|      
Ops :( Si prepričan/-a, da ne želiš več sodelovati?
Preden potrdiš svojo odločitev, preberi podrobnosti.
Če potrdiš, da želiš odnehati, se ti bo avtomatično naložil poseben piškotek (cookie), s pomočjo katerega bomo ob ponovnem prihodu na našo spletno stran prepoznali tvoj račun in poskrbeli, da boš lahko v času trajanja nagradnega tekmovanja (od 17. 12. do 21. 12. 2018) nemoteno brskal/-a po Ringaraja.net brez prikazovanja ikon naših sponzorjev oziroma brez okenca na desnem delu zaslona.

Obenem boš izgubil/-a vse že osvojene točke in s tem, žal, izgubiš tudi možnost, da osvojiš odlično nagrado. Raje še enkrat premisli, preden klikneš da.

Si še vedno želiš odnehati?
Ringaraja.net uporablja piškotke z namenom zagotavljanja spletne storitve, oglasnih sistemov in funkcionalnosti, ki jih sicer ne bi mogli nuditi.
Z obiskom in uporabo spletnega mesta soglašate s piškotki.   Več o tem
Uporabniki na tej temi: nihče
  Natisni
Stran: <<   < Prejšnja stran  40 41 [42] 43 44   Naslednja stran >   >>
Uporabnik
Sporočilo << Starejša tema   Novejša tema >>
   RE: APRILČICE 2019
11.12.2018 12:20:09   
Jetkarmak00

 Jaaa moj je tudi baje kar težak bil za morfologijo v 22 tednu. Imel je skoraj pol kg. Čeprav gledam aplikacije, bi zdaj v 24tednu + nekaj dni moral "po pravilih" imeti pol kg. Je imel pa že v 22 tednu hehe. 😁😁 Glede vratu pa ja.. Sej js se strinjam stem zakaj bi ga meril pa nas mogoče celo strašil še z merami, če ni indikacije za meritev. Jaz če za nazaj pogledam, ko me je zanimala mera, ker so vse nekaj govofile da se to meri, me zdaj sploh ne zanima.. Nočm vedt 😁😁Jaz mam pa +8kg 🤔🙄🙄 
IZVIRNO SPOROČILO: rose85

Pozdravljene,tudi jaz sem že imela morfologijo v 20/5 tednu. Baje bo punčka :) materničnega vratu moja ginekologinja sploh ne meri, če ni potrebno. Drugače je vse ok, deklica je kar velika, okrog 450g , 28 cm. Je pa res že prvi bil velik -4260 :). Sem tudi slabokrvna, tako da imam tardyferon tablete. Naslednji pregled pa v januarju.Trebuh se mi pa že zelooo pozna, imam že + 5 kg. Po daljši hoji sem čisto "okorna", zgleda kot nek išias.  Drugače pa počutje super.Srečno vsem še naprej. 




(odgovor članu rose85)
Neposredna povezava do sporočila: 1026
   RE: APRILČICE 2019
11.12.2018 12:43:01   
Zogica_marogica
Tole merjenje teže je ful zanimivo, kako to sploh naredijo? A merijo volumen in potem iz tega preračunajo? Meni še ni merila trebuha, ga tudi nima kej dosti za merit hehe. Baje da se to počasi opušča...

(odgovor članu Jetkarmak00)
Neposredna povezava do sporočila: 1027
   RE: APRILČICE 2019
11.12.2018 14:39:33   
Jetkarmak00
Stehtajo ga, še sprašuješ kako? 😀 Danes je pa res že vse mogoče, bodo pa tudi stehtati znali hehhehe :)Ja, meni ga tudi ne merijo. Trebuha mislim. Če so meritve vredu,  in dovolj plodovnice, ne vem zakaj bi se meril sploh trebuh.. 🤔

(odgovor članu Zogica_marogica)
Neposredna povezava do sporočila: 1028
   RE: APRILČICE 2019
11.12.2018 17:25:41   
TissaBaby
Težo doječka zračuna na podlagi meritve stegnenic. Vsaj tako se mi zdi, da je rekla danes.

Jaz sem tudi dobila tablete Tardyferon 80 mg. Eno na dan na tešče. V lekatni mi je rekla, da naj potem ene 3h po tem ne jem mlečnih izdelkov, ker pride do slabše absorbacije. Pa da če spijem z nekim vitaminom C (Cedevita, pomarančni sok), pa da se boljše absorbira. Pa da naj se ne ustrašim temno obarvanega blata :D. Zgleda bom do konca nosečnosti kakala črno user posted image .

No, danes je bil malo beden dan in sem se šla potolažit v Baby center. Sem se včlanila in kupila prvi kompletek za bejbika user posted image user posted image .

(odgovor članu Jetkarmak00)
Neposredna povezava do sporočila: 1029
   RE: APRILČICE 2019
11.12.2018 20:23:09   
jabuk

Ja, točno to kar si napisala.
IZVIRNO SPOROČILO: Jetkarmak00

Jabuk res je.. Dabroston umiri krče in ta otrdevanje. Tisti magnesol je "kisla voda" proti temu.. Raje pa vidim, da jem dabroston kot pa da se mi zaradi otrdevanja in krčev začne vrat krajšat. Tudi tebi se je verjetno v prvi nosečnosti odprl zaradi krčev in otrdevanja? Ali je bil kak drug razlog? Spolnih odnosov pa preventivo raj nimam zdej.bom potem v 30t začela, ko mi bo itak "vseeno", če se slučajno rodi takrat..Tissababy.. Jaz mam tud fantka :D ja sej se ne vidi na vseh pregledih.. Glukozo pa čisto odvisno.. Meni cuker jemljejo ko vzamejo kri. Na Glukozo ne pošiljajo. 



(odgovor članu Jetkarmak00)
Neposredna povezava do sporočila: 1030
   RE: APRILČICE 2019
11.12.2018 21:41:14   
KmAlU MaMiCa
Ocitno se ta kitajski koledar pri nas ne obnese...meni napoveduje puncko ampak smo prepricani da cakamo fantka. Meni je na morfologiji merila maternicni vrat ki je ok (38) ni pa mi merila trebuha...ma se cas😉 jaz nimam se nic od stvari...no kar imam nevtralnega od prej ampak je bolj malo ker je za drugo hcero veliko stvari izbrala starejsa in je itak vecina roza😊😂 se pa full veselim kupovanja fantovskih stvari. V Celju za prisotnost partnerjev ni potrebna materinska sola in niti ni nic za placat, v lj je obvezna in mislim da se placa 15 ali 20€. Za prvic je full fajn da greste, sploh bodoci atiji, pol v bodoce pri naslednjih otrocih pa dvomim da vas bodo kaj novega naucili...itak potem delas po svoje. A ni ena mela danes 3D/4D ultrazvok? Kako je bilo? Jaz kolebam ali bi sla ali ne pa me res zanima kak to zgleda. 

(odgovor članu jabuk)
Neposredna povezava do sporočila: 1031
   RE: APRILČICE 2019
11.12.2018 21:43:51   
Cvetnilist
Tissa, nič se ne sekirat preveč, počakaj do tega drugega pregleda in boš videla, da bo vse ok. Ginekolog te mora poslati naprej, če opazi kaj takšnega, tudi če morda sam meni, da nič hujšega. Poskusi se čim manj sekirat in verjamem, da bo pa na tem naslednjem pregledu vse ok! Pa ko se boš naročala, poskusi malo "zagnjavit", da boš prišla čimprej na vrsto, morda še pred prazniki. user posted image
Teža otroka pa se tako razlikuje od otroka do otroka, tudi te meritve kaj jih opravijo, niso zmeraj čisto natančne. Sem pa prepričana, da če bi bilo pri kateri od nas odstopanje pri otrokovi teži gor ali navzdol. da bi jo ginekolog definitivno opozoril. Sama se poskušam čim manj obremenjevat s takšnimi stvarmi in čim bolj uživat v nosečnosti. Če bi bilo kaj narobe vem da bi na pregledu ginekologinja povedala. Sem mislila, da bom glede na to, da delam z otroki s posebnimi potrebami, celo nosečnost paničarila in se obremenjevala, da ja ne bo kaj narobe, pa se mi zdi, da sem ravno obratno, da sem že od začetka prepričana v to, da bo z otrokom vse ok.
Drugače pa ja Tissa, teža se meri na podlagi stegnenice in še nečesa. Zato pa izračun teže ni vedno čisto natančen. Odvisno je kako otročiček leži in če lahko ginekolog čisto natančno opravi vse meritve. Pravilno, da bi šla malo po nakupih in se potolažila. Sem prepričana, da bo s tvojim bebijom vse ok! Samo pogumno naprej!user posted image

(odgovor članu Jetkarmak00)
Neposredna povezava do sporočila: 1032
   RE: APRILČICE 2019
11.12.2018 21:46:00   
Cvetnilist
Kmalu mamica, meni je do sedaj samo enkrat merila trebušček pa še to se mi zdi, da samo zato, ker ni več vedela kaj si naj začne z mano haha. To je bilo na pregledu v 20. tednu. user posted image Je pa namerila 17 cm. Kaj pa to pomeni pa nimam pojma, ker mi ni nič pojasnila kako in kaj. Merila mi ga je pa kar z navadnim šiviljskim metrom. user posted image

(odgovor članu Cvetnilist)
Neposredna povezava do sporočila: 1033
   RE: APRILČICE 2019
11.12.2018 22:11:52   
Zogica_marogica
Tako ja, vem da se enim tudi za vec 100g na koncu zmotijo pri teh meritvah z ultrazvokom. 

Cvetnilist, mislim, da je to glede mirnosti v nosecnosti povezano tudi s hormoni. Jaz se nikoli v zivljenju nisem bila tako skulirana, mirna... :) vcasih se pocutim kar malo "high" :D

A je ze zdaj cas za 3D, kako je bilo? :) 

(odgovor članu Cvetnilist)
Neposredna povezava do sporočila: 1034
   RE: APRILČICE 2019
11.12.2018 22:20:13   
Cvetnilist
Meni ginekologinja ni za težo nič rekla, sama sem videla na ekranu, da je pisalo nekaj 660 in sem sklepala, da je to teža, ginekologinja ni nič komentirala, sama pa tudi nisem vprašala. Ko pa sem ostale mere vnesla v en kalkulator na internetu pa mi je ven vrglo, da bi naj bila mala težka 503g. Dejstvo pa je, da čisto prave teže otroka v trebuhu ne morejo določiti. user posted image Sem prepričana, da če bi šle k trem različnim ginekologom, da bi nam vsi trije povedali različne cifre. user posted image
No torej ni to samo pri meni haha. user posted image Se mi pa zdi prav super, da sem tako kot pa da bi se nekaj obremenjevala po nepotrebnem. Drugo je, če se dejansko pojavijo kakšne težave, tako da sem pa ok in mi nič ne manjka, pa se mi zdi brez smisla, da bi se nekaj obremenjevala. Zdaj je čas da uživamo punce!! user posted image
Glede 3D pa je tak, da ima vsak ginekolog različno mnenje kdaj ga je najbolje opraviti. Dr. Žebeljan, h kateremu grem sama, je mnenja, da je najbolje nekje med 26. in 28. tednom. Pušenjak pa mislim, da pravi, da je najbolje tam nekje od 24. tedna. To bo znala Jetka bolje povedati.

(odgovor članu Zogica_marogica)
Neposredna povezava do sporočila: 1035
   RE: APRILČICE 2019
11.12.2018 22:41:07   
TissaBaby
Cvetnilist, hvala za spodbude besede! Saj v bistvu sem se samo zjutraj malo zasekirala, pa ko komu razlagam se tudi, potem pa pozabim, ker imam kar v glavi, da sva midva ful zdrava in da bo isto najin otroček :).

Sem pa takoj klicala za pregled in imam že v ponedeljek v porodnišnici Lj. Mi je pa moja G priporočala dve ginekologinji in sem prosila, če me lahko k eni od njiju naročijo in so me. Bomo videli! Mogoče pa bo pač še dodaten ultrazvok to in bo še spol še enkrat potrdila in je to to :). Vedno kaj novega zvem, vsaka kolegica ima kakšno posebnost in strah in vedno nekaj drugega, zato me kar malo moti, da smo toliko pod drobnogledom za vsak drek. Ker dejansko oni to delajo za sebe zavarovat. Ker tudi če je sum... kaj bi pa zdaj naredili? Me na splav poslali? Ne bi šla. Sem slišala/prebrala že preveč zgodb s paniko s strani G in srečnim koncem ob porodu. No, dovolj mračnih tem, vse bo ok :). Bom vsaj vedela kam it rodit, ker imam občasno v porodnišnici kak pregled haha user posted image .

Glede materinske sem danes vprašala in mi je rekla, da naj grem ena dva meseca prej. Samo pogledam kdaj je v kakšnem zdr.domu in kar greš, brez prijave.

(odgovor članu Cvetnilist)
Neposredna povezava do sporočila: 1036
   RE: APRILČICE 2019
11.12.2018 23:19:23   
Cvetnilist
Razumljivo je, da ti vseeno ne more biti ampak tako kot si napisala, otrocicek bo na koncu zdrav in to je to! Kaj druga sploh ne pride v postev.No super, da bos lahko to resila pred prazniki in bos lahko cez praznike bolj mirna. In tako kot si napisala, lepo vzami ta pregled kot en potrditveni ultrazvok za spol in da se malo vidis svojega bebija, ker drugace tako prevec sparajo s temi ultrazvoki. Vrjamem, da ni ravno prijetno, da tvoj ginekolog panicari za vsako stvar, po drugi strani je pa morda bolje tako, ker eni ginekologi so pa dan danes na zalost prevec povrsni. Ni pa fajn, ker se vrjetno obremenjujes potem zakaj so vse te preiskave sploh potrebne.Jaz se se zmeraj nisem odlocila, ce bi sla v materinsko solo ali ne. :-D

(odgovor članu TissaBaby)
Neposredna povezava do sporočila: 1037
   RE: APRILČICE 2019
12.12.2018 7:00:13   
jabuk
Glede teže se pa znajo kar zmotit. Men so v prvi nos. trije ginekologi napovedovali, da se bo rodil otrok nad 4000. No, imel jih je 3270 😁.Jaz bi pa šla v materinsko, samo moram se mal časovno uskladit.

(odgovor članu Cvetnilist)
Neposredna povezava do sporočila: 1038
   RE: APRILČICE 2019
12.12.2018 7:54:37   
Kolica
Živjo. Jaz sem imela včeraj 3D morfologijo. In končno sva izvedela spol, pričakujeva fantka user posted image user posted image
Drugače se je pa lumpek skrival tako, da nismo mogli skoraj nič videti. Bil je čisto pokrčen, poleg tega pa še obrnjen s hrbtenico proti mojem popku (čez kosti oz. hrbtenico pa UZ ne seže). Tako da me je potem obračal na mizi, da bi se kej premaknil, ampak nismo imeli sreče. Zato smo se potem zmenili, da mi je upošteval to kot navaden ultrazvok in lahko pridem še enkrat v januarju, da naredimo 3D.
Izmerij je te osnovne stvari, ki jih je lahko, ocenil količino plodovnice, potrdil da sta ledvici in želodec v redu. Glede določitve teže (naš ima 750 g v 24t5d)... G mi je razložil, da prehitro rojenim otrokom (bodisi splav ali pa prezgodnji porod) premerijo obseg glave, obseg trebuščka, stegnenico in na podlagi tega potem računalnik izračuna povprečje in težo otroka.
Glede kdaj opraviti 3D morfologijo je pa tako, da kasneje kot jo opraviš bolj je slika čista (manj ˝kockic˝) ker ima otrok že debelejšo kožo...
Jaz bom vseeno šla še enkrat proti koncu januarja in upam da bo takrat kaj pokazal user posted image

(odgovor članu jabuk)
Neposredna povezava do sporočila: 1039
   RE: APRILČICE 2019
12.12.2018 10:06:35   
Jetkarmak00
Noo Evo me.. Včeraj mela samo 3d4d. Najprej naj omenmm. Da če vam je ginekolog že kdaj preklopil med ultrazvokom na 3d da je to cisto isto kot pac 3d preiskava.. Tukaj sem dobila slikco obrazka (ampal prisezem  meni se zdi isti kot toste slikce v cakalnici ki visijo na steni v 3d)😅😅 si ne znam predstavljat kako izgleda v živo.. Imam malce v mislih.. Po ustnicah in nosu ampak če "pride tak tut vn" kot ga mam v mislih in če je preiskava vrednay bom pa povedala ko bom primerjala slikce ''v živo" in ultrazvok hehhehe :)) skratka.. Slika obraz in naredi nekaj posnetkov.. Potem pa to dobiš na usb.Lepa preiskava drgac.. Ce mas kakšne posebne zelje (spol, prsti itd) se lahko tudi to vidimce te zanima naprimer a ma 5 prstov.. Ri joh bo polazal. Ce te zanima spol, bo spodaj pokazal.. Ubistvu če te pac karkoli zanima vprasas in pokaze. ga pa poleg slikc tudi izmeri.. Obsege, stehta.. Ce ne ves kaj bi z denarjem in ti ni skoda dati toliko za 3d ultrazvok potem se splaca.. Ampak meni osebno preiskava ni bila tako zelo vsec ker sem ga ob nuhalni in ob morfologiji videla vedno ze v 3d kar je pa cisto isto kot ta preiskava.. Meni je vedno preklopil med ultrazvokom tudi potem se malo ma 3d..😀😀 Punce.. Sem ga pa tudi vprašala kako je z solo za starse.. A je to obvezno.. In mi je rekel da poleg smrti in davkov ni nic v zivljenju obvezno. Hahhaha crknla sm.. 😋😅😅 Ma je faca tale moj ginekolog Pušenjak.. Tko da jaz mislim rodit v Lj. V solo pa ne mislm it. Ce bi se pa najdu kdo k bi mi ob prihodu partnerja "zateziu" mu bom pa povedala tko k mi je Pusenjak rekel 😂😂 Glede teze se mi zdi da kar zadanejo.. No.. Moj brat je imel 1330g (ultrazvok) naslednji dan se je rodil in je imel 1400g. Se mi zdi približel kr dober. 
Kolica.. Vidim da sva iste dneve nosece :)) a bi mogoce lahko napisala mere ploda (obsege) da primerjam s svojimi.. Moj je kar na spodnjih mejah rasti :/ 

(odgovor članu Kolica)
Neposredna povezava do sporočila: 1040
   RE: APRILČICE 2019
12.12.2018 10:31:20   
KmAlU MaMiCa
Jaz bi se dobro pozanimala glede sole za bodoce ocete. Pri meni...sicer res 6 let nazaj...je moral imeti partner potrdilo o opravljenem tecaju da je lahk bil pri porodu. Pomoje je za patrnerje to fajn da jih mal pripravijo kaj se dogaja v porodni da niso nakoncu panicni. Pri kolegici moz ni mel pojma kaj je kaj in je panicaril na polno tak da so ga nakoncu vrgli ven in sploh ni videl poroda. V Lj so kar tecni glede tega...v celju pa sploh ne komplicirajo in ne rabis nobenga tecaja in nic.

(odgovor članu Jetkarmak00)
Neposredna povezava do sporočila: 1041
   RE: APRILČICE 2019
12.12.2018 10:33:25   
Kolica
No meni prej ni nikoli preklopil na 3d, tako da sem komaj čakala da vidim tako. Sploh ko sem videla pri sodelavki, ki mi je kazala slikce. Potem sem bila pa kar malo razočarana, ker se res skoraj nič ni videlo (obraz zakrival, nogice, rokice tako pokrčene, da se ni videlo prstkov...).
Mere so pa naslednje:
BIP 62
HC 229
AC 201
Fe 45
AWG 25
FW 750 g
Kak fajn, da smo istočasno user posted image Daj prosim še ti napiši.

(odgovor članu Jetkarmak00)
Neposredna povezava do sporočila: 1042
   RE: APRILČICE 2019
12.12.2018 11:24:42   
Zogica_marogica
Ta 3D zveni zanimivo!
Jetka, meni je tudi bil Pušenjak super, sem ga sicer samo na nuhalni imela. Takrat je preklopil na 3D, mali je izgledal kot en marsovček user posted image Možu je bil tudi fajn, ker kratko, jedrnato razloži, konec debate user posted image Upam, da izvemo v torek na morfologiji kaj več glede mer, sem prav firbčna!

A se še kateri zdi, da se res okoli 21t poveča količina plodovnice? Meni se zdi, kot da ima več prostora, ker se je začel res vse naokoli obračat, nogice so enkrat desno, potem gor nad popkom... Bo že držalo, no naj izkoristi prostor, dokler ga ima user posted image user posted image

(odgovor članu Jetkarmak00)
Neposredna povezava do sporočila: 1043
   RE: APRILČICE 2019
12.12.2018 11:34:15   
Zogica_marogica
Aja pa na šolo za starše greva skupaj, čeprav se mi zdi, da je najboljše se potem še skupaj malo pogovorit, je to skoraj še bolj pomembno. Na koncu bova midva skupaj šla skozi vse to in ziher ima tudi mož kakšne strahove itd. Za naslednjega otročka pa ne misliva it.

(odgovor članu Zogica_marogica)
Neposredna povezava do sporočila: 1044
   RE: APRILČICE 2019
12.12.2018 11:45:52   
Jetkarmak00
Kmalu mamica... Če se bom pri "sestrah" pozanimala o prisotnosti partnerja.. Mi bodo sigurno rekle, da je obvezno, ker sklepam, da če bi rekle, da ni, da nebi šlo v šolo toliko partnerjev kot jih gre? Jaz mu bom verjela, bo pa ja vedel, če je zaposlen v porodnišnici? 🤔🤔 Če bi mi kdo slučajno kaj rekel, bom pa pokazala njegovo sporočilo na MON-u. Sem videla, da so ga ene že spraševale pa je rekel da je tarifa za tiste, ki niso v šoli bili toliko višja za plačat. V šolo pa ne mislim ot ker slišim da je bolj kot ne brez veze.. Da baje govorijo o dihanju med porodom in da ti razlagajo na predavanjih kot da boš zraven lahko igral šah.. Tudi tiste ki so bile, pa jih poznam da so bile, pa pravijo da niso v tistem trenutku razmišljale "kako morajo dihati" ampak so pač dihale tko l so.. Skratka.. Me ne mika.. Kar se tiče hranjenja, previjanja, handlinga (rokovanja z dojenčkom) pa poznam ker sem pri 20. Letih dobila bratca in je ravno tako bilo "kot da je moj"A ti boš rodila v LJ ali celju? Boš šla v solo? 
Kolica.. Kaksne lepe mere hehhee. Moj ma pa čist majhen premer glave (BPD 5,6)🤔😥 obseg pa je podoben kot pri tebi 21,6Zakaj tko mejhen bpd? Hm.. 
Zogica.. Jaaa on je car drgac.. Hitro in jedrnato zaključi stabo haha. Mislm.. Navadit se ga moras.. Nekatere rade vidijo da jim ginekologi razlagajo in poglabljajo vse na dolgo in siroko.. In ce imas raje take razlage in dolge pridige o vsem potem pušenjak ni primeren kandidat hehe. Jaz hodim k njemu zato ker vem da je eden najboljših ginekologv.. Ja res je.. Med nuhalno je priklopil pa. Potem meni je tudi med morfologijo pa tko.. Vedno priklopo na 3d. Tako da mogoče ravno zato meni ta 3d4d ni bilo vceraj tako zanimivo ker sem to videla že vsakič 😂

(odgovor članu Zogica_marogica)
Neposredna povezava do sporočila: 1045
   RE: APRILČICE 2019
12.12.2018 11:56:08   
Kolica
Mislim, da imava tole napisano jaz v mm(62 mm) in ti v cm (5,6 cm). Tu gre v bistvu za premer, ki pa je odvisen tudi od oblike glavice. Po moje je to čist ok.

(odgovor članu Jetkarmak00)
Neposredna povezava do sporočila: 1046
   RE: APRILČICE 2019
12.12.2018 11:58:11   
Zogica_marogica
Jetka se strinjam glede šole... Mislim, šla bova, ampak nimam ravno visokih upov haha... Če bi mi tudi tako dobili dojenčka, kot ste ga pri vas, verjetno tudi ne bi šla, ali pa samo tako za foro, da izveš kakšne novosti na tem področju pa da ne težijo za potrdilo. Pa fajn je, da mož malo izve, čeprav moj je za kakšne zadeve še bolj podkrepljen z informacijami kot jaz user posted image Baje da je zelo odvisno od predavateljice (sej ne vem kdo ima to, babice, med. sestre...?)

(odgovor članu Jetkarmak00)
Neposredna povezava do sporočila: 1047
   RE: APRILČICE 2019
12.12.2018 12:45:36   
Jetkarmak00
Evo kolica.. Moje mereBPD 56,5mmHC 216,7 mmAC 202 mmFL 44,1 mmTeža 708g 24t3d Medenična legaMa čudno majhen premer ima hehe. Pa se mi zdi da tudi obseg ni med večjimi..? 
Žogica.. Jaa, bom se sicer res točno pozanimala glede podatkov a je obvezno ali ne.. Ampak mislim da te prisiliti ravno ne morejo, tudi partnerja ne.. Lahko, pa čisto verjamem pa, da dajo tistim "za kazen" večjo tarifo za plačat. Kar je po eni strani peavilnoz, pa pač plačaj, če nisi hodil. Vem recimo da imajo na Jesenicah 40€ če nisi hodil v šolo, 20€ pa če si. Mene ne prepričajo😂.. Moj si je kupil knjigo in se bo doma izobraževal. Haha :) https://www.emka.si/pravilno-ravnanje-z-dojenckom-prirocnik-plus-dvd/PR/1469997 vadi pa na medvedku :) 😋

(odgovor članu Zogica_marogica)
Neposredna povezava do sporočila: 1048
   RE: APRILČICE 2019
12.12.2018 14:39:32   
Jetkarmak00
Kje čutite kaj brce? Meni je tako nenavadno da me vednooo ampak res vedno brca v popek oziroma še malo čez  tako da sem bila prepročana da je na glavo obrnjen da lahko brca z nogicam pač v popek.. In kaj mi je rekel včeraj? Medenična lega, sedi. S čim pa me potem brca? 🤔😂😂😂😋

(odgovor članu Jetkarmak00)
Neposredna povezava do sporočila: 1049
   RE: APRILČICE 2019
12.12.2018 15:07:37   
jabuk
Ej punce...Men trebuh ful utrdeva, tudi na 15min na momente, včasih na 5, težko hodim- moram še na bus. Me pa nič dol ne vleče. Ginekolog jutri dela popoldne. A sem lahko jutri doma in koriščam bolniško? Da bi klicala svojo zdravnico, če mi odprejo bolniško, ker težko hodim zaradi otrdevanja trebuha in bi potem klicala jutri ginekologa popoldne.

(odgovor članu Jetkarmak00)
Neposredna povezava do sporočila: 1050
Stran:   <<   < Prejšnja stran  40 41 [42] 43 44   Naslednja stran >   >>
Stran: <<   < Prejšnja stran  40 41 [42] 43 44   Naslednja stran >   >>
Pojdi na:





Utrujeni? Preverite ali imate pomanjkanje ...
Pri pomanjkanju železa pride do utrujenosti, vrtoglavice, razdražljivosti, težav s koncentracijo, slabših fizičnih in um...
Nosečnost: Tabela rasti ploda po tednih
Kako velik je plod v posameznem tednu nosečnosti? Preveri, kako izgleda nosečnost po tednih!




Nos.
пеперутка16

Kako majhnim otrokom čistite nos?