|      
Ops :( Si prepričan/-a, da ne želiš več sodelovati?
Preden potrdiš svojo odločitev, preberi podrobnosti.
Če potrdiš, da želiš odnehati, se ti bo avtomatično naložil poseben piškotek (cookie), s pomočjo katerega bomo ob ponovnem prihodu na našo spletno stran prepoznali tvoj račun in poskrbeli, da boš lahko v času trajanja nagradnega tekmovanja (od 17. 12. do 21. 12. 2018) nemoteno brskal/-a po Ringaraja.net brez prikazovanja ikon naših sponzorjev oziroma brez okenca na desnem delu zaslona.

Obenem boš izgubil/-a vse že osvojene točke in s tem, žal, izgubiš tudi možnost, da osvojiš odlično nagrado. Raje še enkrat premisli, preden klikneš da.

Si še vedno želiš odnehati?
Ringaraja.net uporablja piškotke z namenom zagotavljanja spletne storitve, oglasnih sistemov in funkcionalnosti, ki jih sicer ne bi mogli nuditi.
Z obiskom in uporabo spletnega mesta soglašate s piškotki.   Več o tem
Uporabniki na tej temi: nihče
  Natisni
Stran: <<   < Prejšnja stran  1 [2] 3   Naslednja stran >   >>
Uporabnik
Sporočilo << Starejša tema   Novejša tema >>
   RE: Koliko vas "stane" otrok?
16.10.2005 8:39:33   
Nia30
Koliko točno ne vem, vem pa, da nam je pri enem otroku konec meseca še kar nekaj tolarjev ostalo na računu, zdaj pri dveh pa pademo kdaj tudi v minus user posted image   Otroci so kar drag špas ampak vredni vsakega tolarja - pri mojih user posted image  nikdar ne šparam user posted image

Ko ne bo več plenic bomo za par tisočakov na boljšem user posted image

(odgovor članu frutka_)
Neposredna povezava do sporočila: 26
   RE: Koliko vas "stane" otrok?
16.10.2005 20:42:02   
frutka_
Mamči res je, jaz tudi (pre)rada nakupujem zanj in premalo za naju z možekom. Komaj čakam, da je kakšna prilika in lahko pičim v trgovino po nove cotike zanj! user posted image user posted image user posted image

(odgovor članu Nia30)
Neposredna povezava do sporočila: 27
   RE: Koliko vas "stane" otrok?
16.10.2005 23:35:15   
mamči
Ja, saj ko bomo v penziji bo pa kak tolar tud za nas ostal.... al pa te že za vnukeuser posted image ....
..................enkrat pač.......................................user posted image

(odgovor članu frutka_)
Neposredna povezava do sporočila: 28
   RE: Koliko vas "stane" otrok?
18.10.2005 15:02:22   
DrejcDrejc
Madonca, mal ste me prestrašile ene. Potemtakem bom hodila v službo samo za odplačevanje kredita, za vrtec in za stroške za bebo. Če bo ati priden, bo pa lahko mene preživljal, al kako? user posted image
Grrrr, presnet denar!

_____________________________

Carpe diem!

http://drejcdrejc.moj-album.com
http://www.najblog.com/drejcdrejc/

(odgovor članu mamči)
Neposredna povezava do sporočila: 29
   RE: Koliko vas "stane" otrok?
18.10.2005 15:09:28   
dory
40.000jurjov kot nic...pa kupujem vse sama...

(odgovor članu DrejcDrejc)
Neposredna povezava do sporočila: 30
   RE: Koliko vas "stane" otrok?
18.10.2005 15:18:43   
india
Marka ( 17 mesecev):
-plenice + robčki : 7.000 SIT
-hrana : je vse,kar jemo mi, le kakšne Fruchtzwerge ali kaj podobnega za posladkat mu kupimo , recimo, da je to čez mesec 4000 SIT
-oblačila in dobutev : ne kupujemo,ker imamo zalogo in ogromno dobi

Se pravi maximalno 15.000 samo za njega.

Anja: najstarejša: šola in obšolske dejavnosti: 15.000 SIT
kino,  zabava, revije, MOBI kartice,...              5.000 SIT

Karin in Gaja sta tu nekje kot Anja, Jan in Pia pa sta v domačem varstvu in razen kakšne igrače, McDonaldsa,...potrebnega razvajanja, ne potrebujeta in ne zapravita nič.

V povprečju nekje okrog 80.000 SIT vsi otroci skupaj.



(odgovor članu KODA)
Neposredna povezava do sporočila: 31
   RE: Koliko vas "stane" otrok?
19.10.2005 15:17:12   
kalbo
Madoniš, kake mate. Sej otrok ni avto, da bi preračunaval stroške. Zimske gume, letne gume....bencin pri tamalem, nafta pri tavelkem...katastrofa.

Kolikor zaslužimo, toliko zapravimo. Tko je sedaj, ko smo trije in tko bo, ko nas bo več.

(odgovor članu india)
Neposredna povezava do sporočila: 32
   RE: Koliko vas "stane" otrok?
20.10.2005 21:13:57   
Pajaca
Ma jaz raj ne računam. Sam če pomislim, da dam 45.000 sam za vrtec. Pa pol za plenice pa robčke dobrih 10.000...... pol pa še hrana, pijača, igrače, .....

Res mi ni za računat, sam je pa dejstvo kalbo.... tok k mamo tok zapravmo, pa večino za otroka. Pa ni mi težko dat kaj za tamalo..... edin tale vrtec mi je pa mal drag.


(odgovor članu kalbo)
Neposredna povezava do sporočila: 33
   RE: Koliko vas "stane" otrok?
20.10.2005 23:29:35   
Gina
Al bina, jaz ti definiram:

Če imaš npr. 3 otroke, kot jaz, potem rabiš:
- več kot garsoniero, oz. več kot enosobno stanovanje, ki ga moraš ne le plačat, ampak tudi opremit
- vse te sobe moreš ogrevat, se pravi najmanj eno dodatno sobo po otroku
- vse te obleke moraš oprat, zapraviš toliko več vode in toliko več elektrike, pa če misliš, da je majhna razlika, se zelo motiš
- če imaš tri otroke, ne morejo ponositi reči en za drugim, ker dva otroka naredita z oblačili totalko, konec je z njimi, sploh pri večjih otrocih
- jaz rabim nujno večji avto, ker v nekega cliota se mi ne stlačimo niti pod razno
- otroci niso samo sprotni strošek za hrano, oblačila in šolo, ampak največji šok prinesejo dodatni stroški, kot so tabori, šole v naravi, glasbene šole, krožki, oprema za krožke....
- če se ti pokvari večji avto, imaš spet posledično večji strošek, ampak manjšega avta ne moreš imeti, če imaš večjiavto, več žre in dražji je tehnični, pa še več poti narediš, ker voziš otroka v šolo in drugega v vrtec....
- če imaš več otrok, posledično ponavadi tudi ponucajo par koles več, par smuči več, kupiti moraš toliko več kart za smučanje in toliko več kart za v kino, tam toliko več pijače.....na mesec daš toliko več žepnine in toliko več plačaš zavarovanj ali varčevanja za otroke
- razbiješ več kozarcev in potrebuješ več piskrov, opreme nasploh, prej zgoniš brisače in prej zamenjaš pralni stroj, ne gre le za plačano elektriko, če imaš majhno stanovanje, rabiš še sušilec, pa da o stroških za frizerje in mobitele ne govorimo...
- kje so tu zdajračuni za vrtec in šolo, pa glasbeno,  Jaz imam samo tega za plačat cca 80.000 na mesec, pa sem v zelo nizkem plačilnem razredu. Pa tu ni vštet strošek za varuško, ki si jo včasih privoščim, ker pač nimam nobene babice za vahtat aotroke. Ne me basat, da so otroci poceni. NISO!
- hrane in oblačil še nisem naštela - samo ta mesec sem dala 60.000 samo za oblačila, pa nisem ne vem kaj domov prinesla, reči iz Špara, zelo poceni, vsakemu par majčk in po ene hlače, zimski čevlji pridejo na vrsto naslednji mesec, pa bomo spet ob enak znesek za vse nas - in tako v nedogled s temi rečmi, če si skromen, če bi rad več, moraš biti pa že bolj pri denarju
- prepričana sem, da sem ogromno reči pozabila, pa so ravno tako velik strošek pri vsakem naslednjem otroku

Pri polni zavesti trdim, da en otrok stane, če si zelooooo skromen več kot 65.000 na mesec - pa boš težko skozi prišel.

(odgovor članu Pajaca)
Neposredna povezava do sporočila: 34
   RE: Koliko vas "stane" otrok?
24.10.2005 8:24:31   
anajmad
No,da potegnem črto:___________
- šola (malica,kosilo) 15.000,00 Sit
- rokomet; 3.000,00 Sit
- Kej za oblečt; tam do 10.000,00 Sit
- Hrana; jo kupujem za vse nas,tako da ne vem kakšno računico bi naredilauser posted image .Recmo tam nekje do 30.000,00 Sit + -
- Petka fond ( 1.000,00 Sit dobi za petko v šoli); tam do 5.000,00 Sit
_____________________________________________________________
Tam nekje od 45.000,00 Sit do 60.000,00 Sit,odvisno od meseca.
en lpuser posted image D.

_____________________________

* na žalost , štirje jurji so že tukaj.....smrk*

(odgovor članu Anonimen)
Neposredna povezava do sporočila: 35
   RE: Koliko vas "stane" otrok?
24.10.2005 13:09:33   
vesnica
11.000 - šola
26.000 - vrtec
5.000 -  popoldanske aktivnosti
10.000 do 20.000 za oblečt odvisno kaki mesec pa tudi nič ponavadi pri prehodu letnega časa malo več
za hrano težko napišem koliko
u glavnem se mi ne zdi tolko grozno, čeprav se vsak mesec še kaj pokaže ampak ni sile...bi verjetno če ne bi bilo otrok ta denar za traparije zapravila.
Je pa res da fino služijo na otroškem tekstilu.
Ampak dokler lahko malimdvema kupim recimo bundo za 10.000 ni sile, bi jo lahko tudi za manj pa mi pač niso ble všeč ta "cenejše".
Nič ne jamram...nič ne jamram

(odgovor članu anajmad)
Neposredna povezava do sporočila: 36
   RE: Koliko vas "stane" otrok?
24.10.2005 13:17:21   
CUKRČEK
Nikoli nisem računala, koliko imam stroškov z njo. Mi prej ni nič manjkalo in mi tudi sedaj ne.  Pač porabimo, kolikor imamo. NIč več!


_____________________________

*prvič smo naredili enega otroka
*drugič smo naredili dvojčke
*sedaj se sploh ne upamo več delat otrok, da ne bodo
slučajno trojčki:))

(odgovor članu vesnica)
Neposredna povezava do sporočila: 37
   RE: Koliko vas "stane" otrok?
24.10.2005 16:57:14   
Anonimen
Jaz bi tak rekla: Nikoli ne porabimo več, kot imamo!user posted image Manj pa tudi ne!user posted image

(odgovor članu CUKRČEK)
  Neposredna povezava do sporočila: 38
   RE: Koliko vas "stane" otrok?
26.10.2005 10:29:31   
špelin@
nina_nana, se popolnoma strinjam user posted image

_____________________________

~ NeVeR RuN FaStEr ThAn YoUr GuArDiAn AnGeL cAn FlY ~

(odgovor članu Anonimen)
Neposredna povezava do sporočila: 39
   RE: Koliko vas "stane" otrok?
27.10.2005 13:06:13   
Barbela
Nikoli nisva preračunavala. Vem le, da nam nič ne manjka in tudi na računu se ne pozna razlika, pa kupujemo adaptirano mleko vse od začetka. Prej sva več zase porabila, zdej se pa porazdeli med tri ljudi.
Mislim, da se pozna potem, ko gredo v šolo in na faks. Moje mnenje - tisti, ki pa imate tako velike otroke pa verjetno veste kako je - jaz še ne.

(odgovor članu špelin@)
Neposredna povezava do sporočila: 40
   RE: Koliko vas "stane" otrok?
2.11.2005 21:08:10   
bobek05
nina_nana, se tudi jaz podpišem pod tvoj post...

Anej je star KOMAJ 4,5 mesece, ampak na mojo veliko "srečo" fant rase kot goba in smo vsake 2-3 tedne v trgovini z oblačili (zapravimo pa za cote cca. 40-50 jurjev na mesec), potem še pride mleko, pa plenice, pa kakšen baby gym ali kengurujček... pa kot sem že omenila je star komaj 4,5 mesece.. naslednjo leto pa v vrtec ali pa bo treba varuško nabavit, ker nimamo blezplačnega varstva (babice) - sta še obe daleč od penzije...

Na začetku sem se samo za glavo držala.. Še posebej zato, ker sem vsako coto morala kupit sama (razen ene par, ki jih je dobil za krst).. se pa pač tolažim, da bo za naslednjega ostalo.

Je pa tako - če bi imela midva manj denarja pač Aneju ne bi nabavljala cot v Mothercare.. saj ne bom rekla, da ne gledam na cene, ampak če otrok potrebuje, kupim in če si ne bi mogla privoščit bi kupla kaj ceneje...

Bomo vidli kak bom ko bo šel otrok v šolo, ali pa ko se bo Aneju pridružil kakšen bratec ali sestrica...

(odgovor članu Barbela)
Neposredna povezava do sporočila: 41
   RE: Koliko vas "stane" otrok?
4.11.2005 21:48:01   
vesna.com
Blagor vsem,ki lahko za otroka namenite 80.000 sit in več, inuser posted image user posted image user posted image user posted image user posted image  tistim, ki preživijo z 80imi tisočaki 6(?) otrok.

(odgovor članu bobek05)
Neposredna povezava do sporočila: 42
   RE: Koliko vas "stane" otrok?
5.11.2005 12:21:13   
petra + zoja
čiste kalkulacije še nismo delli, lahko pa povem primer, ki se nam pogosto pojavlja.

v trgovino gremo samo po kruh, nič drugega na blagajni pa plačamo po 8.000 do 10.000 tisoč pogledam v košaro pa kaj smo spret kupili tako dragega in potem same malenkosti za Zojo, katastrofa.

Kje pa so še plenice, pa oblačila pa čevlji, pa kozmetika za Zojo pa......

Boljše da spolh ne vem!!!

Ampak konec koncev to so našiuser posted image user posted image user posted image user posted image user posted image user posted image , in ni mi žal denarja za njih.   

(odgovor članu Anonimen)
Neposredna povezava do sporočila: 43
   RE: Koliko vas "stane" otrok?
5.11.2005 12:47:02   
karmy
hja tako je pa pr nama:

-hrana - 30.000
-boni - 10.000
-njegova oblačila in obutev: 40.000 (kupljena oblačila v sparu so kar draga vendar ne benetton draga... za benetton bebi hlače sm gledala in sm skor omedlela ko sem vidla ceno 15.000 user posted image  ...greš u spar in maš tam podobne hlače za 3 tisočake... ampak moj rabi veliko za oblečt ker ne dobiva več tolko od svojega strica - on je 7 let star, ker on kot je rekla Gina, veliki otroci naredijo iz oblek totalko...tako da zelo malo ostane dobro ohranjenih oblek...)
- vrtec mam hvala bogu zastonj k sm na sociali.. pa me spluvajte če si upate user posted image
-avta nimava ampak se furava z trolami in z busi ( 4.000 in enosmerna vožnja do starih staršev - 1600 ...pol pa preračunajte)
- kupla sm mu kolo - 19.000 .. dala zravn stara mama še skoraj desettisočaka tako da je bil strošek manjši
- za frizerja jzt ne dam nič ker ga sama strižem
- stanovanje + oprema: 50.000

nope.. otrok ni poceni...user posted image


_____________________________

~Ladies, if a guy ever tells you, he wants to cover you from head to toe in honey, and lick it all off inch by inch, that's the man who hasn't done it before. ~ Love you CT ~

(odgovor članu petra + zoja)
Neposredna povezava do sporočila: 44
   RE: Koliko vas "stane" otrok?
9.11.2005 10:42:44   
muki1
Kalbo [sm=smiley20.gif" border=0>.
Všeč mi je Petka fond, Anjamad [image]http://www.ringaraja.net/forum/smileys/jezicek.gif]. Jaz ne preračunavam,koliko me otrok stane. Midva delava mesečne bilance kumulativno, ne posamezno.

_____________________________

Veliko več muh se ujame na med, kot na kis.

(odgovor članu karmy)
Neposredna povezava do sporočila: 45
   RE: Koliko vas "stane" otrok?
12.11.2005 19:14:41   
SanjaS
Bravo Gina!user posted image
Končno, da nekdo povsem jasno pove, kaj je pravzaprav pri potomcih drago!
Sita sem tistih, ki samo računajo kolk kapljc mleka in rezin kruha "stane" otrok (ci)! 
LP,
SanjaS

(odgovor članu Gina)
Neposredna povezava do sporočila: 46
   RE: Koliko vas "stane" otrok?
6.12.2005 22:13:09   
Pia67
Nina, stara skoraj 3 mesece. Na mesec porabiva 16 tisočakov (pa še teh ne bi bilo treba, ampak je šlo za lušte). Najbrž bo znesek čedalje večji vendar ogromno stvari naredim tudi sama ali pa kupim rabljeno...

Pia

(odgovor članu SanjaS)
Neposredna povezava do sporočila: 47
   RE: Koliko vas "stane" otrok?
12.12.2005 10:35:34   
Mojca0812
No pa poglejmo (to bo pa zanimivo, sploh ne vem, če me zanimauser posted image ):

PLENICE (zdaj samo še za spat): 7.200            Aha, pišem za dvojčke tako da je treba deliti z 2
VRTEC: cca. 60.000
HRANA:  cca. 31.000/mesec
VARSTVO (nimava babic in dedkovuser posted image ): cca. 20.000/ mesec (tj 1x/teden)

No, zdaj pa najbolj zanimivo! Glede na to da sta 2 in da hočeta imet vse isto (če ne, se pobijeta - dobesedno!), ne moreva prav veliko "podedovat" od drugih otrok. Pa še to, večji so bolj uničijo cune, jz dam zelo težko kej naprej.

Pa poglejmo (aha, izračun je povprečje / mesec):

ČEVLJI:
OBLEKA

(odgovor članu Pia67)
Neposredna povezava do sporočila: 48
   RE: Koliko vas "stane" otrok?
12.12.2005 10:58:59   
Mojca0812
Škrat nagaja!!!user posted image

Pa poglejmo (aha, izračun je povprečje / mesec):

ČEVLJI: 5.600 / mesec

OBLEKA (poletna in zimska):4xhlače, 2xtrenerka, 8xmajica, 6x žabice, 8xdokolenke, 16x spodnje perilo (hlačke in majčke). bodiji dolg in kratek rokav, 2x zimski škorenjčki - nepremočljivi, 2x teniske, 2x sandalčki, 4x copatki (2x/leto), 2x smučarski pajacek, 2x rokavice, 2x kapa, 4x kopalke, 4xpoletni pajacki, 4x komplet k. rokav+hlače, 10x kratke nogavičke,... pa sigurno sem še kaj pozabila,...:
277.700, kar pomeni da je cca. 23.200 / mesec

IGRAČE IN KNJIGE: cca. 13.000 / mesec

Tako, zdaj pa če potegnem črto dobim ven, da na mesec poradimo cca. 160.000,00 / mesec, če pa to pomnožimo, dobimo ven 1.920.000 SIT.

Treba pa je tu računat še vse ostalo, kot so: elektrika, voda, (pralni stroj "laufa" tudi po 2x/dan, večji avto, registracija za ta avto, nafta, družinski odhod na smučišče,... nakup opreme naju še čakauser posted image .

Tako, to naj bi bilo na "kratko" vse, kot zanimivost pa še tole!
Nekaj let nazaj, ko so Nemci imeli še marke, so izračunali, da Nemca stane 1 otrok (do zaključka fakultete), cca. 500.000 DEM, potem si pa lahko predstavljate.

Ampak kakorkoli zadevo obrnemo, lahko rečemo nekaj! JE VREDNO!!! Naj še toliko stane ne bi prav nič spremenila. Sta moja mala sončka!!!user posted image

lp
Mojca

(odgovor članu Mojca0812)
Neposredna povezava do sporočila: 49
   RE: Koliko vas "stane" otrok?
22.12.2005 21:41:34   
Urška//
Adijo Bobek05 40000-50000 sit na mesec za cote, ja fajn no, jaz če bi jih mela jih ne bi dala
jaz tudi vse sama kupim, pa tud v mothercare in tud v benettonu pa nikoli ne zapravim tolkouser posted image

_____________________________

Urška in Lara(10.05.2005) in Nejc(17.10.2008)

(odgovor članu Mojca0812)
Neposredna povezava do sporočila: 50
Stran:   <<   < Prejšnja stran  1 [2] 3   Naslednja stran >   >>
Stran: <<   < Prejšnja stran  1 [2] 3   Naslednja stran >   >>
Pojdi na:





Glivična okužba nožnice – pogost vzrok nep...
Čeprav večinoma mine brez posebnosti, je glivična okužba nožnice ali bakterijska vaginoza precej pogost vzrok za neplodn...
Nosečnost: Tabela rasti ploda po tednih
Kako velik je plod v posameznem tednu nosečnosti? Preveri, kako izgleda nosečnost po tednih!
Zgodbe malih junakov: 9 dni sem bila v ume...
Sprejeli so me v zelo kritičnem stanju na Infekcijsko kliniko, opravili nujen carski rez, intubirali. Potem sem bila v ...
Otroci, ki se zbujajo zgodaj zjutraj so ...
Se vaš malček zjutraj prebuja skupaj s petelini, ne glede na to ali je delovni dan ali vikend? Imamo dobro novico za vas...
Živilo, ki preprečuje pojav alergij pri ot...
Znanstveniki iz Nove Zelandije so prišli do zanimivega odkritja, da lahko samo z enim samim živilom v prehrani otroka zm...




Nos.
пеперутка16

Kako majhnim otrokom čistite nos?