|      
Ops :( Si prepričan/-a, da ne želiš več sodelovati?
Preden potrdiš svojo odločitev, preberi podrobnosti.
Če potrdiš, da želiš odnehati, se ti bo avtomatično naložil poseben piškotek (cookie), s pomočjo katerega bomo ob ponovnem prihodu na našo spletno stran prepoznali tvoj račun in poskrbeli, da boš lahko v času trajanja nagradnega tekmovanja (od 17. 12. do 21. 12. 2018) nemoteno brskal/-a po Ringaraja.net brez prikazovanja ikon naših sponzorjev oziroma brez okenca na desnem delu zaslona.

Obenem boš izgubil/-a vse že osvojene točke in s tem, žal, izgubiš tudi možnost, da osvojiš odlično nagrado. Raje še enkrat premisli, preden klikneš da.

Si še vedno želiš odnehati?
Ringaraja.net uporablja piškotke z namenom zagotavljanja spletne storitve, oglasnih sistemov in funkcionalnosti, ki jih sicer ne bi mogli nuditi.
Z obiskom in uporabo spletnega mesta soglašate s piškotki.   Več o tem
Uporabniki na tej temi: nihče
  Natisni
Stran: <<   < Prejšnja stran  25 26 [27] 28 29   Naslednja stran >   >>
Uporabnik
Sporočilo << Starejša tema   Novejša tema >>
   RE: Julcki2020
23.4.2020 12:33:35   
Metka234
Božička vse najboljše tudi iz moje strani! Super za lepe novičke! In da bi se ti letos vse izteklo po željah. 😊 Kaj je že kaj znano kdaj se odprejo trgovine z oblačili? Hope super, jaz pa šele v torek čez 14 dni, se mi zdi strašansko daleč... Ta april se mi vleče kot ne vem kaj 😊 Če imate slučajno fb lahko na spletni strani sb kranj najdete termine za 1-urna online predavanja/pogovor z ginekologom, babico in anesteziologom preko zooma. Pač vsak ima posebej. Včeraj sem ujela termin z anesteziologom, je bilo super - o lajšanju porodne bolečine. 

(odgovor članu hope2018)
Neposredna povezava do sporočila: 651
   RE: Julcki2020
23.4.2020 13:43:11   
Bozicka
Hvala  za cestitke 😀😀. No edino to, pregled imam sele cez 5 tednov. Noro ress. A ni to dolga no. Sem bila kar razocarana res. Pa pravi da je pac to sedaj v teh okoliscinah  normaln. Takrat bom ze v 33 tednu. Kar nekaj. Mi pa ni nic narocila naj stejem koliko ga cutim. Ali ostale ste dobile ta navidila? Mac ce se ne motim si ti napisal da sta dobila ane? Sem kar jezna da otroske trgovine niso odprte no. Hervis ki je ogromen je ze odprt, Merkur, Rutar to pa ne. Ne vidim res logike. To za porodnisnico kr sem slisala ja. Jst fb nimam, morsm preverit ce so mogoce na njihovi spletni strani shranjeni posnetki pa pogledam za nazaj. Me prav zanima res. 

(odgovor članu Metka234)
Neposredna povezava do sporočila: 652
   RE: Julcki2020
23.4.2020 14:28:59   
hope2018
Meni tudi ni nic rekel da moram stetii brcike.... Kolegici pa je ko je dva tedna pred menoj.... Ampaak zdaj so itak te brcikee tok drugacnee od prviiih bolj kot ne see skoz premikaa po trebuscku in ni vec tisto konstantno boksanje haha... Ma se ne sekiram sokler ga cutiiim je vse vreduu ne bom se se z brcami obremenjevala..... Vem samo to da ne potrebujeem budilkeeee ker me vsako jutrooo v rebro brca hahahahahaha tok da me zbudi hahaha

🤗🤗🤗😁😁😁

(odgovor članu Bozicka)
Neposredna povezava do sporočila: 653
   RE: Julcki2020
23.4.2020 17:18:27   
MacB
Bozicka tudi z moje strani vse najboljše user posted image Ja, midva sva dobila navodila, da morava štet (no ona, ker jih ona čut :D ) do 10 brcik, potem pa označiš na eni tabeli koliko minut je trajalo, da je prišel do teh 10 brcik. Povečini rabi 20-25minutk user posted image Se sicer ne sekirava kaj preveč, ker najbolj pomembno je, da brcka. Čeprav kakšen dan je čist lenušček, kakšen dan pa k en maratonc user posted image

metka hvala za te info. Bova preverila user posted image

hope, vsaj en k te sprav na noge, lena rit user posted image

https://www.bolnisnica-kranj.si/si/novice/vec/223/VIDEO_POSVETI.html

< Sporočilo je popravil MacB -- 23.4.2020 17:23:02 >

(odgovor članu hope2018)
Neposredna povezava do sporočila: 654
   RE: Julcki2020
23.4.2020 19:01:42   
hope2018
Hvalaaa. Mac B.... Si rataal tak k moj dec🤣😂pravi da naj neham ze enkrat slatkarije jest pa kolace pect ker bom nakonc k demper🤣🤣😂😂😂😂 vglavneeem jaja zdej grejo kilee gor katastrofa hahha trebuh je vse večji uhhhh😅😅

(odgovor članu MacB)
Neposredna povezava do sporočila: 655
   RE: Julcki2020
23.4.2020 19:26:48   
Metka234
Ja Mac, to je to. Z anesteziologom je bilo ful fajn. Sem pa šokirana ker je rekel, da pri njih se za EA odloči 2/3 žensk. Jaz nobene iz okolice/sorodstva ne poznam, da je imela. Hm. Jutri pa novo predavanje. 😃A nogice/rokice se že vidijo, ko brcajo? Pri meni samo valovi.
Joj, kaj pa moški vejo kako je bit noseč, hehe. 😁 Če meni moj kaj reče mu kar hitro povem da ko bo noseč bo pa lahko pamet solil. In to z dvema. 😊 Jaz sem se iz ful naspidirane po sili razmer spremenila v čisto pasivko. Ampak še prehitro bo spet vse drugače 😍Božička, dobra si da se zadržiš z nakupi prek spleta, hehe. 

(odgovor članu hope2018)
Neposredna povezava do sporočila: 656
   RE: Julcki2020
23.4.2020 21:22:50   
MacB
No no hope, js moji rečem naj kar je, mali more jest. Pol ko se naje pa samo, da itak bo ona morala ven spravt našo bombico user posted image


Metka, jutri ob 12 uri ima medicinska sestra, tak da hvala, bo gledala draga, jaz žal delam. Pri moji se ne vidijo rokice pa nogice, le koža se malo napne, pa valovi ja. Samo včasih pa kar močno brcne, da mojo kar vrže. Moške čaka najtežje delo, ko rodite tak da samo pššššt user posted image

EA pa itak ne rabite, denar raje šparajmo za pijačo, ko rodite user posted image

< Sporočilo je popravil MacB -- 23.4.2020 21:23:51 >

(odgovor članu Metka234)
Neposredna povezava do sporočila: 657
   RE: Julcki2020
24.4.2020 5:39:09   
Metka234
Ja, jest je treba! 😃 Kako bo pa otrocek sicer rastel. 


Moj se pomojem sploh ne zaveda, da bo kmalu zelo pestro, hehe. Se jaz se ne cist. 😊 
Jaz bom tudi gledala 💪 
Joj za pijačo pa ne vem. Moj je mislil imeti piknik nekje na enem placu za sosede/kolege/sodelavce, ko rodim, ampak ce bodo se ukrepi ne bo nic od tega. Tako kot baby showerja zdaj hb ne rabim imet 😃 

(odgovor članu MacB)
Neposredna povezava do sporočila: 658
   RE: Julcki2020
24.4.2020 7:21:58   
Anonimen


IZVIRNO SPOROČILO: MacB

No no hope, js moji rečem naj kar je, mali more jest. Pol ko se naje pa samo, da itak bo ona morala ven spravt našo bombico user posted image


Metka, jutri ob 12 uri ima medicinska sestra, tak da hvala, bo gledala draga, jaz žal delam. Pri moji se ne vidijo rokice pa nogice, le koža se malo napne, pa valovi ja. Samo včasih pa kar močno brcne, da mojo kar vrže. Moške čaka najtežje delo, ko rodite tak da samo pššššt user posted image

EA pa itak ne rabite, denar raje šparajmo za pijačo, ko rodite user posted image



Epiduralna je zastonj. 

(odgovor članu MacB)
  Neposredna povezava do sporočila: 659
   RE: Julcki2020
24.4.2020 8:41:17   
Anonimen


IZVIRNO SPOROČILO: Anonimen



IZVIRNO SPOROČILO: MacB

No no hope, js moji rečem naj kar je, mali more jest. Pol ko se naje pa samo, da itak bo ona morala ven spravt našo bombico user posted image


Metka, jutri ob 12 uri ima medicinska sestra, tak da hvala, bo gledala draga, jaz žal delam. Pri moji se ne vidijo rokice pa nogice, le koža se malo napne, pa valovi ja. Samo včasih pa kar močno brcne, da mojo kar vrže. Moške čaka najtežje delo, ko rodite tak da samo pššššt user posted image

EA pa itak ne rabite, denar raje šparajmo za pijačo, ko rodite user posted image
 



Epiduralna je zastonj. 



Epiduralna ni zastojn!

(odgovor članu Anonimen)
  Neposredna povezava do sporočila: 660
   RE: Julcki2020
24.4.2020 8:45:59   
hope2018
Hahahaha ja valdaaaa da mormo jest... Bolj je bilo za salo misljeno.... Hihihii🤣🤣😅😅hmm ja velka vecina se za epiduralno odloca... Jaz bom verjetnoo kar ultivo vzela.... Sem oa na prejsnem pregledu vprasala ce dobim napotnico za anesteziologa je rekel da ja tako da verjetno bom ali naslednjic ali pa pol kasnej dobilaa in sla k njemu na pogovor... Pravi da epiduralna najbolj zagrabi.... Ultiva pa da je tudi fajnaa pac je blazja oblika ampak da vseeno ful pohvalijo.... Pac na dve minute si lahko stiskas tisto tipko ki sprozi olajsanje ni ti pa potrebno tako da v vsakem primeru se pa z njo ne mores predozirati.... Hjaaa pri meni je tudi vprasljiv se tale baby shower.... Bomo videli ce bo kaj od tega.... Ce bo pa se vedno taksno stanje verjamem da ga bodo doma spilii🍾🍾🥂🥂🍺🍺🍻🍻🍻🍻Ja pri meniii se vidi bulica ko fajn potisne ven drugace pa ce dam roko na trebuh cutiiimmm ampak ne razlocim tocno kaj rokico ali nogico.... 😁😁🤗🤗Predvidevam ker je na glavo obrnjen daa me tja v rebra buta z nogico heheheheh


(odgovor članu Anonimen)
Neposredna povezava do sporočila: 661
   RE: Julcki2020
24.4.2020 8:52:07   
Sofie

V Porodnišnici Ljubljana, Kranj, Trbovlje, Jesenice itd. je epiduralna zastonj. Pa mislim, da še v kar nekaj drugih porodnišnicah.

Tukaj je drugače luštna predstavitev vseh porodnišnic. Imate opisane tudi kakšne so možnosti poroda.

https://www.bibaleze.si/nosecnost/porodnisnice-v-sloveniji-porodnisnica-porod-rojstvo-doula-spremljevalec-nosecnost-bolecina-popadek-popadki.html


(odgovor članu hope2018)
Neposredna povezava do sporočila: 662
   RE: Julcki2020
24.4.2020 15:35:02   
hope2018
Tocno tako sofie.... Ni vs3 povsod placljivo v vecini porodnisnic je ea zastonj...... In ja lahko si preberete na bibaleze imate za vsako porodnisnico lepo vse napisano🤗🤗😁😁😉😉 ste zasledileeee da boo ze pred prvomajskimi mozna prisotnost partnerja pri porodu💪💪💪💪🥰 tako da jaz mislim da smo lahko brez skrbii🍻👌


(odgovor članu Sofie)
Neposredna povezava do sporočila: 663
   RE: Julcki2020
26.4.2020 18:37:41   
Veselje123
Živijo :) Eno sicer smešno vprašanje. Ampak a ste vi najbližjim povedali ime za otročka? Mene vsi sprašujejo in baje, da večina staršev ime pove že pred rojstvom in da sva edina, ki ga skrivava. Kaj pravite? 


(odgovor članu hope2018)
Neposredna povezava do sporočila: 664
   RE: Julcki2020
26.4.2020 19:47:35   
Metka234
Midva nisva povedala imen. Spol sva in tudi da sta dva, nekaj pa mora biti skrivnost 😊 Ja, ocitno ne bomo same. No, upam da ne bodo rabili takrat spet zaostrovat ukrepov. A ve mislite vzet za v porodnisnico ze kar oblacina za otroka in vse za odhod domov? Jaz bi ti pripravila pa da mi moj prinese.

(odgovor članu Veselje123)
Neposredna povezava do sporočila: 665
   RE: Julcki2020
26.4.2020 21:18:34   
Sofie


IZVIRNO SPOROČILO: Metka234

Midva nisva povedala imen. Spol sva in tudi da sta dva, nekaj pa mora biti skrivnost 😊 Ja, ocitno ne bomo same. No, upam da ne bodo rabili takrat spet zaostrovat ukrepov. A ve mislite vzet za v porodnisnico ze kar oblacina za otroka in vse za odhod domov? Jaz bi ti pripravila pa da mi moj prinese.



V Lj. so omarice zelo majhne. Komaj stlačiš notri svoje stvari. Ponavadi partner prinese lupinico plus za oblečt zate in za novorojenčka. 
Midva v prvo nisva vnaprej povedala imena, zdaj v drugo bo enako. Saj jim ni treba vsega vedet.

(odgovor članu Metka234)
Neposredna povezava do sporočila: 666
   RE: Julcki2020
26.4.2020 22:53:44   
Metka234
O super, hvala. Torej bo za odhod domov prinesel očka 😊 


(odgovor članu Sofie)
Neposredna povezava do sporočila: 667
   RE: Julcki2020
27.4.2020 8:50:59   
Bozicka
Punce zdravo, dajte mi povedat kako ste ve z prebavo? Jst naceloma nisem imela problema, 1x na dan zjutra in to je to. Sedaj pa kak dan sploh ne in sem potem tolk tecna, napihnena vse no. A donat je ok? Verjetno zmerne kolicine in to. 


(odgovor članu Metka234)
Neposredna povezava do sporočila: 668
   RE: Julcki2020
27.4.2020 9:41:40   
MacB
Oblekce bova pripravila in bom jaz prinesel v porodnišnico. Madona, nekaj veselja pa nam pustite no user posted image Kar se tiče imena, tudi naju sprašujejo če že veva in katero bo...ja veva, ga tudi že kličeva po njemu, ko se pogovarjava z njim. Ampak poveva pa ne, vse ob svojem času.

Bozicka, moja ima že nekaj časa probleme s tem, a se ne ubada kaj ekstra. Pač kakšen dan ni, kakšen dan bo pa žurka. Malo več vode spit, pa presno hrano jest. Mirovanje poleni prebavo, zato je tudi gibanje pomembno.

Na eni strani piše takole, moja še ni probala tega:

K boljši prebavi vam pomaga tudi naslednja vaja. Sedite po turško, z levo roko objemite desno koleno, z desno roko pa se za hrbtom oprite na tla. Počasi in nežno se zasučite v desno in pazite, da pri tem ostajate čim bolj zravnani. Desna roka vam služi kot vzvod za obrat. Ko dosežete skrajno mejo obrata, nekaj časa vztrajajte v tem položaju in ne pozabite na mirno dihanje. Po nekaj trenutkih se počasi vrnite v izhodiščni položaj – na sredino. Zamenjajte roki in ponovite obrat še v drugo smer. Ta vaja zelo blagodejno spodbuja prebavo.

< Sporočilo je popravil MacB -- 27.4.2020 9:43:26 >

(odgovor članu Bozicka)
Neposredna povezava do sporočila: 669
   RE: Julcki2020
27.4.2020 9:59:48   
Sofie


IZVIRNO SPOROČILO: Bozicka

Punce zdravo, dajte mi povedat kako ste ve z prebavo? Jst naceloma nisem imela problema, 1x na dan zjutra in to je to. Sedaj pa kak dan sploh ne in sem potem tolk tecna, napihnena vse no. A donat je ok? Verjetno zmerne kolicine in to. 





Donat ja ok. Samo preberi si koliko priporočajo. Lahko ga piješ vsak dan. V nosečnosti je dobra prebava zelo pomembna, drugače lahko proti koncu dobiš celo hemoroide. Meni sicer magnezij pomaga. 


(odgovor članu Bozicka)
Neposredna povezava do sporočila: 670
   RE: Julcki2020
27.4.2020 10:10:04   
Veselje123
Jaz vzamem do 600 mg magnezija na dan in nimam problemov. Mi je ginekologinka rekla, da naj poskusim naprej s 450mg, če bo potrebno, pa lahko še zvišam. Predozirati ne moraš, pri visokih odmerkih lahko edini pride do napenjanja, driske.. Naj pa poslušam svoje telo, da vidim, kolikšen odmerek mi ustreza. 


(odgovor članu Sofie)
Neposredna povezava do sporočila: 671
   RE: Julcki2020
27.4.2020 10:18:31   
hope2018
Midva imava tudi zbrano imee sva tudi ze povedala in pac nekaterim je vsec drugim ne.... Vazno mi je da je nama vsec in me ne zanima kaj si drugi mislijo🥰imam kolegico ki ni izdala imena vse do baby showerja.. 😊drugace pa jaz pijem zdej ta magnesol 3x na dan prebavo sem ze prej imela urejeno zdaj je pa istoo 1x zjutraj grem in to je to.... 


(odgovor članu Veselje123)
Neposredna povezava do sporočila: 672
   RE: Julcki2020
27.4.2020 10:23:51   
Neža2020
Oj punce. Sicer spadam pod oktoberke, a imam vprašanje za vas. Danes sem noseča 14 tednov. Včeraj in 3 dni nazaj sem okoli 8 ure zvečer imela krč kot bi bila pred menstruacijo. Bolelo me je v trebuhu in tudi v hrbtu, sicer je trajalo le kako minuto do 2 potem pa se je umirilo. Torej to se mi je zdaj zgodilo dvakrat. V sredo pa je bilo vse ok na nuhalni. Ima katera kakšno izkušnjo s tem? Lepo bodite. 

(odgovor članu hope2018)
Neposredna povezava do sporočila: 673
   RE: Julcki2020
27.4.2020 11:17:36   
Metka234
Ja za prebavo sta zakon magnezij in Donat. Če je katerega preveč pride itak samo do driske tako kot so punce rekle. Jaz nimam težav odkar redno pijem magnezij, donat se mi pa včasih zalušta zaradi okusa, mehurčki mi ful pašejo, da nisem skos na vodi.Če katera jemlje železove pripravke ali tablete (npr. Tardyferon) lahko tudi te zapirajo, pa potem zbalansiraš z donatom.Neža, glede krčev pa jaz nebi vedela, spomnim se da me je med nuhalno in morfo nekajkrat nekje zakrčilo, ampak sem že pozabila kje in kdaj in kako. Če ni kakšnih izcedkov ali se ne ponavlja zelo pogosto in gre bolj za enkratni pojav, potem jaz mislim da je vse ok. 

(odgovor članu Neža2020)
Neposredna povezava do sporočila: 674
   RE: Julcki2020
27.4.2020 15:21:58   
Bozicka
Metka v kaksni obliki pijes magnezij? Kot dopolnilo ki ga v lekarni dobim a kako drugace? Ima katera se izcedke? Meni se zdi da ko malo vec hodim ali sem bolj aktivna imam tak bel rumen izcedek brez vonja. Sicer ze celo nosecnost ampak vcasih vec, vcasih manj. Za krce pa se tudi jst ne spomnim. 

(odgovor članu Metka234)
Neposredna povezava do sporočila: 675
Stran:   <<   < Prejšnja stran  25 26 [27] 28 29   Naslednja stran >   >>
Stran: <<   < Prejšnja stran  25 26 [27] 28 29   Naslednja stran >   >>
Pojdi na:





Poglejte, kako se med porodom premaknejo k...
Ta neverjetna fotografija porodnice dokazuje, kako neverjetno je človeško telo. Poglejte, kako je videti anatomija porod...
VIDEO: Dojenček spi v plodovnem ovoju
Neverjeten video posnetek otroka, rojenega v amniotski vrečki, medtem ko ga zdravniki zbudijo, še preden se rodi.




Plenice.
пеперутка16

Kdaj ste otroka začeli odvajati od plenic?