|      
Ops :( Si prepričan/-a, da ne želiš več sodelovati?
Preden potrdiš svojo odločitev, preberi podrobnosti.
Če potrdiš, da želiš odnehati, se ti bo avtomatično naložil poseben piškotek (cookie), s pomočjo katerega bomo ob ponovnem prihodu na našo spletno stran prepoznali tvoj račun in poskrbeli, da boš lahko v času trajanja nagradnega tekmovanja (od 17. 12. do 21. 12. 2018) nemoteno brskal/-a po Ringaraja.net brez prikazovanja ikon naših sponzorjev oziroma brez okenca na desnem delu zaslona.

Obenem boš izgubil/-a vse že osvojene točke in s tem, žal, izgubiš tudi možnost, da osvojiš odlično nagrado. Raje še enkrat premisli, preden klikneš da.

Si še vedno želiš odnehati?
Ringaraja.net uporablja piškotke z namenom zagotavljanja spletne storitve, oglasnih sistemov in funkcionalnosti, ki jih sicer ne bi mogli nuditi.
Z obiskom in uporabo spletnega mesta soglašate s piškotki.   Več o tem
Uporabniki na tej temi: nihče
  Natisni
Stran: <<   < Prejšnja stran  20 21 [22] 23 24   Naslednja stran >   >>
Uporabnik
Sporočilo << Starejša tema   Novejša tema >>
   RE: avgustovke 2016
15.3.2016 13:46:25   
*zvezdica zaspanka*
no, pa sem tudi jaz opravila z morfologijo in to z odliko user posted image skratka vse super, tista krvavitev ni bila škodljiva, dobili pa bomo fantka user posted image vedno sem si želela parček user posted image

(odgovor članu Izabela26)
Neposredna povezava do sporočila: 526
   RE: avgustovke 2016
15.3.2016 13:49:29   
Izabela26
Čestitkeeeee *zvezdica zaspanka*user posted image user posted image
Zelo vesela zate user posted image
Zdaj boš pa lahko kupovala še v fantovskem stiluuser posted image

(odgovor članu *zvezdica zaspanka*)
Neposredna povezava do sporočila: 527
   RE: avgustovke 2016
16.3.2016 11:15:00   
brbr71
Zvezdica zaspanka user posted image tudi z moje strani.
Ve ki ste izkušene mamice (jaz imam tok stare otroke, da nimam več nič stvari doma in tudi od takrat se je veliko spremenilo) mi povejte kateri voziček mi priporočate. Rabim takega, da bom lahko šla z njim tudi po makedamu ali travniku.
Gledala sem Otroški Voziček Hauck Viper Trio Set - Caviar-Beige 2016. Sploh ne vem kaj moram gledat.

(odgovor članu Izabela26)
Neposredna povezava do sporočila: 528
   RE: avgustovke 2016
16.3.2016 12:17:27   
mizastol
Oj :)
Sem v dvajsetem tednu, zjutraj in zvečer imam v desnem delu medenice močan krč. Ima še katera podobno bolečino? Čez dan je sicer prisotna (+ križ), a ne tako kot zjutraj/ zvečer. V stari porodnišnici sem na fizioterap. naročena šele čez 3 tedne pa se bom verjetno kar ta četrtek odpravila na vadbo, ki jo vodi fizioterap. v stari porodnišnici, morda mi kaj odleže. Hodi tja morda še katera? Morda kam drugam, kjer ni toliko razteznih vaj, temveč vaje za stabilizacijo,..?
Lepo bodite.

(odgovor članu brbr71)
Neposredna povezava do sporočila: 529
   RE: avgustovke 2016
16.3.2016 12:17:27   
*zvezdica zaspanka*
hvala user posted image

brbr71, kolegici imata baby boom mirage reverso in sta zelo zadovoljni. tudi sama sem se odločala med temi vozički in peg peregom (imam navadnega, ne za po terenu), izbrala sicer slednjega, ker mi je bil po lokaciji bližje. skratka baby boom - ni drag, dobiš vse v kompletu, lahek, zloži se super in gre tudi v tamajhne avte (clio, peugeot ipd.). ne poznam sicer tega viperja, ti pa mogoče pri hauckovih svetujem, da malce pogledaš po tujih forumih, kako so mamice kaj zadovoljne. vem, da sem se v prvi nosečnosti zapičila v enega, potem pa sem na forumih prebrala, da njihov okvir po parih mesecih uporabe poči, prav tako osi koles.

pozdravljena mizastol! mene krč v spodnjem delu zagrabi, če zjutraj/ponoči prehitro vstanem iz postelje, ali pa če imam težave s prebavo. minimalna bolečina je v nosečnosti normalna, ker gre za raztezanje vezi ob rasti maternice in otročka. tudi občasni krči so čisto normalni. če boš malo poguglala boš videla, da je veliko nosečk z bolečinami v križu, nekaterim sicer osebni zdravnik predpiše fizioterapijo, druge pač pošlje domov z izgovorom, da je to normalno v nosečnosti in da pomagata lekadol in počitek (tako je poslal mene, ker sem imela zjutraj/zvečer/po naporu res hude bolečine v križu, da sem komaj hodila). daljša dolgotrajna bolečina pa ponavadi potrebuje pregled pri zdravniku.

< Sporočilo je popravil *zvezdica zaspanka* -- 16.3.2016 12:30:24 >

(odgovor članu brbr71)
Neposredna povezava do sporočila: 530
   RE: avgustovke 2016
16.3.2016 13:31:33   
mizastol
Gotovo je normalna bolečina, saj se mora "prostor prilagodit". Precej sem googlala in zasledila, da je priporočljivo poznat ustrezne vaje, urgirat, prav zaradi trajnejših posledic, ki bi v nasprotnem primeru ostale po porodu. Strinjam se, tudi prebava vpliva. Zares odličen predlog zdravnika; dobro, počitek gotovo, vsaj kolikor se da, Lekadol pa .. :)
Kakorkoli, malo že poboli, ma nam je le fino, da imamo možnost nosit ta bitjeca.

(odgovor članu *zvezdica zaspanka*)
Neposredna povezava do sporočila: 531
   RE: avgustovke 2016
24.3.2016 9:46:47   
Izabela26
Punce, živijo,
jaz trma se seveda nisem pridružila fb-ju in kar pogrešam malo klepete tukaj. Ste čisto vse pobegnile user posted image
Kako ste drugače? Počutje je ok?
Pri nas se zdaj (19T) trebušček že lepo boči in ker sem sicer suhec so ga nekateri že opazili, kar mi je bilo seveda suuper user posted image

Ste že kaj gledale/izbirale vozičke za vaše sončke?

(odgovor članu mizastol)
Neposredna povezava do sporočila: 532
   RE: avgustovke 2016
24.3.2016 10:24:20   
žabica95
Živjoo :)
No tudi js sm taka trma da se nisem pridružla skupini na fb. 😛
Počutje je odlično, slabosti ni več, se pa zato pojavljajo glavoboli..sm opazila da je to ponavadi če se s čim preveč obremenjujem.
Voziček sva si že ogledala na internetu in ga tudi naročila, tako da komaj čakava da pride 😊😊
A je katera že začutila svojega sončka? Mi smo včeraj dopolnili 17 tednov.. In danes zjutraj ko sem še poležavala v postelji sem pod popkom začutila kot da bi mi pokali mehurčki..tudi ko sem roko položila na trebuh, sem to začutila.. Nisem prepričana a mislim da so to tisti prvi gibi.. Itak sem še zdaj čisto navdušena user posted image user posted image

(odgovor članu Izabela26)
Neposredna povezava do sporočila: 533
   RE: avgustovke 2016
24.3.2016 10:29:36   
Izabela26
Super, da nisem edina trma ;)

Jaz imam že tudi kakšnih 14 dni občutek, da se nekaj notri dogaja, ampak res nisem prepričana, ali je to res to ali si samo želim, da bi bilo :) V 17. tednu mi je na pregledu G sicer rekla, da ga kot prvorodka naj še ne bi čutila, ampak mislim, da je to čisto od vsake user posted image odvisno. Ene prej, druge kasneje.
Kateri voziček pa sta naročila, če ni skrivnost?user posted image

Jaz grem danes malo pocrkljat svojo dušo in pofirbcat za kakšen lep kompletek, da se malo pomirim, ker znam kar precej paničarit, sploh glede hrane, in se morem malo pomirit in uživat user posted image
Pa tudi sicer nisem ravno vraževerna in mislim, da je bolje, če kakšen nakup opraviš že prej, kot pa potem, ko si že prava okorna žogica user posted image

(odgovor članu žabica95)
Neposredna povezava do sporočila: 534
   RE: avgustovke 2016
24.3.2016 10:46:04   
*zvezdica zaspanka*
hehe, jaz sem tudi še tukaj ... je pa res postalo bolj tiho na forumu, škoda, upam, da še kaj poklepetamo. jaz trenutno zaključujem 22t, o velikosti trebuščka pa bolje da ne govorim - glede na prvo nosečnost prehiteva za dober mesec user posted image počutje drugače super, te dni se res po dolgem času počutim, da imam dovolj počitka in zato tudi energije in dobre volje, me pa takoj, ko malo preveč pridno delam, začnejo mučiti bolečine v vezeh in krči, občasno mi že trebuh otrdi. ja, brce so že kar močne, včasih me kar zaboli in ustavi! mi je pa ful hecno, kako dobro čuti/sliši sestrico user posted image vedno, ko se hčerka stiska k meni, mali brca v trbuščku, če joka ali trmari, se pa prav jezi ... žurka v trebuhu v glavnem user posted image čutim jih že od 16. tedna naprej, res pa, da v prvi nosečnosti sem jih prvič začutila, tako da sem bila pozorna, nekje v 19. tednu ...

mi bomo uporabili kar voziček od hčerke. smo takrat kupili novega, cel komplet je še čisto dobro ohranjen, tako da enega bo še zagotovo preživel. imamo pa peg perego pliko, kupili smo ga pa v babycentru, ko so tisto poletje čistili stare zaloge in so bile cene tudi do 50% dol. včasih se pri njih ful splača čakat na te akcije.

ja, včasih je kakšne stvari fino tako počasi skupaj nabirat ... jaz sem malemu nakvačkala odejico in ninico, sem prav presenečena, da mi je ratalo v tako hitrem času, včeraj sva bili pa s hčerko v ljubljani in mu je zbrala dudico user posted image

< Sporočilo je popravil *zvezdica zaspanka* -- 24.3.2016 10:48:17 >

(odgovor članu žabica95)
Neposredna povezava do sporočila: 535
   RE: avgustovke 2016
24.3.2016 11:36:37   
žabica95
No tudi jaz sem prvorodka in mislim da je res odvisno od vsake user posted image kdaj začuti prve gibe. Sem skoraj 100% da so bili danes zjutraj to prvi gibi, ker definitivno niso bili ne krči, pa tudi črevesje ne..pa mi lahko kdorkoli reče da to ni mogoče..toliko že poznam svoje telo da prepoznam nove občutke..in to je bil res najlepši občutek do sedaj..Ko dejansko tudi začutiš svojega sončka user posted image

Ja, naročila sva voziček 3v1, Babyactive Eko Shell Luxury Collection v sivi barvi ker nama je bil noro všečuser posted image

No jaz zaenkrat še nisem opravila nobenega nakupa za user posted image razen naročila vozička.. Niti še nismo prepričani katerega spola bo... Na NS je rekel da je skoraj prepričan da bo punčka.. Ampak komaj čakam morfologijo, da bo odgovor še kaj bolj prepričljiv user posted image

(odgovor članu Izabela26)
Neposredna povezava do sporočila: 536
   RE: avgustovke 2016
24.3.2016 20:50:37   
tetka5
Jaz tudi že čutim malega user posted image Nekeje v 17. tednu se mi je zdelo, da ga čutim, vendar nisem bila čisto prepirčana. Res je bilo vse tako nežno, bili pa so to drugačni občutki. Sem potem v 18. tednu, ko sem imela ginekologinjo vprašala, če je možno, da ga že čutim, pa mi je rekla, da načeloma ja, ampak bolj verjetno, da ne. Razložila mi je, da ga sicer prvorodke in drugo-tretjerodke začutimo približno v istem času oz. v istem tednu, vendar prvoredke naj še ne bi vedele kako to zgleda, zato prve premike spregledamo. Ta teden (19. teden) pa ima mali tak žur, da nisem več v dvomih, da je to to user posted image Moj mi pa, tako kot on pravi, samo na pol verjame, da ga čutim. Je bral na internetu, da prvorodke začutijo otroka šele po 20. tednu in ga ne premaknem user posted image

Zadnjič na pregledu sem vprašala, če se morda že vidi spol in je rekla, da bo fantek. Sicer je rekla, da bo za bolj sigurno potrdila potem na morfologiji, ampak se ji zdi, da je to to.

Meni je pa en kup stvari odstopila sestrična, tako da voziček že imam, in sicer Maxi Cosi.Ima morda katera s tem vozičkom kaj izkušenj? Upam, da je v redu. Ker živimo kar dosti narazrn, ga niti še nisem videla v živo. Zadnjič sem gledala v Baby centru maxi cosi voziček, ampak je toliko modelov, da nisem točno vedela katerega ima. Vem samo, da ima tri kolesa, naslednji teden pa grem na obisk in na prevzem stvari user posted image

(odgovor članu žabica95)
Neposredna povezava do sporočila: 537
   RE: avgustovke 2016
26.3.2016 7:40:22   
nekl
Zivijo. Tudi jaz se se nisem poslovila in odsla na fb 😊. Js otroka cutim tudi ze od ene 15. oz. 16.tedna. Ko sem bila prvic noseca pa sem jo zacela cutit v 19.tednu, tako da mense zdi da je cist mozno da ga cutis. Zdej pa sem v 20.tednu in dobim ze kaksno bolj konkretno brco v mehur 😊, ce dam pa roko gor pa se ga na ven se ne cuti.

Glede vozickov pa mi imamo maxi cosi muro s 3 kolesi. Js sm super zadovoljna in ga ne menjam. Kolesa so velika napihljiva, tako da prides z njim po vsakem terenu. Edina napaka je zelo kratka streha (moras met se deznicek zraven), ce pa je najnovejsi model (ta mislm da je naprodaj zdej kaksne 2 leti) je pa pri tem tudi steha dalsa in ni nobene napake 😊.

Uzivajte ob premikanju nasih knedlckov.

Cavcav

(odgovor članu tetka5)
Neposredna povezava do sporočila: 538
   RE: avgustovke 2016
26.3.2016 10:00:30   
brbr71
No, tudi jaz sem še tukaj. Jaz tudi otročka že kar nekaj časa čutim, saj smo že v 23 tednu. Kljub temu, da sem kar nekaj kg gor dobila, se mi ne pozna. Nihče še ni opazil da sem noseča. Tudi na veliko še nisem povedala novice.
Za voziček še ne vem. Moram iti v kakšno trgovino, da jih mal sprobam in vidim v živo. Meni je pomembno, da bom šla lahko tudi po kakšnem travniku z njim. Kakor mi svetujejo, naj bi imel napihljiva kolesa in vzmtena.
Žabica, si kje v živo pogledala ta voziček, ali si ga samo na netu videla?

(odgovor članu nekl)
Neposredna povezava do sporočila: 539
   RE: avgustovke 2016
31.3.2016 12:50:56   
žabica95

IZVIRNO SPOROČILO: brbr71


Žabica, si kje v živo pogledala ta voziček, ali si ga samo na netu videla?


Ne, sem ga videla samo na netu, ker ga nisem zasledila v nobeni trgovini. Všeč mi je bilo že to da ima velika, napihljiva in vzmetena kolesa, zaradi česar izgleda še gomaznejši.. Ampak mi je prav všeč, in mi res ni žal da sva ga naročila. Ravno včeraj sva ga dobilauser posted image
Super mi je ker ima spodaj nakupovalno košaro, ki se zapira, zraven dobiš tudi previjalno torbo in prevleko za dež.. V košari imaš tudi mrežo proti mrčesu, vsi deli vozička so lepo oblikovani in boljše res ne bi mogli izgledat. In imajo veliiiko strehico, tako da ne potrebuješ nobenega senčnika. Skratka - zelo zadovoljna! user posted image

(odgovor članu brbr71)
Neposredna povezava do sporočila: 540
   RE: avgustovke 2016
1.4.2016 9:23:22   
korinca
pozdravljene. Tudi jaz sem bila nedavno nazaj na teh straneh. Danes vam ponujam ogled moje strani, mogoče vam pride kdaj prav :). Pa srečno !

https://www.facebook.com/Tina-%C5%BDabar-Petaros-Fotografiranje-otrok-in-nose%C4%8Dnic-255059391264002/?fref=ts

(odgovor članu žabica95)
Neposredna povezava do sporočila: 541
   RE: avgustovke 2016
1.4.2016 21:51:18   
tamy82
Živijo!
Končno sem si tud jaz vzela malo časa, da se vam pridružim :) Sem v 20. tednu, rok imam 24. avgusta. Bo pa to najin tretji otrok, doma imava že imam dva fanta stara 5 in 3 leta. Tako da mi ni dolgčas :)
Sicer je vse OK, tudi na pregledih je bilo do zdaj vse BP. Spola se pa še ni videlo, čeprav se mi vedno bolj zdi, da bo še en fant ;)

Se tipkamo! Lp

(odgovor članu korinca)
Neposredna povezava do sporočila: 542
   RE: avgustovke 2016
3.4.2016 14:26:35   
tjasyca
tudi jaz sem še tukaj,me ni na fb.Fajn bi blo,da tukaj klepetamo naprejuser posted image
Jutri imam morfologijo in me že kar malo stiska. Sem bila pretekli teden na dopustu z letalom in me skrbi,če bi lahko kaj zmotilo otročka.
Bom pa tudi jutri prosila za bolniški stalež do porodnišle,ker enostavno več ne morem-delam v vrtcu-dvigujem otroke,ležalnike,celi dan aktivna na nogah,5x dnevno v 2.nadstropje v službi.In imam celi trdi trebuh,križa da ne omenjam. In še krče dobim. Upam,da me bodo upoštevali.
Upam,da ste vse ok.
Že kera prestala morfologijo?

(odgovor članu tamy82)
Neposredna povezava do sporočila: 543
   RE: avgustovke 2016
3.4.2016 14:28:08   
tjasyca
aja,otročka pa še ne čutim,čeprav sem že 20 (6/7)teden. Mi je sicer rekla,da ga bom kasneje začutila,ker imam posteljico spredaj in oblaži občutenje.
In prvorodka sem.

(odgovor članu tjasyca)
Neposredna povezava do sporočila: 544
   RE: avgustovke 2016
3.4.2016 16:10:22   
izibizi
Živijo avgustovke, se še jaz malo javljam po daljšem času.... Počasi se bliža morfologija - komaj jo čakam, v četrtek bo dan D. Se že prav veselim, odkar imam Angelsound sem pomirjena, pa še na zadnjem pregledu, ko sem bila v 17t, mi je G za slovo (žal odhaja in dobimo novo G) naredili mini morfologijo, ker se je zelo dobro tudi videlo.

Drugače pa sem komaj čakala to obdobje, se že iz prve nosečnosti spomnem, da sem kipela od energije, tudi zdaj se počutim odlično, le utrudim se hitreje. Tako, da težav za jamrat nimam :)

Lepo in sončno nedeljo vsem!!

(odgovor članu tjasyca)
Neposredna povezava do sporočila: 545
   RE: avgustovke 2016
6.4.2016 8:57:10   
urssi
Zdravo!

že zelo dolgo se nisem nič javila. Morfologija je za mano, zgleda vse ok, 100% fantek (že tretjiuser posted image . Imam pa čez dva tedna še enkrat morfologijo, ker niti slučajno ni želel pokazati obraza in bomo poskusili še enkrat. Čas hitro beži, sem že konec 23. tedna. Sem bila presenečena, ker se mi je dvignil hemoglobin na višjo vrednost kot pred nosečnostjo in to brez kakršnihkoli dodatkov in spremenjene prehrane. Edino bruhat sem nehala...kar se pozna tudi na kilažiuser posted image

Uživajte!

(odgovor članu izibizi)
Neposredna povezava do sporočila: 546
   RE: avgustovke 2016
9.4.2016 16:24:17   
*zvezdica zaspanka*
živjo nosečke, kako ste kaj te dni?

hčerka je bila ta teden doma, malce bolna, ampak zelo živahno razposajena ... sem mislila, da bo težko, ker sem bila navajena na drugačen ritem dopoldan (mir, počitek itd.), ampak je šlo! user posted image trenutno imam dovolj energije in nobenih težav, tako da je počutje super. le občasno me boli desno od popka - tišči, kot kakšen krč. sem bila pri ginekologinji in pravi, da je z nosečnostjo vse ok. mali je že obrnjen na glavo in ima tam, kjer me boli, noge user posted image ravno danes se mi je zgodilo, da me je bolelo, ko sem zjutraj vstala. potem sem se ulegla in čutila, da se je mali premaknil, pa je bilo spet v redu. zadnje čase je ratal nenormalno aktiven, prav noge in roke čutim, ko se premika in upira v trebuh, pa da ne omenim v mehur user posted image

evo, jaz sem, po 8 letih brez, podlegla fb-ju user posted image sicer ne zaradi ringaraje ... ampak bi se pa pridružila skupini. barbi se mi ne javi ... me lahko katera druga doda v skupino?

(odgovor članu urssi)
Neposredna povezava do sporočila: 547
   RE: avgustovke 2016
10.4.2016 9:53:53   
brbr71
Živjo user posted image ,
včeraj smo imeli kontrolo in je vse ok. Tudi meni se je hemoglobin dvignil ga imam več kot pred nosečnostjo.
Naš otroček je pa obrnjen z ritko dol, no saj ima še dovolj časa, da se postavi v pravo lego.
Tudi mene je par dni nazaj par ur tako zelo tiščalo desno od popka. Sem imela kar trdo tam in bolelo je. Pa sem šla mal počivat in potem se je premaknil in je bilo ok.
Imam pa vsak večer probleme z nogami. Bolijo me za znoret, grem ob desetih spat, ker ne zdržim več bolečin v nogah.
Tudi drugače se mi zdi, da sem bolj utrujena kot prvo tromesečje. Pa ne vem ali je to zaradi spomladanske utrujenosti, ali nosečnosti.
Uživajte v brcikah user posted image

(odgovor članu *zvezdica zaspanka*)
Neposredna povezava do sporočila: 548
   RE: avgustovke 2016
12.4.2016 9:37:38   
brbr71
Ali so kateri že gledali maternični vrat? Jaz sem bila sedaj na kontroli pa mi nič ni pogledala, ko pa berem na netu pa naj bi se merilo med 20-23 tednom.

(odgovor članu brbr71)
Neposredna povezava do sporočila: 549
   RE: avgustovke 2016
12.4.2016 10:31:54   
*zvezdica zaspanka*
brbr71, meni ga je zmerila na morfologiji ...

(odgovor članu brbr71)
Neposredna povezava do sporočila: 550
Stran:   <<   < Prejšnja stran  20 21 [22] 23 24   Naslednja stran >   >>
Stran: <<   < Prejšnja stran  20 21 [22] 23 24   Naslednja stran >   >>
Pojdi na:





Utrujeni? Preverite ali imate pomanjkanje ...
Pri pomanjkanju železa pride do utrujenosti, vrtoglavice, razdražljivosti, težav s koncentracijo, slabših fizičnih in um...
Kaj vzeti s seboj v porodnišnico?
Da česa ne bi pozabili, smo vam pripravili spisek stvari, ki jih vzemite s seboj v porodnišnico.




Nos.
пеперутка16

Kako majhnim otrokom čistite nos?