|      
Ops :( Si prepričan/-a, da ne želiš več sodelovati?
Preden potrdiš svojo odločitev, preberi podrobnosti.
Če potrdiš, da želiš odnehati, se ti bo avtomatično naložil poseben piškotek (cookie), s pomočjo katerega bomo ob ponovnem prihodu na našo spletno stran prepoznali tvoj račun in poskrbeli, da boš lahko v času trajanja nagradnega tekmovanja (od 17. 12. do 21. 12. 2018) nemoteno brskal/-a po Ringaraja.net brez prikazovanja ikon naših sponzorjev oziroma brez okenca na desnem delu zaslona.

Obenem boš izgubil/-a vse že osvojene točke in s tem, žal, izgubiš tudi možnost, da osvojiš odlično nagrado. Raje še enkrat premisli, preden klikneš da.

Si še vedno želiš odnehati?
Ringaraja.net uporablja piškotke z namenom zagotavljanja spletne storitve, oglasnih sistemov in funkcionalnosti, ki jih sicer ne bi mogli nuditi.
Z obiskom in uporabo spletnega mesta soglašate s piškotki.   Več o tem
Uporabniki na tej temi: nihče
  Natisni
Stran: <<   < Prejšnja stran  124 125 [126] 127 128   Naslednja stran >   >>
Uporabnik
Sporočilo << Starejša tema   Novejša tema >>
   RE: APRILČICE 2019
29.7.2019 19:04:50   
Cvetnilist
Oooo super punci! 😁Fajn, da nisem edina. 😁Meni se zdi knjiga res super in otroku lahko res ponudis raznoliko hrano, sama sploh ne bi pomislila na vse to kaj je v tej knjigi.😁Jaz bom probala cim vec svezih kasic delat, ce bo treba pa bom kdaj seveda tudi kaj zamrznila. 😁

(odgovor članu LoniRR)
Neposredna povezava do sporočila: 3126
   RE: APRILČICE 2019
29.7.2019 20:54:49   
jabuk
Po knjigi, sem tudi prvega po knjigi 😉

(odgovor članu Cvetnilist)
Neposredna povezava do sporočila: 3127
   RE: APRILČICE 2019
29.7.2019 21:07:18   
Cvetnilist
Torej predvidevam, da je bilo pri prvem ok po knjigi ne Jabuk? 😁Ce ne verjetno ne bi nadaljevala s tem tudi pri drugem.Povej te prosim iz prve roke, je ok taksen nacin po knjigi? Kdaj pa si zacela z gh pri prvem?Punce, kaj se je ze kateri zgodilo, da ji je soncek bruhnil v loku? To je meni dans zvecer, se je najedla, zaspala brez da bi podrla kupcka, potem pa se je naenkrat zbudila in prav bruhnila v loku. 😕Saj sem klicala pediatrinjo in je rekla da mozno, da zato, ker nisma podrli kupcka ampak da ce se ponovi, da naj se pridema pokazat.

(odgovor članu jabuk)
Neposredna povezava do sporočila: 3128
   RE: APRILČICE 2019
29.7.2019 22:08:17   
jabuk
Cvetnilist, jap, men je bilo po knjigi zelo priročno 😊. Mi pa ni maral jesti malic kot so npr.: gres s sadjem. Jaz sem sina hotela pri 4m, pa ni kazal pripravljenosti (ni pogoltnil), tak da sem ga potem pri 5m. Sem pa kar hitro začela mešati s krompirjem, ker se mi je zdelo, da mu bo bolj všeč. 


Glede bruhanja v loku, je meni to sin konstantno počel. Ona redko. 

(odgovor članu Cvetnilist)
Neposredna povezava do sporočila: 3129
   RE: APRILČICE 2019
29.7.2019 22:13:29   
Cvetnilist
Jaz bom probala zdaj po morju in bom videla kako bo. Res bi rada cimprej presla na gh, ker mama zmeraj tezave s polivanjem in res se mi ze zdi da bi ona jedla. No saj bom kmalu videla. 😁Saj logicno no da vsa hrana otroku ne odgovarja ampak pac probamo in vidimo potem kaj ja in kaj ne. 😁Si me zdaj malo pomirila Jabuk, ker me je skoraj kap. Polivanje mi je znano, ker imama ze zmeraj tezave s tem, to danes pa je res blo prav bruhanje v loku. Ampak sedaj je ok. Oziroma je bila ze po tek takoj ok, upam da ostane tak.

(odgovor članu jabuk)
Neposredna povezava do sporočila: 3130
   RE: APRILČICE 2019
30.7.2019 0:11:44   
LoniRR
Glede bruhanja oz. Polivanja v loku... v porodnisnici sem imela cimro ki ji je mala vsaj 3x na dan v loku vn bruhnila. To je zgledalo kot mini fontana. Peov vidlo se je ko sem sedela za mizo pa so rekli da ni nic hudega ampak se je samo prevec najedla brez kupcka. Tudi moji se je to ze zgodilo ampak bolj blagi lok kot pa tisti v porodnisnici...
Jst bom delala na svezih zadevah tko da ne bom zdaj nic zelenjave zmrzvala. Z GH pa bom probala s septembrom zaceti ko damo dopust in krst mimo.

(odgovor članu Cvetnilist)
Neposredna povezava do sporočila: 3131
   RE: APRILČICE 2019
31.7.2019 12:05:45   
LoniRR
Punce kako ste pa kaj s pijaco? Ali dodajate ksno vodo ali caj? Do kdaj je treba vodo prekuhavat? Keri caj pa dajete? 

(odgovor članu LoniRR)
Neposredna povezava do sporočila: 3132
   RE: APRILČICE 2019
31.7.2019 12:28:12   
Cvetnilist
Jaz ji dajem za pit, moram, ker je na am. Delam pa ji caj sama doma iz kumine, janeza, komarcka in kamilice.

(odgovor članu LoniRR)
Neposredna povezava do sporočila: 3133
   RE: APRILČICE 2019
31.7.2019 14:10:17   
LoniRR
Midve nisva na AM pa bi vseeno ji na kaksnem sprehodu v tej vrocini dala malo vode ali pa caj. Pa nvm kaj je boljse. Naj povem, da imamo zelo dobro vodo ze iz pipe in se mi zdi boljsa sveza kot pa ce jo prekuhavam ali raje ustekleniceno?

(odgovor članu Cvetnilist)
Neposredna povezava do sporočila: 3134
   RE: APRILČICE 2019
31.7.2019 14:11:48   
Cvetnilist
Meni je pediatrinja rekla ali prekuhana voda ali doma narejen caj. 😁Zdaj pa kaj sama zelis. Je p ta domac caj nesladkan, dobrega okusa in dober za prebavo.

(odgovor članu LoniRR)
Neposredna povezava do sporočila: 3135
   RE: APRILČICE 2019
31.7.2019 14:48:33   
Mišmašek
Jaz naredim mojemu čaj ali pa vodo iz pipe. Je pa res da imamo kvalitetno vodo, drugače bi prekuhavala. Tudi ta velik jo je pil ko je bil tako mali pa ni bilo nikoli nobenih težav. Pa s ta malim zdaj tudi ni nobenih težav. Itak pa zdravnica mora rečt da je treba prekuhat, ker ne ve kakšna je voda in za sigurno reče tako. 


(odgovor članu Cvetnilist)
Neposredna povezava do sporočila: 3136
   RE: APRILČICE 2019
31.7.2019 14:49:35   
Anonimen
Ce se bos odlocla za cajcek je tak recept (pediatrinja je rekla, da je super ta caj): na 2 dcl vode das 10 zrn janeza, 10 zrn kumine, 10 zrn komarcka (koromacai in 4 cvetove kamilice. Je pa res cisto naraven caj, dober za prebavo in najbolj pomembno nesladkan, ker vecina kupljenih cajev ima ze dodane sladkorje. Meni Lia dnevno spije skoraj tri 120 ml flaske tega caja.

(odgovor članu Cvetnilist)
  Neposredna povezava do sporočila: 3137
   RE: APRILČICE 2019
31.7.2019 14:49:57   
Cvetnilist
Po pomoti sem stisnila Anonimen uporabnik. 😁

(odgovor članu Anonimen)
Neposredna povezava do sporočila: 3138
   RE: APRILČICE 2019
31.7.2019 22:59:40   
jabuk
Samo dojim. Moja  baje bolj na meji pridobiva težo, in če bi ji dajala Za pit, bi se lahko zgodilo, da bi premalo pojedla. Za pit ji bom dala, ko bom začela z gh. Prekuhavano vodo naj bi dajal vsaj prvih 6m.


(odgovor članu Cvetnilist)
Neposredna povezava do sporočila: 3139
   RE: APRILČICE 2019
31.7.2019 23:52:20   
jabuk
Punce...Malo moram pojamrat...Super je, če domači podelijo svoje mnenje s tabo, ampak da te hočejo prepričati v svoj prav in želijo, da delaš kar oni hočejo, me pa utruja. In potem sem jaz tista slaba, ko rečem, da se nočem o tem pogovarjat, ker pač itak imamo različno mnenje. In pri prvem sem tudi poslušala svašta, delala po svoje, zdaj ga pa hvalijo. Se spomnim, ko so mi govorili, da bo razvajeni, ker je veliko na rokah, star je pa bil 2m...Zdaj pa je tema cuzanje roke, prsta, da je to škodljivo In da naj ji dudo ponujam. In ko rečem, da je to pač faza In da bom ukrepala, če bo potem še to počela, sem pa jaz čudna ..In bedno je, ker živimo v isti hiši. A veste, ko potem vlada tista negativna energija, ki te duši...In samo zato, ker ne delaš tako kot oni hočejo, ker so prepričani, da škodujem svojemu otroku.


(odgovor članu jabuk)
Neposredna povezava do sporočila: 3140
   RE: APRILČICE 2019
31.7.2019 23:55:37   
Cvetnilist
Moja mala sicer ma dudo, ker ne dojim vec ampak kolikor jaz vem je to faza v razvoju, da sesajo prstek. Je celo priporocljivo, skodi mogoce pol ko so ze malo vecji, leto, leto in pol. Zdaj pa definitivno ne.Te pa razumem, ker tudi meni dostikrat zelijo solit pamet ampak sem se zdaj ze nekak navadla, da ne popuscam vec. Moj otrok je in jaz bom najbolje vedla kaj je najboljse za njega. 😃Saj vem da dostikrat ne mislijo slabega ampak vseeno bi se blo mogoce vcasih bolse vgriznit v jezik.

(odgovor članu jabuk)
Neposredna povezava do sporočila: 3141
   RE: APRILČICE 2019
1.8.2019 0:03:46   
jabuk
Ja, hvala cvetnilist. Saj jaz ji tudi ponujam dudo, jo pač ven pljune. Rada bi imela mirno življenje, pa konstantno neko drezanje.

(odgovor članu Cvetnilist)
Neposredna povezava do sporočila: 3142
   RE: APRILČICE 2019
1.8.2019 9:07:03   
Mišmašek


IZVIRNO SPOROČILO: jabuk

Punce...Malo moram pojamrat...Super je, če domači podelijo svoje mnenje s tabo, ampak da te hočejo prepričati v svoj prav in želijo, da delaš kar oni hočejo, me pa utruja. In potem sem jaz tista slaba, ko rečem, da se nočem o tem pogovarjat, ker pač itak imamo različno mnenje. In pri prvem sem tudi poslušala svašta, delala po svoje, zdaj ga pa hvalijo. Se spomnim, ko so mi govorili, da bo razvajeni, ker je veliko na rokah, star je pa bil 2m...Zdaj pa je tema cuzanje roke, prsta, da je to škodljivo In da naj ji dudo ponujam. In ko rečem, da je to pač faza In da bom ukrepala, če bo potem še to počela, sem pa jaz čudna ..In bedno je, ker živimo v isti hiši. A veste, ko potem vlada tista negativna energija, ki te duši...In samo zato, ker ne delaš tako kot oni hočejo, ker so prepričani, da škodujem svojemu otroku.




Ti samo vztrajaj pri svojem! Ne poslušaj nobenga! Vsaka mati ve kako pa kaj s svojim otrokom. Pa kar reči jim, da če si enega otroka bila sposobna spravit gor, boš pa ja tudi drugega. Mislim, to ti pa res znajo nekateri osebki grenit najlepše trenutke. Ti kar povej vn kar misliš. Raje žleht kot pa se pustit komandirat! 👍😘 Pogumno!

(odgovor članu jabuk)
Neposredna povezava do sporočila: 3143
   RE: APRILČICE 2019
1.8.2019 10:58:37   
Žabica.m
da se malo javim še jaz. Mi smo boljše, bolj spimo ponoči očitno bila spet neka faza. Zdaj podnevi tudi spi kakšno uro do dve ampak tako, da sem jaz obvezno zraven. Se podojive in zaspi.

Moja je enkrat samo bruhnila v loku takoj ko sem jo dvignila za kupčka je šlo vse ven, po tistem nikoli več, razen občasno je spustila kaj malega ven.

Tekočine ji nič ne dodajam - se polno dojive in se odžeja na ta način. Smo probali po žlici čaj in vodo pa ni hotela. Flaške pa sploh nimamo, sem rekla dokler imam mleko flaške ne bo. Če bo seveda mnenje pediatrinje drugače bomo delali drugače. Tako kot je jabuk omenila obstaja verjetnost, da si s čajem zapolnijo želodček potem pa nočejo jesti. Naša tudi pridobiva malo manj kot pa je po tabelah in nočem tvegati. Sicer pa je vsako dete zase svet in dokler se bo ok razvijala ne bomo delali panike. Itak poje kolikor želi v njo pa ne morem tlačiti hrane.

Glede goste hrane pa si želim, da bi se polno dojile do 6 meseca. Bomo videli kako bo. Konec avgusta gremo na morje in ko pridemo nazaj imamo pregled pri pediatrinji in bomo potem videli, če bi že pri 5 mesecih začeli. Zaenkrat pri 16 tednih ne kaže zanimanja - opazuje nas ko jemo, sem ji pa zadnjič ponudila malo korenčka pa ni hotela isto včeraj z banano. Bo še za vse čas.

Jabuk naša si tudi tlači roke v usta zraven se veselo slini, slepo dudo mi je zavrnila prejšnji teden in je noče več, tako da ima sedaj prste in roke. To je razvojna faza, vsem ki so pametni lahko pokažeš kakšen članek na internetu na to temo. To je predpriprava na samostojno hranjene, vadijo koordinacijo roka - oko. Pa meni so tudi vsega hudiča govorili: joj na rokah ti samo zaspi, to boš zdaj mogla vedno tak uspavat, pa jo je minilo, zdaj zaspi na dojki. Če sem se kaj naučila v tem mojem kratkem obdobju materinstva je to, da imajo otroci faze in jih po določenem času mine in delajo kaj drugega. Že tak mi je žal, da je nisem več carkljala ko sve prišle iz porodnišnice (pa je bila veliko po rokah), takrat sem še poslušala druge, zdaj mi je pa vseeno. Če vidim, da rabi več carkljanja se carkljamo. je pa res, da imamo v moji mami veliko oporo in mi veliko pomaga. Mame že vemo kaj je dobro za naše otročke.

(odgovor članu Mišmašek)
Neposredna povezava do sporočila: 3144
   RE: APRILČICE 2019
1.8.2019 23:04:36   
jabuk
Super žabica, da je bolje. Ja, res so to samo faze in če mu ne zadostiš določene potrebe glede na fazo, je potem še slabše. 


(odgovor članu Žabica.m)
Neposredna povezava do sporočila: 3145
   RE: APRILČICE 2019
2.8.2019 21:00:12   
LoniRR
Imela poln box in mi ni javilo ...Glede vode imamo tudi mi pitno in zelo dobro zato mislim da mi je nebi bilo potrebno prekuhavat. Sem probala in jo spije ampak malo. Se rediva v zlati sredini tko da pri nas nebi bil problem ce jo malo nasiti. Se vedno se mi pa zdi najboljse mleko.
Zabica super da sta ok in glede faz tudi pri nasi opazam. Sicer sva se ze zelo navadle druga na drugo in ji znam slediti ampak je vsak teden kaj novega in zto ne vidim smisla v nekih pravilih. Sledis obcutku in otroku. Za svohega najbolje ves kaj rabi. Tko da jabuk sam jasno jim daj vedeti da vsak  vzgaja svoje in tudi oni so imeli to sanso. Moja mami je poskusla na zacetku z nasveti ala nasih babic sm jo sam ustavla da nima smisla in je mir. Tocno ve da sm lev in se ne premaknem od svojega. So pa tudi meni ksni brihtni da sm jo scrklala k je v narocju pridba. Halo pri 3 mescih naj bi bla ze scrklana. Lepo vs prosm. Otrok rabi neznost in se bolj jo bom stiskala k seb. Kmal bo prisel cas ko tega vec nebo pustila. Ima pa fazo odkrivanja in seveda je rada v narocju da gleda okoli. Tko da mislim da imamo vse ksnega ki vse ve haha 🤔
Glede prstkov pa je moja cist mokra po rokah in vse do popka pa se ne obremenjujem. Preoblecem 10_x_ na dan al pa slincek ko greva vn. To je normalno. Odkrivajo telo in pa utrjujejo dlesni za grizenje oz. Zobke. Nasa pa je ze stegnila jezik za banano in se kr trese ko jemo kosilo ali pa ko zavoha banano. Tudi kruh ji pase. Sama bi imela rada cimdlje prioriteto na mleku ampak moj pravi da naj pri 4 mesecih probamo ker kaze zanimanje. No ja septembra bomo zaceli ko bo dopust in krst za nami...

(odgovor članu jabuk)
Neposredna povezava do sporočila: 3146
   RE: APRILČICE 2019
2.8.2019 21:01:33   
LoniRR
Aja glede dude pa jo ima nasa samo za uspavat. Cim zagrabi dudo oz. Z jezickom cmoka vemo da je treba spati 😉

(odgovor članu LoniRR)
Neposredna povezava do sporočila: 3147
   RE: APRILČICE 2019
2.8.2019 22:33:10   
jabuk
Olja punce, danes smo imeli 1.cepljenje in je zaenkrat vse ok. Stari smo točno 4m, veliki 62cm in težki 5300g. Smo pa danes probali že malo cvetače. 😊 Bodoča mamica, Jap, ti kar crklaj,  saj boš sama videla, kdaj bo treba vzgajati. 😊


(odgovor članu LoniRR)
Neposredna povezava do sporočila: 3148
   RE: APRILČICE 2019
2.8.2019 23:44:49   
LoniRR
Jabuk sele sedaj 1. Cepljenje? Midva sva dala cepiti proti rotavirusu in je dubla ze oba odmerka. Pri 3.mesecih to 1.cepljenje proti davici, oslovskemu kaslju... in pri 4ih imamo ze 2.cepljenje. kaj to imamo lahko tako razlicno? Mi bomo 4 mesece stari sele cez 3tedne
Je pa nasa zacela stegovati nogice v zrak in jih vleci z rokcami k sebi. Zabavno ji je ko se vlece za prste na nogi... pa vsa vesela jih dvigne in prosto spusti da prov zaropota v postlci. Zdj je tko zacela me zbujati namesto jokca ponoci buta z nogicami. Pa kako se potegne na drug konc postlce po diagonali. Tut na previjalni zna biti pestro ko vse grabi in nosi v usta, zravn se vrti nazaj in vstran ali pa se odriva. 

(odgovor članu jabuk)
Neposredna povezava do sporočila: 3149
   RE: APRILČICE 2019
3.8.2019 10:13:22   
jabuk
Bodoča mamica, pediatrinja je bila na dopustu in zato se je cepljenje prestavilo za 1m. Mi gremo pa danes na morje 😊


(odgovor članu LoniRR)
Neposredna povezava do sporočila: 3150
Stran:   <<   < Prejšnja stran  124 125 [126] 127 128   Naslednja stran >   >>
Stran: <<   < Prejšnja stran  124 125 [126] 127 128   Naslednja stran >   >>
Pojdi na:





Resnična čudežna zgodba: Vaš sin ne bo pre...
photo
Na vhodu bolnišnice je mamo pričakala zdravnica in ji povedala, da sin, star en teden, ne bo preživel.
Celodnevna avantura za bodoče starše in ml...
Pomlad prinaša sveže začetke in nove avanture, zato je popoln čas za Baby Expo, edinstven dogodek, ki združuje vse, kar ...




NOSEČNOST
пеперутка16

Kateri del nosečnosti vam je bil najbolj všeč oz. najlažji?