|      
Ops :( Si prepričan/-a, da ne želiš več sodelovati?
Preden potrdiš svojo odločitev, preberi podrobnosti.
Če potrdiš, da želiš odnehati, se ti bo avtomatično naložil poseben piškotek (cookie), s pomočjo katerega bomo ob ponovnem prihodu na našo spletno stran prepoznali tvoj račun in poskrbeli, da boš lahko v času trajanja nagradnega tekmovanja (od 17. 12. do 21. 12. 2018) nemoteno brskal/-a po Ringaraja.net brez prikazovanja ikon naših sponzorjev oziroma brez okenca na desnem delu zaslona.

Obenem boš izgubil/-a vse že osvojene točke in s tem, žal, izgubiš tudi možnost, da osvojiš odlično nagrado. Raje še enkrat premisli, preden klikneš da.

Si še vedno želiš odnehati?
Ringaraja.net uporablja piškotke z namenom zagotavljanja spletne storitve, oglasnih sistemov in funkcionalnosti, ki jih sicer ne bi mogli nuditi.
Z obiskom in uporabo spletnega mesta soglašate s piškotki.   Več o tem
Uporabniki na tej temi: nihče
  Natisni
Stran: <<   < Prejšnja stran  2 3 [4] 5 6   Naslednja stran >   >>
Uporabnik
Sporočilo << Starejša tema   Novejša tema >>
   RE: Avgust 2019
30.12.2018 21:36:16   
missL
zdravo! na božični večer sva izvedela, da pričakujeva 2. čmrlja. rok bo konec avgusta. + je bil manjse presenečenje, saj sem imela oktobra laparoskopijo in je bila še gin presenečena nad hitrostjo. prvi pregled,da je pikica na mestu, sem že imela, naprej pa potem v januarju.
lp

(odgovor članu jazsemjaz3)
Neposredna povezava do sporočila: 76
   RE: Avgust 2019
3.1.2019 12:05:13   
jazsemjaz3
Kako ste kaj user posted image ? Kako ste preživele praznike?
Mi smo bili malo doma, malo po obiskih. Res hitro so minili. Vsi smo bili doma od 22. pa do danes, zato je bilo ves čas pestro.

Kako se pa kaj počutite? Mene tokrat daje takšna slabost, da se kar težko prebijam čez dan. Čisto vse mi smrdi ... hrana, praški, čistila, ... in slabost traja prav cel dan. Imam pa srečo, da ne bruhamuser posted image Prav ironično ... ves čas moram imeti nekaj v ustih, po drugi strani mi pa vsa hrana smrdi user posted image

Čestitke missL za plusek in lepo nosečnost ti želim. Mami. in Kitkat88 wau za vama sta že pregleda. Super user posted image . Jaz sedaj pa že res težko pričakujem prvi pregled ... še dobrih 14 dni. Čez 3 tedne pa že nuhalna. Saj bo šlo.

Želim vam lep začetek leta in naj bo leto 2019 res čarobno za vse.

(odgovor članu missL)
Neposredna povezava do sporočila: 77
   RE: Avgust 2019
3.1.2019 13:29:27   
abracadabraa
MissL, najprej cestitke :)Vsem skupaj pa eno super leto. 

Jaz ze komaj cakam 7.ko imam prvi redni pregled. Od tistega samoplacniskega ko sem sla je ze kar nekaj tednov mimo.. In sem konstantno v strahu, ker nimam skoraj nobenih znakov.. Slabosti prakticno se nisem imela.. Par dni sem imela rahlo slabost, kot da bi bila zelo lacna. Tak obcutek. Prsi tu pa tam rahlo bolijo. Pa zgaga mi ponagaja.. Drugace pa.. Nic.. Tako da res me panika grabi, da je kaj narobe.. 

(odgovor članu jazsemjaz3)
Neposredna povezava do sporočila: 78
   RE: Avgust 2019
3.1.2019 13:54:28   
Leeta
Zdravo punce,še ena s + se pridružuje :) Izvedela sva sicer že 14.12., tako da sem se že navadila na idejo nosečnosti :) Prvi pregled imam šele 24.1. (takrat bom že proti koncu 10ega tedna), tako da sem se naročila samoplačniško v ZD Dravlje in imam jutri pregled, komaj čakam :) Drugače pa nosečniški znaki so vsi prisotni - utrujenost (spim že okoli 20ih), slabost, boleče prsi (najhuje je bilo prva dva tedna), tako da po službi me kar vleče na kavč spat :)
A mi lahko katera pove, kako izgleda samoplačniški pregled? A je lahko partner notri z mano?
Vsem želim lep preostanek dneva :)

(odgovor članu abracadabraa)
Neposredna povezava do sporočila: 79
   RE: Avgust 2019
3.1.2019 13:55:02   
mačice
Pri meni se je zaključilo, v začetku 9.t  še vedno ni bilo utripa. Sem sumila, da ne bo ok, ker nisem imela čisto nobenih simptomov . 14 dni nazaj sem se počutila bolj nosečo kot zdaj. Očitno mi estima zadržuje krvavitev. Upam, da se bo uspelo samo sčistiti.

(odgovor članu abracadabraa)
Neposredna povezava do sporočila: 80
   RE: Avgust 2019
3.1.2019 14:07:27   
abracadabraa
Macice zal mi je :(( tega me je najbolj strah :((

Leeta.. Jaz sem bila na samoplacniskem pregledu v 6.tednu. Partner me je sicer pocakal zunaj, nisem niti vprasala ce je lahko zraven.. Mislim da pa so tej prvi ultrazvoki vaginalni. Ampak ce zelis mislim, da ne bi smelo bit problema, da je zraven.. 

(odgovor članu mačice)
Neposredna povezava do sporočila: 81
   RE: Avgust 2019
3.1.2019 14:14:16   
Leeta
@abracadabraa: v katerem tednu pa si bila? Se je že slišal srček? Jaz bom jutri 7t 7d
@macice: zelo mi je žal, da se ti je to zgodilo, pošiljam veliko pozitivnih misli :(

(odgovor članu abracadabraa)
Neposredna povezava do sporočila: 82
   RE: Avgust 2019
3.1.2019 14:22:57   
abracadabraa
Nosecnost je bila takrat 5t in 4d,torej sem bila v 6.tednu.. G.vrecka je bila 8,3mm plodek 2,1mm velik, utripa se ni bilo, kar ni nic narobe glede na starost nosecnosti. Sicer je ginekologinja rekla da se ji zdi kot da nekaj se ze nakazuje da miga srcek.ampak bi se moglo videt bolj konkretno.Sedaj komaj čakam ponedeljek res, ker sem reees v strahu :( bi raje vidla da mi je cel dan slabo.. 

(odgovor članu Leeta)
Neposredna povezava do sporočila: 83
   RE: Avgust 2019
3.1.2019 20:39:18   
jazsemjaz3
mačice, žal mi je, da se je končalo user posted image

Leeta, tudi jaz imam pri približno takšnih tednih pregled, vendar do sedaj še nisem razmišljala, da bi šla prej. Me pa že pošteno matra, da bi že enkrat minilo še teh dobrih 14 dni. Ponavadi čas kar beži, sedaj se mi pa tako zelo vleče. Mislim, da sem imela pri predhodnih nosečnostih prej preglede (moram prav pogledati v materinske knjižice).

(odgovor članu abracadabraa)
Neposredna povezava do sporočila: 84
   RE: Avgust 2019
3.1.2019 21:29:08   
Leeta
Jazsemjaz3Iskreno vem, da sem malo smotana, da sem se naročila na ta vmesni pregled, samo mi je bila res cela večnost za čakat, dejansko imam potem od tega pregleda še 3 tedne (no, en dan manj) za čakat na prvi uradni pregled. Je bila pa ta bebica zelo zaželjena in sva jo delala slabo leto, tako da bi samo rada slišala, da se vse razvija v pravo smer in je to to :) Tako da že komaj čakam jutri, juhu! :)

(odgovor članu jazsemjaz3)
Neposredna povezava do sporočila: 85
   RE: Avgust 2019
3.1.2019 21:45:35   
jazsemjaz3
Leeto nisi, te čisto razumem. Tudi mene grize in grize, ampak mislim, da bom zdržala. Še 17 dni user posted image

Tudi mi2 sva dobro leto čakala to pikico in jo končno dočakala. Je pa res, da naju doma razveseljujejo že 3. In pa moji simptomi so tako intenzivni, da me malo pomirjajo, da gre vse v pravo smer. user posted image

(odgovor članu Leeta)
Neposredna povezava do sporočila: 86
   RE: Avgust 2019
4.1.2019 7:39:43   
abracadabraa
Leeta, nic ne skrbi. Tukaj te vse razumemo. Tudi midva sva 1leto delala na zanositvi in je uspelo po prvem mesecu s clomidom. Tako da smo vse priblizno na istem.. :) 

(odgovor članu jazsemjaz3)
Neposredna povezava do sporočila: 87
   RE: Avgust 2019
4.1.2019 11:20:46   
Leeta
Evo, ‘prvi’ pregled je za nami :) Bila sem v ZC Dravlje pri dr. Lomšek, prijazna gospa, je odgovorila vse, kar me je zanimalo :) Je pogledala plodek in se tudi že vidi srček, ustreza starosti po velikosti, določila mi je še PPD, ki je 24.8. :)
Na desnem jajčniku imam eno cisto, vendar mi je razložila, da je to dokaj pogosto med nosečnostjo in da ni nič nevarnega, ponavadi same izginejo do 16ga tedna, tako da bom to kar odmislila :) 
Sem bila pa čisto navdušena, ko sem videla, da se srček premika😻


(odgovor članu abracadabraa)
Neposredna povezava do sporočila: 88
   RE: Avgust 2019
4.1.2019 11:29:36   
abracadabraa
Leeta, super! Zdaj bos vsaj bolj mirna ko si vidla pikico :) bo lazje do naslednjega pregleda pocakat :)



(odgovor članu Leeta)
Neposredna povezava do sporočila: 89
   RE: Avgust 2019
4.1.2019 11:58:40   
Leeta
Jaa, to pa res :) Za nuhalno mi je priporočala tisti teden, ko je valentinovo (11.2.-17.2.), tako da imam dvakrat čez 3 tedne pregled :)
A je tukaj katera že bila na nuhalni? Meni je priporočala še ta dvojni hormonski krvi test, se še nisem čisto odločila, če bi šla...

(odgovor članu abracadabraa)
Neposredna povezava do sporočila: 90
   RE: Avgust 2019
6.1.2019 10:29:02   
Teyla
Pozdravljene (bodoče) mamice.

Še jaz se vam pridružujem. Za nosečnost sem vedela že nekaj časa, pa sem malce odlašala z vpisom. To je moja tretja nosečnost, PDP pa imam 8.8..

Malo sem vas prebrala, malo preletela. Nekako se mi zdi, da nas ni prav veliko. Komu se moram javiti za dodajanje v FB skupino?

Upam, da pri nobeni slabosti niso prehude, pri meni je bolj vlakec smrti, gor in dol. Če ne jem dlje časa, mi postane kar precej slabo, ampak res nič hujšega.
Za male otročke se da vse preživeti. :)
Aja, prvi pregled sem že imela in srček je bil, tako da je vse ok. So me malce presenetili z zgodnjim pregledom, ampak sem bila vesela, da so mi hitro potrdili. Imam pa sedaj čez dva tedna že drugi pregled.
Zanima me, če se bo katera odločila za Nifty test? Zadeva je kar draga, ampak precej zanesljiva. Jaz sem bila dvakrat na nuhalni, ker ta test takrat še ni bil na voljo (ali pa ga samo niso tako reklamirali).


< Sporočilo je popravil Teyla -- 6.1.2019 10:31:32 >

(odgovor članu Leeta)
Neposredna povezava do sporočila: 91
   RE: Avgust 2019
7.1.2019 17:20:35   
Butterfly90
Živjo punce,

po dolgem času se spet javlam. Konec decembra sem imela potrditveni pregled v Ljubljani, žal user posted image nisem vidla in slišala, ker smo bile kot po tekočem traku. Na srečo je bilo vse v redu in imam ta teden prvi pregled pri svoji ginekologinji, tako da upam da bo vse ok in mi bo pokazala tamalega in da dobim kako slikco. Bolj grem proti 12tem tednu bolj mi je slabo. čez cel dan, na srečo vsaj bruham ne oz. redkokdaj. Upam da ne bom imela te sreče, da mi bo čez celo nosečnost slabo. V vsakem avtu in torbici preventivno tovorim kako vrečko in grisine.user posted image Me pa prsi vedno bolijo, čeprav na to sem se že navadila. Moram pa tudi jaz na vsakih nekaj ur jest, če ne mi prav tako postane še bolj slabo. Sem pa vesela, da je vsaj hladno zunaj, da imam vsaj občutek, da se lahko normalno nadiham in lažje vso slabost prenašam.

Midva sva tudi razmišljala o nifty testu, ampak bolj v primeru če bi bili pri nuhalni slabi rezultati in bi naju res mučilo kako in kaj, ker veva pa da bi v primeru predloga amniocintezo zavrnila. Če bi bil nifty cenejši, bi ga šla delat brez razmišljanja rajši kot pa nuhalno.

Kaj novega pri vas?

Dobrodešle nove članice v skupini in čestitke za user posted image
Mačice žal mi je user posted image

(odgovor članu Teyla)
Neposredna povezava do sporočila: 92
   RE: Avgust 2019
7.1.2019 18:25:50   
abracadabraa
Ojla.. No, danes sem bila pa 1.pregledu pri svojem G. Oddahnila sem si, koncno.. Otrocek je, srcek tudi utripa.. Sem ga slisala <3Sem pa narocena cez 3tedne, takrat dobim materinsko knjizico, pa dat kri itd.. Je bil kar expres tale pregled danes se mi zdi.. Niti slikice nisem dobila :( sele potem sem se spomnila.. Narocit se morem na nuhalno.. Pa za nifty se tudi se odlocam.. Nisem imela v planu da delat, ampak zdaj nekako sva s partnerjem oba da bi ga naredila.. Res da je kar drag.. Tako, da ne vem ali naj prej pocakam nuhalno, pa pol nifty.. Je rekel da bi nifty lahko delali ze konec drugega tedna.. Torej pred nuhalno.. Hmm.. 

Sicer pa.. Jaz se vedno cakam te slabosti.. Al karkoli.. Slabo mi je do zdaj bilo parkrat ampak reeees cisto blaga slabost.. No, danes me je utrip mojega malega fizolcka pomiril :) 

(odgovor članu Butterfly90)
Neposredna povezava do sporočila: 93
   RE: Avgust 2019
8.1.2019 10:15:47   
jazsemjaz3
Živjo user posted image

Teyla dobrodošla in čestitke user posted image .

Prav fajn je brati vaše dobre novike iz pregledov user posted image . Jaz ga še čakam in končno imam občutek, da ga bom dočakala user posted image , ker ni več tako zelo, zelo daleč.

V decembru sem imela sem in tja rahlo krvav izcedek, ki se je na srečo nehal, se pa sedaj kar malo pazim pri dvigovanju težkih zadev (predvsem otrok ;)), več tudi počivam, ker sem itak cel dan noro utrujena, tako da upam, da bo vse v redu.
Moje počutje je bilo do sedaj precej klavrno, ampak se ne obremenjujem kaj dosti s tem, ker bo itak minilo. V bistvu se danes počutim malo bolje, pa sem kar na trnih, če je vse ok. Saj vem, da sem neumna. Sicer sem zelo utrujena, konstantno mi je slabo, ali pa imam v ustih nek čuden okus, prsi me bolijo, težave s prebavo sem pa na srečo rešila z limonado na tešče in ovsenimi kosmiči s suhimi slivami za zajtrk.

Jaz sem že naročena na nuhalno. Imam jo en teden po prvem pregledu. In to je tudi vse na kar bom šla od teh dodatih pregledov. Na amniocintezo absolutno ne grem, pa tudi na ostalo verjetno ne.

(odgovor članu abracadabraa)
Neposredna povezava do sporočila: 94
   RE: Avgust 2019
8.1.2019 15:11:57   
Leeta
Butterfly, i feel you :) Meni je od prejšnjega tedna tudi slabo, največkrat zvečer in niti ne morem zaspat. Zadnjič me je čisto zvilo in sem ležala v kopalnici na tleh in UPALA, da bom bruhala, ker to da te tišči že v grlu mi je pa tudi smotano :(Čez dan v službi me pa samo malo daje, tako da vsaj nekaj :)Moram pa kar pazit pri hrani, že tako pojem količinsko vsaj 1/3 manj, ker mi je drugače takoj slabo, pazim pa da veliko pijem in da imam skos sabo neke riževe krekerje, če je kriza :)
Odštevam do prvega uradnega pregleda, ki bo 24.ga, potem bo pa kaj hitro nuhalna, se že veselim :)


(odgovor članu jazsemjaz3)
Neposredna povezava do sporočila: 95
   RE: Avgust 2019
11.1.2019 13:21:06   
Butterfly90
Evo tudi za mano prvi pregled pri svoji ginekologinji. Dete raste, srček lepo miga.user posted image V naslednjem tednu moram dati kri in vodo. Predlagala mi je tudi da zraven oddam še kri za dvojni hormonski test. Določila je tudi pdpuser posted image Konec meseca pa že nuhalna :D

Abracadabraa ne čakaj slabosti, uživaj v tem, da jih ni oziroma, da ko so, da so blage. :D
V zadnjih dneh sem ugotovila, da mi pomaga voda, v katero stisnem malo limone, ravo toliko, da je okus in se res bolje počutim. In cel dan potem pijem to.
Leeta i feel you too. Meni je moj zadnjič rekel, da če mi je tako slabo naj se prisilim in bruham, da se bom potem bolje počutila. Nekako ne razume, da to ni enaka slabost kot takrat ko nekaj napačnega poješ.

jazsemjaz3, se kaj boljše počutiš? Nisi neumna, mislim, da nas gre večina čez to fazo, ker se en dan počutimo drugače pa smo v skrbeh če je vse ok.

Punce, a ima katera že kaj problemov s hlačami, katere obleči, da ne bodo tiščale? user posted image

(odgovor članu Leeta)
Neposredna povezava do sporočila: 96
   RE: Avgust 2019
11.1.2019 13:37:30   
Leeta
Butterfly, kako lepo je to slišat :) Je takoj svet lepši, ko veš, da je vse OK :)
Jaz drugače že dva tedna nosim samo pajkice :D Vse kavbojke imam z malo višjim pasom in me sedaj tiščijo, ampak ne, da so mi premajhne, samo neprijetno mi je, ker me tišči :D Prej me to očitno ni nikoli motilo :D 
Jaz imam 24ga pregled, potem bo pa tudi že nuhalna počasi :)
Koliko si pa stara, da ti je predlagala DHT? Če ni skrivnost :) :) 

(odgovor članu Butterfly90)
Neposredna povezava do sporočila: 97
   RE: Avgust 2019
11.1.2019 15:47:13   
Butterfly90
Ja res je. :D

Ooooo vsaj še ena. user posted image Pri meni je isto, tako da že resno razmišljam, da si grem po ene nosečniške kavbojke, da ne hodim samo v pajkicah okrog. Dokler hodim še gre nekako, ko se usedem, me pa zelo moti. In ravno pred nosečnostjo sem si kupila dvoje nove kavbojke, ki me bodo čakale še nekaj časa.user posted image
Boš videla te dva tedna bosta hitro minila ;) 28 , čeprav sem zasledila, da tudi kolegicam, ki so zanosile mlajše, da jim je predlagala. Mogoče je odvisno od ginekologa samega. Je pa res da je najin user posted image ivf-ovček. Smem vprašati koliko si ti?

(odgovor članu Leeta)
Neposredna povezava do sporočila: 98
   RE: Avgust 2019
11.1.2019 15:54:11   
Leeta
Jaz sem tudi že gledala nosečniške pajkice, samo ne vem, kam bom dala tisti pas :D Tako da bom čez vikend skočila po navadne pajkice in kakšen malo daljši pulover še in probala tako čim dlje - rajši kupim malo več za bejbija, kot pa da si kopičim nosečniške zadeve, ki so mi btw res luškane :D
Meni ga je tudi predlagala in me je presenetilo, stara sem 27, sem mislila, da bo nuhalna dovolj. Sem se pa odločila, da bom počakala na NS in potem videla kako in kaj :)
A je še katera tako utrujenaaa?😴 Meni do 13h še gre, potem me pa kar vleče dol. zvečer sem pa kar ob 21h že v postelji, ker sploh ne morem gledat :))))

(odgovor članu Butterfly90)
Neposredna povezava do sporočila: 99
   RE: Avgust 2019
11.1.2019 16:24:19   
Butterfly90
Ja se strinjam, jst sem si rekla, da ene kavbojke si kupim, pa še kaj takega kar bom res rabila, gotovo kako majčko daljšo, ampak tisto vedno lahko za naprej nosim. ostalo dam rajši na stran ali za voziček ali kaj takega.
No potem se mi zdi da je kar po večini takšna praksa, da predlagajo.

Med deseto in enajsto dopoldan imam prvi napad utrujenosti, potem pa še popoldan enega, ampak moram pa rečt, da počasi dobivam vso energijo nazaj in me vsak dan manj muči utrujenost. :D

(odgovor članu Leeta)
Neposredna povezava do sporočila: 100
Stran:   <<   < Prejšnja stran  2 3 [4] 5 6   Naslednja stran >   >>
Stran: <<   < Prejšnja stran  2 3 [4] 5 6   Naslednja stran >   >>
Pojdi na:





10 najpogostejših prvih znakov nosečnosti
Vsaka ženska drugače občuti prve znake nosečnosti, mi vam predstavljamo najpogostejše.
Je mogoč naravni porod po carskem rezu?
Kako pogost je naravni porod po carskem rezu, ali se priporoča in kako se na njega pripraviti, smo govorili z izr. prof....




.Če ugotovite..
пеперутка16

..da nosite trojčke, kaj bi naredili?