|      
Ops :( Si prepričan/-a, da ne želiš več sodelovati?
Preden potrdiš svojo odločitev, preberi podrobnosti.
Če potrdiš, da želiš odnehati, se ti bo avtomatično naložil poseben piškotek (cookie), s pomočjo katerega bomo ob ponovnem prihodu na našo spletno stran prepoznali tvoj račun in poskrbeli, da boš lahko v času trajanja nagradnega tekmovanja (od 17. 12. do 21. 12. 2018) nemoteno brskal/-a po Ringaraja.net brez prikazovanja ikon naših sponzorjev oziroma brez okenca na desnem delu zaslona.

Obenem boš izgubil/-a vse že osvojene točke in s tem, žal, izgubiš tudi možnost, da osvojiš odlično nagrado. Raje še enkrat premisli, preden klikneš da.

Si še vedno želiš odnehati?
Ringaraja.net uporablja piškotke z namenom zagotavljanja spletne storitve, oglasnih sistemov in funkcionalnosti, ki jih sicer ne bi mogli nuditi.
Z obiskom in uporabo spletnega mesta soglašate s piškotki.   Več o tem
Uporabniki na tej temi: nihče
  Natisni
Stran: <<   < Prejšnja stran  9 10 [11] 12 13   Naslednja stran >   >>
Uporabnik
Sporočilo << Starejša tema   Novejša tema >>
   RE: Novembrke2017
8.8.2017 14:54:12   
sladkorčica
Ja porkaš no.... (:......Kako si ugotovila? Res držim pesti za tebe da se bo vse izteklo ....

Ja pri nas sem bila jaz bolj tista ki me je Firbec matral. ...sva pa povedala samo staršem in bratom in sestram. Ostali izvejo ko rodim. ...

Ja imena....Hmmmmm .....nikakor se ne moreva odločit Hehe. ...Jst sicer mam izbrano mojmu pa ni preveč všeč. ...nočem pa neki na silo.hocem da bo obema všeč. ..jih je pa kar neki všečnih. ..za fantka bi bil večji problem ker so vsa imena koli so men všeč pobrane v zlahti in kolegih.

Ja prej sm ti pozabila napisat da smo bili na morju otok čiovo trogir. ...Vse super fino fajn sam ti povem da smo bili čist fertik od vročine s tem da smo šli iz plaže ob 12h ob 17 h nazaj. Res en dan so v Splitu namerili 43 stopinj. Tok smo imeli še v načrtu kaj si bomo ogledali nazadnje nismo šli nikamor razen v mesto trogir pa se to mi je bila ena sama muka. ..tecka nosečka sem bila hehe....

(odgovor članu Niki13)
Neposredna povezava do sporočila: 251
   RE: Novembrke2017
8.8.2017 15:37:04   
Niki13
Aprila sem zacutila bulo in ala pokazat,pol ala se k dermatologi pokazat,pol se ne PA vse tako hitro obrnilo....niti en mesec ni se minil od biopsije PA sem se bila operirana,zdaj PA cakam izvide in trpim bolecine (kar je se najmanj pri vsem ostalem)...kako se je pa uredilo pri tvojem bratu?
Mi z vsem kar se nam dogaja nimava niti casa niti energie razmisljati o imenih in ostalemuser posted image ...ful sem upala,da bom max uzivala v tej nosecnosti itd a na zalost.......
Ja verjamem,da dopust pri 40 stopinjah ni ravno lustno sploh pa z malim otrokom...
Si ze kaj pripravljala za puncko v prihodu?

(odgovor članu sladkorčica)
Neposredna povezava do sporočila: 252
   RE: Novembrke2017
8.8.2017 15:58:06   
sladkorčica
Brat se je lepo pozdravil in ima dva navihanca dvojčka z umetno.....res držim pesti za tebe ker je to zelo težko obdobje. Kdaj izveš za rezultate?

Ne zaenkrat nimam še nič. Ubistvu čakam da gre mali v vrtec septembra moram vse pospravit fantovsko. Sem tud vprasala zaradi tega na uz.drugac mi nebi bilo treba nic pospravljat.potem me čaka spet nova pošiljka bom velik dobila od partnerjeve sestre. Voziček imam praktično nov peg perego gt3 modularec. Kupili smo isofix da nam bo lažje zdej ko bomo imeli dvoje. Drugo opremo mam vse skoraj novo ko sm pa 2 leti nazaj rodila.
Zdej mi je najbolj važno da naredim red z oblekicami.
Drug teden bo mali 2 leti star bomo imeli malo piknika. Imava tudi darilo traktor na pedale.

(odgovor članu Niki13)
Neposredna povezava do sporočila: 253
   RE: Novembrke2017
8.8.2017 17:08:06   
Niki13
Ma super kaksna lepa novicka...bravo on user posted image
Nevem kdaj bodo...v cetrtek imam kontrolo, ampak dvomim, da bodo ze na razpolago,ceprav mocno upam, da ja..
Jaz imam vse pospravljeno od mojega junaka in bom njegove stvari pripravila, saj konc koncev tudi, ce bo puncka bo lahko imela njegovo robico...bom naknadno pol kupila kaj bolj primernega za puncko, ce bo potrebno...zihr pa ne mislim prej nic kupovat...edino vozicek moram kaksen poisat primeren, saj tistega ki sem imela za prvega mi je res prevelik in mi ni bil komot pa zdaj, ko bosta oba v vozicku res ne bi bilo prakticno, tako, da ko pridem malo k sebi ( ceprav so mi dali 3 mesece okrevanja in bo ze skoraj rok pred vrati ) bom mogla vrat na nos laufat okoli, da najdem kaj primernega...je pa res, da bom prej poskusila kaj poiskati na internetu in potem sla pogledat v trgovino, saj sem se starokopitna, da rajsi vidim osebno stvari preden kupim preko interneta.....
Moj je praznoval 11.07. 4 leta ma sem imela ze paniko zaradi moje zadeve, tako, da je bilo praznovanje urejeno, vendar z zamudo pa mal manjse kot bi v nasprotnem primeru naredila.....

(odgovor članu sladkorčica)
Neposredna povezava do sporočila: 254
   RE: Novembrke2017
14.8.2017 12:49:35   
sladkorčica
Ojla Niki. ....

Kako si? Si dobila izvide?

(odgovor članu Niki13)
Neposredna povezava do sporočila: 255
   RE: Novembrke2017
16.8.2017 13:07:36   
Damuš
Ojej Niki kaksne novice. Drzim pesti da se iztece najboljse kar se mora.

In potem se jaz smilim sama sebi zaradi te peklenske vrocine. user posted image
Res sem vesela da sem prvo nosecnost prezivljala v enem najbolj hladnih poletij. ker tole ... jaz komaj cakam da bo konec poletja, pa ceprav je sicer to eden mojih najljubših letnih časov.

Mi smo se pravkar vrnili iz morja. Bilo je super, sam prevroče.
Sem se naplavala za celo leto naprej. Hčerka je pa tudi uživala.

Mene začenjajo pestiti tipične nosečniške tegobe - hemeroidi (ti so še posebej nadležni) in zgaga. Sicer se pa počutim super. Razen psihe ... ta še vedno dela 300 na uro in iz vsakega problemčka naredim en megalomanski problem. Prav utrujajoče je že vse skupaj.

Ta teden imam pregled in me je kar malo strah kaj bo rekla glede teže (nazadnje sem bila ful kregana, ker sem se premalo zredila. user posted image user posted image user posted image No, od takrat sem sem zredila 4 kg. Bomo videli.

kako ste kaj ostale? A smo samo 3 ostale na tej temi?

(odgovor članu sladkorčica)
Neposredna povezava do sporočila: 256
   RE: Novembrke2017
16.8.2017 14:09:05   
sladkorčica
Ojla damuš

Ja očitno smo sam me tri tuki. ...

Ja Evo tako sem jaz predlani trpela oz se dosti huje ker sem bila čisto na koncu, jutri nas mali praznuje 2 rojstni dan.

Tudi jaz sem imela hude probleme z hemeroidi sedaj pa začuda ne me pa tudi zgaga spet heca malo.
Mi smo tudi letos imeli čisto prevroče na morju tudi 43 stopinj je bilo en dan in mi ni čisto nič pasalo in tudi tamal je bil zadnji dan že tako tečen in utrujen od te vročine pa smo res vsak dan šli ob 12 iz plaže oz plaža se je spraznila ker to je mučenje ne uživanje. Mah drugo leto bo boljše (kao).......
Damuš že kaj veste kaj pričakujete?

Ti še sekiraš da si se premalo zredila jaz pa ravno obratno. No nisem zdej neki ekstrem pridobila tam 2kg na mesec sedaj. V začetku je bil pa zelo hiter poskok . Letos sem res zeloooooo vesela ker zaenkrat ne otekajo noge. ..predlani me je še to matralo ker sem bila ekstremno otečena tako da sem že iz porodnišnice šla 12kg lažja domov. Sama voda je bila v meni. ....

Punce a mogoče katera razmišlja o poporodnem pasu?Jaz resno razmišljam da bi si ga kupila. ...Baje gre dosti hitreje na svoje mesto in tudi mišice prej pridejo k sebi. ....

Ma kaj gre čas hitro naprej ....jaz sem 27 teden......bo treba počasi torbo pripravit

(odgovor članu Damuš)
Neposredna povezava do sporočila: 257
   RE: Novembrke2017
21.8.2017 14:24:39   
Niki13
Zivijo punce..ja sm dobila izvide..hvalabogu ni invazivnega raka, na zalost pa ni bilo odstranjeno vse tako, da me caka ponovna operacijauser posted image ..ce se bo le dalo bi to uredili po porodu,vendar.........user posted image ...skratka sem se naucila ziveti iz dneva v dan in bomo videli kako se bo vse skupaj zakljucilo...
Vama prav malo zavidam dopustovanje...tudi mi smo imeli ta dva tedna nacrtovano dopust a se nam je vse podrlo user posted image ...
Meni so noge otekale na zacetku zdaj pa cist nic...sem se pa zredila nekje 6-7 kg...na zacetku je bil boom s kg zdaj pa verjetno tudi zaradi zivcev vse mal miruje...zdaj sem dobila se zelezo,ker sem imela hemoglobina 99 in mi prav nic ne pase....bomo preziveli tudi to samo,da bi vse ostalo bilo ok...
iskreno nisem sploh razmisljala o tem pasu sladkorcica,ali bolje nisem niti nic okoli tega brala kaj pomaga ali ne in cemu naj bi sluzil...
Mislim,da je pri 27 tednu res malo prehitro za torbo pripravit al se motim??? Meni se na kraj pameti ni prislo,da bi karkoli pripravila...user posted image

(odgovor članu sladkorčica)
Neposredna povezava do sporočila: 258
   RE: Novembrke2017
22.8.2017 8:34:56   
Damuš

IZVIRNO SPOROČILO: sladkorčica

Ojla damuš

Ja očitno smo sam me tri tuki. ...

Ja Evo tako sem jaz predlani trpela oz se dosti huje ker sem bila čisto na koncu, jutri nas mali praznuje 2 rojstni dan.

Tudi jaz sem imela hude probleme z hemeroidi sedaj pa začuda ne me pa tudi zgaga spet heca malo.
Mi smo tudi letos imeli čisto prevroče na morju tudi 43 stopinj je bilo en dan in mi ni čisto nič pasalo in tudi tamal je bil zadnji dan že tako tečen in utrujen od te vročine pa smo res vsak dan šli ob 12 iz plaže oz plaža se je spraznila ker to je mučenje ne uživanje. Mah drugo leto bo boljše (kao).......
Damuš že kaj veste kaj pričakujete?

Ti še sekiraš da si se premalo zredila jaz pa ravno obratno. No nisem zdej neki ekstrem pridobila tam 2kg na mesec sedaj. V začetku je bil pa zelo hiter poskok . Letos sem res zeloooooo vesela ker zaenkrat ne otekajo noge. ..predlani me je še to matralo ker sem bila ekstremno otečena tako da sem že iz porodnišnice šla 12kg lažja domov. Sama voda je bila v meni. ....

Punce a mogoče katera razmišlja o poporodnem pasu?Jaz resno razmišljam da bi si ga kupila. ...Baje gre dosti hitreje na svoje mesto in tudi mišice prej pridejo k sebi. ....

Ma kaj gre čas hitro naprej ....jaz sem 27 teden......bo treba počasi torbo pripravit


Ja, sej se spomnim, da si že na začetku pisala, da upaš, da ne bo vroče poletje. pa sem si takrat mislila, da pretiravaš. No, zdaj pa jaz vriskam vsak dan ko se ohladi in REEEES že komaj čakam na jesen in na resne ohladitve. Boga hčerka ... je morala celo poletje preživeti v bajti, ker jaz niti podrazno nisem hotela ven na tisto vročino. zdaj ko se je mal ohladilo, pa si celo jaz spet želim iti na kak sprehod.

Joj, a sta vidve tud tako utrujeni? Ma meni je že prav bedno. Poberem 3 stvari iz tal pa sem čist fuč. Se bom resno morala vzeti v roke, ker sem tako brez kondicije, da adijo. zdaj ko se bo shladilo, pa ko bo šla hčerka spet v vrtec, moram začet z rednimi sprehodi, da pridem malo k sebi. ker tole ležanje cel dan in prekladanje iz enega kota v drugega ne vodi več nikamor.

Ja, že vemo kaj bo, sam zaenkrat ostaja skrivnost (vprašanje, kako dolgo še, ker jaz in moj jezik pač nisva za skrivnosti user posted image ). Vi že veste?

(odgovor članu sladkorčica)
Neposredna povezava do sporočila: 259
   RE: Novembrke2017
22.8.2017 8:46:09   
Damuš
Eh, sem pomotoma stisnila "pošlji".

Glede moje teže ... ja, ugotavljam, da sem ena redkih ki ima težavo se zrediti v nosečnosti. Vse okoli mene jamrajo kako hitro in preveč se redijo, jaz pa se moram res trudit, da se zredim. Jao ... No do sedaj sem se zredila 6 kg (4 v zadnjem mesecu). Seveda s tem, da sem na začetku 2 kg shujšala. Jaz upam, da se bom vsaj 10 kg zredila. V prvi N sem se zredila samo 6kg, ampak sem bila po porodu tako suha (razen, trebuh je bil ogromen), da je bilo že kar grdo. Pa si želim, da bi imela mal več zaloge tokrat. Seveda pa ne spet preveč.user posted image Eh, nikol ni prav.

za poporodni pas pa jaz še nisem slišala in posledično nisem razmišljala o njem. prvič sem imela carskega in pri CR sploh ne vem če to pride v upoštev ... itak pa takrat tam spodaj vse tako boli, da mi niti na kraj pameti ne bi padlo si kaj povijat.
Bomo videli tokrat kako bo. vsekakor upam na naravni porod, ampak ...

Niki ... super, da ni invazivni rak. Res držim pesti, da bo operacija lahko po porodu. Joj joj te nosečnosti ... vsaka ima svoj križ. Enim vam pa še posebej ni lahko.

ko sme bila mlajša sem vedno sanjala kako lepo je v nosečnosti ... zdaj pa imam vsega poln kufer in komaj čakam da bo konec. Bi imela še kaj otrok, ampak me nosečnost tako izčrpa, da sem prav začela razmišljati a si pa jaz tega res želim? Mah ... pustmo stat ... vsaj še kaki 2 leti hahaha.

(odgovor članu Damuš)
Neposredna povezava do sporočila: 260
   RE: Novembrke2017
22.8.2017 9:29:57   
sladkorčica
Ojla punce...

Niki no super da ni ta hitri rak da se pozdravis ....verjamem da je tole za tebe zelo stresno ....Kljub vsemu ti želim da prideš do konca. ..in tudi boš ....

Ja damuš jst sm čist Fuč ....komaj čakam na november da tole spravimo ven hehr. ...Ja pri nas vemo spol in sedaj bo punčka ....partner je grozno Vesel :)

Glede poporodnega pasu sem pa nekje na netu zasledila in sem si mal prebrala o tem. Me je zelo navdušilo ker je kao prej vse na svojem mestu. Tudi meni je ostal trebušček nekaj mesecev po porodu in mi je bilo že tečno ko so kaki znanci spraševali če spet pričakujemo. ...Zato sem se tok navdušila in imajo ga v sanolaborju stane pa 30e. Jst si ga bom po vsej verjetnosti kupila....je pa baje tudi po cr primeren sam nevem kok je pa v praksi izvedljivo. ...

Jah torba za v porodnišnico. ....ne mislim je že sedaj pripravljati ampak čez kak mesec bo pa treba ker nikoli ne veš kje in kdaj te preseneti. ...

Uglavnem men se zdi da sem sedaj v zadnjem tednu opazila da se trebušček čedalje bolj veča :)
Bo šla katera v materinsko šolo? Jaz niti slučajno ne ker je kar neki....

Partnerji vas bodo spremljali pri porodu?

(odgovor članu Damuš)
Neposredna povezava do sporočila: 261
   RE: Novembrke2017
22.8.2017 12:18:51   
Niki13
Ojla...jaz pa moram povedati, da mi to poletje sploh ne predstavlja tezav..razen nekaj dni, ko je bilo res vroce je vse ostalo zame super poletje, saj ponoci cudovito ohladi pa ni neke grozne vlage,skratka podpisem takoj za vsako taksno poletje..
Jz bolj kot drugo sem olenjena zaradi lezanja po operaciji in sm s kondicijo res na nicliuser posted image ...upam,da si kmalu opomorem in bom lahko malo bolj aktivna,saj tao je res ze pocasi neznosno...
Meni je pa tako lepo v nosecnosti,da bi lahko non stop bila nosecauser posted image ..ze pri prvem,ki se je rodil v grozno vrocem poletju nisem zelela it roditi, ker nama je bilo tako lepo,da mi je bilo prav zal...in tudi tokrat,ce ne bi imela drugih tezav je ravno tako...sm ze rekla mozu,da bi po tem imela se enega samo,da lahko uzivam nosecnostuser posted image ..sem pa ze prestara tako,da mislim,da se bom kar pri dveh ustavila...
Sladkorcica malo sem prebrala o poporodnem pasu,pa se mi ne zdi prav nic napacno...je pa res,da meni po prvem porodu se ni nic poznalo nikjer ne glede strij ne glede poveseenega trebuha kljub temu,da za to nisem naredila nic razen redno mazala z mandljevim oljem med nosecnostjo...no v tej nosecnosti nisem tako pridna,saj je prevec ostalega vmes...ni pa napacna zadeva..
Moj trebuscek je na zacetku zeo hitro zrastel sedaj pa kar nekako miruje...ravno prej sem ga gedala kako je majhenuser posted image .....
Jz sm bla samo na 1 predavanju 2 meseca nazaj, da sm dobila potrdilo za moza,da je lahko pri porodu in podatek kako do epiduralne vkolikor bi potrebovala/se odlocila...tako,da ja moz bo vsekakor z mano pri porodu kot je bil tudi v prvouser posted image ...
Damus eno vprasanje...napisala si,da si imela v prvo CR...ali drzi,da je okrevsnje dosti tezje in daljse kot pri naravnem porodu? Res tako mocno boli? Jz se sedaj nevem ali ga bom morala imeti ali ne pa kar berem mi ravno ne disi user posted image

(odgovor članu sladkorčica)
Neposredna povezava do sporočila: 262
   RE: Novembrke2017
22.8.2017 12:31:08   
Damuš

IZVIRNO SPOROČILO: Niki13

Damus eno vprasanje...napisala si,da si imela v prvo CR...ali drzi,da je okrevsnje dosti tezje in daljse kot pri naravnem porodu? Res tako mocno boli? Jz se sedaj nevem ali ga bom morala imeti ali ne pa kar berem mi ravno ne disi user posted image


Hm ... pravzaprav ne vem kaj naj odgovorim. Jaz, kolikor se spomnim, nisem imela po CR čist nobenih težav.
Pač ok ja ... tisti prvi teden je kar hud ... ampak jaz sem že naslednji dan po CR veselo stopicala naokoli. jaz pravim, da me je adrenalin gnal, ker so bile sestre na oddelku straaaaaašno neprijazne. pač boli, ker je itak prazen trebuh pa koža kar plahuta naokoli ko hodiš oz. se obračaš iz enega boka na drug bok. Kot po vsaki operaciji.

Ampak jaz mislim, da sem bila veliko boljša od marsikatere, ki je rodila po naravni poti (mogoče sem pa same take spoznavala, kaj pa vem ... cimra v sobi je rodila naravno, rojevala več kot 12 ur, bila šivana zunaj znotraj, posteljica se ji ni odluščila, ena druga je imela razmik simfize - okrevala še celo leto po porodu). Tako da ... Lej jaz nimam v spominu nekih hudih težav, razen pač tiste bolečine prvih 14 dni. res pa je da ne morem primerjat z naravnim porodom, ker ga pač nisem doživela. Po moje da bi lahko bilo lažje, lahko pa tudi hujše.

Aja, pa jaz nisem imela spinalne, ampak splošno anestezijo. In kolikor berem, če bo zdaj tudi carski, je tudi ne bi izbrala. ker imam itak probleme s hudimi migrenami in ne želim po porodu doživljati celomesečnih glavobolov, kar se rado zgodi pri spinalni.

(odgovor članu Niki13)
Neposredna povezava do sporočila: 263
   RE: Novembrke2017
22.8.2017 12:49:24   
sladkorčica
Ja jaz nebi vedela kak zgleda cr niti hud porod....res sem imela srečo zdaj nazadnje mi je res ponoči voda odtekla pol je bilo malo v mirovanju. Ko se je začelo sm prišla ob 14.30 v porodno 3 cm odprta. 18.13 je mali pokukal na svet 3890g težak ....nobenih šivov vse je bilo super in tud okrevala sm zlo hitro in res močno upam da bo sedaj se boljše Hehe.
Mam pa prijateljico ki ima 3 otroke. Prvega je rodila naravno 2 pa cr. Ona je rekla da ji je bil naravni porod katastrofa da je po dveh cr dosti hitreje okrevala. Tako da Niki po moje se ne rabiš bat .pač če ne gre drugače je bolje cr kot pa hudi zapleti zaradi naravnega poroda.

Ja tale po porodni pas me resnično mika. Tudi jaz drugac nimam problemov z strijami gre še mi zato da bi šle mišice in trebuh čimprej nazaj in da to res pomaga . Mam kolegico ki dela v sanolaborju bom njo vprašala kako se to kaj obnese. Se pa spomnim da so me še kar ziher pol leta bolele mišice sploh tuki pri rebrih. Sem imela res ogromen trebušček. Zdaj mam dosti manjšega. ..

(odgovor članu Damuš)
Neposredna povezava do sporočila: 264
   RE: Novembrke2017
29.8.2017 10:14:36   
Niki13
Bomo videli kaj se bodo na koncu odlocili,saj nam / mi ne preostane drugega kot zaupat zdravnikom...mene je sedaj (ker se ni bilo dovolj) "napadla" srbecica za katero sem bila v petek na pregledu,prejela preventivno dozo tablet in sedaj cakam jetrne izvide ter izvide zolcne kisline v upanju, da ne gre za jetrno obolenje in posledicno vse kar le to prinese s seboj....zadnji meseci in prihodnji mi res niso posejani z rozicami uffy user posted image

(odgovor članu sladkorčica)
Neposredna povezava do sporočila: 265
   RE: Novembrke2017
1.9.2017 9:07:23   
Damuš
Niki13 tebi pa res ni prizanešeno. Si že dobila rezultate testov? kako kaže? Upam, da najbolje kar se da (sicer ne vem kaj dejansko pomeni jetrno obolenje, ampak ziher nič kaj fajnega).

Jaz sem še vedno čist depresivna (ok, mogoče malo pretirano rečeno, ampak hormoni so pa res čist adijo in s tem moje počutje in vse). Bolijo me medenične kosti (v prvi nosečnosti se tega sploh ne spomnim) in to tako, da na trenutke komaj hodim. za povrhu sva pa šli s hčerko zadnjič še na sprehod - ona s kolesom (prvič - se šele uči) in mi je ušla po enem bregu (dovoz do hiše), da sem morala šprintat za njo in sem si očitno še nekaj nategnila tam dol. Sem bila čist fertik od šoka in bolečin še cel dan.

Namesto da bi se veselila nosečnosti in uživala na polno, se pa smilim sama sebi, jezna na cel svet, ker ne morem s tamalo niti normalno na sprehod. Ma kaj na sprehod. Še s kavča se ne morem skobacat. je tamala tako hecna, ko moram kdaj vstat iz kavča, pa vedno komentiram, da "počakaj, da se skotalim dol". In potem hčerka prileti k meni in me začne rolati iz kavča dol.

Sam kakorkoli ... najlepš je pa, ko se uležem al pa vsedem in začne detece v trebuhu zganjat vragolije. Mož temu pravi vesoljski premiki. Pa je res ko en vesoljček ki se premika pod kožo. Prav celo telo lahk čutim, ko drsi ob trebušni steni. Pa včasih mi cel trebuh skače. Dobesedno. Mož vedno tako prestrašeno gleda ob tem, da me vedno spravi v smeh.

(odgovor članu Niki13)
Neposredna povezava do sporočila: 266
   RE: Novembrke2017
13.9.2017 20:32:39   
sladkorčica
Ojla novemberke .....Ja kje pa ste vse????

Niki zate držim pesti da se pozdravis in končno zadihas ker tole maš pa res hude preizkušnje. ...

Uglavnem punce november se neizbežno približuje. ...jaz sem si že pripravila oblekice za našo bebi. ...Ubistvu bom sam se pleničke kupila drugo pa vse sproti ker mam se neki stvari od predlani od malega .....

Je že katera urejala za porodniško? Jaz grem mogoče še ta teden....

Bol se bližam koncu bolj je naporno. .sem pa vesela da je šel mali v vrtec da res lahko mal zadiham. ..Sicer gre tudi v vrtec čedalje težje ko moram malega pa v avto pa ven pa pripenjat. ...težak je ....sam dokler bom lahko potem bo partner prevzel skrb.


Imejte še lepo pa pišite kaj.

Papa

(odgovor članu Damuš)
Neposredna povezava do sporočila: 267
   RE: Novembrke2017
15.9.2017 16:09:44   
peregrina
Evo me. Obilno, štorasto, zadihano, utrujeno ...user posted image

Jaz sem sedaj, ko se je shladilo, kar oživela. Vsak dan grem na sprehod (pol urce hitre hoje). No ... pol se pa že konča hahaha.
Pri nas je tako, da sem jaz itak doma in hčerko vsako jutro peljem v vrtec (imamo vrtec pred nosom in greva kar peš).

Sedaj sem se spomnila, da bi bilo fino si kaj skuhat za v skrinjo in tako že 2 dni kuham omakice, filam papriko itd.

Cotk se še nisem lotila. Ker jih niti nimam. Bomo očitno zamenjali barve user posted image user posted image in tako moram najprej vse punčkasto odpremit h kolegici, ki čaka punčko. Potem moram pa pogruntat, kje bom dobila fantovske stvari. Ok, neki jih že imam, neki si mislim, da jih bom dobila. vsega pa tudi ne. Itak pa nimam namena komplicirat (ajd, lih roza ne bom oblačila fantku no).

Porodniška ... mene je skor kap zadnjič, ko sem klicala na CSD pa je rekla, da ja da si lahko začnem kar rihtat. Aja? A že?
Joj joj joj ... kako hitro mine čas.

Počasi se me loteva panika glede poroda. Sva bila na 3D/4D pa je rekla, da mi predlaga carskega, jaz pa vsa nesrečna, ker si želim naravni porod.
Na srečo je moja G. (ki dela v porodnišnici, kamor nameravam iti) rekla, da imam velike možnosti za naravnega - odvisno pač od situacije pri prejšnjem carskem.

A ima katera kak nasvet, kako se čim bolje (psihično) pripraviti na porod? Prvič sem sicer mislila, da sem pripravljena, ampak sem doživela šok, ko sme dojela da nism niti malo pripravljena.


(odgovor članu sladkorčica)
Neposredna povezava do sporočila: 268
   RE: Novembrke2017
15.9.2017 16:29:18   
Niki13
Zivijo punce..malo dosti sem bila odsotna, ker mi je moj sincek zbolel in sm bila za njim 24 ur na dan...no ponoci hvala bogu spi, ampak seveda tudi jaz user posted image po celem dnevu napornem ...izvidi so bili ok, ampak mene se vedno tako mocno daje srbecica, da me ponoci zbuja in mi moz skoraj roke veze, da si koze dol ne poberem...kljub temu, da vsako vecer pogoltnem 4 tablete ki naj bi to omilile ne gre in ne gre...ampak dobro bo ze, saj je to min proti vsemu kar sem prestala v tej nosecnosti...sama nosecnost gre super, ce bi bilo po moje kot tudi v prvi bi tudi tokrat sploh ne sla rodit, ker mi je tako lepo s trebusckom in dojenckom ki skace po trebuscku user posted image ...
Iskreno nisem pripravljala se cisto nic ( pa zihr bi, da me ne preseneti glede na vse ), ravno vceraj sem razmisljala, da bi morala vsaj prebrati kaj vzeti s sabo v porodnisnico, ko bo cas...niti imen se nimava izbranih, skratka upam, da bo res dojencek pocakal na rok in nas ne presenetil prehitro...za bolnisko sem sla vprasat in lahko nesem cel kup papirije po 17.9., saj lahko oddas le 60 dni pred predvidenim rokom...
No v sredo sem imela pregled in predlagala ginekologu, da bi zelela roditi po naravni poti, ampak z epiduralno...je recimo da sprejel moj predlog, ampak zdaj moram se s kirurgom govoriti ali bo to izvedljivo, saj bi se rada izogibala carskega, ce bi bilo mogoce glede na to, da je okrevanje daljse in z mojim malim soraj nemogoce a ga ne morem izkljuciti pri tako pomembni zivljenski spremembi in tudi zato, ker pri carskem ne more biti zraven moz zelim si pa, da bi bila skupaj, ko bova izvedela ali je puncka ali fantek...skratka upam, da mi bo vsaj tukaj prizaneseno in bo porod sel dobro skozi brez prevelikih muk in zapletov..
Glede priprave...mmmm...ne sme te biti strah poroda...jz sem pri prvem izbrala datum za umetne in ko sm sla vprasat sestre ali me bodo zjutraj zbudile za it rodit so se mi smejale ces kaj kvasis itak ne bos spala....seveda sem pa spala kot pribita in sm komaj odprla oci, ko sm imela ze sestro s papirji pri meni, da je treba it rodit....cisto nic me ni bilo strah, pac zavedat se, da itak je potrebno roditi in da vse prezivijo torej bomo tudi mi user posted image ....tako, da kar korajzno, brez panike in straha pa bo slo najlepse skozi.....

(odgovor članu peregrina)
Neposredna povezava do sporočila: 269
   RE: Novembrke2017
18.9.2017 11:12:16   
Damuš
Joj punce, kako sem jaz smotana. Sem zadnjič pisala, da že dva dni kuham omakce itd. No pol pa 3 dan dojamem, da čebula ful napihuje, jaz sem pa v bologneze omako dala ogromno čebule. user posted image user posted image user posted image

Pa že prvič sem pihnila mimo - takrat sem skuhala veliko segedina (ker ga imam pač rada). user posted image Adijo pamet. Ampak za prvič se mi še oprosti, zdej pa nimam lih nekih izgovorov.

Sicer se mi pa zdi, da bom po porodu strašno pogrešala ta hormonski koktejl. Po eni strani se zjokam za vsak drek (reklama za pampers, danes sem se zjokala, ko sem brala eno temo, kako en otrok v vrtcu grize ...).Po drugi strani imam pa nekontrolirane napade smeha. Ki preidejo v jok, pa spet v smeh.
Zadnjič sva šla z možem spat, pa že neki časa leživa in mene prebliskne neki in se začnem smejat. Mož je samo rekel: "Ojej, a spet boš jokala!"
jaz pa še v večji smeh. In on spet: "Dej no, ko boš zbudila ta malo!" (spi z nama v sobi-sam še malo). In potem se meni utrga in sem se krohotala na ves glas - takrat se je že mož smejal. In spet reče: "Pa ti ne boš samo tamale zbudila, še sosede boš zbudila!" (imela sva zaprta okna).

Joj joj joj ...

jaz ne vem, a sva samo midva taka, al je to normalno v vsaki nosečnosti, da preurejava bajto (na hard - nova otroška soba, kuhinja, nova spalnica ... mislim ... ne pohištvo - to je mala malca - pač vs egradbeno). jaz sem že zagrozila možu, da če bom slučajno še kdaj noseča, da nima da se dotakne kakšnega orodja, ker ne bomo več prenavljali bajte, ko bom noseča.

Jaz sem že tako naveličana vsega. Pa še 2 meseca imam pred sabo. Najbrž tud zato, ker nimam službe in sem cele dneve doma. Ah ... saj vem, po porodu pa pridejo druge skrbi.

kako ste pa ve kaj?

(odgovor članu Niki13)
Neposredna povezava do sporočila: 270
   RE: Novembrke2017
4.10.2017 16:39:41   
sladkorčica
Živijo. ...

Evo drage moje ....smo skoraj pri koncu:)

Porodniško sem si zrihtala druge papirje tudi ,oblekice pa torba za porodnišnico imam tudi . Se par malenkosti in to je to .

Drugače sem sedaj v 32 t imela uz in mi je gin na merila kar oreng bejbo tam okrog 2000g ima že.
Jst se veselim konca ker mi je.cedalje težje vse skupaj. Tolažim se da bo kmalu bolje. Kako ste ostale ?Kako prenašate te zadnje mesece in dneve?

(odgovor članu Damuš)
Neposredna povezava do sporočila: 271
   RE: Novembrke2017
7.10.2017 19:05:15   
Gidll
Zivjo sotrpinke ;)
Jaz ze tudi prav komaj cakam da vidim svojo puncko user posted image
Me pa zanima ce se je se pri kateri pojavil rumen izcedek? Nic ne srbi ali smrdi samo zelo rumen je in kar obilen.. a katera ve ce je to kaj narobe? Sem pa v 35t :)

(odgovor članu sladkorčica)
Neposredna povezava do sporočila: 272
   RE: Novembrke2017
8.10.2017 22:14:19   
Damuš

IZVIRNO SPOROČILO: Gidll

Zivjo sotrpinke ;)
Jaz ze tudi prav komaj cakam da vidim svojo puncko user posted image
Me pa zanima ce se je se pri kateri pojavil rumen izcedek? Nic ne srbi ali smrdi samo zelo rumen je in kar obilen.. a katera ve ce je to kaj narobe? Sem pa v 35t :)


Nimam pojma. Jaz sicer imam izcedek, ampak je tak kot že vso nosečnost. Ko sem spraševala Pušenjaka glede otrdevanja trebuha (zadnji teden mi otrdeva nonstop - lahko tudi 10x na uro), je rekel, da so zaki prezgodnjega poroda otrdevanje, povečan izcedek in bolečine.
Na tvojem mestu bi se šla pokazat.

Jaz sem itak imela pregled ta teden, zato nisem zganjala panike. Ugotovila je da je še se lepo zaprto. In ja - spet sem bila kregana ker se v 3 tednih nisem nič zredila.user posted image Jaz res ne vem kaj naj sploh še jem. Mi je rekla: "Gospa, od vitaminov se ne boste zredili!" jaz pa vitaminov (sadja in zelenjave) že itak ful malo pojem. Mah, kar neki.

Jaz nimam še nič pripravljeno. Bajta je v reazsulu (dobesedno - 2 sobi sta še čisto gradbišče, v eni sobi je nagrmadeno vse iz ostalih dveh sob, no ena sobs je pa celo primerna za bivanje.
Cotke - kaj je že to? Sem uspela samo tolk presortirat, da sem ločila fantovske in dekliške. Kdaj bom naredila ostalo nimam pojma. Porodniške si tud še nisem zrihtala. Pravzaprav še niti tega nisem dojela, da bi bilo dobro materinsko za sabo nosit. za vsak primer.

Sama sebi grem na živce ker sem okorna, nenormalno utrujena, trebuh mi otrdi za vsak drek (dobesedno za vsak gib). Mi je G na pregledu rekla, da če otrdi več kot 10x na dan, da se moram nujno prit pokazat. Ampak men vsak dan že do kosila otrdi več kot 10x.
In kaj - naj zdaj vsak dan svetim tam al kaj?

Poleg vsega je pa še tamala zbolela in kuha že 4 dan na 39 in dežurava z možem cele noči in zbijava vročino, pa ta kr vztraja. Sem že tolk neprespana, crknjena in tečna, da joj.

Eh ... tolk kot me je strah poroda, prav tolk al pa še več si želim, da bi bilo te nosečnosti že enkrat konec, da dobim spet nazaj svoje telo in svojo gibčnost.
In prav tolk tud neizmerno uživam v brcikah (no zdaj so že konkretne brce). Eh še sama sebe ne razumem.


(odgovor članu Gidll)
Neposredna povezava do sporočila: 273
   RE: Novembrke2017
9.10.2017 11:50:32   
sladkorčica
Kar se tiče izcedka tud jaz nimam pojma. Tako vprašanje je bolj za ginekologa. ...

Uf damuš boš mogla pa kar mal pohiteti da te kaj ne ujame kar se tiče porodniške. ....Jst imam že vse urejeno . Razen Očetovstvo bova še uredila ker nisva poročena. ....
Ja meni tud kar trebuh precej otrdeva sam moja gin ni nič komentirala da bi bilo to pa kaj hudo narobe....Gre pa tud men na živce ...en tak čuden občutek rata. ...
Tud jaz se veselim konca nosečnosti. ...Bolj se bliža rok bolj sm zmatrana nerodna,zdej mi je stalno vroče. ...Uf hormoncki. ...Pa zgaga ...ta mi bo res živce požrla, najhuje je ponoči pa po tisti hrani ki jo imam najraje. ...mah sej bo bols. ..prej ali slej

(odgovor članu Damuš)
Neposredna povezava do sporočila: 274
   RE: Novembrke2017
11.10.2017 21:48:48   
Niki13
Zivijo punce...jaz se pa vsak dan sprasujem kdaj je slo mimo teh 9 mesecev in bi z veseljem mojega dojencka imela v trebuscku se kaksen mesec, saj kot sem ze rekla je meni tok lepo biti noseca user posted image ...ampak pac tako ne gre...ce bi prej zacela bi mogoce se kaksno nosecnost imela pred sabo tako pa mislim, da bo zadnja in res je prehitro minila, najverjetneje ker sem imela se vse vmesne nepricakovane zadeve...sedaj mi pa manjka se 1 mesec, pripravljeno nimam cisto nic, tolazim se da saj bo moz ze kaj pripravil, ce bi sla prej rodit....sedaj imam pregled prihodnjo sredo in komaj cakam, da se dogovorim (vsaj upam ) kako bom rodila...
Do sedaj sem se zredila kar malo ( po moje tud premalo in nevem kako to ) in sicer 8 kg...pri prvem sem sla gor 14-15 kg..danes sem nesla vse papirje za izracun porodniske pa bomo videli...pri prvem sem dobila vec porodniske kot place in upam, da bo tudi tokrat tako....ta we bi pa lahko sla tudi kaj kupit za malega dojencka pa mene za v bolnisnico...upam, da mi rata...


(odgovor članu sladkorčica)
Neposredna povezava do sporočila: 275
Stran:   <<   < Prejšnja stran  9 10 [11] 12 13   Naslednja stran >   >>
Stran: <<   < Prejšnja stran  9 10 [11] 12 13   Naslednja stran >   >>
Pojdi na:





Zakaj tudi najbolj zdrave nosečnice slabo ...
99 odstotkov nosečnic se pritožuje nad kakovostjo spanja. Preverite, kateri so trije glavni razlogi, zakaj nosečnice pog...
Nosečnost: Tabela rasti ploda po tednih
Kako velik je plod v posameznem tednu nosečnosti? Preveri, kako izgleda nosečnost po tednih!




NOSEČNOST
пеперутка16

Kateri del nosečnosti vam je bil najbolj všeč oz. najlažji?