|      
Ops :( Si prepričan/-a, da ne želiš več sodelovati?
Preden potrdiš svojo odločitev, preberi podrobnosti.
Če potrdiš, da želiš odnehati, se ti bo avtomatično naložil poseben piškotek (cookie), s pomočjo katerega bomo ob ponovnem prihodu na našo spletno stran prepoznali tvoj račun in poskrbeli, da boš lahko v času trajanja nagradnega tekmovanja (od 17. 12. do 21. 12. 2018) nemoteno brskal/-a po Ringaraja.net brez prikazovanja ikon naših sponzorjev oziroma brez okenca na desnem delu zaslona.

Obenem boš izgubil/-a vse že osvojene točke in s tem, žal, izgubiš tudi možnost, da osvojiš odlično nagrado. Raje še enkrat premisli, preden klikneš da.

Si še vedno želiš odnehati?
Ringaraja.net uporablja piškotke z namenom zagotavljanja spletne storitve, oglasnih sistemov in funkcionalnosti, ki jih sicer ne bi mogli nuditi.
Z obiskom in uporabo spletnega mesta soglašate s piškotki.   Več o tem
Uporabniki na tej temi: nihče
  Natisni
Stran: <<   < Prejšnja stran  1 2 3 [4] 5   Naslednja stran >   >>
Uporabnik
Sporočilo << Starejša tema   Novejša tema >>
   RE: Ne dojemam spljoh.....:o0
20.12.2005 13:55:41   
Urška//
voda pa ji je počasi odtekala (mal več je na wc hodla)


ko ti voda odteka pa te res ne tišči na WCuser posted image

jaz to vse težko verjamemuser posted image

_____________________________

Urška in Lara(10.05.2005) in Nejc(17.10.2008)

(odgovor članu simi73)
Neposredna povezava do sporočila: 76
   RE: Ne dojemam spljoh.....:o0
20.12.2005 14:04:38   
fionaP
Možno je...
Če imaš posteljico na zadnji mat. steni, čutiš brce bolj, in če jo imaš na sprednji mat. steni (na trebušni strani), čutiš brce veliko slabše ... in če ne veš za nosečnost, bi jih lahko zamenjal za kaj drugega....

(odgovor članu Urška//)
Neposredna povezava do sporočila: 77
   RE: Ne dojemam spljoh.....:o0
20.12.2005 20:50:08   
Pia73
Bla, bla,........

(odgovor članu Anonimen)
Neposredna povezava do sporočila: 78
   RE: Ne dojemam spljoh.....:o0
20.12.2005 22:38:28   
mehurčica
Marogica, ja, enako mislima.user posted image

(odgovor članu Pia73)
Neposredna povezava do sporočila: 79
   RE: Ne dojemam spljoh.....:o0
20.12.2005 23:15:18   
eva1
Moja kolegica je tudi kao  v 7 mesecu izvedela da je noseča-ampak jaz tega ne vrjamem-res da me je še v 6 mesecu(ko še ni vedela da je noseča) spraševala če je sploh možno da je noseča-ker M ni imela nikoli redne, pa sem ji sama odgovorila če bi bila noseča, pa bi ji že menda kej trebuh zrasel...no ok...potem čez 2 meseca pa je res rodila!
Jst sem imela posteljico na sprednji strani in sem malega čutila od 18 tedna dalje...in tam od 28 tedna naprej je bilo vse prej kot plapolanje-to je mel tašne žurke notr, da se ni samo čutilo, ampak tudi navzven videlo...tako da jaz sem še vedno v dvomu glede tegauser posted image da žensak do poroda ne ve, da je noseča!

(odgovor članu mehurčica )
Neposredna povezava do sporočila: 80
   RE: Ne dojemam spljoh.....:o0
20.12.2005 23:27:00   
snorlax
Da se ji ni poznalo, to verjamem. Moja bivša soseda je bila srednješolka, ko je zanosila in nihče, niti njena lastna mama, pa so bile v isti sobi, ne samo v isti hiši, ni vedel, da je noseča. Jaz sem jo na lastne oči videla dan ali dva, preden je rodila, pa se ji ni poznalo čisto nič. Ko je dobila popadke, so jo peljali k dežurnemu zdravniku, ker so mislili, da ima žolčne kamne. No, potem je bil samo en velik kamen, ki je zdaj star enih 5 ali 6 let. user posted image  Mamo je skoraj kap, nas pa tudi. Smo vsi mislili, da se nekdo zeza z nami, dokler nismo videli otroka na lastne oči.

Da pa ni vedela, da je noseča.... No, to tudi tej punci jaz nisem verjela. Je pa res, da so bolj čudni vsi skupaj in imajo bolj slabe socialne razmere... tako, da.... ne vem, no.

Glede brcanja je pa tako. Pri prvem otroku mi je trebuh skakal gor in dol, sem in tja. Pri drugem sem pa celo nosečnost čutila tako malo gibov, da sem vsak drug dan "visela" na CTG v bolnici, ker je G (pa tudi jaz) mislil, da je kaj narobe. Oba otroka pa sta zdrava.

_____________________________

LANI: - 18 KG

LETOS: ????

(odgovor članu eva1)
Neposredna povezava do sporočila: 81
   RE: Ne dojemam spljoh.....:o0
28.12.2005 21:53:21   
Anonimen
Upam da bo še katera brala tole....

Torej....za vse tiste, ki niste verjele oz. ne verjamete....
Še podrobnosti.

Punca je mende donosila (se pravi 9 mesecev). Detece (deklica) je bila težka 2.600 kg....(približno)
Šlo je za izven maternično nosečnost, ki se v večini primerov sama od sebe konča s SS. Ta se ni.
Ker je bila nosečnost izvenmaternična.... je bila otrokova lega prav posebna... ni ležala v navpični legi (se pravi glavica zgoraj nogice spodaj....kot pri večini) ampak je ležala vodoravno.. glava na desni strani noge na levi) Nekje med rebri... ne me spraševat kako in kaj ker ne vem... niti si ne znam predstavljat....

IN ker je bila nosečnost posebne sorte se je tud porod začel tako... punca se je zbudila v mlaki krvi..... sledila pot do dežurnega in kasneje v porodnišnico.... so jo pripravljai na mrtev porod...... Pa fanta tud.....

je pa mnenje zdravnikov, da se je ta nosečnost lahko razvijala 9 mesecev ali pa tudi 2 leti..... ne vedo in najbrž nikoli ne bodo vedeli....In zaradi posebne lege otroka domnevajo, da otrok ni imel prostora za gibanje in se je zelo malo oz nič gibal...
Kako se bo dojenčica razvijala je še veliko vprašanje...

Dejstvo pa je da je punca imela normalne menstruacije, ker ni bilo dete v maternici... tako torej tudi niti približno ni mogla vedet da je noseča.....

(odgovor članu snorlax)
  Neposredna povezava do sporočila: 82
   RE: Ne dojemam spljoh.....:o0
28.12.2005 21:56:52   
Anonimen
user posted image

(odgovor članu Anonimen)
  Neposredna povezava do sporočila: 83
   RE: Ne dojemam spljoh.....:o0
28.12.2005 22:03:24   
Jančika_
Čaki mal, to je pa še bolj čudno kot prej! A to je potem nek medicinski fenomen, al kako???

(odgovor članu Anonimen)
Neposredna povezava do sporočila: 84
   RE: Ne dojemam spljoh.....:o0
28.12.2005 22:06:18   
Anonimen
Jančika mende je to ful ful ful redko.....
Se pa zgodi vsake tolko.....user posted image

(odgovor članu Jančika_)
  Neposredna povezava do sporočila: 85
   RE: Ne dojemam spljoh.....:o0
28.12.2005 22:06:39   
Anonimen
Že iščem razlage. Zaenkrat sem našla tole:




Izvenmaternična nosečnost
user posted image
user posted image



napisal-a Mia   

Kadar se oplojeno jajčece ne "ugnezdi" v maternici, temveč v jajcevodu (kar je najpogosteje), jajčniku, vratu maternice ali v trebušni votlini, govorimo o izvenmaternični nosečnosti...
"Ugnezdeno" jajčece nima možnosti za nadaljni razvoj, ogroža zdravje, v redkih primerih tudi življenje nosečnice.
Prisotni so vsi nosečniški simptomi, izostanek menstruacije, slabost, napeti dojki...Včasih so mnogo bolj drastični npr. hude bolečine, nenadna slabost, nezavest, izguba zavesti zaradi šoka nastalega zaradi krvavitve...
Z operativnim posegom se odstrani plod, zaustavi krvavite, ostali del zdravljenja, pa je odvisen od tega kje je jačece "gnezdilo".
Morda nisi vedela?
V redkih primerih, takrat ko se jajčece razvija v trebušni votlini, lahko pride do normalne rasti zarodka in ploda, kasneje do rojstva živega otroka.

(odgovor članu Jančika_)
  Neposredna povezava do sporočila: 86
   RE: Ne dojemam spljoh.....:o0
28.12.2005 22:09:32   
Jančika_
Uauuser posted image .

(odgovor članu Anonimen)
Neposredna povezava do sporočila: 87
   RE: Ne dojemam spljoh.....:o0
28.12.2005 22:11:29   
muki1
O mojbog.
Daj Matovilcica, obveščaj nas, moja radovednost je spet dobila kriiiiiiiiilaaaaaaaaaaaaaaa.

Mislim, da se mi kaj takega zgodi........ verjetno bi me kap.

_____________________________

Veliko več muh se ujame na med, kot na kis.

(odgovor članu Anonimen)
Neposredna povezava do sporočila: 88
   RE: Ne dojemam spljoh.....:o0
28.12.2005 22:15:00   
Anonimen
Ja Muki... jaz zdaj samo pravim: Ljubi bog... če bom že noseča... daj da bom vsaj vedela za to.user posted image

(odgovor članu muki1)
  Neposredna povezava do sporočila: 89
   RE: Ne dojemam spljoh.....:o0
28.12.2005 22:20:36   
Magi*
no tole se je pa splačalo prebrati do konca. sicer sem pa tudi sama že slišala za take primere, ki jih statistična povprečja ne zajamejo.

punca, ki je z mano ležala v porodnišnici (je imela nedonošenčka, že 2 meseca starega tedaj), je pred kratkim ponovno rodila. ni pa vedela do 6. meseca, da je noseča. čeprav se ji je zdelo, testi so bili negativni, G in zdravnik sta jo prepričevala, da zagotovo ni noseča in se je samo zredilauser posted image  pol je pa le po njenem nenehnem prigovarjanju G naredila UZ in kaj so vidli? - dete v 6. mesecu.

živemu človeku se lahko vse zgodi.

BTW: jaz pa še slepemu ne bi mogla skrit, da sem bila noseča. je bil prepih, ko sem skušala moj trebuh mimo prevalit. sem imela 120cm obsega preden sem šla rodit. štartala sem pa iz skormnih 65cm.

upam, da bo z otročkom vse OK.

_____________________________

Two things are infinite: the universe and human stupidity; and I'm not sure about the universe. Albert Einstein

(odgovor članu Anonimen)
Neposredna povezava do sporočila: 90
   RE: Ne dojemam spljoh.....:o0
28.12.2005 22:20:55   
Gina
U matr, to je pa res redko.

(odgovor članu muki1)
Neposredna povezava do sporočila: 91
   RE: Ne dojemam spljoh.....:o0
28.12.2005 22:23:41   
eva1
Ej to pa še manj vrjamem-ok vrjamem, da ni vedela da je noseča, ampak tole pa je kr nekiuser posted image !

(odgovor članu Anonimen)
Neposredna povezava do sporočila: 92
   RE: Ne dojemam spljoh.....:o0
28.12.2005 22:52:47   
Jančika_
Evo Pušenjaka na temo izvenmaternične nosečnosti:

Takšna nosečnost je pač izven maternice, načeloma kjerkoli, v praksi pa v 96% v jajcevodu, 1% na ali v jajčniku, 1% v materničnem vratu, 1% v rogu maternice in manj kot 1% v prosti trebušni votlini ter drugih možnih "deestinacijah". Posledica je običajno krvavitev v različnih obdobjih trajanja takšne nosečnosti, ko ta pač dovolj zraste, da okolno tkivo ne prenese več pritiska težnje po povečevanju prostora in zato grozi izkrvavitev nosečnice.

VSako IMN je treba operirati, da rešimo žensko, plod pa nima nobenih možnosti. Obstaja le ena sama izjema, to je nosečnost v prosti trebušni votlini, ki načeloma lahko privede do otroka, ki preživi tudi izven trebuha (ne matenice), vendar ga je treba roditi z operacijo (ne CR, ker pri takšni operaciji ne prerežemo maternice). Na to možnost pa ne gre računati v praksi, ker se zgodi na globalni ravni morda 1x na 10 - 15 let, da preživita oba, otrok in nosečnica.


(odgovor članu eva1)
Neposredna povezava do sporočila: 93
   RE: Ne dojemam spljoh.....:o0
28.12.2005 22:58:23   
Anonimen
Jančika hvala... zelo zanimivo branje....
Jao.....pa to je za v guinessovo knjigo rekordov

(odgovor članu Jančika_)
  Neposredna povezava do sporočila: 94
   [Brisano sporočilo]
28.12.2005 23:02:18   
Brisani uporabnik
[Vsebina sporočila je bila izbrisana]

(odgovor članu Anonimen)
  Neposredna povezava do sporočila: 95
   RE: Ne dojemam spljoh.....:o0
28.12.2005 23:04:45   
nejcko
U, madonca, tole je pa res zdravstvena fantastika! Kdo bi si mislil, no, da je kaj takega mogoče. Matovilčica, a potem so tvojo prijateljico opererali, al kako? Po vsem napisanem po naravni poti ni mogla roditi.

Kakorkoli - deklici in mamici želim vse dobro.

(odgovor članu Jančika_)
Neposredna povezava do sporočila: 96
   [Brisano sporočilo]
28.12.2005 23:05:29   
Brisani uporabnik
[Vsebina sporočila je bila izbrisana]

(odgovor članu Brisani uporabnik)
  Neposredna povezava do sporočila: 97
   RE: Ne dojemam spljoh.....:o0
28.12.2005 23:11:00   
Anonimen
IZVIRNO SPOROČILO: BAGI

Ne vem, če nima tvoja kolegica takšen nos user posted image .


Ne Bagi... ima pa detece v zibelkiuser posted image

(odgovor članu Brisani uporabnik)
  Neposredna povezava do sporočila: 98
   RE: Ne dojemam spljoh.....:o0
28.12.2005 23:40:00   
soncece24
Adijo, totalni science fiction... mene kap zadene da se mi to zgodi... solatka si bla že pri njej? ko kaj novega zveš poročaj, ker to je že skoraj zgodba za v rumeni tisk, za ginesovo pa itak

_____________________________

Idealni moški ne pije, ne kadi, ne vara, ne kvartopiri, ne obstaja. (ruski aforizem)

(odgovor članu Anonimen)
Neposredna povezava do sporočila: 99
   RE: Ne dojemam spljoh.....:o0
29.12.2005 0:43:42   
lelaval
Upajmo, da bo samo z user posted image  vse O.K. in, da bo živel v ljubezni  staršev, kar pa je najpomembnejše.

(odgovor članu soncece24)
Neposredna povezava do sporočila: 100
Stran:   <<   < Prejšnja stran  1 2 3 [4] 5   Naslednja stran >   >>
Stran: <<   < Prejšnja stran  1 2 3 [4] 5   Naslednja stran >   >>
Pojdi na:





Glivična okužba nožnice – pogost vzrok nep...
Čeprav večinoma mine brez posebnosti, je glivična okužba nožnice ali bakterijska vaginoza precej pogost vzrok za neplodn...
Nosečnost: Tabela rasti ploda po tednih
Kako velik je plod v posameznem tednu nosečnosti? Preveri, kako izgleda nosečnost po tednih!
Zgodbe malih junakov: 9 dni sem bila v ume...
Sprejeli so me v zelo kritičnem stanju na Infekcijsko kliniko, opravili nujen carski rez, intubirali. Potem sem bila v ...
Otroci, ki se zbujajo zgodaj zjutraj so ...
Se vaš malček zjutraj prebuja skupaj s petelini, ne glede na to ali je delovni dan ali vikend? Imamo dobro novico za vas...
Živilo, ki preprečuje pojav alergij pri ot...
Znanstveniki iz Nove Zelandije so prišli do zanimivega odkritja, da lahko samo z enim samim živilom v prehrani otroka zm...




Nos.
пеперутка16

Kako majhnim otrokom čistite nos?