|      
Ops :( Si prepričan/-a, da ne želiš več sodelovati?
Preden potrdiš svojo odločitev, preberi podrobnosti.
Če potrdiš, da želiš odnehati, se ti bo avtomatično naložil poseben piškotek (cookie), s pomočjo katerega bomo ob ponovnem prihodu na našo spletno stran prepoznali tvoj račun in poskrbeli, da boš lahko v času trajanja nagradnega tekmovanja (od 17. 12. do 21. 12. 2018) nemoteno brskal/-a po Ringaraja.net brez prikazovanja ikon naših sponzorjev oziroma brez okenca na desnem delu zaslona.

Obenem boš izgubil/-a vse že osvojene točke in s tem, žal, izgubiš tudi možnost, da osvojiš odlično nagrado. Raje še enkrat premisli, preden klikneš da.

Si še vedno želiš odnehati?
Ringaraja.net uporablja piškotke z namenom zagotavljanja spletne storitve, oglasnih sistemov in funkcionalnosti, ki jih sicer ne bi mogli nuditi.
Z obiskom in uporabo spletnega mesta soglašate s piškotki.   Več o tem
Uporabniki na tej temi: nihče
  Natisni
Stran: <<   < Prejšnja stran  1 [2] 3   Naslednja stran >   >>
Uporabnik
Sporočilo << Starejša tema   Novejša tema >>
   RE: A mate kaj švicarskih kreditov?
20.1.2015 6:27:50   
liliana
Do sedaj so vsi, ki so imeli kredite v frankih plačevali bistveno nižje obroke kot bi jih plačevali, če bi imeli kredit v EUR.....in se je to z njihove strani tretiralo ko "pametna in strateška odločitev", tisti, ki pa je najel kredit v EUR pa je dobil po nosu "če si ziheraš ne profitiraš.....kdor ne tvega ne profitira"......torej so vseeno vedeli, da tvegajo, le kaj to v praksi pomeni se niso zavedali........sedaj pa bum....ko se je pa to obrnilo, pa so krive zgolj banke, ker so jih zavajale......in zdaj naj jih država rešuje, ker niso vedeli kaj pomeni valutno tveganje......in ker jim banka pred 10 in 15 leti ni točno razložila, kdaj se bo to obrnilo v nasprotno smer.....

Po tej logiki lahko torej nekdo, ki ima kredit v EUR, terja od banke naj mu vrne razliko do kredita v frankih, ki ga ima njegov sosed, za 10 let nazaj.....ker banka mu je lagala in ponujala dražje kredite, čeprav je imela še kredit v frankih na razpolago, ki je bil v danem trenutku bistveno cenejši......ker v tem primeru gre potem tudi za zavajanje in vsiljevanje dražjih kreditov, čeprav so imele banke na razpolago cenejši produkt......

(odgovor članu Stanislava_)
Neposredna povezava do sporočila: 26
   RE: A mate kaj švicarskih kreditov?
20.1.2015 10:50:57   
HuAnita
Uf, vidim, da sem ena redkih na 'švajcarju'... Ne da se mi zdaj razlagati, kaj in kako... Čestitke vsem, ki vam nikoli ni treba kredov jemati, nam to ni bilo dano...
Seveda, kriva sva sama, ki sva to podpisala. In ne, nikogarjšnje breme to ne bo - za razliko od več 100 milijonskih dokapitalicazij našših domačih bank - samo najino.

(odgovor članu liliana)
Neposredna povezava do sporočila: 27
   RE: A mate kaj švicarskih kreditov?
20.1.2015 13:55:32   
Jabček
IZVIRNO SPOROČILO: Stanislava_

IZVIRNO SPOROČILO: mika

IZVIRNO SPOROČILO: liliana

Kdo te je pa zavajal.....? Banka.....? Sosedje.....? Vabljivi tečaj frank/EUR pred 10 leti.....?




Banka ....po njihovih besedah.... nemogoče, da bi se kadarkoli zgodilo kaj drastičnega na trgu, odstopanja so minimalna, vsi zaposleni na banki imamo kredite vezan na CHF ....plačilo svetovanja banke ob najemu kredita, ker kredit najemamo laiki, ne bančni strokovnjaki...... zgodbe se ponavljajo.


Kaj so rekli, ne vedo niti sami.
Ob podpisu pogodbe, vezane na švicarski frank, je bila banka po veljavni zakonodaji dolžna kreditojemalca seznaniti z valutnim tveganjem. V ta namen je bila izjava sestavni del kreditne pogodbe. Vkolikor je danes še v arhivu, banka ni naredila nič narobe, razen da je povedala, kar že zgoraj pišeš.





Evo točno takole je bilo nama predstavljeno na banki. Pa ne na slovenskih bankah, na vseh tujih (ko jemlješ kredit ne greš vprašat samo na svojo banko) - predvsem Unicredit je forsiral tale CHF kredit.
Čeravno, če preračunam na hitro najinih 7let kredita s fiksno obrestno na frank v času od leta 2006 do 2013 - bi en mal manj kredita odplačala, če bi bil vezan na CHF, kot pa sva ga dejansko. Se pa spomnem profesorja (pa saj ne vem ali je bilo to pri Ekonomiji ali kje drugje...), da se kredite najema zgolj in le v valuti v kateri služiš denar.

< Sporočilo je popravil Jabček -- 20.1.2015 13:56:16 >

(odgovor članu Stanislava_)
Neposredna povezava do sporočila: 28
   RE: A mate kaj švicarskih kreditov?
20.1.2015 17:35:34   
Stanislava_
IZVIRNO SPOROČILO: Jabček

Čeravno, če preračunam na hitro najinih 7let kredita s fiksno obrestno na frank v času od leta 2006 do 2013 - bi en mal manj kredita odplačala, če bi bil vezan na CHF, kot pa sva ga dejansko. Se pa spomnem profesorja (pa saj ne vem ali je bilo to pri Ekonomiji ali kje drugje...), da se kredite najema zgolj in le v valuti v kateri služiš denar.


Podpišem še enkrat.

In variabilne kredite le v primeru, da si sposoben psihološko prenašati spremembe.
Ljudje sprememb ne maramo, sploh takšnih neprijetnih kot je dvig obroka za kredit ne. In radi pozabljamo, koliko smo v preteklih letih pridobili, ker smo plačevali manj.

Ekonomsko so krediti z variabilno obrestno mero na daljši rok cenejši od fisknih, pri valutnih tveganjih pa to ni tako evidentno. Lahko se izravnava, lahko tudi ne. Če se v našo škodo, smo prizadeti, če se v našo korist, pozabimo.

_____________________________

Kvačkam.
In #štrikam#.

(odgovor članu Jabček)
Neposredna povezava do sporočila: 29
   RE: A mate kaj švicarskih kreditov?
21.1.2015 7:37:29   
Tippi
IZVIRNO SPOROČILO: HuAnita

Uf, vidim, da sem ena redkih na ''švajcarju''... Ne da se mi zdaj razlagati, kaj in kako... Čestitke vsem, ki vam nikoli ni treba kredov jemati, nam to ni bilo dano...
Seveda, kriva sva sama, ki sva to podpisala. In ne, nikogarjšnje breme to ne bo - za razliko od več 100 milijonskih dokapitalicazij našših domačih bank - samo najino.

Ja,nekaterim ni dano met tolk prihodka,da vzamejo kredit.saj si to mislila? ;) No smo pa tud taki,ki nam je bilo dano v preteklosti,in nas je izucilo za vse vecne case....nikoli vec!


< Sporočilo je popravil Tippi -- 21.1.2015 7:39:05 >

(odgovor članu HuAnita)
Neposredna povezava do sporočila: 30
   RE: A mate kaj švicarskih kreditov?
21.1.2015 9:59:59   
RIJA*

IZVIRNO SPOROČILO: Tippi

....nikoli vec!




hahaha, jaz tudi pravim, da tega odplačam, pa nikoli več user posted image

(odgovor članu Tippi)
Neposredna povezava do sporočila: 31
   RE: A mate kaj švicarskih kreditov?
21.1.2015 10:28:25   
nejcko

IZVIRNO SPOROČILO: RIJA*


IZVIRNO SPOROČILO: Tippi

....nikoli vec!




hahaha, jaz tudi pravim, da tega odplačam, pa nikoli več user posted image


Pametno.
Modrost moje stare mame - Kdor je dolžan, je na duši bolan. Se je držim kot pijanec plota.

(odgovor članu RIJA*)
Neposredna povezava do sporočila: 32
   RE: A mate kaj švicarskih kreditov?
21.1.2015 11:47:07   
mika

IZVIRNO SPOROČILO: RIJA*


IZVIRNO SPOROČILO: Tippi

....nikoli vec!




hahaha, jaz tudi pravim, da tega odplačam, pa nikoli več user posted image


itak

(odgovor članu RIJA*)
Neposredna povezava do sporočila: 33
   RE: A mate kaj švicarskih kreditov?
21.1.2015 17:43:32   
Stanislava_
IZVIRNO SPOROČILO: nejcko


IZVIRNO SPOROČILO: RIJA*


IZVIRNO SPOROČILO: Tippi

....nikoli vec!




hahaha, jaz tudi pravim, da tega odplačam, pa nikoli več user posted image


Pametno.
Modrost moje stare mame - Kdor je dolžan, je na duši bolan. Se je držim kot pijanec plota.



Krediti niso nujno slabi, ampak velja kot pri vsaki stvati - po pameti.

_____________________________

Kvačkam.
In #štrikam#.

(odgovor članu nejcko)
Neposredna povezava do sporočila: 34
   RE: A mate kaj švicarskih kreditov?
21.1.2015 19:00:21   
liliana

IZVIRNO SPOROČILO: Stanislava_


Krediti niso nujno slabi, ampak velja kot pri vsaki stvati - po pameti.


Tako je.....

(odgovor članu Stanislava_)
Neposredna povezava do sporočila: 35
   RE: A mate kaj švicarskih kreditov?
21.1.2015 19:09:04   
nejcko

IZVIRNO SPOROČILO: liliana


IZVIRNO SPOROČILO: Stanislava_


Krediti niso nujno slabi, ampak velja kot pri vsaki stvati - po pameti.


Tako je.....



Se strinjam, v določenih primerih so celo nujni, za rešitev stanovanjskega problema npr., za vse ostalo pa po 1000-kratnemu temeljitemu premisleku in v čim manjšem znesku.

(odgovor članu liliana)
Neposredna povezava do sporočila: 36
   RE: A mate kaj švicarskih kreditov?
21.1.2015 19:11:23   
RIJA*
itak, da stanovanjski....ostalo pa raje ne....

jaz že vse planiram, kam bomo vse potovali za ta denar, ko ga zdaj dajem za kredit user posted image user posted image user posted image

< Sporočilo je popravil RIJA* -- 21.1.2015 19:12:00 >

(odgovor članu nejcko)
Neposredna povezava do sporočila: 37
   RE: A mate kaj švicarskih kreditov?
21.1.2015 19:30:42   
Stanislava_
IZVIRNO SPOROČILO: nejcko


IZVIRNO SPOROČILO: liliana


IZVIRNO SPOROČILO: Stanislava_


Krediti niso nujno slabi, ampak velja kot pri vsaki stvati - po pameti.


Tako je.....



Se strinjam, v določenih primerih so celo nujni, za rešitev stanovanjskega problema npr., za vse ostalo pa po 1000-kratnemu temeljitemu premisleku in v čim manjšem znesku.



Predvsem to sem imela v mislih. Še kakšen avto, namesto da vsake tri mesece daješ za popravilo novega, izobraževanje (ampak to nam k sreči ni treba), vse ostalo je pa bolj ali manj nepotrebno. Tudi pri prvih, krediti ja, ampak v mejah potreb in ne v mejah luksuza. Ja, luksuz lahko, ampak če mirno živiš tako v njem kot z odplačevanjem kredita.

_____________________________

Kvačkam.
In #štrikam#.

(odgovor članu nejcko)
Neposredna povezava do sporočila: 38
   RE: A mate kaj švicarskih kreditov?
21.1.2015 20:06:57   
nejcko

IZVIRNO SPOROČILO: Stanislava_

IZVIRNO SPOROČILO: nejcko


IZVIRNO SPOROČILO: liliana


IZVIRNO SPOROČILO: Stanislava_


Krediti niso nujno slabi, ampak velja kot pri vsaki stvati - po pameti.


Tako je.....



Se strinjam, v določenih primerih so celo nujni, za rešitev stanovanjskega problema npr., za vse ostalo pa po 1000-kratnemu temeljitemu premisleku in v čim manjšem znesku.



Predvsem to sem imela v mislih. Še kakšen avto, namesto da vsake tri mesece daješ za popravilo novega, izobraževanje (ampak to nam k sreči ni treba), vse ostalo je pa bolj ali manj nepotrebno. Tudi pri prvih, krediti ja, ampak v mejah potreb in ne v mejah luksuza. Ja, luksuz lahko, ampak če mirno živiš tako v njem kot z odplačevanjem kredita.


Meni - poudarjam - meni je totalno skregano z vsako logiko, da se folk poleg stanovanjskega kredita zakreditira še za novo novcato pohištvo tam okoli 20 jurje, da ima pač vse takoj oh in sploh in ultra moderno. A je res treba?


Pa ubitačni krediti za plehovje mi tudi ne bodo nikoli jasni. Res ne.

ampak jaz sem čudna. Ultra čudna.

(odgovor članu Stanislava_)
Neposredna povezava do sporočila: 39
   RE: A mate kaj švicarskih kreditov?
21.1.2015 20:16:13   
mateyka
nejcko, jaz jim pravim goethejevi sužnji user posted image

(odgovor članu nejcko)
Neposredna povezava do sporočila: 40
   RE: A mate kaj švicarskih kreditov?
21.1.2015 20:25:57   
Stanislava_
IZVIRNO SPOROČILO: nejcko

Meni - poudarjam - meni je totalno skregano z vsako logiko, da se folk poleg stanovanjskega kredita zakreditira še za novo novcato pohištvo tam okoli 20 jurje, da ima pač vse takoj oh in sploh in ultra moderno. A je res treba?




Če mislimo nekje živeti naslednjih 20 do 30 let, ja, pod dvema predpostavkama.

Da smo to sposobni odplačati brez da bi vsaj anslednjih 10 let jedli zelje in krompir (čeprav to ne škoduje zdravju).
In da gre za kvalitetno pohištvo, ki bo z nami živelo vsaj naslednjih 20 let, če ne več, in pri tem nikakor ne gre za iverko iz najbližje Ikeje, ki bo razpadla po tretjem temeljitem spomladanskem čiščenju.


< Sporočilo je popravil Stanislava_ -- 21.1.2015 20:26:26 >


_____________________________

Kvačkam.
In #štrikam#.

(odgovor članu nejcko)
Neposredna povezava do sporočila: 41
   RE: A mate kaj švicarskih kreditov?
21.1.2015 20:32:04   
nejcko

IZVIRNO SPOROČILO: Stanislava_

IZVIRNO SPOROČILO: nejcko

Meni - poudarjam - meni je totalno skregano z vsako logiko, da se folk poleg stanovanjskega kredita zakreditira še za novo novcato pohištvo tam okoli 20 jurje, da ima pač vse takoj oh in sploh in ultra moderno. A je res treba?




Če mislimo nekje živeti naslednjih 20 do 30 let, ja, pod dvema predpostavkama.

Da smo to sposobni odplačati brez da bi vsaj anslednjih 10 let jedli zelje in krompir (čeprav to ne škoduje zdravju).
In da gre za kvalitetno pohištvo, ki bo z nami živelo vsaj naslednjih 20 let, če ne več, in pri tem nikakor ne gre za iverko iz najbližje Ikeje, ki bo razpadla po tretjem temeljitem spomladanskem čiščenju.



Bi se morda celo strinjala s teboj, če bi živeli leta 1970, morda 1980. Danes pa nihče, ampak res nihče več ne opremlja svojega stanovanja za 20 let, prosim te lepo. Ogromno jih poznam, ki menjajo pohištvo celo na 5 let. In to ne kavča, ampak kuhinjo etc.
Živimo v potrošniški družbi, mar ne? In ja, ta rabi sužnje.

(odgovor članu Stanislava_)
Neposredna povezava do sporočila: 42
   RE: A mate kaj švicarskih kreditov?
21.1.2015 20:46:12   
Stanislava_
IZVIRNO SPOROČILO: nejcko

Bi se morda celo strinjala s teboj, če bi živeli leta 1970, morda 1980. Danes pa nihče, ampak res nihče več ne opremlja svojega stanovanja za 20 let, prosim te lepo. Ogromno jih poznam, ki menjajo pohištvo celo na 5 let. In to ne kavča, ampak kuhinjo etc.
Živimo v potrošniški družbi, mar ne? In ja, ta rabi sužnje.



Vsak živi v svojem svetu.
Jaz sem imela še prenosni telefon 12 let, kaj šele pohištvo (bilo je daleč od vsote, ki jo navaješ, a očitno tudi daleč od cenene iverke). Ne vem, ampak smo navajeni, da če se le da, kupimo solidno kakovost, in da le to tudi vzdržujemo.
Še par let nazaj so se mi smejali, ker sem čevlje nosila k čevljarju. Ampak kupujem usnjene čevlje, ki so sicer več kot 20€, ampak zdržijo leta ob primernem vzdrževanju. In v osnovi kupim lepe, takšne, ki so mi všeč, in ne vidim pametnega razloga, da se jih znebim, ker niso več modni al izakaj že user posted image . Kaj šele pohištvo, da bi kuhinjo menjala na pet let, adijo pamet.

_____________________________

Kvačkam.
In #štrikam#.

(odgovor članu nejcko)
Neposredna povezava do sporočila: 43
   [Brisano sporočilo]
21.1.2015 20:53:13   
Brisani uporabnik
[Vsebina sporočila je bila izbrisana]

(odgovor članu nejcko)
  Neposredna povezava do sporočila: 44
   RE: A mate kaj švicarskih kreditov?
21.1.2015 21:06:52   
liliana
Zame je tako avto, kot pohištvo potrošna roba......in tako kot jaz za novi avto ne mislim nikoli dati več kot 12.000 (dala bi še manj, samo za manj ne dobim nič pametnegauser posted image ), tako se mi zdi bedasto za novo kuhinjo dati 7000 ali 8000 EUR......še posebno zato, ker preživim doma, če izvzamem spanje le kake 4 ure na dan....in nisem vedno v kuhinji......


(odgovor članu Brisani uporabnik)
Neposredna povezava do sporočila: 45
   RE: A mate kaj švicarskih kreditov?
21.1.2015 21:12:42   
liliana

IZVIRNO SPOROČILO: nejcko

Meni - poudarjam - meni je totalno skregano z vsako logiko, da se folk poleg stanovanjskega kredita zakreditira še za novo novcato pohištvo tam okoli 20 jurje, da ima pač vse takoj oh in sploh in ultra moderno. A je res treba?


Pa ubitačni krediti za plehovje mi tudi ne bodo nikoli jasni. Res ne.

ampak jaz sem čudna. Ultra čudna.



Pa potem imajo: stanovanjski kredit, kredit za avto ali pa za dva avta, kredit za pohištvo in vedno še kakega za dopust.....

Potem pa se švicarski kredit podraži pa "p.m. ta taka država, ki nam ne priskoči na pomoč in rešuje le banke in tajkune, mene pa ne, ker mene je v bistvu banka dobesedno prisilila, da sem moral vzeti kredit".......

(odgovor članu nejcko)
Neposredna povezava do sporočila: 46
   [Brisano sporočilo]
21.1.2015 21:23:27   
Brisani uporabnik
[Vsebina sporočila je bila izbrisana]

(odgovor članu liliana)
  Neposredna povezava do sporočila: 47
   RE: A mate kaj švicarskih kreditov?
21.1.2015 21:52:20   
liliana

IZVIRNO SPOROČILO: Ankica*


Koliko moraš pa imeti plače, da dobiš 5 takih konkretnih kreditov? Resno sprašujem, nisem nikoli jemala kredita in nimam pojma, kak to gre.

Je pa blesavo v vsakem primeru živeti toliko preko svojih zmožnosti. čeprav je pa tudi res, da nobenega ne poznam, ko ima toliko kreditov.



Saj je običajno en konkreten, za avto ti itak dajo lising na cca 7 let....ostali trije pa po 50 - 100 EUR na mesec.....pa se nabere.....kot takrat, ko greš po špecerijo, pa vsaka stvar stane zgolj 1,99.....in plačaš na koncu 50 EUr.....

In potem imaš družine s skupnim mesečnim dohodkom neto 1500 EUR, ki imajo 600 EUR kredita....in eden izgubi službo....in verjamem, da je to potem problem.......

(odgovor članu Brisani uporabnik)
Neposredna povezava do sporočila: 48
   RE: A mate kaj švicarskih kreditov?
21.1.2015 22:34:05   
RIJA*

IZVIRNO SPOROČILO: nejcko


IZVIRNO SPOROČILO: Stanislava_

IZVIRNO SPOROČILO: nejcko


IZVIRNO SPOROČILO: liliana


IZVIRNO SPOROČILO: Stanislava_


Krediti niso nujno slabi, ampak velja kot pri vsaki stvati - po pameti.


Tako je.....



Se strinjam, v določenih primerih so celo nujni, za rešitev stanovanjskega problema npr., za vse ostalo pa po 1000-kratnemu temeljitemu premisleku in v čim manjšem znesku.



Predvsem to sem imela v mislih. Še kakšen avto, namesto da vsake tri mesece daješ za popravilo novega, izobraževanje (ampak to nam k sreči ni treba), vse ostalo je pa bolj ali manj nepotrebno. Tudi pri prvih, krediti ja, ampak v mejah potreb in ne v mejah luksuza. Ja, luksuz lahko, ampak če mirno živiš tako v njem kot z odplačevanjem kredita.


Meni - poudarjam - meni je totalno skregano z vsako logiko, da se folk poleg stanovanjskega kredita zakreditira še za novo novcato pohištvo tam okoli 20 jurje, da ima pač vse takoj oh in sploh in ultra moderno. A je res treba?


Pa ubitačni krediti za plehovje mi tudi ne bodo nikoli jasni. Res ne.

ampak jaz sem čudna. Ultra čudna.



Samo glej.... Za hišo ne prideš skoz z manj...oprema pač stane...in hb da je pri nas po skoraj desetih letih in enemu mulcu se vse kot novo. Ce drugo ne, bi se mi zdaj ne dalo ubadati z renoviranjem...kakorkoli, da bi vizuelno ze pasalo.

Glede avtov pa tudi...super je met odlicen avto...a ne za ceno, da se moras potem vsemu drugemu odpovedati.



(odgovor članu nejcko)
Neposredna povezava do sporočila: 49
   RE: A mate kaj švicarskih kreditov?
21.1.2015 22:52:32   
Stanislava_
IZVIRNO SPOROČILO: RIJA*


Samo glej.... Za hišo ne prideš skoz z manj...oprema pač stane...in hb da je pri nas po skoraj desetih letih in enemu mulcu se vse kot novo. Ce drugo ne, bi se mi zdaj ne dalo ubadati z renoviranjem...kakorkoli, da bi vizuelno ze pasalo.




To dvoje je bistvo in to, da ste teh deset let normalno živeli z ostalimi potrebami. Hrana, počitnice, šport, kar vas pač zanima. Če bi deset let jamrali, da ni za položnice, ker imaš kredit za pohištvo - ja, v tem primeru lahko rečeš, da ste se prezadolžili.


IZVIRNO SPOROČILO: RIJA*

Glede avtov pa tudi...super je met odlicen avto...a ne za ceno, da se moras potem vsemu drugemu odpovedati.


Se strinjam.

_____________________________

Kvačkam.
In #štrikam#.

(odgovor članu RIJA*)
Neposredna povezava do sporočila: 50
Stran:   <<   < Prejšnja stran  1 [2] 3   Naslednja stran >   >>
Stran: <<   < Prejšnja stran  1 [2] 3   Naslednja stran >   >>
Pojdi na:





Smo po 35. letu res prestari za nosečnost?
Ne želite otroka po 35. letu? V redu, ampak ne recite, da ste stari! Razlogov, zakaj imeti otroke po petintridesetem, je...
Nosečnost: Tabela rasti ploda po tednih
Kako velik je plod v posameznem tednu nosečnosti? Preveri, kako izgleda nosečnost po tednih!
To so najbolj redka otroška imena
Med izumirajočimi imeni so po našem mnenju čudovita imena tudi za sodobne novorojenčke. Katera imena vse bolj izginjajo ...
Otroci, ki se zbujajo zgodaj zjutraj so ...
Se vaš malček zjutraj prebuja skupaj s petelini, ne glede na to ali je delovni dan ali vikend? Imamo dobro novico za vas...
Prvomajske počitnice so najlepše ob morju
photo
Odkrijte popolno spomladansko harmonijo v Adrii Ankaran, zeleni mediteranski oazi. Napolnite se z energijo daleč stran o...




Dudica.
пеперутка16

Do kdaj je imel vaš otrok dudico?