|      
Ops :( Si prepričan/-a, da ne želiš več sodelovati?
Preden potrdiš svojo odločitev, preberi podrobnosti.
Če potrdiš, da želiš odnehati, se ti bo avtomatično naložil poseben piškotek (cookie), s pomočjo katerega bomo ob ponovnem prihodu na našo spletno stran prepoznali tvoj račun in poskrbeli, da boš lahko v času trajanja nagradnega tekmovanja (od 17. 12. do 21. 12. 2018) nemoteno brskal/-a po Ringaraja.net brez prikazovanja ikon naših sponzorjev oziroma brez okenca na desnem delu zaslona.

Obenem boš izgubil/-a vse že osvojene točke in s tem, žal, izgubiš tudi možnost, da osvojiš odlično nagrado. Raje še enkrat premisli, preden klikneš da.

Si še vedno želiš odnehati?
Ringaraja.net uporablja piškotke z namenom zagotavljanja spletne storitve, oglasnih sistemov in funkcionalnosti, ki jih sicer ne bi mogli nuditi.
Z obiskom in uporabo spletnega mesta soglašate s piškotki.   Več o tem
Uporabniki na tej temi: nihče
  Natisni
Stran: <<   < Prejšnja stran  6 7 [8] 9 10   Naslednja stran >   >>
Uporabnik
Sporočilo << Starejša tema   Novejša tema >>
   RE: NOVEMBERKE 2016
9.3.2016 22:08:32   
rakica91
vekybel hvala :) ja sem ze zasledila, se prebiram. Malo sem na trnih, ceprav nimam razloga za to. Ampak prva nosecnost je pa le prva a ne ;) Ce mi pa kaj ne bo jasno bom pa tako vas izkusenjske vprasala.

Isabella* Jaa, bo pa pestro čakanje. user posted image No super, pri tebi se bo že več videlo user posted image Ampak tudi pri meni pri 7t, bi se ze moglo malo videti a ne ?

(odgovor članu vekybel)
Neposredna povezava do sporočila: 176
   RE: NOVEMBERKE 2016
9.3.2016 22:11:40   
vekybel
Isabella
ja glih na meji a ne user posted image

(odgovor članu Isabella*)
Neposredna povezava do sporočila: 177
   RE: NOVEMBERKE 2016
9.3.2016 22:21:19   
Isabella*
Kako pa ste partnerjem povedale, je blo vse lepo pripravljeno, tak filmsko?user posted image
Jaz sem res želela na neki taki lepi način povedat pa mi ni uspelo, takoj ko sem vidla + je bilo treba takoj povedatuser posted image že od šokauser posted image

(odgovor članu vekybel)
Neposredna povezava do sporočila: 178
   RE: NOVEMBERKE 2016
9.3.2016 22:22:08   
rakica91
Aha mimogrede.. user posted image

ZM: 4-8.2.2016
PDP: ( po mojih izračunih) 14. november
Prvi pregled: 29.3

(odgovor članu vekybel)
Neposredna povezava do sporočila: 179
   RE: NOVEMBERKE 2016
9.3.2016 22:24:53   
Isabella*
Rakica, baje da se v 7 tednu že tudi vidu kajuser posted image

(odgovor članu rakica91)
Neposredna povezava do sporočila: 180
   RE: NOVEMBERKE 2016
9.3.2016 22:25:23   
rakica91

IZVIRNO SPOROČILO: Isabella*

Kako pa ste partnerjem povedale, je blo vse lepo pripravljeno, tak filmsko?user posted image
Jaz sem res želela na neki taki lepi način povedat pa mi ni uspelo, takoj ko sem vidla + je bilo treba takoj povedatuser posted image že od šokauser posted image



sva že dve user posted image Tudi jaz sem hotela malo počakati, in lepo v miru povedati pa ni šlo. Sem kar isti dan ko je bil test pozitiven user posted image Je bil pa seveda vesel in zadovoljen.

Kaj je pa s tem, če imaš mačko doma ? Sicer sem brala nekaj o tem, ki se lahko prenaša 'bolezen' z iztrebki. Ampak jaz tako čistim wc z rokavicami, tako da ne pridem v stik z iztrebki. Živimo v bloku in je čista muca, tako da se mi zdi da nebi smel biti nek velik problem. user posted image

(odgovor članu Isabella*)
Neposredna povezava do sporočila: 181
   RE: NOVEMBERKE 2016
9.3.2016 22:26:15   
Anonimen
Isabella* nic posebnih znakov, vsaj takrat se mi ni zdelo. Znaki vsi tipicni nosecniski, izostanek M, pozitiven test, malce slabosti. Nekje v 5 tednu sem sicer cutila rahlo bolecino v levem predelu trebuha (imn je bila v levem jajcevodu), pa obcutek sem imela, da imam vnet mehur, ker me je malo peklo med uriniranjem. Ker sem imela v prvi N precej tezav z vnetji, sem poklicala G, ce me lahko prej vzame (prvi pregled sem sicer imela dogovorjen v 10t). 5 dni pred pregledom (v 7 tednu) sem zacutila mocno bolecino v spodnjem delu trebuha, ki je trajala cca 1 uro. Pa sem to pripisovala slabi prebavi, ker je bolecinaa popustila, ko mi je ratalo veliko potrebo opraviti. Isto se je zgodilo spet cez 4 dni. V ponedeljek nato pregled, gin na UZ ni videla nicdolocenega. Mi je takoj reklo, da ali je N propadla ali pa imn. Poslala v laboratorij na krvni test in cez dva dni na ponovni pregled. Betahcg ful visok cca 66400, kar je ustrezLo 7im tednom, se vedno se ni videlo nic. Takoj me je poslala na gin urgenco, kjer imajo precej boljse UZ naprave in so mi takoj potrdili zivo nosecnost v levem jajcevodu in se isti dan sem bila urgentno operirana.
Upam, da tega ne dozivim nikoli vec in da tudi ve ne.
Anonimna user posted image

(odgovor članu Isabella*)
  Neposredna povezava do sporočila: 182
   RE: NOVEMBERKE 2016
9.3.2016 22:31:51   
Isabella*
Joj, to pa res ni fajn, bogauser posted image sem pa vedno mislila, da so bolj izraziti znaki, pa vidim da ne...

Rakica tudi mi imamo mačko, ampak je baje tveganje minimalno, ker je zgolj notranja, sploh če ne je surovega mesa ali kakih zunanjih živalic. Tako da me to ravno ne skrbi preveč. Je skoraj večja verjetnost, da dobim tokso preko zelenjave/sadja, če ni dovolj oprano kot pa preko notranje mačke.

(odgovor članu Anonimen)
Neposredna povezava do sporočila: 183
   RE: NOVEMBERKE 2016
10.3.2016 5:54:44   
mika13
Isabella, Tan3ta,jaz sem pa ptujčanka. :) Isabella, v prvi N sem bila še pacientka dr.Lukmana. Po porodu, me je po 12letih partner prepisal k dr.Šučuru, ker sma bila nezadovoljna. Za njega pravijo, da je ok, če je tudi v N vse ok. Kak se pa kaj zakomplicira, pa hmmm... Jaz sem imela zelo težek porod, zarad preozke medenice, ampak ko sma z mojim spraševala, če bo vse ok, ni kompliciral, je rekel, da seveda bo vse ok. No, v porodni, po porodu so mi povedali, da bi mi glede na veliko punco, ki je bila rojena po roku in na širino moje medenice moral pripadati carski rez. Ampak, meni ni žal, da sem rodila po naravni poti...jaz sem bila itak našopana z vsemi zdravili, neprisebna, od bolečinskih blodenj, moj je pa s treznimi očmi gledal zraven. Je bil čisto v šoku. NS pri Lukmanu je 2leti nazaj stala 70€. Kam boma šla tokrat, ne vem. Mogoče samo na NS spet k Lukmanu, ker ima baje zelo dober UZ, nisma se še z mojim tako daleč pogovarjala. Najprej čakam do 29., pol pa gremo dalje. :)
Pikapoka, isto sem preživljala svojo prvo N. V 5. t prvi pregled zaradi zelo močne bolečine v sp.delu trebuha, ko sem v službi skoraj skupaj zlezla, videlo se ni nič na Uz. Sumili na izm. Najhujši teden je sledil, čakanje, UZ, ko so mi pol delali zadnji UZ je pa naenkrat srček bil. :))) In ta mali srček naju danes nepopisno razveseljuje. ;)
Punce, brez panike, vse bo ok. <3

(odgovor članu Isabella*)
Neposredna povezava do sporočila: 184
   RE: NOVEMBERKE 2016
10.3.2016 5:59:34   
mika13
Glede toksoplazmoze...mačka imamo mi doma, zunanjega. Sem bila v 1. N negativna na tokso. Partner je čistil pesek, maček več ni ležal na enem delu kavča, na tistem, ko sem ležala jaz, drugo nisma komplicirala. Še vedno sem ga cartljala, le roke sem si potem temeljito umila. Solato iz vrta je treba dobro preprati zarad iztrebkov. Sicer pa ne jest surovega mesa, biftek, pršut, in nepasteriziranih ml.izdelkov.
Jejte folno kislino oz.folat.

(odgovor članu mika13)
Neposredna povezava do sporočila: 185
   RE: NOVEMBERKE 2016
10.3.2016 7:53:56   
trolik4
Punce glede mackov. Prej boste doble toxo prek sadja/zelenjave kot pa prek macka, sploh ce je macek notranji. Ce pa ste odrascale z zunanjimi macki pa je velika verjetnost da ste ze prekuzene.

(odgovor članu mika13)
Neposredna povezava do sporočila: 186
   RE: NOVEMBERKE 2016
10.3.2016 8:11:43   
tjasakp

IZVIRNO SPOROČILO: novemberka 2016

Zabby in tjasakp... Jaz sem tudi iz kopra. Zame je 1. N :) stara sem 24 let. Pa vedve koliko sta stari ce ni skrivnost?



jaz sem pa 33user posted image

(odgovor članu novemberka 2016)
Neposredna povezava do sporočila: 187
   RE: NOVEMBERKE 2016
10.3.2016 8:18:31   
tjasakp
in punce, vem da je težko, ampak ne se toliko sekirat user posted image
vsem nam je test pokazal user posted image , če ni nosečniškega hormona, test ne zazna nič in ne more nič pokazat, kar pomeni da smo vse nosečeuser posted image
dokler ni krvavitev, močnih bolečin se nimamo čisto za nič sekirat in samo uživatuser posted image sekirancija ne pomaga nobenemu nič.
glede zgodnjih pregledov pa je moje mišljenje tako, da pač pred 7,8 tednom se lahko ne vidi nič in potem smo po nepotrebnem vznemirjeniuser posted image

kot sem rekla, dokler je vse normalno ni razloga za skrb, tako da kar veselo gremo v pomladuser posted image

(odgovor članu tjasakp)
Neposredna povezava do sporočila: 188
   RE: NOVEMBERKE 2016
10.3.2016 8:47:35   
rakica91

IZVIRNO SPOROČILO: tjasakp


IZVIRNO SPOROČILO: novemberka 2016

Zabby in tjasakp... Jaz sem tudi iz kopra. Zame je 1. N :) stara sem 24 let. Pa vedve koliko sta stari ce ni skrivnost?



jaz sem pa 33user posted image



Tudi jaz sem 24 user posted image No Novembra bom ze 25 user posted image

(odgovor članu tjasakp)
Neposredna povezava do sporočila: 189
   RE: NOVEMBERKE 2016
10.3.2016 8:57:29   
Srchy
Pozdravljene,

tudi jaz se vam bom malo pridružila, sicer ne vem, če bom oktobrska ali novembrska,

ZM 25.1.
PDP 31.10.

Stara sem 32, sem iz Kp tudi jaz in to je moja prva N.

Prvi pregled imam šele 24.3.

Strah me je kakšne izm,... težav nimam, vsake toliko me kaj špikne... Ampak vidim, da smo glede strahov vse na istem ;)

(odgovor članu rakica91)
Neposredna povezava do sporočila: 190
   RE: NOVEMBERKE 2016
10.3.2016 9:16:36   
ŽABBY
Tiste ki ste ze bile na prvem pregledu in tiste ki še niste bile.... Je bil/bo šel partner z vami?

< Sporočilo je popravil ŽABBY -- 10.3.2016 9:22:58 >

(odgovor članu tjasakp)
Neposredna povezava do sporočila: 191
   RE: NOVEMBERKE 2016
10.3.2016 9:19:31   
Isabella*
Pikapoka1980 kako je bil laboratorij danes?

Glede prisotnosti partnerja na 1 pregledu pa še ne vemuser posted image je ponavadi tako, da gredo zraven? Jaz še o tem sploh nisem razmišljala, če sem iskrena

(odgovor članu ŽABBY)
Neposredna povezava do sporočila: 192
   RE: NOVEMBERKE 2016
10.3.2016 9:23:07   
tjasakp
glede prisotnosti partnerja je tako, vsaj pri mojem ginekologu, pa mislim da je to kar praksa, kar sem se do zdaj pogovarjala, da gredo parterji zraven pri nuhalni svetlini in potem pri morfologiji. Takrat sestra kar reče, vsaj meni je, da naj pripeljem moža user posted image
drugače pa sem hodila sama, in seveda takoj vse poročala, čim sem stopila iz ambulanteuser posted image

(odgovor članu Isabella*)
Neposredna povezava do sporočila: 193
   RE: NOVEMBERKE 2016
10.3.2016 9:24:35   
ŽABBY
Moj dragi je rekel da bi šel z mano...user posted image

(odgovor članu Isabella*)
Neposredna povezava do sporočila: 194
   RE: NOVEMBERKE 2016
10.3.2016 9:33:44   
vekybel
Tako kot je rekla tjaša moramo na vse dobro gledat. Sej je normalno da smo vse v strahu in še posebej zdej do 12 tednov nosečnosti.

Prvič ko sem naredila test sem morala mu takoj povedat, ker nisem mogla verjet da se je res zgodilo. Sem pa mislila ga presenetit za njegov roj.dan naslednji teden pa ni šlo. user posted image

drugače kako se počutite?
Jaz sem utrujena in se mi zelo spi pa joške imam napete kot da bojo počle vsak čas. user posted image

(odgovor članu ŽABBY)
Neposredna povezava do sporočila: 195
   RE: NOVEMBERKE 2016
10.3.2016 9:40:54   
tjasakp
mene pa mantrajo konstantne slabosti čez cel danuser posted image sicer še vedno nič hujšega, je pa neprijeten občutek, ampak dokler je samo to user posted image
mislim pa, oziroma vem da sem dobila glivično vnetje nožniceuser posted image , precej sirastega izcedka brez vonja, pa srbi, zdaj en tretji dan se mi zdi da je malo boljše... bomo vidliuser posted image
ob tem sem se spomnila, da sem tudi v prvi nosečnosti imela kar precej težav s tem, sicer ni nič nevarno za plod , je pa zeeelo neprijetno, sem šla v lekarno pa mi je dala neko posebno milo za umivanje 2x na dan, kar sem uporabljala tudi v prvi N in pač rekla da če po par dneh ne bo boljše naj kličem ginekologa, da mi bo dal kakšne svečke...
tako da sem rekla počakam še danes pa vidim kako bo, sicer jutri kličemuser posted image

(odgovor članu vekybel)
Neposredna povezava do sporočila: 196
   RE: NOVEMBERKE 2016
10.3.2016 9:49:45   
tjasakp
no, da se ne boste ustrašile, ker je to precej pogosta težava v nosečnosti, pripenjam članek, kjer je zelo lepo razloženo zakaj gre user posted image
http://www.nasa-lekarna.si/clanki/clanek/glivicno-vnetje-ena-najpogostejsih-vaginalnih-okuzb/

(odgovor članu tjasakp)
Neposredna povezava do sporočila: 197
   RE: NOVEMBERKE 2016
10.3.2016 9:54:25   
rakica91
A se dobi slikica ultrazvoka na prvem ultrazvoku ? Tasca ima rojstni dan 3.4, jaz imam pa pregled ravno 29.3, pa sva ji mislila dati za rojstni dan slikico user posted image

Drugace pa, jaz se vredu pocutim, krce imam vsake toliko casa, pa slabo mi je. Na prvi pregled gre pa kolegica z mano user posted image Bo pa moj prisoten pri ostalih.user posted image

(odgovor članu tjasakp)
Neposredna povezava do sporočila: 198
   RE: NOVEMBERKE 2016
10.3.2016 9:54:54   
Pikapoka1980
Bila sem zjutraj, pa nisem čakala, ker je bila res velika gužva. Mi je pa sestra včeraj naročila, da jo okoli 12 ure pokličem, kakšen je rezultat. Tko, da komaj čakam, da bo ura za klicat :) Takoj, ko karkoli zvem, sporočim. SIcer je pa tako, da po enem samem krvnem testu ne bo še nič točno znano.
Včeraj mi je rekel, da če bo vrednost hormona že zelo visoka in ker on v maternici ne vidi še plodka, bi to lahko nakazalo na IMN, če bo pa vrednost hormona normalna do 600 cca bo pa to potrdilo nosečnost in se ne vidi, ker je prezgodaj.

Ufff sem se razpisala :)

(odgovor članu Isabella*)
Neposredna povezava do sporočila: 199
   RE: NOVEMBERKE 2016
10.3.2016 10:03:57   
trolik4
Za glivicno vnetje je super spiranje z jabolcnim kisom, ki ga zmesamo z vodo. Na zacetku pece ampak potem neha:)

(odgovor članu Pikapoka1980)
Neposredna povezava do sporočila: 200
Stran:   <<   < Prejšnja stran  6 7 [8] 9 10   Naslednja stran >   >>
Stran: <<   < Prejšnja stran  6 7 [8] 9 10   Naslednja stran >   >>
Pojdi na:





Kamasutra za nosečnice: najboljši položaji...
Mnoge ženske ugotovijo, da se njihov spolni nagon med nosečnostjo poveča! Odkrijejo pa tudi, da je logistika lahko nepri...
Poglejte, kako se med porodom premaknejo k...
Ta neverjetna fotografija porodnice dokazuje, kako neverjetno je človeško telo. Poglejte, kako je videti anatomija porod...




Nos.
пеперутка16

Kako majhnim otrokom čistite nos?