|      
Ops :( Si prepričan/-a, da ne želiš več sodelovati?
Preden potrdiš svojo odločitev, preberi podrobnosti.
Če potrdiš, da želiš odnehati, se ti bo avtomatično naložil poseben piškotek (cookie), s pomočjo katerega bomo ob ponovnem prihodu na našo spletno stran prepoznali tvoj račun in poskrbeli, da boš lahko v času trajanja nagradnega tekmovanja (od 17. 12. do 21. 12. 2018) nemoteno brskal/-a po Ringaraja.net brez prikazovanja ikon naših sponzorjev oziroma brez okenca na desnem delu zaslona.

Obenem boš izgubil/-a vse že osvojene točke in s tem, žal, izgubiš tudi možnost, da osvojiš odlično nagrado. Raje še enkrat premisli, preden klikneš da.

Si še vedno želiš odnehati?
Ringaraja.net uporablja piškotke z namenom zagotavljanja spletne storitve, oglasnih sistemov in funkcionalnosti, ki jih sicer ne bi mogli nuditi.
Z obiskom in uporabo spletnega mesta soglašate s piškotki.   Več o tem
Uporabniki na tej temi: nihče
  Natisni
Stran: <<   < Prejšnja stran  36 37 [38] 39 40   Naslednja stran >   >>
Uporabnik
Sporočilo << Starejša tema   Novejša tema >>
   RE: APRILČICE 2019
4.12.2018 21:03:30   
Cvetnilist
Uf, ta čaj pa res ne zveni dobro Tissa. user posted image Samo dobro, konec konec je pomembno samo da ti je pomagal. user posted image
Jaz pa se mi zdi, da imam iz dneva v dan večji trebuh. user posted image Zdaj se mi dejansko že konkretno pozna. Mi je pa to precej zanimivo, ker mi je danes ginekologinja povedala, da imam v bistvu posteljico vzadaj na trebušni steni. Jaz ko sem prvič začutila prave gibe, sem takoj vedla, da je to to, ker je bil res nek nepoznan občutek in verjamem da prvega pravega giba ne boš zgrešila. user posted image
Drugače pa glede poroda se jaz nekam bolj nagibam k čisto naravnemu, brez epiduralne. Vsaj sedaj pri prvem otroku bi rada izkusila porod takšen kot je brez kakšnih olajšav.

(odgovor članu TissaBaby)
Neposredna povezava do sporočila: 926
   RE: APRILČICE 2019
5.12.2018 6:51:29   
KmAlU MaMiCa
Jutro. Jaz imam za sabo dva naravna poroda. Prvi v Lj, kjer so mi sicer dale nek smejalni plin po katerem sem bruhala ker je full sladkega okusa in sem si skos devala ono masko dol, pri drugem v Ce  pa so mi tudi dale neko protibolecinsko sredstvo kar v kri...nimam pojma kak se rece...ampak sem zelo slabo prenesla ker ocitno slabo prenasam take stvari. Zdaj bom probala brez vsega. Porod boli, to je dejstvo. Odvisno je pa vse od praga bolecine nosecnice, velikosti in lege otroka in pa seveda od psihicne pripravljenosti. Iz izkusenj povem da bi kadarkoli ponovila ker v trenutku ko je konec drzis v narocju svojega otroka in ni nobene bolecine vec. Meni recimo je bilo od vsega najbolj neprijetno ko je glavica ze zunaj oziroma skoraj zunaj in cakas na drug popadek da iztisnes se telo...to je res tak pekoc neprijeten obcutek ampsk tud to ni take panike. Saj bo slo punce...se nobena ga ni pustila v trebuscku 😉

(odgovor članu Cvetnilist)
Neposredna povezava do sporočila: 927
   RE: APRILČICE 2019
5.12.2018 8:10:45   
Jetkarmak00
Tissababy.. Jaz sem v 16t začutla take občutke ko jih maš ti, in nisem mogla nekako ločit a je to nekaj novega al so črevesne težave.. No potem je pa čez čas, teden recimo mogoče dva, začelo biti jasno. Prej pa nisem ločla čisto točno, ampak potem ko jih začutiš veš da si jih ubistvu čutil že prej, le da vedel nisi da je to to..kateri teden si? 
Jaz bom verjetno (kar sigurno) izbrala ultivo. Ne vem zakaj bi rojevala naravno, če imamo tolikoo možnosti, da zmanjšamo bolečino, tako da.. Ne maram ravno da me boli, če obstaja zdravilo (infuzija) za to.. Imam pa kar visok prag bolečine. Ampak vseeno, bom probala najprej dokler bo za zdržat naravno, potem ultivo. Trpela sigurno ne bom, tako da me poroda ni nič strah. Me je bolj strah prilezti do tja in da gre vse po maslu :)) Imam pa namen rodit v LJ. 
Drugače so mi pa včeraj ugotovili pomanjkabje hemoglobina in eritricitov. Tako da gre za neko obliko slabokrvnosti. In sem dobila tablete. Baje je v tem obdobju veliko slabokrvnosti, in nekatete celo preventivno jemljejo tablete sem izvedela :D 

(odgovor članu KmAlU MaMiCa)
Neposredna povezava do sporočila: 928
   RE: APRILČICE 2019
5.12.2018 8:44:10   
TissaBaby
Jaz bom v soboto prilezla na polovico, torej 20.teden. Mi je pa hecno... kaksen dan se mi zdi, da mam skoraj neopazen trebuscek, kaksen dan pa se mi zdi ogromen. Je pa ful odvisno kaj obleces 😄. 
Jaz razmisljam zaenkrat kot vecina kolegic... naravno dokler se da, potem epiduralna, ce bo prehudo. Samo ko berem o vsem tem naravnem, se mi tudi zdi lepo. No, se morem se kaj izobrazit na to temo. 
Premikanje pri meni res se ni ocitno. Morem hit fuuul umirjena in skoncentrirana, da kej rahlega zacutim 🙂.

(odgovor članu Jetkarmak00)
Neposredna povezava do sporočila: 929
   RE: APRILČICE 2019
5.12.2018 9:38:39   
Jetkarmak00
Neobremenjuj se s trebuhom ker ga tudi jaz nimam sploh.. Zeloo zeloo malo.. Ob ohlapni majici se ne opazi nič pa bom kmalu 25t.  Splph če si že od prej bla brez trebuha, mislm da je to normalno. Mi na pregledu ni noben nič rekel, da mam premajhnega. Jaz se za epiduralno v nobenem primeru ne bom odločila zaradi občutka, da ne čutiš nog. Ne želim tega občutka doživeti. To je edini razlog. Bom naravno, ampak dokler bo za "zdržat" če ne bo, bolečin sigurno ne bom trpela in vzela ultivo :)

(odgovor članu TissaBaby)
Neposredna povezava do sporočila: 930
   RE: APRILČICE 2019
5.12.2018 9:49:58   
Sofie
IZVIRNO SPOROČILO: Jetkarmak00

Neobremenjuj se s trebuhom ker ga tudi jaz nimam sploh.. Zeloo zeloo malo.. Ob ohlapni majici se ne opazi nič pa bom kmalu 25t.  Splph če si že od prej bla brez trebuha, mislm da je to normalno. Mi na pregledu ni noben nič rekel, da mam premajhnega. Jaz se za epiduralno v nobenem primeru ne bom odločila zaradi občutka, da ne čutiš nog. Ne želim tega občutka doživeti. To je edini razlog. Bom naravno, ampak dokler bo za "zdržat" če ne bo, bolečin sigurno ne bom trpela in vzela ultivo :)



Seveda, da čutiš noge. In tudi bolečino čutiš. Samo ne tako intenzivno. Se celo med porodom premikaš iz enega boka na drugega, brez težav. Res ne vem od kje informacije, da ne čutiš nog.

< Sporočilo je popravil Sofie -- 5.12.2018 9:50:14 >

(odgovor članu Jetkarmak00)
Neposredna povezava do sporočila: 931
   RE: APRILČICE 2019
5.12.2018 10:05:21   
Zogica_marogica
Mislim, da so to neke stare info, moja mama tudi vedno to pravi, da pri epiduralni samo lezis in strmis v luft, pa ni imela se nikoli epiduralne. Sej imas tudi razlicno mocne, npr una za carski je malo drugacna od une za vaginalni porod. Sploh pa pri vsaki lokalni anasteziji vse cutis, tudi pri operaciji v lokalni anasteziji cutis, da zarezejo vate itd, samo ne boli oziroma tak funny obcutek je. Jaz tudi zelim naravno, ne prenasam dobro protibolecinskih v obliki narkotikov, zato bi ostala edino epiduralna, ce bi ze. Ampak res res zelim brez, baje da motivacija ful doprinese :P sem pa definitivno za klistir, ki ni noben bav bav, meni so ga ze veckrat delali plus bolj higienicno se mi zdi v porodni sobi, posebej v primeru raztrganin, in isto za britje (oziroma to ze doma uredis pa je). 

(odgovor članu Sofie)
Neposredna povezava do sporočila: 932
   RE: APRILČICE 2019
5.12.2018 10:21:51   
Sofie
IZVIRNO SPOROČILO: Zogica_marogica

Mislim, da so to neke stare info, moja mama tudi vedno to pravi, da pri epiduralni samo lezis in strmis v luft, pa ni imela se nikoli epiduralne. Sej imas tudi razlicno mocne, npr una za carski je malo drugacna od une za vaginalni porod. Sploh pa pri vsaki lokalni anasteziji vse cutis, tudi pri operaciji v lokalni anasteziji cutis, da zarezejo vate itd, samo ne boli oziroma tak funny obcutek je. Jaz tudi zelim naravno, ne prenasam dobro protibolecinskih v obliki narkotikov, zato bi ostala edino epiduralna, ce bi ze. Ampak res res zelim brez, baje da motivacija ful doprinese :P sem pa definitivno za klistir, ki ni noben bav bav, meni so ga ze veckrat delali plus bolj higienicno se mi zdi v porodni sobi, posebej v primeru raztrganin, in isto za britje (oziroma to ze doma uredis pa je). 


Pri carskem rezu ti dajo spinalno in potem ne čutiš nič. Medtem, ko pri vaginalnem porodu ti dajo epiduralno in čutiš tudi bolečino. Samo na točki od 1-10 sem jo jaz čutila nekje za 5. V Lj. imaš črpalko in si doziraš sam. Ko so mi naredili urgentni CR pa seveda nisem čutila nič.

Kar se tiče Ultive je pri enih ok, pri drugih ne. Meni je bilo že po maski slabo, tako da je ultiva odpadla. Moja cimra je npr. imela ultivo in vmes 3x bruhala.

< Sporočilo je popravil Sofie -- 5.12.2018 10:23:35 >

(odgovor članu Zogica_marogica)
Neposredna povezava do sporočila: 933
   RE: APRILČICE 2019
5.12.2018 10:23:15   
Jetkarmak00
Ja saj lahko da je lari fari glede čutenja nog, se čisto strinjam.. Samo mi je ena (ko je bila lansko leto noseča) rekla da je vzela epiduralno, dobila iglo v hrbet in da ves čas je morala ležat, in da ni čutila nog. Sklepala sem da zato ležiš, ker ne čutiš nog? 🤔 Če noge čutiš in če se lahko premikaš, potem sem pa definitivno za :) če jo je katera že imela, bi bila vesela, če opiše kako to poteka??Za klistir sem pa isto slišala da je fajna stvar, ker tudi potem čez dan dva, da se ful dobro naresi prebava, ščisti črevo... 

(odgovor članu Zogica_marogica)
Neposredna povezava do sporočila: 934
   RE: APRILČICE 2019
5.12.2018 10:25:22   
Sofie

IZVIRNO SPOROČILO: Jetkarmak00

Ja saj lahko da je lari fari glede čutenja nog, se čisto strinjam.. Samo mi je ena (ko je bila lansko leto noseča) rekla da je vzela epiduralno, dobila iglo v hrbet in da ves čas je morala ležat, in da ni čutila nog. Sklepala sem da zato ležiš, ker ne čutiš nog? 🤔 Če noge čutiš in če se lahko premikaš, potem sem pa definitivno za :) če jo je katera že imela, bi bila vesela, če opiše kako to poteka??Za klistir sem pa isto slišala da je fajna stvar, ker tudi potem čez dan dva, da se ful dobro naresi prebava, ščisti črevo... 


Ko imaš enkrat epiduralno ne smeš hodit. Se premiikaš samo iz enega boka na bok. Naše porodnišnice namreč nimajo walking epiduralne. Vsaj v Lj. je ni.

(odgovor članu Jetkarmak00)
Neposredna povezava do sporočila: 935
   RE: APRILČICE 2019
5.12.2018 11:14:37   
Zogica_marogica
Aha no potem je verjetno za vsako drugače, dve moji prijateljici sta tudi urgentni carski in sta rekli, da sta čutili vsak rez skozi vsako plast, kako so otročka ven potegnili itd... Samo da pač ni bolelo, samo nek pritisk... Čeprav eh, po drugi strani pa - dva poroda nista enaka, vsak človek po svoje doživlja... Važno, da smo na koncu vsi ok user posted image z malo user posted image

(odgovor članu Sofie)
Neposredna povezava do sporočila: 936
   RE: APRILČICE 2019
6.12.2018 16:36:44   
Cvetnilist
Punce, mene zanima kako ste kaj s pritiskom? Kakšen pritisk sploh velja za ok v nosečnosti? user posted image

(odgovor članu Zogica_marogica)
Neposredna povezava do sporočila: 937
   RE: APRILČICE 2019
6.12.2018 21:01:28   
Mišmašek
Ojla Cvetnilist, pri meni je pritisk prej nizek kot visok, povprečno 100/70, imam pa občasno pulz visok, 95 udarcev na minuto, kar je precej. Drugače pa mislim da 130/90 smatrajo še za ok. Ne vem točno. Drugače pa ste bile kaj pridne? Je Miklavž prinesel kaj dobrot? 🎁🥜🍊🍬🍫😋

(odgovor članu Cvetnilist)
Neposredna povezava do sporočila: 938
   RE: APRILČICE 2019
7.12.2018 13:31:20   
KmAlU MaMiCa
Evo pa sem koncno tudi jaz docakala morfologijo. Vse ok, hvala bogu, moram povedat da si je res vzela cas in podrobno pogledala cisto vse...sva bila sigurno pol ure notri z mojim in na lastne oci videla da zagotovo pricakujemo fantka💙💙💙💙 bi bila vesela tudi puncke ampak ker imam doma ze dve princeski sem res navijala za svojega princa in evo ga🍼😃. Pritisk mam jaz 116/73 kar je ok, edino posteljico mam zelooo spredaj zato tudi tako velik trebuscek. Merila mi je tudi maternicni vrat in je tud to vse ok. Jaz mam 38...mm verjetno...je rekla da vse kar je nad 25 je super. Tiste ki ste ze imele morfologijo...koliko so vam ocenili tezo dojencka? Meni so jo 448g pa ne vem al je to velik ali mal. 

(odgovor članu Mišmašek)
Neposredna povezava do sporočila: 939
   RE: APRILČICE 2019
7.12.2018 15:02:47   
Jetkarmak00
Kmalu mamica.. Jaz sem imela tudi nekaj čez 400g 22t1dan. Rekel da je ok. Oziroma nc ni rekel, sam komentiral koncni izvid da je vse vredu. Pomoj je to bl mal.. Mors pa vedt da se otroci rojevajo tudi do dveh kil razlike. :)Ena je napisana nekje drugje na forumu, da je imela v 22t 650g, ampak je potem imel otrok tudi ob rojstvu 4700g. Kar je pa men kar prevec in to je ze pravi dojenček, ne novorojenček 😁😆 Jaz imam pa v torek 3d/4d ❤️ me prav zanima kako poteka tak ultrazvok :) 

(odgovor članu KmAlU MaMiCa)
Neposredna povezava do sporočila: 940
   RE: APRILČICE 2019
7.12.2018 15:04:19   
Jetkarmak00
Vrat mi pa ne merijo.. Zakaj, kako.. Nevem.. Ne en ne drug G, pravita da se to rutinsko ne dela, ce ni tezav.. No mogoce pa bolje, da ne vem.... Haha😂🙄

(odgovor članu Jetkarmak00)
Neposredna povezava do sporočila: 941
   RE: APRILČICE 2019
7.12.2018 17:17:18   
LoniRR
Hm zanimivo. Jst sm mela morfologijo pri 20t4d in mi je izmerila tezo otroka 378g. Dolzino maternicnega vratu pa 32mm. Kar se maternicnega vratu tice je rekla da je super in da to pomeni, da se se vsaj 10tednov naj nebi nic dogajalo z njim... kar se pa teze tice mi je pa malo veliko glede na vase rezultate. Koliko pa ste imele obseg glavice in trebuscka? Pri meni je bil trebuscek 155mm in glavica 177mm. Kar se pritiska tice pa imam od nekdaj nizkega, le v nosecnosti se mi je malo dvignil. Pri zadnjem merjenju sem ga imela 117/72.

(odgovor članu Jetkarmak00)
Neposredna povezava do sporočila: 942
   RE: APRILČICE 2019
7.12.2018 17:24:17   
LoniRR
Jetkarmak. Porocaj kako je bilo na 3d/4d ultrazvoku. Midva sva razmisljala o njem pa ga verjetno ne bova vzela, ker si partner zlo zeli izvedeti spol otroka in sva raje izbrala ta pregled, ker je hitreje. 4d nej bi bil samo v dolocenem tednu, ni mozno kadarkoli in sva prevec neucakana, da bi cakala. Haha mogoce si pa se premisliva. Se posebej, ce se spet nebo videlo kaj je med nogcami 😂.

(odgovor članu LoniRR)
Neposredna povezava do sporočila: 943
   RE: APRILČICE 2019
7.12.2018 19:08:51   
Jetkarmak00


user posted image

user posted image
Moja morfologija.. Če katera želi primerjati rezultate ali podobno.. In je kateri v pomoč. Jaa bom sporočila za 3d/4d. Baje da naj bi se do 26tedna opravila najkasneje. Kakor vem. Potem je vse tezje in težje.. Sporočim, kako se vidi in vsee :) 

(odgovor članu LoniRR)
Neposredna povezava do sporočila: 944
   RE: APRILČICE 2019
7.12.2018 20:54:19   
Aleksandra91
Kako lepo vas je brati, da vase pikice napredujejo 😊 povejte mi, ali se je tudi kateri od vas pojavilo, da so vas kak dan manj bolele prsi? Jaz sem zdaj v 9t, pa danes opazam, da me malo bolijo, prejsnje dni pa je bilo grozno.... Je to normalno, ali..?

(odgovor članu Jetkarmak00)
Neposredna povezava do sporočila: 945
   RE: APRILČICE 2019
7.12.2018 21:01:35   
Cvetnilist
Ja Aleksandra, to je cisto normalno, da te zacenjajo manj boleti. :-D Jaz imam sedaj v 23. tednu samo se obcutljive bradavice.

(odgovor članu Aleksandra91)
Neposredna povezava do sporočila: 946
   RE: APRILČICE 2019
7.12.2018 21:43:41   
Aleksandra91
To sem brala, da lahko nehajo nekje po 12 tednu... jaz sem precej manj in me skrbi, da ne bi bil to kaksen upad znakov... 😐

(odgovor članu Cvetnilist)
Neposredna povezava do sporočila: 947
   RE: APRILČICE 2019
7.12.2018 21:55:09   
TissaBaby
Mene sploh niso bolele. To je odvisno od zenske do zenske.
Oprosti, da vprasam, samo zakaj rajsi ne diskutiras o vsem tem v svoji skupini? Ker po moje tam bolj podobno dozivljajo kot ti, pa mi smo ze ful pozabile. Me sicer ne moti, sam sprasujem. 

(odgovor članu Aleksandra91)
Neposredna povezava do sporočila: 948
   RE: APRILČICE 2019
7.12.2018 22:08:34   
Cvetnilist
Tedna kdaj so me nehale boleti se res tocno ne spomnim ampak vem da so me nehale. In tako kot ti je napisala Tissa, to se res spreminja od zenske do zenske. :-)

(odgovor članu TissaBaby)
Neposredna povezava do sporočila: 949
   RE: APRILČICE 2019
7.12.2018 22:16:52   
Cvetnilist
Drugace pa Bodoca mamica, moja pupa naj bi v 23. tednu tehtala dobrih 600g. No pac ce je bila to teza kaj sem videla na ekranu, ginekologinja ni nic komentirala tako da je ze vrjetno ok. Je pa tudi to cisto odvisno od otroka do otroka in v bistvu ta teza zdaj ne pomeni se cisto nic. Sem brala, da so se otroci, ki so bili na zacetku tezji, rodili lazji in obratno. Sicer pa je za otroka v bistvu 4kg pri rojstvu se cisto normalna teza. Drugace pa imam jaz maternicni vrat dolg 37mm, tako da imama precej podobno. Je pa meni rekla ginekologinja, da je to dolg maternicni vrat. :-D Posteljico pa imam jaz vzadaj ampak sem vseeno ze kot zogica in veselo kazem trebuscek.:-D

(odgovor članu Cvetnilist)
Neposredna povezava do sporočila: 950
Stran:   <<   < Prejšnja stran  36 37 [38] 39 40   Naslednja stran >   >>
Stran: <<   < Prejšnja stran  36 37 [38] 39 40   Naslednja stran >   >>
Pojdi na:





11 dih jemajočih fotografij PORODA DOMA!
Porod doma pomeni absolutno prevzemanje odgovornosti, vračanje k naravi in ??izkazovanje ženske moči – te fotografije to...
Celodnevna avantura za bodoče starše in ml...
Pomlad prinaša sveže začetke in nove avanture, zato je popoln čas za Baby Expo, edinstven dogodek, ki združuje vse, kar ...




Nos.
пеперутка16

Kako majhnim otrokom čistite nos?