|      
Ops :( Si prepričan/-a, da ne želiš več sodelovati?
Preden potrdiš svojo odločitev, preberi podrobnosti.
Če potrdiš, da želiš odnehati, se ti bo avtomatično naložil poseben piškotek (cookie), s pomočjo katerega bomo ob ponovnem prihodu na našo spletno stran prepoznali tvoj račun in poskrbeli, da boš lahko v času trajanja nagradnega tekmovanja (od 17. 12. do 21. 12. 2018) nemoteno brskal/-a po Ringaraja.net brez prikazovanja ikon naših sponzorjev oziroma brez okenca na desnem delu zaslona.

Obenem boš izgubil/-a vse že osvojene točke in s tem, žal, izgubiš tudi možnost, da osvojiš odlično nagrado. Raje še enkrat premisli, preden klikneš da.

Si še vedno želiš odnehati?
Ringaraja.net uporablja piškotke z namenom zagotavljanja spletne storitve, oglasnih sistemov in funkcionalnosti, ki jih sicer ne bi mogli nuditi.
Z obiskom in uporabo spletnega mesta soglašate s piškotki.   Več o tem
Uporabniki na tej temi: nihče
  Natisni
Stran: <<   < Prejšnja stran  7 8 [9] 10 11   Naslednja stran >   >>
Uporabnik
Sporočilo << Starejša tema   Novejša tema >>
   RE: Novembrke2017
14.6.2017 10:19:45   
sladkorčica
Ojla Niki

Tudi pri meni je zatišje pred brcami jst grem pa v 17 teden....tudi jaz bi sedaj že rada kako brciko pa ni nič od nič. ...

Uffffffff rab.....lepi spomini na rab. Par let nazaj smo bili na Rabu v loparju. ...Men je tam bilo najboljše od vseh dopustov ever tudi zaradi hrane ....Mi smo bili v hotelu in punce noro ....Ni da ni. ...Jst bi šla takoj nazaj sam moj partner ne mara mivke ki jo je res povsod Hehe. .. Tako da Niki ti kar malo zavidam :)

(odgovor članu Niki13)
Neposredna povezava do sporočila: 201
   RE: Novembrke2017
14.6.2017 11:01:58   
Niki13
Ojla..ja res bi tudi jaz rada kakšno brciko pa me že v trebuhu ne uboga, kaj še bo eheheheh

Mi še nismo bili na Rabu tako, da nevem kako bo...mi smo izbrali apartma, ker se je meni zdelo tako bolj komot zaradi mojega malega princa, ki
če je sitko in ni od volje pa da se mi potem dere v restavraciji od hotela mi ni ravno luštno, saj tako kot grem jaz na dopust za se spočit in imet mir
gredo tudi ostali in verjamem, da se jim ne da poslušati mojega junaka kako se dere :-) ....pa še, če je slabo vreme imamo v apartmaju več prostora
in načinov za preživeti dan...
Na katerem koncu Raba ste bili? Kateri hotel? Priporočaš kakšne plaže posebej? Kaj pa večerno pohajanje itd???
Ti bom poslala virtualno kartico iz Raba user posted image ...ni potrebno zavidati dajuser posted image ..kaj vi ne greste na dopust?

(odgovor članu sladkorčica)
Neposredna povezava do sporočila: 202
   RE: Novembrke2017
14.6.2017 12:15:53   
sladkorčica
Mi smo bili v kraju Lopar kjer je rajske plaža z mivko in sinje modrim morjem. Bili smo pa v hotelskem kompleksu San Marino kjer je več hotelov potem je pa glavna restavracija pod hoteli in res izbira hrane da dol padeš. Je pa to na Rabu zelo poznano in rajska plaža in San Marino hoteli. Je pa res da je zelo dolgo plitva voda tako da midva sva našla za to glavo plažo manjši zaliv in jaz bi se zakopala tja Hehe.
Ja mi gremo konec julija otok čiovo pri trogirju. Smo pa to izbrali na predlog kolegice pa ni treba na trajekt. ..
Sicer si bomo pa že sedaj pričarali malo poletja doma ,bomo postavili bazen ravno danes je prišel izkop narest tako da bomo cofotali. Saj drugače bi lahko šla vsak dan v toplice sem zelo blizu doma pa se mi ne da... Tako da se veselim bazena doma med vinogradi :)...
Kam greste pa vi v en kraj na rab?

(odgovor članu Niki13)
Neposredna povezava do sporočila: 203
   RE: Novembrke2017
14.6.2017 12:29:54   
Niki13
Jaja med iskanjem ne moreš, da ne naletiš na rajsko plažo in San Marino....je pa tudi cena primerna užitku :-)...mi smo šli bolj na low cost varjanto,
saj naj bi novo hiško sezidali do konca leta in dinarčki vedno primanjkujejo user posted image ...pa niti na zadetek na loteriji ne morem upati, saj je ne igramuser posted image
Rezervirali smo na lokaciji Barbat apartma, ki leži čisto ob morju pa bomo videli kako bo, sicer pa smo itak navajeni, da se dnevno premikamo po različnih plažah..
Mi smo pri mojih starših ta we naštimali bazenček ( mal večji, ampak napihljiv ) za ta malega v katerem max uživa in je notri tudi po 2 ure kot da ga ni user posted image

(odgovor članu sladkorčica)
Neposredna povezava do sporočila: 204
   RE: Novembrke2017
14.6.2017 12:45:53   
sladkorčica
Ja je San Marino je kar drag sam ni nam žal ker je bil res dopust ena a in me še zmeri vleče sam mojemu partnerju gre mivki na živce. ...saj po eni strani je res smotana ker maš vsepovsod se ko smo domov prišli še je sipala Hehe. Je pa fajn na plaži da te noben kamen ne žuli v rebra :)....Drugače otok rab mi je bil zelo všeč ker je zelen pa res Lepo morje tako da verjamem da se bote luštno imeli. No tudi mi bomo letos imeli zelo blizu morje in sem prav vesela da smo tako blizu dobili gremo pa tudi v app čeprav jaz bi šla raje v hotel ker mi ni treba skrbeti za nič. Vzameš za oblečt in to je to....enkrat na leto pa tudi lahko kaj si privoščimo . Pa spet letos gremo v app tako da spet pakiranje ....:( sem se pa odločila da nič hrane. ..bomo že tam kupili sproti. ...

Saj mi bomo tudi imeli bazen za postaviti sam nebo napihljiv. ...Ni pa glih neki ravni teren se je pa moj odločil s da bo pa izkop pa da bo oreng narejeno ker ga ne mislimo podirati tak da bo tam plac za bazen.
Ja itak otroci uživajo na polno nas ma tud vodo rad da je za znoret :)



(odgovor članu Niki13)
Neposredna povezava do sporočila: 205
   RE: Novembrke2017
14.6.2017 12:59:47   
Niki13
Ja mivka je pač tako...moj mož je iz Riminija kjer itak imajo samo plaže z mivko, tako, da sem kar navajena....za Nikca je to super za mene bi bilo pa lepše na kakšni samski plaži in miru, da se res lahko vržem v kristalno čisto vodo...ampak to so kompromisi, ko imaš otroka user posted image
Zihr bo vaš dosti večji in uporaben tudi za vas tako, da max uživajte...midva z možem, ko imava mal časa pa itak skočiva v morje tako, da take investicije ne bova imela...

(odgovor članu sladkorčica)
Neposredna povezava do sporočila: 206
   RE: Novembrke2017
14.6.2017 13:14:08   
sladkorčica
Rimini. ...je to Italija? To sem si tudi že ogledovala pa se potem nismo odločili ravno zaradi prevelike vožnje in to ravno takrat ko smo šli potem na rab ....

Ja ko so otroci se vse spremeni. ...sploh ko so mali je res vse prilagojeno njim. Pol ko zrastejo je pa tudi malo več časa za nas

(odgovor članu Niki13)
Neposredna povezava do sporočila: 207
   RE: Novembrke2017
14.6.2017 13:25:24   
Niki13
Ja točno tako...Rimini je v Italiji in verjemi, da si pravilno izbrala Rab..tudi, če še nisem bila na Rabu sem prepričana, da
je dosti boljše kot v Riminiju...vsaj za vodo lahko dam roko v ogenj, ker je v Riminiju voda katastrofa...pač mi gremo vsak avgust
za 2 tedna, ker gremo pač k staršem od moža itd....in mi je tako super, ker imava potem čas zase, ko nonoti uživajo v družbi vnučka,
ampak za vse ostalo pa sem iskreno prepričana, da ni ravno najlepši kraj za dopust...sicer pa tudi tukaj stvar okusa in za kaj gre človek na dopust...

(odgovor članu sladkorčica)
Neposredna povezava do sporočila: 208
   RE: Novembrke2017
14.6.2017 13:43:21   
sladkorčica
No ravno zaradi tega se nisem odločila ker mi je prijatelj ki je špediter močno odsvetoval. ..je rekel samo tja ne hodit tam je voda kot mlaka tako da sem izbrala rab....priznam jaz sem obsedena z mivko in morjem sinje barve zato pa tudi ne maram Istre pa tudi pri nas je bol tako ....sem bila samo enkrat v savudriji. ..Adijo pamet z mojim sva tam vse trgovine izpraznila z obliži. ..tisto sluzasto ostro kamenje ne hvala. ...

Joj ko bi imela toliko denarja da bi šla daleč stran na kak otoček z mivko in kristalno čistim morjem....Kaj ko so to pobožne želje Hehe. ..bodimo na realnih tleh ....:)


(odgovor članu Niki13)
Neposredna povezava do sporočila: 209
   RE: Novembrke2017
14.6.2017 13:58:44   
Damuš
Oh kakšne lušte sta narediliuser posted image

Na Rimini imam pa jaz ful lepe spomine (končni izlet v 8. razredu OŠ - še cel dan mi je bilo lsabo od tiste blesave ladje v zabaviščnem parku, hahaha).

Mi še nismo z mislimi na dopustu, še prenavljava hišo, pa jaz imam en kup dela z izobraževanji ... ah pa lih mi je trebauser posted image

Jaz sem sedaj v 18. tednu in kar vsak dan čutim take nežne - ne morem reči brcike - bolj tako plahutanje, žgečkanje. Ene dvakrat je bilo res močno, ponavadi pa res tako nežno. kak dan bolj kak dan manj. Še vedno pa komaj čakam na konkretne brcike.

Se bojim da bo tole poletje peklensko vroče. Ko sem bila prvič noseča je bilo tako mrzlo poletje - vsi so se pritoževali, men je pa takoooooo pasalo. najbrž letos ne bom te srečeuser posted image

Sem gledala prejle staro materinsko knjižico. Do 23. tedna sem imela takrat že 5 pregledov. Sedaj bo pa v 22. tednu komaj drugi. A ni že mal pozno takrat za morfologijo?

(odgovor članu sladkorčica)
Neposredna povezava do sporočila: 210
   RE: Novembrke2017
14.6.2017 14:00:14   
Niki13
Če želiš res lepe zalivčke in čudovito vodo pa boš zadela na loteriji ti svetujem otok Menorca...čudovito lepše kot v pravljici...

(odgovor članu sladkorčica)
Neposredna povezava do sporočila: 211
   RE: Novembrke2017
14.6.2017 14:14:28   
sladkorčica
Ja loterija to vse rabimo hehe:)

Ja damuš men se tudi to tako pozno zdi....se mi zdi da kar nategujejo preglede recimo na prvem sem bila v 9 tednu pol zdej komaj v skoraj 16 tednu morfologijo mam pa šele 17 julija. ...
Ja jst sm zadnjič res oreng začutila tako nežno mehurčkanje pol pa kar ne več ....V presnji nosečnosti je bilo zelo hitro se mi zdi in zmeri ko sem pogrešala sem se usedla mal pozgeckala pa se mi je javil...Zdej pa menda kar panca ....:)

(odgovor članu Niki13)
Neposredna povezava do sporočila: 212
   RE: Novembrke2017
14.6.2017 14:14:37   
Niki13
Ja mi smo bili tudi s šolo v Riminiju in možu vedno rečem, da jaz sem ga iskala že 20 let nazaj in da se mi je skrival user posted image
Takrat je tudi meni bilo lepo....ampak druga leta druge lepote ali bolje pogledi na stvari...
Mi imamo v teku dokumentacijo za novo hišo pa sem se že lani odpovedala dopustu ravno zaradi tega, ker smo imeli ravno za kupiti eno hišo ( preden smo se potem odločili, da jo bomo sami naredili )
ampak tokrat se pa res ne odpovem....tudi to spada zraven...bolj low cost pa ne zato manj sladko...no vsaj upam user posted image
Damuš ti lahko malo zavidam brcike user posted image ???
Jaz sem prvega rodila 11.07. in do poroda sploh ni bil problem, problem je bil po porodu, ko do 21-ih zvečer niti noska nisma mogla dat na zrak, ker je bilo
peklensko vroče pa še brez klime sva bila...skratka groza groza user posted image ...tako, da sedaj tudi če bo vroče poletje se bom že jaz znašla in ne bo nič
proti mukam, ko sem gledala angelčka kako se topi sploh pa ko sem ga dojila...
Ne za morfologijo ni prepozno...jaz sem do sedaj imela menda 3 ali 4 preglede in sem naročena na morfologijo enako kot ti, ko bom v 22 tednu...
Načeloma se takrat najlepše vidi....je pa res čudno, da si imela samo en pregled do sedaj user posted image

(odgovor članu Niki13)
Neposredna povezava do sporočila: 213
   RE: Novembrke2017
14.6.2017 14:16:24   
Niki13
Sladkorčica ampak jo je treba igrati....ti jo igraš ??? Jaz samo sanjam o njej a igram je ne ...sem pridna ne user posted image ?!?!?!? user posted image

(odgovor članu Niki13)
Neposredna povezava do sporočila: 214
   RE: Novembrke2017
14.6.2017 14:27:55   
sladkorčica
Ah ne....moj se včasih spomni pa vplača eurojackpot :)....Pa itak ni nič ,denar stran vržen. ...Drugače pa ne ne igramo tega....

Letos mi je za rojstni dan prinesel listek kot darilo pa mi pravi lej če dobiš gglavni dobitek bomo vsi imeli Dost vsega Hehe ...malo za Hec to je pa vse.

(odgovor članu Niki13)
Neposredna povezava do sporočila: 215
   RE: Novembrke2017
14.6.2017 14:41:12   
sladkorčica
Joj glede vročine ....dve leti nazaj sem tako trpela ko je bila taka huda vročina .Rok sem imela pa 14 avgust. ...Vse so jamra le kako je hudo v porodnišnici da so se dobesedno kuhale. Zelo hudo je bilo pa se tako so mi noge zatekale da sem komaj zdržala do poroda. Na morje nismo šli ker sem bila visoko noseča in mi ni bilo do vožnje ker je bil tudi buši ogromen. Ampak sem preživela hvala bogu imamo klimo tako da sem zadnji mesec dobesedno bila not če sem pa že šla ven je pa teklo od mene tako da si ne želim več to probat. Letos bo malo bolje že zaradi nosečnosti ki je zdej se čisto lepo znosno trebuščki niso tako veliki. ...

Nikoli nebom pozabila dogodka ko sem se komaj spravila in sva šla v toplice bila sem pa menda že 7-8m... uglavnem nisva vedela in so imeli novost da si mogel senčnik plačat. ...in midva greva not nama je bilo mal čudno da si bili vsi brez marel. ...pride mimo reševalec nadut in neprijazen. Moj ga vpraša kaj je z marelami a videl je mene ....in on nesramno da je po novem za doplačati za marelo če pa želiva je pa polno naravne sence med drevesi brez ležalnika seveda. ..Mislim halo jst visoko noseča in bom ležala na tleh v travi. ...tok se nama je zamerilo da sva rekla da ne greva nikoli več pa sva domačina. ..

Uglavnem letos bo zame dosti bolj znosno pa se bazen bo doma juhu


(odgovor članu sladkorčica)
Neposredna povezava do sporočila: 216
   RE: Novembrke2017
14.6.2017 15:21:09   
Kreta
Uh, dopust, komaj čakam! Jaz hrvaške obale ne poznam preveč dobro, ampak tam okoli Trogirja mi je bilo pa zelo všeč. Midva z M pa sanjava o Kreti (saj se že iz nicka vidi)...
Drugače jaz vročino kar ok prenašam. Težko mi je bilo, kar se spomnim, samo dvakrat, v prvi nosečnosti, ko sva bila na morju, v majhni sobici brez klime (ki je sicer ne maram in uporabljam le izjemoma, tudi če je na voljo), sobica je bila tudi brez prave ventilacije, imela je samo eno manjše okno, obrnjena na zahod, jaz pa v 8. mesecu nosečnosti. Prvič v življenju sem takrat trpela zaradi vročine. Drugič pa, ko je bil mali star kaki dve leti ali pa tri, ker ni nič spal ponoči zaradi vročine - sosedje pa kosijo in ropotajo zvečer pozno v noč. Zračiti se pa ni dalo do 21h... Sicer pa večinoma ni panike.
V porodnišnici sem bila sredi poletja, tudi v vročini, pa me to ni ganilo, ampak tista agresivna čistila - od kombinacije potenja in vsega opranega in predrgnjenega z antibakterijskimi zadevami sem dobila nek grozen ekcem ali nekaj podobnega. Upam, da bom tokrat minimalno časa notri in da bo vse ok (prej in potem).
Meni bi tudi prišel prav zadetek na lotu - ampak ja, je treba vsaj listek vplačati, hahaha.
Glede brc - jaz tudi samo občasno malo čutim. Sicer se mi zdi, da sem prvič začutila tisto rahlo frfotanje in božanje po trebuščku že nekje v 13. tednu, občasno zvečer ali ponoči, ko sem mirovala. Čez dan, ko sedim pred računalnikom, ali sem v popoldanski "dirki" vsakodnevnih opravil, še nobenkrat nisem čutila kakšnega gibanja. Včeraj pa sem se zbudila ok. 4.30 in se mi je zdelo, da sem prav čutila tisto močno "božanje" okoli popka, najverjetneje premike nogic. Danes še nič.
Sem pa v začetku 19. tedna, če prav računam (to računanje tednov mi ne gre najbolje).
Tudi v prvi nosečnosti sem gibe začutila "pozno", ne vem točno, kdaj, vsekakor ne pred 18/19. tednom, verjetno nekje v 20. tednu, malo pred morfologijo. Tako da se nič ne sekiram zaradi tega. Le sprašujem se, do kod naj bi zdaj segla maternica in mala žabica, ker sem čutila nogice okoli popka - nisem vedela, da je že tam. Sem pa okoli popka zelo občutljiva, enako prvič, in nič ludnega da če kaj čutim, je to tam okoli.
Morfologijo imam julija (okoli 10.? moram preveriti), takrat bom polnih 22 tednov... Menda se bolje vidijo organi in vse, če je otrok že večji in ni nič narobe s tem. (Samo če bi ženska še razmišljala o tem, kaj narediti, če bo kaj narobe, je smiselno hiteti... Menda.) Tudi jaz sem imela komaj dva pregleda do sedaj. Mi je tudi ok. Počutim se kar dobro in ne vidim razloga, da skoz okoli dohtarjev hodim. Za razne UZ mi ni, menda spet ni preveč fino, da jih je preveč po nepotrebnem... Ne vem. Teh pregledov seproti koncu lahko nabere in takrat se bolj spremlja stanje - posteljice, plodovnice, gibov, pretokov, popkovine, lege itd. itd. itd.
Jaz sem kar mnenja, da če ni težav, se mirno čaka in živi naprej. Še hvalabogu, če je tako.
No, pa še ginekologa imam kar daleč in se mi iskreno ne da ukvarjati s tem, kako urediti v službi z odsotnostmi... In dela imam ogromno.
A ima katera to težavo? Namreč, če hodite v službo in imate pregled pri ginekologu - sprašujem za zdaj v nosečnosti. Kaj naredite? Daste ure/dopust? Ali prinesete bolniški list? Ali vam priznajio opravičeno odsotnost samo s potrdilom gin.? Imate kakšne izkušnje s tem?
Jaz sem prvič koristila dopust, ker sem ga morala takrat tako ali tako porabiti. Pustimo to, da sem pogosto med dopustom hodila v službo in oddelala, kar je bilo nujno... Zdaj pa to ne gre, ker izkoristim dopust tudi za to, da imam tavelikega doma, je ves srečen, ko ne gre v vrtec. Pa kar bom lahko, bom dopusta prihranila za po porodniškem/starševskem dopustu, ker vem, da ga bom takrat krvavo potrebovala. Zdaj bom poskusila z bolniškimi listi za nadaljnje preglede in upam, da mi osebna zdravnica ne bo komplicirala. Vsakega nasveta bi bila vesela.

(odgovor članu sladkorčica)
Neposredna povezava do sporočila: 217
   RE: Novembrke2017
14.6.2017 16:45:38   
sladkorčica
No Kreta mogoče vam pa res uspe enkrat na Kreto. ....upanje umre zadnje.

No mi gremo pa letos prvič tako daleč dol in se zelo veselim ....Tako da Kreta ti praviš da poznaš tam doli mi gremo čiovo. ..kaka info dobrodošla kako je tam

(odgovor članu Kreta)
Neposredna povezava do sporočila: 218
   RE: Novembrke2017
15.6.2017 9:38:45   
Niki13
Glede pregledov jaz nekako koristim ure in uredim, da mi ga dajo ali takoj zjutraj, da pridem čimprej v službo ( začnem delati ob 08:30 ) ali pa proti koncu delavnika, če ne gre popoldne po službi...
Iskreno nevem, če ti pripada bolniška ali ne za pregled...sicer praviš, da imaš G daleč, torej mogoče ti res pripada...kar vprašaj svojo osebno zdravnico...drugače pa imajo določena podjetja ( tudi naše
naj bi menda imelo ) določeno, da ti pripada 4 ure na mesec plačane odsotnosti za obisk zdravnika....vsi pa vemo, da papirji dosti prenesejo, ko pa dejansko nekaj rabiš in bi izkoristil te pa vsi grdo gledajo...
Meni so že določili kdaj grem na dopust, kdaj se vrnem iz porodniške, kako bom izkoristila dopust...skratka......user posted image ....itak, da bom uredila tako kot meni najbolj paše, ampak sem neodločna glede na to
da nas zakon malo omejuje nas, ki imamo rok konec leta...če si pustim letošnji dopust v celoti za po porodniški je riziko, da če mi porodniško podaljšajo za 3 mesece ( to je do polovice januarja ) v celoti ta dopust
izgubim, kar pa seveda ne bi rada....in tukaj je ta moja velika dilema kaj storiti...ali reskirati, da letošnji dopust izgubim, ali ga pokoristiti sedaj pred porodniško...

(odgovor članu sladkorčica)
Neposredna povezava do sporočila: 219
   RE: Novembrke2017
15.6.2017 11:22:02   
Damuš

IZVIRNO SPOROČILO: sladkorčica

Joj glede vročine ....dve leti nazaj sem tako trpela ko je bila taka huda vročina .Rok sem imela pa 14 avgust. ...


Ja, te vročine se pa spomnim. je bila hčerka stara par mesecev takrat - ravno se je začenjala plazit. In je bilo tako peklensko vroče, da sva jo imela celo poletje samo v plenički (če bi to bilo sedaj, bi jo najbrž imla kar nagico). In je bogica hotela plazit, pa ni znala in se je puzala po trebuščku - je imela čisto obribanega. Na koncu je izumila gibanje ala tjulen - ni se več puzala po trebuščku, ampak je "skakala" po trebuščkuuser posted image Še ponoči je nisem nič pokrivala, sam plenička in to je to. Pa še tako je bila cela potna.

IZVIRNO SPOROČILO: sladkorčica

Ja damuš men se tudi to tako pozno zdi....se mi zdi da kar nategujejo preglede recimo na prvem sem bila v 9 tednu pol zdej komaj v skoraj 16 tednu morfologijo mam pa šele 17 julija. ...
Ja jst sm zadnjič res oreng začutila tako nežno mehurčkanje pol pa kar ne več ....V presnji nosečnosti je bilo zelo hitro se mi zdi in zmeri ko sem pogrešala sem se usedla mal pozgeckala pa se mi je javil...Zdej pa menda kar panca ....:)


Mah ... jaz sem sama kriva, da imam sele drugi pregled. Sem se za prvega ful pozno naročila zardi prejšnjih SS. Pa sej v končni fazi ... Če je vse ok, tako ni panike glede pregledov, če pa kej ni ok, pa itak nimajo kaj narediti oz. bi se tako videlo oz. čutilo. Se mi zdi.

Men se pa zdi, da so mi hormoni ful udarili na psiho. Zadnje čase sem takooooo zaskrbljena za vsak drek, da je to res čisto preveč.
A katera ve ... če poiščeš pomoč psihologa v nosečnosti a so tud take doooolge čakalne vrste kot ponavadi? Al imamo nosečke prednost?
Mislim, ne zdej razumet, da sem pa že čist adijo. Sprašujem sam informativno - če bo kriza, da bom vedela (sej pravim, da pretiravam v vsaki negativni stvari). Pač miss črnih scenarijev. user posted image


Joj, a je še katera tako pozabljiva? V prvi nosečnopsti se mi je tako neumno zdelo, ko sem brala, da so nosečnice bolj pozabljive, ker res nisem imela s tem problemov. Sedaj sem pa huj ko zlata ribica. Čisto vsak dan pozabim a sem že vzela tablete (železo) al ne.
Pa ko mi mož neki pove (da ima sestanek, da je naredil nekaj) jaz čez pol ure že ne vem nič o tem. Na srečo je strašno razumevajoč in se vsak dan vsaj ene 5x iz srca nasmeji moji zmedenosti.

(odgovor članu sladkorčica)
Neposredna povezava do sporočila: 220
   RE: Novembrke2017
15.6.2017 12:38:53   
sladkorčica
Uf damuš poletje 2015 si bom zapomnila za vse večne čase ker je skoraj celo poletje zgalo okoli 40 stopinj. ....Samo želja se mi je pa uresničila ker sem skoz govorila da upam da se me un goraj usmili da ko bo treba rodit da se bo ohladilo in se je res. Točno tiste dneve se je ohladilo in dež padal:)

Jah no glede pregledov mate čisto prav ....cce je vse ok je brez veze guzvo delat pa čakat. ..

Tudi jaz sem zelo zelo pozabljiva....prav presnji teden sem bila 100%da sem neki uredila pa nisem....Kot bi se naredila črna luknja v spominu Hehe. ..

Za psihologa ti ne znam povedati oz svetovati ker nisem imela nobenih težav nikoli. ..lahko te pa pomirim da je to ziher zaradi hormonov ker glih panična nisem mi pa tako včasih srce nabija kot da me bo panika zagrabila. ...Pa potem tudi mine...
Mogoče bi bilo smiselno svoji gin ali osebnemu zdravniku omenit pa ti bodo že oni svetovali. ...Mogoče pa rabiš samo en pogovor ....nevem z prijateljico ali komurkoli ki mu zaupaš....

(odgovor članu Damuš)
Neposredna povezava do sporočila: 221
   RE: Novembrke2017
15.6.2017 13:13:15   
Kreta
Uh, sladkorčica, kaj veliko ne morem svetovati glede morja - hrvaške obale jaz res ne poznam veliko. Dvakrat sem bila v Nerezinah, enkrat pa na Pelješču, in takrat sem se na poti tja ali nazaj ustvaila v Trogirju in tam prežievla en popoldan/večer. Všeč mi je bilo tam, tudi arhitektura, pa vzdušje... Nisem se pa tam kopala ali karkoli in kot rečeno je bil bolj "mimohod".
Na Kreti sva pa bila že večkrat. Samo z otrokom se še nisva opogumila za to. Zdaj pa tudi še ne kaže kaj kmalu, hmmm. Prvo leto je bilo z malim sploh težko it kamorkoli, je bil kar zahteven otrok. Po prvem letu pa veliiiko bolan in spet nam ni bilo za take dolge poti... Zdaj bo pa spet ena mala štrčka... Bomo videli.

Vročine/poletja 2015 se spomnim - del časa smo bili na morju in smo vsi trije vsak dan opoldan spali po tri ure. Pa je otrok drugače nespalček, težko ga je bilo uspavati. Takrat pa ne, voda in vročina, vsem nam je pasalo spanje, super je bilo.

Pozabljiva jaz tokrat nisem pretirano. Iz prve nosečnosti se spomnim težav s tem, čeprav ne strašnih, ampak bilo je nekaj lukenj v spominu. Tudi zdaj se mi zgodi, da koga kaj vprašam in celo poslušam, ampak potem ne vem, kaj mi je odgovoril - če imam preveč stvari v mislih, kar odklopim - še bolj kot sicer. Upam, da ne be veliko slabše, kot je sedaj. Če bo tako, bo ok.

Damuš, glede te zaskrbljenosti bi pa morda lahko poskusila z Bachovimi esencami si pomagat. Če si poiščeš strokovnjaka, da ti naredi/svetuje za osebno mešanico - to je taka blaga zadeva za nosečnost, ampak bi lahko pomagalo. Saj je vseeno, če je zaradi hormonov, gotovo je zelo zoprno.

Jaz kar trkam, sicer sem imela hude slabosti in težave z želodcem, in še vedno je to delno prisotno. Pravzaprav če ne bo huje, kot je sedaj, bom super srečna. Pa moram paziti, kaj jem, kdaj in koliko in blablabla. Ampak prvič sem imela proti koncu grozljivo pekočo zgago. Sem sede spala. Na-por-no!!! Psiha je pa zaenkrat ok, spet trkam, kar me zelo veseli. Občasno se lahko zgodi, ko sem preutrujena, neprespana in preobremenjena, da bom kar jokala, ampak redko in prehodno. Morda me zadene malo prej kot sicer, ker sem tudi bolj utrujena in potrebujem več spanja, a gre.

Skratka, če boš iskala psihologa, Damuš, jaz dvomim, da kaj prej prideš na vrsto, morda malo (???), a vprašanje, če je to pravočasno. Pa tudi previdna bodi - imaš take in drugačne psihologe. Eni naši recimo znanci (morda nekoč družinski prijatelji, čeprav zdaj težko to rečem, ker so se zadeve drugače obrnile) so imeli blazne težave, v katere jih naj bi "zapeljala psihologinja". Sicer poznam situacijo dovolj dobro, da lahko rečem, da ni bilo vse idealno - no, to tako nikjer ni, ampak so zanje stvarikar dobro funkcionirale. Potem se je pa žena po nasvetu nekih sodelavcev, menda, obrnila na psohologinjo, privat, ful hodila, ful keša porabila, rezultat je pa bil, da bi se z možem skoraj ločila, pa še s policijo so imeli opravka. Ker je javen forum, ne bi šla v podrobnosti. Ampak nauk zgodbe je ta, da ni dobila pomoči, ki bi jo potrebovala, ampak podpihovanje težav in razprtij ter družinskih sporov. Družina ni razadla, ampak životarijo. Kaj bo, se še ne ve. Menda bosta zdržala zaradi otrok, kako dolgo, se ne ve. Iz študijskih časov se tudi spomnim, da je bilo precej študentov psihologije zelo čudnih. Poznam pa nekaj super ljudi. Tako da... Hočem reči, kot ima lahko to počutje velik vpliv nate, ga ima lahko tudi psiholog. Zato izberi previdno, če boš šla v to.

(odgovor članu sladkorčica)
Neposredna povezava do sporočila: 222
   RE: Novembrke2017
21.6.2017 17:13:33   
sladkorčica
Ojla punce
Evo zgodba iz pred dveh let se spet ponavlja. ..ta peklenska vročina. ..Upam da jo dobro prenašate ....Midva sva čez dan največ noter. Zjutri pa zvečer gremo ven. Komaj čakam da vendar bazen postavimo ....
Pišite kaj

(odgovor članu Kreta)
Neposredna povezava do sporočila: 223
   RE: Novembrke2017
23.6.2017 11:57:16   
Damuš
Zanimivo, ampak mene ta vročina niti ne muči preveč - res pa je, da sem ves čas doma, večinoma v hiši. verjamem, da bi bila zgodba drugačna, če bi morala se furat z avtom ali pa pešačit.

Naša ta mala je dobila bazenček in je zdaj najsrečnejši otrok, ko nalijemo vodo in lahko ona malo čofota. Je pa malo nesrečna, ker se ne more tunkat (ker pač se mi ne da nalivat tolk vode).

Punce ... tiste, ki ste že čutile brcike ... a brcike čutite vsak dan? jaz jih zdaj 2 dni malo slabše ali sploh ne in sme seveda spet cela panična (jah, le kaj bi jaz brez panikeuser posted image ).resno razmišljam, da bi si naročila anglesound. A ga ima katera? Se mi zdi, da ste pisale ene, da je fajn.

(odgovor članu sladkorčica)
Neposredna povezava do sporočila: 224
   RE: Novembrke2017
23.6.2017 12:44:38   
sladkorčica
Damuš naj te pomirim.....Zadnjič oz ko sem bila ene 15 t sem parkrat res občutila brce...Pa sem si mislila no pa res drži da prej začutiš po dokaj hitri presnji nosečnosti. ...No pa sem se ustela. ...Od takrat zelo redko začutim pa se to res zelo nežno zgeckanje. ...angelsound pa ne mislim kupovat ker je men osebno brez veze. ...za vsako stvar pride svoj čas in tudi za močnejše brce bo...
Jst pravim tko če bi bilo kaj narobe bi mati narava že pokazala znake. ....

Tako da brez panike nič ni narobe....Pač zgleda da imamo zaspancke v busiju :)

(odgovor članu Damuš)
Neposredna povezava do sporočila: 225
Stran:   <<   < Prejšnja stran  7 8 [9] 10 11   Naslednja stran >   >>
Stran: <<   < Prejšnja stran  7 8 [9] 10 11   Naslednja stran >   >>
Pojdi na:





Zgodnji znaki nosečnosti: Izcedek
Zanositev povzroči številne spremembe v ženskem telesu in ena od teh je trdnost in položaj materničnega vratu. S spremlj...
11 dih jemajočih fotografij PORODA DOMA!
Porod doma pomeni absolutno prevzemanje odgovornosti, vračanje k naravi in ??izkazovanje ženske moči – te fotografije to...




ime za fantka
N5ra

Katero ime za fantka je najlepše?

Lian (16%)

Zak (7%)

Val (30%)

Zan (22%)

Tian (24%)


Število vseh glasov: 491

Hvala za glasove. Glasoval/a si že za vse aktualne ankete. Lahko pa ustvariš svojo anketo!