|      
Ops :( Si prepričan/-a, da ne želiš več sodelovati?
Preden potrdiš svojo odločitev, preberi podrobnosti.
Če potrdiš, da želiš odnehati, se ti bo avtomatično naložil poseben piškotek (cookie), s pomočjo katerega bomo ob ponovnem prihodu na našo spletno stran prepoznali tvoj račun in poskrbeli, da boš lahko v času trajanja nagradnega tekmovanja (od 17. 12. do 21. 12. 2018) nemoteno brskal/-a po Ringaraja.net brez prikazovanja ikon naših sponzorjev oziroma brez okenca na desnem delu zaslona.

Obenem boš izgubil/-a vse že osvojene točke in s tem, žal, izgubiš tudi možnost, da osvojiš odlično nagrado. Raje še enkrat premisli, preden klikneš da.

Si še vedno želiš odnehati?
Ringaraja.net uporablja piškotke z namenom zagotavljanja spletne storitve, oglasnih sistemov in funkcionalnosti, ki jih sicer ne bi mogli nuditi.
Z obiskom in uporabo spletnega mesta soglašate s piškotki.   Več o tem
Uporabniki na tej temi: nihče
  Natisni
Stran: <<   < Prejšnja stran  1 2 [3] 4 5   Naslednja stran >   >>
Uporabnik
Sporočilo << Starejša tema   Novejša tema >>
   RE: A se spomnite one teme o nasilju?
24.1.2016 16:50:23   
liliana

IZVIRNO SPOROČILO: patrino

Lili, seveda staršev nihče ne obvesti v detalje kaj morajo oz. na koga se lahko obrnejo, če zataji razrednik. Zakaj? Ker raviloma razrednik oz. noben učitelj ne bi smel zatajiti oz. bi moral biti on tisti, ki poišče pomoč, nasvet in s pomočjo katere reši problem. Ker to veliko učiteljev ne dela, je na starših samih in na njihovi vztrajnosti in zdravi pameti, da poiščejo pomoč nekoga, ki je višje in katerega pristojnosti sežejo dlje kot učiteljeve, ki nič ne naredi. [b]Pozanimati se je treba, In spet...k problemu pristopiti z glavo in ne s pestmi.



Torej napiši enostavno in kratko.....obvestite policijo in CSD.....mogoče se bodo potem učitelji zganili, če bodo trije starši to storili........

Tudi drugje delavcev ne informirajo v izobilju, kam naj se obrnejo, če se nad njimi izživlja sodelavec,nadzornik, vodja oddelka...pa vseeno vemo, kdo je nad kom in kdo se koga boji.Predvsem pa kdo ima toliko pristojnosti, da nekoga spravi v red ali ob službo.


Zato pa imamo tudi forume in net, da se medsebojno informiramo.....in ne da iščemo zgolj luknje v zakonu.......

Kako pa so" težka vrata " na pedagoški, ve pa samo tisti, ki jo je dal skozi. Če misliš, da je neinteligenca učiteljev kriva da se obračajo stran od problemov in se delajo gluhe in slepe, se po mojem mnenju krepko motiš. Žal imajo visoka inteligenca ter človečnost ,odgovornost in moralnost bolj malo skupnega. Človek je lahko ČLOVEK tudi čisto brez izobrazbe in dr čisto brez človeškega čuta in moralnosti.


K delu učitelja spada tudi obravnava medvrstniškega nasilja.......v kolikšni meri o tej tematiki poučujejo na pedagoški ne vem....po videnem in slišanem sodeč, ne prav dosti......




(odgovor članu patrino)
Neposredna povezava do sporočila: 51
   RE: A se spomnite one teme o nasilju?
24.1.2016 16:54:42   
liliana

IZVIRNO SPOROČILO: RIJA*


IZVIRNO SPOROČILO: patrino

Zakaj se niso zbrali skupaj in nekaj premaknili.


zakaj? ker so navadni hinavci.
noben se noče izpostaviti, za hrbtom pa so najbolj močni.
ti povem primer iz vrtca: mene že itak poznajo, da povem, kar je...in mi pravi ena mamica, daj, Rija, napišti ti anonimko v imenu vseh nas....

wtf? kakšno anonimko naj jaz napišem? meni če kaj ne paše, grem do učiteljice pa se zmenive zlepa ali zgrda....kar sama jo napiši...če misliš, da je to ok....

anonimka bi naj bila napram obnašanju naše vzgojiteljice....in kaj se zgodi na prvem roditlejskem? ta mamica se ji guzi tak, da sem mislila, da je noben več tam ven ne potegne....



Samo to pa res.....ko so na kavi bi vse v šoli utopile v žlici vode, vse je narobe....ko smo pa na roditeljskem je pa vse prav in te gledajo kot tele v nova vrata, če kak problem izneseš........in lezejo učiteljici v vse možne luknje......

(odgovor članu RIJA*)
Neposredna povezava do sporočila: 52
   RE: A se spomnite one teme o nasilju?
24.1.2016 16:59:11   
patrino

IZVIRNO SPOROČILO: RIJA*


IZVIRNO SPOROČILO: patrino
Njegovega očeta so proglasili za nasilneža, pa čeprav v resnici verjetno to sploh ni.


tudi jaz nisem user posted image samo še vedno bi se srečala s takim malim nasilnežem user posted image

Se pravi, da se nisi nič naučila iz teh vseh litanij, ki smo jih nakracali tule gor in iz izkušnje tegale očeta, ki so ga raztegovali po časopisu, ker se ni bil sposoben obvladati ob provokaciji enega smrkavca in se sprehoditi do ravnateljice?

wtf? kakšno anonimko naj jaz napišem? meni če kaj ne paše, grem do učiteljice pa se zmenive zlepa ali zgrda....kar sama jo napiši...če misliš, da je to ok....

Ne, to pa ni res. Saj si sama rekla, da greš, če ti kaj ne paše, do otroka in poštimaš z njim tam za vogalomuser posted image


čisto po tvoje patrino user posted image

tudi ti si po meni zlila vso gnojnico, ker sem izrekla dva stavka napram takemu malemu nasilnežu....prav enako si ravnala, pa ne poznaš niti situacije, niti mene user posted image torej je tako ravnanje v večini primerov pričakovano in predvidljivo

Seveda, tako se zgodi ponavadi, če obračunavaš namesto s pristojnimi v šoli, s tujimi otroki na šolskem hodniku. Zato ne delaj tega, če ne želiš biti v Novicah. Na tak način, daš fino v roke orožje ravno tistim, ki so najbolj krivi. Logično.

ker govorimo o nasilju, kjer je potrebna takojšnja akcija......
Seveda takojšnja akcija, vendar ne v takšni obliki- z mišicami, kot jo nekateri zagovarjajo.


mediji so najslabša rešitev patrino. ne glede na to, kako se TI znajdeš v nijih.

Ne, najslabša rešitev je, če se spraviš na tujega otroka. Pa če so zraven mediji ali pa ne. Mediji znajo biti kar koristni, če jih koristno uporabiš ,seveda.


_____________________________

felico ne estas mezurita en oro...

(odgovor članu RIJA*)
Neposredna povezava do sporočila: 53
   RE: A se spomnite one teme o nasilju?
24.1.2016 17:03:53   
patrino

IZVIRNO SPOROČILO: liliana


IZVIRNO SPOROČILO: RIJA*


IZVIRNO SPOROČILO: patrino

Zakaj se niso zbrali skupaj in nekaj premaknili.


zakaj? ker so navadni hinavci.
noben se noče izpostaviti, za hrbtom pa so najbolj močni.
ti povem primer iz vrtca: mene že itak poznajo, da povem, kar je...in mi pravi ena mamica, daj, Rija, napišti ti anonimko v imenu vseh nas....

wtf? kakšno anonimko naj jaz napišem? meni če kaj ne paše, grem do učiteljice pa se zmenive zlepa ali zgrda....kar sama jo napiši...če misliš, da je to ok....

anonimka bi naj bila napram obnašanju naše vzgojiteljice....in kaj se zgodi na prvem roditlejskem? ta mamica se ji guzi tak, da sem mislila, da je noben več tam ven ne potegne....



Samo to pa res.....ko so na kavi bi vse v šoli utopile v žlici vode, vse je narobe....ko smo pa na roditeljskem je pa vse prav in te gledajo kot tele v nova vrata, če kak problem izneseš........in lezejo učiteljici v vse možne luknje......


Ja, ja...v resnici sta pa obe z Rijo tiho kot bubice in se duvata samo tule gor. Pa Rija na hodniku kadar je sama z deco user posted image

_____________________________

felico ne estas mezurita en oro...

(odgovor članu liliana)
Neposredna povezava do sporočila: 54
   RE: A se spomnite one teme o nasilju?
24.1.2016 17:12:12   
RIJA*
patrino, zate bi moja mama rekla, da je govoriti s teboj isto, kot govoriti steni....

(odgovor članu patrino)
Neposredna povezava do sporočila: 55
   RE: A se spomnite one teme o nasilju?
24.1.2016 17:14:38   
RIJA*
IZVIRNO SPOROČILO: patrino
Ne, to pa ni res. Saj si sama rekla, da greš, če ti kaj ne paše, do otroka in poštimaš z njim tam za vogalomuser posted image




ne, ti si funkcionalno nepismena....in prebereš tako, da se potem lahko kuriš...

še enkrat ti tak napišem, kot bi pisala otroku v prvem razredu: šla sem do vzgojiteljice, večkrat, pa ker ni pomagalo, sem izrekla čudodelna dva stavka dotičnemu pokavcu, ko sem ga srečala. aja....sori, enega in pol, ker drugega nisem končala....sem pustila, da mu dela domišljija user posted image

bo zdaj šlo?

< Sporočilo je popravil RIJA* -- 24.1.2016 17:16:12 >

(odgovor članu patrino)
Neposredna povezava do sporočila: 56
   RE: A se spomnite one teme o nasilju?
24.1.2016 17:20:07   
liliana

IZVIRNO SPOROČILO: patrino


Ja, ja...v resnici sta pa obe z Rijo tiho kot bubice in se duvata samo tule gor. Pa Rija na hodniku kadar je sama z deco user posted image


Itak.....to duvanje rabive za dvig samozavesti.........user posted image

(odgovor članu patrino)
Neposredna povezava do sporočila: 57
   RE: A se spomnite one teme o nasilju?
24.1.2016 17:21:07   
patrino
Ja saj razumem. Bom še jaz napisala tako po vrtčevskouser posted image
Otroček je bogi in če bi videla kako se na ubogo malo bibo spravljaš in grmiš nanj, bi ga potiškala in potolažila, tebe pa nakurila, da bi se kar kadilo.

_____________________________

felico ne estas mezurita en oro...

(odgovor članu RIJA*)
Neposredna povezava do sporočila: 58
   RE: A se spomnite one teme o nasilju?
24.1.2016 17:24:49   
RIJA*

IZVIRNO SPOROČILO: patrino

Ja saj razumem. Bom še jaz napisala tako po vrtčevskouser posted image
Otroček je bogi in če bi videla kako se na ubogo malo bibo spravljaš in grmiš nanj, bi ga potiškala in potolažila, tebe pa nakurila, da bi se kar kadilo.


Ljubica, čisto na napačno osebo bi se spravila user posted image user posted image

(odgovor članu patrino)
Neposredna povezava do sporočila: 59
   RE: A se spomnite one teme o nasilju?
24.1.2016 17:26:14   
RIJA*
IZVIRNO SPOROČILO: patrino

Ja saj razumem. Bom še jaz napisala tako po vrtčevskouser posted image
Otroček je bogi in če bi videla kako se na ubogo malo bibo spravljaš in grmiš nanj, bi ga potiškala in potolažila, tebe pa nakurila, da bi se kar kadilo.


viš, to je kapitalna napaka vas, ki vse delate po reglcih...tudi dotične učiteljice, ki je tega malega terorista smatrala za ubogo malo bibo.....

(odgovor članu patrino)
Neposredna povezava do sporočila: 60
   RE: A se spomnite one teme o nasilju?
24.1.2016 17:28:59   
mateyka

IZVIRNO SPOROČILO: RIJA*
patrino, zate bi moja mama rekla, da je govoriti s teboj isto, kot govoriti steni....


za Božjo voljo, ne trudi se. ona je tukaj iz teh razlogov, ki jih prpisuje tebi - da kompenzira IRL komplekse; je priznala že nekaj čas nazaj. drop the rope and take a break, sheesh user posted image

(odgovor članu RIJA*)
Neposredna povezava do sporočila: 61
   RE: A se spomnite one teme o nasilju?
24.1.2016 17:36:06   
RIJA*

IZVIRNO SPOROČILO: mateyka


IZVIRNO SPOROČILO: RIJA*
patrino, zate bi moja mama rekla, da je govoriti s teboj isto, kot govoriti steni....


za Božjo voljo, ne trudi se. ona je tukaj iz teh razlogov, ki jih prpisuje tebi - da kompenzira IRL komplekse; je priznala že nekaj čas nazaj. drop the rope and take a break, sheesh user posted image


ok...

user posted image

(odgovor članu mateyka)
Neposredna povezava do sporočila: 62
   RE: A se spomnite one teme o nasilju?
24.1.2016 19:06:40   
patrino
aha- konec debate. Ste že pri malici.Grem še jaz.

_____________________________

felico ne estas mezurita en oro...

(odgovor članu RIJA*)
Neposredna povezava do sporočila: 63
   RE: A se spomnite one teme o nasilju?
24.1.2016 19:49:14   
Stanislava_
Ajme ajme, hop na hrano. Ma dajte no.

Taka zanimiva tema, pa se skujate user posted image . Kako naj se potem mladina lepo obnaša noooo.



_____________________________

Kvačkam.
In #štrikam#.

(odgovor članu patrino)
Neposredna povezava do sporočila: 64
   RE: A se spomnite one teme o nasilju?
24.1.2016 20:44:57   
liliana
Saj ti komot narediš debato zanimivo.....nadaljuješ v konstruktivnem tonu, brez kujanja, provociranja in izzivanja oz. to ignoriraš.....user posted image

(odgovor članu Stanislava_)
Neposredna povezava do sporočila: 65
   RE: A se spomnite one teme o nasilju?
24.1.2016 21:57:32   
Stanislava_
Ma težko bo zanimiva, ker sem ena taka dobra duša user posted image .

Še fantke in fante nadiram prijazno, da se tako ne smejo obnašati, ker jih zato punce ne bodo imele rade...ker punce ne marajo tako podivjanih fantov. Taki mladi in lušni fantje se obnašajo drugače user posted image . Pa se zgodi, da kar poslušajo user posted image

_____________________________

Kvačkam.
In #štrikam#.

(odgovor članu liliana)
Neposredna povezava do sporočila: 66
   RE: A se spomnite one teme o nasilju?
24.1.2016 22:15:20   
liliana
Stepford......user posted image

(odgovor članu Stanislava_)
Neposredna povezava do sporočila: 67
   RE: A se spomnite one teme o nasilju?
25.1.2016 11:13:15   
ronja
Glede na to, koliko imaš povedati čez šolnike in šolski sistem, bi človek pomislil, da so pri tebi pač otroci na prvem mestu.

Otroci bojo vedno prvi, vendar sem se "na hard way" naučila, da rabijo živo in kolikortoliko zdravo mamo, ker se to tudi njim najbolj splača;). Mimogrede, da te ne bo preveč žulilo: če bi bila v službi, bi morala bit na bolniški že lep čas - tako pa ne kradem denarja davkoplačevalcem, da te ne bo preveč težilo;).

In med drugim - moja pupa takrat ni bila niti zraven, ker je bila na krožku in je o tem zvedela, ko so se pogovarjali z razredničarko (torej ko je ta že reagirala). Moje pupe ni nič matralo to, ker ni niti vedela za to, dokler se niso pogovarjali, sploh ker s to punco nista skup v podaljšanem bivanju, ko se je to zgodilo (naš razred delijo in gre po par otrok v vsako od paralelk). Mamica od punce, ki pa se ji je to zgodilo, pa je seveda takoj šla do učiteljice, najprej do tiste, ki jih je takrat imela in potem do razredničarke (edino prav) in zato so se tudi pogovarjali o tem. S to mamico sva se tudi pogovarjali in se strinjam z njo, da je problem v tem, da se učiteljica, ki jih je imela takrat na skrbi, ni želela s tem zezat in je rekla, da bo to reševala razredničarka. Ta sicer rešuje problem, se pogovarjajo in je imela takoj govorilne ure za udeležene, vendar pa je boljše take zadeve takoj ustavit in rešit, takoj, ko se zgodijo.

Kaj bi po tvoje lahko sama naredila? Z veseljem sprejemam predloge. Učiteljica ve, kaj se je zgodilo in ko sem sama to izvedela, je že vedela tudi ona. Učiteljica pod. bivanja pa se s tem ni želela ukvarjat, po besedah dekličine mamice. To se mi zdi narobe in to sem povedala učiteljici; ni bilo pa ravno urgentno, da bi zato iz ukcja šibala, to je res;). Kaj lahko ona naredi proti takemu vedenju sodelavke, pa ne vem... Upam, da kaj. ko sem se lani pogovarjala s socialno delavko in psihologinjo o tej tematiki (in ne, ni šlo za mojo malo, takrat sploh ni nikoli bila v pod. bivanju, v 1. r. pa je imela čudovito učitejlico pod. bivanja;), sta se v vsem strinjali, vendar rekli, da šola ne more nič, da če učitelj dela za silo svoje delo, ga ne morejo odpustit in take reči nimajo veze, zato jim nihče nič ne more, čeprav ni prav. To so besede socialne delavke. Ni da se o tem ne bi že kdaj pogovarjala s kom na tej šoli;). Se mi zdi prav videt tudi, če je kdo drug v težavah, preden se tam znajde kdo od mojih.

Kot rečeno: če tega učiteljici ne bi povedali in ona ne bi reagirala, bi ji že šla rečt, tako pa se o tem že pogovarjajo in zdaj me zanima samo, kaj lahko naredimo ostali, da pomagamo pri tem. Recimo da sprožijo to polemiko na svetu staršev ali kaj podobnega? Ker učiteljica verjetno ve, kdo je imel tisto deklico, jaz pa ne in mi najverjetneje tudi ne sme povedat. Ona sama sodelavke verjetno ne more spremenit. Ravnateljica pa po besedah soc. delavke tudi ne more nič, če pač učiteljica naredi to, kar mora. Očitno je skrb za varnost dodatna zadolžitev?user posted image

Ni opravičila za odraslo osebo, ki se neobvladano spravi na tujega otroka.

A na svojega se pa lahko?

Nasilno spravljanje na tujega otroka , še zdaleč ni iskanje rešitev in dejanje, na katerega bi bila odrasla oseba lahko ponosna.
Resnično dvomim, da je kdo ponosen na to.

Ronja- ti si že ena izmed tistih, ki živiš nekje za luno. V sedanjem času praviš, da je manj nasilja kot nekoč? O ljuba gela. Veš kaj vse se dandanes dogaja.
Eh verjetno ne veš. Živiš v blaženi nevednosti.

Ne vem, kaj se dogaja pri vas. Vem pa za šolo, kamor sem sama hodila in kamor bi skoraj hodila moja pupa, hodijo pa njene prijateljice, zato smo kar v stiku;). In vem za to šolo tukaj. In ne, v razredih mojih punc niso še nikogar prebunkali tako, da bi se mu poznalo (modrice, prebita ustnica itd...). Ko sem bila mala, to ni bilo ravno redko. nikoli še nisem videla ali da bi mi katera povedala, da bi kdo brcal punčko v trebuh, ko je že na tleh. Pri nas se je to dogajalo, to je bilo edinkrat, ko sem se stepla v šoli - ni brcal mene, brcal je sošolko, zato sva se stepla. Nikoli se še ni zgodilo, da bi učitelj klofnil učenca. Naš razrednik je to naredil in to celo nekomu, ki RES ni bil nič kriv! (se mu je kasneje pod pritiskom vsega razreda opravičil). Itd... To se na tej šoli, kjer sta pupi, zaenkrat hvalabogu ne dogaja:). In na tisti, kamor sem sama hodila, tudi baje ne več:). Meni se zdi to napredek.

Zakaj nikakor nočeš sprejeti možnosti, da je mogoče pa ta starš že nekaj časa probal reševati težave z odraslimi osebami oz. pristojnimi na šoli.....pa je bilo to neuspešno.......in jaz čisto dopuščam možnost, da ti na koncu "poči film", ko naletiš na totalno ignoranco pristojnih in tiščanje glave v pesek...
Podpis.

Oz. nasilnež in žrtev oba dobita vzorec in zgled, da se konflikti rešujejo z mišicami. V smislu " ko bom velik in močan, bom pa vse poštimal".

Ampak to je tudi v primeru, ko naučiš mulca, da se stepe nazaj (kar se mi zdi edino prav, če se zmenit ne da). V vsakem primeru so mišice tiste. In tega ti in razne psihologinje nočete videt. Da "postavit se zase" pomeni fizično se upret. Kar je pa nekaterim težje, ker so manjši;). So otroci, ki nimajo problemov, ker so tako diplomatski (moja srednja, recimo), vendar je iluzorno pričakovat, da bojo vsi taki. In tudi drugi karakterji imajo pravico živet in da jih nihče ne tepe.

policije pa ne omenjaš.......policija rešuje nasilje.......verjetno tudi medvrstniško......policija verjetno lahko gre k staršem problematičnega otroka domov......

Definitivno in preverjeno - sem enkrat sodelovala z njimi pri točno tem projektu: preprečevanje medvrstniškega nasilja v šolah. Brez skrbi, patrino, takrat še nisem imela otrok, ni bilo zato, ker bi se kdo na moje spravljal. So mi pa kriminalisti povedali, da je potem v šolah cel halo, češ, kako si je drznila policija prit v šolo in to v uniformah itd... Oni bi to tako potiho rešili. Policija pa bi rada, da se pokaže, da je tako vedenje nesprejemljivo in da so posledice.

Ta predstavnik mora vsako problematiko, ki je ne uspete rešiti na nivoju oddelka, predstaviti na svetu staršev, ki sestankuje redno večkrat na leto, izredno pa po potrebi. Tam se zadeva širše predstavi, se poskuša s predlogi reševati .

Po besedah predstavnice staršev, se tam ni še nikoli nič res rešilo. Pa se je 2 leti zelo trudila, res je bila dobra predstavnica, vendar se ni dalo zmenit niti za vrtljiva vrata, ki so res nevarna. "Šola nikoli ne more nič", je vedno njihov odgovor (od ravnateljice).

.in potem pride do tega "nimamo pristojnosti, to ni v naši pristojnosti"
Točno to je odgovor vrha naše piramide na praktično katerokoli problematiko. Sem brala zapisnike in se pogovarjala s predstavnico staršev in to je dejansko povzetek.

Kar pravim je, da bi bilo mogoče dobro, da se nekako bolje obvesti starše, kako ukrepati v primeru medvrstniškega nasilja.......ker starši smo tudi zmedeni......po eni strani si vedno v dilemi in nisi stoprocenten, če nemara ne gre zgolj za otroško razigranost in malo počakaš.....potem greš k razredničarki in ta temu ne posveča nikakršne pozornosti in si še v večji dilemi, kaj pa če je zgolj otroška razigranost, ker stroka zamahne z roko......potem vzameš stvar v svoje roke in otroka podučiš, da naj udari nazaj in to poveš stroki (da bo ja vse pod predpisih), stroka ti zabije nazaj, da pa nasilje se pa ne rešuje z nasiljem......ali pa greš do pedagoginje in k ravnatelju, ki ti v istem stilu kot učiteljica povesta, da gre zgolj za razigranost, da se tvoj otrok pa mora naučiti sam braniti, da je treba malo počakati, da tudi oni "razgrajaški" otrok potrebuje pomoč in razumevanje, da je fajn otrok, samo malo drugačen od tvojega itd.....in si spet kot laik v dilemi.....ali naj greš takoj na CSD in policijo, kaj pa če je le otroška razigranost in tvoje dete pretirava, ker pristojni in strokovni delavci pravijo tako......

In vem, da se vse da, če se hoče.......jaz sem problem, vsaj mislim in upam, rešila.....menim, da ga je rešil tudi oče, ki je "napadel" dečka.....tri tedne bodo govorili o tem, plačal bo kazen, otrok pa bo imel mir (njegov, drugi še vedno ne)......pristojni pa so odpovedali......pristojni itak ne vedo še danes kaj bi morali storiti in kako bi morali ukrepati......

In pri nasilju nad otrokom niso pomembne samo dolgoročne rešitve.......to je treba rešiti takoj, zato tudi pisarjenje in letanje od ene inštance na drugo ni rešitev, ker predolgo traja......

Ni vse tako enostavno in kristalno jasno, da se od pristojnih (ki bi tudi naj bili strokovno podkovani in niso laiki) ne zahteva nič, od staršev pa vse, istočasno pa starš ne sme po svoje ukrepati...

Podpis do zadnje pike.

_____________________________

http://vecna-optimistka.blogspot.com/

(odgovor članu patrino)
Neposredna povezava do sporočila: 68
   RE: A se spomnite one teme o nasilju?
25.1.2016 11:24:38   
ronja
tudi nasilje otroka nad otrokom je nasilje.

Podpis. Pa nimam nič proti, če se hecajo in ravsajo, kadar je to vsem prav. Če se tepejo in se na koncu vsi smejijo in nihče nima nobenega slabega občutka in nikomur ni nič, imajo mejo, do kod grejo, ok, naj se ravsajo. Samo naj se ne ravsajo s tistimi,ki jim pa ni do tega!

Seveda takojšnja akcija, vendar ne v takšni obliki- z mišicami, kot jo nekateri zagovarjajo.
Patrino, dejansko nasilnežev dostikrat ne ustaviš drugače, kot da se jim fizično upreš. Dejstvo je, da se šibkejši težje uprejo. In sploh, če je nasilnežev več. Zato bi morali vmes poseči učitelji in izrečt kazni za tako obnašanje. In seveda preverit, kaj se dogaja doma oz. s čim ima otrok probleme, da se tako obnaša ter mu pomagat. Ampak pomaganje divjemu otroku ni to, da ga ujčkaš ko malo bibo, medtem ko on brca in tepe sošolke/sošolce.

Patrino: hipotetično: če bi šla moja pupa iz šole in bi jo nek otrok napadel, pa da slučajno vidim - ji po tvoje ne smem sama pomagat? Moram pustit, da se sama brani in gledat, pa navijat zanjo? Ker dejansko je to tuj otrok... In moj otrok se mora nuačit sam branit. Nima veze, če je mogoče tuj otrok 2x večji. (kot rečeno - to se še ni zgodilo, ampak dejansko če tebe berem, je to točno to: starši se ne smemo taknit tujih otrok, ne glede na to kaj počnejo.) Upam, da bom dobila soglasje staršev vseh otrok, ki se pridejo včasih pocartat, ko pridem po svoje, da ne bo še to kdaj narobe:D.

_____________________________

http://vecna-optimistka.blogspot.com/

(odgovor članu RIJA*)
Neposredna povezava do sporočila: 69
   RE: A se spomnite one teme o nasilju?
25.1.2016 13:09:42   
liliana

IZVIRNO SPOROČILO: ronja

Upam, da bom dobila soglasje staršev vseh otrok, ki se pridejo včasih pocartat, ko pridem po svoje, da ne bo še to kdaj narobe:D.


Le daj....pa še pisno naj bo....ker nimaš ti kaj tujo deco cartat.....user posted image

(odgovor članu ronja)
Neposredna povezava do sporočila: 70
   RE: A se spomnite one teme o nasilju?
25.1.2016 14:00:08   
Paštetka
Včasih sem hitreje prebrala eno stran.

_____________________________

http://www.220stopinjposevno.com/220730-food-styling.html



(odgovor članu liliana)
Neposredna povezava do sporočila: 71
   RE: A se spomnite one teme o nasilju?
25.1.2016 14:19:51   
patrino
****

< Sporočilo je popravil patrino -- 25.1.2016 14:24:13 >


_____________________________

felico ne estas mezurita en oro...

(odgovor članu ronja)
Neposredna povezava do sporočila: 72
   RE: A se spomnite one teme o nasilju?
25.1.2016 14:23:18   
patrino



IZVIRNO SPOROČILO: ronja

tudi nasilje otroka nad otrokom je nasilje.

Podpis. Pa nimam nič proti, če se hecajo in ravsajo, kadar je to vsem prav. Če se tepejo in se na koncu vsi smejijo in nihče nima nobenega slabega občutka in nikomur ni nič, imajo mejo, do kod grejo, ok, naj se ravsajo. Samo naj se ne ravsajo s tistimi,ki jim pa ni do tega!

Seveda takojšnja akcija, vendar ne v takšni obliki- z mišicami, kot jo nekateri zagovarjajo.
Patrino, dejansko nasilnežev dostikrat ne ustaviš drugače, kot da se jim fizično upreš. Dejstvo je, da se šibkejši težje uprejo. In sploh, če je nasilnežev več. Zato bi morali vmes poseči učitelji in izrečt kazni za tako obnašanje. In seveda preverit, kaj se dogaja doma oz. s čim ima otrok probleme, da se tako obnaša ter mu pomagat. Ampak pomaganje divjemu otroku ni to, da ga ujčkaš ko malo bibo, medtem ko on brca in tepe sošolke/sošolce.

Patrino: hipotetično: če bi šla moja pupa iz šole in bi jo nek otrok napadel, pa da slučajno vidim - ji po tvoje ne smem sama pomagat? Moram pustit, da se sama brani in gledat, pa navijat zanjo? Ker dejansko je to tuj otrok... In moj otrok se mora nuačit sam branit. Nima veze, če je mogoče tuj otrok 2x večji. (kot rečeno - to se še ni zgodilo, ampak dejansko če tebe berem, je to točno to: starši se ne smemo taknit tujih otrok, ne glede na to kaj počnejo.) Upam, da bom dobila soglasje staršev vseh otrok, ki se pridejo včasih pocartat, ko pridem po svoje, da ne bo še to kdaj narobe:D.

Ronja, , ti si očitno ena jačarca, ki zbira marnje. Vse veš o vseh, obsojaš na podlagi tega, kar ti pove čistilka, ena mamica pa druga pa tretja...Sama se zgražaš in pametuješ, ko pa ti človek reče, da pojdi do učiteljice, če imaš probleme, pa praviš, da to niso tvoji problemi.
Ne vem, zakaj vedno obračaš zadeve, ki jih napišem. Nikjer ne pravim, da so učitelji idealni in da reagirajo vedno prav. Jih preveč poznam, da bi kaj takega trdila. Vedno bom in vedno sem pa proti temu, da odrasla oseba pričaka otroka in ga maltretira in spravlja v red, namesto, da rešuje probleme tako, kot jih vsi normalni odrasli- z odraslimi. Ne mešaj jabolk in hrušk in ne nakladaj. Če bi tvojo deklico nekdo pred tvojim nosom pretepal, se mi zdi logično, da bi posegla vmes. Ni pa mi logično in dopustno , da bi ti tega otroka, ki v šoli skače tvoji muli po glavi, pričakala nekje na samem in ga verbalno ali celo fizično maltretirala. Jasno? Uvidiš razliko?
In še to- postaviti se zase še ne pomeni nujno postaviti se v fizičnem pomenu besede in z mišicami. To se da enako dobro tudi lepo kulturno brez uporabe fizične sile in s tem, da se obrneš na prave ljudi. Ponavadi to še bolj zaleže. Samo nasilneži tega ne znajo početi. In če ne znajo odrasli problemov reševati drugače kot s pestjo, jih bodo otroci zagotovo tudi.

Cartanje kot samo v mojem svetu pomeni nekaj nežnega, prijetnega. Ker pa ti pod postaviti zase razumeš očitno le to, da nekoga nabunkaš, ne vem, če je dobro, da cartaš tuje otroke. Bog ve, kako to počneš. Ali pa si res nabavi soglasje za kaj takega.


< Sporočilo je popravil patrino -- 25.1.2016 14:26:28 >


_____________________________

felico ne estas mezurita en oro...

(odgovor članu patrino)
Neposredna povezava do sporočila: 73
   RE: A se spomnite one teme o nasilju?
25.1.2016 14:53:25   
ronja
obsojaš na podlagi tega, kar ti pove čistilka

Patrino, daj preberi: čistilka je mamica te deklice. Tista, ki naj bi po tvoje šla do vseh možnih inštanc, jaz ji pa po tvoje niti verjet ne bi smela,pa se gre za njenega otroka. Kljub temu, da je moja mala prinesla enako zgodbo od razredničarke... Učiteljici je povedala in zadevo rešuje (razredničarka), vsaj trudi se in se nad njo nisem nikoli pritoževala. Zdi se mi pa narobe, da ne rešujejo tega že učiteljice, pri katerih se to zgodi (do katerih ne morem it, ker ne vem, kdo so, kot rečeno, nimajo nikoli moje pupe).

Sama lahko grem samo do razredničarke, ki pa tako že dela, kar ona sama lahko. Ne zdi se mi pa prav to, da učiteljica pod. bivanja (oz. katerakoli jih je že imela takrat) ni nič reagirala in ne zdi se mi prav, da reče mamici te deklice, da bo to reševala razdedničarka. Če se zgodi "on her watch", ma da rešuje in to takoj!

Če bi tvojo deklico nekdo pred tvojim nosom pretepal, se mi zdi logično, da bi posegla vmes.

Kaj ti pa potem ni jasno? Ta mamica dela na tej šoli! Čisto komot se zgodi, da bo naslenjič zraven. Ampak ona naj po tvojem v tem primeru lepo počaka na razredničarko in potem gre do ravnateljice... Ker tujega otroka še pobožat ne smemo, če se usede zraven nas in se stisne, se moraš presest, itd:D. Mimogrede, bom vprašala za soglasje:D.

To se da listo dobro tudi lepo kulturno brez uporabe fizične sile. Ponavadi to še bolj zaleže.

No, pa mi povej na tem primeru, kaj bi boga punca morala naredit po tvoje? Kako naj se otrok postavi zase pred nekom, ki ga tepe, brez uporabe fizične sile? Se strinjam, da se nekateri otroci znajo lepo distancirat od gavnarjev in jim dajo ti v glavnem mir. Vendar se še vedno lahko zgodi. Ko je puncama zadnjič nagajal fant na tenisu in ju tepel s copatom, mu je ena vzela copat, druga ga je spravila v torbo, nakar se je dečko šel žalit učitelju, da sta mu vzeli copat. Punci sta povedali še svojo zgodbo in učitelj je rekel, da se bo pogovoril s fantovimi starši. Vse super končalo: sta se postavili zase, sodelovali in povedali po pravici, pa še mulo je ugotovil, da na ta način ne bo nič dosegel.
- Vendar je pupa uporabila fizično silo, da mu je iztrgala copat iz rok, brez tega pa ne bi šlouser posted image .
- Lilijina mala je sošolca natolkla, sicer bi pa še vedno tiho trpela zraven njega.
- Lubi je povedal problem očetu od sošolca, da jo je pustil pri miru.

NIč od tega ni po tvoje in po sistemu prav: ne smejo se otroci tepst (ala ne reševat z nasiljem, tudi če te udari,ne smeš učit otroka, da naj udari nazaj, itd...), ne smemo reševat stvari starši med sabo, itd... Veš, v reali se nekatere učiteljice pač ne ukvarjajo s tem. In NE govorim o naši razredničarki, ker se mi zdi, da se ona trudi in tudi pogovarjali so se o tem že takoj naslednji dan. Tista, pri kateri se je zgodilo, pa se ne.

Ti še kaj ni jasno? Še enkrat časovno zaporedje:
1. fanta sta tepla punco, ki se ni mogla branit, ker sta bila dva, ona pa ena
2. mamica, ki dela na tej šoli, je rekla učiteljici, ki ji je bila odgovorna ta čas, ta ji je odgovorila, da se bo s tem ukvarjala razredničarka
3. mamica je šla do razredničarke (naslednji dan, pač takoj, ko je lahko) in ta se je isti dan že pogovorila z učenci in imela v tem tednu tudi govorilne ure za te starše
4. sama sem želela vprašat razredničarko, če lahko ostali kako pomagamo, da bi se ta problem rešil - ker to ni prvič in tudi mama enega od teh dveh fantov pravi, da ima tudi doma probleme z njim, ker brez razloga udari bratca (to mi je sama povedala), mislim, da se trudi, ni ji vseeno. Vsi vpleteni so tu ok, razen tiste učiteljice, ki si s tem ni želela mazat rok. In starši tega fanta bi morali še malo bolj pogledat, če le ni kaj, kar bi lahko naredili, da bi bil dečko manj jezen. Lahko da je jezen, ker mu ne gre tako lahko kot nekaterim drugim in je prav, da mu pomagajo (kar mu), lahko pa mu ne gre tudi zaradi kakega drugega razloga, ki bi se ga dalo rešit. Ni kar za obupat - pač v vsakem razredu je par gavnarjev, kaj čmo.

_____________________________

http://vecna-optimistka.blogspot.com/

(odgovor članu patrino)
Neposredna povezava do sporočila: 74
   RE: A se spomnite one teme o nasilju?
25.1.2016 15:00:43   
ronja
Patrino, tudi tale očka ni na samem počakal tega otroka in ga zmaltretiral, kakor si ga takoj na vrat na nos obsodila. Mali je njegovemu otroku pokazal, da naj bo tiho in očetu je prekipelo. Sama ga čisto razumem, čeprav je zelo malo verjetno, da bi na ta način reševala situacijo, ker ne vem, če bi sploh znala. Moja ideja je bila, da bi mulčka, ki je mojo malo brcal, povabili domov, da se skupaj igrata, malo spoznata in da vidi, da si nista tako različna in da je ne bo več hotel prizadet, ker mu ne bo vseeno zanjo. Je deloval že lubijev način. Sicer pa je to moj način in kar se tega tiče, imam čisto vest, ker sem organizirala že kar nekaj izvenšolskih srečanj;). Kjer se ni nikoli nihče tepel;).
In vseeno milsim, da je namen dosežen - zelo malo verjetno, da se bo ta mali spravil še kdaj na njegovega otroka. Ne rečem, da je to pravi način, je pa mogoče vseeno boljše kot pa da pustiš nasilneže razsajat okoli (male ali velike), kar se pogosto dogaja.

PS: zanimivost iz zlatolaskinega bivšega vrtca: skupina z veliko zelo razposajenimi fanti, ki so si v vrtcu non stop skakali v lase in ves čas je bilo obsedeno stanje. Mala ni imela problemov z njimi, so jih pa imeli zelo med seboj. Zanimivo pa je bilo to, da so ti isti fantje popoldne bili čisto lepo skupaj na igrišču in se niso klali na mrtve... To je izpostavila tudi ena mamica, pa jo je vzgojiteljica hitro zataušala, vendar se mi zdi, da je imela zelo point. Isti otroci so se popoldne prav lepo razumeli... Mogoče je pa le malo fora tudi v tem, kako reagirajo odrasle, strokovne osebe;).

_____________________________

http://vecna-optimistka.blogspot.com/

(odgovor članu patrino)
Neposredna povezava do sporočila: 75
Stran:   <<   < Prejšnja stran  1 2 [3] 4 5   Naslednja stran >   >>
Stran: <<   < Prejšnja stran  1 2 [3] 4 5   Naslednja stran >   >>
Pojdi na:





Tudi tako lahko zanosite, čeprav tega nist...
Nosečnost vas lahko doleti tudi na načine, na katere niti pomislili niste, recimo z analnim spolnim odnosom, odnosom v v...
Nosečnost: Tabela rasti ploda po tednih
Kako velik je plod v posameznem tednu nosečnosti? Preveri, kako izgleda nosečnost po tednih!
Zgodbe malih junakov: 9 dni sem bila v ume...
Sprejeli so me v zelo kritičnem stanju na Infekcijsko kliniko, opravili nujen carski rez, intubirali. Potem sem bila v ...
Pesmi o mami in za mamo
Mama je nekaj posebnega, je popolna in ena sama. Ko ne najdemo besed, kako bi se ji zahvalili za vse, kar nam je dala, z...
Živilo, ki preprečuje pojav alergij pri ot...
Znanstveniki iz Nove Zelandije so prišli do zanimivega odkritja, da lahko samo z enim samim živilom v prehrani otroka zm...




NOSEČNOST
пеперутка16

Kateri del nosečnosti vam je bil najbolj všeč oz. najlažji?