|      
Ops :( Si prepričan/-a, da ne želiš več sodelovati?
Preden potrdiš svojo odločitev, preberi podrobnosti.
Če potrdiš, da želiš odnehati, se ti bo avtomatično naložil poseben piškotek (cookie), s pomočjo katerega bomo ob ponovnem prihodu na našo spletno stran prepoznali tvoj račun in poskrbeli, da boš lahko v času trajanja nagradnega tekmovanja (od 17. 12. do 21. 12. 2018) nemoteno brskal/-a po Ringaraja.net brez prikazovanja ikon naših sponzorjev oziroma brez okenca na desnem delu zaslona.

Obenem boš izgubil/-a vse že osvojene točke in s tem, žal, izgubiš tudi možnost, da osvojiš odlično nagrado. Raje še enkrat premisli, preden klikneš da.

Si še vedno želiš odnehati?
Ringaraja.net uporablja piškotke z namenom zagotavljanja spletne storitve, oglasnih sistemov in funkcionalnosti, ki jih sicer ne bi mogli nuditi.
Z obiskom in uporabo spletnega mesta soglašate s piškotki.   Več o tem
Uporabniki na tej temi: nihče
  Natisni
Stran: <<   < Prejšnja stran  1 [2] 3 4 5   Naslednja stran >   >>
Uporabnik
Sporočilo << Starejša tema   Novejša tema >>
   RE: 25 let
31.12.2015 0:36:34   
nejcko
Pa še to, da sem možu davčna olajšava ...
Mož ima tako plačo, da mu trije otroci povsem zadoščajo, da dobi povrnjeno vso dohodnino. Jaz sem tam samo za okras, v bistvu bi mu morala država še kaj primakniti zraven zame user posted image

(odgovor članu nejcko)
Neposredna povezava do sporočila: 26
   RE: 25 let
31.12.2015 8:23:01   
liliana

IZVIRNO SPOROČILO: Stanislava_

IZVIRNO SPOROČILO: liliana


IZVIRNO SPOROČILO: nejcko

In za konec še ena lepa misel italijanskega filozofa Nuccia Ordina:
" Še vedno mislim, da lahko utopična gesta posameznika, na videz nepotrebna in nekoristna, ustvari verigo, ki bo spremenila svet."


Vendar to ni taka gesta, da posameznik izkorišča sistem, ki ga kritizira........


Ma ne glede na sisteme so to vedno odnosi daj dam v obe smeri...




Govorim o t.i. revolucionarnih gestah.....ko nekdo spreminja svet......na bolje.......

(odgovor članu Stanislava_)
Neposredna povezava do sporočila: 27
   RE: 25 let
31.12.2015 8:35:48   
liliana

IZVIRNO SPOROČILO: nejcko


Še zadnjič - nikakor ni to, da nočem delati. Bolj kot vse si želim delati, vendar si želim delati delo, za katero sem usposobljena ali delo, ki bi me veselilo. Kajti samo tako sem lahko za delodajalca dodana vrednost. V vsem nasprotnem sem mu dejansko samo strošek, pa še tečna, nezadovoljna in sitna delavka bom.
Vendar me je sistem izvrgel. Ker sem prestara, ker se ne znam prodajati, ker ne znam lagati in tajiti (če bi želela delati kot čistilka, bi namreč morala narediti točno to), ker rabim pomoč in podporo. To pa je za sistem čisto predrago. Sistem je pogruntal (ali pa naredil tako), da ovčice čakajo v vrsti.



Jaz poznam eno čistilko, ki je po izobrazbi učiteljica.......in je dodana vrednost........ni zgolj strošek.....samo ona je pač v tvojih očeh cepec, ker dela, ker ne dela zgolj tisto, kar bi rada, kar bi jo veselilo, za kar je usposobljena......in ni je sram priznati, da dela kot čistilka.....koza, cepec, trapa, ki se pusti izkoriščati sistemu.....bi pa bila iznajdljiva, če bi bila iz skupine B, ki si ga navedla.....meni se pa ob tem kozla, ko je tisti, ki dela, neumen in cepec, oni pa iznajdljivi.....tisti, ki vzame iz sistema vse kar lahko, vanj pa ne da nič.....pod pretvezo izkoriščanosti in revolucionarnega upora........

Drugače pa, vse to kar si napisala, dela tudi tisti/a iz skupine B iz tvojega primera.....tisti, ob katerem se ti kozla......

in še nekaj......zanesljivih služb ni.......moja ni zanesljiva, res je, da že kar precej let delam tam, vendar zanesljiva ni.......delo za nedoločen čas ti danes (razen mogoče v javnem sektorju) ne zagotavlja več zanesljive službe......edino do kredita lahko prideš prejuser posted image .....kar se kreditiov tiče, danes kredita ni možno dobiti, pred leti pa ga je človek na minimalcu komot dobil, tudi avto na lising je lahko vzel.....samo obroki kredita se vlečejo lahko tudi 10 in več let, vsak mesec......ni izjeme, treba plačat.......in o moji omiljeni temi, moraš vedeti, da so ravno krediti povzročili zadnjo krizo.....a si že pozabila, kako smo živeli zadnjih 25 let v povprečju, tako v svetu kot v samostojni Sloveniji?.....trošili več, kot smo zaslužili



(odgovor članu nejcko)
Neposredna povezava do sporočila: 28
   RE: 25 let
31.12.2015 8:36:39   
liliana

IZVIRNO SPOROČILO: nejcko

Pa še to, da sem možu davčna olajšava ...
Mož ima tako plačo, da mu trije otroci povsem zadoščajo, da dobi povrnjeno vso dohodnino. Jaz sem tam samo za okras, v bistvu bi mu morala država še kaj primakniti zraven zame user posted image


Torej ni treba, da si okrat....uveljavljanje člana družine kot olajšave ni obveznost........user posted image

(odgovor članu nejcko)
Neposredna povezava do sporočila: 29
   RE: 25 let
31.12.2015 13:14:04   
nejcko
Prav, liliana, imaš prav.

Važno, da država (državlčjani) šolamo visoko usposobljen kader, ki dela potem kot čistilci in zidarji. Res, popolna dodana vrednost. In prav imaš, nihče ni tukaj cepec, res ne ... to je popolno gospodarno obnašanje. Zato pa vsak dan v vsakem pogledu bolj in bolj napredujemo.
Približno tako kot nakup avta za 20 jurjev, čez en teden je pa
že pet jurjev manj vreden. ampak vsi lahko ploskamo, kako je človek avto dobro prodal. Res, odličen biznis.


(odgovor članu liliana)
Neposredna povezava do sporočila: 30
   RE: 25 let
31.12.2015 14:09:37   
Stanislava_

IZVIRNO SPOROČILO: nejcko


IZVIRNO SPOROČILO: Stanislava_


IZVIRNO SPOROČILO: nejcko


Bi delala za svojega delodajalca za isto plačo tudi ob nedeljah in praznikih?
Bi delala za svojega deloajalca za isto plačo tudi po 10, 12 ur na dan?
Bi delala za isto plačo za svojega delodajalca s tem, da ti ne bi plačeval prispevkov?




Ne glede na plačo ne bi delala, če prispevki ne bi bili plačani. To je osnovna kultura, ali higiena, kakor hočeš.

Vse ostalo je stvar moje odločitve, lahko za isto plačo delam petek in svetek, če mi tako paše in seveda, če je toliko dela. Nisem se pa pripravljena delati da delam samo zato, da zapolnim kvoto ur.



Bravo, Stanislava, pošten odgovor na pošteno vprašanje user posted image




Ni važno poštenje, niso važni odgovori, ampak dejanja.

In ja, ko enkrat ni bila podpisana pogodba na dan, ko bi morala, nisem delala....večina najbrž bi, ker je bila pogodba obljubljena...ali pa ker so jo že n-krat podaljšali. Jaz pač nisem, ne glede na posledice.

Da bi delala brez plačanih prispekov pa ni variante in upam, da mi nikoli ne bo tako na tesno, da bi morala preko tega principa. Recimo, da imam kup otrok, bolnega moža ipd. Dokler sem zdrava pa ni možnosti.

_____________________________

Kvačkam.
In #štrikam#.

(odgovor članu nejcko)
Neposredna povezava do sporočila: 31
   RE: 25 let
31.12.2015 15:37:42   
nejcko
Tudi jaz sem v podobni situaciji isto naredila. In sem tudi že vsatala in odšla z razgovora, ker so prestopili, kot ti praviš, higieno.

In ko pri mojih letih vidiš, kako sistem deluje - in tako deluje čisto legalno - sva se skupaj z možem odločila, da se temu lahko uprem na svoj način: ne za vsako ceno in ne pod vsakim pogojem. Ker si trenutno to lahko še privoščim. Ko si ne bom mogla več, bom pač prisiljena vstopiti nazaj v sistem.

Če sem zato izkoriščevalka sistema, sem samo ob boku na tisoče (celo hote) nezaposlenih žensk širom po razviti EU, ki zaradi družine ostanejo doma, pa jim zaradi tega prav tako pripadajo OD, kjer jih imajo, in so prav tako možu davčna olajšava. Pa naj bo tako.

Ravno včeraj je bil po poročilih prispevek na temo neplačevanja prispevkov in tega ni malo, kot trdi liliana. Tega je ogromno. In je človek s FURS-a rekel, da gre za sistemski (!!!) problem, ki je, če se ne motim, celo zakonsko podprt.

Taisti človek s FURS-a je tudi rekel, da najlažje iztirjajo male dolgove od malih ljudi, od raznih s.p-jev in podobno, da ti dejansko na tak ali drugačen način poplačajo svoje dolgove, pa čeprav skoraj crknejo od hudega. Da največji problem so velike firme ... no, saj vsi vemo, o kom ali o čeem je govora.
Ampak po lilijanino so krivi ljudje, ki so vzeli avto na lizing.

Pa naj bo po njeno. Očitno se tudi stroka moti user posted image


(odgovor članu Stanislava_)
Neposredna povezava do sporočila: 32
   RE: 25 let
31.12.2015 19:30:40   
liliana

IZVIRNO SPOROČILO: nejcko

Prav, liliana, imaš prav.

Važno, da država (državlčjani) šolamo visoko usposobljen kader, ki dela potem kot čistilci in zidarji. Res, popolna dodana vrednost. In prav imaš, nihče ni tukaj cepec, res ne ... to je popolno gospodarno obnašanje. Zato pa vsak dan v vsakem pogledu bolj in bolj napredujemo.
Približno tako kot nakup avta za 20 jurjev, čez en teden je pa
že pet jurjev manj vreden. ampak vsi lahko ploskamo, kako je človek avto dobro prodal. Res, odličen biznis.




Šolamo itak preveč družboslovcev s katerimi nimamo kam, ker je to najlažja pot do diplome, do magisterija in do doktorata.......in potem imamo visoko šolan kader s katerim si ne gospodarstvo in ne javna uprava nima kaj začeti.......

(odgovor članu nejcko)
Neposredna povezava do sporočila: 33
   RE: 25 let
31.12.2015 19:36:24   
liliana
IZVIRNO SPOROČILO: Stanislava_


Ni važno poštenje, niso važni odgovori, ampak dejanja.

In ja, ko enkrat ni bila podpisana pogodba na dan, ko bi morala, nisem delala....večina najbrž bi, ker je bila pogodba obljubljena...ali pa ker so jo že n-krat podaljšali. Jaz pač nisem, ne glede na posledice.

Da bi delala brez plačanih prispekov pa ni variante in upam, da mi nikoli ne bo tako na tesno, da bi morala preko tega principa. Recimo, da imam kup otrok, bolnega moža ipd. Dokler sem zdrava pa ni možnosti.


To isto je napisala christin.....da je praktično takoj prenehala delati pri takem delodajalcu in da je hitro (zadnjo čez dva tedna) našla novo službo.....pa ji je nejcko dejala, nekaj v tem smislu, da je neumna, da ravno taki podpirajo kapitalistični izkoriščevalski sistem......

In ja, dejanja so važna.....


< Sporočilo je popravil liliana -- 31.12.2015 19:37:22 >

(odgovor članu Stanislava_)
Neposredna povezava do sporočila: 34
   RE: 25 let
31.12.2015 19:51:23   
liliana
IZVIRNO SPOROČILO: nejcko

Taisti človek s FURS-a je tudi rekel, da najlažje iztirjajo male dolgove od malih ljudi, od raznih s.p-jev in podobno, da ti dejansko na tak ali drugačen način poplačajo svoje dolgove, pa čeprav skoraj crknejo od hudega. Da največji problem so velike firme ... no, saj vsi vemo, o kom ali o čeem je govora.
Ampak po lilijanino so krivi ljudje, ki so vzeli avto na lizing.

Pa naj bo po njeno. Očitno se tudi stroka moti user posted image




Ja....o nacionalnem interesu.....o povezah politike, DURSa, ZZZS z vodstvi velikih firm......

Seveda, je kriv človek, če si je pri dveh minimalnih plačah vzel nov avto, vreden 20.000 EUR na lising.......in potem je žena zgubila službo, lising je ostal na eni minimalni plači....in tak človek potem hodi na RK......

Če sem zato izkoriščevalka sistema, sem samo ob boku na tisoče (celo hote) nezaposlenih žensk širom po razviti EU, ki zaradi družine ostanejo doma, pa jim zaradi tega prav tako pripadajo OD, kjer jih imajo, in so prav tako možu davčna olajšava. Pa naj bo tako.


Torej, so tem ženskam ob boku tudi vse tiste iz točke B, ob katerih se ti kozla.....ker jim prav tako vse pripada......

(odgovor članu nejcko)
Neposredna povezava do sporočila: 35
   RE: 25 let
1.1.2016 14:39:46   
Stanislava_

IZVIRNO SPOROČILO: nejcko

In ko pri mojih letih vidiš, kako sistem deluje - in tako deluje čisto legalno - sva se skupaj z možem odločila, da se temu lahko uprem na svoj način: ne za vsako ceno in ne pod vsakim pogojem. Ker si trenutno to lahko še privoščim. Ko si ne bom mogla več, bom pač prisiljena vstopiti nazaj v sistem.


Neeee, ni fora, da izstopiš iz sistema, fora je, da ostaneš v njem in narediš tisto, kar ti misliš, da je prav.

_____________________________

Kvačkam.
In #štrikam#.

(odgovor članu nejcko)
Neposredna povezava do sporočila: 36
   RE: 25 let
1.1.2016 16:50:06   
nejcko

IZVIRNO SPOROČILO: Stanislava_


IZVIRNO SPOROČILO: nejcko

In ko pri mojih letih vidiš, kako sistem deluje - in tako deluje čisto legalno - sva se skupaj z možem odločila, da se temu lahko uprem na svoj način: ne za vsako ceno in ne pod vsakim pogojem. Ker si trenutno to lahko še privoščim. Ko si ne bom mogla več, bom pač prisiljena vstopiti nazaj v sistem.


Neeee, ni fora, da izstopiš iz sistema, fora je, da ostaneš v njem in narediš tisto, kar ti misliš, da je prav.



Aja, zdaj šele štekam, kje je kratek stik. Ja, če gledam tako, kot ti praviš, sem pa seveda še vedno v sistemu. Sem iskalec zaposlitve in iščem službo, pišem prošnje, hodim na razgovore ... ampak ja, pod mojimi pogoji.

torej se popravljam - nisem izstopila iz sistema, res je. Evo, se zgodi tudi najboljšim, da nečesa ne znajo dobro povedati user posted image

(odgovor članu Stanislava_)
Neposredna povezava do sporočila: 37
   RE: 25 let
1.1.2016 17:34:22   
Stanislava_

IZVIRNO SPOROČILO: nejcko


IZVIRNO SPOROČILO: Stanislava_


IZVIRNO SPOROČILO: nejcko

In ko pri mojih letih vidiš, kako sistem deluje - in tako deluje čisto legalno - sva se skupaj z možem odločila, da se temu lahko uprem na svoj način: ne za vsako ceno in ne pod vsakim pogojem. Ker si trenutno to lahko še privoščim. Ko si ne bom mogla več, bom pač prisiljena vstopiti nazaj v sistem.


Neeee, ni fora, da izstopiš iz sistema, fora je, da ostaneš v njem in narediš tisto, kar ti misliš, da je prav.



Aja, zdaj šele štekam, kje je kratek stik. Ja, če gledam tako, kot ti praviš, sem pa seveda še vedno v sistemu. Sem iskalec zaposlitve in iščem službo, pišem prošnje, hodim na razgovore ... ampak ja, pod mojimi pogoji.

torej se popravljam - nisem izstopila iz sistema, res je. Evo, se zgodi tudi najboljšim, da nečesa ne znajo dobro povedati user posted image


Učimo se na vsakem koraku, vsi user posted image .

Ti si zdaj izven...je lažje "kritizirati" od zunaj, kot biti noter, igrati tudi po svojih, ampak ne samo po svojih pravilih, in ga spreminjati z dejanji. Del je tudi to, da ga opazuješ od zunaj, je prvi korak, ne pa zadnji in ne zadosten.

_____________________________

Kvačkam.
In #štrikam#.

(odgovor članu nejcko)
Neposredna povezava do sporočila: 38
   RE: 25 let
1.1.2016 20:17:22   
liliana

IZVIRNO SPOROČILO: nejcko


IZVIRNO SPOROČILO: Stanislava_


IZVIRNO SPOROČILO: nejcko

In ko pri mojih letih vidiš, kako sistem deluje - in tako deluje čisto legalno - sva se skupaj z možem odločila, da se temu lahko uprem na svoj način: ne za vsako ceno in ne pod vsakim pogojem. Ker si trenutno to lahko še privoščim. Ko si ne bom mogla več, bom pač prisiljena vstopiti nazaj v sistem.


Neeee, ni fora, da izstopiš iz sistema, fora je, da ostaneš v njem in narediš tisto, kar ti misliš, da je prav.



Aja, zdaj šele štekam, kje je kratek stik. Ja, če gledam tako, kot ti praviš, sem pa seveda še vedno v sistemu. Sem iskalec zaposlitve in iščem službo, pišem prošnje, hodim na razgovore ... ampak ja, pod mojimi pogoji.

torej se popravljam - nisem izstopila iz sistema, res je. Evo, se zgodi tudi najboljšim, da nečesa ne znajo dobro povedati user posted image


O....pa še kako si v sistemu......sistem je namreč "daj - dam"......samo ti si zgolj na strani "daj"......imaš zgiolj to srečo, da se še nekaj cepcev prostituira zate oz. namesto tebe, da lahko ti braniš svoja načela in dokaj udobno živiš.....

(odgovor članu nejcko)
Neposredna povezava do sporočila: 39
   RE: 25 let
1.1.2016 22:47:52   
nejcko

IZVIRNO SPOROČILO: liliana


IZVIRNO SPOROČILO: nejcko


IZVIRNO SPOROČILO: Stanislava_


IZVIRNO SPOROČILO: nejcko

In ko pri mojih letih vidiš, kako sistem deluje - in tako deluje čisto legalno - sva se skupaj z možem odločila, da se temu lahko uprem na svoj način: ne za vsako ceno in ne pod vsakim pogojem. Ker si trenutno to lahko še privoščim. Ko si ne bom mogla več, bom pač prisiljena vstopiti nazaj v sistem.


Neeee, ni fora, da izstopiš iz sistema, fora je, da ostaneš v njem in narediš tisto, kar ti misliš, da je prav.



Aja, zdaj šele štekam, kje je kratek stik. Ja, če gledam tako, kot ti praviš, sem pa seveda še vedno v sistemu. Sem iskalec zaposlitve in iščem službo, pišem prošnje, hodim na razgovore ... ampak ja, pod mojimi pogoji.

torej se popravljam - nisem izstopila iz sistema, res je. Evo, se zgodi tudi najboljšim, da nečesa ne znajo dobro povedati user posted image


O....pa še kako si v sistemu......sistem je namreč "daj - dam"......samo ti si zgolj na strani "daj"......imaš zgiolj to srečo, da se še nekaj cepcev prostituira zate oz. namesto tebe, da lahko ti braniš svoja načela in dokaj udobno živiš.....



a sem kaj drugega rekla user posted image

In že od vsega začetka pišem, da imam srečo, nič drugega, in da je vsak dan blizu dan, ko lahko postanem cepec in prostitutka. Samo jaz bom komot priznala, da sem dejansko cepec in prostitutka za sistem in v sistemu. Ne bom lih ponosna nase, Ampak ja, preživeti je pač treba, a ne, in vsako delo je častno user posted image

(odgovor članu liliana)
Neposredna povezava do sporočila: 40
   RE: 25 let
2.1.2016 9:12:43   
Stanislava_

IZVIRNO SPOROČILO: nejcko

Samo jaz bom komot priznala, da sem dejansko cepec in prostitutka za sistem in v sistemu. Ne bom lih ponosna nase, Ampak ja, preživeti je pač treba, a ne, in vsako delo je častno user posted image



Del sistema si že, samo pasivni. Ni potrebe po prihodnosti ;).


_____________________________

Kvačkam.
In #štrikam#.

(odgovor članu nejcko)
Neposredna povezava do sporočila: 41
   RE: 25 let
2.1.2016 10:40:45   
liliana

IZVIRNO SPOROČILO: nejcko

a sem kaj drugega rekla user posted image

In že od vsega začetka pišem, da imam srečo, nič drugega, in da je vsak dan blizu dan, ko lahko postanem cepec in prostitutka. Samo jaz bom komot priznala, da sem dejansko cepec in prostitutka za sistem in v sistemu. Ne bom lih ponosna nase, Ampak ja, preživeti je pač treba, a ne, in vsako delo je častno user posted image



Predvsem to srečo, da se drugi cepci prostituirajo zate.........tega pa glih ne priznaš......user posted image

(odgovor članu nejcko)
Neposredna povezava do sporočila: 42
   RE: 25 let
3.1.2016 20:31:05   
Kerensa
IZVIRNO SPOROČILO: Stanislava_
Od plebiscita in samostoje države Slovenije.

Od druge Švice so ostali samo računi na Švicarskih bankah in krediti v švicarjih.

Kako smo švicali ostali v teh 25-ih letih?

V teh 25-ih letih se je odvrtelo v bistvu celo moje življenje, od konca OŠ dalje - pa do danes.

Kako sem švicala? Ornk!

Vendar - če primerjam čas/e najhujšega švicanja in današnji čas, potem lahko rečem, da švicam ravno (še) toliko, kolikor je (menda?) normalno za "lower middle class".

Kako bo pa v prihodnjih 25-ih letih, če jih bom preživela, pa ne vem.

Bom sporočila, če bo RR takrat še obstajala. user posted image


_____________________________

I am not what happened to me.

I am what I choose to become.

I lost my mind, but I found my soul.

(odgovor članu Stanislava_)
Neposredna povezava do sporočila: 43
   RE: 25 let
14.1.2016 15:52:20   
ronja
V prejšnji službi sem delala za 400€ kao polovični čas, vendar v resnici precej več (6,5h in še po izteku pogodbe precej;) in se nikoli nisem počutila kot cepec zato. Delala sem delo, ki mi je bilo zanimivo in rada sem hodila v službo, želela sem si naredit dobro - zaradi sebe, saj je meni fajn, če nekaj dobro naredim. Zdaj delam na tem, da dobim službo ali pa si jo sama zgradim. Včasih izgleda eno bolj perspektivno kot drugo, drugič obratno, zato še ni nekih konkretnih večjih rezultatov, malo mi je pa tudi zdravje ponagajalo, milo rečeno:D. Ampak za to pa res ni kriva država, a ne?:D Je pa fajn met en črni font za ta namen.

Kreditov ne marava, rajši si privoščimo to, kar si pač lahko. Ko sva videla, da ne bo zneslo brez moje plače plačevat vrtca, oz. bi šlo na tesno, sem ju izpisala. Še vedno sem pošiljala prošnje in če bi dobila službo, bi pač tisti čas najela varuško. Tako smo pa lahko normalno dihali in lahko sva privoščila malim kaj, česar jim sicer ne bi mogla.

Po moje bi Slovenija lahko super živela od naravnega turizma, ker imamo krasno ohranjeno naravo in s tem bi lahko ogromno denarja dobili, če bi znali izkoristit. Žal grejo stvari v drugo smer in to je včasih precej težko gledat.

Je pa res, da te z dr. ne vzamejo kjerkoli, ker pač vejo, da boš šel, čim boš dobil kaj boljšega, to je pa za večino delodajalcev minus in jih čisto razumem. Recimo zadnjič se je kolegica menila v neki čistilnici, kjer že dolgo iščejo koga, ki bi znal tudi kaj zašit, jim dala moje podatke, pa me niso poklicali. Moram priznat, da se nisem čudila. Za tehničnega sodelavca ti lepo povejo, da rabijo nekoga, ki bo tam inventar, ne nekoga, ki bi rad raziskoval, ker ta bo prej ali slej šel. V šolo prit je pa skoraj nemogoče od zunaj - to niso moje besede, ampak dobeseden odgovor vsakega, ki ga vprašam:D. Pa včasih imaš smolo (recimo te delodajalec izbere, samo ne dobi projekta ali pa je razpis prirejen itd...) Zato je včasih lažje zamenjat poklic. Nekaj bo že:).
Sama sem trenutno v tej dilemi, koliko naj časa posvetim iskanju take službe in koliko ustvarjanju nove službe, ker čas je ipak omejen...

Lili, pa saj za zraven se da tudi čisto legalno zaslužit, ni treba, da je vse na črno:). Obstajajo avtorske pogodbe, honorarno delo ali kakorkoli zdaj temu rečejo, pa osebno dopolnilno delo... Ne rečem, da je to neka bogatija, ampak ni nujno neka ful razlika, če odšteješ stroške: vrtec je bil 150 €, 50€ je kosilo od tavelike in tega stroška ni bilo, ker sta bila maladva doma (ok, kosila tudi zdaj nimata), pa še kak prevoz na delo itd. In potem zaslužiš še nekaj malega, pa gre. Pač za tisti vmesni čas.

Mislim, da imamo včasih srečo, včasih smolo, včasih mislimo naprej, včasih smo pa blesavi in delamo napake, ki nas drago stanejo. Če bi si midva natiplala neke kredite, bi zdaj tenko piskali, tako pa gre. Je pa res, da sva oba ziheraša in pač hočeva met malo rezerve, ker lahko se zgodi, da še on izgubi službo, ni glih ziher, lahko je karkoli... Zato vedno računava na malo manj, kot dejansko imamo. In potem gre.

Imam prijateljico, kjer sta oba brezposelna, vendar plačujeta precej drago privat šolo in imata dva avta. Drugega sta kupila tik preden se je njej iztekla pogodba in bila je prepričana, da ji bodo podaljšali. Midva bi verjetno z nakupom avta počakala vsaj do takrat,pa če je en brezposeln, potem verjetno ne bova nikoli mela dveh avtov, čeprav se strinjam, da bi bilo praktično, ampak ne iz finančnega vidika (še ko sva bila oba zaposlena, smo imeli enega, ker sem imela do službe 5-6 km, kar je čisto ok z biciklom:). Zato gre njim precej težje, ker pravita, da se jima zdaj ne splača prodat avta, pa da bosta itak rabila, ko bosta imela oba službi... Enako mislita naprej, samo na drug način. Midva bi verjetno takoj prodala en avto in otroke sva vpisala v neplačljiv razred (v naši javni šoli imajo namreč tudi plačljive razrede z "nadstandardnim" programom). Hočem rečt, da imamo različne navade in različne načine življenja in različno gledamo na prihodnost. In da država ni kriva za naš način življenja, je pa kriva za to, da ne izkoristi potencialov.

Mene ne moti toliko, da sem brez službe, ker dolgčas mi pa res niuser posted image , me pa moti to, da bi zdaj končno lahko začela ornk vračat to, kar so vame vlagali, pa ne morem. Seveda se lahko naučim nekaj drugega in potem to delam, to ni problem. Vendar je za državo to stran vržen denar, če zdaj tega od prej ne uporabim... Ker se vsi oddelki krčijo, je problem, da ima vsak svojih dovolj in potem je dejansko lažje zamenjat poklic kot pa temo:D. To se mi zdi malo narobe svet... Prilagodili se bomo že, samo dejansko bi me zdaj lahko kdo uporabil zato, da pridobim denar iz eu, recimo, česar prej nisem mogla, zdaj pa bi lahko, ker imam pogoje. To se mi zdi škoda. Malo bolj daljnoročna vizija: rajši manj vlaganja, pa bolj načrtno,da se ti potem to vrne. Sicer so ljudje samo frustrirani, da ne morejo dat nič nazaj (ker dejansko vsi brezposelni ne uživamo v poležavanju na kavču;). Meni je fajn delat. Če zdaj nisem za vse to plačana, pač nisem, se pa učim/dobivam izkušnje in se mi bo obrestovalo v prihodnosti. Zdaj za ene bom cepec, za druge lenuh, za tretje sanjačicauser posted image .

_____________________________

http://vecna-optimistka.blogspot.com/

(odgovor članu liliana)
Neposredna povezava do sporočila: 44
   RE: 25 let
14.1.2016 17:24:48   
liliana

IZVIRNO SPOROČILO: ronja



Lili, pa saj za zraven se da tudi čisto legalno zaslužit, ni treba, da je vse na črno:). Obstajajo avtorske pogodbe, honorarno delo ali kakorkoli zdaj temu rečejo, pa osebno dopolnilno delo... Ne rečem, da je to neka bogatija, ampak ni nujno neka ful razlika, če odšteješ stroške: vrtec je bil 150 €, 50€ je kosilo od tavelike in tega stroška ni bilo, ker sta bila maladva doma (ok, kosila tudi zdaj nimata), pa še kak prevoz na delo itd. In potem zaslužiš še nekaj malega, pa gre. Pač za tisti vmesni čas.




Jaz to vem, da se da zraven tudi čisto legalno zaslužit in to cel čas govorim......samo eni pravijo, da se ne da, da je komplicirano, da je breveč birokracije in da država preveč vzame.......

Imam prijateljico, kjer sta oba brezposelna, vendar plačujeta precej drago privat šolo in imata dva avta. Drugega sta kupila tik preden se je njej iztekla pogodba in bila je prepričana, da ji bodo podaljšali. Midva bi verjetno z nakupom avta počakala vsaj do takrat,pa če je en brezposeln, potem verjetno ne bova nikoli mela dveh avtov, čeprav se strinjam, da bi bilo praktično, ampak ne iz finančnega vidika (še ko sva bila oba zaposlena, smo imeli enega, ker sem imela do službe 5-6 km, kar je čisto ok z biciklom:). Zato gre njim precej težje, ker pravita, da se jima zdaj ne splača prodat avta, pa da bosta itak rabila, ko bosta imela oba službi... Enako mislita naprej, samo na drug način. Midva bi verjetno takoj prodala en avto in otroke sva vpisala v neplačljiv razred (v naši javni šoli imajo namreč tudi plačljive razrede z "nadstandardnim" programom). Hočem rečt, da imamo različne navade in različne načine življenja in različno gledamo na prihodnost. In da država ni kriva za naš način življenja, je pa kriva za to, da ne izkoristi potencialov.


Tako je, država ni kriva za naš način žvljenja.......se pa strinjam tudi s tem, da je kriva, da ne izkoristi vseh potencialov in ustvarja preko množice socialnih transferjev socialni mir, ki so se ga ljudje že tako navadili, da že kar prevladuje miselnost "zakaj pa bi delal, če se pa ne splača".....tudi izobraževalni sistem je totalno zgrešen....poklicno izobraževanje totalno razvrednoteno, vsi mladi pa s končanimi fakultetami, magisteriji in doktorati, študirajo do 30. leta, delajo preko študentskega servisa kot kelnarji.....odpuščati v javnem sektorju se ne sme, vseh novopečenih magistrov in doktorjev tudi ne more javni sektor zaposliti (ker ima že onih "starih" precej), v gospodarstvu pa se ne daje znanstvenemu nazivu taka prednost in med dr. in dipl.ing. oz. po novem magistrom ni velike razlike......

(odgovor članu ronja)
Neposredna povezava do sporočila: 45
   RE: 25 let
15.1.2016 8:11:37   
RIJA*
zadnjih 25 let? ni bilo slabo, vedno pa bi bilo lahko bolje user posted image

ampak....po zaslugi tega portala je moj slavni BV v samo 9 letih nastanjen v vsaki luknji user posted image

bolj me skrbi naslednjih 25 let....

(odgovor članu liliana)
Neposredna povezava do sporočila: 46
   RE: 25 let
15.1.2016 10:15:59   
liliana

IZVIRNO SPOROČILO: RIJA*





bolj me skrbi naslednjih 25 let....


Zakoj.....? Misliš ka deca nedo več šmrklavi?


(odgovor članu RIJA*)
Neposredna povezava do sporočila: 47
   RE: 25 let
15.1.2016 11:47:36   
RIJA*
hahaha, nej, tou me ne skrbi user posted image user posted image user posted image

(odgovor članu liliana)
Neposredna povezava do sporočila: 48
   RE: 25 let
15.1.2016 12:09:33   
nejcko
IZVIRNO SPOROČILO: ronja

življenja in različno gledamo na prihodnost. In da država ni kriva za naš način življenja, je pa kriva za to, da ne izkoristi potencialov.

Mene ne moti toliko, da sem brez službe, ker dolgčas mi pa res niuser posted image , me pa moti to, da bi zdaj končno lahko začela ornk vračat to, kar so vame vlagali, pa ne morem. Seveda se lahko naučim nekaj drugega in potem to delam, to ni problem. Vendar je za državo to stran vržen denar, če zdaj tega od prej ne uporabim...user posted image .


No, točno to je bil point vsega mojega pisanja. In tudi cepcev, ker, še enkrat poudarjam, nimam jaz ljudi, ki delajo karkoli, za cepce, ampak jih ima država, in konec koncev ima država za cepce tudi vse dakvoplačevalce, ki plačujejo/-mo šolstvo, na koncu pa od tega izobraženega kadra nimamo nič oz. manj, kot je bilo vanj vloženega. Še več, spet morajo/-mo plačevati za socialne prispevke vsega tega neizkoriščenega potenciala.

Imam kolegico, ki ima končano fakulteto na ravni medicinske fakultete. Daleč od kakšnega družboslovja. Njen naziv je dr. Ker ne dobi službe v svojem fohu, dela za minimalca.
Rada dela delo, ki ga opravlja, rada hodi v službo, pa vendar dostikrat pojamra, da se počuti kot največji luzer. Kljub vsemu se torej nekje globoko v sebi počuti slabo, neuspešno, nesposobno. Lahko gre vsak dan nasmejana v službo, pa to še ne pomeni, da v sebi ni ranjena.

In konec koncev - kdaj bo s svojim minimalcem odplačala svoj "dolg" državi? Nekje do penzije morda. Pa moramo vzeti v zakup, da njeni otroci na račun njenega minimalca prejemajo višje OD, plačuje manj vrtca, ima subvencionirano to in ono ... v bistvu je večji strošek za državo, kot plača davka. Res prava dodana vrednost, ni kaj.
In ta začaran krog lahko prekine samo država s svojo politiko. Za to je odgovorna, to je njena dolžnost. Naj bi bila, kajne?

Morda pa bomo namen njene politike zvedeli/razumeli v naslednjih 25 letih, ki se jih Rija upravičeno boji. In ni edina.


< Sporočilo je popravil nejcko -- 15.1.2016 12:11:42 >

(odgovor članu ronja)
Neposredna povezava do sporočila: 49
   RE: 25 let
15.1.2016 14:34:29   
liliana
IZVIRNO SPOROČILO: nejcko


No, točno to je bil point vsega mojega pisanja. In tudi cepcev, ker, še enkrat poudarjam, nimam jaz ljudi, ki delajo karkoli, za cepce, ampak jih ima država, in konec koncev ima država za cepce tudi vse dakvoplačevalce, ki plačujejo/-mo šolstvo, na koncu pa od tega izobraženega kadra nimamo nič oz. manj, kot je bilo vanj vloženega. Še več, spet morajo/-mo plačevati za socialne prispevke vsega tega neizkoriščenega potenciala.



Mene samo pri tem zanima, a se nikomur nikoli ne porodi zamisel, da je mogoče med neizkoriščenim potencialom tudi kak tak, ki sploh ni potencial.......? Pa da ne bosta zdaj z Ronjo obe v luft skočile (ne mislim direktno vajuuser posted image ).....

Imam kolegico, ki ima končano fakulteto na ravni medicinske fakultete. Daleč od kakšnega družboslovja. Njen naziv je dr. Ker ne dobi službe v svojem fohu, dela za minimalca.
Rada dela delo, ki ga opravlja, rada hodi v službo, pa vendar dostikrat pojamra, da se počuti kot največji luzer. Kljub vsemu se torej nekje globoko v sebi počuti slabo, neuspešno, nesposobno. Lahko gre vsak dan nasmejana v službo, pa to še ne pomeni, da v sebi ni ranjena.


Verjamem, da se tako počuti......samo vsak ne more izbirati......cepci se morajo tudi prostituirati, da sistem ne pade, da nekateri čakajo na svojo priložnost......

In konec koncev - kdaj bo s svojim minimalcem odplačala svoj "dolg" državi? Nekje do penzije morda. Pa moramo vzeti v zakup, da njeni otroci na račun njenega minimalca prejemajo višje OD, plačuje manj vrtca, ima subvencionirano to in ono ... v bistvu je večji strošek za državo, kot plača davka. Res prava dodana vrednost, ni kaj.
In ta začaran krog lahko prekine samo država s svojo politiko. Za to je odgovorna, to je njena dolžnost. Naj bi bila, kajne?


Če bi bila brezposelna, bi pa še dlje časa odplačevala svoj dolg in družina bi dobivala višje socialne transferje......ona pa bi bila mogoče še bolj zagrenjena, žalostna, zafrustrirana in počutila bi se še bolj neuporabno......

Sistem izobraževanja je totalno zgrešen, s tem se strinjam.......to je kapitalna napaka države, ki producira hordo izobraženega kadra s katerim si nima v prihodnosti kaj začeti in to zgolj zato, da 40 do 60 letni državni parazati lahko poučujejo na fakultetah, ki jih je malo morje in so celo tako pomembni, da rabijo dodatek za stalno pripravljanest (moram to, dodatiuser posted image ).....

Morda pa bomo namen njene politike zvedeli/razumeli v naslednjih 25 letih, ki se jih Rija upravičeno boji. In ni edina.


Če v teh 25 letih nisi razumela, tudi v naslednjih ne boš.....

< Sporočilo je popravil liliana -- 15.1.2016 14:36:09 >

(odgovor članu nejcko)
Neposredna povezava do sporočila: 50
Stran:   <<   < Prejšnja stran  1 [2] 3 4 5   Naslednja stran >   >>
Stran: <<   < Prejšnja stran  1 [2] 3 4 5   Naslednja stran >   >>
Pojdi na:





Tudi tako lahko zanosite, čeprav tega nist...
Nosečnost vas lahko doleti tudi na načine, na katere niti pomislili niste, recimo z analnim spolnim odnosom, odnosom v v...
Nosečnost: Tabela rasti ploda po tednih
Kako velik je plod v posameznem tednu nosečnosti? Preveri, kako izgleda nosečnost po tednih!
"Nosečnost me je pomladila."
Z Manco Izmajlovo smo se pogovarjali o nosečnosti pri 46tih letih, o tem, kakšna mama je bila prej in kakšna je zdaj ter...
Pesmi o mami in za mamo
Mama je nekaj posebnega, je popolna in ena sama. Ko ne najdemo besed, kako bi se ji zahvalili za vse, kar nam je dala, z...
5 TOP destinacij za letošnje poletne počit...
Še ne veste, kam bi se letos odpravili na poletne počitnice? Pripravili smo vam 5 TOP predlogov, pri katerih lahko izkor...




.Če ugotovite..
пеперутка16

..da nosite trojčke, kaj bi naredili?