Kranj. So me dali samo na ctg in poslali nazaj domov, kao vse ok. Še ena zdravnica (Kastrati Lumi) je bila vsa osorna češ kaj prihajam zaradi tega, da se otrok pač giba. Samo jaz vem, da se do sedaj ni nikoli na ta način gibal in mi je čudno, pa sem si samo želela kakšno objasnilo kaj bi to lahko bilo.

(odgovor članu levcka)
Neposredna povezava do sporočila: 1849
   RE: Septembrke 2015
26.9.2015 11:53:37   
levcka
Ma Kastrati Lumijeva je itak ena "butara". Mene enkrat skoraj ni pregledala, ker se ji ni dalo. Mojega ginekologa pa ni bilo, jaz sem imela pa vnetje. In takrat mi je osorno rekla: "pa malo manj sladkarij pojejte". Res kr neki.

Na telefon pa itak dobiš babico in ne ginekologa. Tko da kar pogumno.

(odgovor članu aspera)
Neposredna povezava do sporočila: 1850
Stran:   <<   < Prejšnja stran  72 73 [74] 75 76   Naslednja stran >   >>
Stran: <<   < Prejšnja stran  72 73 [74] 75 76   Naslednja stran >   >>
Pojdi na:





10 najpogostejših prvih znakov nosečnosti
Vsaka ženska drugače občuti prve znake nosečnosti, mi vam predstavljamo najpogostejše.
Nosečnost: Tabela rasti ploda po tednih
Kako velik je plod v posameznem tednu nosečnosti? Preveri, kako izgleda nosečnost po tednih!




NOSEČNOST
пеперутка16

Kateri del nosečnosti vam je bil najbolj všeč oz. najlažji?