|      
Ops :( Si prepričan/-a, da ne želiš več sodelovati?
Preden potrdiš svojo odločitev, preberi podrobnosti.
Če potrdiš, da želiš odnehati, se ti bo avtomatično naložil poseben piškotek (cookie), s pomočjo katerega bomo ob ponovnem prihodu na našo spletno stran prepoznali tvoj račun in poskrbeli, da boš lahko v času trajanja nagradnega tekmovanja (od 17. 12. do 21. 12. 2018) nemoteno brskal/-a po Ringaraja.net brez prikazovanja ikon naših sponzorjev oziroma brez okenca na desnem delu zaslona.

Obenem boš izgubil/-a vse že osvojene točke in s tem, žal, izgubiš tudi možnost, da osvojiš odlično nagrado. Raje še enkrat premisli, preden klikneš da.

Si še vedno želiš odnehati?
Ringaraja.net uporablja piškotke z namenom zagotavljanja spletne storitve, oglasnih sistemov in funkcionalnosti, ki jih sicer ne bi mogli nuditi.
Z obiskom in uporabo spletnega mesta soglašate s piškotki.   Več o tem
Uporabniki na tej temi: nihče
  Natisni
Stran: <<   < Prejšnja stran  3 4 [5] 6 7   Naslednja stran >   >>
Uporabnik
Sporočilo << Starejša tema   Novejša tema >>
   RE: Heineken
18.4.2015 20:05:19   
liliana

IZVIRNO SPOROČILO: nejcko


Skratka, nihče na tem svetu ne bi smel za svoje delo prejemati manj, kot znašajo povprečni življenjski stroški določene države, kaj šele za pest riža. Nihče!
Noben Slovenec ne bi smel prejemati manj kot 700 evrov plače, noben! Vse ostalo je zame neživljenjsko izkoriščanje, suženjstvo, tlačanstvo, hlapčevstvo (vstavi po izbiri). In za tem trdno stojim kot sem zdajle živa. POK.


Torej še nikoli nisi kupila pametnega telefona v "akciji"......

(odgovor članu nejcko)
Neposredna povezava do sporočila: 101
   RE: Heineken
19.4.2015 0:26:17   
nejcko
IZVIRNO SPOROČILO: liliana


IZVIRNO SPOROČILO: nejcko


Skratka, nihče na tem svetu ne bi smel za svoje delo prejemati manj, kot znašajo povprečni življenjski stroški določene države, kaj šele za pest riža. Nihče!
Noben Slovenec ne bi smel prejemati manj kot 700 evrov plače, noben! Vse ostalo je zame neživljenjsko izkoriščanje, suženjstvo, tlačanstvo, hlapčevstvo (vstavi po izbiri). In za tem trdno stojim kot sem zdajle živa. POK.


Torej še nikoli nisi kupila pametnega telefona v "akciji"......


user posted image

Nimam pametnega telefona, pojma nimam niti, kaj to je.
Imam ene 4, 5 leta staro nokijo (zna biti da več, kdo to sploh šteje) na tipke. Ima celo možnost fotografiranja, kar je zame že višek tehnologije user posted image

Aja, in celo (pre)živim. Kdo bi si mislil, a ne user posted image


< Sporočilo je popravil nejcko -- 19.4.2015 0:34:07 >

(odgovor članu liliana)
Neposredna povezava do sporočila: 102
   RE: Heineken
19.4.2015 9:03:43   
liliana
Stala je pa tvoja Nokia 1 ali 2 EUR, ko si jo kupilauser posted image ........isti šmorn. (ali Nokia na tipke ali pametni telefon, ki je hit itak zadnje tri leta)....govora je pa o delanju za t.i. pest riža, da so nam dostopne dobrine (in ki jih običajno zagrabimo z vsemi štirimi), ki nam drugače ne bi bile, če delavec ne bi dobil zgolj pesti riža na dan.......

(odgovor članu nejcko)
Neposredna povezava do sporočila: 103
   RE: Heineken
19.4.2015 10:20:32   
Stanislava_

IZVIRNO SPOROČILO: liliana

Stala je pa tvoja Nokia 1 ali 2 EUR, ko si jo kupilauser posted image ........isti šmorn. (ali Nokia na tipke ali pametni telefon, ki je hit itak zadnje tri leta)....govora je pa o delanju za t.i. pest riža, da so nam dostopne dobrine (in ki jih običajno zagrabimo z vsemi štirimi), ki nam drugače ne bi bile, če delavec ne bi dobil zgolj pesti riža na dan.......


In osnova je, da je sploh ne rabiš, pa podpiraš eno najbolj izkoriščevalskih in prenapihnjenih industrij na svetu.

Enako Ankica*, sekiro v roke, podri bukev in hrast, in ko boš iz tega naredila kuhno kot se šika namesto tiste italijanske iverke, potem bodi pametna.


_____________________________

Kvačkam.
In #štrikam#.

(odgovor članu liliana)
Neposredna povezava do sporočila: 104
   [Brisano sporočilo]
19.4.2015 10:44:06   
Brisani uporabnik
[Vsebina sporočila je bila izbrisana]

(odgovor članu Stanislava_)
  Neposredna povezava do sporočila: 105
   RE: Heineken
19.4.2015 15:47:08   
mateyka
hm, sem mislila napisat reply, ko mam čas za to, pa vidim, da je debata padla partinin nivo, tako da - I will skip this one. user posted image

(odgovor članu Brisani uporabnik)
Neposredna povezava do sporočila: 106
   RE: Heineken
19.4.2015 16:27:29   
liliana

IZVIRNO SPOROČILO: Stanislava_


In osnova je, da je sploh ne rabiš, pa podpiraš eno najbolj izkoriščevalskih in prenapihnjenih industrij na svetu.



Točno tako......in potem je paradoks, da se gre na demonstracije proti acti, proti trgovinskim sporazumom z najnovejšimi i-padi in pametnimi telefoni........

In potem če to zgolj omeniš, se spustiš na "partrinin" nivo......a istočasno pa nekdo lahko pove "lene riti, ki ne gredo na demonstracije, lene riti, ki se same ne zganejo" brez, da bi ga stroga RR cenzura vsaj opomnila anonimno, če ne že javno ozmerjala........

(odgovor članu Stanislava_)
Neposredna povezava do sporočila: 107
   RE: Heineken
19.4.2015 16:31:01   
liliana

IZVIRNO SPOROČILO: mateyka

hm, sem mislila napisat reply, ko mam čas za to, pa vidim, da je debata padla partinin nivo, tako da - I will skip this one. user posted image


Moram ti reči, da sploh nisem presenečena, da ne bomo prebrali tvojega replaja......user posted image


(odgovor članu mateyka)
Neposredna povezava do sporočila: 108
   RE: Heineken
19.4.2015 17:54:04   
patrino
Zelo pohvalno , da se spustite na moj nivo tudi takrat ko me ni zraven. Vas berem, jem zraven čips- kokic ne maram, in čakam, da bo Mateyči nalimala kako fotko, da se bo ven zmazala, Ančica dvignila nos tako kot ponavadi ko ne ve kaj bi napisala, Stanči spet kako opolzko pritisnila- dajmo ženskeuser posted image
Jaz samo berem- tako da pri tem kažinu ne sodelujem drugače kot s firbcanjem...aja pa strinjam se z vsemiuser posted image

_____________________________

felico ne estas mezurita en oro...

(odgovor članu liliana)
Neposredna povezava do sporočila: 109
   RE: Heineken
19.4.2015 18:22:01   
Stanislava_

IZVIRNO SPOROČILO: Ankica*

Resno, Stanislava, na osebno raven boš šla? Prepričana? Ne bo dobro, veš. Sem ti že takrat povedala, sem mislila, da si bolj modra.

Mimogrede, čisto si sfalila vsebino napisanega, popolnoma. Drgač se mi pa ne da s tabo dajat, res ne. Izguba časa, mojega in tvojega. Pritisni block, če me tako zelo ne moreš videt, drgač pa se raje zadržuj, ko uporabljaš argumente moči.


Vse se začne in konča pred domačim pragom. Torej, kaj si sposoban narediti? Pokaži.

To ni osebna raven, to je javno znano, da šraufate italijanske kuhinje. Še malo brezplačne reklame si dobila.

Ne daješ se z mano...samo s sabo in z razkorakom med prepričanji in dejani.

_____________________________

Kvačkam.
In #štrikam#.

(odgovor članu Brisani uporabnik)
Neposredna povezava do sporočila: 110
   RE: Heineken
19.4.2015 18:29:03   
Stanislava_

IZVIRNO SPOROČILO: liliana


IZVIRNO SPOROČILO: Stanislava_


In osnova je, da je sploh ne rabiš, pa podpiraš eno najbolj izkoriščevalskih in prenapihnjenih industrij na svetu.



Točno tako......in potem je paradoks, da se gre na demonstracije proti acti, proti trgovinskim sporazumom z najnovejšimi i-padi in pametnimi telefoni........

In potem če to zgolj omeniš, se spustiš na "partrinin" nivo......a istočasno pa nekdo lahko pove "lene riti, ki ne gredo na demonstracije, lene riti, ki se same ne zganejo" brez, da bi ga stroga RR cenzura vsaj opomnila anonimno, če ne že javno ozmerjala........


Ko bi sploh vedeli, proti čemu demonstriranju in kaj točno bi radi.

Trgovina je stara, razvpita vzodnondijska družba je bila ustanovljena in je delovala že nekaj stoletij nazaj in je služila ljudem, da so prišli do blaga, do katerega sicer ne bi. Družba se je razvila tudi v druge smeri, ne samo trgovsko, a osnova je bila trgovina.

In danes Heineken z našo družbo nima prav veliko, vsekakor pa ni osnova za že prežvečen žolč a la nejcko in Ankica*. Obe izkoristita vsako priliko, da se obesita na dežurnega krivca.

Ampak krivci smo sami, tudi odogovorni smo sami.

Davčna reforma (obdavčitev cerkve, preprečevanje sive ekonomije skupaj z izplačili plač v neobdavčenem dohodku, davek na višek nepremičnin), pokojninska reforma in deloma šolska, to je tisto, kar bi morali narediti, ne glede na politiko. Politika dela samo, kar lahko.

In ko bomo to naredili, nam bo vseeno, ali pijemo Laško ali Žujo ali Heineken. In tudi takrat bomo znali ceniti domače in ne prezirati tujega.



_____________________________

Kvačkam.
In #štrikam#.

(odgovor članu liliana)
Neposredna povezava do sporočila: 111
   RE: Heineken
19.4.2015 18:36:08   
Stanislava_
IZVIRNO SPOROČILO: nejcko



Zdaj pa lahko ponavljaš svojo mantro v nedogled. Jaz na tej točki zaključujem tole pivovarsko debato user posted image



To ni pivovarska debata, za tebe sploh ne, saj ne veš niti nič o esenci piva user posted image .



IZVIRNO SPOROČILO: nejcko


Ali če citiram meni tako ljubega Franceta:

"/manj strašna noč je v črne zemlje krili,
ko so pod svetlim soncam sužni dnovi!"




Tore. Če ga že citiraš, bori se do konca, ne pa da dvigneš roke. Saj zna vsak opletati z nekaj besedami...bori se, bori, če misliš, da je vredno, in če si seveda sposobna.

_____________________________

Kvačkam.
In #štrikam#.

(odgovor članu nejcko)
Neposredna povezava do sporočila: 112
   [Brisano sporočilo]
19.4.2015 21:30:50   
Brisani uporabnik
[Vsebina sporočila je bila izbrisana]

(odgovor članu Stanislava_)
  Neposredna povezava do sporočila: 113
   RE: Heineken
20.4.2015 11:01:47   
malaMravljica
liliana, saj rr nima cenzure. So sami do vratu v dreku kar se tega tice

user posted image user posted image user posted image da bom v rr stilu

(odgovor članu Brisani uporabnik)
Neposredna povezava do sporočila: 114
   RE: Heineken
20.4.2015 14:08:36   
ronja
V bistvu ga ne kličem na pomoč.......pač besedna zveza, namesto onega smajlija, ki obrača oči.......

Jezus: Včasih sem hodil po vodi in spreminjal vodo v vino, zdaj pa nadomeščam smajlije, ki se jim rola...

samo še vedno sem mnenja, da vsako dete lahko odraste in da mora odrasti, ne pa se obnašati celo življenje kot otrok, za katerega skrbijo drugi in ki je odvisen od drugih......in moje mnenje je tudi to, da preveč dramatiziramo in travmatično doživljamo "svojo pretekletos" tam nekje od 9. stoletja naprej oz. je ne znamo sprejeti take kot je........so pač naši predniki bili hlapci........in če je oni v 10. ali 12. stoletju bil hlapec, še ne pomeni, da sem to tudi jaz danes.......in ni treba tega hlapčevstva vlačiti in ponavljati kot mantro, mu dodati še Cankarja in kult odrekajoče se matere, Črtomirjev boj za svobodo, Martina Krpana za junaka, EU so gospodarja - tirana, balkanskega tajkuna za lopova, ki nam bo vse pobral......in travma je tu......kaj pa češ drugega, če non stop vse to poslušaš, kako je tvoj prednik trpel, se odrekal, hlapčeval, za nič ni bil kriv, pa je trpel.....in potem človek misli, da mora trpeti še sam......in jamra in čaka.......da bo enak svojemu "pogumnemu, trpečemu predniku"........

Podpis. Eu smo si sami izbrali. In če bi bili malo bolj pametni, bi lahko imeli veliko več od nje, če smo že rinili vanjo...

nejcko, včasih tudi malo čakamo. Včasih ne veš, kje se lotit - ne ti, ne jaz. IN potem čakava na boljšo idejo. In včasih je bil dober oblastnik res veliko boljši kot svoboda izbire: Marija Terezija je morala izdat nauk, da kmetje MORAJO sadit hruške tepke, sicer bojo tepeni (od tod ime). Ker kar tako jih niso hoteli in potem so pozimi umirali kot muhe, ker ni bilo dovolj hrane. Ona je pa uzakonila, da morajo sadit hruške in slive, ki se jih da posušit... In kakor mi je z osebno svobodo skregano to, da te prisilijo, kaj moraš sadit na svoji zemlji, se mi zdi, da je imela čisto prav. Če je narod blesav, je pač treba blesave načine izbrat, da delujejo.

No, na koncu je pa en ubogi Cankar vsega kriv, pa ni povedal nič drugega kot resnico. Ta pa boli včasih, ja.

Ma, je kar vžal te besede v našo narodno zavest, se mi zdi. Če se že od oš dalje učiš non stop, kako so bili vsi bogi, vsi so non stop samo jamrali - bogi revček Prežihov Voranc je moral jest črn kruh, drugi so meli pa belega (danes pa kupujemo črnega...), pa verjetno ni bil edini revež v razredu - ampak on je videl samo bogate..., Cankar s svojimi prekletimi hlapci,... Mislim, da bi lahko malo omilili tole in nam rajši kaj bolj vzpodbunega dali za brat. Ker mamo res v literaturi skoraj same jamrače, z nekaj svetlimi izjemami.

Če hočeš imeti šolstvo in zdravstvo dostopno vsem, subvencije tega in onega, tri učiteljice v prvem razredu, da moramo plačevati davke in ne se znajti "po svoje"......
Odnost države in državljanov je daj - dam...

Se strinjam.

Zakaj pa Cankarja, saj si ni on izmislil hlapcev, opisal je realnost tistega časa, ki je še vedno podoben: kot narod smo še nezreli, otročji, čakamo na druge, da nam bodo povedali, kaj narediti, torej pasivni opazovalci- v vseh plasteh družbe - namesto aktivni udeleženci, ki sprejemajo resne, odgovorne, dolgoročne rešitve in sprejmejo tudi morebitne trenutne negativne posledice.

Zato, ker se to bere v šoli. IN otrokovi možgani so zelo plastični, stvari ostanejo not, čeprav nekje v podzavesti. Z raziskavami je bilo že veliiikokrat dokazano, da se ljudje obnašajo bolj pogumno, srčno, zrelo, kadar so recimo rped kratkim brali ali gledali kakšno delo, ki jih je navdihnilo s pogumom in srčnostjo glavnih junakov. Enostavno na to nismo imuni, ker se zgodi tako imenovana identifikacija z junakom. Velja tudi obratno - jamranje spodbudi jamranje. In zato je tako nevarno, če otroke že od malega fopaš in pitaš s temi blesavimi hlapci, pa revčki bogimi, ki so morali jest črn kruh, pa so bili tako presrani, ker si niso upali it v eno navadno vrtačo po rožce. Mislim - potem se pa čudiš, da smo kot narod taki. Ja, dajte otrokom druge reči za brat! Ko da kdo uživa v tem jamranju, vsaj v oš ne poznam nobenega otroka... Ampak ti rečejo, da je to leposlovje in dobro itd.. in ti si tisti tepec, ki ne vidiš dodane vrednosti... Zato, ker bi se dalo te zgodbe povedat čisto drugače, manj jamrasto in poudarkom drugje - na tem, kako premagat strah, kako se je splačalo, da ga je premagal, ne pa na tem, kako ga je bilo tako zelo grozno strah, da si še 30 let po tem ni opomogel in je moral napisat črtico o tem, kako zelo ga je bilo strah in kako zelo je bil bogi, ker je šel dol po solzice...
Če si drzneš malo razmišljat po svoje, te učitelji grdo gldajo, tako da si to lahko privoščiš samo, če ti slovenščina zelo dobro gre. Sicer moraš pa opisovat točno tako kot oni pravijo - in ponotranjiš stvari. Meni ni bilo treba, imela sem srečo, da mi slovenščina leži in sem lahko povedala svoje mnenje, pa mi ni nihče nič mogel zato. Vendar vem, da je bil to moj privilegij in da ga vsi niso imeli.

Meni se vseeno ne zdi, da bi bili otroci danes tako zelo individualistični in neempatični. Mislim, da so bili včasih hujši. Danes najstniki bremzajo na mopedih, ko se peljejo mimo mlajših otrok, včasih so dali gas. Je pa res, da se svet spreminja in včasih je bilo treba zelo povezano skupnost imet, da so člani preživeli, potem pa z blaginjo vedno manj. Zato se v izrednih okoliščinah ljudje spet bolj povežejo. To ni nek irreverzibilen proces, v nobeno smer.

Torej še nikoli nisi kupila pametnega telefona v "akciji"...

Veš, da res ne. Ampak se ne delam lepe - gotovo sem kupila kaj, kar je naredil kdo v groznih razmerah in mi je hudo za to. Na žalost vsega ne morem preverit, ker bi lahko samo to počela... Tako kot ne morem vseh črvov po dežju pobrat iz ceste. Vseeno se mi zdi, da je prav, če vsaj kakega.
nejcko, uvau, s tvojim tel. lahko slikaš! Z mojim se niti mmsjev ne da odpirat:D.

Nekdo je razlagal, da je vsota konstantna. Na Zemlji imamo določeno količino dobrin. Napredek sicer prinaša lagodnejše življenje lahko vsem, vendar se na koncu vseeno izravna - če hočemo, da bodo Azijci, Afričani in Južno Američani boljše plačani za svoje delo, bomo morali mi živet nekoliko nižji standard. Kar se mi ne zdi tako grozno.

Stana, po moje je problem v tem, da dostikrat ne znamo. Bi bili sposobni naredit več, pa enostavno ne veš: nimam pojma, katere znamke grdo delajo z delovno silo, recimo. Za kakšno vem, da je podpisala sporazum proti, za kakšno vem, da ni želela, za večino nimam pojma. Ker zelo redko rabim ta podatek, si ga ne zapomnim, tudi če se že kje po naključju pojavi. Zato se mi zdijo recimo aplikacije v ta namen dobre (vem, da obstajajo). Ali pa recimo konkreten primer: blago. Vem, da obleke dostikrat delajo v nehumanih razmerah in ok, si rečem: to lahko sama sešijem. Vendar potem kupim blago - to verjetno tudi proizvajajo kitajci za mizerijo... In ne vem, če sem kaj naredila (razen, da je vsaj boljše sešito:D). Lahko se odločim in vse delam iz reciliranega blaga, vendar v tem primeru pa kot me je opozoril Bakfark enkrat, bi verjetno oni rajši, da bi vsaj kaj kupila in bi imeli vsaj tisto pest riža... Včasih ne veš, kaj bi bilo najbolj prav.

_____________________________

http://vecna-optimistka.blogspot.com/

(odgovor članu liliana)
Neposredna povezava do sporočila: 115
   RE: Heineken
20.4.2015 20:29:05   
liliana

IZVIRNO SPOROČILO: Stanislava_



Ampak krivci smo sami, tudi odogovorni smo sami.

Davčna reforma (obdavčitev cerkve, preprečevanje sive ekonomije skupaj z izplačili plač v neobdavčenem dohodku, davek na višek nepremičnin), pokojninska reforma in deloma šolska, to je tisto, kar bi morali narediti, ne glede na politiko. Politika dela samo, kar lahko.

In ko bomo to naredili, nam bo vseeno, ali pijemo Laško ali Žujo ali Heineken. In tudi takrat bomo znali ceniti domače in ne prezirati tujega.




Se strinjam, dodala bi samo še, da moramo uvesti korenite spremebe v delavsko zakonodajo in jo narediti fleksibilnejšo......

(odgovor članu Stanislava_)
Neposredna povezava do sporočila: 116
   RE: Heineken
20.4.2015 20:44:53   
liliana
IZVIRNO SPOROČILO: ronja

V bistvu ga ne kličem na pomoč.......pač besedna zveza, namesto onega smajlija, ki obrača oči.......

Jezus: Včasih sem hodil po vodi in spreminjal vodo v vino, zdaj pa nadomeščam smajlije, ki se jim rola...



Glede na to, da živi že več kot 2000 let se je moral prilagoditi.......


IZVIRNO SPOROČILO: ronja

Veš, da res ne. Ampak se ne delam lepe - gotovo sem kupila kaj, kar je naredil kdo v groznih razmerah in mi je hudo za to. Na žalost vsega ne morem preverit, ker bi lahko samo to počela... Tako kot ne morem vseh črvov po dežju pobrat iz ceste. Vseeno se mi zdi, da je prav, če vsaj kakega.
nejcko, uvau, s tvojim tel. lahko slikaš! Z mojim se niti mmsjev ne da odpirat:D.



Saj nihče od tebe ne pričakuje, da moraš vse preveriti......samo, če hočeš ti lagodno živeti, mora nekdo drug za to delati.......če hočeš ti moleti vse štiri od sebe, ti stanovanje posesa ali mož, ali čistilka (ki jo ti, grda kapitalistična izkoriščevalka plačaš, ponavadi "na črno") ali pa robot (pitaj boga kdo ga je delal in kje in v kakšnih pogojih........hvala bogu za tisti no name trgovinski sporazum, ki ga je pripeljal do mene, da lahko grem črve po dežju reševat, robot mi pa ta čas sesa)....ne moreš demonstrirati proti takšnim in ovakvim sporazumom, multinacionalkam, istočasno pa vsakodnevno kupovati na amazon, ebayu, služiti s prodajo izdelkov tujih blagovnih znamk, se odevati v dizajnerska oblačila, ki so ravno zaradi teh sporazumov dostopna vsem......

Moreš biti sposoben dojeti, da če želiš, da je tebi lepo in udobno, da mogoče zaradi tega nekdo ne bo užival v takem udobju, ko bo "serviral" tebe.....

Ne gre tako, da "jaz si želim, da je svet dober in lep.......želim, da je vsem tako lepo kot meni......" ker ni tako......ker če želiš, da bo tvoja soba posesana, se bo nekdo moral za sesanje žrtvovati, če to ne boš ti, bo to nekdo drug......

IZVIRNO SPOROČILO: ronja


Nekdo je razlagal, da je vsota konstantna. Na Zemlji imamo določeno količino dobrin. Napredek sicer prinaša lagodnejše življenje lahko vsem, vendar se na koncu vseeno izravna - če hočemo, da bodo Azijci, Afričani in Južno Američani boljše plačani za svoje delo, bomo morali mi živet nekoliko nižji standard. Kar se mi ne zdi tako grozno.



Ozri se malo okrog sebe in realno poglej, koliko ljudi se bi strinjalo s tabo........da bi žrtvovalo svoje udobje za no name zulu bulu črnca v Afriki.......






< Sporočilo je popravil liliana -- 20.4.2015 20:45:28 >

(odgovor članu ronja)
Neposredna povezava do sporočila: 117
   RE: Heineken
20.4.2015 21:53:12   
ronja
irobota sem pa preverila prej, ni bil nikoli vpleten v nič sumljivega, ni bil na nobenih lestvicah in imajo precej dorečeno politiko glede tega. NIsem šla v njihove tovarne, vendar kolikor informacij sem lahko dobila, so čisti. Saj vseh Kitajcev tudi ne izkoriščajo, no.
In reševanje črvov je tako ali tako sproti, tega ne gre človek namensko delat, to narediš na poti do službe ali šole/vrtca/doma. Tako da to ni ali-ali.
Mislim, da ni tako zelo črnobelo in mislim, da čisto vsa velika podjetja pa vendar ne izkoriščajo ljudi (upam, no!)

Ali sta amazon in ebay znana po tem? Resno sprašujem. Na ebayu sicer nisem še nič kupila, na amazonu pa kupujem knjige. Ne vem pa, zakaj bi to prispevalo k slabemu standardu v drugih državah. Če vidiš ti povezavo, mi jo prosim razjasni. Če prodajaš tuje blagovne znamke, za katere veš, kako delajo, se mi tudi ne zdi nič spornega. Če ne veš, pa si lahko nevede podporik sistema kot ko kupiš mobitel ali obleko ali kaj podobnega.

Moreš biti sposoben dojeti, da če želiš, da je tebi lepo in udobno, da mogoče zaradi tega nekdo ne bo užival v takem udobju, ko bo "serviral" tebe....

PO moje pa ni nujno tako. Lahko je delo pošteno plačano in potem sta oba vesela. Tisti, ki je delal, ker dobi plačilo in tisti, ki ga je najel, ker ima recimo čisto.

Mislim, da ni treba, da se za moje sesanje kdo žrtvuje. Lahko pošteno plačaš izdelek in si pač ne privoščiš česa drugega (to je tisti malo nižji standard) in tako so delavci pošteno plačani in lahko lepo živijo. Enako z oblekami ali telefoni ali čemerkoli. Zakaj bi moral za to kdo trpeti?

_____________________________

http://vecna-optimistka.blogspot.com/

(odgovor članu liliana)
Neposredna povezava do sporočila: 118
   RE: Heineken
20.4.2015 22:25:25   
nejcko
Ronja,
če se vrnem na Cankarja, ki mu pripisuješ čisto preveliko zlo in krivdo, za stanje, v katerem smo ...
Od kdaj je Cankarjevo hlapčevstvo spet aktualno? Pomisli!
Od leta 91 dalje. Prej smo od njega obravnavali Pehar suhih hrušk in Skodelico kave v OŠ (tukaj je poudarek samo na kompleksu cankarjanske matere) in Kralja na Betajnovi v SŠ. To je vse, kar se jaz od Cankarrja spomnim, da smo obdelovali v času mojega šolanja. Nobenih Hlapcev ni bilo. Mogoče jih ni smelo biti, ne vem, ampak ni jih bilo. In slovenci nismo bili hlapčevski narod, nikoli se nismo za časa mojega življenja videli tako. Prav nasprotno, bili smo (pre)polni sebe, samozavestni, zavedajoč se svojih sposobnosti in zmožnosti.

Kar se tiče obravnavane literature na sploh v šolah - o čem, za boga milega, pa naj bi pisali avtorji v preteklosti, če ne os svojih realnih izkušnjah in o svetu, v katerem so živeli user posted image Celotna svetovna klasika temelji na tem.
Poleg tega do 19. stoletja (pravzaprav skoraj do polovice 19. stol) sploh ne moremo govoriti o mladinski literaturi kot taki, ker je ni bilo. Bile so pravljice, pripovedke, to pa je bilo vse, kar je bilo mladim namenjeno. Noben resen avtor se ni ukvarjal z literaturo za mlade, ker takrat je pač to veljalo za nekaj "manjvrednega. Pisati za mladino. Bil si resen/pesnik pisatelj ali pa sploh nisi bil pisatelj.
Za to se pa lahko žališ kar Aristotelu, kajti on je rekel, da je samo tragedija višek umetnosti, komedija pa je veljala za nekaj manjvrednega ... kaj šele nekaj, kar bi bilo namenjeno mladim.

Nadalje - so Angleži zafrustrirani od kopice Sheakespearovih tragedij, kjer se pretekajo kri, sovraštvo, spletke? Se Nemci jočejo od silnega Goethejevega svetobolja? Si Rusi pulijo lase od besa v zločinu in kazni idiota? Živijo Italijani v zadnjem krogu pekla? Bijejo Španci boje z mlini na veter?
Ja, vsak narod ima en delček vsega naštetega v sebi, kajti njihovi klasiki so odslikavali neki zgodovinski čas njihove kulture, njihovega naroda.
Prav tako kot naši.

In si ti zamorjenci svetovnega kova so v velikem številu izhajali iz nekega drugega sveta kot slovenski, ki so dejansko res vsei (razen Tavčarja) izhajali iz revnega kmečkega okolja. Mesto je bilo rezervirano za tujce. Izključno tujce. Ti pa niso pisali zgodb, vsaj v slovenskem jeziku ne.

Ne, Cankar pač ni kriv. Krivi smo mi, ki v njegovih delih vidimo napotek, kaj moramo biti, namesto da bi videli opozorilo, kaj ne smemo biti.
In če so nas nekoč načrtno flopali z raznimi učiteljicvami Bredami, mulami in kurirčki (to je bil dobesedno politično-ideološki konstrukt), kaj misliš, da v demokraciji pa kaj takega ni mogoče - da so nas načrtno začeli flopati s Cankarjevimi hlapci user posted image

Vera v absolutno dobro demokracije je zame enako zmotna kot vera v absolutno dobro krščanskega, muslimanskega ali kateregakoli drugega boga. Absoluta ni. Samo naš razume je tisi, ki je sposoben pametne presoje.

In valiti krivdo na Cankarja je zame enako mnogo neumno, kot je valiti krivdo samo na male ljudi ali oblastnike ali kapitaliste ali ... Resnica je vedno nekje vmes, tega se sama dobro zavedam. Odvisno je le, kdo ima večjo moč, da prestavlja jeziček na tehtnici, kdo je bolj kriv.


(odgovor članu ronja)
Neposredna povezava do sporočila: 119
   RE: Heineken
20.4.2015 22:47:54   
nejcko

IZVIRNO SPOROČILO: ronja



Moreš biti sposoben dojeti, da če želiš, da je tebi lepo in udobno, da mogoče zaradi tega nekdo ne bo užival v takem udobju, ko bo "serviral" tebe....

PO moje pa ni nujno tako. Lahko je delo pošteno plačano in potem sta oba vesela. Tisti, ki je delal, ker dobi plačilo in tisti, ki ga je najel, ker ima recimo čisto.

Mislim, da ni treba, da se za moje sesanje kdo žrtvuje. Lahko pošteno plačaš izdelek in si pač ne privoščiš česa drugega (to je tisti malo nižji standard) in tako so delavci pošteno plačani in lahko lepo živijo. Enako z oblekami ali telefoni ali čemerkoli. Zakaj bi moral za to kdo trpeti?


Točno tako. Obe strani sta lahko zadovoljni. Kajti prepričana sem, da si vsaj 80 % ljudi ne želi drugega kot neko socialno varnost (imeti streho na glavo, poravnati račune, imeti dostop do zdravnika in za solidno hrano), torej imeti službo, s katero si lahko to zagotovi in si sem ter tja privošči kakšen bombonček (odvisno od prioritet). Ti bombončki pa so zelo realno postavljeni pri veliki večini ljudi, ki jih poznam, tudi pri meni.

Nikoli, ampak res nikoli, tudi v času, ko lahko rečem, da je naša familija živela bogovsko, nisem imela želje, da bi imela npr. svojo jahto, da bi dopustovala na Maldivih, da bi se oblačila v Dolce in Gabana in Versace in jedla kavijar (fuuuuuuuuj). To so bile zadeve, ki so spadale v drug svet, ne moj, zato nisem o tem niti sanjala. In o tem ne sanja niti večina ljudi, ki jih poznam.
Sanjajo pa o tem, da lahko plačajo položnice, kupijo otroku superge srednjega cenovnega razreda, kupijo kruh, mleko in meso (ne kaviarja) in si 1x na leto privoščijo dopust na Krku.
Pa delajo pošteno, delajo enako mnogo kot nekdo drug, 8 ur na dan ... pa si tega ne morejo privoščiti. Minimuma, ki naj bi ga imela neka srednje razvita družba, kamor se Slovenija prišteva.

Plačati "služkinji" za pucanje stanovanja 1 evro ali 5 evrov na uro? Ja, je razlika. Una za 1 evro bo do konca ponižnana, saj si bo po 8-urnem delu lahko kupila komaj kaj, da nahrani svojo 4-člansko družino. Una za 5 evrov si bo to kupila brez problema, tista, ki dobi več, pa bo mogoče celo lahko šla na dopust (ki ji kot delavnemu človeku, po mojem mnenju, absolutno pripada enako mnogo kot direktorju).
Gazdarica, tista, ki odloča so sreči "služkinje", pa bo na svoji jahti plula neodvisno od tega, ali bo plačala delavki 8 evrov, 40 ali 100.

Sreča je v malih stvareh. Če jo vidiš. Liliana žal v ljudeh vidi samo slabo. Najslabše. Ali pa presoja po sebi user posted image

(odgovor članu ronja)
Neposredna povezava do sporočila: 120
   RE: Heineken
20.4.2015 23:06:12   
nejcko
Pa še to.
Prej je bila na Studiu city gostja ena 80-letna psihologinja, ki še vedno aktivno deluje na vseh svetovnih vojnih žariščih. Rekla je, da vojna tramvma ni najhujše zlo, ki se otroku zgodi, ampak je odločilno povojno obdobje. Če je to brezpesrspektivno inmamo kolektivno uničeno generacijo.
In je rekla, da so enako mnogo kot otroci danes v Siriji in drugod travmatizirani tudi otroci v razvitem neoliberalističnem svetu.
Spopadajo se z vprašanji - zakja sem jaz manjvreden, zakaj je moja družina manjvredna, zakaj so moji starši manjvredni? Moji starši tudi hodijo v službo, pa se ne vozimo v mercedezu (mi ne morejo kupiti superg, kavbojk, trenirke, ne moremo iti na morje). Zakaj je moj oče, zakaj smo mi vsi manjvredni? Travma, ki zaznamuje otroka za celo življenje.

Ne, ne potrebujemo Cankarja!!! Cankarja živimo, prenekateri današnji otroci ga živijo. Otroci ne rabijo brati Hlapcev. Dovolj je, da poslušajo samo ena poročila, kjer govorijo o milijonih kot oni o centih.
Otroci ne rabijo brati Cankarjevih Bobov - razliko med revnimi in bogatimi osebno živijo, Ronja. Je njihova realna izkušnja, je njihov svet. In njihova frustracija, ki jo bodo prenesli naprej ...
Ker se pač nismo ničesar naučili. Ker obstajajo še vedno nekateri, ki nas prepričujemo, da si pač vsi ne zaslužimo imeti tv-ja (kiki je danes skoraj nekaj takega, kot imeti za kilo krompirja), ker je za nekatere še vedno revščina življenje v kartonaski škatli. Na več ne pristajajo.

(odgovor članu nejcko)
Neposredna povezava do sporočila: 121
   RE: Heineken
21.4.2015 6:35:02   
liliana

IZVIRNO SPOROČILO: ronja

irobota sem pa preverila prej, ni bil nikoli vpleten v nič sumljivega, ni bil na nobenih lestvicah in imajo precej dorečeno politiko glede tega. NIsem šla v njihove tovarne, vendar kolikor informacij sem lahko dobila, so čisti. Saj vseh Kitajcev tudi ne izkoriščajo, no.
In reševanje črvov je tako ali tako sproti, tega ne gre človek namensko delat, to narediš na poti do službe ali šole/vrtca/doma. Tako da to ni ali-ali.
Mislim, da ni tako zelo črnobelo in mislim, da čisto vsa velika podjetja pa vendar ne izkoriščajo ljudi (upam, no!)




Seveda ne izkoriščajo......samo eni mislijo, da pa ja......

Ali sta amazon in ebay znana po tem? Resno sprašujem. Na ebayu sicer nisem še nič kupila, na amazonu pa kupujem knjige. Ne vem pa, zakaj bi to prispevalo k slabemu standardu v drugih državah. Če vidiš ti povezavo, mi jo prosim razjasni. Če prodajaš tuje blagovne znamke, za katere veš, kako delajo, se mi tudi ne zdi nič spornega. Če ne veš, pa si lahko nevede podporik sistema kot ko kupiš mobitel ali obleko ali kaj podobnega.


Nisem govorila samo o izkoriščanju ljudi......govorila sem o nasprotnikih globalizacije in svobodne trgovine, ki izkoristijo vsako priložnost, da lahko demontrirajo proti globalizaciji, proti trgovinskim sporazumom.....a istočasno pa vsakodnevno uporabljajo vse tisto, kar jim to, proti čemur protestirajo ponuja......

PO moje pa ni nujno tako. Lahko je delo pošteno plačano in potem sta oba vesela. Tisti, ki je delal, ker dobi plačilo in tisti, ki ga je najel, ker ima recimo čisto.


Mogoče pa je oni, ki domnevno dobi pest riže vesel, da je dobil pošteno plačilo.......in se samo zahodnjaški borec za človekove pravice v reklamni bombažni majci z revolucionarnim napisom (ki je verjetno itak iz Kitajske) buni, ker oni Kitajec pa ni zadovoljen in je izkoriščan in bi moral dobiti več, da bi bil zadovoljen........

Mislim, da ni treba, da se za moje sesanje kdo žrtvuje. Lahko pošteno plačaš izdelek in si pač ne privoščiš česa drugega (to je tisti malo nižji standard) in tako so delavci pošteno plačani in lahko lepo živijo. Enako z oblekami ali telefoni ali čemerkoli. Zakaj bi moral za to kdo trpeti?


E......vidiš, to je to.......kar marsikdo ne ve sprejeti......da se moraš včasih čemur odreči.......in da če kupiš robotski sesalec za 2000 jurja, da mogoče tisto leto ne greš na dopust in si ne kupiš avta......da si ne privoščiš česa drugega oz. se nečemu odrečeš......in da niso krive zgolj multinacionalke, globalni kapitalizem, država, sosedova Francka, ker si ti kupil robotski sesalec, sedaj pa nimaš denarja in se moraš nečemu drugemu odpovedati........

(odgovor članu ronja)
Neposredna povezava do sporočila: 122
   RE: Heineken
21.4.2015 6:38:36   
liliana

IZVIRNO SPOROČILO: nejcko


Sreča je v malih stvareh. Če jo vidiš. Liliana žal v ljudeh vidi samo slabo. Najslabše. Ali pa presoja po sebi user posted image



Da citiram mateyko......ne spuščaj se na Patrinin nivo.......user posted image



(odgovor članu nejcko)
Neposredna povezava do sporočila: 123
   RE: Heineken
21.4.2015 6:43:39   
liliana
IZVIRNO SPOROČILO: nejcko

Ker se pač nismo ničesar naučili. Ker obstajajo še vedno nekateri, ki nas prepričujemo, da si pač vsi ne zaslužimo imeti tv-ja (kiki je danes skoraj nekaj takega, kot imeti za kilo krompirja), ker je za nekatere še vedno revščina življenje v kartonaski škatli. Na več ne pristajajo.



Veš, to je pa tako.......dandanašnji imaš lahko paket programov za 30 EUR, lahko pa tudi za 100 EUR mesečno, lahko pa sorazmerno zastonj, če imaš anteno, lahko si kupiš tv že za 100 EUR, lahko pa daš zanj 2000 EUR in več......in se mora človek sam odločiti, kaj si lahko privošči......oz. kaj mu je pomembno........

P.s.: ne vem, če boš našla "služkinjo", kot si jo sama poimenovala, da bo ti bo šla pucat za 1 EUR......ker ta "služkinja" ni sužnja, ki jo ti najameš in izkoriščaš do onemoglosti......in ko boš to dojela, da ima "služkinja" aktivno vlogo pri določanju svoje cene, boš tudi doumela to, kar govorim.......ker ta "služkinja" ni izkoriščano bitje, pa čeprav sesa in in puca drek iz wcja za tabo.......


< Sporočilo je popravil liliana -- 21.4.2015 6:47:14 >

(odgovor članu nejcko)
Neposredna povezava do sporočila: 124
   RE: Heineken
21.4.2015 9:28:57   
nejcko

IZVIRNO SPOROČILO: liliana

IZVIRNO SPOROČILO: nejcko

Ker se pač nismo ničesar naučili. Ker obstajajo še vedno nekateri, ki nas prepričujemo, da si pač vsi ne zaslužimo imeti tv-ja (kiki je danes skoraj nekaj takega, kot imeti za kilo krompirja), ker je za nekatere še vedno revščina življenje v kartonaski škatli. Na več ne pristajajo.



Veš, to je pa tako.......dandanašnji imaš lahko paket programov za 30 EUR, lahko pa tudi za 100 EUR mesečno, lahko pa sorazmerno zastonj, če imaš anteno, lahko si kupiš tv že za 100 EUR, lahko pa daš zanj 2000 EUR in več......in se mora človek sam odločiti, kaj si lahko privošči......oz. kaj mu je pomembno........


S tem se absolutno strinjam in sem to tudi povedala.



P.s.: ne vem, če boš našla "služkinjo", kot si jo sama poimenovala, da bo ti bo šla pucat za 1 EUR......ker ta "služkinja" ni sužnja, ki jo ti najameš in izkoriščaš do onemoglosti......in ko boš to dojela, da ima "služkinja" aktivno vlogo pri določanju svoje cene, boš tudi doumela to, kar govorim.......ker ta "služkinja" ni izkoriščano bitje, pa čeprav sesa in in puca drek iz wcja za tabo.......



Če bi bilo vse tako enostavno, bi živeli v popolnem svetu. Pa temu žal ni tako. Ali pač, po tvojem user posted image

(odgovor članu liliana)
Neposredna povezava do sporočila: 125
Stran:   <<   < Prejšnja stran  3 4 [5] 6 7   Naslednja stran >   >>
Stran: <<   < Prejšnja stran  3 4 [5] 6 7   Naslednja stran >   >>
Pojdi na:





Ovulacija in plodni dnevi
Kaj je ovulacija? Kako izračunati kdaj ovulacija nastopi? Načini ugotavljanja ovulacije.
10 najpogostejših prvih znakov nosečnosti
Vsaka ženska drugače občuti prve znake nosečnosti, mi vam predstavljamo najpogostejše.
Zgodbe malih junakov: 9 dni sem bila v ume...
Sprejeli so me v zelo kritičnem stanju na Infekcijsko kliniko, opravili nujen carski rez, intubirali. Potem sem bila v ...
Pesmi o mami in za mamo
Mama je nekaj posebnega, je popolna in ena sama. Ko ne najdemo besed, kako bi se ji zahvalili za vse, kar nam je dala, z...
Živilo, ki preprečuje pojav alergij pri ot...
Znanstveniki iz Nove Zelandije so prišli do zanimivega odkritja, da lahko samo z enim samim živilom v prehrani otroka zm...




NOSEČNOST
пеперутка16

Kateri del nosečnosti vam je bil najbolj všeč oz. najlažji?