|      
Ops :( Si prepričan/-a, da ne želiš več sodelovati?
Preden potrdiš svojo odločitev, preberi podrobnosti.
Če potrdiš, da želiš odnehati, se ti bo avtomatično naložil poseben piškotek (cookie), s pomočjo katerega bomo ob ponovnem prihodu na našo spletno stran prepoznali tvoj račun in poskrbeli, da boš lahko v času trajanja nagradnega tekmovanja (od 17. 12. do 21. 12. 2018) nemoteno brskal/-a po Ringaraja.net brez prikazovanja ikon naših sponzorjev oziroma brez okenca na desnem delu zaslona.

Obenem boš izgubil/-a vse že osvojene točke in s tem, žal, izgubiš tudi možnost, da osvojiš odlično nagrado. Raje še enkrat premisli, preden klikneš da.

Si še vedno želiš odnehati?
Ringaraja.net uporablja piškotke z namenom zagotavljanja spletne storitve, oglasnih sistemov in funkcionalnosti, ki jih sicer ne bi mogli nuditi.
Z obiskom in uporabo spletnega mesta soglašate s piškotki.   Več o tem
Uporabniki na tej temi: nihče
  Natisni
Stran: <<   < Prejšnja stran  2 3 4 5 [6]
Uporabnik
Sporočilo << Starejša tema   Novejša tema >>
   RE: Referendum
21.12.2015 21:53:37   
Vijoličarka
A 15? To ni tako hudo. Pri teh letih se že zavedajo teh stvari, pa en spis gor ali dol ne more pretirano škodovati. V končni fazi lahko tudi napišejo, da ne razumejo, zakaj je problem biti homoseksualec, če je pa čisto kul. Sem se že bala, da je šlo za kakšne 10-letnike.

Muslimanke pa hočejo bazene zase, ker so v muslimanskih državah tako navajeni, da so bazeni ločeni. Ženske se ne smejo skupaj kopati z moškimi in moški se ne smejo kopati skupaj z ženskami. Saj veš, jo vidijo samo v kopalni kapi in kopalkah in potem se ne morejo kontrolirati....

Švedinje niso ravno nagnjene k velikemu oprsju, se mi zdi, zato me ne čudi, da jim gredo modrci na jetra. Muslimani pa, kot sem že omenila, sploh ne bi smeli hoditi skupaj z ženskami v kopališče. user posted image In če je tudi na Švedskem tretji val, potem bodo mogoče ravno feministke prve, ki se ne bodo ozirale ali so politično korektne ali ne in bo končno od tega tretjega vala nekaj koristnega.

Čeprav, Švedska je, kar se posilstev tiče, na neslavnem drugem mestu in 90% jih menda zagrešijo priseljenci. In če so modrci glani problem feministk? Treba jih je poslati v ZDA, Kanado ali UK na šolanje.user posted image

_____________________________

When you stand before God, you cannot say "but I was told by others to do thus" or that "virtue was not convenient at the time."

(odgovor članu mateyka)
Neposredna povezava do sporočila: 126
   RE: Referendum
21.12.2015 23:55:32   
nejcko
Že rajnki France je vedel:

Kako strašna slepota je človeka.

(odgovor članu Vijoličarka)
Neposredna povezava do sporočila: 127
   RE: Referendum
22.12.2015 9:28:41   
mateyka

IZVIRNO SPOROČILO: Vijoličarka

Muslimanke pa hočejo bazene zase, ker so v muslimanskih državah tako navajeni, da so bazeni ločeni. Ženske se ne smejo skupaj kopati z moškimi in moški se ne smejo kopati skupaj z ženskami. Saj veš, jo vidijo samo v kopalni kapi in kopalkah in potem se ne morejo kontrolirati....


lej, sej vsi vemo zakaj in kako majo - samo da bi pa zarad njih zapirala bazen sredi dneva? in mind you, zahtevajo, ne prosijo (spet ta antidiskriminatorna karta). pa kam to gre, če se vsak tko sprdne? in najbolj me meti, da če se jaz sprdnem, da se mora kopališče zame posebi dres dneva zapret - opala, to pa ne bo šlo; nisem dost spešl... in če začnem vreščat z neko liberarno karto proti dikriminaciji, da se vsak userje - pa mogoče bo kej... in zarad takega attitudda tud je tako kot je. drugi deli sistema trpijo - vse bedarije s pravo nalepko pa no problem, hopla, gremo.

(odgovor članu Vijoličarka)
Neposredna povezava do sporočila: 128
   RE: Referendum
22.12.2015 11:01:58   
Vijoličarka
Ja, mateyka, saj zato pa pravim, da je glavni problem, da se ti ljudje ne zavedajo, kam gredo. Ne razumejo, da je v razvitih državah na voljo več, kot v njihovih domačih, ker je način razmišljanja drugačen, ker je kultura drugačna. Ker tak način razmišljanja in sekularni sistem zagotavlja napredek in vse tiste dobrine, po katerih hrepenijo. Oni bi pa samo smetano, hkrati pa svoj prazgodovinski način mišljenja in to ne gre. Problem je tudi v tem, da tega romantični humanisti ne razumejo.

Ne vem, če si brala Kraljestvo izza tančice, pripoved švicarske muslimanke, ki se je poročila v Bin Ladnovo družino (kasneje tudi ločila). Ona je poudarila, da gre za veliko razliko v razmišljanju tukaj. Sprejemanje razlik, dobrodošlica, toleranca, humanizem, kar smo razvili v Evropi v zadnjem obdobju, vse to je za prišleke samo slabost, ki je v prvi vrsti ne spoštujejo in v drugi vrsti izkoriščajo. Če niso dovolj bistri, da pravzaprav hočejo v državi gostiteljici vzpostaviti razmere iz katerih bežijo, pa so dovolj bistri, da vedo, da se je treba dreti, pritoževati in igrati žrtev ter trkati na vest. Dolgoročno to ni dobro ne za ene in ne za druge. Poleg tega take skupnosti, kot so npr. Malmo (ne vem, če sem prav napisala), preprečujejo tudi bolj zagnanim in pripravljenim, da se vključijo v družbo in zaživijo kot del nje.

Zadnjič sem videla neko švedsko političarko, ki je dobesedno jokala, popolnoma sesuta, da nimajo izbire, da morajo sprejeti določene omejitve. Domnevam tudi, da na Švedskem podtalno vre in da se vam zna zgoditi kakšna skrajna desnica in da se lahko finančni sistem sesuje. Ali vidva kaj razmišljata, da bi prišla nazaj sem? Mi smo revna država in nismo zanimivi. Tudi Švedska, imam občutek, bo prisiljena krepko zarezati v socialne pomoči, od katerih te množice pretežno živijo in potem bo sranje.



_____________________________

When you stand before God, you cannot say "but I was told by others to do thus" or that "virtue was not convenient at the time."

(odgovor članu mateyka)
Neposredna povezava do sporočila: 129
   RE: Referendum
22.12.2015 20:50:24   
liliana

IZVIRNO SPOROČILO: Vijoličarka

A 15? To ni tako hudo. Pri teh letih se že zavedajo teh stvari, pa en spis gor ali dol ne more pretirano škodovati. V končni fazi lahko tudi napišejo, da ne razumejo, zakaj je problem biti homoseksualec, če je pa čisto kul. Sem se že bala, da je šlo za kakšne 10-letnike.



Torej komot lahko pri 15 letih pišejo spis "jaz Jezus"....."jaz Buda"......

Ne, en spis ne more škodovati.....škodi pa "vse skupaj"....izenačevanje spolov v zakonodaji, izenačevanje spolov na wcju, izenačevanje spolov pri modi, izenačevanje spolov pri make upu, izenačevanje spolov v bistvu zato, ker je to "tako kul".....pa saj nismo vsi na stopnji 15 letnika? Ko je nekaj dobro zgolj zato, "ker je tako kul".......

Muslimanke pa hočejo bazene zase, ker so v muslimanskih državah tako navajeni, da so bazeni ločeni. Ženske se ne smejo skupaj kopati z moškimi in moški se ne smejo kopati skupaj z ženskami. Saj veš, jo vidijo samo v kopalni kapi in kopalkah in potem se ne morejo kontrolirati....


Jaz sem videla že kar nekaj muslimank, ki so se kopale tudi v bazenih z ostalimi ljudmi, tako moškimi kot ženskami......kopalke so bile podobne kot potapljaška oprema, le da bolj po žensko narejene, tako da je bil vsak del telesa, razen dlani in obraza, pokrit.....tako, da se da, če se hoče......

Švedinje niso ravno nagnjene k velikemu oprsju, se mi zdi, zato me ne čudi, da jim gredo modrci na jetra. Muslimani pa, kot sem že omenila, sploh ne bi smeli hoditi skupaj z ženskami v kopališče. user posted image In če je tudi na Švedskem tretji val, potem bodo mogoče ravno feministke prve, ki se ne bodo ozirale ali so politično korektne ali ne in bo končno od tega tretjega vala nekaj koristnega.


Modrci jim po moje ne gredo na jetra zaradi malega oprsja, temveč zaradi "univerzalnega spola" in poveličevane feminizacije.......

V bistvu, ker je "tako kul", če si kao napreden......napreden pa si tako, da nič ne razmišljaš, si odprtega duha in telesa......ker je to pač "tako kul"......In kul se je iti dobrodelnost, kul je imeti gej frenda (prijateljico lezbijko imeti še ni dandanes tako kul) in se zavzemati za pravice gejev, kul je sočustvovati z migranti iz vzhoda, kul se je iti potrošništvo na veliko, istočasno pa kritizirati globalizacijo.....

V bistvu vse bolj opažam, da je čisto kul, da je 40 letnik/ca na stopnji 15 in 20 letnika.....pa ne samo po stasu, oblačenju in frizuri......tudi pod frizuro, kar pa postaja z vidika družbe kot celote zaskrbljujoče.....ker prevladujejo nikoli odrasli najstniki.....kjer je vse tisto, kar je novo "kul"....ne glede na posledice, ker se živi zgolj za ta trenutek, kaj bo jutri, ni važno......

(odgovor članu Vijoličarka)
Neposredna povezava do sporočila: 130
   RE: Referendum
22.12.2015 20:52:49   
Stanislava_

IZVIRNO SPOROČILO: Vijoličarka

Ne razumejo, da je v razvitih državah na voljo več, kot v njihovih domačih, ker je način razmišljanja drugačen, ker je kultura drugačna. Ker tak način razmišljanja in sekularni sistem zagotavlja napredek in vse tiste dobrine, po katerih hrepenijo. Oni bi pa samo smetano, hkrati pa svoj prazgodovinski način mišljenja in to ne gre.



Ma kako ne razumejo?

Najbolj običan Bosanac iz najbolj centralne Bosne je vedno vedel, da je v Nemčiji več.



_____________________________

Kvačkam.
In #štrikam#.

(odgovor članu Vijoličarka)
Neposredna povezava do sporočila: 131
   RE: Referendum
22.12.2015 20:59:18   
liliana

IZVIRNO SPOROČILO: Vijoličarka

Ja, mateyka, saj zato pa pravim, da je glavni problem, da se ti ljudje ne zavedajo, kam gredo. Ne razumejo, da je v razvitih državah na voljo več, kot v njihovih domačih, ker je način razmišljanja drugačen, ker je kultura drugačna. Ker tak način razmišljanja in sekularni sistem zagotavlja napredek in vse tiste dobrine, po katerih hrepenijo. Oni bi pa samo smetano, hkrati pa svoj prazgodovinski način mišljenja in to ne gre. Problem je tudi v tem, da tega romantični humanisti ne razumejo.



Tako kot se homo ljudje ne zavedajo, kam rinejo.....in tako kot romantični humanisti ne razumejo, da moški in ženska nista enaka, da ni to noben "revolt prazgodovinsko mislečih tradicionalistov", ampak je narava storila tako, da ima ženska joške, pa čeprav so mali, so drugačni od moških prsih.......in da je pač narava poskrbela, da obstajata moški in ženska, da ne obstaja zgolj oseba ali osebek......in da je za razvoj in obstoj človeštva pomemben tako moški kot ženska, ne pa zgolj katerikoli dve osebi.....

Ja.....romantični humanisti so "j.eba".....tako v primeru migrantov, kot v primeru "kul gejev".......

(odgovor članu Vijoličarka)
Neposredna povezava do sporočila: 132
   RE: Referendum
22.12.2015 22:41:56   
Stanislava_

IZVIRNO SPOROČILO: liliana

V bistvu vse bolj opažam, da je čisto kul, da je 40 letnik/ca na stopnji 15 in 20 letnika.....pa ne samo po stasu, oblačenju in frizuri......tudi pod frizuro, kar pa postaja z vidika družbe kot celote zaskrbljujoče.....ker prevladujejo nikoli odrasli najstniki.....kjer je vse tisto, kar je novo "kul"....ne glede na posledice, ker se živi zgolj za ta trenutek, kaj bo jutri, ni važno......



Privlačnost samoiluzije.


_____________________________

Kvačkam.
In #štrikam#.

(odgovor članu liliana)
Neposredna povezava do sporočila: 133
   RE: Referendum
22.12.2015 22:48:41   
nejcko
Liliana, morda pa niti ni napačno tole rinjenje s ful in kul do konca in še naprej. Sicer si resnično težko predstavljam, kaj bi na dejanskem koncu dejansko sledilo, pa vendar ... misel niti ni tako zelo slaba (seveda, kakor za koga - bodo presodili tile vrli utopični humanitarci).

Vsi enaki, vsi enakopravni. Super.

Geja je narava obdarila, da lahko postane oče, a hkrati ga je pri tem dejanju onemogočila, ker ljubi moškega, z moškim pač otroka ne more spočeti. Takega ga je naredila narava. Živi pa v človeški družbi, razviti, civilizirani in obogateni s človekovimi pravicami. Kar mu je narava odvzela, mu lahko človeška družba da.

Francko je narava obdarila, da je končala osnovno šolo in nič več, a hkrati jo je s tem dejanjem onemogočila, da bi postala direktorica Uniona, s končano OŠ in brez diplome pač direktor ne moreš biti. A Francka živi povsem enako kakor zgoraj omenjeni gej v človeški družbi, razviti, civilizirani in obogateni s človeškimi pravicami. Kar ji je narava odvzela, ji lahko človeška družba da.

Se strinjate, ljudje, da sta tako gej kot Francka povsem po naravni poti oropana nečesa, kar jima onemogoča izpolnitev sanj - enemu sanj po otroku, drugemu sanj po direktorskem mestu? Oba bi lahko to imela, ampak ... bemtiš, narava, ta grda narava ...

Oba sta dobra, poštena, ljubeča, marljiva, predana, ... a jima nekaj onemogoča, da uresničita svoje sanje. Zakon. En sam člen v nekem klinčevem zakonu, ki so si ga izmislili neki ljudje nekoč, davno pred svetlo zoro, ko smo vsi ljudje postali obarvani v mavričnih barvah. Vsi enaki, vsi enakopravni.

Če je prišel čas, ko se borimo za pravice gejev, da kot družba presežemo grdo naravo, ki jih je za nekaj prikrajšala, obljubite, da bo prišel tudi čas, ko bodo lahko ljudje s končano OŠ učitelji, zdravniki, direktorji, politiki, odvetniki ...

Ste za?

Ne bodite, no, tako nazadnjaški in zaostali in primitivni, podprite škrlatne barve vseh zatiranih in prikrajšanih snažilk, hišnikov, strežnic, tovarniških delavcev ... pomagajte jim uresničiti njihove sanje! Povsem enaki ljudje so kot jaz in ti, le narava jih je na nek način omejila. Pravice pa ostajajo. Za vse enako.

Saj ste za, a ne, tako svobodomiselni in napredni, da vaše mesto učitelja, pravnika, farmacevta zasede nekdo s končano OŠ. Človek je, povsem enako kot vi. In tudi on hrepeni po lepšem življenju in lepši plači. Kot gej hrepeni po poroki in otrocih.

Podprimo vse drugačne. Bodimo enakopravni!

(odgovor članu liliana)
Neposredna povezava do sporočila: 134
   RE: Referendum
22.12.2015 23:29:14   
Stanislava_

IZVIRNO SPOROČILO: nejcko


Saj ste za, a ne, tako svobodomiselni in napredni, da vaše mesto učitelja, pravnika, farmacevta zasede nekdo s končano OŠ. Človek je, povsem enako kot vi. In tudi on hrepeni po lepšem življenju in lepši plači. Kot gej hrepeni po poroki in otrocih.

Podprimo vse drugačne. Bodimo enakopravni!


Samo res, prav zares.

Z vsemi filigranskimi spretnostmi, ki jih premorem, bi bila komot zobozdravnik.

Najprej na koncesijo, popoldne pa še za istospolno usmerjene, če bi bila potreba. No, ostane tudi vikend, če se pojavi nova marginalizirana skupina...napredek pa to. Pa ne recite, da ne razmišljam široko, razvojno, zazrto v prihodnost in neštete možnosti. Jaz samo hočem svojim otrokom omogočiti lepo življenje.

_____________________________

Kvačkam.
In #štrikam#.

(odgovor članu nejcko)
Neposredna povezava do sporočila: 135
   RE: Referendum
22.12.2015 23:58:15   
nejcko

IZVIRNO SPOROČILO: Stanislava_


IZVIRNO SPOROČILO: nejcko


Saj ste za, a ne, tako svobodomiselni in napredni, da vaše mesto učitelja, pravnika, farmacevta zasede nekdo s končano OŠ. Človek je, povsem enako kot vi. In tudi on hrepeni po lepšem življenju in lepši plači. Kot gej hrepeni po poroki in otrocih.

Podprimo vse drugačne. Bodimo enakopravni!


Samo res, prav zares.

Z vsemi filigranskimi spretnostmi, ki jih premorem, bi bila komot zobozdravnik.

Najprej na koncesijo, popoldne pa še za istospolno usmerjene, če bi bila potreba. No, ostane tudi vikend, če se pojavi nova marginalizirana skupina...napredek pa to. Pa ne recite, da ne razmišljam široko, razvojno, zazrto v prihodnost in neštete možnosti. Jaz samo hočem svojim otrokom omogočiti lepo življenje.


Amen.
Kot zobozdravnica jim ga lahko, kot čistilka bolj težko. In za otroke gre, kajne. Za prihodnost. Kajti otroci so prihodnost.

eeeeemmmmmm

ali denar (bogti kupi diplomo, bogati kupi otroka, bogati kupi vse v enem ...)

Za koga se torej borite, pravičniki?

(odgovor članu Stanislava_)
Neposredna povezava do sporočila: 136
   RE: Referendum
23.12.2015 1:10:23   
mateyka

IZVIRNO SPOROČILO: liliana
Jaz sem videla že kar nekaj muslimank, ki so se kopale tudi v bazenih z ostalimi ljudmi, tako moškimi kot ženskami......kopalke so bile podobne kot potapljaška oprema, le da bolj po žensko narejene, tako da je bil vsak del telesa, razen dlani in obraza, pokrit.....tako, da se da, če se hoče......


Inarina inštruktorica plavanja je tko oblečena. dela, ko je bazenski kompleks odprt za VSE in za skupine.

(odgovor članu liliana)
Neposredna povezava do sporočila: 137
   RE: Referendum
23.12.2015 10:55:21   
Vijoličarka
IZVIRNO SPOROČILO: liliana


IZVIRNO SPOROČILO: Vijoličarka

A 15? To ni tako hudo. Pri teh letih se že zavedajo teh stvari, pa en spis gor ali dol ne more pretirano škodovati. V končni fazi lahko tudi napišejo, da ne razumejo, zakaj je problem biti homoseksualec, če je pa čisto kul. Sem se že bala, da je šlo za kakšne 10-letnike.



Torej komot lahko pri 15 letih pišejo spis "jaz Jezus"....."jaz Buda"......

Ne, en spis ne more škodovati.....škodi pa "vse skupaj"....izenačevanje spolov v zakonodaji, izenačevanje spolov na wcju, izenačevanje spolov pri modi, izenačevanje spolov pri make upu, izenačevanje spolov v bistvu zato, ker je to "tako kul".....pa saj nismo vsi na stopnji 15 letnika? Ko je nekaj dobro zgolj zato, "ker je tako kul".......



'Kul' ni uporabljen v smislu 'super duper fino, pejmo vsi tja', ampak v smislu ' s tem ni nič narobe, kaj je treba zdaj o tem posebej razpravljati'.

Petnajstlenik je čisto sposoben napisati spis, v katerem se postavi v vlogo Boga. Vsaj petnajstletnik moje generacije je bil.

Sama sem hodila v enega izmed prvih vrtcev, ko še ni bilo vse te fancy opreme in normativov in ne vem, kaj še vse in ….. nismo imeli ločenih sanitarij po spolu in nihče se ni s tem ubadal, nit nima nihče zaradi tega posebnih travm.


IZVIRNO SPOROČILO: liliana

Muslimanke pa hočejo bazene zase, ker so v muslimanskih državah tako navajeni, da so bazeni ločeni. Ženske se ne smejo skupaj kopati z moškimi in moški se ne smejo kopati skupaj z ženskami. Saj veš, jo vidijo samo v kopalni kapi in kopalkah in potem se ne morejo kontrolirati....


Jaz sem videla že kar nekaj muslimank, ki so se kopale tudi v bazenih z ostalimi ljudmi, tako moškimi kot ženskami......kopalke so bile podobne kot potapljaška oprema, le da bolj po žensko narejene, tako da je bil vsak del telesa, razen dlani in obraza, pokrit.....tako, da se da, če se hoče......


Absolutno. Če moj stavek vrneš nazaj v kontekst celotnega mojega teksta, potem, vsaj upam, je jasno, da se prav nič ne zavzemam, da je treba takim zahtevam ugoditi.

IZVIRNO SPOROČILO: liliana

Švedinje niso ravno nagnjene k velikemu oprsju, se mi zdi, zato me ne čudi, da jim gredo modrci na jetra. Muslimani pa, kot sem že omenila, sploh ne bi smeli hoditi skupaj z ženskami v kopališče. user posted image In če je tudi na Švedskem tretji val, potem bodo mogoče ravno feministke prve, ki se ne bodo ozirale ali so politično korektne ali ne in bo končno od tega tretjega vala nekaj koristnega.


Modrci jim po moje ne gredo na jetra zaradi malega oprsja, temveč zaradi "univerzalnega spola" in poveličevane feminizacije.......

V bistvu, ker je "tako kul", če si kao napreden......napreden pa si tako, da nič ne razmišljaš, si odprtega duha in telesa......ker je to pač "tako kul"......In kul se je iti dobrodelnost, kul je imeti gej frenda (prijateljico lezbijko imeti še ni dandanes tako kul) in se zavzemati za pravice gejev, kul je sočustvovati z migranti iz vzhoda, kul se je iti potrošništvo na veliko, istočasno pa kritizirati globalizacijo.....

V bistvu vse bolj opažam, da je čisto kul, da je 40 letnik/ca na stopnji 15 in 20 letnika.....pa ne samo po stasu, oblačenju in frizuri......tudi pod frizuro, kar pa postaja z vidika družbe kot celote zaskrbljujoče.....ker prevladujejo nikoli odrasli najstniki.....kjer je vse tisto, kar je novo "kul"....ne glede na posledice, ker se živi zgolj za ta trenutek, kaj bo jutri, ni važno......



Ne jaz in ne ti ne moreva zagotovo vedeti, zakaj gredo švedskim feministkam modrci na jetra. In spet, če vrneš moj stavek nazaj v kontekst celotnega mojega teksta, je, vsaj upam jasno, da gre za trivialni problem, ker imajo dovolj drugih, večjih, s katerimi bi se bilo pa potrebno ukvarjati.

Glede 'kul', sem že prej povedala. In pa, misliti da biti homoseksualec ni nič narobe in jih celo imeti za prijatelje, ni nujno neko stališče 'sem 'kul' napreden fino', ampak je lahko tudi stališče, da tudi pod razno ve vidiš, zakaj ves ta cirkus… Tu se spet vračamo nazaj. So ljudje, ki vidijo vse mogoče strahove in probleme, zarote in propad sveta in so ljudje, ki jih ne vidijo.








_____________________________

When you stand before God, you cannot say "but I was told by others to do thus" or that "virtue was not convenient at the time."

(odgovor članu liliana)
Neposredna povezava do sporočila: 138
   RE: Referendum
23.12.2015 11:08:26   
mateyka

IZVIRNO SPOROČILO: Vijoličarka
Sama sem hodila v enega izmed prvih vrtcev, ko še ni bilo vse te fancy opreme in normativov in ne vem, kaj še vse in ….. nismo imeli ločenih sanitarij po spolu in nihče se ni s tem ubadal, nit nima nihče zaradi tega posebnih travm.


mislim, da tukaj primerjaš pomaranče in korenje. pri otrocih, kjer seksualnost še ni razvita in jim ni nič jasno (v bistvu spola tako rekoč "še ne uporabljajo"), ni to noben problem. pri odraslih pa je to druga pesem. men res ne paše dajat dol spodnje hlače in lulat, če mi pred tankimi furnir vrati, ki imajo zgoraj in spodaj luknjo, stoji en neznan dec. sploh če je kak sapiens vulgaris...

(odgovor članu Vijoličarka)
Neposredna povezava do sporočila: 139
   RE: Referendum
23.12.2015 11:16:14   
Vijoličarka
Aha, mogoče sem narobe sklepala, da gre za problem skupni WC-ji v vrtcih. Nekje imam v glavi, da je bil prek kratkim ta problem.

Ker sama nisem zaznala, da bi kdo rad skupne WC-je v šolah, službah in drugih javnih ustanovah.

_____________________________

When you stand before God, you cannot say "but I was told by others to do thus" or that "virtue was not convenient at the time."

(odgovor članu mateyka)
Neposredna povezava do sporočila: 140
   RE: Referendum
23.12.2015 12:06:22   
madjanca
Je bilo govora o skupnih sanitarijah in preoblacilnicah zarafi tranzvestitov. Sama sem odlocno proti, saj je bila na nasi soli v skupni preoblacilnici posiljena punca. Hvalabogu je ravnateljica takoj ukrepala in strogo prepovedala unisex preoblacilnice.

Se eno zanimivo dejstvo, o katerem so bili vsi tiho..
V sloveniji je malo otrok za posvojitev, zato se pari odlocajo za posvojitve v tujini.. najvec v Rusiji, kjer pa imajo zakonodajo, da lahko otroke posvojijo le pari iz drzav, kjer ta zakon ne velja.
Torej, ce bi zakon sprejeli, se lahko vsi neplodni pari obrisejo pod nosom... in to zaradi nekaj homoseksulanih parov, ki bi sklenili zvezo...

(odgovor članu Vijoličarka)
Neposredna povezava do sporočila: 141
   RE: Referendum
23.12.2015 12:50:48   
Vijoličarka
O transseksualcih in satarijah je bilo govora v ZDA. Nisem vedela, da je kdo prišel na idejo, da bi imel skupne preoblačilnice v OŠ.

V morju vsega pljuvanja in obešanja vseh mogočih lastnih nezadovoljstev na homoseksualce, pa je tole, s posvojitvami v Rusiji, prvi resni problem, ki bi ga bilo treba temeljito obravnavati. Rusija je pred dvema letoma prepovedala posvojitve v ZDA, kjer je bil eden izmed takih posvojencev zlorabljen. To je sicer bolj na repu prinesen razlog, ker Ruse v bistvu moti, da bi šlo toliko ruskih otrok nekam drugam in postalo nekdo drug, zato spodbujajo posvojitve znotraj Rusije same. Tako da ne vem, kjer trenutno stojijo naši pari.

Vsekakor pa je to legitimno vprašanje, ki bi ga bilo treba postaviti predlagateljem zakona, kako gledajo na to in kakšne rešitve predlagajo.

Hkrati pa je tukaj pereč problem naša zakonodaja, ki se nanaša na rejništvo. Vse preveč otrok je, nad katerimi biološki starši držijo ''lastniško pravico'', čeprav se ne potrudijo ustvariti doma zanje. Država pač plačuje tisti mali znesek rejnikom in rejništvo zna biti tudi podjetništvo - ne vedno, odvisno od ljudi, tako se taki otroci znajdejo v položaju, kjer nikomur ne pripadajo, pri 18 letih pa jih vržejo ven iz sistema, naj se znajdejo, kakor se hočejo. Pri tem pa si veliko takih otrok želi biti posvojenih in posvojitelji obstajajo.

< Sporočilo je popravil Vijoličarka -- 23.12.2015 13:00:40 >


_____________________________

When you stand before God, you cannot say "but I was told by others to do thus" or that "virtue was not convenient at the time."

(odgovor članu madjanca)
Neposredna povezava do sporočila: 142
   RE: Referendum
23.12.2015 13:09:26   
madjanca
Glede na to, da so sirotisnice polne odkar dovoljujejo rojstva v porodnisnici tudi aninimnim materam (v rojstnem listu ni niti njihovega imena), menim, da si samo zelijo, da otroci dobijo druzino ampak kot pravsi, so imeli slabo izkusnjo, zato so se odlocili omejiti posvojitelje..

Kar se pa tice unisex sanitarij, sem bila seznanjena, da bi to veljalo v javnih ustanovah (kar oš je)... vzamem nazaj, ce se motim, priznam da tocnega podatka nisem preverila..

(odgovor članu Vijoličarka)
Neposredna povezava do sporočila: 143
   RE: Referendum
23.12.2015 14:02:45   
Vijoličarka
Iz Rusije se je nekje do par let nazaj posvajalo dobesedno 'na kile'. 'Nacionalni interes' je hecna stvar. Po eni strani jim ni prav, da bi toliko ruskih otrok postalo Američanov ali kaj drugega, po drugi strani so sirotišnice polne in se še polnijo. Mislim da je bil ban na posvojitve v Ameriko mišljen bolj v smislu 'nacionalnega interesa' in da je bil zlorabljen otrok samo izgovor. Žal, niso vsi posvojitelji čudoviti ljudje, ki hrepenijo po otroku, a vseh res ne moreš metati v isti koš.

Ogromno Američanov, ki so posvojili otroka iz Rusije, se je res zelo potrudilo. Otrokom je bil na razpolago ruski prevajelec, še oni sami so se učili rusko, vse in vse mogoče, da je bil prehod v novo družino lažji. Ne moreš po nekaj slabih primerih sklepati, da so vsi slabi. Žal, nikoli nič ne izpade 100% čudovito. Je bil tudi nek škandal, ko se je veliko število Italijanov naveličalo posvojencev iz, ne spomnim se točno, se mi zdi, da iz Romunije, in so jih gladko poslali nazaj.

Hud problem so muslimanske države, kjer je sirotam dosti huje, kot v Rusiji. V posvojitev drugam ne smejo, ker ne bodo več muslimani, muslimani pa sami ne posvajajo radi, ker je problem, da kljub temu da so posvojeni, niso 'iste krvi' in bi bil potem problem, da bi morala biti mati pred posvojenim dečkom (ko bi dosegel določeno starost) stalno zakrita in deklica po puberteti stalno zakrita v prisotnosti krušnega očetain bratov, ki ji niso bratje po krvi. Vse to prinaša neprijetnosti in rezultat so sirote v težkih razmerah. Po svetu pa ogromno ljubečih ljudi, ki bi tem otrokom lahko nudili dom in vse, kar je treba, pa vse mogoče ovire zaradi nacionalnosti in vere. Hude stvari.

Mah, če človek razmišlja o tem, hudo. A je treba res toliko in toliko nekih ovir, a ni dovolj, da so ljudje, ki so sposobni dati otroku kar potrebuje. Vedno neka vera, nek nacionalni interes, neki predsodki. Recimo, zadnjihč je bila oddaja o židovskih otrocih, ki so preživeli koncentracijska taborišča in ostali sirote. Ogromno družin v Ameriki jih je želelo sprejeti v svoje domove, pa se je par pametnjakovičev spomnil, da so to 'Izraelski otroci' in so jih posali v Izrael, v Kibuce, kjer so se njihovim zgodbam posmehovali, ker si jih niso mogli ali hoteli predstavljati. Ti otroci so ostali Izraelci, ampak bili bi mnogo srečnejši, če bi šli v tiste ameriške družine.

Mah, sem se zagrela. Ampak res škoda, da ni bila ta tema bolj izpostavljena. Mislim da so tukaj izgubili dobro politično priliko, ker mislim da nihče ne bi imel nič proti, če bi se na tem področju nudila večja pomoč in predvsem to rejništvo, ki pride vsake toliko časa na plano.... Najbrž je problem, ker so potencialni posvojitelji majhna skupina.

Glede teh toalet in problačilnic tudi sama nisem gotova. Težko si prestavljam, da bi najstniki sami hoteli kaj takega. Sama sem bila nekoč v eni manjši firmi, kjer so bile sanitarije skupne in mi je šlo na jetra, ker so deci puščali pokrov gor in špricali okoli. K sreči sta bili dve kabini in samo si jih potem lepo razdelili, vsaj načeloma, ker če sta šla dva hkrati, sta pač šla vsak v svojo kabino in se nista čakala. Umivalni del je bil pa skupen. Na splošno ne vidim nobene hude diskriminacije, če stvari ostanejo, kot so. Mislim da sanitarije ne določajo spolne identitete ali da ločene sanitarije slabo vplivajo nanjo.

_____________________________

When you stand before God, you cannot say "but I was told by others to do thus" or that "virtue was not convenient at the time."

(odgovor članu madjanca)
Neposredna povezava do sporočila: 144
   RE: Referendum
24.12.2015 16:24:33   
liliana

IZVIRNO SPOROČILO: Vijoličarka


'Kul' ni uporabljen v smislu 'super duper fino, pejmo vsi tja', ampak v smislu ' s tem ni nič narobe, kaj je treba zdaj o tem posebej razpravljati'.

Petnajstlenik je čisto sposoben napisati spis, v katerem se postavi v vlogo Boga. Vsaj petnajstletnik moje generacije je bil.

Sama sem hodila v enega izmed prvih vrtcev, ko še ni bilo vse te fancy opreme in normativov in ne vem, kaj še vse in ….. nismo imeli ločenih sanitarij po spolu in nihče se ni s tem ubadal, nit nima nihče zaradi tega posebnih travm.



Jaz nisem sposobna napisati spisa in se postaviti v vlogo lezbijke.....se poistovetiti z njo.......prav tako se nisem sposobna poistovetiti z nuno, ki je zaslišala in zagledala krvave jezusove solze in slišala govoriti boga skozi kip na britofu.....

Kar se tiče sanitarij.......mi jih v vrtcu tudi nismo imeli ločenih.....ne, nimam travm zaradi tega......moti me pa, da se ločujejo po spolu v šolah, restavracijah, telovadnicah......in to zgolj zato, ker stremimo k nekemu umetnemu produktu srednjega spola.......

Ne jaz in ne ti ne moreva zagotovo vedeti, zakaj gredo švedskim feministkam modrci na jetra. In spet, če vrneš moj stavek nazaj v kontekst celotnega mojega teksta, je, vsaj upam jasno, da gre za trivialni problem, ker imajo dovolj drugih, večjih, s katerimi bi se bilo pa potrebno ukvarjati.


Jaz sem izhajala iz tistega, kar je mateyka napisala.....

Sigurno je ženski modrc pri kopalkah obrobni problem.....in zakaj se sploh potem švedinje ukvarjajo s takim obrobnim problemom in nekaj "brezveze izsiljujejo"........?

Glede 'kul', sem že prej povedala. In pa, misliti da biti homoseksualec ni nič narobe in jih celo imeti za prijatelje, ni nujno neko stališče 'sem 'kul' napreden fino', ampak je lahko tudi stališče, da tudi pod razno ve vidiš, zakaj ves ta cirkus… Tu se spet vračamo nazaj. So ljudje, ki vidijo vse mogoče strahove in probleme, zarote in propad sveta in so ljudje, ki jih ne vidijo.


O ja.....pri najstnikih je običajno tako......imeti brand na sebi, imeti najnovejši apple telefon in gej frenda, pa še kaj.....to pri najstnikih ni kul iz stališča "zakaj pri milem bogu ves ta cirkus zaradi tega", ampak, da je najstnik "kul in napreden".......

Če človek razpravlja o neki zadevi, zastopa neko stališče ni nujno, da vidi vse mogoče strahove, zarote in propad sveta.......A si ti pri migrantih vse to videla......?



(odgovor članu Vijoličarka)
Neposredna povezava do sporočila: 145
   RE: Referendum
26.12.2015 16:03:19   
Bakfark

IZVIRNO SPOROČILO: liliana

Sicer pa je danes težko reči, kdo sploh je heteroseksualen. Sploh pri mladih danes opažam, da jim je spol postal odvečna kategorija; da zanje to ni toliko pomembno.

Mladi so v dojemanju sveta okoli sebe veliko bolj odprti, tudi spolnih vlog ne doživljajo več tako fiksno. Če se zaljubijo, vidijo človeka. Rekla bi, da je k temu pripomogla zlasti tudi pop kultura. Tako je na primer v svetu mode izjemno poudarjen trend androginosti, ki kaže, da je spol preteklost.

Meni se to zdi precej zaskrbljujoče......dotični gospe v članku pa fino.....


In spet... avtorka vsaj v tem tekstu, ki si ga kopirala, z eno besedo ne sodi, ne moralizira, temveč le ugotavlja. Napisano ti lahko potrdim. Iz lastnih izkušenj. Moj otrok v 7. razredu razmišlja zelo podobno. Jaz sem kot otrok verjetno vsak dan bil "maltertiran" z opazkami in vprašanji večjih in starejših, tipa "mali, ****aš kaj, maš kak`o punco?". Takih in drugačnih seksizmov je bilo nekoč precej več, mačistični družbi, od katere se domnevno želimo distancirati, primerno pač. Zaskrbljujoče se je zdelo tudi eni izmed frizerk v salonu, ko je videla mojega sina z lasmi do pol hrbta, da to pa se za fanta res ne spodobi, ker dolge lase imajo samo punčke. Pa ji je dete na očitek odgovorilo z vprašanjem kako to, da ima potem ona kratke lase.

(odgovor članu liliana)
Neposredna povezava do sporočila: 146
   RE: Referendum
26.12.2015 16:27:01   
liliana

IZVIRNO SPOROČILO: Bakfark

In spet... avtorka vsaj v tem tekstu, ki si ga kopirala, z eno besedo ne sodi, ne moralizira, temveč le ugotavlja. Napisano ti lahko potrdim. Iz lastnih izkušenj. Moj otrok v 7. razredu razmišlja zelo podobno. Jaz sem kot otrok verjetno vsak dan bil "maltertiran" z opazkami in vprašanji večjih in starejših, tipa "mali, ****aš kaj, maš kak`o punco?". Takih in drugačnih seksizmov je bilo nekoč precej več, mačistični družbi, od katere se domnevno želimo distancirati, primerno pač. Zaskrbljujoče se je zdelo tudi eni izmed frizerk v salonu, ko je videla mojega sina z lasmi do pol hrbta, da to pa se za fanta res ne spodobi, ker dolge lase imajo samo punčke. Pa ji je dete na očitek odgovorilo z vprašanjem kako to, da ima potem ona kratke lase.


Tudi jaz le ugotavljam......pač nasprotno kot ti ali ona avtorica....in se mi spol še vedno zdi bolj pomembna katergorija kot nekaterim drugim......in prehod skrajnosti iz "estremnega mačizma" v "estremni antimačizem" z zanikanjem spola in vpevljevanjem v zakonodajo, da smo pa vsi zdaj ono, ali oseba, osebek ipd. se mi ne zdi vredu......in dečka v roza krilcu, s pobarvanimi nohti in lasmi, vsega nadepiliranega, si baš ne želim za partnerja moji hčerki......se bom poslužila besed ene naše estradnice iz oddaje na žaru, ko je govorila o svojem bivšem "Jaz sem potrebovala partnerja, ki je znal tudi kdaj kaj popraviti, dvigniti, zamenjati žarnico itd.....on pa tudi....in sva se razšla"....

In kakšen seksizem v šali tudi ni odveč in ni moralni prekršek, v bistvu jih celo pogrešam dandanes, ker jih je malo.......samo jaz ne gledam na besedo f.uk kot španska inkvizicija na čarovnice.....in sem daleč od tega, da se želim distancirati od domnevne "mačistične družbe naše mladosti".......

(odgovor članu Bakfark)
Neposredna povezava do sporočila: 147
   RE: Referendum
26.12.2015 16:44:57   
Stanislava_

IZVIRNO SPOROČILO: liliana

In kakšen seksizem v šali tudi ni odveč in ni moralni prekršek, v bistvu jih celo pogrešam dandanes, ker jih je malo.......



Ena od osnovnih energij med ljudmi, ki nas poganja, tako ali drugače.

Celo homiči imajo svoji vlogi razdeljeno na moško in žensko.

In seksizem je daleč od spolne diskriminacije. Da ločiš oboje, pa moraš biti najprej zelo svojega spola.


_____________________________

Kvačkam.
In #štrikam#.

(odgovor članu liliana)
Neposredna povezava do sporočila: 148
   RE: Referendum
26.12.2015 16:49:23   
Bakfark

IZVIRNO SPOROČILO: liliana




Tudi jaz le ugotavljam......pač nasprotno kot ti ali ona avtorica....in se mi spol še vedno zdi bolj pomembna katergorija kot nekaterim drugim......in prehod skrajnosti iz "estremnega mačizma" v "estremni antimačizem" z zanikanjem spola in vpevljevanjem v zakonodajo, da smo pa vsi zdaj ono, ali oseba, osebek ipd. se mi ne zdi vredu......in dečka v roza krilcu, s pobarvanimi nohti in lasmi, vsega nadepiliranega, si baš ne želim za partnerja moji hčerk


Morda bo takrat ravno takšen prototip pravega, zaželenega sodobnega moškega. Krila so nosili Škoti pa še spodaj brez povrhu, res ne ravno roza, ampak zopet, v različnih kulturah barve nimajo enakega pomena. Sploh pa barve, lasje ipd. v starodavnih plemenih predstavljajo enega ključnih elementov bojevniške simbolike. Depilacija - zakaj jo smatraš normalno pri ženskah pri moških pa ne? Če je soditi po pornografskih filmih iz 70-ih, so vsi bili poraščeni pa to nobenega ni motilo... Pomembno, da ti hčeri želiš moškega po tvojem in ne njenem okusu.



i......se bom poslužila besed ene naše estradnice iz oddaje na žaru, ko je govorila o svojem bivšem "Jaz sem potrebovala partnerja, ki je znal tudi kdaj kaj popraviti, dvigniti, zamenjati žarnico itd.....on pa tudi....in sva se razšla"....


Ker ti niti ne znaš menjati žarnice, niti tu in tam kaj popraviti, dvigniti in za vse to potrebuješ moškega.


In kakšen seksizem v šali tudi ni odveč in ni moralni prekršek, v bistvu jih celo pogrešam dandanes, ker jih je malo.......samo jaz ne gledam na besedo f.uk kot španska inkvizicija na čarovnice.....in sem daleč od tega, da se želim distancirati od domnevne "mačistične družbe naše mladosti".......


Kaj naj odgovorim na to, ko popolnoma zgrešiš point?

(odgovor članu liliana)
Neposredna povezava do sporočila: 149
   RE: Referendum
26.12.2015 17:04:39   
liliana

IZVIRNO SPOROČILO: Bakfark


Morda bo takrat ravno takšen prototip pravega, zaželenega sodobnega moškega. Krila so nosili Škoti pa še spodaj brez povrhu, res ne ravno roza, ampak zopet, v različnih kulturah barve nimajo enakega pomena. Sploh pa barve, lasje ipd. v starodavnih plemenih predstavljajo enega ključnih elementov bojevniške simbolike. Depilacija - zakaj jo smatraš normalno pri ženskah pri moških pa ne? Če je soditi po pornografskih filmih iz 70-ih, so vsi bili poraščeni pa to nobenega ni motilo... Pomembno, da ti hčeri želiš moškega po tvojem in ne njenem okusu.



Upam da ne.....da se bodo do takrat stvari obrnile.....ker prototipi današnjih dvajset in petindvajsetletnikov so enostavno rečeno "mamoni".....in tak prototip za družbo kot celoto ni dober.......

Kakšen je njen okus še ne vem, ker je premlada.....kakšen je moj okus vem......upam lahko le, da se bo moj okus skozi vzogojo in te p.iz.dari.je vsaj delno odrazil na njej in bo nekoliko bolj prevladal nad "družbeno klimo"......

Ker ti niti ne znaš menjati žarnice, niti tu in tam kaj popraviti, dvigniti in za vse to potrebuješ moškega.


Seveda ne znam vsega......ker nisem univerzalna in vsemogočna in ker živim v hiši, kjer se domača dela ne nanašajo zgolj na "zlaganje posode v umivalca in vklopitev robotskega sesalnika ter teženje hišniku, zakaj še ni popravil vhodnih vrat in skidal snega".....in določena opravila raje prepustim tistemu, ki jih ali raje opravi ali pa mu telesni in fizični proporci omogočajo, da to bolje in hitreje opravi (recimo žaganje in sekanje drv za kamin).......

IZVIRNO SPOROČILO: Bakfark

Kaj naj odgovorim na to, ko popolnoma zgrešiš point?


Prebereš še enkrat, pa ugotoviš, da mogoče point sploh ni bil tako zgrešen.....?user posted image

(odgovor članu Bakfark)
Neposredna povezava do sporočila: 150
Stran:   <<   < Prejšnja stran  2 3 4 5 [6]
Stran: <<   < Prejšnja stran  2 3 4 5 [6]
Pojdi na:





Ovulacija in plodni dnevi
Kaj je ovulacija? Kako izračunati kdaj ovulacija nastopi? Načini ugotavljanja ovulacije.
Nosečnost: Tabela rasti ploda po tednih
Kako velik je plod v posameznem tednu nosečnosti? Preveri, kako izgleda nosečnost po tednih!
Zgodbe malih junakov: 9 dni sem bila v ume...
Sprejeli so me v zelo kritičnem stanju na Infekcijsko kliniko, opravili nujen carski rez, intubirali. Potem sem bila v ...
Otroci, ki se zbujajo zgodaj zjutraj so ...
Se vaš malček zjutraj prebuja skupaj s petelini, ne glede na to ali je delovni dan ali vikend? Imamo dobro novico za vas...
Živilo, ki preprečuje pojav alergij pri ot...
Znanstveniki iz Nove Zelandije so prišli do zanimivega odkritja, da lahko samo z enim samim živilom v prehrani otroka zm...




NOSEČNOST
пеперутка16

Kateri del nosečnosti vam je bil najbolj všeč oz. najlažji?