|      
Ops :( Si prepričan/-a, da ne želiš več sodelovati?
Preden potrdiš svojo odločitev, preberi podrobnosti.
Če potrdiš, da želiš odnehati, se ti bo avtomatično naložil poseben piškotek (cookie), s pomočjo katerega bomo ob ponovnem prihodu na našo spletno stran prepoznali tvoj račun in poskrbeli, da boš lahko v času trajanja nagradnega tekmovanja (od 17. 12. do 21. 12. 2018) nemoteno brskal/-a po Ringaraja.net brez prikazovanja ikon naših sponzorjev oziroma brez okenca na desnem delu zaslona.

Obenem boš izgubil/-a vse že osvojene točke in s tem, žal, izgubiš tudi možnost, da osvojiš odlično nagrado. Raje še enkrat premisli, preden klikneš da.

Si še vedno želiš odnehati?
Ringaraja.net uporablja piškotke z namenom zagotavljanja spletne storitve, oglasnih sistemov in funkcionalnosti, ki jih sicer ne bi mogli nuditi.
Z obiskom in uporabo spletnega mesta soglašate s piškotki.   Več o tem
Uporabniki na tej temi: nihče
  Natisni
Stran: <<   < Prejšnja stran  1 2 [3]
Uporabnik
Sporočilo << Starejša tema   Novejša tema >>
   RE: zakaj partner ostane brez socialne pomoči...
17.1.2015 14:03:18   
LuLu
"ločiš" se tako, da poskrbiš vse potrebno za otroka... skrbništvo, preživnina, stiki,...
vsi ti postopki za ureditev odnosov z otrokom so na CSD dokaz, da nista več par in postane en skrbnik (ali skupno skrbništvo). Od leta 2012 so se zahtevale tudi dve priči, ki potrjujeta, da ta dva nista več skupaj. Kako je danes s tem ne vem... nisem brala, da bi kaj spreminjali

(odgovor članu mateyka)
Neposredna povezava do sporočila: 51
   RE: zakaj partner ostane brez socialne pomoči...
17.1.2015 14:10:22   
Paštetka
Josephin, moj odgovor ti ne bo všeč oz. tvojemu možu. user posted image
Če zanosiš z ljubčekom, rodiš otroka in si še vedno uradno poročena je tvoj mož avtomatsko in uradno oče otroka. Pa čeprav v tistem trenutku več ne živita skupaj. user posted image
Tako, da če nočete na sodišču izpodbijati očetovstvo se prej uradno ločite in potem rojevajte ljubčku otroka. user posted image

_____________________________

http://www.220stopinjposevno.com/220730-food-styling.html



(odgovor članu LuLu)
Neposredna povezava do sporočila: 52
   RE: zakaj partner ostane brez socialne pomoči...
17.1.2015 14:22:18   
Stanislava_
IZVIRNO SPOROČILO: Paštetka

Josephin, moj odgovor ti ne bo všeč oz. tvojemu možu. user posted image
Če zanosiš z ljubčekom, rodiš otroka in si še vedno uradno poročena je tvoj mož avtomatsko in uradno oče otroka. Pa čeprav v tistem trenutku več ne živita skupaj. user posted image
Tako, da če nočete na sodišču izpodbijati očetovstvo se prej uradno ločite in potem rojevajte ljubčku otroka. user posted image


Mislim, da je zadeva še slabša.
Do 300 dni po ločitvi je bivši mož še vedno uradno zakoniti oče otroka.

_____________________________

Kvačkam.
In #štrikam#.

(odgovor članu Paštetka)
Neposredna povezava do sporočila: 53
   RE: zakaj partner ostane brez socialne pomoči...
17.1.2015 15:29:51   
Paštetka
Ja, malo več kot 9 mesecev. :) nisem hotela vse še bolj zakomplicirati.

Saj če spraševalka ni poročena s tem partnerjem, bo itak pisalo, oče neznan. Bosta morala očetovstvo na UE urediti oz. podpisati.

Drugače se pa izvenzakonska skupnost ni določena z meseci, ampak se smatra od trenutka, ko začneta načrtovati skupno življenje. Ali je to najem kredita za skupno gnezgo, ali je to otrok, ... Ipd. V bistvu niti ne rabita biti prijavljena na istem naslovu, oz. živeti na istem naslovu. In od tistega trenutka, ko začneta načrtovati skupno življenje, se bo vse kaj ustvarita delilo fifti-fiftiuser posted image

< Sporočilo je popravil Paštetka -- 17.1.2015 15:30:23 >


_____________________________

http://www.220stopinjposevno.com/220730-food-styling.html



(odgovor članu Stanislava_)
Neposredna povezava do sporočila: 54
   RE: zakaj partner ostane brez socialne pomoči...
17.1.2015 17:11:12   
petea
IZVIRNO SPOROČILO: bibay
jaz sem zaposlena partner pa je ostal brez dela in prejema socialno pomoč

partnerja lahko za mesece, ko je brez dohodkov (oz. z nižjimi od določenega cenzusa), uveljavljaš kot vzdrževanega družinskega člana
tudi pri tem velja, enako kot pri soc. pomoči, da sta lahko prijavljena na različnih naslovih user posted image



(odgovor članu bibay)
Neposredna povezava do sporočila: 55
   RE: zakaj partner ostane brez socialne pomoči...
17.1.2015 18:41:15   
liliana

IZVIRNO SPOROČILO: mateyka

IZVIRNO SPOROČILO: liliana
- ali pa se oče loči od prve žene, z njo uredi skrbništvo nad otroci in je družina z drugo ženo


kako se pa "ločiš" od nekoga s katerim nisi poročen in ne živiš na istem naslovu (maš pa otroka skupi in ste družina)? a to greš na csd al kako?


Tako, da urediš ali deljeno skrbništvo ali pa preživnino in urediš stike enega starša z otrokom......lahko pa greš na CSD, in pa na sodišče, kot mi je znano.....

(odgovor članu mateyka)
Neposredna povezava do sporočila: 56
   RE: zakaj partner ostane brez socialne pomoči...
17.1.2015 19:27:47   
respect

IZVIRNO SPOROČILO: josephine27


IZVIRNO SPOROČILO: respect


IZVIRNO SPOROČILO: josephine27


IZVIRNO SPOROČILO: LuLu


IZVIRNO SPOROČILO: Stanislava_

IZVIRNO SPOROČILO: LuLu

manj jih je kot prej, ker ni več tega dodatka za enostarševske družine, razen par izjem. Izjem pa ni veliko


Saj je bil že čas.
Včasih so fante pošiljali v vojsko, da so postali možje. Danes še za svojo družino ne znajo več poskrbet user posted image


no, nazaj k staršem se prijavi in dobiva socialno user posted image

V bistvu avtorica ni nikjer napisala koliko sta stara oz. mlada. Čisto mogoče je, da oba še vedno živita pri starših in iz tega razloga tud nista prijavljena skupaj. Tud čisto mogoče je, da sta skupaj šele kratek čas in zato nimata skupnega prebivališča še urejenega. Ni nujno da gre za izigravanje.



ne rabita imeti skupnega bivališča,sta partnerja,ki imata otroka,toreej sta družina

V bistvu ga še nimata ampak ga šele pričakujeta. Kaj pa če recimo en moški ki že ima družino seksa z drugo žensko in ponesreči zanosita? Oba skupaj zanosit ne moreta.Kot drugi dvomim,da bo kakšen ,ki skače čez plot priznal očetovstvo :) . Če pa bo priznal očetovtsvo bo pa potem moral preživnino plačevat .A pol so vsi skupaj ena velika družina? ne razumeš? Al ima on pol po več družin? Kako to potem socialna šteje? Sociala nič ne šteje.če ima on ženo in otroke,je to njegova družina,vsi ostali otroci ki jih zaplodi pri drugih ženskah in prizna očetovstvo je dolžan poskrbeti za njih v smislu preživnine. Ta ženska-mati je potem enostarševska družina . pri nas zakon ne dovoljuje da ima moški več žensk oz.- da je z njimi poročen :) Ima pa lahko nešteto otrok z drugimi


(odgovor članu josephine27)
Neposredna povezava do sporočila: 57
   RE: zakaj partner ostane brez socialne pomoči...
17.1.2015 19:37:06   
alda
Avtorica je dala identično vprašanje na Biba.leze.
Zdaj vemo,zakaj nas je zapustila user posted image
tam ima več razumevajočih svetovalcev user posted image

_____________________________

Kdor govori za menoj, govori z mojo ritjo!!

I saw an angel become the devil
Still they look pretty good hand in hand
Well baby, I don't need any of them
Heaven nor hell
Volbeat!!

(odgovor članu respect)
Neposredna povezava do sporočila: 58
   RE: zakaj partner ostane brez socialne pomoči...
17.1.2015 19:41:53   
respect
Sploh ni resna :)
user posted image

(odgovor članu alda)
Neposredna povezava do sporočila: 59
   RE: zakaj partner ostane brez socialne pomoči...
17.1.2015 20:24:02   
LuLu
a ji damo copy/paste odgovore tja? user posted image

(odgovor članu respect)
Neposredna povezava do sporočila: 60
   RE: zakaj partner ostane brez socialne pomoči...
17.1.2015 23:00:50   
josephine27

IZVIRNO SPOROČILO: respect


IZVIRNO SPOROČILO: josephine27


IZVIRNO SPOROČILO: respect


IZVIRNO SPOROČILO: josephine27


IZVIRNO SPOROČILO: LuLu


IZVIRNO SPOROČILO: Stanislava_

IZVIRNO SPOROČILO: LuLu

manj jih je kot prej, ker ni več tega dodatka za enostarševske družine, razen par izjem. Izjem pa ni veliko


Saj je bil že čas.
Včasih so fante pošiljali v vojsko, da so postali možje. Danes še za svojo družino ne znajo več poskrbet user posted image


no, nazaj k staršem se prijavi in dobiva socialno user posted image

V bistvu avtorica ni nikjer napisala koliko sta stara oz. mlada. Čisto mogoče je, da oba še vedno živita pri starših in iz tega razloga tud nista prijavljena skupaj. Tud čisto mogoče je, da sta skupaj šele kratek čas in zato nimata skupnega prebivališča še urejenega. Ni nujno da gre za izigravanje.



ne rabita imeti skupnega bivališča,sta partnerja,ki imata otroka,toreej sta družina

V bistvu ga še nimata ampak ga šele pričakujeta. Kaj pa če recimo en moški ki že ima družino seksa z drugo žensko in ponesreči zanosita? Oba skupaj zanosit ne moreta.Kot drugi dvomim,da bo kakšen ,ki skače čez plot priznal očetovstvo :) . Če pa bo priznal očetovtsvo bo pa potem moral preživnino plačevat .A pol so vsi skupaj ena velika družina? ne razumeš? Al ima on pol po več družin? Kako to potem socialna šteje? Sociala nič ne šteje.če ima on ženo in otroke,je to njegova družina,vsi ostali otroci ki jih zaplodi pri drugih ženskah in prizna očetovstvo je dolžan poskrbeti za njih v smislu preživnine. Ta ženska-mati je potem enostarševska družina . pri nas zakon ne dovoljuje da ima moški več žensk oz.- da je z njimi poročen :) Ima pa lahko nešteto otrok z drugimi




Mal čudno sem napisala. Če poročen moški skače čez plot mi je čisto jasno, da je tako kot si napisala. Zanima me kaj naredijo v takem primeru kot je avtorica, da nista poročena in da uradno tud ne živita skupaj. Socialna jih še vedno šteje kot družina. Vsaj glede na odgovore, ki so tukaj. Čez čas dobi ta moški otroka z drugo žensko s katero tud ni poročen in ne živi na istem naslovu. Kaj zdaj? Mal mi je čudno to k pišete, da te avtomatsko štejejo kot družina pa čeprav ne živita skupaj.

_____________________________



(odgovor članu respect)
Neposredna povezava do sporočila: 61
   RE: zakaj partner ostane brez socialne pomoči...
17.1.2015 23:54:43   
petea
IZVIRNO SPOROČILO: josephine27
Zanima me kaj naredijo v takem primeru kot je avtorica, da nista poročena in da uradno tud ne živita skupaj. Socialna jih še vedno šteje kot družina. Vsaj glede na odgovore, ki so tukaj. Čez čas dobi ta moški otroka z drugo žensko s katero tud ni poročen in ne živi na istem naslovu. Kaj zdaj? Mal mi je čudno to k pišete, da te avtomatsko štejejo kot družina pa čeprav ne živita skupaj.


Seveda se avtomatično šteje kot družina, ko dobita otroka (in se uredi očetovstvo), četudi ne živiš skupaj. Ta del je menda jasen.
In seveda se zadeve malo zakomplicirajo, če čmrlj leta s cveta na cvet. user posted image

Ker mnogoženstvo uradno ni mogoče, je (predvsem) na ženskah, da uredijo status zase in svoje otroke.
Kot že napisano, je možnosti več:
- obe mami pri svojih otrocih ne urejata očetovstva - kakšne so posledice takšne odločitve neureditve očetovstva, pravzaprav ne vem
- ena mama uredi očetovstvo (in se smatrajo kot družina ali se dogovorita za preživnino), druga pa ne (kakšna je ureditev za to drugo mamo, spet ne vem),
- obe mami uredita očetovstvo, nato pa ali obe rešita zadevo še s preživnino ali pa ena s preživnino, druga pa z očetom tvori družino, postopki, če ne gredo sporazumno, se verjetno rešujejo preko sodišča in CSD;

in v primerih, ko obe mami uredita očetovstvo, bi seveda znalo prihajati do največjih težav; verjetno pa se jih rešuje v praksi, ko je treba dokazovati, kdo je dejansko skupaj s kom in kdo ne - torej, ko npr. ena mama da vlogo za OD, nato pa še druga in zadeva več ne gre skozi sistem - verjetno mora druga mama dokazovati svoj prav
verjetno pa so takšni primeri vseeno precej redki

(odgovor članu josephine27)
Neposredna povezava do sporočila: 62
   RE: zakaj partner ostane brez socialne pomoči...
18.1.2015 0:05:36   
petea
IZVIRNO SPOROČILO: alda
Avtorica je dala identično vprašanje na Biba.leze.

tam ima več razumevajočih svetovalcev user posted image


a je dobila kakšen uporaben nasvet?

(odgovor članu alda)
Neposredna povezava do sporočila: 63
   RE: zakaj partner ostane brez socialne pomoči...
18.1.2015 8:55:22   
josephine27

IZVIRNO SPOROČILO: petea

IZVIRNO SPOROČILO: josephine27
Zanima me kaj naredijo v takem primeru kot je avtorica, da nista poročena in da uradno tud ne živita skupaj. Socialna jih še vedno šteje kot družina. Vsaj glede na odgovore, ki so tukaj. Čez čas dobi ta moški otroka z drugo žensko s katero tud ni poročen in ne živi na istem naslovu. Kaj zdaj? Mal mi je čudno to k pišete, da te avtomatsko štejejo kot družina pa čeprav ne živita skupaj.


Seveda se avtomatično šteje kot družina, ko dobita otroka (in se uredi očetovstvo), četudi ne živiš skupaj. Ta del je menda jasen.
In seveda se zadeve malo zakomplicirajo, če čmrlj leta s cveta na cvet. user posted image

Ker mnogoženstvo uradno ni mogoče, je (predvsem) na ženskah, da uredijo status zase in svoje otroke.
Kot že napisano, je možnosti več:
- obe mami pri svojih otrocih ne urejata očetovstva - kakšne so posledice takšne odločitve neureditve očetovstva, pravzaprav ne vem
- ena mama uredi očetovstvo (in se smatrajo kot družina ali se dogovorita za preživnino), druga pa ne (kakšna je ureditev za to drugo mamo, spet ne vem),
- obe mami uredita očetovstvo, nato pa ali obe rešita zadevo še s preživnino ali pa ena s preživnino, druga pa z očetom tvori družino, postopki, če ne gredo sporazumno, se verjetno rešujejo preko sodišča in CSD;

in v primerih, ko obe mami uredita očetovstvo, bi seveda znalo prihajati do največjih težav; verjetno pa se jih rešuje v praksi, ko je treba dokazovati, kdo je dejansko skupaj s kom in kdo ne - torej, ko npr. ena mama da vlogo za OD, nato pa še druga in zadeva več ne gre skozi sistem - verjetno mora druga mama dokazovati svoj prav
verjetno pa so takšni primeri vseeno precej redki


Saj verjamem, da s redki. Jaz poznam en tak primer samo, da ena ženska živi tu, ena pa v Bosni. Kako imajo to rešeno ne vem.

_____________________________



(odgovor članu petea)
Neposredna povezava do sporočila: 64
   RE: zakaj partner ostane brez socialne pomoči...
18.1.2015 9:57:06   
alda
IZVIRNO SPOROČILO: petea

IZVIRNO SPOROČILO: alda
Avtorica je dala identično vprašanje na Biba.leze.

tam ima več razumevajočih svetovalcev user posted image


a je dobila kakšen uporaben nasvet?


odvisno kaj je zate uporabno :)

_____________________________

Kdor govori za menoj, govori z mojo ritjo!!

I saw an angel become the devil
Still they look pretty good hand in hand
Well baby, I don't need any of them
Heaven nor hell
Volbeat!!

(odgovor članu petea)
Neposredna povezava do sporočila: 65
   RE: zakaj partner ostane brez socialne pomoči...
19.1.2015 10:13:09   
Marčevka2010
Odgovora še ni.
Ni mi jasno zakaj se take stvari sprašujejo na forumih, raje kakšen zakon prebrat.

(odgovor članu alda)
Neposredna povezava do sporočila: 66
   RE: zakaj partner ostane brez socialne pomoči...
19.1.2015 10:27:00   
petea
IZVIRNO SPOROČILO: Marčevka2010
Odgovora še ni.
Ni mi jasno zakaj se take stvari sprašujejo na forumih, raje kakšen zakon prebrat.

Morda pa odgovora ni tako dolgo, ker sedaj študira zakonodajo?
user posted image

(odgovor članu Marčevka2010)
Neposredna povezava do sporočila: 67
   RE: zakaj partner ostane brez socialne pomoči...
19.1.2015 10:31:18   
petea
IZVIRNO SPOROČILO: alda
IZVIRNO SPOROČILO: petea
IZVIRNO SPOROČILO: alda
Avtorica je dala identično vprašanje na Biba.leze.
tam ima več razumevajočih svetovalcev user posted image

a je dobila kakšen uporaben nasvet?

odvisno kaj je zate uporabno :)


alda, sem ti hotela včeraj to osebno razložiti, pa te nisem našla ne za levim in ne za desnim vogalom ... user posted image

(odgovor članu alda)
Neposredna povezava do sporočila: 68
   RE: zakaj partner ostane brez socialne pomoči...
19.1.2015 14:47:13   
alda
IZVIRNO SPOROČILO: petea

IZVIRNO SPOROČILO: alda
IZVIRNO SPOROČILO: petea
IZVIRNO SPOROČILO: alda
Avtorica je dala identično vprašanje na Biba.leze.
tam ima več razumevajočih svetovalcev user posted image

a je dobila kakšen uporaben nasvet?

odvisno kaj je zate uporabno :)


alda, sem ti hotela včeraj to osebno razložiti, pa te nisem našla ne za levim in ne za desnim vogalom ... user posted image



sem se skrivala doma v okrogli sobi, ker sem te imela na sumu, da si lih malčk "našpičena"

_____________________________

Kdor govori za menoj, govori z mojo ritjo!!

I saw an angel become the devil
Still they look pretty good hand in hand
Well baby, I don't need any of them
Heaven nor hell
Volbeat!!

(odgovor članu petea)
Neposredna povezava do sporočila: 69
   RE: zakaj partner ostane brez socialne pomoči...
19.1.2015 15:09:38   
petea
IZVIRNO SPOROČILO: alda
IZVIRNO SPOROČILO: petea
IZVIRNO SPOROČILO: alda
IZVIRNO SPOROČILO: petea
IZVIRNO SPOROČILO: alda
Avtorica je dala identično vprašanje na Biba.leze.
tam ima več razumevajočih svetovalcev user posted image

a je dobila kakšen uporaben nasvet?

odvisno kaj je zate uporabno :)


alda, sem ti hotela včeraj to osebno razložiti, pa te nisem našla ne za levim in ne za desnim vogalom ... user posted image


sem se skrivala doma v okrogli sobi, ker sem te imela na sumu, da si lih malčk "našpičena"


Hja, priprave na 'Blue Monday' user posted image

(odgovor članu alda)
Neposredna povezava do sporočila: 70
Stran:   <<   < Prejšnja stran  1 2 [3]
Stran: <<   < Prejšnja stran  1 2 [3]
Pojdi na:





Tudi tako lahko zanosite, čeprav tega nist...
Nosečnost vas lahko doleti tudi na načine, na katere niti pomislili niste, recimo z analnim spolnim odnosom, odnosom v v...
Nosečnost: Tabela rasti ploda po tednih
Kako velik je plod v posameznem tednu nosečnosti? Preveri, kako izgleda nosečnost po tednih!
"Nosečnost me je pomladila."
Z Manco Izmajlovo smo se pogovarjali o nosečnosti pri 46tih letih, o tem, kakšna mama je bila prej in kakšna je zdaj ter...
Pesmi o mami in za mamo
Mama je nekaj posebnega, je popolna in ena sama. Ko ne najdemo besed, kako bi se ji zahvalili za vse, kar nam je dala, z...
5 TOP destinacij za letošnje poletne počit...
Še ne veste, kam bi se letos odpravili na poletne počitnice? Pripravili smo vam 5 TOP predlogov, pri katerih lahko izkor...




.Če ugotovite..
пеперутка16

..da nosite trojčke, kaj bi naredili?