|      
Ops :( Si prepričan/-a, da ne želiš več sodelovati?
Preden potrdiš svojo odločitev, preberi podrobnosti.
Če potrdiš, da želiš odnehati, se ti bo avtomatično naložil poseben piškotek (cookie), s pomočjo katerega bomo ob ponovnem prihodu na našo spletno stran prepoznali tvoj račun in poskrbeli, da boš lahko v času trajanja nagradnega tekmovanja (od 17. 12. do 21. 12. 2018) nemoteno brskal/-a po Ringaraja.net brez prikazovanja ikon naših sponzorjev oziroma brez okenca na desnem delu zaslona.

Obenem boš izgubil/-a vse že osvojene točke in s tem, žal, izgubiš tudi možnost, da osvojiš odlično nagrado. Raje še enkrat premisli, preden klikneš da.

Si še vedno želiš odnehati?
Ringaraja.net uporablja piškotke z namenom zagotavljanja spletne storitve, oglasnih sistemov in funkcionalnosti, ki jih sicer ne bi mogli nuditi.
Z obiskom in uporabo spletnega mesta soglašate s piškotki.   Več o tem
Uporabniki na tej temi: nihče
  Natisni
Stran: <<   < Prejšnja stran  1 [2] 3   Naslednja stran >   >>
Uporabnik
Sporočilo << Starejša tema   Novejša tema >>
   RE: Kava in cigareti, luksuz ali ne?
27.1.2016 13:17:08   
ronja
Ce gledas z vidika enega klosarja,cigareti niso luksuz

Meni se zdi, da so. Preživel bi tudi brez in za škatlico čikov lahko dobiš kar ok kosilo. Tako kot narkoman brez fiksa ali ostali brez kave/čaja/... Če bi bilo to njuno ze preživetje, ne bi nihče preživel abstinenčne krize in če bi enkrat zabredel v droge, ne bi bilo več poti ven. Pa hvalabogu je. Težka, ampak obstaja:).

nejcko, ti v miru uživaj v svoji cigareti in kavici, ti jo od srca privoščim:). Jaz uživam v svojih knjigah, začimbah, internetu, štedilniku na 3 pline,... vse to je v bistvu luksuz:). Včasih si lahko luksuz tudi naredimo, hehe. Včeraj smo jedli bučno rižoto - kosilo, ki je stalo manj kot škatla čikov za vseh 5: bučo je lubi pridelal, kostanj nabral, žajbelj je mami nabrala na morju, ali pa smo ga sami, ne vem več, olivno olje je od dedija, ostalih par sestavin pa ni stalo več kot tista škatla čikov. Je bila pa gotovo najboljša rižota, kar sem jih jedla, vključno s tistimi v restavracijah. ČIsti luksuz, hehe. Pa tak poceni:D. Luksuz je, da lahko grem s kolesom do centra, do skoraj vseh zdravnikov, pitna voda iz pipe, itd... Biohrana je tudi luksuz in sem zelo vesela, da imamo zdaj to možnost:)

PS: samo riž ne bi bil dovolj, rabiš vsaj še zelenjavo - vitamine in minerale, pa malo več vlaknin...

_____________________________

http://vecna-optimistka.blogspot.com/

(odgovor članu Tippi)
Neposredna povezava do sporočila: 26
   RE: Kava in cigareti, luksuz ali ne?
27.1.2016 13:21:36   
ronja
Tippi, včasih sta dve stvari povezani, ampak ne nujno tako, kot si mi mislimo: revni ne kadijo zato, ker so revni, ampak so revni zato, ker kadijo (lahko je tudi v obe strani povezano, vseeno pa se sami odločajo, ali bojo kadili kot se lili sama odloči, ali bo šla na tisto tortico, ki ji jo tudi privoščim:).
Če bi midva sprašila po škatlico dnevno, pila vsak dan kavo in on zvečer pivo, recimo, bi zapravili vsak dan kar nekaj denarja samo za to. Pa niso take hude reči (in veliko revnih spije več kot eno pivo;). Tako pa lahko peljem otroke v zoo. To je isti denar! Lahko bi šel za čike in pivo, lahko gre za zoo, to se midva odločava. Meni so se včasih tudi revni zelo smilili, zdaj pa vidim, da so za precej kar sami odgovorni - ne samo za to, kar so naredili v preteklosti (recimo se zakreditali), ampak tudi za to, kako živijo v sedanjosti in koliko razmišljajo o prihodnosti. Ker lahko ne razmišljaš in si rečeš: bo že, sprašiš vsak mesec zadnje fičenge za čike in jamraš, da nimaš za darila za tamale. Lahko pa vsak mesec tiste dinčke daš na stran in na koncu lahko kupiš vsakemu to, kar si res želi... Ne da bi se odpovedoval čemu res nujnemu...

< Sporočilo je popravil ronja -- 27.1.2016 13:22:40 >


_____________________________

http://vecna-optimistka.blogspot.com/

(odgovor članu ronja)
Neposredna povezava do sporočila: 27
   RE: Kava in cigareti, luksuz ali ne?
27.1.2016 13:29:06   
liliana
Kava in še posebno cigareti so luksus.....in če nekdo pokadi škatlo na dan, je to okoli 100 eur mesečno....

(odgovor članu ronja)
Neposredna povezava do sporočila: 28
   RE: Kava in cigareti, luksuz ali ne?
27.1.2016 13:31:28   
RIJA*

IZVIRNO SPOROČILO: liliana

Kava in še posebno cigareti so luksus.....in če nekdo pokadi škatlo na dan, je to okoli 100 eur mesečno....


in to je na letnem nivoju, če kadi samo eden v familiji, 1200...kar je po mojih preračunih že 3 x letalska karta nekam na toplo v zimskih mesecih :)

in te se en kadilec spotakne vame, da že zopet nekam gremo....

ja, kadimo pa ne user posted image

(odgovor članu liliana)
Neposredna povezava do sporočila: 29
   RE: Kava in cigareti, luksuz ali ne?
27.1.2016 13:36:05   
ronja
Če bi vsak od naju skadil samo pol škatlice dnevno, pa on eno pivo, bi to prišlo vsaj 4€. Tudi če tega ne bi počela vsak dan, ampak recimo samo 2-3x na teden, je to 8-12€/teden, mesečno 32-48€. Za to dobiš že zelo dobre stvari ali pa letno karto za zoo za otroka. Hitro se nabere. In potem jamrajo, čeprav imajo višje prihodke in jih je manj... Te razvade niso tako poceni...

In če revni kadijo, ker so revni: lej, za 3,2-4€, kolikor je recimo škatla čikov, lahko narediš že kosilo, od katerega boš sita družina: izbereš sezonsko zelenjavo, da je poceni (zbereš, kar je pod 1€/kg ali kupiš, ko je v sezoni in vložiš), skuhaš testenine, krompir ali riž (pol kile te bo stalo 1€ ali še manj), dodaš stročnice ali jajce (to bo recimo 50-80 centov ali manj), da te nasitijo in lahko prideš zelo poceni skozi. Za razne prigrizke se pa hitro zapravi več, samo dejansko to ni treba - lahko ješ vmes pač kruh z marmelado ali jogurt z ovsenimi kosmiči. Tako da tega, da kadijo, da ne bi bili lačni, ne kupim, ker se ne izide. NImam nič proti, če kadijo, naj uživajo. Ampak ni pa to zato, da ne bojo lačni. V tem primeru bi za te 4 € kupili in skuhali hrano.

_____________________________

http://vecna-optimistka.blogspot.com/

(odgovor članu ronja)
Neposredna povezava do sporočila: 30
   RE: Kava in cigareti, luksuz ali ne?
27.1.2016 13:48:27   
ronja
haha, great minds think alike:).
Ko sva midva začela bolj šparat, sva najprej ukinila slanarije. Še vedno jih kdaj kupimo, se pa oba zavedava, da je to luksuz in da ni treba, da to imamo doma. POtem sva nehala kupovat čokolade (razen jedilnih). V bistvu tega tako družine z otroki dovolj dobimo in ne rabimo še dodatno kupovat. Če se nam zahoče sladkega, pa kaj spečem, je ceneje in bolj zdravo.
Potem sem gledala, kam gre denar in začela kupovat večje pakunge jogurtov - litrske, ker smo veliki potrošniki. Včasih, ko so bili mali, so bile male skutice super, ker so ravno toliko rabili, zdaj je to brezveze. Literski jogurt je fajn zato, ker si vsak lahko vzame točno toliko, kot bo pojedel in ni tistega ostanka, ker je en jogurt premalo, dva pa preveč, potem se to valja po hladilniku in v 2 dneh splesni, ker razbrozganega noben več noče jest:D.
Potem sva preračunala, da je za nas vrtec malo drag, ko sta bila še oba not in sva ju izpisala. In sva jim s tem denarjem kupila hiško za na vrt:).
Imava ves čas en sam avto, ker imamo ta luksuz, da živiva v mestu in to v 10 letih pride lepo vsaj 10.000€ (par jurjev stane, potem pa vsako leto registracija, bencin, vzdrževanje, še eni otroški sedeži,...). NIhče od mojih ali njegovih sodelavcev se ni vozil v službo s kolesom, čeprav smo vsi doma v istem mestu. Jaz sem imela zastonj rekreacijo in še prihranila sem. Vem, da tega ne morejo vsi, ampak če imaš do službe do 7 km po normalni cesti, ki ni ac, ni noben problem. Ni pa luštno pozimi, pa v dežju, to čisto priznam:D. Ampak za teh dodatnih 10 jurjev sva lahko dobila stanovanje, ki je spet v mestu in s tem ne rabimo še enega avta, itd...

Če bi res zagustilo, ne bi sploh kupovala alpskega mleka, ki ga imam zdaj za vsak slučaj in mleka iz avtomata, ker je dražje. Kupovala bi večje pakunge testenin itd... skratka - skoraj vedno je še malo manevrskega prostora, še nisem srečala družine, kjer ne bi bilo nič, tudi pri tistih, ki najbolj jamrajo, so grozno zakreditani ali sta oba brez službe. Zdaj že vem, da navadno ni pametno povedat teh možnosti, ker so ljudje jezni. Vseeno pa mislim, da bi se dalo drugače.

Pa nimam proti nobenim pregreham, naj si vsak privošči, kar si želi, če mu le znese. Samo da se ne buni, da nima kaj, pa hkrati vztraja pri svojih razvadicah. Ker to je ipak optional.

_____________________________

http://vecna-optimistka.blogspot.com/

(odgovor članu liliana)
Neposredna povezava do sporočila: 31
   RE: Kava in cigareti, luksuz ali ne?
27.1.2016 20:18:18   
Stanislava_

IZVIRNO SPOROČILO: ronja

Odvisnik mora vedet, da njegova odvisnost stane (lahko samo denar, lahko še zdravje) in da včasih to ni noben problem (ker je zdravje ok in financ dovolj), če pa je problem in če hoče poskrbet za otroke, se pač mora temu odpovedat.


Luksuz je v vsakem primeru, odvisno, kako ga dojemamo. Če ob tem hodimo na rdeč križ po hrano, s polnimi usti jamranja in čikov, potem je nepotreben luksuz. Dokler gre pa na naš račun, da drugi ne plačujejo namesto nas, pa ne, vsaj v osnovi, po moje.

_____________________________

Kvačkam.
In #štrikam#.

(odgovor članu ronja)
Neposredna povezava do sporočila: 32
   RE: Kava in cigareti, luksuz ali ne?
27.1.2016 23:54:23   
nejcko

IZVIRNO SPOROČILO: Stanislava_


IZVIRNO SPOROČILO: ronja

Odvisnik mora vedet, da njegova odvisnost stane (lahko samo denar, lahko še zdravje) in da včasih to ni noben problem (ker je zdravje ok in financ dovolj), če pa je problem in če hoče poskrbet za otroke, se pač mora temu odpovedat.


Luksuz je v vsakem primeru, odvisno, kako ga dojemamo. Če ob tem hodimo na rdeč križ po hrano, s polnimi usti jamranja in čikov, potem je nepotreben luksuz. Dokler gre pa na naš račun, da drugi ne plačujejo namesto nas, pa ne, vsaj v osnovi, po moje.



Tako tudi jaz razmišljam, ja.

(odgovor članu Stanislava_)
Neposredna povezava do sporočila: 33
   RE: Kava in cigareti, luksuz ali ne?
28.1.2016 1:08:46   
Kerensa
IZVIRNO SPOROČILO: liliana
IZVIRNO SPOROČILO: nejcko
Kartonasta škatla, pest riža na dan in 2 dcl vode ... kdo si upa trditi, da se tudi tako ne da preživeti user posted image

Da se.....s kavo in čiki pa ne......user posted image

O, se da user posted image ... samo vprašanje, koliko časa.

IZVIRNO SPOROČILO: Stanislava
Kaj pa vi mislite? So luksuz, ali so zadnaj stvar, ki bi se ji odpovedali?

1 kava na dan, v lokalu v LJ, povprečna cena = 1,5€.
1 škatlica cigaret na dan, v SLO, povprečna cena = 3,5€.
Skupaj torej 5€... x 30 dni (v mesecu) = 150€.

Striktno finančno gledano je to znesek, za katerega bi se lahko reklo, da je luksuz za ljudi, katerih dohodek je v višini minimalne plače ali manj (ne glede na to, o kateri vrsti dohodka je govora).

Splošno gledano pa 150€ ni znesek, katerega bi se smatralo kot luksuz. Praktično vsakdo ima toliko denarja. Celo brezdomci mesečno nafehtajo več. In ker gre torej za znesek, ki je, brez posebnega truda, dosegljiv praktično vsakomur, potem tukaj ni govora o luksuzu.

Jaz kavo v lokalu pijem redkokdaj. Ne zato, ker ne bi imela 1,5€, ampak predvsem zato, ker mi je škoda dati 1,5€ za 1dcl kave, ki bi jo morala piti zunaj, na mrazu. Če pa ob tem pomislim še, da v trgovini dobim 1kg kave za cca. 4€ in to lahko doma, v vsem svojem komfortu, pijem kar dolgo časa (ne glede na to, da sem grozna kofetarica, ki spije povprečno 3 skodelice dnevno - in to ne tako majhne, kakor v lokalih), potem me večinoma mine iti v lokal na kavo. Kadar grem, pa zagotovo ne grem zaradi kave, ampak predvsem zaradi druženja z ljudmi. Edini lokal, kamor sem dejansko hodila zato, ker so imeli za moj okus res dobro kavo, ob tem pa je bila v lokalu še krasna karma, je bil/a Santana v CityParku. Mi je prav žal, da ne morem več tja - ker je lokal pač notranji, noter pa se ne kadi.

No, pa saj pri cigaretih sem zdaj nekako 50:50... 50% na elektronskem cigaretu, 50% pa na navadnih. Dokler nisem spremenila life style-a, je šlo za cigarete ogromno denarja. Res ogromno. Marsikdaj je znal iti tudi zadnji € (ali predtem SIT) za škatlico. Potem sem pa ugotovila, da lahko z zneskom, ki ga mesečno pokadim, dobesedno plačam vse mesečne stanovanjske položnice. Po nekajdnevnem čohanju za ušesi in po betici sem začela kupovati bosanski tobak. Našla sem si svoje švercerje, ki so mi ga iz BiH dostavljali v LJ in tako smo trije kadilci pri hiši za cel mesec zapravili 50€ (predtem pa 300€). Potem sem se pa še bolj polenila in ugotovila, da se mi ne da non-stop prazniti pepelnikov po stanovanju. In da je grozno, ko 2 uri shoppingiram po CityParku, pa ne morem prižgat cigareta. In da me v čakalnici pri dohtarju prehitijo vse ljubljanske penzionistke (ki tako, kot jaz, pridejo nenaročene), ko jaz "samo skočim na čik" pred vhod ZD. Zato mi je Božiček lani prinesel elektronski čik (pa g. Možu in Pubertetniku tudi). Če ne štejem začetne investicije, potem vsi trije mesečno za tekočino in gorilnike porabimo cca. 25€.

Kavi v lokalu se lahko brez problema odpovem. Sem se ji v bistvu 90%-no že. Kave doma ne dam pod nobenim pogojem. Če bi bila kdaj slučajno takšna kriza, da ne bi imela 1€ za vrečko kave in liter mleka, bi jo šla tudi h Kraljem ulice spit, če ne bi šlo drugače. Finančno kava zame ni luksuz, ker jo nujno potrebujem za preživetje. Moje telo brez nje ne funkcionira (predvsem možgani ne).

Za cigarete (oz. nikotin, v kakršnikoli obliki pač že) pa se mi zdi, da je enako. Lahko bi si privoščila kupovanje običajnih, ampak sem postala preškrta in denar raje namenim za kaj drugega (karkoli, kar mi v tistem momentu pač več pomeni). Vsekakor pa za elektronski čik in rezervno škatlico mora biti. Če bi bila na tehtnici poleg cigaret npr. hrana za moja dva potomca, bi seveda izbrala hrano, ampak če bi bila pa na tehtnici hrana zame, pa ni hudič, da ne bi raje cigareta vzela. Brez hrane lahko zdržim dan ali dva, brez čika je pa že uro ali dve kriza. Razen, ko spim. Najverjetneje bom kadila še na svoji smrtni postelji.

_____________________________

I am not what happened to me.

I am what I choose to become.

I lost my mind, but I found my soul.

(odgovor članu liliana)
Neposredna povezava do sporočila: 34
   RE: Kava in cigareti, luksuz ali ne?
28.1.2016 6:13:38   
liliana

IZVIRNO SPOROČILO: Kerensa

Splošno gledano pa 150€ ni znesek, katerega bi se smatralo kot luksuz. Praktično vsakdo ima toliko denarja. Celo brezdomci mesečno nafehtajo več. In ker gre torej za znesek, ki je, brez posebnega truda, dosegljiv praktično vsakomur, potem tukaj ni govora o luksuzu.




In kje je potem finančna meja luksuza?......ker meni se vseeno zdi da 150 EUR na mesec ni tako zelo malo......to je že obrok kredita ali pa nekaj dnevni paket za celo družino v toplicah.....

(odgovor članu Kerensa)
Neposredna povezava do sporočila: 35
   RE: Kava in cigareti, luksuz ali ne?
28.1.2016 9:25:46   
RIJA*



IZVIRNO SPOROČILO: Kerensa

Splošno gledano pa 150€ ni znesek, katerega bi se smatralo kot luksuz.



samo si z prišparanjem 150 eur, ki niso luksuz, privoščiš luksuz....recimo NYC, ki vem, da si ga želiš user posted image

(odgovor članu liliana)
Neposredna povezava do sporočila: 36
   RE: Kava in cigareti, luksuz ali ne?
28.1.2016 13:56:31   
Kerensa
IZVIRNO SPOROČILO: liliana
IZVIRNO SPOROČILO: Kerensa
Splošno gledano pa 150€ ni znesek, katerega bi se smatralo kot luksuz. Praktično vsakdo ima toliko denarja. Celo brezdomci mesečno nafehtajo več. In ker gre torej za znesek, ki je, brez posebnega truda, dosegljiv praktično vsakomur, potem tukaj ni govora o luksuzu.

In kje je potem finančna meja luksuza?......ker meni se vseeno zdi da 150 EUR na mesec ni tako zelo malo......to je že obrok kredita ali pa nekaj dnevni paket za celo družino v toplicah.....

Mislim, da dejansko določena meja sploh ne obstaja. Relativna je. Glede na to, da je že znesek mesečne socialne podpore 2x višji, potem pri tem znesku ne moremo govoriti o luksuzu. Luksuz je nekaj, kar si ne more privoščiti vsakdo; nekaj, česar si večina ne more; nekaj, kar si privoščiš redkokdaj. Nikakor pa ne nekaj, kar je dnevno v tvojem življenju. Za povprečnega državljana je najverjetneje luksuz nekaj, česar si ne more privoščiti s svojo povprečno plačo.

IZVIRNO SPOROČILO: RIJA*
samo si z prišparanjem 150 eur, ki niso luksuz, privoščiš luksuz....recimo NYC, ki vem, da si ga želiš

Ja, se strinjam.
Kamen na kamen - palača, € na € - New York. user posted image
Ampak me je pa že nekaj časa nazaj minilo, da bi živela v ZDA (NY ali kjerkoli drugje). Mogoče bi si, če bi imela boljše finančno zaledje, tam kupila (ali občasno najela) kakšno stanovanje ali hišico, ampak, da bi bila pa stalno tam - ne več. Kakor sem že zgoraj omenila - sem z leti postala preškrta. Čisto osnovna matematika (kaj več še vedno ne obvladam user posted image ) pove, da si marsikje drugje na svetu za tak znesek lahko privoščim bistveno več. Marsikdaj celo v Ljubljani, kjer sem. Dandanes bi izbrala Anglijo ali Kanado.
NY pa seveda ostaja na listi želja za dopust. In ker za teden ali 14 dni človek spet ne potrebuje nekih gromozanskih vsot denarja (sploh, če se znajde, kakor jaz), bo zadeva dokaj kmalu tudi uresničena. Mislim, da letos sicer še ne, ker imam po prioritetni listi še dva druga plana, ki ju želim prej uresničiti (kar pa stane), ampak naslednje poletje ali predbožični čas bi bil pa že realen termin.

_____________________________

I am not what happened to me.

I am what I choose to become.

I lost my mind, but I found my soul.

(odgovor članu liliana)
Neposredna povezava do sporočila: 37
   RE: Kava in cigareti, luksuz ali ne?
28.1.2016 14:00:02   
Kerensa
IZVIRNO SPOROČILO: liliana
In kje je potem finančna meja luksuza?......ker meni se vseeno zdi da 150 EUR na mesec ni tako zelo malo......to je že obrok kredita ali pa nekaj dnevni paket za celo družino v toplicah.....

Aja, še tole bi dodala... Kredita (ali leasinga) nikoli v življenju nisem imela, tako, da ne morem ocenjevati višin obrokov (ne glede na vrsto), toplice pa so bile takrat, ko so me še zanimale, očitno bistveno dražje, kakor danes (a da gre dejansko lahko cela družina za nekaj dni za 150€? user posted image ), zato sem nehala spremljati ponudbe, ker si takrat tega nisem mogla privoščiti... danes me sicer kaj pretirano ne zanimajo več, bi pa šla pogledat, če se res da iti za tak znesek... Vsekakor bi za 150€ raje izbrala vikend (pet.-ned.) na morju.

_____________________________

I am not what happened to me.

I am what I choose to become.

I lost my mind, but I found my soul.

(odgovor članu liliana)
Neposredna povezava do sporočila: 38
   RE: Kava in cigareti, luksuz ali ne?
28.1.2016 18:49:50   
liliana

IZVIRNO SPOROČILO: Kerensa

IZVIRNO SPOROČILO: liliana
In kje je potem finančna meja luksuza?......ker meni se vseeno zdi da 150 EUR na mesec ni tako zelo malo......to je že obrok kredita ali pa nekaj dnevni paket za celo družino v toplicah.....

Aja, še tole bi dodala... Kredita (ali leasinga) nikoli v življenju nisem imela, tako, da ne morem ocenjevati višin obrokov (ne glede na vrsto), toplice pa so bile takrat, ko so me še zanimale, očitno bistveno dražje, kakor danes (a da gre dejansko lahko cela družina za nekaj dni za 150€? user posted image ), zato sem nehala spremljati ponudbe, ker si takrat tega nisem mogla privoščiti... danes me sicer kaj pretirano ne zanimajo več, bi pa šla pogledat, če se res da iti za tak znesek... Vsekakor bi za 150€ raje izbrala vikend (pet.-ned.) na morju.


Zdaj ga skoraj lahko.....še posebno pozimi.....ko švercaš čike iz bosne......user posted image

(odgovor članu Kerensa)
Neposredna povezava do sporočila: 39
   RE: Kava in cigareti, luksuz ali ne?
28.1.2016 23:09:50   
Kerensa
IZVIRNO SPOROČILO: liliana
IZVIRNO SPOROČILO: Kerensa
IZVIRNO SPOROČILO: liliana
In kje je potem finančna meja luksuza?......ker meni se vseeno zdi da 150 EUR na mesec ni tako zelo malo......to je že obrok kredita ali pa nekaj dnevni paket za celo družino v toplicah.....

Aja, še tole bi dodala... Kredita (ali leasinga) nikoli v življenju nisem imela, tako, da ne morem ocenjevati višin obrokov (ne glede na vrsto), toplice pa so bile takrat, ko so me še zanimale, očitno bistveno dražje, kakor danes (a da gre dejansko lahko cela družina za nekaj dni za 150€? user posted image ), zato sem nehala spremljati ponudbe, ker si takrat tega nisem mogla privoščiti... danes me sicer kaj pretirano ne zanimajo več, bi pa šla pogledat, če se res da iti za tak znesek... Vsekakor bi za 150€ raje izbrala vikend (pet.-ned.) na morju.

Zdaj ga skoraj lahko.....še posebno pozimi.....ko švercaš čike iz bosne......user posted image

Na-a... Jaz nisem nikoli švercala cigaret iz Bosne... kakor napisano zgoraj - našla sem ljudi, ki so že tako ali tako (ne posebej zame) iz Bosne v Slovenijo vozili tobak... in sem se pridružila njihovim kupcem.
Trenutno pa kupujem tekočino za elektronske cigarete + navadne cigarete v trafiki.

Vikend (pet.-ned.) na morju za 150€ pa je bil mišljen v sezoni, ne zdaj - se dobi brez problema... zdaj nimam na morju česa početi.

_____________________________

I am not what happened to me.

I am what I choose to become.

I lost my mind, but I found my soul.

(odgovor članu liliana)
Neposredna povezava do sporočila: 40
   [Brisano sporočilo]
30.1.2016 12:06:34   
Brisani uporabnik
[Vsebina sporočila je bila izbrisana]

(odgovor članu nejcko)
  Neposredna povezava do sporočila: 41
   RE: Kava in cigareti, luksuz ali ne?
30.1.2016 15:05:57   
liliana

IZVIRNO SPOROČILO: Kerensa


Vikend (pet.-ned.) na morju za 150€ pa je bil mišljen v sezoni, ne zdaj - se dobi brez problema... zdaj nimam na morju česa početi.


Saj je zdaj tam skoraj tako kot 1. maja......user posted image

(odgovor članu Kerensa)
Neposredna povezava do sporočila: 42
   RE: Kava in cigareti, luksuz ali ne?
31.1.2016 0:58:29   
Kerensa
IZVIRNO SPOROČILO: liliana
IZVIRNO SPOROČILO: Kerensa
Vikend (pet.-ned.) na morju za 150€ pa je bil mišljen v sezoni, ne zdaj - se dobi brez problema... zdaj nimam na morju česa početi.

Saj je zdaj tam skoraj tako kot 1. maja......user posted image

Za 1. maja ne hodim na morje user posted image ... je zame premrzlo (voda).

Prej smo za prvomajske počitnice hodili na Plitvice, ampak odkar je ga. Tašča v penziji in se je tja za stalno preselila, se izogibam tudi tej družinski tradiciji. user posted image Glede na to, da se staram, bolj uživam v tem, da tja pošljem samo Mladiča in Pubertetnika, jaz imam pa doma mir. In odkar sem škrta, je takšna verzija tudi cenejša. user posted image

_____________________________

I am not what happened to me.

I am what I choose to become.

I lost my mind, but I found my soul.

(odgovor članu liliana)
Neposredna povezava do sporočila: 43
   RE: Kava in cigareti, luksuz ali ne?
31.1.2016 11:25:51   
liliana

IZVIRNO SPOROČILO: Kerensa

Prej smo za prvomajske počitnice hodili na Plitvice, ampak odkar je ga. Tašča v penziji in se je tja za stalno preselila, se izogibam tudi tej družinski tradiciji. user posted image Glede na to, da se staram, bolj uživam v tem, da tja pošljem samo Mladiča in Pubertetnika, jaz imam pa doma mir. In odkar sem škrta, je takšna verzija tudi cenejša. user posted image


In si lahko v miru privoščiš luksus kot so čiki in kava.....

(odgovor članu Kerensa)
Neposredna povezava do sporočila: 44
   RE: Kava in cigareti, luksuz ali ne?
31.1.2016 13:01:39   
Kerensa
Cigarete in kavo si lahko privoščim tudi na Plitvicah... samo miru pa tam ni. user posted image

_____________________________

I am not what happened to me.

I am what I choose to become.

I lost my mind, but I found my soul.

(odgovor članu liliana)
Neposredna povezava do sporočila: 45
   RE: Kava in cigareti, luksuz ali ne?
31.1.2016 15:51:28   
liliana

IZVIRNO SPOROČILO: Kerensa

Cigarete in kavo si lahko privoščim tudi na Plitvicah... samo miru pa tam ni. user posted image


Torej je luksus cigareta + kava + mir.......

(odgovor članu Kerensa)
Neposredna povezava do sporočila: 46
   RE: Kava in cigareti, luksuz ali ne?
31.1.2016 17:07:03   
Stanislava_

IZVIRNO SPOROČILO: liliana


Torej je luksus cigareta + kava + mir.......



Ali pa je luksuz mir...in cigareti samo nadomestki...kdo ve.

(odgovor članu liliana)
Neposredna povezava do sporočila: 47
   RE: Kava in cigareti, luksuz ali ne?
31.1.2016 18:37:53   
liliana

IZVIRNO SPOROČILO: Stanislava_


IZVIRNO SPOROČILO: liliana


Torej je luksus cigareta + kava + mir.......



Ali pa je luksuz mir...in cigareti samo nadomestki...kdo ve.


Meni je luksus vse troje skupaj......grem večkrat namerno na kavo in cigaret, da si tam v miru sprostim misli....pa najsi sem sama ali pa v ležernem klepetu s sodelavci ali prijatelji......

Grem pa tudi na cigaret, ko sem nervozna, da me cigaret pomiri.....prav potrebo po tem začutim......vendar kdor ne kadi, tega ne razume.......user posted image

(odgovor članu Stanislava_)
Neposredna povezava do sporočila: 48
   RE: Kava in cigareti, luksuz ali ne?
1.2.2016 11:33:29   
Kerensa
IZVIRNO SPOROČILO: liliana
IZVIRNO SPOROČILO: Stanislava_
IZVIRNO SPOROČILO: liliana
Torej je luksus cigareta + kava + mir.......

Ali pa je luksuz mir...in cigareti samo nadomestki...kdo ve.

Meni je luksus vse troje skupaj

Uf, ja - kombinacija tega trojega pa je luksuz.

Jaz prakticiram jutranjo (ki je pri meni sicer bolj dopoldanska, kakor npr. zdajle) kavo s čikom, brez zunanjih motenj (a la potomstvo, mož, telefoni itd.).Vsaj pol ure, da se mi aktivirajo sive celice, še raje pa uro ali več.

_____________________________

I am not what happened to me.

I am what I choose to become.

I lost my mind, but I found my soul.

(odgovor članu liliana)
Neposredna povezava do sporočila: 49
   RE: Kava in cigareti, luksuz ali ne?
2.2.2016 12:10:41   
ronja
Če imaš otroke, je mir luksuz. Tudi brez čikov in kave:D. Ga pa zato toliko bolj uživaš, hehe.

_____________________________

http://vecna-optimistka.blogspot.com/

(odgovor članu Kerensa)
Neposredna povezava do sporočila: 50
Stran:   <<   < Prejšnja stran  1 [2] 3   Naslednja stran >   >>
Stran: <<   < Prejšnja stran  1 [2] 3   Naslednja stran >   >>
Pojdi na:





Ovulacija in plodni dnevi
Kaj je ovulacija? Kako izračunati kdaj ovulacija nastopi? Načini ugotavljanja ovulacije.
Nosečnost: Tabela rasti ploda po tednih
Kako velik je plod v posameznem tednu nosečnosti? Preveri, kako izgleda nosečnost po tednih!
Zgodbe malih junakov: 9 dni sem bila v ume...
Sprejeli so me v zelo kritičnem stanju na Infekcijsko kliniko, opravili nujen carski rez, intubirali. Potem sem bila v ...
Otroci, ki se zbujajo zgodaj zjutraj so ...
Se vaš malček zjutraj prebuja skupaj s petelini, ne glede na to ali je delovni dan ali vikend? Imamo dobro novico za vas...
Živilo, ki preprečuje pojav alergij pri ot...
Znanstveniki iz Nove Zelandije so prišli do zanimivega odkritja, da lahko samo z enim samim živilom v prehrani otroka zm...




NOSEČNOST
пеперутка16

Kateri del nosečnosti vam je bil najbolj všeč oz. najlažji?