|      
Ops :( Si prepričan/-a, da ne želiš več sodelovati?
Preden potrdiš svojo odločitev, preberi podrobnosti.
Če potrdiš, da želiš odnehati, se ti bo avtomatično naložil poseben piškotek (cookie), s pomočjo katerega bomo ob ponovnem prihodu na našo spletno stran prepoznali tvoj račun in poskrbeli, da boš lahko v času trajanja nagradnega tekmovanja (od 17. 12. do 21. 12. 2018) nemoteno brskal/-a po Ringaraja.net brez prikazovanja ikon naših sponzorjev oziroma brez okenca na desnem delu zaslona.

Obenem boš izgubil/-a vse že osvojene točke in s tem, žal, izgubiš tudi možnost, da osvojiš odlično nagrado. Raje še enkrat premisli, preden klikneš da.

Si še vedno želiš odnehati?
Ringaraja.net uporablja piškotke z namenom zagotavljanja spletne storitve, oglasnih sistemov in funkcionalnosti, ki jih sicer ne bi mogli nuditi.
Z obiskom in uporabo spletnega mesta soglašate s piškotki.   Več o tem
Uporabniki na tej temi: nihče
  Natisni
Stran: <<   < Prejšnja stran  38 39 [40] 41 42   Naslednja stran >   >>
Uporabnik
Sporočilo << Starejša tema   Novejša tema >>
   RE: APRILČICE 2019
9.12.2018 20:39:00   
Lewisia
Tiste, ki že imate otroke, lahko izračunate, če vam za nazaj drži.

Meni so spol napovedali hkrati z Niftyjem in se sklada s tem kitajskim koledarjem.

(odgovor članu TissaBaby)
Neposredna povezava do sporočila: 976
   RE: APRILČICE 2019
9.12.2018 20:48:30   
Cvetnilist
Meni koledar napoveduje puncko in tudi sodec po morfologiji bo puncka. :-D

(odgovor članu Lewisia)
Neposredna povezava do sporočila: 977
   RE: APRILČICE 2019
9.12.2018 20:48:49   
jabuk
Ja hehe...za prvega mi je prav povedalo, pri drugem pa mi je isto povedalo kot ginekolog. Bomo videli :)
IZVIRNO SPOROČILO: Lewisia

Menda je tale kitajski koledar 99 % zanesljiv, si lahko izračunate, kaj vam pokaže glede spola otročička. :)

https://www.yourchineseastrology.com/calendar/baby-gender-predictor.htm



(odgovor članu Lewisia)
Neposredna povezava do sporočila: 978
   RE: APRILČICE 2019
9.12.2018 21:04:52   
jabuk
Ja, vse je ok. :)...Aja sem pozabila omenit glede imena. Lažje nama je izbrati ime za punčko, ker za fantka sva že pri prvem komaj našla ime,  zdaj sva pa čisto izgubljena. :)
IZVIRNO SPOROČILO: Cvetnilist

Ojoj, to pa res ni fajn. Pa je zdaj s sinom vse ok? Drugace pa za bronhitise vem kako je, je tudi moja teta bratranca neprestano vozila po bolnicah zaradi tega. No saj pravim, morda pa prekineta linijov pubecov in vse presenetita. :-DJaz mislim, da sem si podzavestno malo bolj zelela pupo tako da se mi je zelja uresnicila. :-D Drugace bi pa tudi fantka bila neizmerno vesela! Sem pa imela skoz za mojega obcutek, da si bolj zeli fantka ampak se mi zdaj zdi, da si je bolj zelel puncko haha. :-DSamo ti pa pravim, da sem bila sama do zdaj trdno prepricana da bo fantek ampak mislim, da bodo pri meni 3 razlicne napovedi kar drzale. :-D



(odgovor članu Cvetnilist)
Neposredna povezava do sporočila: 979
   RE: APRILČICE 2019
9.12.2018 22:07:12   
Cvetnilist
To pa se tudi meni zdi, da je lazje izbrat ime za puncko kot pa za fantka. Za puncko sem imela takoj izbrana ze 3, za fantka pa komajda eno pa se to ni bilo domacim vsec.

(odgovor članu jabuk)
Neposredna povezava do sporočila: 980
   RE: APRILČICE 2019
9.12.2018 22:09:15   
TissaBaby
Boljše nobenmu povedat, pa nimajo možnosti komentiranja :P.

Kako pa z materinsko šolo? To se G vpraša al kako to gre? Katera že hodi?

(odgovor članu Cvetnilist)
Neposredna povezava do sporočila: 981
   RE: APRILČICE 2019
9.12.2018 22:19:05   
Cvetnilist
Imas prav Tissa. :-DMeni zaenkrat ni ginekologinja se nic omenila glede materinske sole, sem pa ze malo gledala ce bi sla. Z mojim sma sicer mnenja, da nama ni nujno potrebna ampak za nas mamice mogoce vseeno ne bi bilo slabo, ker je tema v 3. tromesecju priprava na porod.

(odgovor članu TissaBaby)
Neposredna povezava do sporočila: 982
   RE: APRILČICE 2019
9.12.2018 22:25:33   
LoniRR
Glede materinske sole naj bi bilo povsod malo drugace glede roka kdaj se gre. Meni je na morfologiji ginekologinja rekla, da je pri nas po 30tednu, ker so strnjena predavanja v enem tednu. Nekje jih imajo cev mesec in gres potem lahko ze prej... baje, nvm, ce to drzi povsod, naj bi bila materinska sola potrebna za tiste partnerje, ki zelijo biti prisotni pri porodu. Baje dobijo potrdilo, da so opravili tecaj in v nekaterih porodnisnicah to preverjajo. To sem slisala od drugih in nvm koliko to drzi sedaj... plis ksno, ki je bolj posodobljena, ce lahko pomaga 🤔

(odgovor članu Cvetnilist)
Neposredna povezava do sporočila: 983
   RE: APRILČICE 2019
9.12.2018 22:28:54   
Zogica_marogica
Ok, isofix torej bo ;) bom se cybex lupinice pogledala.Drugace meni tudi ta kitajski koledar kaze puncko v vseh variantah (glede na razlicne dni), ampak pricakujemo fantka :D no, na morfologiji bodo potrdili, ampak baje da gre prej v drugo smer (iz puncke fantek kot pa iz fantka puncka). 

(odgovor članu Cvetnilist)
Neposredna povezava do sporočila: 984
   RE: APRILČICE 2019
9.12.2018 23:02:39   
LoniRR
Zogica marogica preveri, da vama avto omogoca isofix za vsak slucaj. Vsi ti novejsi ze imajo. Pri kolegici, ki ima malo starejsi avto te opcije nima in ni imela izbire...Hehe pri nama je bilo pa ravno obratno. Pri pregledu v 16 tednu je bil bolj fantek, sedaj na morfologiji pa bolj puncka. Bomo vidli...

(odgovor članu Zogica_marogica)
Neposredna povezava do sporočila: 985
   RE: APRILČICE 2019
10.12.2018 1:16:43   
Cvetnilist
Zogica, tudi pri meni je bil v 16. tednu fantek, 4 dni kasneje na samoplacniskem puncka, sedaj na morfologiji pa spet puncka. Tudi na nuhalni so rekli puncka, tak da kar vrjamem da je. :-D Sem pa bila vmes ze cisto zmedena.Vem da pri nas v Mb partner ne rabi materinske sole, da je lahko zraven pri porodu. V porodnisnici samo placa 15€ in je lahko zraven.

(odgovor članu LoniRR)
Neposredna povezava do sporočila: 986
   RE: APRILČICE 2019
10.12.2018 8:15:50   
Zogica_marogica
No sej, bomo videli. Ce ne prej, bo 100proc aprila ;) kupujeva itak nevtralno, tako da nima ravno neke veze. Ja, hvala, smo ze pred nekaj leti ob nakupu avta pazili, da ima isofix sidrisca :) 
Morda bi prosila se za en nasvet tistih, ki ste ze mame - kaksno velikost previjalne torbe naj gledava? Baje da je boljse, da je cim vecja, samo ene so pa res ze velike :D 

(odgovor članu Cvetnilist)
Neposredna povezava do sporočila: 987
   RE: APRILČICE 2019
10.12.2018 8:32:12   
EllaVita
Ojla Aprilčice! Mene kar nekaj časa ni bilo. Vidim, da pridno kremljate 😊 Pri meni tudi morfologija bp, ga je mali princ pokazu, tko da smo 100%, da je fantek😊 V 22tem tednu tehta 400g, glavo ma po atiju (veliko), smo se nasmejal na pregledu. Je rekla,da je glavica mal velika pa pogleda mojga pa prav, ja to bo genetika😁 Samo da je vse tako kot mora biti. Midva sva v soboto naročila voziček Bexa ideal v Junior trgovini (sive barve z belo in trkizno kombinacijo), najbolj pomembno, da gre v avto pa da se ga na hitr razstav. Pa moj prav, da ma hude gume😁😊 deci in prevozna sredstva😂😊 Mam oa 24.12. opremenitveni test z glukozo, sam k pomislm, da moram spit kozarc sladke vode mi rata slabo🤢.  Upam, da mi bo zdaj uspel bit bolj aktivna na forumu. Malega princa čutim že par tednov ga pa tudi poslušam z angelsoudom, kako miga in srček, super zadevica😁😊

(odgovor članu Zogica_marogica)
Neposredna povezava do sporočila: 988
   RE: APRILČICE 2019
10.12.2018 12:35:08   
Zogica_marogica
Ella, jaz imam to prihodnji teden, upam, da bo ok in da ne ravno pred božičnimi prazniki fašem napravico za se špikat... user posted image a te je dala kar tako preventivno ali so bile kakšne indikacije?

(odgovor članu EllaVita)
Neposredna povezava do sporočila: 989
   RE: APRILČICE 2019
10.12.2018 13:09:42   
EllaVita
Preventivno me je dala... Pr nas kar vse daje... jaz tut upam da ne bo kakšne napravce pred prazniki😁 se pa zdaj izogibam sladkemu in malo bolj pazim😁 čeprov je skušnjava huda😁medenjaki vse povsod, vse diši po pečenih mandljih😁😂😁 

(odgovor članu Zogica_marogica)
Neposredna povezava do sporočila: 990
   RE: APRILČICE 2019
10.12.2018 15:05:54   
jabuk
Oj. Jaz sem že opravila OGTT, nič se nisem pazila, jedla močnik s kakavom za večerjo dan pred preiskavo in sem verjetno imela negativen test, ker je minilo že 1t in me niso klicali- imam pa drugače kri 4.2. V prvi nos.sem tudi bila neg. Mi pa ni bilo problem spit tistega sladkorja, ker sem itak sladkosneda :). 

(odgovor članu EllaVita)
Neposredna povezava do sporočila: 991
   RE: APRILČICE 2019
10.12.2018 15:08:59   
jabuk

Jaz je nisem imela. Sem imela eno torbo za voziček, je imela notri mini podlogo za pravi jaz, ni pa to tista tipična previjalna.
IZVIRNO SPOROČILO: Zogica_marogica

No sej, bomo videli. Ce ne prej, bo 100proc aprila ;) kupujeva itak nevtralno, tako da nima ravno neke veze. Ja, hvala, smo ze pred nekaj leti ob nakupu avta pazili, da ima isofix sidrisca :) 
Morda bi prosila se za en nasvet tistih, ki ste ze mame - kaksno velikost previjalne torbe naj gledava? Baje da je boljse, da je cim vecja, samo ene so pa res ze velike :D 



(odgovor članu Zogica_marogica)
Neposredna povezava do sporočila: 992
   RE: APRILČICE 2019
10.12.2018 17:20:32   
Zogica_marogica
Aha jabuk hvala! ;)Tudi mene je dala preventivno, na navodilih panmi pise, da naj 3 dni prej normalno jem. Sladko mi itak sploh ne pase, samo mandarine, banane, kivije, motovilec bi.. Upam, da ni tako huda una sladka voda :D

(odgovor članu jabuk)
Neposredna povezava do sporočila: 993
   RE: APRILČICE 2019
10.12.2018 18:07:01   
LoniRR
Zanimivo. Meni je rekla, da da vse okoli 24 tedna na test glukoze, ki je tudi v materinski knjizici oznacen. Pri moji G. Naj bi bila to rutinska preiskava, kot npr. Za tokso... bi bla pa tudi jst vesela, da bi se temu ognila. Sladkor mam okoli 4, ker si ga merim doma. Ne pase mi biti pa tam 3ure lacna in cakat...

(odgovor članu Zogica_marogica)
Neposredna povezava do sporočila: 994
   RE: APRILČICE 2019
10.12.2018 18:11:19   
Zogica_marogica
A resno? No super da moja ni edina, vecina mojih prijateljic oziroma sodelavk tega ni imela, ce ni bilo kaksnih posebnih razlogov. So vse zacudene, da zakaj pa imam jaz to zdej. Jaz bi tudi raje ne bi ehh. Ma naj preverijo, da bo mir :P 

(odgovor članu LoniRR)
Neposredna povezava do sporočila: 995
   RE: APRILČICE 2019
10.12.2018 18:20:52   
Cvetnilist
Tudi moja ginekologinja očitno ne daje na te glukozne teste. Edino kaj je, je da mi je dala še posebej preverit kri v krvi zdaj ko sem jo dajal nazadnje. Kako pa ste kaj z merjenjem materničnega vratu punce? Meni ga je do zdaj merila že 2x, verjetno zato, ker sem imela pred dvema letoma Leetz. Pa verjetno tudi zato, ker vsakič zraven z vaginalnim ultrazvokom pogleda še otroka. user posted image

(odgovor članu Zogica_marogica)
Neposredna povezava do sporočila: 996
   RE: APRILČICE 2019
10.12.2018 18:50:53   
Zogica_marogica
Meni ga je v 10t, 14t in 18t, je rekla da ga vsem vsaj 1x. Zadnje dvakrat je bil skoraj 40mm, tako da je otrocek dobro zaprt notri :D jaz sem imela ze predhodno posege in je zato se toliko bolj pazljiva. Seveda obakrat tudi otrocka pogledamo s tega zornega kota ;) 

(odgovor članu Cvetnilist)
Neposredna povezava do sporočila: 997
   RE: APRILČICE 2019
10.12.2018 19:26:38   
Cvetnilist
Te sma tak na podobnem glede tega merjenja. Jaz sem imela v 20 tednu, ko mi je nazadnje merila, 37 mm kar se mi ne zdi slabo po Leetzu. Je tudi sama rekla, da je maternični vrat dolg in zaprt. Zdaj na morfologiji mi ga pa ni merila, verjetno bo spet na naslednjem pregledu. Drugače pa ja, pri nas ki smo imele posege to raje večkrat preverijo in se mi zdi tudi prav tako. Kaj si zaradi teh posegov v skupini za predčasni porod? Jaz imam to zapisano v materinski knjižici, čeprav je za zdaj na srečo čisto vse tako kot mora biti.

(odgovor članu Zogica_marogica)
Neposredna povezava do sporočila: 998
   RE: APRILČICE 2019
10.12.2018 19:59:06   
Zogica_marogica
Ne nisem! Hvalabogu! :) na nuhalni so mi dali kao uno tveganje za predcasni porod, ampak to je vse. A ste kdaj govorili o cerklazi? Jaz sem imela te posege opravljene letos z opremo, ki ne siri prevec maternicnega vratu, tako da je vse ok, ni potrebe po cerklazi. Kolker vem, je vse nad 35mm super zaprto! :) pa itak ima tudi tu vsak ginekolog svoje mnenje, Pusenjak to malo bolj na izi vse skupaj :P vcasih ga jaz rada glih zato preberem, ker je tako skuliran hehe.. 

(odgovor članu Cvetnilist)
Neposredna povezava do sporočila: 999
   RE: APRILČICE 2019
10.12.2018 20:17:58   
Cvetnilist
Saj dobro, jaz mislim, da sem v tej skupini za prezgodnji porod samo zaradi Leetza, ne pa ker bi bil maternični vrat dejansko prekratek. Mislim, da vsaka nosečnica, ki je imela ta poseg, pade v rizično skupino. Drugače pa pri meni sploh ni bilo govora o cerklazi, ker je maternični vrat dolg 37 mm in je rekla ginekologinja, da je dolg in zaprt. Nič ni komentirala, da bi bilo kaj narobe. Sem pa prebrala, da skrb vzbujajoče je, če je maternični vrat dolg manj kot 25 mm. Takrat se prične razmišljati o cerklazi.
Pušenjak je glede vsega na izi ja haha. Vem da je super strokovnjak in ga tudi sama včasih po kakšnem forumu povprašam za mnenje ampak me pa včasih moti ta njegov odrezav način odgovarjanja nekaterim nosečnicam. Vseeno bi moral malo razumeti, da marsikatera gre skozi nosečnost prvič in ne ve kaj je ok in kaj ne. Po drugi strani pa je verjetno že rahlo naveličan vsakodnevnih ponavljajočih vprašanj. user posted image

(odgovor članu Zogica_marogica)
Neposredna povezava do sporočila: 1000
Stran:   <<   < Prejšnja stran  38 39 [40] 41 42   Naslednja stran >   >>
Stran: <<   < Prejšnja stran  38 39 [40] 41 42   Naslednja stran >   >>
Pojdi na:





10 najpogostejših prvih znakov nosečnosti
Vsaka ženska drugače občuti prve znake nosečnosti, mi vam predstavljamo najpogostejše.
Nosečnost: Tabela rasti ploda po tednih
Kako velik je plod v posameznem tednu nosečnosti? Preveri, kako izgleda nosečnost po tednih!




NOSEČNOST
пеперутка16

Kateri del nosečnosti vam je bil najbolj všeč oz. najlažji?