|      
Ops :( Si prepričan/-a, da ne želiš več sodelovati?
Preden potrdiš svojo odločitev, preberi podrobnosti.
Če potrdiš, da želiš odnehati, se ti bo avtomatično naložil poseben piškotek (cookie), s pomočjo katerega bomo ob ponovnem prihodu na našo spletno stran prepoznali tvoj račun in poskrbeli, da boš lahko v času trajanja nagradnega tekmovanja (od 17. 12. do 21. 12. 2018) nemoteno brskal/-a po Ringaraja.net brez prikazovanja ikon naših sponzorjev oziroma brez okenca na desnem delu zaslona.

Obenem boš izgubil/-a vse že osvojene točke in s tem, žal, izgubiš tudi možnost, da osvojiš odlično nagrado. Raje še enkrat premisli, preden klikneš da.

Si še vedno želiš odnehati?
Ringaraja.net uporablja piškotke z namenom zagotavljanja spletne storitve, oglasnih sistemov in funkcionalnosti, ki jih sicer ne bi mogli nuditi.
Z obiskom in uporabo spletnega mesta soglašate s piškotki.   Več o tem
Uporabniki na tej temi: nihče
  Natisni
Stran: <<   < Prejšnja stran  1 [2]
Uporabnik
Sporočilo << Starejša tema   Novejša tema >>
   RE: Jutri dan D - Hujšarice 2006
2.1.2006 15:28:47   
al1*
Jutri bo kitajsko zelje z malo olja in kisa in zeliščno soljo. Nič krompirja. Je pa lahko na škrobni dan solata iz kitajskega zelja ali pa motovilca in krompirja.


_____________________________

lp


(odgovor članu Anonimen)
Neposredna povezava do sporočila: 26
   RE: Jutri dan D - Hujšarice 2006
2.1.2006 15:34:40   
cmokec
V čem je finta, da moraš po kosilu popiti še "čisto" juho?

_____________________________

Moje srce grejeta dva mala sončka: Sara (2001) in Pia (2005).

(odgovor članu Anonimen)
Neposredna povezava do sporočila: 27
   RE: Jutri dan D - Hujšarice 2006
2.1.2006 16:28:30   
Twetty
Jao,jao,jao!!!!!!!
Bom probala,sam mi je že zdej hudo.

(odgovor članu Anonimen)
Neposredna povezava do sporočila: 28
   RE: Jutri dan D - Hujšarice 2006
2.1.2006 16:33:46   
mala maja
jaz se že psihično pripravljam na jutri.. beri: jem veliko čokolade...




user posted image user posted image user posted image user posted image user posted image  jest tuduser posted image

(odgovor članu Anonimen)
Neposredna povezava do sporočila: 29
   RE: Jutri dan D - Hujšarice 2006
2.1.2006 17:15:47   
fusia
Uauuu, super da si se tako potrudila in napisala tele jedilnike.

Mi pa neki ni čist jasno... Povsod piše, da se ne sme kombinirati beljakovin in OH (skupina A in skupina C), pri različnih jedilnikih pa je na beljakovinski dan pogosto zraven črn kruh. Ali je to OK?

(odgovor članu mala maja)
Neposredna povezava do sporočila: 30
   RE: Jutri dan D - Hujšarice 2006
2.1.2006 17:35:15   
tadejaa
Js se že tudi psihično pripravljam.Upam, da nam bo ratalo. Vsem user posted image .

Imam pa še eno vprašanje. Ali lahko zjutraj spijem kapučino, tisti
že pripravljen v vrečkah, Jacobs in podobne variante?
Sedaj spijem vsak dan najmanj dva in mi prav polepša dan.
Verjetno se bom mogla tudi temu odpovedati, a ne? user posted image  

No, pa saj 90 dni bo hitro minilo, se tolažim.... 

(odgovor članu Anonimen)
Neposredna povezava do sporočila: 31
   RE: Jutri dan D - Hujšarice 2006
2.1.2006 17:39:24   
Anonimen
IZVIRNO SPOROČILO: fusia

Uauuu, super da si se tako potrudila in napisala tele jedilnike.

Mi pa neki ni čist jasno... Povsod piše, da se ne sme kombinirati beljakovin in OH (skupina A in skupina C), pri različnih jedilnikih pa je na beljakovinski dan pogosto zraven črn kruh. Ali je to OK?



Ja, kruh načeloma lahko, malo zraven, čeprav je OH. Če ga pa ne, pa še tpliko bolje.

Tadejaa, kapučino z vodo lahko, samo tistega brez sladkorja.

Drugače pa jedilnikov nisem prepisovala user posted image , kje se mi pa da! Kopirala sem jih z neta! user posted image

(odgovor članu fusia)
  Neposredna povezava do sporočila: 32
   RE: Jutri dan D - Hujšarice 2006
2.1.2006 18:47:45   
Anonimen
Kaj spada pod beljakovine:
Meso, sir, jajca, mleko, špinača, ohrovt, brstični ohrovt, repa, cvetača, soja, sojini kalčki, zelje, paradižnik, pesa ...

Od kje tebi, da so to beljaklovine? Kolikor je meni znano, je to zelenjava, razen paradižnika, ki spada celo pod sadje. Soja pa ni primerna za to dieto, ker se tretjina OH, tretjina pa beljakovine.

Cmokec, jaz nikoli nisem pila juhe po kosilu, pa sem vseeno super shujšala. Če boš Sari kuhala posebej, ji naredi podobno kot sebi, samo dodaj še kaj zraven. Jaz sem tako delala. Npr. ko sem jedla riž, sem naredila pač rižoto brez mesa in je to jedel tudi Tibor. Ali pa makarone. Naredi malo polivke, pa jo daj v jogurtove lončke malo mrznit, pa ji ponudi makaronovo meso. Ali pa kupi tiste zmrznjene dinozavre, dunajske zrezke v bistvu, in ji ocvreš takrat, ko res nimaš nič takega na jedilniku, da bi lahko nahitro še zanjo pripravila. V glavnem, meni je ta dieta bila zato super, ker se da fino kuhat zraven še za ostale. Sam pač ješ samo eno stvar od kosila, ki ga jejo ostali.
Za ostale:
V kavo sem vedno dala natren, sem jo pa pila brez mleka. V začetku mi je bilo groooozno, ampak, kjer je volja, tam je moč.
Kar se grehov tiče: grešiti se NE SME! Če se že naprej pripraviš, da grehi nimajo nobene veze, da pač naslednji dan ješ po planu diete naprej, je brez veze, da začneš hujšat. Treba se je odločiti v glavi, biti odločen, trden in ne jamrat, oh, ah, kaj sem papcala, pa ne bi smela. Pa potem druge, oh, nič hudega, saj jaz sem pa to in to papcala, gremo dalje. Brez veze! Če hujšate, hujšajte, ne pa jamrat in se nažirat (oziroma papcat - uf, kako je ta beseda osladna - me kar za čeljustjo skeli) brez veze.
Tista, ki je napisala, da brez sladkarij ne more, je pa itak brez veze, da sploh začne. Ker ta dieta vsebuje sladkarije enkrat na štiri dni in to popoldne.

(odgovor članu Anonimen)
  Neposredna povezava do sporočila: 33
   RE: Jutri dan D - Hujšarice 2006
2.1.2006 18:55:50   
cmokec
Splišni, hvala za odgovor. Bom kar tako delala, kot si napisala. Upam samo, da bom imela dovolj mleka za dojenje. Edino sadni dan si bom spremenila v zelenjavni dan (na pari kuhana zelenjava), ker imam več izbire. Nebi rada pridelala kakih krčev s sadjem, ker je Pia še tolk majhna.

_____________________________

Moje srce grejeta dva mala sončka: Sara (2001) in Pia (2005).

(odgovor članu Anonimen)
Neposredna povezava do sporočila: 34
   RE: Jutri dan D - Hujšarice 2006
2.1.2006 20:25:01   
Aleksandrin
Tudi jaz še dojim, me zanima kako bo to delovalo na mleko, pa mislim, da ne bi smelo biti problemov. V nasprotnem primeru bom prekinila. Na sadni dan sem pa razmišljala, da bi si 2l kompota skuhala, da ne bo Ninsei preveč razganjalo.
Splišni, vspodbudne besede user posted image .

(odgovor članu cmokec)
Neposredna povezava do sporočila: 35
   RE: Jutri dan D - Hujšarice 2006
2.1.2006 20:37:14   
Aleksandrin
Splišni: hothien je samo prekopirala iz:
http://www.mojplanet.si/index.php?page=Beljakovinski_dan

Za najbolj navdušene: http://www.maxximum-portal.com/sport/268.html

(odgovor članu Anonimen)
Neposredna povezava do sporočila: 36
   RE: Jutri dan D - Hujšarice 2006
2.1.2006 20:59:03   
Anonimen
Aha, Aleksandrin, zdaj sem šla gledat na Moj planet, pa res to piše. Čudno, ker v enih drugih navodilih piše, da se paradižnik šteje pod sadje, ostalo je pač zelenjava kot zelenjava in se vedno lahko je poleg jedi, ki je tisti dan na jedilniku. Tako smo me delale, prejšnje hujšarice, in smo shujšale. Jaz sem si iz tistega linka, od koder si ti skopirala, naredila izvlečke iz jedilnikov, kaj se na posamezen dan lahko je.
Cmokec, saj jaz sem tudi imala sadno-zelenjavni dan, ker mi sadje nič kaj preveč ne diši in sem tisti dan za kosilo in večerjo jedla zelenjavo, pa ne samo na sopari kuhano, kar konkretno, npr. pečeno v pečici. Pa prav tako je po enih navodilih tako tudi predpisano. Ja, saj boste videle, veliko je stvari, ki niso čisto jasne. Stvar je v bistvu taka, da čimbolj se ločuje in čimmanj mastno je (npr. ne pečeno, ampak kuhano), hitreje se hujša. Kar pa posebno pri nekaterih od vas, ki dojite, niti ni dobro. Je pa ta dieta tudi zato v redu, ker organizem dobi dovolj hrane, v bistvu ga ne stradaš, da bi si pozneje, ko bi prišel končno do malo večje količine hrane, začel delati zalogo, kot se to zgodi pri drugih dietah.
Zato le pogumno, uspešno hujšanje želim. Sama bom spet začela z dieto marca, najpozneje, ker moram še kakšnih 5 dodatnih kil nujno izgubit. Do takrat pa itak veselo ločujem. Sem pa tudi jaz iz prehrambene plati vesela, da je konec teh čokoladnih praznikov.

(odgovor članu Aleksandrin)
  Neposredna povezava do sporočila: 37
   RE: Jutri dan D - Hujšarice 2006
2.1.2006 21:17:43   
Anonimen
Splišni, kot ti je že Aleksandrin povedala, sem jaz sam skopirala iz neta, si nisem nič zmislila. Da pa naj bi tista zelenjava spadala pod B, tud jaz nisem vedla, vendar najverjetneje to pomeni, da jo lahko ješ na B dan. user posted image

Sicer si pa ravno ti dala tudi tale link http://www.zdravniski-nasveti.net/?nStran=aktualno&nov=diete&nid=3 kjer pa celo piše, da se za zajtrk vedno je le črn kruh! user posted image

Zdej sploh ne vem več nič, ampak jaz bom pač delala po svoje, oz. ubrala bom neko srednjo pot, ki pa upam, da bo prava!
Je pa res neumno že vnaprej tuhtat, kdaj boš grešil, ker je škoda potem se sploh lotit diete! user posted image

(odgovor članu Anonimen)
  Neposredna povezava do sporočila: 38
   RE: Jutri dan D - Hujšarice 2006
2.1.2006 21:18:30   
Lejči
tudi jaz bom prekinila,če bom videla, da se pozna na mleku. upam pa, da bo šlo, kot sem zastavila user posted image . najbolj bom verjetno pogrešala user posted image , ki jo obožujem, samo črne pa ne maram user posted image . ampak bo že...se mi zdi, da sem nekje prebrala, da enkrat jo lahko, ampak tega ne najdem več. če mi katera mogoče lahko pomaga....
vsem želim uspešen začetek, pa trdnoooo voljo!!!user posted image

lp

p.s. Splišni, se strinjam, da je sreča, da je konec decembra in vseh sladkarij, ki pridejo z njim user posted image

(odgovor članu Aleksandrin)
Neposredna povezava do sporočila: 39
   RE: Jutri dan D - Hujšarice 2006
2.1.2006 21:26:29   
Anonimen
Aja, Hothien, ti si gledala dieto združenih narodov, tista je sploh čisto drugačna. Jaz sem se držala tistih jedilnikov iz 3. diete in pa navodil, kjer so napisana živila po skupinah, kjer paradićjik paše npr. med sadje.
Evo, kopiram:
A. OGLJIKOVI HIDRATI: kruh, testenine. riž, krompir. stročnice v zrnju (grah, fižol), kaša in kosmiči (pripravljeni z vodo).

B. ZELENJAVA IN GOBE: med zelenjavo spada tudi stročji fižol in avokado.

C. BELJAKOVINE: meso, ribe. jajca, sir (proteini)

D. MAŠČOBE: (rastlinske in živalskega izvora) maslo, olje, mast)

E. SADJE: med sadje spada tudi paradižnik

Le da se potem ogljikovi hidrati razdelijo še na škrob, ki so v bistvu podskupina, so pa ravno tako ogljikovi hidrati.

O kruhu za zajtrk sem mislila, da je vsem jasno, da ga ta dieta ne vsebuje. Pa sem se izgleda zmotila.

(odgovor članu Anonimen)
  Neposredna povezava do sporočila: 40
   RE: Jutri dan D - Hujšarice 2006
2.1.2006 21:34:12   
Anonimen
Splišni men je čist jasno, da se za zajtrk je sadje, in ne kruh, vendar mi pa ni jasno kakšna je pa potem 90 dnevna ločevalna dieta ZN, da se pa je kruh? Štekaš?

Aja, pa fižol in grah sta stročnici - škrob in se ne jejo na OH dan!

Kaj pa ričet oz. ješprenj? Jaz ga mam ful rada, a je to škrob ali nemara celo OH? Katera ve?

Pa banane - najbrž niso priporočljive?

Pa še - zadnjič sem nekje ujela, da lahko ješ na sadni dan sadno kupo za kosilo. Pa vendar povsod piše, da se je samo ena vrsta sadja? Katera to ve?

(odgovor članu Anonimen)
  Neposredna povezava do sporočila: 41
   RE: Jutri dan D - Hujšarice 2006
2.1.2006 22:00:13   
eva1
Ekola pa sem se še jaz odločla-jutri začnem z vamiuser posted image user posted image user posted image ...sicer sem pred nekaj meseci bila med luncami ampak sem po 1.5 mesecu obupala(čist brez veze) , šlo mi je pa ful dobro(-9kg), potem pa sem malo jedla, malo hujšala, uglavnem nedisciplinirano do konca, zato sem se odločla da začnem znova!user posted image user posted image user posted image

No jst sem takrat še dojila in se ni nič poznalo na mleku, mogoče je bilo manj hranljivo user posted image ampak midva sva takrat imela že vse goste obroke in je bilo dojenje samo še za cartanje!
Pila pa sem vsako jutro kavo z mlekom, in sadje...pa je bilo vse ok...in kar je glavno:počutila sem se 1000x boljše kot sedaj, ko sem vsa nažrta, in res energije sem imela ful, ful, ful, pa še tisti filing...
no pa še vse stare hlače sem spravla na rit, k jih zdej spet neuser posted image user posted image user posted image , ma sm  user posted image user posted image user posted image user posted image user posted image user posted image

No ja jutri B dan-jaz bom imela sarmo(no morem pogledati če je dovoljena-mislim pa da jeuser posted image )...

no drage sotrpinke, se beremo...


(odgovor članu Anonimen)
Neposredna povezava do sporočila: 42
   RE: Jutri dan D - Hujšarice 2006
2.1.2006 22:03:44   
eva1
aja-hothien-pri sadnem dnevu se sadje lahko meša, drugače pa ne!
Ričet spada med škrobni dan, banane pa tut vsake toliko časa ne bodo nč škodile!
no če katero še kaj zanima, vprašajteuser posted image !


(odgovor članu eva1)
Neposredna povezava do sporočila: 43
   RE: Jutri dan D - Hujšarice 2006
2.1.2006 22:20:35   
ANDREJA*
živjo.jutri ja
ampak a mi lahko pojasnite; nekje je zabeleženo sadni dan, nekje pa je 4. dan sadno zelenjavni dan!!??user posted image

(odgovor članu eva1)
Neposredna povezava do sporočila: 44
   RE: Jutri dan D - Hujšarice 2006
2.1.2006 22:23:37   
bobek05
predlagam, da vsak dan za en dan naprej pišemo ideje za jedilnik...

tako, da danes lahko začnemo s tem, kaj bomo jedle jutri... jaz verjetno kak zrezek (piščančji ali puranji, ker malega navajamo na meso) + solato..

edino sranje je zdaj to, da je zelo slaba izbira sadja, eno in isto pa ne moreš jest 90 dni user posted image user posted image

(odgovor članu eva1)
Neposredna povezava do sporočila: 45
   RE: Jutri dan D - Hujšarice 2006
2.1.2006 22:28:38   
Anonimen
Hothien, stročji fižol in fižol v znju sta tretirani kot različni živili. Stročji fožil je zelenjava, fižol v zrnju pa škrob. Ričet se je na škrobni dan, ja, banane po moje niso najbolj shujševalne sorte. Jaz jih nisem jedla.

In ja, Andreja, točno tako. Jaz sem imela sadno-zelenjavni dan, ker mi zelenjava pač bolj paše kot sadje. Po želji.

(odgovor članu bobek05)
  Neposredna povezava do sporočila: 46
   RE: Jutri dan D - Hujšarice 2006
2.1.2006 22:28:45   
tejčica
IZVIRNO SPOROČILO: ANDREJA*

živjo.jutri ja
ampak a mi lahko pojasnite; nekje je zabeleženo sadni dan, nekje pa je 4. dan sadno zelenjavni dan!!??user posted image



Na 4. dan lahko poleg sadja jemo tudi zelenjavo, seveda pa naj bi ta bila nezabeljena. To je malo za popestritev jedilnika, prav pa pride tistim ki sadja ne obrajtajo preveč. Pa tudi bolj nasiti kot sadje.

(odgovor članu ANDREJA*)
Neposredna povezava do sporočila: 47
Stran:   <<   < Prejšnja stran  1 [2]
Stran: <<   < Prejšnja stran  1 [2]
Pojdi na:





Vaginalne okužbe je treba zdraviti
Najpogosteje vaginalne okužbe povzročajo glivice. Če okužb ne zdravimo, imajo lahko negativne posledice na plodnost in n...
Nosečniška zgodba: Zakomplicirano do konca
Po perfektni nuhalni svetlini se odločim, da grem še na zadnjo vožnjo z motorjem. Končala se je veliko prej, kot sem nač...
V naročju je otrok večinoma v nepravilnem ...
Ali veš, da večina staršev zelo pogosto nosi otroka v naročju v nepravilnem položaju? Ali veš, da je lahko ta zelo škodl...
5 glavnih nalog vsake družine
Katere so tiste glavne naloge, ki jih mora opraviti zdrava družina? Pa ni važno, ali gre za tradicionalno družino, samoh...
TOP ponudba počitnic za družine
Kam se boste odpravili letos poleti? Za vas smo zbrali nekaj TOP predlogov, kako ustvariti nepozabne spomine.




Gosta hrana.
пеперутка16

Kdaj ste pričele z uvajanjem goste hrane?