|      
Ops :( Si prepričan/-a, da ne želiš več sodelovati?
Preden potrdiš svojo odločitev, preberi podrobnosti.
Če potrdiš, da želiš odnehati, se ti bo avtomatično naložil poseben piškotek (cookie), s pomočjo katerega bomo ob ponovnem prihodu na našo spletno stran prepoznali tvoj račun in poskrbeli, da boš lahko v času trajanja nagradnega tekmovanja (od 17. 12. do 21. 12. 2018) nemoteno brskal/-a po Ringaraja.net brez prikazovanja ikon naših sponzorjev oziroma brez okenca na desnem delu zaslona.

Obenem boš izgubil/-a vse že osvojene točke in s tem, žal, izgubiš tudi možnost, da osvojiš odlično nagrado. Raje še enkrat premisli, preden klikneš da.

Si še vedno želiš odnehati?
Ringaraja.net uporablja piškotke z namenom zagotavljanja spletne storitve, oglasnih sistemov in funkcionalnosti, ki jih sicer ne bi mogli nuditi.
Z obiskom in uporabo spletnega mesta soglašate s piškotki.   Več o tem
Uporabniki na tej temi: nihče
  Natisni
Stran: [1]
Uporabnik
Sporočilo << Starejša tema   Novejša tema >>
   a je katera bila brezposelna in je...
5.1.2006 14:46:16   
KIRA
... naredila samozaposlitev?? hočem reči - je odprla s.p. ali d.o.o.???
a mi lahko katera malo bolj podrobno razloži, kake pogoje moaš izpolnjevat, pa kaj vse rabiš da to odpreš - od financ, do papirjev??

Neposredna povezava do sporočila: 1
   RE: a je katera bila brezposelna in je...
5.1.2006 14:48:57   
kofetek2010
tule je link in lepo vse preštudiraj user posted image

http://www.pcmg.si/index.php?id=875

(odgovor članu KIRA)
Neposredna povezava do sporočila: 2
   RE: a je katera bila brezposelna in je...
5.1.2006 14:57:00   
san
za s.p. je nekako tako:
1. Greš na občinsko vložišče - sektor za (malo) gospodarstvo. Se pozanimaš še pri referentki za vse pogoje. Včasih so delali ob pon, sre, pet od 10 - 14h.

2. Potrebuješ dovoljenje za opravljanje mirne dejavnost
To dobiš na stanovanjskem oddelku, za to pa rabiš gradbeno dovljenje, skico prostorov, dovoljenje lastnikov (če to nisi) in 650 SIT

3. Potrdilo o izobrazbi

4. Zdravstveno potrdilo

5. higienski minimum (če boš točila pijačo ali stregla hrano zraven)

6. 5000 SIT

7. Prijaviš na davkarijo, če boš zavezanec za DDV, sicer urediš na občini.

8. Zrihtaš si ŽR - pozanimaj se kje je najcenejši

9. pri notarju overiš svoj podpis (okoli 1600 SIT) in podpise ostalih zastopnikov

9. Zrihtaš štempiljko (okoli 5ooo sit)

10. zrihtaš računovodjo (okoli 10k-15ksit/mesec)

obratuješ

Direktni stroški odprtja so tako manj kot 15ooo sit, so pa zato večji indirektni stroški in obratovalni stroški ne bodo pod 30ksit mesec... Jaz sem rabil tri mesece...

(odgovor članu kofetek2010)
Neposredna povezava do sporočila: 3
   RE: a je katera bila brezposelna in je...
5.1.2006 14:58:04   
san
to je kopirano iz enega foruma, ker sem tudi jaz iskala napotke
lp s

(odgovor članu san)
Neposredna povezava do sporočila: 4
   RE: a je katera bila brezposelna in je...
5.1.2006 15:26:07   
KIRA
najlepša hvala san, glede zaposlenih ni problema: sem upravni tehnik in tudi računovodska dela znam sama opravljat. tako da bi s.p. najbrž šlo zrihtat.
a mogoče tudi veš kako je z nepovratnimi sredstvi itd?? - milim - preko zavoda za zaposlovanje se da zrihtat, da država akjprispeva ali so tu kake druge poti???

LP

(odgovor članu san)
Neposredna povezava do sporočila: 5
   RE: a je katera bila brezposelna in je...
5.1.2006 16:25:03   
san
ja kolikor jaz vem se da dobit neka nepovratna sredstva, seveda če imajo na zavodu na razpolago dovolj finančnih sredstev in če je ideja uredu.
slišala sem tudi, da organizirajo razne seminarje, pomoč pri izdelavi poslovnega načrta in še druge stvari za s.p.-je - skupinsko in individualno.
najbolje bi bilo, če bi se direkt pri kakšni referentki na zavodu pozanimala - včasih so bili zelo navdušeni nad samozaposlovanjem.

(odgovor članu KIRA)
Neposredna povezava do sporočila: 6
   RE: a je katera bila brezposelna in je...
5.1.2006 16:45:05   
san
aja, vem pa, da je minimalni mesečni prispevek, ki si ga moraš izplačevat ( zdr. zavarovanje in ostali prispevki) okoli 47 000 mesečno.

(odgovor članu san)
Neposredna povezava do sporočila: 7
   RE: a je katera bila brezposelna in je...
5.1.2006 16:51:37   
san
aja, en kolega mi je tudi povedal, da je znesek nepovratnih sredstev višji, če si prej kakšno leto prijavljen na zavodu, ne vem pa čisto točno za koliko.

(odgovor članu san)
Neposredna povezava do sporočila: 8
   RE: a je katera bila brezposelna in je...
5.1.2006 17:03:20   
san
kira, tale link od jane73 je res super. sem šla mal brskat. levo imaš vodnik za ustanovitev s.p. in zgoraj je tudi njihov forum. če tam povprašaš strokovnjake, ti bodo sigurno znali najbolje svetovati in odgovorit na tvoja vprašanja.
lp s

(odgovor članu san)
Neposredna povezava do sporočila: 9
   RE: JANA73
5.1.2006 18:53:44   
KIRA
SAN, SEM GLIH USPELA PREGLEDAT ZELO FINE STVARI SO GOR.

user posted image user posted image user posted image JANA 73!!! zelo lepo se zahvaljujem za link. zelo lepo je razloženo. res superca. hvala, da si ga napisala!!!!!!!!!!!!!!!!!!

(odgovor članu san)
Neposredna povezava do sporočila: 10
   RE: JANA73
5.1.2006 20:30:58   
janjja
Pri nas da zavod 500.000 jurjev zraven če se za to odločiš.

(odgovor članu KIRA)
Neposredna povezava do sporočila: 11
   RE: JANA73
5.1.2006 20:32:33   
kofetek2010
kira - malenkost user posted image
če potrebuješ še kakšen link, povej user posted image

(odgovor članu KIRA)
Neposredna povezava do sporočila: 12
Stran:   [1]
Stran: [1]
Pojdi na:





Smo po 35. letu res prestari za nosečnost?
Ne želite otroka po 35. letu? V redu, ampak ne recite, da ste stari! Razlogov, zakaj imeti otroke po petintridesetem, je...
Nosečnost: Tabela rasti ploda po tednih
Kako velik je plod v posameznem tednu nosečnosti? Preveri, kako izgleda nosečnost po tednih!
Zgodbe malih junakov: 9 dni sem bila v ume...
Sprejeli so me v zelo kritičnem stanju na Infekcijsko kliniko, opravili nujen carski rez, intubirali. Potem sem bila v ...
Otroci, ki se zbujajo zgodaj zjutraj so ...
Se vaš malček zjutraj prebuja skupaj s petelini, ne glede na to ali je delovni dan ali vikend? Imamo dobro novico za vas...
Prvomajske počitnice so najlepše ob morju
photo
Odkrijte popolno spomladansko harmonijo v Adrii Ankaran, zeleni mediteranski oazi. Napolnite se z energijo daleč stran o...




Plenice.
пеперутка16

Kdaj ste otroka začeli odvajati od plenic?