|      
Ops :( Si prepričan/-a, da ne želiš več sodelovati?
Preden potrdiš svojo odločitev, preberi podrobnosti.
Če potrdiš, da želiš odnehati, se ti bo avtomatično naložil poseben piškotek (cookie), s pomočjo katerega bomo ob ponovnem prihodu na našo spletno stran prepoznali tvoj račun in poskrbeli, da boš lahko v času trajanja nagradnega tekmovanja (od 17. 12. do 21. 12. 2018) nemoteno brskal/-a po Ringaraja.net brez prikazovanja ikon naših sponzorjev oziroma brez okenca na desnem delu zaslona.

Obenem boš izgubil/-a vse že osvojene točke in s tem, žal, izgubiš tudi možnost, da osvojiš odlično nagrado. Raje še enkrat premisli, preden klikneš da.

Si še vedno želiš odnehati?
Ringaraja.net uporablja piškotke z namenom zagotavljanja spletne storitve, oglasnih sistemov in funkcionalnosti, ki jih sicer ne bi mogli nuditi.
Z obiskom in uporabo spletnega mesta soglašate s piškotki.   Več o tem
Uporabniki na tej temi: nihče
  Natisni
Stran: <<   < Prejšnja stran  17 18 [19] 20 21   Naslednja stran >   >>
Uporabnik
Sporočilo << Starejša tema   Novejša tema >>
   RE: Bodoče nosečnice 2018
30.1.2018 9:12:24   
Taja15
To naju je pa že veliko ljudi vprašalo. A pa bosta zdržala? A res nočeta vedet?
V bistvu je tako...moj niti slučajno noče meni je res vseeno mogoče bi mi prav prišlo le glede oblačil. Voziček, posteljica...bi itak nevtralno.
Pri prvi sem imela občutek, da bo punčka. Sedaj pa da bo fantek. Samo to nič ne pomeni.

Saj tudi napovedi niso 100%. Kolegici so še teden dni pred porodom govorili joj kako močan fant.
Rodila punčko 3010g.user posted image

(odgovor članu Jetkarmak00)
Neposredna povezava do sporočila: 451
   RE: Bodoče nosečnice 2018
30.1.2018 9:58:58   
Apik
Annaaa ja sej vem da ni za ziher znak, samo me dost specificno boli pred M pa mislm da je to to ce je pa ne bo do petka pol pa lulam :)

Jetkarmak00 nisem delala testa, ga ne bom dokler ne bo zamujala vsaj par dni M...drugace pa so bile moje M do dneva natancne, 30 dnevni ciklus, prejsni mesec se mi je pa O zamaknila za vsaj 5 dni M pa posledicno za 6 dni (zaradi psihe ali necesa???) tko da zato ta zamik...

(odgovor članu Taja15)
Neposredna povezava do sporočila: 452
   RE: Bodoče nosečnice 2018
30.1.2018 10:29:32   
madjanca
Midva za prvega nisva zelela vedet. Sva pa dobila nevtralne cotke od sestre.. naceloma bele, bez, rjave, rumene, zelene... za kasnejse oblekce pa je naceloma boljse sproti kupovat, ker razlicno hitro rastejo... nas recimo bolj pocasi.. pri 11m nosi se vedno oblacilca 6-9m medtem, ko od kolegice 9m nosi cujnce za 12m :)

(odgovor članu Apik)
Neposredna povezava do sporočila: 453
   RE: Bodoče nosečnice 2018
30.1.2018 14:22:37   
Jetkarmak00
Taja, vprasaj ti na pregledu :) saj ni treba da svojemu poves :) hehe. Zanj bo se vedno presenecenje.. Ja jaz bi definitivno zelela vedt a kupovat pinki pajace z miki misko ali fantovske modre dinozavre user posted image user posted image ampak itak vsak po svoje. Nekateri pac to zelijo vedt od rojstvu sele. Samo zame to ne bi bil presenecenje, saj nic takega.. Saj je lahko ze zdaj presenecenje ko izves za spol :) ceprav taja ti itak ze imas puncko.. Tako da zdaj drugi otrok.. Verjamem da je bolj vseeno potem ali bo puncka ali fantek.. Samo firbc dela pa svoje.. user posted image ce cutis da je fantek pravijo da se velikokrat to tudi uresnici ves :) pravijo da nosecnica dostkrat to zacuti.. Evo kaz ze zdaj cutim da bo decembrcek in puncka user posted image user posted image

Apik.. To ni dobr znak, da se oklepas narediti test??! user posted image user posted image

Madjanca.. Ce dobis cunje od nekoga je to itak drgac kot ce moras vse sam kupovat. Tam dobis majce, hlacke, karkoli.. Tako kot je bilo ze kupljeno.. Ce pa moras sam kupovat je pa tezko iti mimo kaksne hude roza jopice z rozicam ali pa kaksnega rjavega digger-ja :) ko ne ves kam se osredotociti.. Jaz bi za puncko vse roza kupilaauser posted image za fantka pa ce me preseneti nisem se razmisljala.. Verjetno stil zeleno moder rjav.. :))

(odgovor članu madjanca)
Neposredna povezava do sporočila: 454
   RE: Bodoče nosečnice 2018
30.1.2018 14:54:06   
madjanca

IZVIRNO SPOROČILO: Jetkarmak00

Taja, vprasaj ti na pregledu :) saj ni treba da svojemu poves :) hehe. Zanj bo se vedno presenecenje.. Ja jaz bi definitivno zelela vedt a kupovat pinki pajace z miki misko ali fantovske modre dinozavre user posted image user posted image ampak itak vsak po svoje. Nekateri pac to zelijo vedt od rojstvu sele. Samo zame to ne bi bil presenecenje, saj nic takega.. Saj je lahko ze zdaj presenecenje ko izves za spol :) ceprav taja ti itak ze imas puncko.. Tako da zdaj drugi otrok.. Verjamem da je bolj vseeno potem ali bo puncka ali fantek.. Samo firbc dela pa svoje.. user posted image ce cutis da je fantek pravijo da se velikokrat to tudi uresnici ves :) pravijo da nosecnica dostkrat to zacuti.. Evo kaz ze zdaj cutim da bo decembrcek in puncka user posted image user posted image

Apik.. To ni dobr znak, da se oklepas narediti test??! user posted image user posted image

Madjanca.. Ce dobis cunje od nekoga je to itak drgac kot ce moras vse sam kupovat. Tam dobis majce, hlacke, karkoli.. Tako kot je bilo ze kupljeno.. Ce pa moras sam kupovat je pa tezko iti mimo kaksne hude roza jopice z rozicam ali pa kaksnega rjavega digger-ja :) ko ne ves kam se osredotociti.. Jaz bi za puncko vse roza kupilaauser posted image za fantka pa ce me preseneti nisem se razmisljala.. Verjetno stil zeleno moder rjav.. :))


Ma meni pa sploh niso te otroske cujne neki potegnile k sm po stacunah hodila. Se zdaj ko sem sla u soping za vrtec sem kooomaj nabrala. Za puncke vse kicasto, za fante pa itak v vsaki stacuni dve sort trenirk in to je to user posted image pa ze tko nism neki nakupovaln tip cloveka... ja tam do 62 je lahko tudi belo in bez, ker tudi popackajo ne nic. Meni je bila super. Pa se mirnk lahko kuhas, ce so bele 😁

(odgovor članu Jetkarmak00)
Neposredna povezava do sporočila: 455
   RE: Bodoče nosečnice 2018
30.1.2018 16:37:43   
Taja15
Madjanca ja saj to je res. Ce ne bom vprasala do konco bom kar v bež, rumenih in beloh odtenkih kupila par bodijev. Potem pa naprej
Sicer je glede velikosti tudi problem. Moja se je rodila majhna in je imela kar dolgo 56 cifro. Od brata je pa že čez en teden jo 62 oblačla.
Sicer pa trgovine so zdaj in pol na voljo...

Sicer je še kar zgodaj ( sploh tiste, ki že imate majhne otroke) kateri voziček ste imele?
Meni je noro vsec joolz ali stokke vendar za naš teren odpadejo...

(odgovor članu madjanca)
Neposredna povezava do sporočila: 456
   RE: Bodoče nosečnice 2018
30.1.2018 16:57:24   
madjanca
Ja mislim, da naceloma prej gres do trgovine kot prerastejo 56.. nas je imel prvi mesec 50 recimo. Pa fino so nevtralne da jih imas se za druge otrocke na zacetku.

Imam baby lux largo in sem zelo zadovoljna. Mali je rad v njem in ubistvu ne bomo rabli marele, ker je sportni del tako velik, da bi lahko z njim se kakega prvosolcka vozila user posted image tudi kosara je ogromna.. notri je bil do 7m. Sicer nisem neka zagreta vozickarca in res nisem naredila miljon km.. ampak se obnese super zaenkrat. Kolegica ima peg perego gt3 in sva na enem sprehodu zamenjale in je tudi ona priznala, da je moj dosti lepse vodljiv, lazji in prakticen (kosaro, lupinico in sportni del lahko obrnes v obe smeri). Edino kar me moti, je kosara. Ta jim ni uspela. Imam pa pac ruzacek za v trgovino..

Drugace pa midva se uvajava v vrtec trenutno :) in naslednji teden grem na probo za sluzbo za nadomescanje porodniske. V kolikor jo dobim, bomo pac s pikico pocakali. Ce seveda se ni kaj ze prijelo (v sanjah user posted image )

(odgovor članu Taja15)
Neposredna povezava do sporočila: 457
   RE: Bodoče nosečnice 2018
30.1.2018 19:31:44   
Jetkarmak00
Ja to je res..bez in bela sta na zacetku ful vredu :) jaz imam od bratca veliko cunj ze, samo je pa res da pri njem nismo kupovali nevtralne.. Ampak samo za fantke.. Modre.. Boys napisi... Traktorji itd tko da ce bom mela puncko sem brez cunjuser posted image tiste, ki imate porode za sabo.. Koliko so bli veliki in tezki kaj vasii user posted image ? Je res da so puncke manjse in lazje? A so to samo ene "govorice", pustimo nedonosencke, te so itak najlazji pa manjsi.. user posted image a je cifra 50 v trhovinah za donosene a za nedonosencke? Sama sem bila rojena normalno, ampak sem bila 51cm in mi je mami pravla da me je 14 dni oblacila v cifro 50user posted image da mi je bila cifra 56 zelooo prevelika. Teoreticno gledano, pa bi mi morala biti cifra 50 premajhna, glede na to da sem bila vecja ampak mi je bila cisto pravuser posted image zato sprasujem, a tudi ve kupujete za zacetek 50 a startate kar z 56?user posted image
Ajaaaa, prvi porod punce.. Ste rodile pred pdp ali po? Spet sem prebrala da so prvi porodi baje po pdp. user posted image kako pa je v resnici?? user posted image

(odgovor članu madjanca)
Neposredna povezava do sporočila: 458
   RE: Bodoče nosečnice 2018
30.1.2018 19:47:42   
Taja15
Jaz ti lahko povem za mojo.
50 oblačil sploh nisem imela, 56 pa je nosila skoraj 2 meseca. Rodila se je velika 49cm. Je pa pri teh oblačilih tako, da je precej odvisno od modela in trgovine kje kupis. Jaz sem dobila pajacek 68 cifro pa ga je oblekla že pri dveh mesecih ker je bil pač manjši. Da so punčke manjše pa ne vem. Po moje bi lahko bilo ja.

Rodila sem pa 5 dni pred PDP in mi je bilo prav super...kolegica ki je imela rok dan za mano pa 8 dni po PDP in je bila prav napsihirana od čakanja.

(odgovor članu Jetkarmak00)
Neposredna povezava do sporočila: 459
   RE: Bodoče nosečnice 2018
30.1.2018 21:54:21   
madjanca
Meni so 5 dni cez PDP sprozili, ker so ocenili da je kar tezek... no potem pa se je zakvackalo in so naredili urgentni CR, imel pa je 800g manj kot so ocenili..

To je cista loterija. Sem pa zasledila podatek, da se samo 6% otrok rodi na PDP user posted image

(odgovor članu Taja15)
Neposredna povezava do sporočila: 460
   RE: Bodoče nosečnice 2018
30.1.2018 22:34:53   
Katte
Prvi tri dni pred rokom, porod v dobrih štirih urah, drugi dva dni pred rokom, v dobrih dveh urah.

_____________________________

Our miracle baby boy is in my arms (Mar 2013).
First loss in May 2014, at 6+2 wks.
Our 2nd miracle baby boy born in Feb 2015.
2nd loss in Jan 2017, at 4+5 wks.
3rd loss in Jul 2017, at 14+4 wks.
Still hoping.

(odgovor članu madjanca)
Neposredna povezava do sporočila: 461
   RE: Bodoče nosečnice 2018
31.1.2018 8:40:11   
Jetkarmak00
Ajaa, potem ste kar vse startale z oblekcami cifra 56? Crprav bi pomoje tebi taja, bila pri tamali prav 50:) a je tamala bolj majhne rasti ali je samo bila pac toliko velika? Jaaa verjanem, bolje riditi pred rokom. Takrat pomoje komaj cakas kdaj bo.. Predvidevam da te ze vse tisci, moti, boli.. Kaj sele da cakas po pdp user posted image


(odgovor članu Katte)
Neposredna povezava do sporočila: 462
   RE: Bodoče nosečnice 2018
31.1.2018 8:43:06   
pika poka 1
Jaz sem rodila en dan čez rok. So mi pa dali umetne popadke in me je bolelo kot hudič. Epiduralne nisem želela in tudi v drugo je ne bom. Čeprav me je že zdaj strah poroda, pa še noseča nisem, hihi user posted image
Je pa imel mali 3350g in 51cm. 50 številke oblačil skoraj nisem imela. Nekaj malega, ampak nisem koristila.

Juhu februar je pred vrati. Kmalu začnem s tabletkami.
Potem pa moj mesec - MAREC! user posted image user posted image

(odgovor članu Katte)
Neposredna povezava do sporočila: 463
   RE: Bodoče nosečnice 2018
31.1.2018 9:19:47   
madjanca
Jooooj punce. To vam moram povedat.. ne vem, kaj naj si mislim...

Danes ponoci se mi je sanjalo, da sem noseca... in edinkrat do zdaj, ko sem to sanjala, je bilo takrat, ko sem bila noseca pa se nisem vedela..

Sicer koliksna je verjetnost, da se to res zgodi dvakrat... ampak testke bom vseeno pripravila. Nisva nic sicer slonckala v ta namen, pazila pa se tudi nisva.. samo se nocem veselit, glede na to, da je verjetnost 1:100000 pri teh mojih pocasnih jajcnikih user posted image

Ja pikapoka umetni res nenormalno bolijo, tudi jaz sem se odpovedala.epiduralni. bom pa v drugo malce razmisljala o ultivi..

(odgovor članu pika poka 1)
Neposredna povezava do sporočila: 464
   RE: Bodoče nosečnice 2018
31.1.2018 9:39:56   
Annaaa
Jutri testeeek.... 😍
3x rodila.. 2x 7 dni cez rok...1x 15 dni pred rokom ..vse sprozeno z umetnimi..

(odgovor članu madjanca)
Neposredna povezava do sporočila: 465
   RE: Bodoče nosečnice 2018
31.1.2018 9:41:22   
Taja15

IZVIRNO SPOROČILO: Jetkarmak00

Ajaa, potem ste kar vse startale z oblekcami cifra 56? Crprav bi pomoje tebi taja, bila pri tamali prav 50:) a je tamala bolj majhne rasti ali je samo bila pac toliko velika? Jaaa verjanem, bolje riditi pred rokom. Takrat pomoje komaj cakas kdaj bo.. Predvidevam da te ze vse tisci, moti, boli.. Kaj sele da cakas po pdp user posted image




V bistvu so ji bile 56 kar uredu. Mogoče kakšen pajacek malo pri stopaloh velik drugače pa so bile ok. Tudi sedaj bom štartala z 56. Razen seveda da se zgodi prezgodnji porod potem bom kasneje nabavila manjse.

Jaz sem imela epiduralno pa sem bila super zadovoljna , ker sem s tem se izognila CR.. si bom pa prebrala še od ulitve kakšne so kaj izkušnje.

Mi je pa kolegica rekla, da ker je že toliko let let od prvega poroda da je to za telo kot da sem prvorodka. Ne vem no...jaz to prvič slišim. Kao da sam porod ne bo nič lažji...eh moja mami je brata rodila v 40min brez problema mene potem čez 18 mesecev rojevala 10 ur. Pomoje to pravilo da je drugi porod lažji ni pravilo...

(odgovor članu Jetkarmak00)
Neposredna povezava do sporočila: 466
   RE: Bodoče nosečnice 2018
31.1.2018 9:48:40   
madjanca
Jaz sem imela urgentni CR in k sreci nisem imela epiduralne, da sem lahko dobila spinalno in bila takoj z otrockom user posted image

Aja sem pa imela prej dalantin (upam da sem prav napisala) proti bolecinam.

(odgovor članu Taja15)
Neposredna povezava do sporočila: 467
   RE: Bodoče nosečnice 2018
31.1.2018 9:52:05   
Taja15
Po CR je potem bolečina kjer je rana na trebuhu? Pa potem dojenje steče kaj kasneje?

(odgovor članu madjanca)
Neposredna povezava do sporočila: 468
   RE: Bodoče nosečnice 2018
31.1.2018 10:04:27   
madjanca
Ene okrevajo po 14 dneh, jaz recimo sem sele po nekje 4m bila bolje.. pogoste bolecine so bile nekje do 7m.. zdaj pri 11m pa sem odlicna za napovedovanje vremena (cutim vse vremenske spremembe) in pa boli, kadar prevec malega nosim in kadar imam tezave s prebavo. No pa po zumbi me tudi malce boli.

Dojenje nama ni steklo.. mali je ze od rojstva zaspancek in sem ga mogla tudi na flaski zbujat.. in po dveh mesecih dodajanja sem presla na polno flasko. Je bilo prevec stresno zame..

(odgovor članu Taja15)
Neposredna povezava do sporočila: 469
   RE: Bodoče nosečnice 2018
31.1.2018 15:40:00   
Klimtovka
Uuu, Annaaa, drzim pesti!!! Ti jutri lulas, jaz pa imam 2.IUIuser posted image

(odgovor članu madjanca)
Neposredna povezava do sporočila: 470
   RE: Bodoče nosečnice 2018
31.1.2018 15:41:10   
Annaaa
Klimatovka...drzim tudi zate jaz pestke....

(odgovor članu Klimtovka)
Neposredna povezava do sporočila: 471
   RE: Bodoče nosečnice 2018
31.1.2018 17:20:35   
erika2
Še jaz se vam pridružujem. Sicer sva se tudi midva že malo načakala, ampak bo tudi nama uspelo letos. Upam da kmalu.

(odgovor članu Jetkarmak00)
Neposredna povezava do sporočila: 472
   RE: Bodoče nosečnice 2018
31.1.2018 17:27:56   
erika2
Jaz pa cakam na svojo pikico ze stiri leta. Kar ni in ni ratalo. Lani sem se pa odlocila da je treba nekaj ukrenit v to smer. Oba sva sla na pregled. Meni so se jajcevode preverili ce so prehodni. In letos v zacetku januarja sem imela se histeroskopijo. Odstranili so mi cm velko pregrado in izrastline v maternici. Sedaj pa cakam na pregled pri G. In potem me caka umetna oploditev. Upam da se bo to hitro obrnilo. Sicer nevem koliko casa se caka na postopek. Ker jaz sem ze cist neucakana.

(odgovor članu erika2)
Neposredna povezava do sporočila: 473
   RE: Bodoče nosečnice 2018
31.1.2018 17:36:47   
Sofie
IZVIRNO SPOROČILO: madjanca

Ene okrevajo po 14 dneh, jaz recimo sem sele po nekje 4m bila bolje.. pogoste bolecine so bile nekje do 7m.. zdaj pri 11m pa sem odlicna za napovedovanje vremena (cutim vse vremenske spremembe) in pa boli, kadar prevec malega nosim in kadar imam tezave s prebavo. No pa po zumbi me tudi malce boli.

Dojenje nama ni steklo.. mali je ze od rojstva zaspancek in sem ga mogla tudi na flaski zbujat.. in po dveh mesecih dodajanja sem presla na polno flasko. Je bilo prevec stresno zame..


Jaz sem tudi imela urgentni CR in sem okrevala zelo hitro. Že v porodnišnici sem bila ok, doma smo šli 6. dan po porodu že na sprehod. Bolečin ni nobenih.

Dojenje nama je lepo steklo. Mleko je prišlo nekje 4. dan. Vmes je dobila 3x minimalno dodatka. Je bila pa tudi moja zaspanka, pa še slabši sesalni refleks je imela.

Tako, da je ful odvisno od osebe do osebe.

Kar se oblačil tiče pa je moja nosila 50 kar dolgo. Sigurno vsaj 2 meseca. Ko sva šli domov je imela 2800g. Še oblačila 50 so visela na njej. Doma sem imela samo kakšen kos 50, tako da je šel moj potem v HM in kupil hlačke s stopalci in bodije na preklop.

Voziček imam pa Bugaboo Cameleon 3. Meni je pomembno, da je lahek, lepo vodljiv, ima veliko strehco ter košaro. Idejansko je pogojem

< Sporočilo je popravil Sofie -- 31.1.2018 17:39:49 >

(odgovor članu madjanca)
Neposredna povezava do sporočila: 474
   RE: Bodoče nosečnice 2018
31.1.2018 17:37:52   
Apik
Uf Erika2 to je pa res dolgo obdobjeuser posted image verjamem da se bo sedaj sreca obrnila in bo uspelo user posted image

Annaaa drzim pesti nalulaj en plus za vse nasuser posted image

(odgovor članu erika2)
Neposredna povezava do sporočila: 475
Stran:   <<   < Prejšnja stran  17 18 [19] 20 21   Naslednja stran >   >>
Stran: <<   < Prejšnja stran  17 18 [19] 20 21   Naslednja stran >   >>
Pojdi na:





5 vzrokov za bolečino pri ovulaciji
Ne glede na to, kako zelo močna je ovulacijska bolečina, ginekologi opozarjajo, da to ni bolečina, ki bi bila normalna, ...
RESNIČNA ZGODBA: Sinu so zdravniki ohladil...
Bil je lep topel jesenski dan, za pregled v porodnišnici sem obula balerinke. Malčku se ni mudilo na svet, bila sem štir...




Plenice.
пеперутка16

Kdaj ste otroka začeli odvajati od plenic?