|      
Ops :( Si prepričan/-a, da ne želiš več sodelovati?
Preden potrdiš svojo odločitev, preberi podrobnosti.
Če potrdiš, da želiš odnehati, se ti bo avtomatično naložil poseben piškotek (cookie), s pomočjo katerega bomo ob ponovnem prihodu na našo spletno stran prepoznali tvoj račun in poskrbeli, da boš lahko v času trajanja nagradnega tekmovanja (od 17. 12. do 21. 12. 2018) nemoteno brskal/-a po Ringaraja.net brez prikazovanja ikon naših sponzorjev oziroma brez okenca na desnem delu zaslona.

Obenem boš izgubil/-a vse že osvojene točke in s tem, žal, izgubiš tudi možnost, da osvojiš odlično nagrado. Raje še enkrat premisli, preden klikneš da.

Si še vedno želiš odnehati?
Ringaraja.net uporablja piškotke z namenom zagotavljanja spletne storitve, oglasnih sistemov in funkcionalnosti, ki jih sicer ne bi mogli nuditi.
Z obiskom in uporabo spletnega mesta soglašate s piškotki.   Več o tem
Uporabniki na tej temi: nihče
  Natisni
Stran: <<   < Prejšnja stran  2 3 4 [5] 6   Naslednja stran >   >>
Uporabnik
Sporočilo << Starejša tema   Novejša tema >>
   RE: Referendum
12.12.2015 16:01:11   
Vijoličarka
Kaj je naravno? Kaj ni naravno? Ni naravno jesti toplotno obdelane hrane, uživati skoncentriranega sladkorja, ni se naravno oblačiti v obleke. Ni naravno uživati hormonsko kontracepcijo, v bistvu kontracepcija ni naravna. Ni naravno posegati v naravno selekcijo z medicino… Ampak gremo preko naravnega.

Družina ni naravna, ampak je družbena tvorba. Zakon ni naravna, ampak je družbena tvorba. Ni naravno, da šibkejši samci dobijo samičko in se razmnožujejo – moč samca danes ni tam, kjer mu jo je dala narava, ampak čisto nekje drugje. Ker sta družina in zakon družbeni tvorbi, jo lahko razvijamo in razširjamo. Stvar presoje družbe in posameznikov, kje postavijo mejo.

Ali je tako težko razumeti, da so ljudje, ki v povečanju pravic homoseksualcev ne vidijo problema, ker ga enostavno ne začutijo, ker jim je logično, kar marsikaterim drugim in v bistvu niti ne morejo dojeti, kaj je tako narobe, je bilo mišljeno v kontekstu, da za tem ne stoji nobena zarota ali kakšen hud skrivnosten projekt. Mislim da sem bila tu jasna.

Kar se tiče tega, da imam luliko. Moji spolni organi ne definirajo mojega karakterja, mojih sposobnosti (ali nesposobnosti). Imeti sposobnost roditi, še ne pomeni sposoben biti starš. Ne imeti sposobnosti roditi tudi ne pomeni, da nimaš sposobnosti biti starš.

Žal pa, res mi je žal, homofobija je pri nas na visoki ravni. Morda se ljudje sami tega niti ne zavedajo. Nekako si ne želijo izpasti homofobi, čeprav so homofobi. In potem so jezni. Najprej laži glavnih protagonistov nasprotnikov zakona, razčlovečenje in poniževanje. Žal, Patrino, vem da so za tvojo stvar, ampak tole zadnje soočenje je bilo katastrofalno. In ne, razen politične naivnosti in nemoči, lahko tudi nesposobnosti, strani ''ZA'' takih ekscesov ni mogoče očitati. V stilu Vodeba, bi vprašala,kje so imeli pamet ali niso vsaj našli kakšnega normalnega mladega krščanskega demokrata, ki se vsaj zna obnašati. In pedagoginja Angelca sedi dve vrsti zadaj in ploska temu primerku veličastne pravilno po spolu sestavljene in celo krščanske družine. To me je od vsega najbolj pretreslo, ker sem pričakovala, da so otroci teh družin lepo vzgojeni. Vsaj tisti, ki jih poznam, so. Ni pošteno predvsem do teh mladih ljudi.
Mogoče pa mi Bog ni dal razuma, ker sem ateist. Gospa iz kluba češplja, kateri pa je Bog dal razum, me je tudi razsvetlila, da nimam moškega. Ker ona ve (in je razumna) da so vsi moški proti. Moj ni proti, torej ni moški.

Zmerjati koga s homofobom, ker ima človek določene zadržke, je grdo, se strinjam. Ampak tuliti, da hočejo homoseksualci (po Vodebu pedofili) otroke zato, da bodo imeli seksualno igračko, pa daleč, daleč presega.

Jaz razumem, da bo referendum uspel in da bo zakon padel. Razumem tudi, da ni krivda samo na strani homofobije in pošastnega Primcovega klana. Vendar, tudi prejšnjič, ko je zakon predvideval samo to,da lahko nebiološki partner posvoji otroka, ki že obstaja v skupnosti in so za to izpolnjeni vsi pogoji, so bili argumenti, žalitve, histerija in laži popolnoma enake.
Razumem tudi, da bo edini rezultat povečana nastrojenosti in potenciranje vseh mogočih teorij zarot.

Da ne bo pomote, jaz ne agitiram, skušala sem samo pojasniti kako mislim in čutim. Sodili bodo pa prihodnji rodovi.

Za konec pa še paša za oči, posebej za Lili, MOŠKI iz preteklosti:

user posted image

user posted image

Metroseksualci nimajo za burek.


< Sporočilo je popravil Vijoličarka -- 12.12.2015 16:08:57 >


_____________________________

When you stand before God, you cannot say "but I was told by others to do thus" or that "virtue was not convenient at the time."

(odgovor članu patrino)
Neposredna povezava do sporočila: 101
   RE: Referendum
12.12.2015 16:48:33   
patrino

IZVIRNO SPOROČILO: Vijoličarka

Žal, Patrino, vem da so za tvojo stvar, ampak tole zadnje soočenje je bilo katastrofalno.

Za mojo stvar?Kot sem že napisala, v tem soočenju ni bilo nikogar, ki bi bil čisto poštiman oz. niti pod razno ni nihče zagovarjal "mojo" stvar. Če se tako izrazim kot si se ti...tudi na strani, ki je bila očitno za tvojo stvar so bili v igri sami bohloneti.Solzavo nakladanej o ljubezni in še enkrat o ljubezni in o tem, kako je ljubezen pomembna in ja , še enkrat ljubezen...skratka, če si proti temu , da homo par posvoji ali se umetno oplodi, si že totalno proti ljubezni. Tako kot so na eni strani tisti proti kleftrali neumnosti, so na drugi strani tisti za , tako osladno svetohlnili, da si rabil inzulin. Vse so poskušali zaviti v famo "otroci ljubezni" in nič drugega niso znali blekniti. Na vso moč so se trudili, da bi pod krinko velike ljubezni skrili to, da hočejo da se jim odobri vse, kar jim pade na pamet, pa četudi, se spomnijo lulati v luno. Niso bili pripravljeni na dialog niti pod razno. Niso navedli nobene konkretne zadeve, dejstva, razlage, mnenja...ki bi vsaj malo potolažil, osvestil, zargumentiral drugo stran. Ne. Nakladanje o ljubezni, kot bi bili vsi malo prej nekaj pokadili. To gre ljudem na nerve. Podobno svetohlinijo, nakladajo in prodajajo rožce politiki in ljudje imajo tega dovolj. Četudi je Vodeb en velik čudak in ga tudi jaz težko poslušam, je za moje pojme povedal več pametnega, kot celotna inzulinska tribuna na drugi strani. In to je resnično ena velika žalost.

_____________________________

felico ne estas mezurita en oro...

(odgovor članu Vijoličarka)
Neposredna povezava do sporočila: 102
   RE: Referendum
12.12.2015 16:52:46   
liliana

IZVIRNO SPOROČILO: Vijoličarka

Za konec pa še paša za oči, posebej za Lili, MOŠKI iz preteklosti:

user posted image

user posted image

Metroseksualci nimajo za burek.



In ravno taki moški so uničili države in cesarstva.......user posted image

(odgovor članu Vijoličarka)
Neposredna povezava do sporočila: 103
   RE: Referendum
12.12.2015 17:07:08   
liliana

IZVIRNO SPOROČILO: Vijoličarka


Kar se tiče tega, da imam luliko. Moji spolni organi ne definirajo mojega karakterja, mojih sposobnosti (ali nesposobnosti). Imeti sposobnost roditi, še ne pomeni sposoben biti starš. Ne imeti sposobnosti roditi tudi ne pomeni, da nimaš sposobnosti biti starš.



Seveda definirajo.....kot moški nisi sposoben roditi otrok, kot ženska si sposobna roditi otroka.......torej oseba 1 ni sposobna roditi otroka, oseba 2 je sposobna roditi otroka......

Ali je tako težko razumeti, da so ljudje, ki v povečanju pravic homoseksualcev ne vidijo problema, ker ga enostavno ne začutijo, ker jim je logično, kar marsikaterim drugim in v bistvu niti ne morejo dojeti, kaj je tako narobe, je bilo mišljeno v kontekstu, da za tem ne stoji nobena zarota ali kakšen hud skrivnosten projekt. Mislim da sem bila tu jasna.


Jaz te čisto razumem, samo strinjam se ne s tabo......pa poskušaj razumeti tudi ti moje zadržke.....saj sama praviš, da ni tako težko razumeti drugače mislečega......user posted image

Drugače pa se ne gre za zaroto......gre se pravzaprav zato, da želi manjšina večini vsiliti svoje vrednote kot edine pravilne in mene v zakonodaji poimenovati kot osebo 1 ali osebo 2......podobno kot bi recimo muslimanska manjšina želela vsililiti Evropi svoje vrednote, kot edine pravilne, da bi recimo nekaj priseljencev v Evropi zahtevalo, da se moški lahko poroči z več ženami in bi se ustrezno spremenil družinski zakonik ali celo ustava.......saj v bistvu ni nobenega problema, družina je umetna oz. družbena tvorba, ki se nenehno spreminja.......

Žal pa, res mi je žal, homofobija je pri nas na visoki ravni. Morda se ljudje sami tega niti ne zavedajo. Nekako si ne želijo izpasti homofobi, čeprav so homofobi.


Na ene tako visoki kot nestrpnost to muslimanskih migrantov.......user posted image

(odgovor članu Vijoličarka)
Neposredna povezava do sporočila: 104
   RE: Referendum
12.12.2015 17:14:50   
Vijoličarka
Čakaj, čakaj, Lili. Model številka 1 je ustanovil ZDA, prvo sodobno sekularno državo. Potem so vse skrivenčili možje v dolgočasnih viktorijanskih oblekah. user posted image

Model št.2 je sam Charles II. Velik, postaven, oče številnih (nazakonskih ) otrok, dober vojak, vojskovodja in tudi dober politik ter preživel kar trdo šolo. Pa vrnil je v Anglijo zabavo. Naj te tile kodrčki, zaponke in čipke ne zavedejo.user posted image

Meni so te kodraste lasulje tako seksi. user posted image user posted image



_____________________________

When you stand before God, you cannot say "but I was told by others to do thus" or that "virtue was not convenient at the time."

(odgovor članu liliana)
Neposredna povezava do sporočila: 105
   RE: Referendum
12.12.2015 17:32:57   
Vijoličarka
Ja nestrpnosti je veliko. Muslimanom najbrž nikoli na kraj pameti ne bi padlo, da bodo reševali homoseksualce, ampak je nekaj na tem. Je pa neprimerno bolj grozno.

Saj te razumem. Ampak spet, mene definicija zveza dveh oseb namesto zveza moškega in ženske, čisto nič ne pikne. Forma je forma, vsebina pa vsebina. Saj sem res oseba. Moški so osebe in ženske so osebe. Sem pa mimogrede brala, se mi zdi na mavričnem forumu, da je nekdo predlagal, da bi bilo bolje, če bi napisali: moškega in ženske, žemske in ženske ter moškega in moškega. Ne vem, bi bilo res tako bolje?

Tista zgodba z mini krilom in muslimanom je zanimiva tudi iz tega vidika. Da bi muslimani kot prišleki zahtevali, da mi karkoli spreminjamo zaradi njih, pa je spet drugačna situacija, ker so prišleki. Jih ni nihče klical, niti vabil. Homoseksualci, za katere se gre, pa so v bistvu 'avtohtoni' prebivalci in v osnovi ne gre za stvari, ki bi na veliko prizadeli večino. Omenjena je bila konkurenca pri posvojitvah, pa starši bi bili prisiljeni razmisliti, ko bodo vse to svojim otrokom razložili. Konkretno, nihče ne bi nikogar silil, da se mora ločiti od moža in poročiti z žensko in podobno. Šeriatsko pravo, če bi ga že kdo hotel uveljaviti, pa bi veljalo za vse in vsem korenito spremenilo življenje.



_____________________________

When you stand before God, you cannot say "but I was told by others to do thus" or that "virtue was not convenient at the time."

(odgovor članu Vijoličarka)
Neposredna povezava do sporočila: 106
   RE: Referendum
12.12.2015 17:42:21   
liliana
IZVIRNO SPOROČILO: Vijoličarka

Čakaj, čakaj, Lili. Model številka 1 je ustanovil ZDA, prvo sodobno sekularno državo. Potem so vse skrivenčili možje v dolgočasnih viktorijanskih oblekah. user posted image

Model št.2 je sam Charles II. Velik, postaven, oče številnih (nazakonskih ) otrok, dober vojak, vojskovodja in tudi dober politik ter preživel kar trdo šolo. Pa vrnil je v Anglijo zabavo. Naj te tile kodrčki, zaponke in čipke ne zavedejo.user posted image

Meni so te kodraste lasulje tako seksi. user posted image user posted image




Vseeno sem mnenja, da preveč Murkotov in Planinškov škodi naciji......user posted image

Drugače je pa ravno Charless II bil znan bolj po hedonističnem življenju in kur.bariji kot po nekih blaznih dosežkih.......user posted image



< Sporočilo je popravil liliana -- 12.12.2015 17:43:13 >

(odgovor članu Vijoličarka)
Neposredna povezava do sporočila: 107
   RE: Referendum
12.12.2015 17:52:44   
liliana

IZVIRNO SPOROČILO: Vijoličarka

Tista zgodba z mini krilom in muslimanom je zanimiva tudi iz tega vidika. Da bi muslimani kot prišleki zahtevali, da mi karkoli spreminjamo zaradi njih, pa je spet drugačna situacija, ker so prišleki. Jih ni nihče klical, niti vabil. Homoseksualci, za katere se gre, pa so v bistvu 'avtohtoni' prebivalci in v osnovi ne gre za stvari, ki bi na veliko prizadeli večino. Omenjena je bila konkurenca pri posvojitvah, pa starši bi bili prisiljeni razmisliti, ko bodo vse to svojim otrokom razložili. Konkretno, nihče ne bi nikogar silil, da se mora ločiti od moža in poročiti z žensko in podobno.



Eni in drugi so manjšina.......in bili so klicani in vabljeni, ne govori, da jih nihče ni vabil....in primer je praktično identičen....zadeva družino.....moški z moškim, ženska z žensko, ali moški z dvema ali več ženami.....čisto identičen primer družinske tematike.......kjer manšina zahteva nekaj, kar v nekem kulturnem in družbenem okolju "ni normalno"......

Šeriatsko pravo, če bi ga že kdo hotel uveljaviti, pa bi veljalo za vse in vsem korenito spremenilo življenje.


S tem, da bi se spremenila definicija družine v družinskem zakoniku še ne pomeni, da bi to kakorkoli spremenilo tvoje življenje.....ker tvoj mož bi vseeno lahko imel samo eno ženo in tebi ne bi bilo treba nositi burke.......saj gre samo za formo in uporabo besed, ki ne drugače za druge (razen za zatirano manjšino) ne spreminjajo ničesar......

V bistvu imaš zgolj fobijo pred muslimani, kot imam jaz po tvoje fobijo pred homoseksualci.......user posted image


(odgovor članu Vijoličarka)
Neposredna povezava do sporočila: 108
   RE: Referendum
12.12.2015 17:54:24   
Vijoličarka
Ok, Charles, ko so ga povabili nazaj, si je res privoščil. Ampak prej, ko je bil še kralj brez kraljestva, je bila pa druga pesem. Mu kar nazaj v naročje priletelo. Menil se samo, da si je kasnejšo zabavo zaslužil.

Charles je bil čsito fejst. user posted image

_____________________________

When you stand before God, you cannot say "but I was told by others to do thus" or that "virtue was not convenient at the time."

(odgovor članu liliana)
Neposredna povezava do sporočila: 109
   RE: Referendum
12.12.2015 18:05:31   
Vijoličarka
IZVIRNO SPOROČILO: liliana


IZVIRNO SPOROČILO: Vijoličarka

Tista zgodba z mini krilom in muslimanom je zanimiva tudi iz tega vidika. Da bi muslimani kot prišleki zahtevali, da mi karkoli spreminjamo zaradi njih, pa je spet drugačna situacija, ker so prišleki. Jih ni nihče klical, niti vabil. Homoseksualci, za katere se gre, pa so v bistvu ''avtohtoni'' prebivalci in v osnovi ne gre za stvari, ki bi na veliko prizadeli večino. Omenjena je bila konkurenca pri posvojitvah, pa starši bi bili prisiljeni razmisliti, ko bodo vse to svojim otrokom razložili. Konkretno, nihče ne bi nikogar silil, da se mora ločiti od moža in poročiti z žensko in podobno.



Eni in drugi so manjšina.......in bili so klicani in vabljeni, ne govori, da jih nihče ni vabil....in primer je praktično identičen....zadeva družino.....moški z moškim, ženska z žensko, ali moški z dvema ali več ženami.....čisto identičen primer družinske tematike.......kjer manšina zahteva nekaj, kar v nekem kulturnem in družbenem okolju "ni normalno"......

Šeriatsko pravo, če bi ga že kdo hotel uveljaviti, pa bi veljalo za vse in vsem korenito spremenilo življenje.


S tem, da bi se spremenila definicija družine v družinskem zakoniku še ne pomeni, da bi to kakorkoli spremenilo tvoje življenje.....ker tvoj mož bi vseeno lahko imel samo eno ženo in tebi ne bi bilo treba nositi burke.......saj gre samo za formo in uporabo besed, ki ne drugače za druge (razen za zatirano manjšino) ne spreminjajo ničesar......

V bistvu imaš zgolj fobijo pred muslimani, kot imam jaz po tvoje fobijo pred homoseksualci.......user posted image




Rahlo sem zmedena, priznam. Še vedno mislim, da je razlika.

Šeriatsko pravo ne bi bila samo sprememba v zakoniku, ampak tudi sprememba izvajanja zakonika. Uvedli bi policijo, ki bi preverjala, če vse žvimo tako, kot je predpis.

Šeriatsko pravo navajam kot primer, a ne pričakujem, da bi kdo zahteval uveljavitev ali da bi ta celo uspela. Ne mislim, da imaš fobijo pred homoseksualci, samo v določenih vidikih ostneš na določeni točki. Islamofob nisem, ampak tudi ne romantični humanist. Problemov ne pričakujem zaradi muslimanov, ker so muslimani, ampak iz preprostega dejstva, ker so bili poslani na epsko potovanje z lažnimi obljubami. Take stvari niso hec.

Mogoče še ta razlika. Ko (ali kot pobožno upam: če) ta zakon pade, homoseksualci ne bodo živeli nič slabše, kot so do zdaj. Vsaj upam. A ker popotnikom v obljubljene dežele, ne bo izpolnjeno, kar so si predstavljatli - to je pa spet druga pesem.

< Sporočilo je popravil Vijoličarka -- 12.12.2015 18:08:53 >


_____________________________

When you stand before God, you cannot say "but I was told by others to do thus" or that "virtue was not convenient at the time."

(odgovor članu liliana)
Neposredna povezava do sporočila: 110
   RE: Referendum
12.12.2015 19:42:41   
liliana

IZVIRNO SPOROČILO: Vijoličarka


Šeriatsko pravo ne bi bila samo sprememba v zakoniku, ampak tudi sprememba izvajanja zakonika. Uvedli bi policijo, ki bi preverjala, če vse žvimo tako, kot je predpis.



Ni nujno....imamo džamije, nimamo pa policije, ki bi preverjela, če kdo hodi v džamije......

Sprememba v zakoniku ima običajno posledice tudi v spremembah izvajanja zakonika.....drugače je itak vse brez veze......po spremembi v zakoniku, se bodo lahko homoseksualni pari poročili in posvojili otroke......kar do sedaj ni bilo mogoče.....torej je tudi sprememba izvajanja zakonika.......ž

Šeriatsko pravo navajam kot primer, a ne pričakujem, da bi kdo zahteval uveljavitev ali da bi ta celo uspela. Ne mislim, da imaš fobijo pred homoseksualci, samo v določenih vidikih ostneš na določeni točki. Islamofob nisem, ampak tudi ne romantični humanist. Problemov ne pričakujem zaradi muslimanov, ker so muslimani, ampak iz preprostega dejstva, ker so bili poslani na epsko potovanje z lažnimi obljubami. Take stvari niso hec.


Tudi jaz nisem romantični humanist...tudi jaz ne pričakujem problemov zaradi homoseksualcev, ker so homoseksualci, ampak iz preprostega dejstva, ker zahtevajo nekaj, kar v bistvu niti ne želijo......in take stvari prav tako niso hec.....zahtevati nekaj, zahtevati, da se drugi borijo za tebe in potem te pridobljene pravice ne izkoristiti, ampak zahtevati vedno več in to na skoraj hinavski način, čeprav veš, da tega ne boš nikoli koristil.......poleg tega me pa tudi moti, da se spol začne črtati iz zakonodaje.....in da postajamo "ono"......ker tega ne opažam samo pri tem "problematičnem" družinskem zakoniku, ampak tudi na drugih področjih, že nekaj časa.....in ko se to začne vpeljavati še v zakonodajo, se to zabetonira........




(odgovor članu Vijoličarka)
Neposredna povezava do sporočila: 111
   RE: Referendum
12.12.2015 21:42:45   
Stanislava_

IZVIRNO SPOROČILO: liliana

ampak iz preprostega dejstva, ker zahtevajo nekaj, kar v bistvu niti ne želijo......in take stvari prav tako niso hec.....zahtevati nekaj, zahtevati, da se drugi borijo za tebe in potem te pridobljene pravice ne izkoristiti, ampak zahtevati vedno več in to na skoraj hinavski način, čeprav veš, da tega ne boš nikoli koristil.......poleg tega me pa tudi moti, da se spol začne črtati iz zakonodaje.....in da postajamo "ono"......ker tega ne opažam samo pri tem "problematičnem" družinskem zakoniku, ampak tudi na drugih področjih, že nekaj časa.....in ko se to začne vpeljavati še v zakonodajo, se to zabetonira........



Le kam gremo.


_____________________________

Kvačkam.
In #štrikam#.

(odgovor članu liliana)
Neposredna povezava do sporočila: 112
   RE: Referendum
18.12.2015 10:02:36   
nejcko
Tole si preberite in izvedeli boste, kam gre svet:

http://www.siol.net/novice/rubrikon/siolov_intervju/2013/06/barbara_rajgelj.aspx

(odgovor članu Stanislava_)
Neposredna povezava do sporočila: 113
   RE: Referendum
18.12.2015 17:06:35   
liliana
Sicer pa je danes težko reči, kdo sploh je heteroseksualen. Sploh pri mladih danes opažam, da jim je spol postal odvečna kategorija; da zanje to ni toliko pomembno.

Mladi so v dojemanju sveta okoli sebe veliko bolj odprti, tudi spolnih vlog ne doživljajo več tako fiksno. Če se zaljubijo, vidijo človeka. Rekla bi, da je k temu pripomogla zlasti tudi pop kultura. Tako je na primer v svetu mode izjemno poudarjen trend androginosti, ki kaže, da je spol preteklost.

Meni se to zdi precej zaskrbljujoče......dotični gospe v članku pa fino.....

(odgovor članu nejcko)
Neposredna povezava do sporočila: 114
   RE: Referendum
18.12.2015 20:41:40   
nejcko
Ja, zaskrbljujoče. V eni od slo gimnazij dijake vozijo gledat že erotične filme user posted image seveda z dotično vsebino, kar je meni dvakrat sporno, ne samo enkrat.

(odgovor članu liliana)
Neposredna povezava do sporočila: 115
   RE: Referendum
20.12.2015 8:13:46   
astrid1

IZVIRNO SPOROČILO: nejcko

Ja, zaskrbljujoče. V eni od slo gimnazij dijake vozijo gledat že erotične filme user posted image seveda z dotično vsebino, kar je meni dvakrat sporno, ne samo enkrat.


Ne zavajaj!

Ogledali so si na Sundance festivalu nagrajen film o najstniški romanci Summer of Sangailé. Film, ki so ga kritiki dobro ocenili in so ga predvajali na številnih festivalih.

Seveda je najlažje trobiti, kar objavlja Nova 24... Objavili so članek brez naslova filma, eno samo obtoževanje. V bistvu bi jih gimnazija Ptuj morala za tole tožiti.

Tukaj pa je še link od te hude pornografije:

https://en.wikipedia.org/wiki/The_Summer_of_Sangail%C4%97

(odgovor članu nejcko)
Neposredna povezava do sporočila: 116
   RE: Referendum
20.12.2015 11:16:55   
mateyka
kaj pa vem - to gre počasi tja, pa pol še malo, in malo več.. na švedskem so mel na eni šoli za napisat spis v prvi osebi s tem, da ga pišeš kot da bi bil homoseksualec. da otroci razvijejo empatijo do njih. samo men se to zdi čist too much. v bistvu se mi zdi tak pristop do "razvoja empatije" za šolo neprimeren - vsiljiv v bistvu. to je kot da bi pisal spis, kako je bil celibatni duhovnik - ni to za vsakega in vživljat otroke v tako vlogo by default v šoli mi je totalno neprimerno.
kaj se zdi vam? ok ali too much?

< Sporočilo je popravil mateyka -- 20.12.2015 11:17:42 >

(odgovor članu astrid1)
Neposredna povezava do sporočila: 117
   RE: Referendum
20.12.2015 15:44:30   
RIJA*
too much.
šla bi v šolo in se čez to pritožila. enako, kot če bi mi mulca probali futrati z nekimi verskimi zadevami.

ti blesavi extremni liberalci bodo razvrednostili celotno človeško intimo.

< Sporočilo je popravil RIJA* -- 20.12.2015 15:46:15 >

(odgovor članu mateyka)
Neposredna povezava do sporočila: 118
   RE: Referendum
20.12.2015 19:29:29   
liliana

IZVIRNO SPOROČILO: astrid1


Ne zavajaj!

Ogledali so si na Sundance festivalu nagrajen film o najstniški romanci Summer of Sangailé. Film, ki so ga kritiki dobro ocenili in so ga predvajali na številnih festivalih.

Seveda je najlažje trobiti, kar objavlja Nova 24... Objavili so članek brez naslova filma, eno samo obtoževanje. V bistvu bi jih gimnazija Ptuj morala za tole tožiti.

Tukaj pa je še link od te hude pornografije:

https://en.wikipedia.org/wiki/The_Summer_of_Sangail%C4%97



Jaz sem pa našla na strani dotičnega medija oba naslova, sicer v slovenskem jeziku......še celo link strani gimnazije je bil dan, kjer se je videl napovednik in oba filma iz LGBT festivala sta bila z naslovom zapisana na tem napovedniku.....

Letos so si dijaki ogledali en lezbični in en gejevski film
Tudi letos je Gimnazija Ptuj organizirala ogled filmov s homoseksualno erotično vsebino, katerega mentorica je kot že doslej bila profesorica xxxxx xxxxxxx. 2. in 3. decembra so si dijaki ogledali lezbični film Poletje s Sangaile ter Naz in Malik, ki prikazuje homoseksualen odnos dveh fantov.


Drugače pa Nejcko ni nikjer dejala, da gre za pornografski film.....


(odgovor članu astrid1)
Neposredna povezava do sporočila: 119
   RE: Referendum
20.12.2015 19:30:28   
Vijoličarka
mateyka, meni se to zdi bolj poudarjanje razlik, torej da so homoseksualci neka ''izven'' grupa. Švedska je bila med prvimi, ki je odstranila vse omejitve in razlikovanja, torej ne razumem, kaj je treba biti posebno empatičen na tem področju. Diši mi po t.i. ''tretjem valu feminizma'', ki, skupaj s ''protirasisti'', krepko vodi v najnovejšem gibanju, katerega značilnost je biti ''profesionlana žrtev''.

Empatijo pa, se mi zdi, je treba razvijati do vseh ljudi. To se da najbolje naučiti na praktičnih primerih, predvsem pa drobnih vsakdanjih stvareh.

Seveda se vedno najdejo ljudje, ki se obnašajo diskriminatorno, ampak homoseksualci niso edine ''žrtve'' in je treba pač se znati spopasti s tem.

Koliko so bili pa ti otroci stari?

< Sporočilo je popravil Vijoličarka -- 20.12.2015 19:33:50 >


_____________________________

When you stand before God, you cannot say "but I was told by others to do thus" or that "virtue was not convenient at the time."

(odgovor članu RIJA*)
Neposredna povezava do sporočila: 120
   RE: Referendum
20.12.2015 23:12:24   
nejcko

IZVIRNO SPOROČILO: RIJA*

too much.
šla bi v šolo in se čez to pritožila. enako, kot če bi mi mulca probali futrati z nekimi verskimi zadevami.

ti blesavi extremni liberalci bodo razvrednostili celotno človeško intimo.


Ampak če bi to bilo po učnem načrtu, kaj bi lahko storila? Nič. Lahko bi molila, da ima otrok učitelja, ki zna tak UN zaobiti oz. da ni ravno nek pedagoški liberalni opranoglavec. Glede na to, da pa je v šolstvu čedalje manj starejšega in trezno razmišljujočega kadra in kadra, ki se ne trese za službo in si upa narediti tudi kaj po svoje, bi bil / bo tak učitelj res že prava dragocenost.

(odgovor članu RIJA*)
Neposredna povezava do sporočila: 121
   RE: Referendum
21.12.2015 9:43:12   
chezAnA
Čisto off topic:
Vam moram povedati, da pred vsakimi volitvami (ali pred referendumom) pridem pogledat kaj pravi RR glas in ste do zdaj bile vedno bolj točne od vsake ninamedie ali podobne plačane raziskaveuser posted image zanimivo.

(odgovor članu nejcko)
Neposredna povezava do sporočila: 122
   RE: Referendum
21.12.2015 10:17:59   
nejcko
Bitko smo dobili, vojne po vsej verjetnosti ne user posted image

»Zagovorniki morda ne bodo uspeli, a ne bodo poraženi. Tok zgodovine je nezadržno na njihovi strani. S takšnimi manevri, kot je nedeljski referendum, se ga da zavirati, a ne ustaviti ali celo obrniti v drugo smer. Morda mlajše generacije to težje razumejo in se predvsem tisti, ki so prizadeti, težje sprijaznijo, a sploh ni vprašanje, ali se bo regulacija partnerskih odnosov, kot jo predlaga sprememba zakona, uveljavila, ampak zgolj, kdaj se bo uveljavila. Če ne bo uspela v nedeljo, ji bo uspelo čez nekaj let.«

Vlado Miheljak o toku zgodovine in nedeljskemu referendumu.
(Vir: spletna Mladina)

Pri takem intelektu, kot ga premore Miheljak, težko govorimo o nehoteno izrečenem lapsusu. Kaj pomeni glagol regulirati, vam je pa verjetno vsem jasno.

(odgovor članu chezAnA)
Neposredna povezava do sporočila: 123
   RE: Referendum
21.12.2015 17:57:47   
Stanislava_

IZVIRNO SPOROČILO: chezAnA

Čisto off topic:
Vam moram povedati, da pred vsakimi volitvami (ali pred referendumom) pridem pogledat kaj pravi RR glas in ste do zdaj bile vedno bolj točne od vsake ninamedie ali podobne plačane raziskaveuser posted image zanimivo.


Ga ni čez dobre babe user posted image tako in drugače

_____________________________

Kvačkam.
In #štrikam#.

(odgovor članu chezAnA)
Neposredna povezava do sporočila: 124
   RE: Referendum
21.12.2015 20:31:50   
mateyka
IZVIRNO SPOROČILO: chezAnA

Čisto off topic:
Vam moram povedati, da pred vsakimi volitvami (ali pred referendumom) pridem pogledat kaj pravi RR glas in ste do zdaj bile vedno bolj točne od vsake ninamedie ali podobne plačane raziskaveuser posted image zanimivo.


RRmedia user posted image

Vijoličarka - na žalost se ne spomnim točno. nekje okol 15?... hah, mož mi je reku, da so v Bodnu (mesto Boden, nekaj ur stran od nas) jezne feministke protestirale in dosegle, da se lahko kopajo zgoraj brez v bazenskem kompleksu, ker hočejo bit enakopravne z moškimi. in da je diskriminatorno, da morjo ženske nosit modrc ali pokrivat prsa, če jih moškim ni treba. neki tazga. me zanima koliko časa bo to aktualno, ker jih bo kak musliman ziher ozmerjal, samo vprašanje časa imo... tle v Lulju so ene muslimanke naredile cel halo, da hočejo posebne ure za njih, ker se nočejo kopat z ostalimi - neki tazga; da hočejo ure v bazenu čist privat za njih posebi in da naj zaprejo za ostale takrat. pa javni bazen, mind you. in so jih tud dobile, ker je povsod paranoja, da boš obtožen diskriminacije, če komu kaj odrečeš, ko igra liberarno karto. men osebno gre to že tok na intimne organe, da nimam več tolerance pred kakršnimkoli bullshitom in me prav briga a mi bo kdo reku da sem rasistka, nacistka al pa fašistka - sej si že za vsak drek, so be it - pass the bucket madafaka al kako že gre, če ste tok prifliknjeni; kekci levi, ki ne vejo kaj je levica... breh, res... (sem si pa zdaj dala malo duška user posted image ponavadi sem bolj prijazna, samo zdaj se je nabralo en kup smeti user posted image )

< Sporočilo je popravil mateyka -- 21.12.2015 20:33:38 >

(odgovor članu chezAnA)
Neposredna povezava do sporočila: 125
Stran:   <<   < Prejšnja stran  2 3 4 [5] 6   Naslednja stran >   >>
Stran: <<   < Prejšnja stran  2 3 4 [5] 6   Naslednja stran >   >>
Pojdi na:





Tudi tako lahko zanosite, čeprav tega nist...
Nosečnost vas lahko doleti tudi na načine, na katere niti pomislili niste, recimo z analnim spolnim odnosom, odnosom v v...
Nosečnost: Tabela rasti ploda po tednih
Kako velik je plod v posameznem tednu nosečnosti? Preveri, kako izgleda nosečnost po tednih!
Zgodbe malih junakov: 9 dni sem bila v ume...
Sprejeli so me v zelo kritičnem stanju na Infekcijsko kliniko, opravili nujen carski rez, intubirali. Potem sem bila v ...
Pesmi o mami in za mamo
Mama je nekaj posebnega, je popolna in ena sama. Ko ne najdemo besed, kako bi se ji zahvalili za vse, kar nam je dala, z...
Živilo, ki preprečuje pojav alergij pri ot...
Znanstveniki iz Nove Zelandije so prišli do zanimivega odkritja, da lahko samo z enim samim živilom v prehrani otroka zm...




NOSEČNOST
пеперутка16

Kateri del nosečnosti vam je bil najbolj všeč oz. najlažji?