|      
Ops :( Si prepričan/-a, da ne želiš več sodelovati?
Preden potrdiš svojo odločitev, preberi podrobnosti.
Če potrdiš, da želiš odnehati, se ti bo avtomatično naložil poseben piškotek (cookie), s pomočjo katerega bomo ob ponovnem prihodu na našo spletno stran prepoznali tvoj račun in poskrbeli, da boš lahko v času trajanja nagradnega tekmovanja (od 17. 12. do 21. 12. 2018) nemoteno brskal/-a po Ringaraja.net brez prikazovanja ikon naših sponzorjev oziroma brez okenca na desnem delu zaslona.

Obenem boš izgubil/-a vse že osvojene točke in s tem, žal, izgubiš tudi možnost, da osvojiš odlično nagrado. Raje še enkrat premisli, preden klikneš da.

Si še vedno želiš odnehati?
Ringaraja.net uporablja piškotke z namenom zagotavljanja spletne storitve, oglasnih sistemov in funkcionalnosti, ki jih sicer ne bi mogli nuditi.
Z obiskom in uporabo spletnega mesta soglašate s piškotki.   Več o tem
Uporabniki na tej temi: nihče
  Natisni
Stran: <<   < Prejšnja stran  34 35 [36] 37 38   Naslednja stran >   >>
Uporabnik
Sporočilo << Starejša tema   Novejša tema >>
   RE: APRILČICE 2019
29.11.2018 20:33:34   
LoniRR
Haha upam da izvaja akrobacije in mu ne bo taka lega stalnica... 😉 Tudi sama obcasno zacutim kratke krce. Ali je mozno da so to lazni popadki?

(odgovor članu Jetkarmak00)
Neposredna povezava do sporočila: 876
   RE: APRILČICE 2019
29.11.2018 20:51:09   
Jetkarmak00
A si prvič nosečka? Če si, potem verjamem kko se počutiš, ko ne veš kaj sploh pričakovat in do kje je "bolečina" normalna. Nevem. Misliš, da bi lahko bili že lažni popadki? Tako zgodaj? 🤔

(odgovor članu LoniRR)
Neposredna povezava do sporočila: 877
   RE: APRILČICE 2019
29.11.2018 21:03:53   
LoniRR
Ja prvic sem nosecka in tocno tko kot si napisala je vcasih malo "strasljivo" ko ne ves kaj je OK in kaj ne. 😊 Hvala bogu do sedaj razen teh krcev nisem imela tezav... tudi pri brcikah sem dolgo rabila, da sem ugotovila da je to to 😉Hm nvm brala sem,da naj bi se po 20 tednu pocasi zaceli obcasni lazni popadki, ker se maternica pripravlja. Pa da naj bi zravn tudi malo otrdel trebuh. Nvm pa kok je to res, zto sem raje vprasala, ce je to res ze mozno...ce je katera tudi ze slisala ali ve...

(odgovor članu Jetkarmak00)
Neposredna povezava do sporočila: 878
   RE: APRILČICE 2019
29.11.2018 21:04:21   
Venera27
Jaz dodajam magnezij samo s pitjem donata. Mam tudi občasno kakšne krče. Pa ugotavljam, da me kakšen dan v tednu bolj tišči lulat. Sklepam, da mi potem pritiska na mehur. Če je to možno. Sem prvič nosečka pa ne vem.  Je pa nazadnje na pregledu bil obrnjen z glavo navzdol ter je  veselo migal z nogami narazen. Bo zgleda tako kot mamica. Nič sramežljiv oz. bolj malo😆😆

(odgovor članu Jetkarmak00)
Neposredna povezava do sporočila: 879
   RE: APRILČICE 2019
29.11.2018 21:12:23   
LoniRR
"Braxton Hicksovi krči trenirajo maternico že od 20. Tedna nosečnosti dalje in so tudi najpogostejši občuteni krči." To mi pise za te lazne popadke,sam ce je to to... 🤔

(odgovor članu Venera27)
Neposredna povezava do sporočila: 880
   RE: APRILČICE 2019
29.11.2018 21:52:18   
Jetkarmak00
Jaz sem prebrala, da si naliješ kopel in če krči minejo, da so to teli lažni popadki. Pijem pa magnesol šumeče tablete sam mislm da je to bolj kot ne brez veze, pijem po dva na dan, pa nič ne pomaga. Sem pa zasledila ja da naj bi bili kao lahko že od 20t naprej tej lažni popadki.https://zastarse.si/nosecnost/braxton-hicksovi-popadki/Tudi mene občasno tišči dol. No saj če tako pogledam, saj smo že čez polovico.. Ste me pa pomirile, da nisem edina s krčmi.. 

(odgovor članu LoniRR)
Neposredna povezava do sporočila: 881
   RE: APRILČICE 2019
29.11.2018 23:36:25   
Zogica_marogica
Jaz sem zdej nekako med 19. in 20.t in to otrdevanje sem najbolj cutila okoli 9, 10t (vcasih trajalo tudi par min, dokler se nisem ulegla in pocinila), zdej pa mi otrdeva predvsem takrat, ko sem prevec fizicno aktivna. Jaz recem, da beba zeli, da malo pocivam, da ne mara vse te aktivnosti ;) Trebuscka se ni, nosim cisto zadaj, moje kavbojke so mi se prav (z elastiko v gumbnici).Je morda katera razmisljala o zimski jakni? HM ima nosecniske parke, ma nevem.. Nasplosno poskusam kupovat cim manj nosecniskih oblacil in cim vec takih navadnih, ki se jih da malo prilagodit, ampak za jakno pa se skorajda nagibam k nosecniski.. Da mi bo vsaj v ramenih in po rokah prav! :) Vsake izkusnje bodo dobrodosle :) 

(odgovor članu Jetkarmak00)
Neposredna povezava do sporočila: 882
   RE: APRILČICE 2019
30.11.2018 8:53:34   
Jetkarmak00
Hmm. Meni pa trebuh ravno na zacetku ni nic otrdeval..pojavilo se je sele v 16t tam nekje. Tudi sama imam cisto majhen trebuh. Se se vse da "skriti" razen kaksne oprijete majce itd. Kako nosim ne vem, kako to izves? Spredaj imam posteljico. To je vse kar vem. Hehe.Jaz nimam se nobene nosecniske obleke.. Imam ze svojih nekaj trenerk, ki niso bile ravno oprijete.. Ali pa so imele "lahek" pas. Glede bund.. Zaenkrat jo normalno zapiram.. Kasneje, bom pa po vsej verjetnosti nosila kakšno od mame ali pa fanta xD🤣🤣. Se mi zdi brezveze kupovat cunje, ker jih potem nebom nikol vec oblekla. Naslednjo nosecnost bom morala načrtovati v poletnih mesecih.. Tam imas samo kikle in japanke. Hehe😆😆🤫

(odgovor članu Zogica_marogica)
Neposredna povezava do sporočila: 883
   RE: APRILČICE 2019
30.11.2018 9:31:28   
LoniRR
Hehe meni pa je smucarska jakna prav, ker je ravno v sprednjem delu siroka tko da bom probala cim dlje to nositi. Se strinjam, da je skoda za 3mesce kupovati toliko oblacil. Hlace sem kupila, ker se mi je zdelo ze nujno. Enostavno me je bolelo pri sedenju v pasu. Pri zgornjih oblacilih pa se bom poskusila cim bolj znajti. Pa nam zapela jakne in dala kaksen debel sal. Par tunik si bom se kupila, ki pridejo prav kadar koli. No pa vsaj nasi otrocki ne bojo zmrzovali ko bojo pomladanski 😉Meni je na morfologiji obrazlozila lego otroka in posteljice, ter pretocnost cez popkovino...

(odgovor članu Jetkarmak00)
Neposredna povezava do sporočila: 884
   RE: APRILČICE 2019
30.11.2018 9:46:00   
Jetkarmak00
Jaa tako nekako bom tudi sama.. Hlace so drugo.. To ce jih par komadov kupis ni nic kaj. Da bi pa zdaj sla celo garderobo menjat pa tudi ne bom.. Bunke si bom sposodila od mame alpa fanta.. Saj bi jo tudi kupila ampak ko vem da je ne bom potem nikoli vec oblekla.. =/Meni je tudi povedala kje lezi posteljica, pa pretoki. Povedala je tudi da je obrnen na noge (sedi) ampak ni mi pa povedala kje nosim a je to sptedaj zadaj?? Edino posteljica je spredaj, ce je to to misljeno. 

(odgovor članu LoniRR)
Neposredna povezava do sporočila: 885
   RE: APRILČICE 2019
30.11.2018 10:01:07   
LoniRR
Haha dobra ideja od fanta. Pri meni bo problem v rokavih. Kar se tice mami sem pa ze razmislala da se malo po njeni garderobi razgledam, ker ima rada tunike varjanta. 😉Hm nvm. Kolikor sem razumela je bila pri meni posteljica posebej misljena. Mi je posebej pokazala posteljico, da jo imam spredaj pod popkom. Potem pa povedala lego otroka, se pravi da ima vec prostora precno, kot tudi lezi in da je spredaj. Da bom zogica haha. Upam da sem ti kaj pomagala, ker vec se pa ne spomnem tocno in ne upam kej narobe povedati...🤔

(odgovor članu Jetkarmak00)
Neposredna povezava do sporočila: 886
   RE: APRILČICE 2019
30.11.2018 10:53:21   
Venera27
Tiste, ki imamo posteljico spredaj naj bi nosile otroka tudi bolj spredaj. Tiste, ki pa imajo posteljico zadaj pa naj bi nosile bolj v križu. Če pa to drži pa ne vem. Tudi jaz čutim že od kakšnega 17ga tedna, da trebuh zatrdi. Ampak takrat vedno tudi začutim otroka. Bojda bi se naj otrdevanja trebuha začelo po 22 tednu. Da prej je baje nesmiselno, ker še niti maternica ni tako visoko. Sem pa to prebrala na Pušenjakovemu forumu. Važno, da naši sončki pridno rastejo👍♥

(odgovor članu LoniRR)
Neposredna povezava do sporočila: 887
   RE: APRILČICE 2019
30.11.2018 14:34:13   
Jetkarmak00
Meni se pojavi otrdevanje če ležim na hrbtu s stegnjenimi nogami.. Drugače se mi ne pojavi. Zanimivo res.. Ampak mine.. Traja par sekundic in ni vec trdo oziroma postane "normalno" trdo.. Čutim pa gibe malenkost slabše zadnje dni. Verjetno je to zdaj tisto ondobje, ko naj bi se slabše čutilo gibe zaradi povečane plodovnice. Sem pa začela 24 teden. Ampak moram priznat da sem se kar navadila na tiste že močne brcike.. 😀Kakoo boste kaj praznovale veseli december, zdaj ko moramo biti na abstinenci alkohola hehehe.. 🤣 Boste kaj okrasilee? Pripravile otroške sobe? :)) 

(odgovor članu Venera27)
Neposredna povezava do sporočila: 888
   RE: APRILČICE 2019
30.11.2018 14:54:29   
Zogica_marogica
Meni se zdi, da vcasih trebuh med lezanjem tako otrdi zato, ker se otrocek tako "naguzi", ne znam drugace rect :P vcasih malo bolj v levo, vcasih malo bolj v desno. Zdravnica mi je rekla, da nosim zadaj, v krizu bolj in da imam posteljico cisto zadaj. Baje sem tudi zato bolj zgodaj ze cutila...
Btw, ena ideja za veseli december: https://midvakuhava.si/kuhancek-za-otroke/

(odgovor članu Jetkarmak00)
Neposredna povezava do sporočila: 889
   RE: APRILČICE 2019
30.11.2018 16:52:24   
Cvetnilist
Žogica marogica tudi meni se dogaja enako in sem skoraj prepričana, da se to otročiček malo "naguzi", ker pol ponavadi to vedno hitro popusti in takoj za tem začutim gibe. user posted image Pa še trebušček se rahlo izboči na določenem mestu, ko pride do tega. user posted image

(odgovor članu Zogica_marogica)
Neposredna povezava do sporočila: 890
   RE: APRILČICE 2019
30.11.2018 17:27:04   
Venera27


IZVIRNO SPOROČILO: Cvetnilist

Žogica marogica tudi meni se dogaja enako in sem skoraj prepričana, da se to otročiček malo "naguzi", ker pol ponavadi to vedno hitro popusti in takoj za tem začutim gibe. user posted image Pa še trebušček se rahlo izboči na določenem mestu, ko pride do tega. user posted image



Čisto enako se dogaja pri meni☺ ponavadi levo ali desno od popka😀

(odgovor članu Cvetnilist)
Neposredna povezava do sporočila: 891
   RE: APRILČICE 2019
30.11.2018 17:31:43   
Venera27
Uf, jaz že komaj čakam na krasitev smrečice v novem skupnem stanovanju. No, pa tudi prvo kosilce v novi kuhinji. Komaj čakam😍 Glede alkohola mi ni problema. Sem pa včeraj spila deci vinčeka po štirih mesecih. Mislim, da nima kaj škodovati, če tu in tam spiješ kozarček vina ali piva. 

(odgovor članu Venera27)
Neposredna povezava do sporočila: 892
   RE: APRILČICE 2019
30.11.2018 18:02:17   
Cvetnilist
Meni enako okoli popka. user posted image Torej so to verjetno otročičkovi gibi. user posted image
Sama sicer ne pijem, pila nisem že pred zanositvijo ampak kozarček vina ali piva ne škodi. Pivo bi naj bilo celo dobro za mleko. user posted image

(odgovor članu Venera27)
Neposredna povezava do sporočila: 893
   RE: APRILČICE 2019
30.11.2018 18:25:24   
Venera27


IZVIRNO SPOROČILO: Cvetnilist

Meni enako okoli popka. user posted image Torej so to verjetno otročičkovi gibi. user posted image
Sama sicer ne pijem, pila nisem že pred zanositvijo ampak kozarček vina ali piva ne škodi. Pivo bi naj bilo celo dobro za mleko. user posted image


Ja za pivo sem že slišala večkrat. Nikoli pa mi ni nobena potrdila, da ima kaj več mleka zaradi tega. Morda bi potemtakem celo čaj iz hmelja pomagal za mleko🤔

(odgovor članu Cvetnilist)
Neposredna povezava do sporočila: 894
   RE: APRILČICE 2019
30.11.2018 18:36:47   
Zogica_marogica
Tudi jaz sem slisala, da baje brezalkoholno pivo ful pripomore v casu dojenja, ma meni res ni dobro hehe :P imam namen napect kaksne une piskotle za dojenje z ovesom na zalogo. Se mi zdi prav fajn ta december zdej - nismo se tooooliko nosece, da bi se komaj premikale, ampak jih ze cutimo in je zato za nas in za vse druzinske clane se 10_x_ bolj posebno, a ne :) Posebej ce je prvi otrocek, vnucek... Tudi midva sva se letos selila in ne morem docakat peke bozicnih piskotov v novi kuhinji. No, vazno le, da prinesejo dobri mozje kej zdravja, ta teden naJu je oba pokosila viroza. 

(odgovor članu Venera27)
Neposredna povezava do sporočila: 895
   RE: APRILČICE 2019
30.11.2018 19:07:34   
TissaBaby
Jaz se kar kasljam, ampak gre na boljse. Sem se pa dozirala s sirupom iz medu in cebule. Njami res 🙄😁. Pa Granobil, miljon cajckov. 
Jaz ju3 stopim v 19.teden, gibanja se ne cutim. Trebuh opazen zadnje 3 tedne, tudi kile so mi zdaj skocile, ker prej nic kaj, zdaj sem pa kar na ene 4, 5 kg plusa. 
Nimam pa jaz sploh problemov s kozo. Bolj mi govorijo, da zarim. Ceprav meni se zdi, da sm samo normalna 😄. 
Morfo imava z Venero na isti dan. Se ze veselim!
Sem pa nekaj presrana glede toksoplazme. Ena znanka je pozitivna in sem sla brat in me je kar strah. Prvic blo vse ok, zdaj imam 2.odvzem krvi. Baje majhna verjetnost, ampak sem imela par prekrskov 😐. 


(odgovor članu Zogica_marogica)
Neposredna povezava do sporočila: 896
   RE: APRILČICE 2019
1.12.2018 7:57:37   
Jetkarmak00
Tissababy.. Pa to je super da je pozitivna???!! Jaz bi bila raje pozitivna na toxo kot negativna.. Če si pozitiven, se ti ni treba čisto nič merkat, nobenih skrbi ali lahko jem to... Solato iz gostilne.. Itd.. Če jo enkrat dobiš in si pozitiven, nam za vse življenje pusti zaščito in ne moreš več zboleti za to "parazitsko okužbo". Kaj češ, če si negativen se je pa treba merkat... 🙄 

(odgovor članu TissaBaby)
Neposredna povezava do sporočila: 897
   RE: APRILČICE 2019
1.12.2018 9:26:34   
TissaBaby
Sem se narobe izrazila. Rezultat je bil, da je pozitivna glede okuzbe. In zdaj caka pregled na infekcijski. 


(odgovor članu Jetkarmak00)
Neposredna povezava do sporočila: 898
   RE: APRILČICE 2019
1.12.2018 9:41:40   
Cvetnilist
Ojoj. To pa res ni fajn. :-/ Kaj ze na prvem odvzemu krvi je bila pozitivna? Upam, da bo z njo in njenim otrokom vse ok! 

(odgovor članu TissaBaby)
Neposredna povezava do sporočila: 899
   RE: APRILČICE 2019
1.12.2018 9:56:19   
TissaBaby
Ona ima maja enkrat za rodit. V bistvu je kolegica od kolegice, tako da se nisem direktno z njo pogovarjala. Skrbi pa tudi mene zdaj, ker sem se 2x s suho salamo prekrsila, sicer kupljeno, pa na svoji poroki sem pojedla en kruhek z govejim karpacom in sele potem ugotovila, kaj je to bilo, ker je bilo ful ene zelenjave in sem celo mislila, da je vege kruhek. Pa solate ful pojem, tudi v restavracijah, kjer se ne ve kako je oprana. 
Ma nimamo kaj, vsega pac ne mores preprecit. 

(odgovor članu Cvetnilist)
Neposredna povezava do sporočila: 900
Stran:   <<   < Prejšnja stran  34 35 [36] 37 38   Naslednja stran >   >>
Stran: <<   < Prejšnja stran  34 35 [36] 37 38   Naslednja stran >   >>
Pojdi na:





Utrujeni? Preverite ali imate pomanjkanje ...
Pri pomanjkanju železa pride do utrujenosti, vrtoglavice, razdražljivosti, težav s koncentracijo, slabših fizičnih in um...
Kaj vzeti s seboj v porodnišnico?
Da česa ne bi pozabili, smo vam pripravili spisek stvari, ki jih vzemite s seboj v porodnišnico.




Nos.
пеперутка16

Kako majhnim otrokom čistite nos?